iParodnalr Hangelegcnijeöfn PAROCHIEBLAD FEBRUARÏ-MAART 1936 de Vasten. Bezorgd voor het geestelijk wel zijn en de eeuwige zaligheid van haar Kin deren legt onze Moeder de H. Kerk gedu rende de Vasten, gelijk ze het doet op an dere dagen van het jaar, bepaalde akten van boetvaardigheid aan de gelcovigen op. Van 21 tot 60 jaar moeten dezen, die het kunnen alle dagen van dit tijdstip, de Zon dagen uitgezonderd, vasten dat is ze mo gen maar eenmaal per dag hun nooddruft nemen. Van 7 jaar te beginnen- moeten al haar leden vleesch derven op sommige da gen van de Vasten. Goede Christenen trachten de wetten der H. Kerk zoo getrouw mogelijk te on derhouden. Als dus hun gezondheid het hun toelaat en zware arbeid hen niet veront schuldigt, onderhouden ze het vasten en eten ze geen vleesch op de dagen door de Kerk vastgesteld. Waarom moet een Christen dit doen Om reeds op aarde zijn zonden uit te boe ten, reeds op aarde aan de Goddelijke Rechtvaardigheid te voldoen. Het is immers niet genoeg zijn zonden te biechten men moet ze daarenboven uitboeten, herstellen. Dat eischt.dat moet eischenGods oneindige rechtvaardigheid. En wie heeft geen zonden uit te boeten, te herstellen De besten hebben tenminste dagelijksche fouten bedreven. Zoo zegt de H. SchriftDe rechtvaardige valt zeven maal op den dag Op te merken is ook dat de wet der H. Kerk zeer streng is. Zonder genoegzame reden, bijvoorbeeld, vleesch eten zooveel als op andere dagen, op een Vrijdag, of een anderen dag waarop vleesch eten verboden is eigenlijk doodzonde. Laat ons tenminste vleesch derven op de dagen dat de wet der H. Kerk het ons voor schrijft. God eischt van ons uitboeting van onze zonden. Boeten we onze zonden niet uit in dit leven, we zullen het moeten doen na den dood en dan zal de uitboeting welke God ons zal opleggen zeer streng zijn want na den dood is het de tijd zijner recht vaardigheid. Wijs is het nu de lichte boetvaardigheid 1934 Doopen 192 Huwelijken 75 Sterfgevallen 154 H. Communiën 128.300 1935 215 104 137 131.600 Godsdienstige Plechtigheden en Oefeningen Februari 2 Febr. Eerste Zondag der Maand en Feestdag van O L Vrouw-Lichtmis. Te 7 u Aloern- Comm. van den Mannen- bond van V H. Hart— Te 8.40 Wijding der kaarsen en processie. 5 Febr. Te 7.30 u. s avonds, Me jening n het H Uur. onder de leiding van den Z. E. H. Deken. 6 Febr - Eerste Vrijdag der Maand. toegewijd aan het H. Hart. Te 6 u. mis met onderrichting te 7 u. Sol m,s met onderrichting te 7 u. Sol. Mis t. e. van 9 Febr. Septuagesimazondag. Tweede Zondag der Maand. Te 7 u. Algemeene Comm. der Patronagien. - Sol. Mis t. e. v. de H. Dorothea, patrones der hoveniers en bloemkweekers. 11 Febr Feestdag van de Verschij- ning van L. Vrouw te Lourdes. 16 Febr. Sexagesimazondag. Derde Zondag der Maand. Te 7 u Algemeene Comm. v. den Vrouwenbond van het H Hart. Na de Hoogmis Te Deum. ter gelegenheid der verjaring van de Kroning van Zijn Heiligheid, Pius XI (12 Febr.). 23 Febr. Quinquagesimazondag. Vier de Zondag der Maand. Na de Hoogmis. Processie v. het H. Sacrament. Dezen Zondag. Maandag en Dinsdag gebed van 40 u. De parochianen worden verzocht het H. Sacrament in geest van eerherstel te ko- door de H. Kerk opgelegd te doen en zelfs men vereeren. Het lof met sermoen te uit eigen beweging, uit vrijen wil er soms4 u. Dinsdag na het lof Processie van her een versterving bij te voegen. I H. SacramentDe drie dagen der Aan-

Parochieblad | 1936 | | pagina 5