Uit Geeraardsbergen. NINOVE fabriekvolk. Wij hopen dat ons Gemeentebe stuur niets tegen onze vraag zal heb ben, wantduizende vrienden van an dere steden zullen dien dag met ons te Sottegem komen verbroeieren. SOC PROPAGANDACLUB HEDEN ZONDAG, om 3 ure namid dag, bij Joseph B^erens, Nieuw straat Maandelijksche algemeene vergadering, zeer belangrijke dagorde. Gezel Henri Furs, Secretaris der Aalstersche Vakbonden, en Gezel Jules De Backer, uit Gent, voor de bouw werkers, zullen aanwezig zijn. Geen enkel lid mag ontbreken. Het Bestuur. VOOR DE VLAG. Overdracht fr. 176,30. Rondgehaald bij Joseph door Pru dent 6,20. Van de Vlaminck Albert 1,00. Gezongen door Baptist en rond gehaald door Flacon 2,00. Omdat Flacon in het Engelsch zong 0,25. Omdat Baptist zijn eenigen stok la ten staan heeft 0,25. Naamloos van 3 vrienden 5,00. Omdat Odile niets in huis had na het drinken van een café 1 00. Omdat Leon Maandag zeer naarstig was voor het werk geeft hij 5,00. Omdat hij ook zoo goed op post was Maandag voor 't werk, geeft Prudent 5,00. Van Joseph Sangland 1,00 Omdat Céline haar oog jeukt i 0,50. Omdat Albert Michiels niet naar huis is geweest om te gaan middag malen 0,50. Omdat hij zijne porte feuille niet had geeft Joseph Par- iïientier 0,25. Omdat Céline hare rin gen niet kan bewegen, Oscar 0,50. Omdat Leon nog altijd allumetjes vond van 1830, 0,25. Omdat Joseph met zijn portefeuille teruggekomen is 0,25. Omdat Ernest den Boulevard deed 0,25. Omdat Honoré morgen moet brouwen 0,25. Omdat Edgard geen kwaad wil doen, Joseph 0,25. Omdat Edgard geen tegenstrijder is 0,25. Omdat Omer, Edgard geliik geeft en Joseph ongelijk heeft 0,25. Omdat Joseph zijne vrouw gevonden hee.t 0,25. Omdat René een neus heeft gelijk een beenhouwer 0,50. Omdat hij geen bril kon dragen, René 0,50. Omdat Gilbert zoogoed kan klappen 0,25 Omdat Edgard een kap in zijn neus heeft 0,25. Omdat de zoon van Sangland, Joseph begint te vloeren 0,25. Omdat Edgard zijn mond niet kan stoppen, Leopold 1,00. Omdat er twee meisjes binnen kwamen die lachten, Edgard 0,50. Omdat Oscar eens zou willen zingen 0,50. Een liedje gezongen door Oscar en rondgehaald door Edgard bij Leo pold 5,00. Omdat de zoon van Joseph al in 't rood is en zijn vaders hoed op heeft 0,25. Omdat de zoon van Josepli zal opgroeien in 't rood tot in het merg zijner beenderen 0,25. Omdat Joseph hem niet kan verantwoorde lijken 0,25. Omdat Joseph zijn glas niet ontvangt van Edgard 0,25. Om dat alles goed vooruit gaat in onze club, Joseph 0,25. Van Dé Bie en Jo seph op hunne knieën zitten te zien 0,25. Omdat Joseph een schoon liedje gezongen heeft 0,50. Omdat Joseph met Eugenie verkeert 0,25. Omdat Maria het vergeten had 0,25. Omdat Isidoor struisch en gezond is 0,25. Omdat Isidoor zijne vrouw gaarne ziet 0,25. Omdat Gaston zijnen trouw laten gaan heeft voor bij de socialisten te gaan 1,00. Omdat René moest rfiedegaan 0,25. Omdat hij het niet gedurfd hoeft 0,25. Omdat Eivire altijd'schoon in toilet is 0,25. Omdat Elvira gaarne opstaat 0,25. Omdat Elvira altijd lacht0 25. Omdat Elvira alljjd minzaam is 0,25. Omdat Henri Elvira een weinig bemint 0,25. Om dat Elvira eene schoone personnage is 0,25. Omdat Leon by Elvira nog op café zal komen 0,50. Omdat Elvira Georges het liefst heefi 0,25. Omdat Elvira een glas moet mede drinken op de gezondheid van René, geeft Leon 0,25. Een lied gezangen bij Elvira door Oscar en rondgehaald door Gilbert 3,15. Van Dubeloy Eloi 1,00. Omdat Alfred te laat thuis ge komen is 1,00. Omdat Mathilde ziek is 0,25. Omdat Oscar een liedje ge zongen heeft 0,25. Omdat de rosten niet kan zwygen 0,25 Omdat hij nog niet kan zwijgen 0,25. Omdat René zoo goed is om twee ure 's nachts 0,25. Een lied gezongen door René en rondgehaald door Alfred 3,-10. Te Grootenberghe gezongen door Ar thur en rondgehaald door Leoh 1,50. UIT GROOTENBERGE. Omdat Leon zoo content is van onzen dra- peau 3.00. Omdat René zijn glas niet kan uitdrinken 0,50. Omdat Pierken op den vogelpik niet winnen kan 0,25. Omdat René, Emilie zoo gaarne ziet 0,25 en haar niet krijgen kan 0,50. Omdat Jef er niet kan aan doen 0.25. Omdat René te veel met Ger- maine lacht 0,50. Een lied gezongen door Pierken en rondgehaald door Leon 1,25. Omdat Leon zoo lang moet wachten 0,25. Omdat René zong van het braaf ventje 0,25en als René mede ging naar Hillegem zij met tweeën waren 0,25. Een lied gezon gen door Leon en rondgehaald door René 1,25; Omdat Henri zot is van Maria 0,50 Omdat Achille een ves ting kreeg en Prosper niet stemde voor het krisisfonds 0,25 Omdat Roeck zijne planten afgeëten zijn van de balduiven 1,00 Omdat Rouck vijf en twintig centiemen is afgesla gen per uur 1,00 Omdat Omer niet overeenkomt met Rouck 1,00. Totaal dezer week 70,75 fr. Algemeen totaal fr. 247,05. Een harteloos mensch. Zekere brouwer onzer stad. en nog wel een die de naam wil hebben van christen mensch, gaf aan de meisjes van onzen jeugdkring, die eene geldinzameling deden voor de hon gerlijdende bevolking van Rusland een antwoord zoo dom en beest als het ongevoelig en onmenschelijk is. Wat kunnen wij daarvoor geven Hadden zij geene revolutie gemaakt in Rusland, dan hadden zij nu gee- nen hongeren daarbij, dat zij hulp vragen aan de duitschers, bromde die heer, die van niets te kort heeft. En hoe vermetel te zeggen dat zij hulp aan de Duitschers moeten gaan vragen, of die menheer de brouwer niet wist dat gedurende den oorlog vele kerels van zijn slach met de duitschers geld gewonnen hebben en nu den grooten heer uithangen en wel eens duitsche manieren hebben. Het ant woord van dien heer toont ons aan hoe do christene broeder liefde door sommige dier huiche laars begrepen wordt. De geldinzameling moest slechts gedaan worden bij de werkende klasse, 't was bij ve-rgissing dat twee onzer meisjes, aan mijnheer de brouwer hunne inschrij vingslijst voorlegden. Wij zullen nu uit dit feit niet be sluiten dat alle burgers zoo redenee ren. maar 't is toch de eerste niet die wij zulke ongerijmdheden hooren uitkramen. Werklieden, Moeders, aan ons de plicht te geven zooveel wij kunnen, ons solidariteitsgevoel, onsmensche- lijke gevoelens gebieden het ons, elke week moeten wij iets geven, en zoo helpen wij redden, wat er nog te redden is aan menschenlevens. AFSCHEID Over veertien dagen viel or s iets in d'handen, dat wij de moeite hebben gevonden eens van dichtbij te l ekij ken en er eën woordje over te lichten. Dit stuk getiteld Mijn afscheid aan de Socialistische Partij deed ons eenige jaren achteruit wijken, toen in den wordingskamp der wer kersbeweging het heen en derwaarts slingeren en het daaruitspruitende woelige onbezonnenheid verwekte en enkelen drift, datgene te bevech ten, waarvoor ze weieens hunne beste krachten hadden gegeven. Wij herinneren ons, dat 20 a 25 jaar geleden bij onze geestverwanten te Gent meermalen zulke vermaarde epistels werden uitgegeven, wij ver melden slechts een, Pol De Witte welke het weekblad De Fakkel siichte en uitgaf, blad dat later zich berucht maakte om zijne revoJution- naire (zelf anarchistische) houding. Ook kende men daar een Van Huf- fel, een De Bruvne, welke om per soonlijkheden de partij verlieten en veel kwaad berokkende. Deze laatste stichte het nu verdwenen blad De Waarheid welke het bijzonderlijk op den voorman der Gentsche socia listische beweging Ed. Anseele ge munt had. Het vervulde eene treu rige rol met de nog treurige zaak van een blindgeschoten werkstaker die ook een afscheid uitgaf met bena ming Jan Cock verlaat de partij Hier voor ons ligt ook een stuk in dien aard. Wij willen er enkele punten uit aanhalen, om aan te toonen hoe men het tegenwoordig aan boord legt om trachten afbreuk toe te brengen aan den gedurigen vooruitgang der Wer kerspartij. 1. In het socialistisch midden ver beurd men zijne persoonlijke vrij heid. 2. In de Volkshuizen houdt men de werklieden in onderdrukking en wordt niets gedaan voor de opbeu ring. 3. Door hunne propaganda en de invoering van het achturenwerk wil len de socialisten beletten aan de werklieden zich te verheffen tot meerdere welstand. En de reeks der domheden uit het stukje gaat al verder Laten wij op onze beurt eens deze drie sprookjes... wij willen zeggen deze spreukjes, ontleden. -Vrijheid het bronzen voet stuk waartegen reeds zoovelen zich de vuist op stuk sloegen. Het too- vorachtige woord dat gansche kar- revrachten modder en vuilnis be dekte, de behoedster van onrecht en de belemmeraarster, soms, van uit breiding dat te nauw en te eng blijkt. Ach by ons wordt men zijne vrij heid ontnomen Laat ons lachen Waarom niet bijgevoegd dat al wie zich socialist noemt n'en ring door den neus krijgt En nochtans wij dachten, dat do opkomende roodo gloed, hot hellich- tend morgenrood hoe moer het in glans toenam, hoe meer de kracht van het socialisme 'zich doet gevoe len, meerdere bewegingen en vrij heid toenamen, juist voor dat deel wien men voortijds het slaven juk oplegde. Zonder in overdrijvin gen te treden mogen wij den afgo- legden weg overzien, daar de arbei ders reeds veel volloening bekwa men en daarom juist hou len zij zich dicht aaneengesloten in de sociali stische partij, omdat zij er van over tuigd zijn dat oogenblikken van ver zwakking pogingen zou verwekken tot den terugkeer naar de vroegere toestanden waarvan zij al te zeer de bitterste ervaringen deden. Dat wij in onze Volkshuizen enkel den - domphoorn bezigen om onze mannen op het laagste peil van gees tesontwikkeling en mensch-zyn af te houden, is eene na-aperij der leer van Loyola, 'k wil zeggen jesuïten- knepen Onze inrichtingen, onze kunst kringen en al wat maar denkelijk is zijn als zoovele bondgenooten van de Partij die roert en wroet om te bre ken met ouden slenteren neigingen, om voor geestelijke ontslaving en ontvoogding plaats te maken. Ken nis ontwikkelt en de partij der So ciaal Demokratie stuwt daarheen met al de beschikbare macht om eens er toe te komen dat de arbeiders klasse in haar recht gesteld worde. - Afscheid beweert dus dat wij willen voorkomen dat do werklieden zich hooger opwerken Onzen strijd voor betere werkvoor- waarden, voor meerdere loonen, en de invoering van het 8 urenwerk deugt niet. Armoede kan bygevolg niet verdreven worden door goedbe taald en regelmatig werk. Waar haait men zulke moraal Integendeel, door onzen strijd in de verovering van een behoorlijk loon, meenen wij wel de beste reme die te vinden om de arbeiders toe te laten deftiger door de wereld te ge raken en dat het achturenwerk hem zulks in den weg zou staan, noemen wij eenvoudig weg onzin Wie wel het achturenwerk in den weg staat is degene die niets anders ken nen dan reusachtige wenschen in hunne ondernemingen al ware het ten koste der gezondheid, de armoe de, zelfs het leven dor arbeiders. Blikt rondom u Wie saboteert de wet Wie hekelt de wet Dezen die uit eigenbaat daartoe handelen. En 't schoonste van al is nog dat het juist de zulke zijn die do Socialistische Partij zoo dikwerf hebben uitgemaakt dat wij opstande lingen waren tegen recht en wet Zij zijn de mannon der orde en ze zoeken allo middelen om regelmatig in voege zijnde reglementeering en wet te ontduiken 'moesten de werk lieden nog maar enkel pogen aan eene wet wederspannigheid te laten blijken, ge zoudt wat zien De ge- schiedenisgeeft voldoende licht daar over. Welaan, partijgenooten, waak er op 't 1^ noodig dat vastberadenheid aan den dag wordt gelegd. Wij bui gen niet voor samenspanningen te gen ons en houden met ijzeren hand aan de verworven rechten, nog meer: sluit de rangen dichten eensgezind opgetreden ter verovering van nog meer recht Rood vooruit Leve de Sociaal Democratie. A. H. Voor het hongerige Rusland Omhaling op de alg. vergadering van de soc. Vrouwenbond. 23-2 22 36,68 Inschrijvingslijsten door de soc. Jougd ten huize aangeboden Lijst 1, Varlez Gabriëlle en Kafkot Marie 162,28 Lijst 2, Stevens Maria en Vastiels Germaine 196,50 Lijst 3, Van Brackcl Julia en De Vlaminck Agnes, 113,00 Lijst 4, De Pril Marie en Wicheleer Marie 166,22 Lyst 5. De Brauwer Aline en Priem Julia 192,61; Remy Daneels 8,60; Omha ling allumettenfabriek Deux Acren door gezellin Marie Priem 68,00 Een lied door Camiel De Choeker 3,15 Een lied door Allons De Clercq en zijne vrouw Maria Lappez 3,35 Een lied door Emiel Neirynckx 2,55 Een lied door Pierre Janssens bij August Van Onacker 5,00. Totaal fr. 957,94. Strijdpenning Geeraardsbergen. Overdracht fr. 147,92. Rondgehaald bij Emiel van Ees- beek doorEduard Brodelet 1,35; Om dat de kleinen om geen melk wilt gaan voor zijn nonkel 0,50; Omdat Johannes zoo goed per velo kan rij den 0,25 Omdat Lado schrik had van zijne 8e 0,25 Omdat Ivo stokvisch mag 0,25; en Arsène stokvisch eet van Mathys 0,25; en de lustige vrien den stokvisch eten voor 't profijt 0,25; Omdat men bij de lustige vrien den goed besteld is 0,25 Rondge haald door Henri Olivier 1,85 Om dat do witten beeniiouwer zijn eigen woorden loochent 0,25 Omdat hij zegt dat do werkende klas niet kan regeeren 0,25 Omdat er met hem mede vier clows waren op de mee ting 0,25 Omdat hij spionneerde voor de piperalen 0,25 Daarom wil len wij zyn hollandsche duizend niet 0,25 Omdat de spinder een zandmossel geatrapoerd had 0,50 Omdat hij genoeg hoeft van do zand- mossels 0,25Omdat den eersten schepon van Overboularo zooveel noten op zijnen zang heeft 1,00 Om dat do Wttten Pion jaloersch was omdat zyne vrouw hare voeten te dichtbij Pieterken de zijne zette0,25; Huismoeders bezoekt de winkel on zer samenwerking 0,25 Vergelijkt de prijzen en waren en gij zult er uwe aankoopen doen 0,25 Gij hebt er juist gewicht en deel in de win sten 0,25 en helpt zoodoende mede aan verbetering van uw lot 0,25; Om dat de groote chef dor grrroote libe rale partij zijn programma ziet ver dedigen door do socialisten 1,00 Nochtans voor de kiezing was hij demokraat 1,00; Waarom geeft een echte democraat nog een frank voor de strijdpenning 1,00. Gezongen bij Van Kraenenbroeck Theop. en rondgehaald door hem zelf 5,10 Alfons Uilebroeck 5,00; Omdat Marcelin zoo goed kan klap pen 0,50 Omdat hij alleen op gang is 0,25 Omdat hij voor den bok zou komen heulen 0,25 Omdat de witten de meisjes gaarne ziet als hij zat is 0,50 Omdat onze coöperatie nog meer zou groeien en bloeien 0,50; Een nieuw lid voldaan over de sa menwerking 0,50 Omdat alle be wuste socialisten op gebied van sa menwerking hun plicht zouden doen 0,50. Totaal fr. 25,55. Ontvangen van Blommaert, fabriek Twee Acren, fr. 50,60, voor de sta kers der gaz. Voor de Turners. Gezongen door De Clercq Alfons. De molen van plezier, bij August Van Acker 1,50. Door Marie Cauwels bij denzelfden, het liedje van zoete koeke 1,25. Door Albert De Nauw en Emiel Neirinckx bij dezelfden 1,75. Door Emiel Neirinckx by dezelfden 2,60. Door Alfons De Clercq bij Livino Marginet, steenweg 2,50. Totaal 9,60. Voor't muziek. Gezongen door Emiel Neirinckx bij August Van Onnacker 2,30. Zitting van den Gemeenteraad Verleden Dinsdag was onze ge meenteraad saamgeroepen. Een tal rijk publiek was opgekomen. Aan de dagorde een twaalftal punten. Pun ten 1, 2, 3 en 4, worden afgedaan zonder veel bespreking. Punt 5, tot uitlegging aan het Schepen collegie, in zake de benoeming van Mevrouw Seydels. Mr Edm. De Winne, der Christene Werklieden, begint met te zeggen, waarover het loopt. Me vrouw Seydels bekwam 6 stemmen, was dus benoemd en het schepencol- legie verbood haar in dienst te tre den. Hij zou willen weten of het sche pencollegie dit recht heeft. Schepen Van de Steen, antwoord aan de on dervragers. De benoeming van Me vrouw Seydels was onwettig, hij her leest, wat hij reeds in de vroegere zitting had gedaan, gansch het arti kel 28 der Schoolwet, hier van toe passing, en bewyst aan de onder vragers, dat zij meenden eens den oppervogel te schieten, en nu inte gendeel bewijzen, dat ze van de ge meentewet, van de rechten van het Schepencollegie niet het minste be nut nebben. De vinnige bespreking dieaan^aandedit punt werdt gevoerd nemen bijna al de katholieken deel. Aavokaat De Clercq, wil terechtwij zen. Heel de argumentatie dier hee- ren, komt hier op neer, dat een heer Schoolopziener en ergens een heer uit het Ministerie van Wetenschap pen en Kunsten gezegd hadden dat Mevrouw Seydels mocht benoemd worden. Schepen Van de Steen replikeert dat dit alleen wel gezegd ens zijn, dat hij, in deze zaak alleen diende rekening te houden van c[p wets artikels dat het Schepencollegie voor plicht heeft de wet te doen eer biedigen. 't Zijn dus wij niet die de wet sabo- teeren, wij doen ze integendeel toe passen. Aan den heer De Mol katho liek, verwijt schepon Van do Steen, dat hij thans zooveel gerucht maakt over de niet indiensttreding van Me vrouw Seydels, terwijl hij, aan sche pen Van de Steen had voorgesteld, te stemmen voor Mevrouw Combel, op voorwaarde dat de socialisten de aanneming der katholieke scholen, zouden hebben gestemd. Na die muilpeer ontstaat er eene vinnige woordenwisseling. Notaris Van den Berghe roept, dat het Schepencol legie in deze zaak zoo onpartijdig handelde, omdat de stemming tegen hun wil is uitgevallen. Schepon Van den Steen bewijst het tegendeel. Voegen wij hier terloops bij, dat Van den Steen, aan die hoeren reeds le zing had gegeven van het besluit van den heer gouverneur evenals der bestendige deputatie, waarbij de be noeming, waarvan de heeren katho lieken reeds zooveel kabaal maakten, wordt geschorst. Zeggen wij het maar ronduit, dezo ondervraging sinds weken met veel bombast aan gekondigd, is precies niet ten voor- aecle der heeren De Wit en De Win ne, die do vraag hadden gesteld af- geloopen. Die jongens zullen gewis in de toekomst zich wat beter onder richten vooraleer dergelijke vragen te stollen. De raad stemt, daarna bij eenparigheid een wensch tot elektri ficatie der buurtlijn Brussel-Ninove. De begrootingen van Aimbureel en Kerkfabriek worden goedgekeurd, in geheime zitting wordt Mejuffer Marguerite De Decker, benoemd als muziekleerares in de gemeentelyke Meisjesschool. Het maskeren en ver- kleeden wordt voor dit jaar verbo den. De Raad stemt er bij eenparig heid in toe, omhalingen te laten doen ten voordeele der Russische honger lijders. Jefken. Ons laatste woord aan een naamlooze krabbelaar. In het blad van de Christene werk lieden van verleden Zondag, komt do naamlooze lasteraar die reeds ver- schillige weken ons persoonlijk aan valt opnieuw met een hoop vuilig heid voor den dag. Aan dergelijke smeerpoetserij sto ren wij ons niet. Iemand die eerlijk opkomt moet voor zijne tegenstre vers niet vreezen. Naamloosheid wordt door hot zelfde blad betitelt als lafheid. Daarmee wordt de lasteraar door zyne eigene vrienden geprezen. Uwe gemeenheden laten wy dus onverlet. Daar ge er nu mordicus aan houdt, dat we U antwoorden, aangaande de degelijkheid uwer scholen en uw fameuzen kampstrijd. Weet ge dan niet onnoozelo sukke laar, dat er jaarlijks een prijskamp plaats grypt Waarom, ja waarom, nemen de kinderen der katholieke scholen daaraan geen deel. Zijn de uitslagen te schitterend geweest of wat is het Het spijt ons oprecht dat wy verplicht zijn, op die manier te antwoorden, niaar wij zijn er door de ezelachtige stijfhoofdigheid van den naamloozen krabbelaar er toe gedwongen. Wy zouden er heel wat meer nog kunnen op antwoorden, doch ons ambt van schepen van onderwijs verbiedt ons zulks. Wat de blauwe duive in die kwes tie komt doen, kunnen wij niet gis sen, ten ware dat den slecht verdo ken haat over de niet aanneming van 10 jaren der katholieke scholen, de zinnen van onzen naamloozeiV krabbelaar op hol hadt gebracht. Rammel nu zooveel ge wilt. Wroet in het vuil zooals het aan varkens past- naar hartelust. Wij, <vy blijven bij onze taak. Onze offlcieole scholen zullen we weten te verdedigen tot het uiterste. Als het moet zullen we daarvoor onze pen wel scherpen. Pol Van deSteen. Luid klepperen de gekloofde voe ten op den hard bevrozen grond, met het geluid als van een houten sylo- foon, op rythme maat. Fabriekwerkers op weg naar de werkplaats.... Er zyn er bij, nauwe lijks de kinderschoenen ontwassen, knapen en meisjes, bleek, ziekelijk, bibberend in die koude, vriezige morgenlucht. Het hoofdje in de schouders gedoken, handjes in de zakken of onder het schamele om slagdoekje geborgen, velen methalf- govulde maag, want er moet toch nog wat overblijven voor kleinere broers en zusjes die 't huis zijn en toch ook moeten eten, de lievertjes. De groote poort der fabriek slorpt in zijn gapende muil, al dat volk bin nen, om het, na arbeid, terug uit te spuwen in bonte, wriemelende hoo- pen, die zich uiteen rukken en ver spreiden, elk naar zijne bestemming. Daar luidt de klok tot aanvang van den arbeid... Bij het ronkend geweld der mekanleken. Staat 't arme kind, voor karig broodgewln Van prille jeugd reeds als slaaf der fabrieken Tot steun van gansch het arme huisgezin. Eensklaps hoort die mergdoordringende kroten 't Kind is ingedraaid in het helsch machlen 't Magere lichaamptjc vaneen gereten, Is nog een vlecschklomp, akelig om zien. Met het bloed gudst de dood uit diepe wonden Van het schuldelooze kind, liggend daar ten [gronde. ernielend tuig wat sticht gij wrcede rampen Veraderlijk wringt gij ons in uwe klampen Den dood, als rente voor den slaven arbeid Is aan ons zwoegersras steeds toegezeid. Machien u kleurt het bloed van ons volk Fabriek, gij zijt een moordende kolk Het machien stil leggen Wordt ge gek man Voortdraaien Kuischt die vuiligheid weg.... Aan wien ligt de schuld van hot onge luk Heeft zo wel goed opgelet, die kleine Niet staan slapen Of gespeeld Ha Ha Voort- draaien Geld maken van men- schenvleesch.... Menheer inoot sta pelen, ophoopen.,.. Auto's, koers- paarden, minarosson er op na hou den... Menheer moot offeren op het altaar van Iiochus on Venus.... Elke klomp menschenvloesch is eene rol gouds.... Waarvoor dient anders het werk volk Voortdraaien, verdoemd Jules Elaut. Steun voor Rusland. Henri De Henau 5,00. Th. Do Vleeschouwer 5,Oo. Do kleine Alice De Vleeschouwer 1,0C. Froderik Do Vleeschouwer 3,00. De Coster Edg. 5,00. De Deyn Jvseph 5,00. Het gezin Despretz Leopold vergeet de Russi sche hongerlijders niet 15,00. Tot steun der ongeiukkigen 2,00. Van Jean, Eugenie, Desiré en Victor, hun zondagcenten 1,00. .Soc. Metaalbe- werkersbond 50,00. Soc. Fabriekar beiders 100,00. Soc. Vrouwenbond 25.00. Soc. Oud Soldaten 25,00. Totaal dezer week 242,00.

Recht en Vrijheid | 1922 | | pagina 3