NELLY'S SNOEPREISJE ■tflf Aan onze lezers! C Een Kostschooltragedie 732 ONS LAND IN WOORD EN BEELD zulde bekocpen hoorMet een sprong Marie-Louise, die beter Jan of Piet had kunnen heeten, Bee's slaap vertrek in en onder luid gelach begonnen ze haarken pluk te doen. Gelukkig voor Bee, dat Marie-Louise De Zondagsche namiddagwandeling was', zooals 9«d gezind was vandaag, anders had-de Het wel een J 0 orhf- Kaarlfpn rtliik- npwnrncn hm hpfr haar kokkies tn altijd, lang, vermoeiend en banaal geweest. Sleepvoetend- loom, waren wij, de kostschoolmeisjes, als een kudde schapen naar de groote, onaangename school terug gedreven; hadden de honderd en zeven-en-twintig trappen opgeklommen, en uitgeput waren we op onze beefden neergevallen. Zpoiets gebeurde bijna nooit na een Zondagsche wandeling, want dan moesten we gewoonlijk naar de gehate, kale Salie de jeu maar..., juffrouw Piets, de studiemeesteres was buitengewoon vriendelijk dien Zon dag, hoe 't kwam wist niemand. De kalender wijst 2 Juni, fluisterde Liefs geheim zinnig, en bijgevolg heeft Piets gisteren salaris getrok ken en wie weet was daaT geen opslag bij, wie weet. Wie weet, wie weet, stemden haar gezellinnen even geheimzinnig in. Neen, viel dan weer Jimy Leebak in. Ik weet echt haarken pluk geworden. Jim liet haar koekjes in den steek, Margriet had ineens geen slaap meer. Ze kwamen beiden toekijken en vonden het prettig. Bee, die niet van dergelijke liefkoozingen hield, rukte zich ten laatste los en vluchtte bij haar lieveling Jos Cordeniers. Drie spottend-lachende hoofden verschenen een wei nig later boven het vertrek uit, want aan de cham- brettes zijn geen zolderingen He-he-he-he-he zong het trio. Bee is boos, Bee is boos In razende furie wierp de gekrenkte Bee een spons naar Marie-Louise, die, door een behendige duikeling van deze laatste, haar doel miste. Zeg Beeriep Margriet. We gaan huiszoeking doen, net als de Duitschers in den oorlog Doet alop, klonk het nijdag. Toen begonnen ze met hun drie hun vandalenwerk. beter, Piets heeft nieuws uit Petersburg gehad, ge weet Bee's mooie zijden purpieren kleed werd achteloos op wel hé, daar maakt ze steeds zoo 'n drukte over 't bed_geworpen. Ja, ja, dat kan ook zijn, stemden we dan weer Amay wat luxe, uitte Jim. Purperen zijde met met deze in. witte poezekens. Den rechten draad van juffrouw Piets vriendelijkheid Laden en kast werden opengetrokken en alle kost- konden we toch niet te pakken krijgen. Welke nu ook de oor zaak zij, 't voornaamste was, dat we tot ons aller vreugd en verwondering zonder bewaking alleen op de slaapzaal mochten blijven tot de bel koffie tijd zou aankondigen. Dat was toch werke- lijk iets buitengewoons, zoveel leerlingen, we wa ren lang niet van de braafsten alleen op de slaapzaal vrij te doen wat we Wilden. Jakkes, jakkes,* riep Margriet Leman. Piets gaat voorzeker niet lang meer leven In den beginne was 't er tamelijk stil, er wa ren er eenige die hardop praatten over de aan staande verlofdagen, an dere lagen te luilakken, net als soldaten die van een langen veldslag te rug gekeerd waren. Mar griet Leman kroop zelfs onder de dekens, Jim Leebak putte gedurig uit een rijke koekjesbron en bracht zoo haar tijd om. Bee Bellens en Jos Cordeniers, de gezworen, boezemvriendinnen, annv - DIAMANTEN BRUILOFT DER ECHTELINGEN VAN HOUDT-HUYSM ANS, TE ACHTER-OOLEN. Onze foto toont de beide oudjes te midden hunner kinderen en klein-kinderen. Ze zijn beiden nog- altijd goed gezond en goed te been, en wekelijks gaan ze nog samen ter kerke welke een kwaart uur gaans vergt. ten natuurlijk bij elkaar en fluisterden iets van hij en van een zekeren Jan, en Bee wist dan weer wat in te brengen met Joris, meer konden wij, de luilakken van de sentimenteele dialoog niet opvangen. Waar is Marie-Louise Van Eekhout toch vroeg Jim opeens. Ik weet niet, antwoordde het koor. Ze is voorze- kers niet hier, anders zou 't niet zoo stil zijn. baarheden en geheimen van Bee op 't bed geworpen. Komt zien Burgers komt zien, riep Marie-Louise, groote te koopstelling van juweelen, kostbaarheden en geheimen Jim vond een foto van 'n student, 't was Bee's vader in zijn jonge tijd. Zeg Bee vroeg Jim, die foto is'zeker van Joris?... Met een hoogrood gezicht verscheen Bee en toen ze Ssstlaat ons slapen, zuchtte de slaperige Mar- daar al haar eigendommen door vreemde handen ont- griet en alles werd stil. Heel in de verte zong iemand Siegfried verslaat er den dwerg en den draak Daar hebt ge ze, riep Jim verrast. Niemand ant woordde, maar 't gezang naderde, steeds HeiSieg fried verovert den Nevelingen ring Boem een dwa zen bonk tegen de deur en daar viel Siegfried met dra ken, dwergen en Nevelingenringen de slaapzaal binnen. Leelijk spockriep Margriet Leman, gij maakt altijd al de menschen wakker. Ambêtanterik, schreeuwde Bee Marie-Xouise die veel meer van zingen dan van kla- aard -zag liggen, barste ze in woede los. Alles kwam op 't hoofd van Marie-Louise terecht, want zij waren In het nummer van toekomende week beginnen wij een onuitgegeven vervoIg - ve rhaa I van gende medegezellinnen hield, stoorde zich niet en zong Willemien Jans Walters prijslied, uit de Meesterszangers. zoo geest- getiteld driftig en luid dat niemand nog een tegenwerping inbracht. Morgenlijk lichtend in rozigen schijn Met bloemenlucht en zephierzucht. En vol van wonne, nooit verzonnen Een lustoord rood vol schijn Daaronder eenen wonderboom Met vruchten rijk behangen Te zien in zaal'gen liefdedroom Het hoogste zielsverlangen Vervullingsmachts bewijs De schoonste vrouw Eva, in 't Paradijs!... BravoBravoriep Jim. An'bêtanterik, hou uw mond, schreeuwde Bee weer. Mag 'k nu nog niet zingen maske, maske, da Het is een familie - geschie denis, zoo eenvoudig en toch zoo boeiend en aan trekkelijk, dat, niemand er zich een bladzijde zal willen laten van ontgaan. nu precies geen persoontjes die goed met elkaar over de baan konden. - Het belde vijf uur, 't schoen leven was uit en we moesten onder de bewaking van juffrouw Piets naar de eetzaal. Hoor eens waagde Margriet nog te roepen, als ge absoluut met geen grap omkunt, wreek u dan, maar ge moogt ons met de wet der wedervergelding straffen Ik wreek me nooit, antwoordde Bee op tragischen toon. We zullen zien, lachte Marie-Louise en ze ver dween met Jim en Margriet om zich terug onder juf- frouws Piets bewaking te stellen. Bee en haar lieveling hadden zich verstopt gehouden; nu ze alleen waren zouden ze die barbaren eens straffen. Ik zal hen eens betalen, sprak ze tot Jos, ze nam haar waschstoop en goot den inhoud tusschen Marie- Louise's dekens. Margriet kreeg van 't zelfde laken een broek. Ha ha lachte de zich nooit wrekende ze hebben hun loon. Ze balde haar vuist in de richting van Marie-Louise's slaapvertrek en met een nu zal ze eens proeven, hoe mijn wraak smaakt goot ze een tweeden stoop leeg, zoodat het water langs de ondier zijde der matras begon door te druppen. Voldaan over hun wraak gingen ze naar de eetzaal, waar ze zich bij juffrouw Piets verontschuldigden de bel niet gehoord Ce hebben. Ze waren uit erst vriendelijk tegen over de twee slachtof fers net of alle boosdoe- nerij vergeven en verge ten was. Als eindelijk het sla pensuur genaderd was, lachten Bee en Jos zeer hartelijk en wisselden blikken van verstand houding. Margriet ontdekte de wraaknemign dadelijk. Ha, men wreekt zich nooitriep ze spot tend; maar een vreese- lijk sissend sssstt van juf frouw Piets dwong haar tot zwijgen. Bee had al een paar maal over 't houten be schutsel naar Marie- Louise komen zien. Deze vond het wel een beetje verdacht, omdat Bee dat nooit deed; maar ze schonk er geen verdere aandacht meer aan toe en at smakelijk voort aan haar dagelijksch na- avondmaal. Van 't natte bed en de heele tragedie die er mee gepaard zou gaan, had ze geen flauw idee en 't water onder het bed'? Ja, dat gebeurde meer malen dat er een kan of zoo om viel en de inhoud dagen op den vloer verspreid bleef liggen, zonder dat de mei den daar een hand aan uitstaken. Marie-Louise dacht Die boo ze Trien van hiemeven is zoo lief, ze heeft misschien lust naar de lekkere beetjes hier, en ze knab belde en smakte dat het een aard had en toen Bee weer eens verscheen, bood ze een deel harer lekkernijen aan welke deze grijnslachend aannam. 't Licht was allemaal uitgedoofd. - Nu gaat de tragedie beginnen, fluisterde Jos tot haar vriendin en ze moesten zich onder de dekens ver- steppen om hun lachen te dempen. Marie-Louise zat nog steeds gekleed op 't natte bed en at maar voort, strunkelend en tastend zoekend naar een lekkeren hap Margriet Leman was de eerste tragedie-personnage die op 't tooneel verscheen. Stil, onhoorbaar had ze haar vertrekje verlaten en naar dat van de nog steèds etende Marie-Louise geslopen. De witte gedaante boven het houten beschutsel deed het koekje op den grond vallen. Zeg, fluisterde Margriet, die heks van 'n B'ee wreekt zich nooit Ja, hm, wat kan mij dat schelen, klonk het ant woord. Ze heeft, ze heeft, ja, ze heeft mijn bed onder water gezet. Marie-Louise begon luidop te lachen. Silence, donderde juffrouw Piets' stem. Ze bleven een poosje doodstil. Kijk eens, heeft ze 't uw ook niet nat gegooid Maar neen, zeg ik u, ik ben nog niet verdronken en laat me toch eten, op mij wreek ze zich nooit hoor De witte schim verdween, even een kraken van hout, het onverwerpen van een stoel en Margriet was weer verdwenen. Toen eerst begon Marie-Louise na te denken. Bee was zoo dikwijls komen zien en telkens had ze naar de legerstede geloerd.

Ons Land | 1927 | | pagina 12