Iets om te lachen. Programma van '1 Concert KOMT ZIEN! Men vraagt Vergadering voor 't muziek Onzen vriend Van Langendonck die f Nu Kermis nadert en een aantal onzer leden zullen begin nen denken aan een nieuw cos- tuumen schoone sterke schoenen raden wij dezen aan zich eerst te begeven naar Hand aan Hand, of naar den wijkwinkel,Ouden Den dermondschen Steenweg, en een kijkje te werpen op],onze goede waar. Uiterst goedkoop en bovendiem 3 ten honderd deel. Ingang vrij voor iedereen. voor katoenspinnerij, bekwamen meestergast. Hoog loon. Noodige kennissen vereischt. Zich wenden tot M. F. Hanus, Trapstraat, Gent. en den armen werkman legen de dompers en hierom wierd ze door de brave geestelijkheid in den ban geslagen, was het eeDe slechte gazet en niemand mocht ze lezen op gevaar eeuwig te branden in de afgrijselijke hel Thans is de kaart gekeerd. De artikels van Klokke Roeland zijn enkel nog om den kleinen boer en den armen werkman zeep aan den baard te strijken, in 't voordeel der dompers, en in eens wordt Klokke Roeland eene goede gazet, ze wordt aanbevolen door diezelfde geestelijkheid, ze wordt bevoordeeligd tegen zooveel andere standvastig gebleven katholieke bladen, en middelerwijl komen ze goed bin nen bij den uitgever, die stilaan er warmtjes in komt. 't Spreekwoord blijft altijd waar Voor 't smeer likt de kat de kandeleer. Van Schuylenbergh vraagt ons wie de proceskosten gaat betalen die Recht en Vrij heid opgeloopen heeft in zake der Aaislerscbe geestelijkheid. Wij zijn nog altijd op zoek achter een goed- hartigen persoon, 'tis gewoonlijk zoo, de socialisten hebben nooit geld maar'k meen dat Van Schuylenbergh ons een dienst zou kunnen bewijzen, met ons den persoon aan te wijzen, die zijne kosten heeft betaald, kosten die Klokke Roeland opgeloopen heeft, (ten tijde dat Van Schuylenberg nog christen de mocraat was en de rijke menschen dierf aan pakken, nu ligt hij gebonden, moet braaf zijn en mag zelfs rnet bassen voor de bete broods) met een beleedigend artikel te schrijven op den heer DeCiippele, onzen arrondissements commissaris. Als 't ongeluk maar niet wil dat dien per soon reeds zoozeer afgemolken is, zoodanig dat hij op het oogenblik droog staat. Wei'kgebrek Wat is dit? 'tls midden het goede seizoen voor de bouwwerkers en veiscniliige ondernemeis moeten reeds volk afdanken. Waar gaat dit naar toe? Het is niet genoeg dat er met den Winter van die soort werklieden zooveel moét worden geleden, nu begint het reeds in vollen Zomer Ja, ja, wij leven in eene goed ingerichte maat schappij Onze vrienden Destrée en Van de Velde hebben verleden dinsdag eene belangrijke onder vraging gedaan in de Kamer over den verkoop onzer kunstschatten door den koning en zij heb ben teizeifdeitijd in herinnering gebracht dat ook de geestelijkheid de kunstwaarden door den Staat aan de kerk geschonken durven te gelde maken. Wanneer de priesters het doen als za geld noodig hebbt-n, waarom zou Leopold het niet doen om zijne onwettige kinderen bij Caroline gelukkig te maken Mensch moet na zijne dood nog leven en koningskinderen al zijn ze onwettig mogen geen gebrek lijden, al moet dit ook gebeuren ten koste van de arme. belgen. Vergeten. Er wordt ons opgemerkt dat de kroon van den Wijkclub, gevestigd bij De Bisschop, Binnenstraat, geschonken aan gezel Victor De Geyter, bij vergetelheid niet vermeld is geweest. Onze fanfare Hand aan Hand speelt te Ninove, ter gelegenheid van hunnen kermis, een puik concert. Voor wanneer wordt ons dit toegelaten op den kiosk ter Groote Markt, m onze eigene stad Of i« men te Aalst schuw van werkjongens Denkt ge dat Pierken spreekt van de voordee- len en goede voorwaarden waaraan de bakkers van de socialistische coöperatief werken Bij voorbeeld over 't acht urenwerk dat reeds zoo lang bij hen is ingevoerd over het minimum loon van 5 franken daags over hunne werk- kleederen die ze kosteloos krijgen over hunnen jaarlijkschen congé met loon over hun aandeel in de winsten, enz., enz. Neen, daarover geen woord.Pierken is hierom veel te veel eerlijken polimieker Maar Pierken hoeft zoo ver niet te gaan zoe ken hier te Aalst hebben zijne beste vrienden eene katholieke coöperatief en daar werken de bakkers met den nacht, terwijl zij, het voorbeeld volgende van Hand aan Hmd, dit nachtwerk voor een groot deel kunnen afschaffen. Maar mag Pierken daar wel iets over schrij ven, zonder de toelating evenals zooveel andere socialistische kamerleden zich in 't lot had getrokken en dus het soldaten spel heel goed kent, heeft aan den Minister van Oorlog gevraagd het nutteloos optrekken der wachten gedurende den nacht te willen afschaf fen. Hij heeft tijdens zijnen soldatendienst kunnen bestatigen dat dit korvée is, de werkjongens op gelegd, en die tot niets dient, maar den heer Minister die natuurlijk geene wacht te kloppen heeft wil er niet toe besluiten de zonen der werk lieden van dien nutteloozen korvée te ontlasten. Dokter Bauwens heeft beloofd in de eerstko mende gemeenteraadszitting voorstellen te doen; wij raden hem aan eens een oogslag te werpen op 't Salon Pierre, om daar ook eens een kuisch te doen. 't Is er zeer noodig. EEN GRAFSCHRIFT. Een onvermoeid baantjesjager, die steeds de ministeries afliep, stierf, en zijn vrienden vroegen aan een bekend journalist om een pakkend grafschrift op diens graftombe. De journalist zond het volgende opschrift, dat echter niet werd aangenomen. Hier ligt Jean Frederic Rinkelier op de eenige plaats waarnaar hij niet gesolliciteerd heeft. WAT IS DE VROUW?—Onlangs schreef een grcot Fransch dagblad eenen prijskamp uit voor de volgende vraag Wat is de vrouw Mag hij wel Pierken spreekt over 't Volkshuis van Brussel, omdat men daar het nachtwerk voor de bakkers niet afschaft Tiens, tiens, zoudt ge niet zeggen De socialisten zouden alles moeten kunnen en dit ondanks hunne katholieke, liberale en onpar tijdige concurrenten, die niets ontzien om veel geld te winnen. In Groot-Bretagne dreigt er eene werksta king waarin 100,000 mijnwerkers zouden betrok ken zijn. Ten gevolge der wet op de vermindering der werkuren kondigen de patroons eene loonsver mindering aan van 12 1/2 per honderd en het spreekt van zelfs dat de mijnwerkers dit niet zul len gedoogen. Eene groote staking dus in 't verschiet, die de belangstelling en de hulp van alle arbeiders verdient, want die slechte voorbeelden moeten de kapitalisten afgeleerd worden. Van het oogenblik dat ze denken dat hunne overgroote winsten zouden kunnen verminderen, zitten die mannen op hun paard. Wat is dat Dokter Pieraert.den katho lieken Volksvertegenwoordiger van Geeraards- bergen, die eene plaats bekleedt welke zoo graag door een paar zijner politieke vrienden zou inge nomen worden, is nu deze week door een viertal kerels aangerand, niet ver van zijne woning, uit zijn rijtuig gehaald en duchtig afgerammeld geworden, terwijl een andere doodsbedreigingen uitte. Dokter Pieraert is bedlegerig en het schijnt dat een paar daders zijn gekend. Wij zijn benieuwd om de oorzaak dezer laffe aanranding te kennen. Niet eerlijk. Om M. Petrus Daens als een karottrekker uit te kunnen geven, hebben de katholieke bladen gemeld dat hij den schijn nam niet te mogen spreken of schrijven, maar dat hij te.Eecloo meeting had gegeven van op een stoel wanneer de staatsbedienden door de dompers opgeroepen waren om hen te vereenigen. M. Daens die bijna geheel hersteld is, loochent dit nu in zijn Werkman ten stelligste. Of die bladen nu zoo eerlijk zullen zijn hunne leugens te herroepen, dat niet, beste vrienden. Hun doel is enkel liegen en bedriegen, als het maar goed kan doen voor den geldzak. Aalst zou te Gent op 20 Juni bijzonder goed moeten vertegenwoordigd zijn, om deel te nemen aan de betooging die er moet plaats hebben als protest tegen het wetsvoorstel Woeste, waarover wij verledene week gesproken hebben. Wij dringen aan bij de partijgenooten zich te laten inschrijven. Het geldt in de toekomst het onderwijs onzer kinderen. Men schrijft in, in Hand aan Hand aan 1,20 fr. per coupon heen en terug. De uitte loven belooning beliep 5000 franken. Ziehier eenige ingezonden bepalingen De vrouw is ter zelfdertijd het droombeeld en 't nachtspook van den man. De vrouw is het overgangschepsel tusschen de engel en den man. De vrouw is een aanbiddelijk, halsbrekend, bekoorlijk, aanstootend en grillig schepsel. De vrouw is de schoonste en beste helft van 't menschdom De vrouw is de gezellin van den man. Bekent met mij, waarde lezers, dat die bepa lingen ons bitter weinig leeren. Had men niet beter gedaan met heel eenvoudig te zeggen De vrouw is een onoplosbaar raadsel. Wat dunkt u over dit antwoord, bevallige juffertjes Zoudt gij ook niet denken dat de laatste oplossing den eerste prijs verdient MODERN. Autos vliegen om de hoeken, Doen de menschen bitsig vloeken Stinken, stuiven, puffen, kraken, Om u hoorendul te maken Echte duivels thans regeeren... Al wat leven heeft, dat beeft Haast gaat men zich wel geneeren Als men nog twee beenen heeft welke zal gegeven worden op Zondag 6 Juni, om ii 1/2 uren 's morgens, door de flmfaar der Pupillenschool, onder het bestuur van den heer Théo Liesenborghs. 1. Hommage au peuple, marche, Fayat. 2. Gabrielle, valse, Liesenborghs. 3. Bouquet de mélodies, Bizet. 4. Polka-Bambins, Fharbach. 5. A'iost-Kermesse, pot-pourri, Liesenborghs. In den gemeenteraad heeft men over de te nemen maatregelen gesproken om de besmet telijke ziekten te voorkomen of hunne uitbrei ding te beletten. Niemand heeft gedacht aan 't Salon Pierre, dat een echt vuil smerig kot is, waar zelfs op den bail van 't heksken geen deksel is. Woensdag 9 Juni, bestuurzitting voor bet muziek. Dagorde belangrijk. Donderdag 10 Juni, om 8 uren, algemeeae vergadering voor al de muzikanten. Dagorde zeer belangrijk. Allen op post. L

Recht en Vrijheid | 1909 | | pagina 3