NINOVE. Uit Nieuwerkerken. Uit Hofstade. onverschilligheid van uwe schou ders, sterkt de gelederen van uwe strijdende makkers, en dat kunt gij alleen dooru allen aan te geven, als lid van onzen Propagandaclub en Vakbonden. Gedenkt de spreuk Vereenigt zijn wij alles, onveree- nigd zijn wij niets Ontwikkelt u door het lezen onzer socialistische bladen Vooruit en Recht en Vrijheid Een strijdende makker. Victor DE NEVE. De makkers van Haelftert bedanken al de kameraden die deel genomen hebben aan den uitstap van Muziek en Turners van Aalst, in het bijzonder de groepen Turners die zoo flink hun oefeningen maakten te Nieuwerkerken. VOOR DE VLAG. Overdracht fr. 42,25. Een liedje gezongen door Constant Moleyn bij Neerinks en rondgehaald door Clement Van Bosseyt de som van 1,60. Een liedje gezongen door De Sutter bij Tamboer en rondge haald door Charles Arys 2,15. Gezon gen door de Su,tter bij Prosper Roe- landt en rondgehaald 'door Charles Arys 4,25. Gezongen door Georges Mortier Aalst bij A. Lobyn en rond gehaald door Charles Arys 4,20. Om dat Adolf Dooremont bezig was met zijn voeten te wasschen als de groep voorbij ging, geeft Putter 0,50. Om dat er ne makker ne schapenhok op- geiten had, en daarna het muziek ging vervoegen 0,25. Omdat Staaf altijd te laat komt om te eten 0,25. Omdat Sooi uit 't hof zoo geeren op een ander gaat 0,25. En omdat zijn Valentin gedurig achter hem is 0,25. Omdat Maria geen schrik moet hebben 0,25. Omdat Staaf Emma nieten krijgt0,25.Omdat Leete niets doet als stoefen 0,50. Omdat Poldin en Maria zoo geerne naar Meire gaan 0,25. Omdat De Neef Frans-Xaveer op de vergadering niet was 1,00. Omdat Faan ne champion is 0,50. Omdat de Slinken geen gedacht kon krijgen naar een lief 1,00. Omdat Xaveer de Slinken in den meersch zien liggen heeft met 0,50. Omdat Valerie geen kinderen meer en krijgt 0,25, Omdat Jozef geerne. met alle meisjes zou willen liefde maken al lachende 0,50. Omdat Staaf en Sooi hun goed g'amuseert hebben 0,25. Omdat zij malkander verloren had den 0,25. Omdat zij spijt hebben dat Lieken heure Jan en Henry in Frank rijk zijn 0,25. Omdat Pros'zijne Lijne gaat trouwen met ne scheelen van Denderhautem 0,25. Omdat Sooi en Staaf drie dagen dronken waren 0,25. Totaal fr. 19,95. Alg. totaal fr. 62,20. Een Mei 1922. Reeds vele jaren hooren wij hier spreken over'l Wlei. Reeds meermalen hebben wij met onze overtuigde socialistische ge voelens, het een Meifeest bijge woond te Aalst. En nu dat het gaat, voor het behoud van den Surigen arbeidsdag, moeten alle werklieden van Nieuwerkerken gereed zijn om te feesten in onze gemeente. Elkeen die den arbeid wil eeren, wie geene klasse nog rassenhaat wilt, wie vre de op aarde wilt, moet naast ons staan tot verwezenlijking dier eischen. Een Mei 1922 zal voor de eerste maal in onze gemeente gevierd wor den. Er moet aan de reaklie, worden getoond dat de arbeiders recht op bestaan, familieleven, zedelijke en geestesontwikkeling, en vrede op aarde willen. Werklieden, wie gij ook zijt, of hoe gij ook denktweest u zelf waar dig als arbeider, als mensch. Op een Mei is don optocht voor welstand en vrede. Oorlog aan de onderdrukking, oor log aan de arbeidersmiskenning en leve Wereldvrede Soc. Propagandaclub. HEDEN ZONDAG, vergadering om 4 1/2 ure namiddag, in ons lokaal, bij Petrus Adam, Kwalestrat. Het Bestuur. Strijdpenning. Onder het feesten van de eerste communie hebben wij eene Nieuwe Melkerij opgericht op de wijk Maal, waar men voor het begin 5 melk koeien heeft en er nog drie te ver wachten zijn, daarvoor geven wij 3,36. Strijdpenning NINOVE. Overdracht fr. 152,14. Omdat D. Cardoen toch zoo gaarne een lief zoo hebben 0,25. Omdat Fiel Muis zoo beter doen te gaan waar hij moet gaan 0,25; dan hem aan M. te presenteeren 0,25. Omdat Fiel zegde o M. ik zie u toch zoo gaarne 0,25 en omdat M... fiel des anderendaags met nen anderen mag van den Tra gel komen 0,25 dat is niets Fiel jon gen, gaat maar met uwe commissie bij een andere 0.25 omdat Fiel Muis en Cardoen met hun eigen geld in den strijdpenning gezet worden 0,25 men zal ze voortaan de lachers noemen, tot later Fiel en Dolf 0,25 omda< Charles Sutter een proces gaat inspannen tegen Maria 0,25 omdat zij voor de tweede maal getrouwd is 0,25zonder hem te kennen 0,25 omdat Charles met haar niet meer zal trouwen 0,25 omdat Juty's film Zondag gedraaid is 0,25 gezongen door Van der Kelen Helena bij Finne Kroes 1,50 omdat Edgard Dooren en Jefken Windop polka dansten 0,50 kort gebeend, dik van buik, pakt bij Jefken niet 0,50; omdat Juty zoo goed zijn rol speelt bij klaar licht 0,50 omdat hij zijn pardessus moet uitdoen 0,25 De ton is rond en moet bollen 0,25 omdat Fatty alle dansen wil dansen 0,25 maar 'hij kan noch rechts noch links en in streep kan hij zich niet bukken 0,25 omdat Frans zoo goed op den vloer kan schieten 0,25 omdat hij nog schoo ner over de tafel kan springen 0,25 omdat Foul op zijnen I uik viel al schieten 0,50 omdat zij n Ier hun vieren in de koers geloopen hebben en Foul hun allen klopte in zijn or.- derbroeh 0,50 omdat Collette zoo schoon kan schreeuwen 0,50 omdat Theophiel ook in zijne onderbroek liep 0,50omdat Frans altijd de vlug ste is als hij des Maandags vliegt op de eene of andere manier 0,25 om dat Alphons de opsteller is van de gebeurde zaak 0,25. Totaal 10,00 fr. Voor de kinderen van Rusland, 17,00 fr. ROOD OF GEEN BROOD! In het blad der Christene dompers, heeft zijne alwetendheid Oscar, het over het hierboven aangehaalde wachtwoord door de Christenen zoo gaarne gebezigd. Die jongens gaan onzes inziens, wat al te veel uit, van het systeem «houdt den diefte roe pen, cm de aandacht van hen zelve af te houden, en middelerwijl hun gewoon stieltje uit te oefenen. Het is inderdaad voor niemand nog een g eheim, dat men door tusschen komst, en met een briefje van een of ander katholiek voorman, gemakkelijk aan het werk komt in den Union Za gen wij niet in den laatsten tijd, in zeker fabriek van den Union" bijna uitsluitend tot meestergasten benoe men, mannen en vrouwen, gekend als vooraanstaande in de christene vakbeweging. Oh wij weten het wel, die heeren zullen loochenen, doch wij zijn dat van hun gewoon. Wij zeggen en houden staan, dat in den laatsten tijd, men het zoo aan boord legt, om achter den rug van don be stuurder te konkelfoezen, om nie mand anders meer binnen te laten, dan deze voorzien van een briefje van aan de Koepoort. Is dat soms Rood of geen brood of is het hier Geel of kreveer Daar zal Oscar ons wel op antwoorden. Oscar weet waarschijnlijk ook wel, nog van de staking van 1919, ten tijde van den beruchten bestuurder, die er zoo fijn mocht van doorgaan. Waren het soms ook al rooden die 10 fr. ontvin gen, als ze maar wilden gaan onder kruipen. Was het soms ook, een on dervoorzitter der socialisten, of was het een van de Christenen van Meer- beke, die van zeker onderpastoorken van Meerbeke, leider en opperhoofd der christene onderkruipersbonden aldaar een briefje ontving, waarin o. m. het volgende voorkwam ON ZEN BOND IS GEROEPEN" OM VEEL INVLOED TE VERKRIJGEN IN HET FABRIEK, HIJ WERDT ZOO ALS GE WEET, GESTICHT MET DE HULP EN" DE GOEDKEURING VAN HET HOOFD DER FABRIEK Zeg eens Oscar, wat is dat Wat zou zulks toch al willen besluiten Zoudt ge nu waarlijk gaan denken, dat onze menschen van den Union die feiten zijn vergeten Neen neen, man, ondanks al uw genie, in het maken van karpelsprongen, zult ge er niet toekomen, onze menschen om den tuin te leiden. Als die ma nier van handelen, van een geeste lijk adviseur uwer bonden, door U, oogluikend wordt goedgekeurd, dan zijn uwe leden wel besteld voor hun ne centen. Als uwe bonden op die manier, do belangen der werklieden verdedigen, hewel, de onze zouden erom bedanken. En als nu uwe leden in zoo'n groot getal uwen bond verlaten, om bij ons over te komen, dan komt zulks gewis omdat ze best ondervinden, wie er hunne be langen verdedigt. Staak dus maar uw jammerklacht en uw tieren over rood of geen brood, en leg aan de menschen eens uit, wat dat zeggen wil, een christene vakbond, ge sticht met de hulp en de goedkeuring, van den bestuurder van het fabriek. Tracht niet te loochenen Oscar, wij hebb°n de bewijzen in onze handen, ze zijn tor uwe beschikking. Pol Van de Steen. EEN MEI. Het partijhestuur besloot dit jaar den Een Meidag, op grootsche wijze te vieren. Nog nooit immers, komt de beteekenis van Een Meidag, zich sterker af te teekenen als dit jaar. Daarom zullen alle partijgenooten, het met >ons eens zijn, om deze fees ten zoo grootsch mogelijk te maken, aldus aan de gansche kapitalisten bende bewijzende, dat wij bereid zijn tot het uiterste, den wettigen Acht- urendag te verdedigen, ovenals onze loonon en or.ze stem voor de Wereld vrede, luider dan ooit te laten weer klinken. Ziehier het voorloopig feest programma. Op Zondag 30 April, Meiavond. Om 4 uren. Groot Turn en Varieté- feest, in don hof van het lokaal, met de medewerking der Fanfaren De Voorwacht Op Maandag 1 Mei. Om 10 uren 's morgens. Gezellige bijeenkomst in het lokaal. Om 2 uren namiddag. Groote Feest stoet ter eere van den Arbeid. Na den Stoet. Toespraak over do beteekenis van den Een Mei. Apothéose. De Wereldvrede, door de Turners en Turneressen, 's Avonds om 8 uren. Bal, de leden der partij gratis aangeboden. Partijgenooten Maakt u gereed. Een Mei 1922, moet aan onze tegen strevers, onze macht bewijzen. Het Partijbestuur. Soc. Propagandaclub. Heden Zondag 16 April, om 2 uren namiddag. Algemeene Verplichtende Verga dering. Dagorde Zeer belangrijk. Het bestuur rekent op elks aanwe zigheid. Het Bestuur. Geeraardsbersien. o OORZAKEN. Alweer heerscht slapte in handel en nijverheid. Alweer zijn vele lieden die hetwaarom en daarom afklet- sen en do oorzaken trachten op te geven van het verscherpen der cri sis 't is de schuld van de socialis ten Het deuntje raakt echter versleten en men begint stilaan eens verder den grond dor steeds weerkeerende slapte van den gang der zaken te onderzoeken. Waren eens de verhoogde loonen en het acht-urenwerk de zondebok, nu schijnen het andere dingen te zijn en van langs om meer komt klaarte in de vele duistere en voor ons wat iets onbegrijpelijke punten. Een feit staat vast! De werkeloosheid verbreidt zich voortdurend op groo- tere schaal. Ekonomisten van niet onbelangrijk aanzien, mannen uit de hoogere nijverheidswereld, blijven de verklaring schuldjg hoe de hui dige toestanden dienen uitgelegd. Klonk niet voortdurend ter Kamer Van Hoegaerden's kloken Straus stem DAT MUEST GEWERKT WORDEN, VEEL EN NOG VEEL om eindelijk na de krachtinspanningen onzer ar beiders diezelfden werkeloos te stel len Produkten, voortbrengen, schreeuwde men Is er nood Ons land moet uitvoeren Is er produktie, zijn er voorra den, stocks Ja of neen Komt vandaar niet eventjes de wind dat tientallen honderde werklieden zon der werk worden gesteld De prijzen zijn t9 hoog om de grens van België te passeeren Is dat niet geschreven geweest dat men in ons land te zeer gewoon is geraakt aan de hooge winst Zou het dan toch waar zijn, dat door onze exportanten het thema wordt in praktijk gesteld, dat heden op één jaar DE WINST MOET WORDEN 'VERWEZENTLIJKT, WAAR VOOR DEN OORLOG 10 TOT 20 JAAR kracht toe noodig was En men kan niet uitvoeren Voorraden blijven liggen, men schept geene nieuwe, en de werklie den worden zonder werk gesteld. Heeft men soms iets anders in den zin De loonen moeten dalen en dan komt koopkrachtzeggen de heeren kapitalisten En in sommige kategoriën ge beurde sedert lang loonsverminde ring in andere deelen verdrongen vrouwelijke werkkrachten de man nen en deden arbeid aan minder loon, en waar ontdekte men prijs- verlagingop do artikels vervaardigd door die min betaalde arbeidskracht? Den eenvoud igsten mensch maakt dus gevolgtrekkingen om telkenmale op dit punt uit te komen de winst door fabrikatie in groot-nijverheid genomen is de struikelsteen tot den normalen gang onzer nijverheid. Duitschland zal België pressen door zijnen invoer in ons land van goedkoopere waren Zulks zijn oor zaken waartegen men onmachtig staat. De minderwaarde van het duitsche mark tegenover onzen frank wordt natuurlijk daaruit baat geno men. Volgens geruchten hebben de duitsche firma's het besluit genomen voortaan koopwaar in hun land aan gekocht in Belgische munt te doen betalen En toch verscherpt <k? crisis bij ons, in België En de politieke hemel staat woeke- loos, slechts nu en dan een windje steekt op de woningsnood, de huis huurwet, om echter zonder storm te veroorzaken opnieuw te gaan liggen. En onze geldkoers staat goed, de waarden zooals men ons verklaar de stegen tot hunnen prijs van uit gifte Met een onzer bekwaamste leiders uit de hoofdstad, gezel Louis Ber trand, die de oorzaken in oen Brus sel.sch fransch dagblad bespreekt, sluiten wij op dezelfde manier. Wat is het dan A. H. Strijdpenning Geeraardsbergen. verdracht 180,76 i'r. Omdat G. T. thuis toe schiet en tegen Jan te kort 1,25. Thuis is er niets te winnen met schieten, maar met tegen Jan toe te schieten zijn er 8 pinten te winnen 0,25. Omdat A. H. zich goed vermaakt heeft met het heulspel van Jan en G. 1,00. Omdat de partij Neirinckx 8 maal verloor tegen de lustigen 0,25. Zij hebben te veel geluk zegt Moyer 1,00. Omdat Fons niet kan schieten 0,25. Omdat Fons duwde 0,25. Omdat Jan zijn frak moet uitdoen 0,25. Omdat A. D. vocht om een beentje af te knagen 0,25. Gezongen door Victor De Clercq en rondgehaald bij Van Craenen- broeck 1,10. Gezongen bij Theop. Van Craenenbroeck door denzelfden het lied Den huismeester "rondge haald door Schaillée 3,00. Kamera den ontwikkelt u, kennis is uw wa pen 0,25 en kennis zal u redden 0,25. Omdat een beenhouwer uit de Gaf felstraat zijn deur vast maakt als de Turners voorbij kwamen met de bus sen voor Rusland 0,25. Terwijl het bijna al werkmenschen zijn die er om hun vleesch gaan en hun helpen rijk maken 0,25. Totaal 9,70. Voor het Muziek. Omdat Jan prijs heeft gewonnen 2,00. Voor de Turners. Een lied gezongen bij Fr. Hymans, door Octaaf Huwé en rondgehaald door Gustaat' Van der Geyten 2,45. Gezongen door Maes Hector, De Roeck Jaak en Van der Maelen Jules en rondgehaald door Van Lierde G. te Sottegem 12,25. Gezongen bij Fr. Pauwels door Van Lui Leop en Gus- taaf, rondgehaald door De Leye Camiel 3,00. Totaal 17,70.' Voor 't hongerende Rusland Gezongen door Gustaaf Lossez bij Frans Baron 1,75. Gezongen door Madeleine Goossens bij denzelfden 1,30. Gezongen door Jules Verdonck bij denzelfden 2,47. Gezongen door Leontine De Schuyteneer by den zelfden 3,00. Gezongen door Frans De Clercq en Gustaaf Casseye bij Ba ron 2,95. Wij vergeten de hongerige kinders van Rusland niet, velen zijn er reeds hun lijden vergeten van binst den oorlog en daarom geven do draaiers der Suedoise 13,00. Over schot omhaling Nederboulare, ont vangen door Van der Maelen Firmin 7,00. Jean Heylemans 2,00. Roos Ma rie 2,00. P. V. 1,00. Gezongen door Frans Monnier. Een zet dCT machintjes van 't fabriek De Schreyer, voor de kinde ren van Rusland 11,00. Op den dag mijner eerste communie, vergeet ik toch mijne hongerlijdende broeders en zusterkens van Rusland niet, Leo- nie Blanchard 1,00, Frans Van der Mynsbruggen 5,00. Voor de ongeluk kige Russen geven volgende muzi kanten V. D. Pouren Gustaaf 1,50. Coppez Arthur 1,50, V, D. StrichtCy- riel 1,50. Moulart Ocar 1,50. Monnier Albert 1,50. Windels Raymonds 1,50. V. Trimpont René 1,50. De Nutte Cy- riel 1,50. F. D. M. 1,00. De Clippel Frans 1,00. Gezongen door De Pril Jules op de bruiloft van Poppé Vic tor 8,55. Totaal fr. 79,62. Zondag aanslaande, 23 April, neemt onzen Propagandaclub, met vlag deel, aan de Inhuldigingsfees ten der Vlaggen, van de wykclubben Jan Volders en Nestor Schaltin, te Aalst. Men vergadert aan het lokaal bij de weduwe Triest (Kortenhoek) om 1 uur namiddag. Dus niemand mag ontbreken. HET BESTUUR. Schendelbeke Gemeenteraadzitting van Zaterdag 8 April 1922. Afwezig X. Schotte, Fr. De Bac ker en Fr. Premereur. Do zitting wordt geopend om 19,45 ure, onder Voorzitterschap van den Heer BURGEMEESTER. Wij van gen de bespreking aan van eene vraag om steun die is ingekomen. Gezel COSY NS, in onze voorgaande vergadering met het Schepen Colle- gie heb ik er mijne meening over uitgelaten, ik blijve by mijne hou ding en laat de zaak over aan degene die haar wil verdedigen, ik zal mij bij de stemming onthouden. 'Gezel DAKEELS, wij hebben aan de zaak niets meer te verdedigen en zullen tot de stemming over gaan. 1* stemming, 2 ja, 2 neon en 2 ont houdingen. 2e stemming, 2 ja, 1 neen en 3 ont houdingen. 2® stemming, 2 ja, 2 neen en 2 ont houdingen. Den Heer BURGEMEESTER, wij gaan voort mot de bespreking van het Armbureel. Gezel COSYNS, na goedkeuring van het Armbureel, is mij gebleken dat het niet steeds de noodlijdenden zijn die steun genieten, ik heb daar personen aangetroffen die eigen huis en land bezitten. Die handelwijze keur ik ten strengste af, (Zeer wel van alle zijdon Den Heer BURGEMEESTER, ik zelf heb reeds tweemaal by den Voor zitter aangedrongen om de giften in te krimpen. Gezel COSYNS, er is geen spraak van inkrimpinn daar waar er nood heerscht. Den Heer MAGUINETTE, ja er zyn hier in noodverkeerende weduwen die niet durven bedelen. Dat er daar eens geklopt worde. Gezel COSYNS, ik bedoel juist het zelfde. Ik heb er zulke aangetroffen, maar vele andere maken er een am bacht van, want het zyn steeds de zelfde die men op de rekeningen aan treft en ik zou het goed vinden zoo het Armbestuur met ons in vergade ring eens opgeroepen wierd. Heer BURGEMEESTER, U zoudt hun zooveel zeggen dat zij zouden ontslag nemen. Gezel COSYNS, die door mijne re denen zou ontslag nemen, zou ik zelf een anderen aanwerven om in de plaats tezetteD. Heer BURGEMEESTER, daarmede is dit debat gesloten. Gezel P. DANEELS, er is daar zoo even een nieuwe werkman voor onze gemeente by my geweest, met eene rekening vermeldende niet anders dan 12,50 fr. Op welke manier heeft die man dit verdiend. Heer BURGEMEESTER, die man hoeft zich by mij komen aanbieden om voor een 1,25 fr. per uur te wer ken en daar wij onze andere moes ten 2 fr. betalen heb ik hom te werk gesteld en hom 10 uren laten werken. Gezel P. DANEELS, als hij zoo een onderkruiper is, is het een luiaard. Gezel G. COSYNS, zulke onder kruipers mogen aan de laagste loo nen betaald worden, daar heb ik niets togen in te brengen, maar ik verzet my heftig tegen het 10 uren werk, de 48 uren week is in voege sedert 1" October, en zoo gij Heer Buigemeester de wet zult overtreden zal ik u bij het ministerie aankla gen. Heer BURGEMEESTER, er zou moeten onderscheid gemaakt wor den tusschen een binnen-of een bui tenwerkman. Gezel G. COSYNS, wy eerbiedigen de wetten door onze voorstanders in gevoerd. Gezel B. ENGELS, waarom worden de rekeningen niet per uur of bij ge dane werk geschreven, dat zij nooit niet anders vermelden als de totale som. Gezel G. COSYNS, Ja, gij hebt zoo ook de rekening van het poortje aan de pastori,j en klokzeel goedge keurd. Bevat het poortje meer dan 4 m2 hout, en gij hebt er te samen over de 500 frs. aan betaald. Heer MAGUINETTE, ja en het is dus nog vervaardigd uit gemeene planchetten. Heer BURGEMEESTER, dit is door mij niet besteld geweest. Gezel G. COSYNS, ja, maar U heeft de rekening onderteekend. Heer BURGEMEESTER, Ja, ik was dus juist twee dagen in dienst. Gezel G. COSYNS, ik begrijp U Heer Burgemeester, dan durft U nog uwe plicht als Burgemeester niet verdedigen en daar heeft de aanne mer weten voordeel van te genieten, als ik eene klacht wil indienen naar de Bestendige Deputatie op wie zul len de bezwaren wegen als op de on derteekenaars. BELASTINGEN. De volgende belastingen worden met algemeene stemmen aangenomen Honden 2,50 fr. paarden 15 fr. alle koeien met twee tanden 5 fr. alle pianos 20 fr. meiden of dienstboden 15 fr. vaste werkman 5 fr. herber giers, winkeliers of beenhouwers, 10 fr. drijfkracht molens, motoren, automobiels enz., 5 fr. per paarde- kracht, drankslijters, 20 fr. dansza len, herbergen, 5 fr. tenten 50 fr. openbare vermaken 20 °/0 boven de Staat, velos 5 fr. alle voorgevels 25 fr. eigendom, 5 fr. per hektare, dit alles zal in de gemeente aangeplakt worden. De Secretaris van don Propaganda Club, Schendelbeke. Strijdpenning Aalst. Overdracht fr. 700,57. Gezongen door Louis Schutter 2 maal rondgehaald door Odillon Bom- beeck 5,00. Omdat Theophiel Vlees houwer niet wil zingen geeft Jan So gers 1,00. Omdat Perdaens de sche penen van Financie van Nieuwerker ken bij Dumont op het dorp beloofd heeftvaneen Subsiodote vragen voor de roode Turners van Aalst 1,25. Om dat Romain achter Paula van hot Duitsch madameken gaat te Erembodegom en dat Bobi© van den blok jalooersch is kan hij zich niet inhouden van te bassen en roept dan hab... hob... en boeb... boeb..., en begint hem te verwijten roode neus dikke verkenskop, hij gaat tegen Al- fons en Polvdoor zeggen dat hy hem by zijne Martha zal slecht maken, dé onbekenden van het ajuin quar- tier 1,50. Omdat Miel kuiper in zijnen goeion was 0,50. Als Malvina Snel naar Aalst komt is het altijd slecht weder 1,00. Omdat de smuster van de stad heeft gezegd als er nog eene een glas bier durft drinken dat hy zijn werk kwijt is 1,00. JefCornand geeft 1,00. omdat er 48 menschen in dov ischmijn niet 6 kilos kabiljauw wilden voor een frank. Gespeeld op den bak btf Camiel De Sutter Gerardine Janssens en Clémence Noël en Dolphino Do Smet, Do Backer 1,00. Had Gerardine in den spiegel niet geschoten met haar Stuyver de overwinning was

Recht en Vrijheid | 1922 | | pagina 3