Brouwerij De Tijger Rechterlijk Nieuws. Marchand zou hem een onderhoud hebben verleend. 't Is mogelijk dat men de eene vakvereeni- ging zou erkennen en de andere niet, maar dan is erop te wijzen dat de liberale heeren veel meer over hebben voor eene katholieke vakvereeniging dan voor eene socialistische. Waarom Wie is er den hol op Men zendt mij deze week een bladje pn 'k lees er in Fred is den hol op 't Is een schimp van een tegenstrever, denk ik bah, men zingt in Aalst gedurig Hij is den hol op Waarom er ons aan stooren Maar ik wik, ik weeg wat dit wil zeggen en eindelijk er schiet mij iets te binnen. Toen de Verviersche familiën ,in ons lokaal, dagelijks het noodige nuttigden, hadden wij eens 't bezoek ontvangen van Al Petrus Daens en zijn boezemvriend M Weekers en zij nut tigden met ons het middagmaal. En onder het eten vertelde Al. Wrekers mij hoe hij eens den hol op is gezet bij middel van valsche wissels, bij middel van valsche afdrukbrieven en rekeningen, van valsche eeden zelf en hij zegde mij heel mistroostig Ja, M. Nichels, men heeft mij door al die bedrieglijke middelen den hoi op gezet yoor 30,000 franken En 'k dacht in mij zeiven Hij die u dit plezierken heeft gedaan zal voorzeker DEN HOL AF zijn en er warm in zitten, al is het ook met gestolen geld. Op voorstel van gezel Van der Velde, heeft men in den Landelijken Raad van verle den AVoensdag de volgende motie aangeno men Bestatigd dat de Regeering geene veran dering wil brengen, aan de wet der vier eer loosheden Besluit Stappen aan te wenden bij de Liberale Federatie enden Algemeenen Raad der Voor uitstrevende Liberalen om een kartel te slui ten in alle gemeenten met het oog op de aan staande gemeentekiezingen. Het kartel zoo.als programma het Algemeen Stemrecht hebbenen als doel, de uitsluiting van alle katholieke gemeenteraadsleden en ze te dwingen rechtvaardige wetten te maken. Als wij zien dat Van de Velde, altijd een hevigen tegenstaander van alle kartels, nu zelf dit voorstel doel, dan mag men waarlijk gelooven dat het zeer noodig is. Jammer dat de liberalen te Aalst, reeds het onbezonnen gedacht hebben opgevat, geen kartel te willen, in de meening dat zij zonder kartel opnieuw 3 nieuwe leden zullen bij heb ben. Maar moest eens 'l gedacht van onzen vriend Sanders zegepralen, 't is te zeggen ons onthouden, dan moeten er maar een honderd tal socialisten zijn die hunnen kiesbrief wit in de bus steken en dan hebben de liberalen wel misrekent. Denkt nog eens goed na, heeren liberalen, want ge loopt met uwen taktiek groot gevaar fir't zand te bijten. En dan is het te laat beklaagd. In de katholieke partij is alles welkom. Men mag dief zijn, gestolen hebben zooveel men wil, als men maar komt en hel wagge lend kraam der dompers helpt recht houden is men willekom. In de kerk is er vergiffenis te bekomen van alle zonden,hoe groot of hoe zwaar ze ook mogen wezen en ik voeg er bij zelfs zon der restitutie te doen. 't Is een propere boel Ze zijn één Als er in de Kamer eene ernstige zaak is te bespreken darf zien wij dat de katholieke partij zich in twee splitst, even als de liberale. In die twee partijen heeft men vooruitstre- vers en achteruitkruipers, en dit toont zich het duidelijkst wanneer er eene kieswet in be spreking komt. Men is nu in de Kamer bezig met het acht uren werk te bespreken voor de nieuwe te ontginnen mijnen, en men ziet, de katho lieken verdeelen zich den groep Verhaegen- Helleputte zijn voor die werkershervorming, de regeering met Woeste niet. Bij de liberalen speelt Hymans den grooten toon en wordt ook door eenige van die achter- -uitkruipende bleeke-blauwe gevolgd, en tot onze groote verwondering zien wij M. Rens, den vooruitstrevenden liberalen deputé van 't arrondissement Aalst met de oude pruiken stemmen hij stemt met Hymans, met Woeste met de regeering, terwijl er een aantal katho- Heken en liberalen met de socialisten stemmen en de regesring in minderheid is. Maar als het kiezing is, dan zijn zij allen democraat gezind, ze staan op eenen en den zelfden lijst, vooruit- en achteruitkruipers, al les is koekoek eenen zang, en de werkmen- schen zijn gefopt. Ze kiezen voor mannen die tegen hunne belangen zijn. Blijft dit duren 1 Wel neen '11 In de Brusselsche socialistische Federatie heeft men Zondag eene groote vergadering gehad voor een Vlaamsch centen blad. 't Schijnt dat men er volledig 't akkoord is en wij mogen ons dus dit jaar aan een Brusselsch Vlaamsch Socialistenblad aan 2 centiemen verwachten. Men vertelt dat er na de gemeentekiezing ook eene liberale broodbakkerij gaat komen. Het waie maar heel ernstig voor De Volks gazet het publiek hierover eens in te lichten, want het ware bedriegt den boer spelen voor de liberalen,te strijden in de gemeentekiezing met een programma tegen de coöperatieven en na de kiezing er zelf eene te maken. Eerlijkheid eerst en vooral, niet waar Vergelijkt Om nu te doen zien wat de katholieken geven in vergelijking met de socialisten, als het er op aankomt een strijder te steunen, is het genoeg dat wij eens eene vergelijking maken. Rij de katholieken gaf men 4 en 3 franken nemen wij aan dat elk nu 4 franken heeft ont vangen en ze geven dit aan een 20tal men- schen. Hadden wij maar 20 menschen te onder steunen gehad van de binnengekomene gelden alleen hadden wij ten minste elk 6o franken kunnen uitbetalen Pak vast, dompers Rechtbank van Dendermonde. Verleden Woensdag is de zaak opgeroepen van den diefstal in de Brouwerij van M. Van der Schueren. Eenieder kent die zaak. Met een paar bootjes waren de dieven in den hof geraakt (die iagesloten is door den Den der) waar zij ontvangen wierden door den nachtwaker, die na met hen een goed potte ken te hebben gedronken, eene hoeveelheid mout meenden te stelen. De zaak was echter verklikt en commissaris, ondercominissaris en politie-agenlen die op wacht lagen, betrapten hen op heeterdaad. De volgende straffen zijn uitgesproken 1Meert, de nachtwaker, tot een jaar ge vang en 50 fr. boet of 13 dngun gevang. 2. 't Kint, tot 7 maanden gevang, 50 fr. boet of 15 dagen gevang 'i Kint was daaren boven in 't bezit gevonden van een revolver dit kost hem I maand gevang van een dolk, dit kost hem 50 franken boet of lo dagen en daar hij ook te verantwoorden had, vooreen diefstal van wijn, bij do kinderen Byl ge pleegd, en hij enkel veroordeeld wordtin dit geval als verheeler, zoo krijgt hij hiervoor ook 3 maanden gevang. 3 Aioyens tot 7 maanden gevang en 50 fr. boet. 4. De Cuyper lot 7 maanden gevang en 50 franken boet. 5. Van Helsuwé tot 7 maanden gevangen 50 franken boet Diefstal met bezwarende ormstan- digheden. In de Keppestraaf, nabij de statie te Erembodegem. zijn er 3 dieven ver leden zondag binnengedrongen in de woning van Pieter Vereecken Alen heeft een paar rui ten met zeep bestreken, ze uitgeslagen en langs daar in de woning gedrongen. Vereecken rond de 70 jaar oud, was alleen te huis, is overvallen door de dieven, die hem hebben gebonden en verplicht het geld aan te wijzen. Zij zijn op de vluchl gedreven geworden, door den zoon des huizes die middelerwijl te huis kwam en om hulp heeft geroepen. De dieven namen de vlucht er, twee omkwa men doch de derde was niet zoo gelukkig en is in 't loopen in een waterput gevallen, alwaar hij door de boeren is uitgehaald en goed afgedroogd geworden Het is zekere Frat s V. O. N. die reeds voor diefstal eens 3 en 5 jaar heeft uitgedaan, en pas 4 maand 't gevang had verlaten. Het schijnt dat hij zijne medeplichtigen heeft genoemd, want twee andere Aalstenaars zijn ook aangehouden geworden. De Aalstenaars doen het goed Voor de spinners en draadmakers van liet fabriek, Keizerlijke Plaats Rondgebaald bij Jean De Neef na een lied door Plas Heriri 1,20 De acht gebroeders steunen hunne broeders en drie andere verge ten hunne broeders 2,00 Tot onderstand der werkelooze broeders 1,05. Gezongen door Frans Heyvaert bij Leopold Sedeyn 0,83. Het lied Woeste door M. Van Oost bij L. Van den Brempt 1,04. Constant Michiels 0,25. Wie a VOORUIT leest wordt een ontwikkelde werkman, leert de sociale toestanden kennen en de middelen die er moeten aangewend worden om ver betering en verzachting van ons lot te bekomen. Werklieden, leestVOORUIT JOS. DE BLIECK-CALLEB&UT. Boudewynkaai, AALST. £<3«e»i Deze Bieren zijn gewaarborgd, uitslui- telijk gebrouwen met Hop en Mout van allereerste hoedanigheid.

Recht en Vrijheid | 1907 | | pagina 3