GROOTE MEETING. KANDIDATEN VUILE POLITIEKERS. Ook geen Uilen 7e Jaar. N° 40. Prijs per nummer 2 centiemen. 6 October 1907. Weekblad voor het Arrondissement Aalst. ALFRED NIOHELS, Maanstraat, 18, AALST. Zaterdag aanstaande, 12 October, om 8 ure 's avonds, Meeting in Hand aan Hand »,Van Wambekekaai. Dagorde De Gemeentekiezing van 20 October. Sprekers BRIJS ACHILLE en anderen. Ingangen woord vrij. Vrienden er allen heen, om het programma en onze houding te booren uiteenzetten. voor de aanstaande gemeentekiezing. Reeks van 8 jaren. MM. Brijs Achiel De Blieck Jozef De Wolf Maurice Leclercq Isidoor Schotte Jozef Van den Broeck Camiel Van Opdenbosch Josse Verbestel Louis Wauters Petrus Reeks van i jaren. De Windt Albert Katoenbewerkers, De huidige kiesstrijd wordt in onze stad door de klerikale partij op eene walgelijke wijze gevoerd. Men voelt het om zoo te zeggendat het de laatste aanvallen zijn van eene tot razernij gebrachte kliek, die hare neder laag ziet aankomen. Die zoogezegde vol gelingen van den zachten Nazareër met al hunne macht, geld, dwang, broodroof, enz., toonen hunne onmacht door vuile persoonlijkheden tegen ons. In geheel dezen kiesstrijd spreken zij zooveel van programma als van den keizer van China. Godsdienst die er niet bij noodig is die sleuren zij er tusschen om hun kraam recht te houden menschen die niet wil len buigen voor het Allerheiligste, die niet geven voor de onbevlekte Maagd Maria, en opgehangen paters uit de XVI eeuw zijn hunne argumenten. O goede oude tijd van Alva en zachte inquisitie, spijtig voor onze brave papen dat zij niet meer kunnen terug komen om die zachte lammeren een handje toe te steken Nu hebben zij niets dan ver dachtmakingen en vuige aanvallen bij de hand om die de kiezers te doen slikken en aan de stadsschotel te blijven. Vetleggers, uitgekochten, zijn bij ons de leiders, volgens die heeren, omdat wij niet langer willen, dat, dank zij de ver deeldheid der oppositie, de stad langer uitgezogen worde door eenige vampieren; al hunne gal spuwen zij op ons uit, om dat wij niet langer in de kaart spelen van eenige schotellikkers. En onze leden, o dat zijn brave zielen, sukkelaars, verblinden, die allen misleid en geleverd worden, zoo uiten zij zich in hunne kiespapieren. En dat zouden zij aan klaarziende werkers willen doen slikken, juist alsof het nuchtere kiekens zijn. Wel bedankt zijt gij, brave heeren, voor uw venijn jegens de leiders en om uwe op merkzaamheid en medelijden voor de leden. Dit zullen wij u beloonen door u te helpen buitenwalsen op 20 October. Op Gezellen en Vrienden Nog eenige dagen uw best gedaan zijn er nog enke len onder ons, die niet begrijpen waarom wij deze maal voor de liberalen moeten stemmen, toont,het hun, dat het niet voor de schoone oogen is dier heeren. maar bewijst hen eenvoudig, dat het ons te doen is zooveel mogelijk de punten uit ons programma te doen uitvoeren, en dat moet ons even zijn van wie, al ware het van den paus of van den duivel in persoon, als het maar ten goede komt van alle werk lieden Een man die zich niet het minste weert in lieflijkheden aan ons adres, dat is Pie den Klokke Roelander, vroeger Christen Democraat, nu een oprechte bekeerde katholiek (Valt er niet mee) en werkers- vriend, die goed hunne belangen verde digt maar de zijne toph veel beter. Dien keffer kan tamelijk goed schelden, maar hij heeft nog niet bewezen *lat de katholieken de stad goed besturen en dit zou hij eerst moeten doen. Daar onze Pie nu toch een verdediger der werkersklas wilt zijn, hoop ik, dat hij de eenige vragen zal beantwoorden die volgen. 1Keurt gij het goed dat wij niet ver tegenwoordigd zijn in 't Werkeloozen- fonds 2. Keurt gij het goed dat enkel de katholieke ziekenbond geldelijke toelage bekomt 3. Vindt gij niet dat het regiem in de Weezenhuizen zou kunnen verbeterd wor den omdat de jongens en meisjes bij het verlaten der gestichten, beier zouden ge schikt zijn om den strijd voor het bestaan aan te vatten 4. Vindt gij het regiem goed dat de huwelijksbanden verbreekt van menschen die bijna gansch hun leven samen ge wrocht en gewroet hebben, lief en leed ge deeld, om als zij oud worden en geen mid delen van bestaan hebben,de eene hier en de andere, daar in een gesticht geduwen te worden, zoo dat het feitelijk eene verbre- kingis van dengeheiligden huwelijksband. Expliceert dat eens aan de kiezers, en als dat goed doet kan het nog gebeurendat gij later door onze hulp Schepene 'van Financiën wordt, een postje dat gij heel zeker goed zult beridderen. Maar u niet van pijkens gebaren, zulle Pie. C. C. De dompers willen het volk doen gelooven dat zij de uitbating der gaz hebben afgestaan aan eene maatschappij, omdat de stad er meer voordeel mede heeft. Hoe durft men zulks beweeren De uitbaters der gaz, die rijke compagnie, die zouden nu dom genoeg zijn om hier te Aalst de gaz te komen exploiteeren en aeld te verliezen in plaats van te winnen Welke uilen zijn me iat Neen vrienden, de waarheid is dat men met de uitbating der gaz overal groote winsten doet en dat de steden waar men de gaz zelf uilbaat groote sommen geid winnen, geld dat toch ten minste dient om de opcentiemen te verminderen of om heel nuttige werken uit te voeren In Aalst kon de stad aldus jaarlijks 30 a 60 duizend franken winnen, maar liever laat zij die winsten vloeiën in de zakken van eenige rijke mensehen, wiens intieme vrienden zij zijn. Met die 50 a 60 duizend franken kon men de stadsschuld wat afgekort of de leeggeplun derde stadskas wat aangevuld hebben Maar neen, de vriendjes en de kozijntjes gaan voren voor hen komt er geen prijs of winst in aanmerking z'Hebben ons immers het schoonste bewijs geleverd met het drukken der kiezerslijsten. En zulke mannen zouden willen blijven regeeren Ja, ja, Denderbode heeft gelijk dat hij moord en brand schreeuwt en den H.Gods dienst tot redding roept om zijne gepeperde rekeningen te redden. Kiezers van Aalst, belastingbetalers, dat zult ge die schijnheiligaards betaald zetten. RECHT EN VRIJHEID ANNONCEN Rechterlijke i fr. per regel. Reklamen 20 centiemen per regel. Annoncen dikwijls herhaald 10 cent. per regel. Andere annoncen worden opgenomen met akkoord Alle briefwisselingen of strijdpenning moe ten elke week vóór Woensdag avond om 8 ure, ingezonden worden. REDAKTIE EN ADMINISTRATIE Ongeteekende brieven worden niet opgenomen. Berichten over werkstakingen en grieven moeten door de Vakvereenigingen gestempeld zijn. ABONNEMENTSPRIJS 3 maanden 6 Een jaar Een jaar fr. 0,40 0,75 i,5o Buiten België 4,00 Men abonneert zich op alle postbureelen. Zaterdag is er op de aleemeene vergadeting besloten, een manifest aan al de leden te zenden met een stembulletijn, om te stemmen over de vermeerdering van bijdrage. Het manifest zal zondag door de bodens aan de leden besteld worden. Wij roepen de aandacht onzer leden om het g-edte lezen en te overwegen, en over hetzelfde met de ongeleerde leden te spreken, want allen moeten goed op de hoogte zijn van wat zij gaan doen. Zondag den 13 October, zal de stemming plaats hebben, in 't lokaal Hand aan Hand, van 9 tot 12 ure 's morgens en van 3 tot 6 ure !s namiddags. Opgepast, mannen, allen naar de stemming veor de sterkmaking der Vereeniging in 't belang der werklieden voor de vermeerdering van bij drage.

Recht en Vrijheid | 1907 | | pagina 1