m Ze komen reeds af. trijs jjei üüURüei' oeuueiiifcxn Volkskinderen van Aalst. Vergaderingen. WEL GEWEEKT. KINA FOUASSIN Leest en verspreidt t het dagblad Vóóruit Weekblad voor het Arrondissement Aalst. ALFRED NICHBLS, Maanstraat, 18, AALST. WAARDE PARTIJGENOOTEN, Ge weet dat den Kindergroep verleden jaar eene leerrijke omreis gedaan heelt met de vacantiedagen. Ook zal elk nog herinneren wat grooten bijval de kleinen te beurt viel op kunstgebied. Met de vacan- tie zijn we weer zinnens.op te trekken. Voor wat schoons en nieuws aan te lee- ren, hebben we veel kinderen noodig. Daarom gezellen, zendt zondag, om 3 ure uwe leerzuchtige kleinen, naar Hand aan Hand, om hun aan te geven. Tooneel, zang en muziek, zal hun aan geleerd worden. K. VAN DER MEIRSCH. Het Laatste Nieuws heeft een arti keltje geschrevenwaarin het, het besluit afkondigt, genomen door de Christene democraten, tea opzichte van 't kartel integendeel van dit besluit te bekritikee- ren. breekt dit blad eene lans, om een be roep te doen op de Stemmen die vier jaar geleden zijn verloren gegaan, dit jaar ten r.utte te brengen, want voegt schrijver er bij, er zal veel en nijdig gewerkt worden door de Woestisten, om M. Petrus Daens zijn zetel te ontnemen. Hoeveel sympathie ik cok gevoel voor den achtbaren Volksvertegenwoordiger M. Daens, toch kan ik niet aannemen, dat een blad als 't Laatste Nieuws zich veroor loofd zulk een artikel af te kondigen. Om de stemmen die in igo4 verloren zijn gegaan, nu in deze kiezing ten nutte te maken, moest er in ons arrondissement overgegaan worden tot het vormen van een kartei, tusschen de drie oppositie partijen, en dan was den zetel van M. Daens eene andere maal verzekerd. De liberalen hadden in de laatste kie zing een 3ooo stemmen te veel,de Socialis ten brengen er een 3000 tal bij en de partij van M. Daens mag een merkelijken achteruitgang daarstelien om met die 6000 stemmen zijn zetel niet te kunnen behouden. Ziehier hoe M. Petrus Daens zich zelf uitdrukt in zijn Land van Aalst van ig Januari igo8 Is uw kiezing verzekerd Verzekerd! In de groote partijen die de eerste staan, gelijk Woeste t'Aalst die zijn verzekerd maar voor kleine par- tijën is er altijd gevaar. Men zal Hemel en Aarde bewegen tegen u. Dat weet ik. Men zal dwingen, uitknopen tegen u, het zal op geen honderd duizend fran ken steken. Dat weet ik. In kartel zou uwe'Herkiezing zeker zijn geweest. Ongetwijfeld. Nu is zij onzeker. Ja, maar de begeerte en de toekomst onzer geliefde Volkspartij gaan voor alles. Dus ondanks M. Daens het zelf bekent in zijn eigen blad, dat zijne verkiezing onzeker is, op de wijze dat zij nu ten strijde trekken ondanks M. Daens zelf bekent dat hij met het kartel zeker was gekozen te zijn, neemt men er toch het besluit den strijd te wagen, op eigene krachten, verzekerd als zij zijn, op die manier hun eenigen volksvertegenwoor diger te verliezen, en in de handen te wer ken der Woestisten partij. Het Congres der Christene democraten, dat dit ongelukkig, betreurenswaardig besluit nam, was in 't bezit van een schrij ven der socialistische en een schrijven der liberale partij, beiden handelende over het vormen van een mogelijk kartel. Die heeren hebben zich zelf niet ge- waardigd er naar om te kijken, zelfs zon der eene bijeenkomst te wenschen met af gevaardigden dier partijën, om van weder zijds voorstellen en besprekingen te hoo- ren, in 't belang der oppositie, nemen zij daar een besluit, ongelukkig TEGEN de democratie, tegen de belangen van 't volk. Ja, maar de begeerte en de toekomst onzer geliefde Volkspartij gaan voor alles, voegt M. Daens er onmiddelijk bij. Dus in andere woorden LIEVER onzen zetel kwijt, liever een Woestist in mijne plaats,'dan in iets onze geliefde Volkspartij te schaden, zegt M. Daens. Hewel, wij nemen de eigene woorden van M. Daens over, en wij zeggen en her halen Liever een Woestist in de plaats, dan tegen de belangen der socialistische partij te strijden. En zooveel te meer is de taal van 't Laatste Nieuws niet te begrijpen, wan neer het in de bres springt voor eene par tij, die stervend ligt, en alle hulp weigert van hare politieke vijanden. Als er deze maal zullen stemmen verlo ren geworpen worden, dan is dit de schuld der Christene democraten zelf. Ha*, in 't voordeel der Christene democraten te Aalst, zou men moe ten zorgen, dat er geene stemmen verloren geworpen worden, zonder te weten welke houding de Christene democraten gaan aannemen, in de arrondissementen, waar zij door hunne opkomst, ook een oppositie zetel in gevaar kunnen brengen Dit is zoo dom als de zaak groot is, en hierom besluit ik, dat schrijver van dit artikel in 't Laatste Nieuws, weinig ern stigheid in politiek doorzicht bezit. Nichels Alfred. Wij mogen hier opentlijk een woordje van dank toespreken aan onze moedige propagandisten, leden van den wijkclub, die een nieuw bewijs hebben geleverd van hunnen moed en wilskracht, met de pro paganda voor het dagblad Vooruit. Wij hebben niet min dan 170 nieuwe lezers voor Vooruitgewonnen. Bravo mannen, dat heet men werken. Wij zijn gelukkig te zien, hoe de man nen de handen aan 't werk slaan, om het socialistisch leger in Aalst te onderwijzen en te ontwikkelen. Elke wijkclub heeft goed gewerkt, maai de wijkclub Nestor Schaltin Gee- raardsbergschestraat, heeft zich bijzonder onderscheiden. Zij heeft niet min dan 45 nieuwe lezers bijgebracht. Gaan we zoo voort, want er is nog veel te doen. Niet gerust tot alle werklieden over tuigde socialist wezen, omdat in 't socia lisme hunne redding ligt. N. B. Wij mogen ook niet vergeten dat de wijkclub bij Luycx, Doolhofstraat, ook bijzonder goed heeft gewerkt en ons een veertigtal lezers heeft bezorgd. Proficiat. ANNONCEN Rechterlijke i fr. per regel. Reklamen 20 centiemen per regel. Annoncen dikwijls herhaald 10 cent. per regel. Andere annoncen worden opgenomen met akkoord Alle briefwisselingen of strijdpenning moe ten elke week vóór Woensdag avond om 8 ure, ingezonden worden. REDAKTIE EN ADMINISTRATIE Ongeteekende brieven worden niet opgenomen. Berichten over werkstakingen en grieven moeten door de Vakvereenigingen geste,peld zijn. ABONNEMENTSPRIJS 3 maanden 6 Een jaar Een jaar tr. 0,40 0,75 i,5o Buiten België 4,00 Men abonneert zich op alle postbureelen. GLADSLIJPERS. (Marmer'bewerkers) Heden Zondag om 10 uren 's morgens. Gezel Lamana van Brussel, zal deze vergade ring bijwonen, om in het bijzonder over den toestand der Mai mei beweikeis, die te Brussel wei ken, te spreken. Al de Mnrmerbcweikers worden dus op deze vergadering vel wacht, veieenigde en niet veree- nigfle VELLENBEWERKERS. Heden Zondag 26 Januari 19 7, om 3 uren namiddag. Het nieuw reglement zal besproken worden. Al de vakmannen vereenigden of onvereenigden wor den toegelaten. ESPADRILLENMAKERS Zondag 2 Febiuaii om 10 ure 's rnoigens, openbare ver gadering voor de Espadriilenmakers, vereenigde en niet vereenigde, in het lokaal Hand aan Hand. Pantoffel de last' ook uiigenoodigd. raar in het prullebladje is Bijzondere goede en versterkende Wijn voor zieke menschen. Te koop in Hand aan Hand en Roode Leeuw

Recht en Vrijheid | 1908 | | pagina 1