Een eenvoudig voorschrift tegen het rhumatisme. 50e Verjaring harer stichting EEN EN ANDER. Wat de koningen en keizers kosten. KINA FOUASSIN Dokter Edmond Flood, een specialist tegen de vreeselijke kwaal van het rhumatisme schrijft in een geneeskundig blad Indien gij het rhumatisme en de storin- gen der lenden en der blaas wilt voorko- men, weest matig, het is te zeggen vervangt de al te voedzame spijzen door soep, en bij voorkeur groenten soep, melk en water drinken, eet geheel langzaam en vooral niet teveel, zelfs als gij goeden eetlust hebt. Water en rust genezen u niet, maar het zijn voorbehoedsmiddelen. Opdat diegenen die reeds aangetast zijn door rhumatisme, lendenpijn of aandoe- ningen der blaas spoedig genezen, schrijf 3> ik het volgende recept voor, met het welk ik na vele jaren den besten uitslag bekwam Samengestelde Techture Gentiane 30 3> grammen Rhubarbe siroop 3G grammen Samengestelde Barhoialikeur 30 gram- men Gembersiroop 160 grammen. Dit is gemakkelijk om nemen, verkrijg- baar in alle apotheken en het is een onfeil- baar middel dat kuischt en het bloed ver- kloekt. 't Gebruik Voor de volwassenen een theelepel na elk eetmaal en alvorens slapen te gaan Voor kinderen een halven theelepel vóór elk eetmaal. Eens genezen volgt de voorbehoedsmid- delen die wij hooger opgaven. En onthoudt u vooral van alle charlatans- middelen, die meestal nadeelig zijn aan de gezondheid. Dokter Edmond Flood, verzoekt, al de bla den, dit voorschrift bekend te maken. STEDELIJKE MUZIEKSCHOOL. De Vrije Werker is vergroot zonder «pslag. 'k Geloof het wel. Nadat ons onder zoek bewezen heeft dat ge wekelijks 9 frank- »kens per week te duur wordt betaald, in evenredigheid van ons blad, zou het er nog »an mankeeren, dat voor een weinig papier aieer, uwen prijs nog zoudt doen verhoogen, want de 4 kolommen meer tekst moet ge niet rekenen, vermits het al zetsel is, dat toch voor uwe andere bladen, Klokke Roeland of De Dageraad moet dienen. Sedert uwe leden welen, dat ge zooveel achter De Vrijë Werker wekelijks zuip doet, zal het voorzeker zoo gemakkelijk niet meer gaan, hen meer te doen dokken. 'I Is dus voorzichtigheidshalve, dat uwen prijs niet is verhoogd, niet waar leeperiksken De liberale Volksbond van Gent 't Feest der Volkskinderen van Ronse is allerbest gelukt. Eene bomvolle zaal volk. Het feest zelf is opperbest van sta pel geloopen en alles is perfekt uitgevoerd. Bravo, Aalstenaars g'hebt getoond dat ge geen ondankbaren zijt. Zoo moet het altijd zijn. Voor Vooruit. Van nu af sporen wij de vrienden aan, propaganda te maken voor het blad Vooruit. Het Beknopt Verslag dat in onze stad op 1700 exemplaren wordt gelezen tijdens de be spreking over de werkurenregeling in de mijnen moet en zal zijne vruchten afwerpen, .wanneer wij allen willen. Nu juist dat Vooruit een nieuwen feuilleton gaat beginnen, nu vooral moet er ijverig voor gewerkt worden, om een aantal nieuwe lezers bij te winnen. Van nu af aan 't werk, elk een handje toe gestoken, en 't zal wel gaan. Aalst zal zooals altijd, niet ten achteren blijven voor wat de aanwinst van nieuwe lezers voor ons geliefd blad Vooruit betreft Allen dus aan 't werk en propaganda ge maakt. Er is ook spraak het Beknopt Kamer verslag door de zorgen der Werkliedenpartij blijvend uit te geven. Dit ware een praktisch middel, dat veel zou bijdragen voor de ontwikkeling der wer kende klas en vruchtdragend zou wezen voor de socialistische propaganda. Iets waarvan de katholieke regeering altijd van afgeschrikt heeft het Kamerverslag uit te geven aan een civiel prijsken dat doet nu de Socialistische partij O ja, de katholieken zijn voor .et licht, en ze schrikken de tegenspraak In het Beknopt Kamerverslag leert den kleinen man te goed zijne verdedigers kennen, en dat is niet goed voor de dompers. Patroons-Vereeniging. De Pro cureur des Konings heeft gehoor gegeven aan onzen artikel in Vooruit verschenen en die ge titeld was Het Parket te Aalst. Wij zijn op orders van den Procureur, die wij een blad hadden gezonden naar het politiebureel geroepen, alwaar wij deze week schriftelijk hebben nedergelegd, wat wij van de zaak wisten. Wij zullen nu zien, of de Patroons-Veree niging ook van artikel 3I0 van 't strafwetboek niet zal kunnen smaken. 't Ware misschien een goed middel om in hen warme verdedigers te vinden tot de af schaffing van dit schandalig artikel. Wij zullen onze lezers op de hoogte hou den. 't Is proper voor de katholieke regee ring. M. Helleputte heeft deze week,op eene vraag van M. Daens, moeten bekennen dat er te Schaarbeek drie barreelwachteis zijn die dage lijks 14 uren werken terwijl hij altijd in de Kamer heeft beweerd dat de staatswerklie den hoogstens 12 uren dienst doen.- Het achturen werk in de Kamer. In Rusland fr. 40,000,000 Oostenrijk 24,673,000 Turkijë 22.630,000 Italië 20,000,000 Duitschland 19,230,000 Engeland 11,750,000 Spanje 9,250,000 België 4,375,000 Portugaal 3,000,000 Holland 2,625,000 Noorwegen 1,900,000 Zweden 1,900,000 Griekenland 1,656,000 Denemarken 1,509,000 Servië 1,200,000 Bulgarië 1,000,000 Roemenië 700,000 Frankrijk 250,000 Arbeiders, bekijkt eens goed deze cijfers ea overweegt dan. Bijzondere goede en versterkende Wijn voor zieke menschen. Te koop in Hand aan Hand en Roode Leeuw Openbare uitvoering der Rubens-Cantate van Peter Benoit, onder de leiding van den heer Gustaaf Pape, Bestuurder der Muziekschool. Dit muzikaal feest zal geschieden ter Groote Markt,op eerste en tweede Zondag der aanstaan de kermisfeesten. De bijzondere Commissie daar toe aangesteld doet een vurigen oproep tot alle zangliefhebbers, Damen en Heeren, om aan de uitvoering hunne medewerking te verleenen en aldus het hunne bij te brengen om aan de inwo ners van Aalst de gelegenheid te verschaffen een muzikaal meesterstuk te kunnen aanhooren en bewonderen, dat in het land maar zelden is uit gevoerd geweest. De herhalingen zijn vastgesteld op de volgende «lagen en uren Voor de Sopranos, de Zondag van io 1/2 tot 12 uren voormiddag. Voor de Altos, de Vrijdag van 6 tot 7 1/2 uren 's avonds. Voor de Tenors, de Woensdag van 81/2 tot 10 uren 's avonds. Voor de Bassen, de Vrijdag van 8 1/2 tot 10 «ren 's avonds. Zij zullen geschieden ter Groote Feestzaal van het Stadhuis. De liefhebbers worden verzocht zonder verdere ■itnoodiging zich op voormelde plaats en uur aan te bieden om, na door den heer Bestuurder Pape in eene der zangpaitijên gerangschikt te worden, aan de herhalingen deel te nemen. Te Aalst, den i5 Maart 1909. DE COMMISSIE, samengesteld uit leden der 4 partijën. heeft in zijne algemeene vergadering den wensch uitgedrukt, dat de liberalen hunne plaatsen in 't Schepencollege zouden beklee- den. Tot hiertoe is daar nog geen gevolg aan ge geven en het is te voorzien, dat de rijke hee ren den goeden raad van de liberale werklie den niet zullen volgen. Die heeren zijn te trots om hunnen mis stap te bekennen. En als er eerlang een katholieken burge meester zal genoemd worden, dan zullen de liberalen zeggen het is de schuld der socialis ten Maar 't volk weet, dat het de schuld zal zijn der liberalen, die slokop willen spelen en blijven spelen, en leven op 't krediet der katholieken waarop zij reeds 14 jaren hadden geleefd. Eene kan gaat zoolang te water tot ze breekt, is hier nu weer 't geval. De liberalen van Aalst zwijgen er zorgvul dig over z'hebben moeiëlijk om partij te kie zen voor de rijke doctrinairs of voor de libe rale werklieden. Daarbij vroeg M. Daens of het waar was dat een dier barreelwachteis maar 2,88 fr. per dag ontving als loon, na aftrok van ziekte- en pen sioengeld. Heel jezuietisch heeft minister Helleputte geantwoord, zonder van aftrok te gewagen, dal de werklieden 3,20 fr. winnen. En zulke loonen winnen de staatsbedienden, terwijl eenige jaren geleden M. Buis in de hoofd stad betoogde dat een huisgezin minstens 4 fran ken per dag noodig had om te leven. En een christelijken minister betaalt zulke hongerloonen. Dopt maar voor die mannen, staatsbedienden, en legt er u maar plat op den buik voor. de Kamer bespreekt men op dit ooeenblik het achturenwerk voor de mijnwerkers. De socialis ten houden er aan, terwijl katholieken en libera len voor den negen-urigen werkdag zijn. Wij willen te dier gelegenheid herinneren dat er nu in de Kamer geen enkele gevonden wordi, 't zij liberaal of katholiek, die durft uilen acht uren slapen, acht uren gapen en acht uren wandelen gaan, dien titel van eer. too- neelstuk dat hier te Aalst, in den tijd, in den Katholieken Werkmanskring is opgevoerd. Hoe is 't tegenwoordig met de Aalstersche dompers Hebben ze geen lust meer om dit stuk nog eens op te voeren Neen zeker, want lang genoeg hebben ze in 't aangezicht der werklie den gespuwd. Zal het achturenwerk nu nog niet ingevoerd worden, het komt er weldra en zoo worden de zoogezegde droombeelden der socialisten stilaan ingevoerd.

Recht en Vrijheid | 1909 | | pagina 3