Sigarenmakersbond SOCIÉTË ANONYME UNION MARGARINE 7 JAAR BIJVAL IN BELGIE Wij berichten Voor de spinners en draadmakers van het fabriek, Keizerlijke Plaats Door plaatsgebrek zijn er verscheidene artikels tot de naaste week verschoven. Leest allen Recht en Vrij heid weekblad aan 2 cen tiemen. Dronkenschap beslaat niet meer. Een monster van 't merk waardige Coza poeder wordt gratis toegezonden. V. De Valkeneer, Esplanade, 15. van GEEEAEKDSBERSEH Wordt lid Wordt lid VIN ONZE KWALITEIT SPECIALE Immer aangroeiende en aanzienlijke vermeerdering van het verbruik van ONS MERK De bests proef der waarde van het produkt MARGARINEFABRIEK M ERXEM-A NT WERPEN onze talrijke klanten en leden, dat de winkel zal gesloten zijn van na Carnaval, op de volgen- de dagen en ut en. I 's Maandags, van 7 uren \s m®ngeirs tot 5 uren namiddag. 's Dinsdags, van 7 uren 's mcigens tot 7 uren 's avonds. 's Woensdag', van 7 uren 's morgens tot 7 uren 's avonds. 's Donderdags, v.ni» 7 uren :s morgens tot 7 uren 's avonds. 's Vrijdags, va-n 7 uren 's morgens tot 8 1/2 uren 's avonds. 'sZaterdags, van 7 uren 's morgens tot 8 1/2 uren 's avonds. 's Zondags van S men 's morgens tot 11 3/4 r.ren 's voormiddags. Hel bureel van Podevyn zal open zijn, van 7 uren 's morgens tot 6 uren 's avonds. De winkel en buveelen zuilfcn des middags van 12 tot 2 uren gesloten zijn. Wij bidden onze talrijke leden en klanten, zich van na Carnaval, aan deze regeling te wil len schikken. Onze klanten van Margarine De Proletaar worden viiendeüjk verzocht, hunne roode bons binnen te brsngen, welke ook het getal zij. Zij die er willen bij koopen, om hua getal voor de premies te hebben, kunnen er zich aanschaffen in onzen Kt uidenierswinkel 'jf bij de brood* oer- tjers, tot 3 Februari aanstaapdg, Overschot 5,60. Vier vrouwen 0.40. Benige vrienden 2,5o.Van de firma Torley 6,83. Jat en zijne vrienden zul len geven, zoolang de staking duuit 1.80. Ge zongen aan den Osbroek 1,00. Gasten De Wael 1,85. Gezongen door Leon Strickx bij J. De Neveo.50. Kondgehaald door Jan Liberaal bij den Vetten 0,97. Gezongen door Frans Temmer man het lied van den Stier, bij Polydoor Van den Brempt 0,91 Bedienden van Hand aan Hand 2,75. Eenig# werklieden van het fabriek Torley steunen hunne strijdende bioeders 1,60. Gezon gen bij den bult Lancier door Sehoc- kaert 0,61; bij denzelfden door Strickx 0,71 bij denzelfden d»or Vleeschouwer 0,37; bij denzelf den door Cornells Frans 0,70. Gezongen door Benoit Oosterlinck in den Osbroek i,73. Bus bij do wed. Oosterlinck 1,85. Van i3 Gladslijpers van den Anglo-Belge 3,95. Gezongen bij Alexan- 5 der Cornand 0,39. Spinners en draadmakers van het 3e, spinnerij Jelie's 7,10. Door de zorgen van de Landelijke Textielfederatie Gent van het Vei'- j dedigings-comiteit van Verviers 150 franken. Omdat Jan veel verkocht heeft, geeft Eugenie o,5o. Cornand Camiel o,5o. Gezongen bij Frans Luycx door kleinen Louis 0,20. Van eenige ge zellen van het Marmetfabriek van Haeltert 2,79. Omdat 'nen platten en twee scheelen willen of kunnen o,i5. Tot spijt van die drie blauwen, doe ik er nog 10 centiemen bij. Van den gisthan- delaar 2,00. Omdat het vierde van Jrdie's beter hun plicht zouden begrijpen, geven eenige jon gens 2,02, Spinnerij Jelie's van het tweede 6,70. Gezongen door De Coninck bij Vinck Adolf 0,42. Bij denzelfden door denzelfden 0,72. Van het fabiiek Jelie's om ons voorbeeld te volgen 1,10. De meisjes uit den nieuwe» bouw van Jelie's, geven omdat hunne vric»dinnen met moed den strijd zouden voertzetten 4,40. Gezangen Ten Strijd door Corneil Van der Hulst, bij Piot, in in den Argentine 2,t 5. Werklieden begrijpt uwe waande 0,60. Opbiengst van Ka-art- en Biljard- spel in de Roode Leeuw 15,80. Twee kamera den 1,00. Al is onze daghuur klein en moeten wij voorzichtig zijn, toch doen wij zien dat wij socialisten zijn 1,40. Eenige vrouwen 1,00. Eenige vrienden 3,4*. Van de spoelsters van Borremans 6,55, Van de wevers van Marchant 9,00 Spoelsters en Lustreerders van den Tra gel 5,00. Be Lustreerders van 't Bokkenfab-riek :,6o. Hoe langer den strijd duurt, hoe meer wij zullen steunen 2,04. De Cootenues van Borremans i3,73. De Gazmolens 1,27. Van verschillige omhalingen 11,30- Van de man nen vaa den Blok Vellenfabriek 3,7g. Van de spinnerij n La Georgie i3,7o. Steun geeft moed o,go. 't Is jammer da-t niet allen vroeger het gedacht hebben opgevat zich te laten ver eenigen 't is eene fout die de werkmenschen maar al te dikwijls bennen wanneer het te laat js 0,50. De rijken steunen de rijken en de armen moeten de armen steunen 2,94. Van eenige we vers van den Tragel 6,41. Vrienden onder el kander 5,3o. Van de werklieden van de weverij Van der Smissen 3,01. Van de bobijnders 16,19. Gegeven door eenige verwers van den Tragel 2,60. Wij geven zoolang wij kunnen 0,50. Van eenige bleekets 1,60. Magazijn 1,10. G:auw- droogerij van ons vieren 0,70. Kat-oenscheerders 1,10. Van eenige moltnvverkeis 1,85. Uwen strijd is den onzer. Katoenbewerkers heden gij morgen wij, de tabakbewerkers Bendauw 6,29. Van de katoenbewerkers-vereeniging, le storting 150 frauken. Van de weverij aan de Pontsti aatpooit 5,18. Van eene goede ziel o,5o. De molekens vveilars van den Tragel, gedenken hunne strijdende broeders en zusters in hunnen hardnekkigen strijd 351. Totaal 520,27 fr- ft,37 Kan ingegeven -worden in Koffie,Thee Mfelk. Likeur, Absint, Bier, Water of in het voedsel zonder dat het noodig is, dart de dronkaard er iets van weet. ITet COZA POEDER bezit de won derbare eigenschap om tegenzin tot drinken van stenken drank (bier, wijn, absint, enz.) bij den dronkaard op te wekken. Het COZA POEDER werkt zoo oiibpgemerkt en zeker, dat de echt- genoote, de zuster ot de dochter van den verslaafde het hem kan toedienen, zonder zijn medeweten en zondei' (rat het noodig is dat de patiënt ooit be hoeft te weten waaraan hij zijne red ding te danken heeft. Het COZA POEDER heefit het huiselijk geluk van chii- zende gezinnerf hersteld, duizende personen van schaamte en oneer gered en deze personen tot levenslustige en nut tige leden der maatschappij herschapen het heeft menig jong persoon op den rechten weg terug gebracht en geluk kig gemaakt en het leven van talloozen met menig jaar verlengd. Het Instituut, waardoor dit ongeëvenaard poeder ver spr'éid wordt, zendt gratis aan hen, die daartoe aanvraag doen, een boek met dankbetuigingen en een monster. Het poeder wordt gewaarborgd volkomen onschadelijk te zijn. Correspondentie in alle talen der wereld. Het echte Coea poeder is verkrijgbaar in alle apotheken en in het volgend depót te Aalst Onze depóthouder reikt het attestenboek gratis uit aan hen, die er aanvraag voor doen, maan: geeft geen gratis prooven. Om deze te bekomen wendt U direct naar Londen, C@ZA INSTITUTE, 62. Chancery Lane, Londen, 79. Engeland. Wacht U voor namaaksels. Plet Coza Poeder is het eenige afdoend middel tegen dronkenschap. Voor een inleg van 60 centiemen in de week bekomt men de volgende voordeelen Zij die in strijd zijn voor loon kwestie ontvan gen, gedurende een onbepaalden tijd, 2,25 fr. daags. In geval van wetkelooslieid, gedurende twee maanden per jaai, 1,75 fr. per dag. In geval van ziekte, gedurende diij maanden, 2,25 fr. per dag en kosteloos geneesheer. In geval van overlijden, na één jaar lidmaat schap, 5o fr. na twee jaar, 75 ft. na drie jaar, 100 fr. Voor de vrouwen zijn de voordeelen als volgt: Zij betalen een wekelijksehen van 3o centie men. Voor loonstrijd, gedurende onbepaalden tijd, 1,50 fr. per dag. Voor werkeleosheid 1,25 fr, per dag. Voor ziekte 1,00 fr. per dag. Daarenboven genieten zij van het sterftefonds der federatie. Sigarenmakers, sluit u allen aan bij uwen machtigen vakbond Uitgever Petrus De Neef, Groenstr. 5. Aalst. Aalst drukkerij der geb-, Boeykens. Varkensm. MARQUE SPÉCIALE gedeponeerd volgens de wet NAAM en ADRES der Samenwerkende Maatschappij DF.R SAMENWERKENDE MAATSCHAPPIJEN GKFABRIKEERD DOOR DE f'jfir'téin li-ffitfar .r r-i'"i"-r -•-*"—Pi* -EZYCZfSi»

Recht en Vrijheid | 1907 | | pagina 4