em liefde 'themelfche geflacht. ET AMOR De Schouw door de Eeuwen Heen ONS LAND IN WOORD EN BEELD Schouw in de Abdij van O.-L.-V. Renaissance, midden der XVIIC eeuw, uitgevoerd in marmer. Een der antieke hooge schouwen uit het begin der vorige eeuw. Schouw in de Abdij van O.-L.-V. te Gent, dateerend uit het jaar 1690. Lijst Renaissance, uitgevoerd in hout. Daarboven schilderij van Jan van Cleef. Schouw in het Stadhuis van Gent, zich bevin dend in de zaal van het College der Staten van Vlaanderen. Schouw in de Abdij van O.-l.-V., zit kamer der Abdis. Schouw in de zaal van de stad Gent. (Museum van Oudheden.) Schouw in de Abdij van O.-L.-V. thans Museum Van Oudheden. Schouw in het Museum Van Oudheden te Gent in eikenhout uitgevoerd voorstellend het Sche pengerecht van Gedeele. Onze moderne tijden hebben wel heel veel wat schilderachtig was uit onze woningen verbannen Wij koken op gas, hebben electrisch licht en ver warmen onze huizen vanuit centrale punten. Maar de gezelligheid, de intieme sfeer heeft er in niet geringe mate onder geleden. Wanneer onze herinneringen terug dwalen naar de tijden der Middeleeuwen dan zijn het wel in de eerste plaats de aloude schouwen, die onze aandacht trekken. Onze photo-pagina toont ons heden een serie reproducties van schouwen, zooals wij se in Vlaanderen nog in vele woningen der Patricische families vinden. Vooral in Gent vindt men ze nog in grooten getale. Men treft er nog tallooze, zeer typische schouwen aan, waarvan de reproducties ten- volle gerechtvaardigd zijn. Schouw in de Abdij von O.-L.-V. in de Bijloke, thans Museum van Oudheden.

Ons Land | 1927 | | pagina 4