KANDIDATEN De aanstaande Gemeentekiezing. •laar. i\° oV. Prijs per nummer 2 centiemen. io September 1907. Weekblad voor het Arrondissement Aalst. ALFBED NIOHELS, Maanstraat, 18, AALST. Katoenbewerkers-Vereeniging. voor de aanstaande gemeen tekiezing. LIBERALEN. MM. Brijs Achiel De Blieck Jozef De Windt Albert De Wolf Maurice Leclercq Isidoor Schotte Jozef Van den Broeck Camiel Van Opdenbosch Josse Verbestel Louis KATHOLIEKEN. MM. Bauweas Isidoer, De Clercq Leo, De Gheest Victor, De Somer Jan, De Wolf Désiré, Eeman Achille Geeroms Leo. Moyersoen Romain Van Ghyseghem Polidoor Be Partijvergadering verleden Zondag 8 September gehouden, in 't lokaal Hand aan Hand, heeft met eenparigheid van stemmen aangenomen, het Verslag, aangaande onze houding in de aanstaande Gemeentekiezing voorgedragen door den Partijsecretaris in naam van 't Middenbestuur te laten drukken, en aan elk lid deelmakende van een der Socialistische groepen, uit te deelcn, met het vriendelijk verzoek het aandachtig te lezen, goed te over wegen, om daarna een ernstig oordeel te kun nen vellen Tevens zullen wij. eene tweede Partijvergadering houden op Zater dag aanstaande 14 September, om 8 uren 's avonds, in 't gewoon lokaal Hand aan Hand, waarop vooral al dezen worden uitgenoodigd die de Partijvergadering verleden Zondag niet hebben kunnen bijwonen, want zoo eene belangrijke zaak moet met rijp overleg overwogen en gediscu teerd worden Nogmaals Vrienden, leest goed hel hieron- derstaande, overweegt rijpelijk, komt naar de Partijvergadering, en brengt vrij en vrank, na de discusiën gehoord en gevoerd te hebben, eene; stemming uit, beantwoordende aan uw geweten. Be Heeren Brijs, Be Blieck en Be Windt, zullen onze vergadering bijwonen, en u ver klaren, wat zij vaor de werkende klasse kun nen en zullen doen, in geval van meerderheid in den raad. Allen dus naar de Partijvergadering, want de zaal moet te klein wezen. Onmiddelijk na de vergadering wordt er bij middel van geheime brieven gestemd, en die stemming zal voortgezet worden Zondag morgend van 9 tot 12 uren. Ten sf rijde tegen 't onrecht GEACHTE MEDELEBEN, Sedert jaren en jaren heerschl er op het Stadhuis van Aalst, het meeste onrecht, de grootste onrechtvaardigheden worden er ge pleegd, zoodanig dat eik er van walgt, en dat eenieder snakt naar de omverwerping van dit klerikale juk, en de Socialisten niet het minst, omdat wij met de katholieken van 't stadhuis te helpen jagen, hierdoor eene zeer ernstige protestatie uiten, tegenover het klerikaal gouvernement, tegenover de bestaande kies wetten, waardoor het Algemeen Stemrecht wordt verminkt, en tegenorer de onvolledige Evenredige Vertegenwoordiging. Met de katholieken van het stadhuis te jagen, met hun hunne rechtmatige vertegen woordiging in den raad te ontnemen, zullen wij hen het ongerijmde der bestaande kies wetten doen gevoelen en hen zelf verplichten bij hunne vrienden der regeering aan te drin gen om de eerlijke evenredige vertegenwoor diging in voege te doen brengen. Be katholieken uit den gemeenteraad, hun de meerderheid ontnemen, weze deze maal onze leuze, want van bij ons ontstaan, zijn wij daarenboven door die fanatieke kerels, zeer stiefmoederlijk behandeld. Stelselmatig wordt ons alles geweigerd, voor geen zierken rechtvaardigheidsgevoel is bij hen te bespeuren. In het opmaken en hel vervalschen der kiezerslijsten, hebben zij zich te Aalst wereld beroemd weten te maken, en dit vooral heb ben wij best ondervonden, met de kiezers- lijsien voor den Werk- en Nijverheidsraad, lijsten die ook dienen om de bijgevoegde ge meenteraadsleden te kiezen. Zij zijn zoo schandalig opgemaakt, dat liet om wraak roept, en waardoor wij op die naanier van onze vertegenwoordiging in den gemeenteraad rechtstrueks worden ontstolen. Voor de dompers fabrikeei" mea stemmen en dezen die 30, 40 tot z°lfs .">0 jaar bij een en denzelfden baas werken hebben er geen kiesrecht voor. \n HET WERKELO0ZENFONDS tol stand gekomen, door de energieke werking der Socialisten, hebben wij niet één vertegen woordiger, ondanks wij op gebied van vak- vereeniging niet alleenlijk de sterkste zijn, maar misschien wel het dubbel in ledental, dan al de andere vakbonden van onze stad te zamen Menigmaal hebben wij op oüze vertegen woordiging aangedrongen, de liberalen heb ben er ook dikwijls naar gevraagd maar een socialist in dit bestuur, dat nooit zeggen de dompers Waarom Omdat wij alsdan in de gelegenheid zouden zijn, tegen hunne willekeurige en partijdige handelwijze op te komen, en de eischen dei- Socialistische Werklieden te pleiten. Wij hebben gezien, bestatigd en ondervon den, dat gedwongene stakers van 't Werke- loozenfonds konden genieten, wanneer bet overgrootste gedeelte leden der katholieke vakvareenigingen waren, zooais het is gebeurd in den strijd der Espadrillenmakers, maar toen het grootste gedeelte socialisten waren, zooals in den laatsten strijd der Filature et Filteries réunies, dan konden de uitgeslote- nea niet genieten, dan was het tegenstrijdig met het reglement Het Bestuur van Weldadigheid dat uilsluilelijk samen is gesteld uit katholie ken, waar men geen enkele der opposilia- partijen duldt, alhoewal het hier weeral 4e werkende klas is, die er het meeste belang bij heeft. Herinnert u nog, Vrienden, hoe wij daar dit zelfde Armbestuur afgescheept zijn ge worden, wanneer wij ook in de staking der Filature et Filteries réunies, ons aanboden, om een werkcoupon te vragen voor dezen die om zich van de armoede een weinig te ontlas- zich zóó moedig toonden, naar het walenlaad werk en brood te gaan zoeken. Bus, geene hulp in 't Stedelijke Werkele©- zenfonds, geen werkcoupon voor de gedwaa- gene lijdende stakers Kreveert, hongert, werkeloezen de dam pers zullen daar wel voor zorgen. Moeten wij u ook aanhalen, geachte leden, met welke minachting men u bejegend, wan neer gij u in tijd van nood, bij die heeren moet aanbieden om een beetjen onderstand Hebt armoede, hebt gebrek, lijdt honger, en wanneer men u maar verdenkt socialist te zijn, dan is er niet dc minste hulp vaor u. ANNONCEN Rechterlijke i fr. per regel. Reklamen 20 centiemen per regel. Annoncen dikwijls herhaald 10 cent. per regel. Andere annoncen worden opgenomen met akkoord Alle briefwisselingen of strijdpenning moe ten elke week vóór Woensdag avond om 8 ure, ingezonden worden. KEDAKTIE EN ADMINISTRATIE Ongeteekende brieven worden niet opgenomen. Belichten over werkstakingen en grieven moeten door de Vakvereenigingen gestempeld zijn. ABONNEMENTSPRIJS 3 maanden fr. 0,40 6 0,75 Een jaar i,5o Buiten België Een jaar «>4.00 Men abonneert zich op alle postbureelen. Waarde Leden, Met deze noodigenwij U uit tot de Algemeene Verplichtende vergadering, die plaats heeft, heden Zondag, i5 September, om 4 uren, in het lokaal Hand aan Hand op boet van 10 centiemen. DAGORDE 1. Y'ersiag over den geldelijken toestand. 2 Verslag van het Nationaal Congies der Tex tielbewerkers. 3. Mededeelingen. NAMENS HET BESTUUR. De Leden der coöperatie worden veizocht de Algemeene Verplichtende Vergadering bij te wonen, welke ztfl plaats hebben heden Zondag i5 September, om 3 uien luist namiddag, op boet van 10 centiemen. DAGORDE De Coöperatie cn de Levenskwestie. HET BESTUUR. Zondag aanst. 22 September, zullen de vol gende vergaderingen plaats hebben, waar wij al de leden toe uitnocdigen deze bij te wonen. Dringende kwestiön staan aan de dagorde. Om 3 ure, voor de Wevers om 4 ure, voor de Gladslijpers, Espadnilenmakers, Vellen- en Tabakbewerkers. Mannen, op post

Recht en Vrijheid | 1907 | | pagina 1