MECHELEN VLAAMSCHE LANDDAG llllllllllllllllllllB iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii TE Hier naast 806 ONS LAND IN WOORD EN BEELD Op de Dixmuidelaan bij de Nieuw- poortlaan te Brussel had Zondag voormiddag in aanwezigheid van Prins Leopold en generaal Flebus afgevaardigde van den minister van Landsverdediging de plechtige ont hulling plaats van het gedenkteeken voor de gesneuvelden van de 9" en 29« Linie regimenten. In de koninklijke tribune hadden naast den Prins en generaal Flebus, minister van Staat Renkin, burge meester Max en verscheidene hooge officieren plaats genomen. In tegen woordigheid van de familieden van de gesneuvelden die op een ruim ver hoog hadden plaats genomen, brach- De officieele tribune. ten de kolonel van den staf Brussel in het Fransch en heer Sohet, voor zitter van den Vrindenkring van de oudstrijders van het 9ste Linie regiment in het Nederlandsch hulde aan de roemrijke dooden. ^burgemeester Max nam het mo nument in ontvangst -d^tjigtjverk is van de heeren H. en V. Voets en waarop de opschriften tweetalig zijn Kransen werden neer gelegd, de kapel van het 9ste Linie regiment voerde Elegie uit, de heer A. Schroef zong een gelegenheidslied. Waarna eene plechtige ontvangst in de kazerne plaats had. Naar aanleiding- van den 3de Landjuweel wedstrijd werd dit jaar de Landdag te Mechelen gehouden op 20 Maart. Uit alle hoeken van vlaanderen-land kwamen in de aloude Dyle- stad afgevaardigden om het congres bij te wonen en waarop ook Nederland vertegen woordigd werd. Het vlaamsche leven vierde hoogtij tot bemoediging voor hen die onver droten op de bres staan voor de verheffing van de Tooneelspeelkunst, voor loutering van den kunstsmaak en voor de ontwikkeling van het Vlaamsche volk. links Gene raal Baron Jacques van Dixmui- de aan het woord. Het gedenkteeken onthuld. Hierboven Het hoofd bestuur van het Natio naal Too- neelverbond van België. In het mid den zijn kranigen hoofdman Willem Schepmans. Hieronder Na de ontvangst op het stadhuis door het magistraat van Mechelen, verlaten de afge vaardigden het gebouw om zich naar de feestzit ting in de Stad- schouwburg te begeven Algemeen gezicht op de terugblikkende Tooneeltentoonstelling die ter gele genheid van het 5de Landjuweel, door de stad Mechelen ingericht werd, welke den grootsten bijval mocht genieten en waarmede de inrichters dienen geluk gewenscht.

Ons Land | 1927 | | pagina 6