7e .jaar. iSü 47. Prijs per nummer 2 centiemen. 24 November 1907. Weekblad voor het Arrondissement Aalst. ALFRED NICHBLS, Maanstraat, 18, AALST. Arrondissements-Congres. In zitting van 't Midden-comiteit der Aaistersche groepen, gehouden op Donderdag 21 November 1907, in 't lokaal Hand aan Hand, is er eenparig beslo ten een gewestelijk congres te houden, op 22 December aanstaande, in 't lokaal De Redding, te Ninove. VERGADERING. OPROEP. Heden Zondag om 4 uren namiddag wordt er overgegaan tot het stichten van socialistische wijkclubs bij de volgende vrienden De Meeter Jan, Burgemeestersplein. Luycx Frans. Doolhofstraat. Kieckens Benoit, Binnenstraat. De Haeck Petrus, Ouden Dendermond- schensteenweg De Socialistische vrienden uit de ge buurte worden verzocht tegenwoordig te zijn. Aan 't werk I Aan 't werk Vrijzinnige Neringbond. OpgepastDe leden welke belang stellen om deel te maken van den bond, woiden verwittigd, dat men maar laat inteekenen tot en met den 1 December 1907. Al diegene welke zich na dien datum laten inschrijven, kunnen in de naamlijst noch in de bladen niet verschijnen, alsook zuhen ze maar aanvaard worden bij goedkeuring op eene algemeene vergadering. De naamlijst zal jaarlijks verschijnen met de nieuwe ingeschrevene leden. Het Bestuur vergadert alle donderdagen, om 8 uren 's avonds, in De Graaf van Egmont, Groote Markt. (Medegedeeld). Uit Geeraardsbergen. Verstootelingen UIT NINOVE. KINA FOUASSIN ANNONCEN Rechterlijke i fr. per regel. Reklamen 20 centiemen per regel. Annoncen dikwijls herhaald 10 cent. per regel. Andere annoncen worden opgenomen met akkoord Alle briefwisselingen of strijdpenning moe ten elke week vóór Woensdag avond om 8 ure, ingezonden worden. REDAKTIE EN ADMINISTRATIE Ongeteekende brieven worden niet opgenomen. Berichten over werkstakingen en grieven moeten door de Vakvereenigingen gestempeld zijn. ABONNEMENTSPRIJS 3 maanden 6 Een jaar Een jaar fr. 0,40 0,75 i,5o Buiten België 4,00 Men abonneert zich op alle postbureelen. De groepen worden van nu af verzocht, zoo haast mogelijk hunne afgevaardigden te benoe men, en hunne bijtreding te zenden aan gezel Nichels Alfred, Hand aan Hand, Aalst. De punten die men wenscht .an de dagoide te plaatsen, moet men insgelijks aan dit adres laten geworden. Elk neme zijne voorzorgen. WIJKCLUB NESTOR SCHALTIN. Heden zondag, om 4 ure, algemeene vergade ring bij Alfred De Gendt, Geeraardsbergsche straat. DAGORDE Bespreking van 't reglement. Belangrijke mededeelingen. De handen uit de mouwen en aan 't werk. Zeker zijn wij dat onze werkingen goede vruch ten zullen afwerpen, als onze mannen goed hunne plichten begrijpen en medewerken, om leden te winnen voor de Vereenigingen. Mannen gij wordt geroepen. Weest op post H F. Dat is de kieet die uit al de borsten onzer vrienden moet klinken, om de propaganda te regelen voor leden onzer vereenigingen te win nen. Hierom heeft de algemeene bestuurzitting besloten, op Zondag 1 December, om 4 uren 's namiddags, in 't lokaal Hand aan Hand, eerae bijzondere vergadering te houden, van de be stuurleden der Katoenbewerkers. Wevers, Tabakbewerkers, Espadrillenmakers, Gladsiij pers en Vellenbewerkersvereenigingen met al de offerwillige partijgenooten, waar naar de practf sche middelen zal gezocht worden, om het ledental onzer vereenigingen te doerr aangroeiën. Strijdmakkers, gij zult den oproep uwer be sturen beantwoorden, want als er een goed en groot werk te verrichten is, moeten al onze offerwillige soldaten op den appel tegenwoordig zijn. Op deze vergadering zullen wij de poorten van ons arsenaal eens openzetten, om te over zien, de wapens die wij in 't bezit hebben, om onze vijanden met onze kogels op de doeltreffend ste wijze onder de zware macht van onzen voorraad die wij in 't bezit hebben, te doen ge voelen. Dat de arbeidende klas zich meer om meer van hun afscheurt en blok vormt tegen hunne groote vijanden en ookgeveinsde vrienden Vrienden, komt dus allen naar deze vergade ring. Wat wij in den laatsten tijd hebben gedaan, van 1000 leden voor onze vereenigingen te win nen kunnen wij heden nog meer, gezien ons ge tal nu zooveel grooter is om de propaganda aan te vangen. Wij rekenen dus op u, mannen, dat gij zooals vroeger, uwe besturen zult ter zijde staan, in den propagandatorht die gaat aangevangen worden Uwe handelwijze jegens die arme schepsels zoo wel de heel tegenovergestelde mogen wezen, aangezien wij onder de bulten de beste ka- rakteisen dienstvaardigste menschen vinden, en als staving verwijs ik u naar bet hier bovenge noemde slrchtofler toonbeeld voor de anderen, maar die ongelukkiglijk leefde en troost ging zoeken in den drank, omdat hij die bij de men schen niet vinden kon. Eerbiedig altijd hen die door de Natuur misdeeld zijn, gelijk op welke manier, dan zult ge op dat gebied heel zeker een gerust geweten, en de overtuiging bezitten, niet aan een ander gedaan te hebben, wat ge niet zoudt willen wat men u doet. Rust zacht gij edelmoedig en verdraagzaam slachtoffer onzer verkeerde opgevoede samenle ving, en vergeeft al den smaad u aangedaan door uwé arme broeders en zusters, en vloekt het alleenheerscbend kapitalisme, bron van alle slecht, ondeugd en broedermoord. Aan u, Socialisme, de taak, de menschheid te zuiveren van al dit slecht en verderf, opdat er plaats, gelijkheid en liefde weze voor alle men schen. Daarom is het de plicht van ouders en onder wijzer, de jeugd in die richting op te leiden, en dat zal noogmaals maar kunnen, alswanneer, het onderwijs verplichtend en wereldlijk zal wezen, gesteund op de Wetenschap en in socia- listischen zin en vorm, ontdaan van alle boven natuurlijke inbeelding en overdreven huiche- latij. J.V.C. Eenige dagen geleden is er hier, zooals ge allen weet, een voerman door zijne kar overre den, zoo erg, dat hij het met den dood heeft moeten bekostigen, en van tien negen, wijten het ongeluk toe aan den drank, door het feit, omdat hij nogal eens een pot te veel nam. Maar aangenomen nu dat hij dronken was op het oogenblik dat het gebeurde, dan kom jk nog al tijd in desakkoord met hen,die het hem een ver wijt zullen maken van zich vergeten te hebben, en waarom luistert. Iedereen weet toch immers wel, dat den on gelukkige tot de sekte der gebochelde of bulten behoorde, dus een der meest beklagenswaardig ste schepsels was, want, inderdaad, van bij hun eerste stap op den weg des levens tot aan het rustige kille graf, vervolgd hen dag en nacht hunne onschuldige misdeeldheid van de natuur, en gij wreede menschen, slingert hen zulks naar het hoofd door uwe spottende verwijtsels, al hoewel ge weet dat zij het niet gevraagd hebben, het dusvolgens niet kunnen gebeteren. Zondag laatst heeft de aangekondigde vergade ring plaats gehad. De opkomst was zeer bevre digend. Minstens een iootal goede partijgenoo ten waren tegenwoordig, die twee uren met de grootste aandacht hebben geluisterd naar de schoone redens uitgesproken door de vrienden Sanders en Flips. Dat de beide sprekers wel zijn begrepen, bewezen de toejuichingen die hu-n zijn te beurt gevallen. Elke vriend die tegenwoordig was is zeer ver heugd over de vergadering, en hebben aan elk ander de stellige belofte gedaan, niet langer on verschillig te blijven aan de instellingen der partij, en met nieuwen moed er voor te werken, om de samenwerking en vakvereenigingen groot en sterk te'maken. Goed zoo, 'mannen, er op los als al de opge- komenen aan hunne belofte zullen voldoen, te werken zooals het behoort, en met vrienden en kennissen spreken over den strijd die de arbei ders te voeren hebben, dan zal weldra het leden tal der samenwerking en vakvereenigingen ver dubbelen. Aan 't werk, mannen, niet gerust, met een bataljon soldaten zooals gij zondag op da vergadering tegenwoordig waart, kunt gij won deren verrichten, die onze vijanden zullen ver stommen. Bijzondere goede en versterkende Wijn voor zieke menschen. Te koop in Hand aan Hand en Roode Leeuw

Recht en Vrijheid | 1907 | | pagina 1