Torry de I'OmbrelIe 666 ONS LAND IN WOORD EN BEELD Typen van de Vogelmarkt. Een duiven vriend die ook wel eens gaarne plaagt. Zie ze met volle aandacht staan gapen, het moet wel interessant zijn. Wat de koop man doet? Wel neen het is een eenvoudige debateering over den prijs van eenen blauwen geschulpte. Bij Zondagmorgen op de Vogelmarkt te Brussel Langs alle straatjes die naar de Groote Markt leiden komen de liefhebbers en handelaars opgedoken. De eene met eene mand waarin duiven, anderen met kanarievogels in kleine kooien, nog anderen met garen zakjes, waarin vinkjes geborgen zijn. Men vindt er kiekens, hanen, papegaaien, enz., enz. Het krioelt er van menschen en van vogels De eersten met verblijde gezich ten over hun koopjes, de laatsten opstandig of gelaten zich in hun lot schikkend. Het gaat er nogal rumoerig toe. De kooplieden geven zich alle moeite om hunne waar aan te prijzen, deze blazen in de pluimen om de huid van een duifje te laten zien ofwel worden de pootjes onderzocht of de vleugels open getrokken en aan de omstaanders getoond en kenner of niet, allen staan naar dat gedoe te gapen alsof ze iets zeer gewichtig gingen te zien krijgen. Het gebeurt ook wel eens dat een gekochte vogel zijnen nieuwen onhandigen eigenaar ontvliegt en vrij en veilig een plaatsje vindt op een der hooge gebouwen der markt, terwijl honderde oogen naar hem kijken cn de beteuterde kooper zich voorzichtig aan spottende blikken ontrukt. De kanarievogelkoopman prijst zijne waar aan aan den lief hebber die staat te dubben over zijnen keus. Overzicht der Groote plaats te Brussel terwijl de Vogelmarkt des Zondags morgens volop aan gang is. (Ruwharige Scheper) Eigenaar, L. GEENS BORGERHOUT Ook is hij een bijzonderen springer, zooals u nevenstaand plaatje toont, waar hij over een schutting van 3 meters hoogte springt. In 1925 is hij winner geweest van het Kampioenschap der club De Borgerhoutsche Her dershond als beginneling. In 1926 is hij Kampioen als veteraan en bekwam verder nog talrijke prijzen waaronder vele eerste. «Torry de I'OmbrelIe HUN OORDEEL. Een tooneelschrijver las eens aan zijn vrienden zijn laatste werk voor. Doch toen hij aan het tweede bedrijf was, zag hij enkelen schuddebollen en hoorde hij anderen snorken. Heeren, zeide hij, wordt wakker. Ik lees u dit voor, om er uw meening over te hooren. Hoe kan iemand, die slaapt, nu zijn meening geven? Wat zei toen een van de knikkende broeders, dat is gemakkelijk genoeg. Onze slaperigheid is onze opinie. Hij behaalde den 2<*en prijs in pracht te Brussel in de klas der beginnelingen en als werkhond. Hij munt niet alleen uit in schoonheid, maar ook in ge hoorzaamheid. Zoo heeft hij op zekeren dag voor het publiek, op het St-Jansplein, een opge- jaagden aanval volbracht op eenen burger in gewone kleedij, en is door zijnen meester tot staan gebracht, op eenen meter afstand, tot verwondering van alle toeschouwers.

Ons Land | 1927 | | pagina 10