NINOVE f ffroofe openbare Meeting SLIMERDS Uit Schendelbeke. Ovcrboulaere. Voor de Vlag. Overdracht fr. 608,42. Van de waarde partijgenooten Ceuterick Georges, Lefévre Leon, De Meyer Leopold 6,00. Voor de vlag 1 00 Omdat Emiel een baksken ge maakt heeft 0,50. Van Stoupel aan deze slimme man die kan bewijzen dat Stoupel zijn stok heeft laten staan te Leeuwergem bekomt eene schoone belooning van[5 fr. 1,00. Omdat Arthur zijn geit dood gedaan heeft omdat het eene kwene was O 25. Omdat 't toch goed vleesch was 0*25 Omdat Joseph Sies Moreels zijn dochter door het water gedragen heeft 0,50. Op de algemeene verga dering rondgehaald 18,10- Adolpii Sanglan met alleman uitgaat 0 25- Eene roode feest van ons volk in 't 8 uren huis 0,25. Omdat Georges zat is voor de feest 0,25. Omdat Leo pold zoo goed den .int®™.atl0I\ale gedanst heeft rondgehaald door den hauwen 4 08. Omdat Alfred de inter nationale gehoord heeft 5,00. Omdat Leopold zoo goed den Jwo step ge danst heeft en rondgehaald door Charlo-den blauwen 1,35. Omdat Par- mentier de vlag draagt 0,50. Omdat Parmentier porte drapeaii benoemd is 0 25. Ornaat Joseph het gaarne heeft 0,50. Omdat Joseph den rooden drapeau verdedigt 0,25. Eene üng gedaan in 't lokaal door Alfons Van Steenbrughe 6,55. Van A. Van Steenbrughe, omdat Joseph Sanglan ziine vrouw zoo schoon gewasschen •was 0,25. Een lied gezongen door Joseph Sanglan en rondgehaald door Parmentier 4,30. Ik heb eene nieuwe burst 0,25. Voor de nieuwe roode vlag 1,00. Voor de vlag van G. B. 0 90. Omdat Omer binnengekomen is Omdat Edgard zat was 0,25. Omdat Omer, Victor van de statie weest afhalen heeft 0,50. Omdat Dries zijn bier biergesturt heeft 0,25. one ou- i6E z#r lag van ene ooi est- luit 1 de >tte om we ,rof* hul- mde al ien« iste- Btei )on< ge dee ildi 3d ei Omdat Reet een cigarette in zijn mond heeft die niet brand 0,25; omdat Omer al een uur een frank in de hand heeft 0,25omdat Edgard santé doet met zijne vrienden 0.25 omdat Ed gard tegen den toog gestampt heeft 0 25 omdat Edgard tegen den toog 'ebokst heeft 0,25; omdat Arthur zijn óroekop zijn bed niet mag leggen of het is zoo laat 0,25; omdat er iemand binnen komt die makeronen heeft 0 25; omdat Alfons Van Steeenbru- ghe 'met zijne vrouw uitgaat 0,25 omdat de bieën met een lepel opge schept worden 0,2o omdat Edgard niet meer kan 0,25 omdat Omer gaarne bier drinkt 0,25 omdat Omer Victor gaat zoeken 0,25 omdat Omer Victor kan missen 0,25omdat Omer zonder Victor niet weg gaat 0,25 omdat Edgard zijn hoed scheef staat 0 25 omdat Fleet alles opschrijft 0 25 omdat Arthur zijn blafturen tóe zijn 0,25 omdat Edgard zijne vrouw naar Herzele is 0,25 omdat Arthur zegt dat den boek in den zak zit 0 25omdat ik niet gedacht had dat den blauwen nog zooveel uitgaat sedert hij getrouwd is 0,25 omdat Victor niet gedacht had dat Leon bii zijn oud lief nog zou gegaan hebben 0 25 omdat den blauwen van zijnen neus' maakt 0,25; omdat Mathilde eene ronde geeft 0,25 omdat Joseph een ware socialist is 0,25 omdat Omer en Theodor met een domme man op gang is 0,25 omdat lang ge leden is dat ik den blauwen gezien heb. sedert hij getrouwd is 0,25 om dat Georges zijn hoed niet op heelt 0,25 omdat Victor zat is 0,25; om dat Victor en Omer zat was 0,25 om dat den blauwen op zwier is 0,25, GROOTENBERGHE. Omdat Peute mot den Beiaard op zijn hoofd gezeten heeft 0,25omdat Peute goed gestreken gewe«st heeft van Piet 0,25 omdat Pier den bloos aard bij zijn meester was 0,25 om dat Pier de koster deed luiden en nog niet dood was 0,25 omdat den bloosaard zegt dat er kleine dieven zijn maar groote noch meer 0,25 gezongen by Peute en door Pier den bloosaard rondgehaald 2,25. Omdat Camilla seffens moest om bier gaan bij Barbarie 0,25. Gezongen bij Peute door Pies den Blaasaard en rondge haald bij Peute 1,30. Omdat Francois moest naar Herzele gaan 0,25. Omdat Pier den bloosaard naar ha... p pakte en de mostaardpot had 0,25. Gezongen door bloosaard en rondge haald door Charles 1,40. Omdat Con stant met Julma naar Wynhuize ge weest is. en alleen moeten naar huis komen is 0.25. Omdat Sis, Camilla een kus gegeven heeft 0,25. Omdat Charles niet wilt zwijgen 0,25. Omdat Omer geen lief gevonden heeft sur la foire de Charleroi, maar wel 25 A. 0 50. Omdat Omer eerste luitenant benoemd is bij de pompiers te Groo- tenberghe 0,25. Omdat t moleken zfin trein gemist heeft 0,2o. Omdat Pée chocolat gehad heeft van Sis 0,25. Omdat Charles zijne vrouw kwaad en blij is C,25. Totaal fr. 71,43. Algemeen totaal fr. 079,85. ONZE PLICHT!! Ja beste kameraden, wij hebben het heden over uwen plicht Velen onzer partijgenooten begrij pen en doen hun plicht, doch nog velen doen niet hun plicht en schij nen hem zelfs niet eens te begrijpen. Er is zoo dikwijls gevraagd, zelfs tot vervelens toe aangedrongen, op dat de partij hare samenwerking zou uitbreiden, winkels stichten en zoo moer, ten einde de kameraden toe te laten, met hun karig loon, de grootste koopkracht te kunnen heb ben. Welnu, beste kameraden, de winkel is er, maar spijtig, droef zelf is het ons, vast te stellen, dat juist die kameraden die het meest hebben aangedrongen, niet eens schijnen te weten, dat de winkel er is ze gaan nog altijd bij andere winkeliers, dragen hun geld by de zen, die in de meeste gevallen, niet alleen op politiek terrein, maar zelfs in den ekonomischen strijd, den strijd om den boterham, tegenover de werklieden staan, en ons bevech ten. Is dat aan te nomen of goed te keuren van wege de kameraden die er hun roem en trots op dragen, goede partijgenooten te zijn Neen volstrekt niet. Wij zeggen het ook ronduit, dat is niet alleen onaanne melijk, maar zelf eene schuldige nalatigheid. Begrepen die kame raden eens ten volle hun plicht, deden ze eens al hunne aankoopen in de coöperatief, hoe zou deze er niet in korten tijd voorstaan. On danks de schuldige onverschilligheid van nog zoovele kameraden, is de coöperatie er reeds in gelukt, menig gelukkig initiatief te nemen en uit te werken. De kameraden bestuurle den droomen van grootsclie plan nen te verwezenlijken, die al de par tijgenooten zouden ten goede komen en volle voldoening schenken, doch daartoe is elks medewerking noo- dig. Daarom kameraden, uw plicht begrepen. Wij zyn overtuigd, dat wanneer ge alles wel zult overwogen hebben, Ie het met ons eens zult zijn en be kennen, dat het meer dan ooit tyd wordt, dat we alien samenwer ken aan ons gemeenschappelyk doel, de volledige ontslaving aller werklieden Allo, kameraden, schud uwe onverschilligheid af, begrijpt uw plicht. Zendt uwe vrouwen, uwe dochters naar den winkel, alwaar ge niet alleen alle waren kunt bekomen van beste hoedanigheid, aan concur- reerende prijzen, zelfs aan lagere prijzen, bovendien krijgt men deel in 'de winst, en wat van het hoogste belang is, men steunt de partij. Mochten dezeenkeleregelen, van een partijgenoot die het wel meent, iets bijbrengen om onze zaak meer voor uit te helpen, wij zouden ons ruim schoots beloond achtten. Wy hebben overigens een enorm vertrouwen iu het gezond verstand onzer partijge nooten en in hunne groote liefde voor ons aller ideaal. Als elk iets doet, zal onze samenwerking groeien en bloeien, tot spijt van wie het be nijdt: COOPERATOR. wij, de niets-bezitters, der geheele wereld, gebukt gaan onder de zelfde last, onderhevig zijn aan de zelfde •llende, dezelfde uitbuiting, door hetzelfde overheerschende regiem, het kapitalisme, dat overal en met het zelfde doel de werkende klasse onderdrukt, uitbuit en uitzuigt, en kel en alleen tot bevrediging van dolle zucht, naar grootheid en macht zonder zich in 't minst te storen aan het wee en ellende die zij er mede op de menschen werpen. Door het doen losbarsten van ram pen zooals deze van 1914-18 waarvan helaas, nog zulke ontelbare wonden bloeden Oh weg met die droeve herinneringen van deze afgrijselijke oorlog, die millioenen menschen- levens vernielde, en de gansche wereld in den rouw dompelde, en waarvan het wereldsproletariaat he laas de droeve en ellendige nasleep maar al te zeer gevoelt. Oh, ge vloekte oorlog. Vervloekt milita risme brouwsel van 't kapitaal Waart ge maar voor eeuwig van het wereldtooneel verdwenen, dan kon de menschheid in vrede en en liefde leven. Daaraan zullen de werkers en werksters nogmaals werken met meer iever dan ooit, hoopvol de toekomst inblikkende, begroetende den dag van le Mei, als den dag van Vrede, vloekende den Oarlog en het Kapitalisme. Het daget in het Oosten, gegroet, oh Eerste Mei, symbool van Vrede en Arbeid, Ideaal van 't Socialisme. V. T. ONZE MEIFEESTEN. van gezindheid, daar meé ook zou instemmen. Maar wij hadden niet gerekend met de mannen van de fameuze Geeraard die in hun blad van 16 April nu schrijven, dat onze bevol king moet nazien, vooraleer hare centen af te dokken, of het geld wel tot de bestemming komt waarvoor het gegeven wordt, want dat er daar nog al veel percentjes zullen afvallen. Het ligt met in ons bedoe ling bet Comiteitdat gesticht werd onder bescherming van het Rood Kruis te verdedigen. Wij denken dat Geeraard met rechtstreeks zijne vijandschap aan het werk durft laten blijken, dat het zoo maar niet vlakaf durft zeggen dat de Russen hun plan trekken en daarom tracht hij zekere ver dachtmakingen bij onze bevolking ingang te doen vinden. «4 Geeraard vooraleer go spreekt van percentjes, ziet eens in uwe om geving, en misschien ontdekt gy ook wel een vriendje die geldwinnen bo ven alles stelt. Wij denken dat het Comiteit zelt aan Geeraard wel eene terecht- wijziging zal sturen, en wij durven verhopen dat het geschrijf van dit blad met zal beletten dat mannen uit alle partijen hunne plicht doen. De werkende klasse onzer stad steunde reeds mild, en wij durven ook ver wachten dat onze burgerij mild steu nen zal, en er niet zal moeten ge zegd worden. Hongerlijders wor den slechts geholpen door menschen die ook gevoeld hebben, wat het is door den honger gekweld te wor den. ZONDAG 30 APRIL, om 8 1/2 ure 's avonds, op de Groote Markt, Con cert 'door onze Muziekmaatschappij VERBROEDERING. Maandag 1 Mei, om 10 1/2 ure 's morgens, Prachtige Meistoet, bij eenkomst aan het Volkshuis om 10 ure. 's Namiddags om 3 ure, Groot Turnfeest door onze Turnafdeeling Rust-Roest, (250 uitvoerders). 's Avonds om 8 1/2 uren, Openbaar Kinemafeest. op de Groote Markt. Werklieden en Werksters, in mas sa naar de Meifeesten, en talrijk in de Meistoet, weze onze leuze. CINEMA. Heden Zondag 23 April, om 2 en 7 1/2 ure, buitengewoon programma. De Verloofde van haar man, kome die in 2 deelen. ZIJN HOOGMOEDGroot drama in 5 deelen metEugen O'Brien en Zena Keefe, Tooneelschikking van Ralp Ince. VOOR DE EERSTE MAAL IN BELGIE. Dandy houdt de goede plaats, ko miek in 2 deelen. Prijzen als naar gewoonte. 5. M. VERBROEDERING. Ter herinnering aan de leden. Den deel op den aankoop der win ti J Voor 't hongerige Rusland. Gezongen door Theop. Nevens bij Achiel Reuse 3.00. Gezongen door Biebaut bij Gustaaf De Boe 16,30. Gezongen door Frans Monnier 5,60. Opbrengst der omhaling op het zang feest der Opgeëischten 23,00. Twee zang door Van der Strichten Curens 8,00. Gezongen door X rondgehaald door Isidoor Sterck 20.00. Emiel Col- lyns 2,00. Marie Roos 2,00. Jean Hey- lemans 2,00. Adrien en Emiel De Nauw 2,00. G. De Nauw 5,00.. Totaal 88,90 fr. derwijzers souden eer balen van hun werk. Aan hen zulks te begrijpen 1. Er wordt lezing gegeven van een brief, uitgaande van de provin ciale intercommunale, gemoente-be- dienden-vereeniging, alsook ©©n brief van den Arrondissements-Com- missaris. 2. Verkoop uit ter hand van twee perceelen weide. Er wordt een aan bod gedaan voor dezen verkoop uit ter hand door een gewezen kandi daat der katholieke lijst aan 115Jr. de are. Dit aanbod |naar het schynt werd gedaan om den huurder daar van die een politieke tegenstrever is te benadeeligen. Den huurder heeft tijdens de zitting een aanbod inge diend, die naar men ons verzekerd, hooger is dan den voorgestelden prys. Doch onzen Schepene van Fi nanciën, die hier op eene in het oog springende manier, de belangen van Petrus zijnen politieken boezem vriend verdedigt, zegt dat er van dit aanbod geene rekening mag gehou den worden, aangezien zulks met vooraf voor het Schepencollege ;is gekomen. Wat dezen verkoop in een nog slechter daglicht stelt, dat is dat Burgemeester en Schepene beken nen, dat men later van den zelfden grond zal MOETEN terug koopen, voor het recht'maken en verbreeden der straat, die er langs twee zijden heen loopt. Cosyns zegt dat hij reed* in vroegere zittingen neeft geprotes teerd tegen het gedurig verkeo- pen van gemeentegronden, en er nu des te meer zal tegen stemmen. (De verkoop aan de vriendjes wordt niet temin gestemd met 5 tegen 3). 3. Wijziging reglement 9 9-1898 op de voetpadenAangenomen. 4. Belasting op de Balsheffen van opcentiemen. A) op motorrijtuigen B) op de 4de en 5de basis C) op het mobilair Eene belasting van 5 en 10 fr. per dag, en van 25 per honderd opcentiemen op voorstellen A B en C wordt aangenomen. Onze Schepene van Financiën die in de vorige zitting plechtig had ver klaard GEENE belastingen meer te zullen stemmen, heeft zijn woord gehouden, en heeft direktement te gen Och neen, pardon, hy r\ r\c- maar I vnnr fift le MEI moet ook een protestdag eijn tegen de patroons die een aanslag op onze loonen willen plegen en tevens een kraehtigen eisch naar wereldvrede. Op Maandag 24 April e. k., om 7 1/2 ure 's avonds, ten lokale De Red ding zal gezel Gustave MARTENS, Senateur voor het Arrondissement Kortrijk, spreken over -. Ic Het Krisisfonds. 2' De drei gende en ongewettigde loonsver-, minderingen. Kameraden'.Gezellinnen! In massa naar deze meeting. Het patronaat is er op belust ons terug naar de voor- oorlogsche toestanden te sturen. Dit zal of kan niet. Allen dus naar de meeting. Het Partijbestuur. N. B. De fanfaren De Voor wacht zal de spreker aan de Statie afhalen. Voor 't hongerige Rusland. Omhalingen door de sigarenma kers 18,30. Geeraardsbergen. Het kapitalisme wil den oorlog Arbeiders, met duizenden op EEN MEI opgemarcheerd ten voordeele van den Vrede EEN MEI Hoogdag van den Arbeid, dag van Verbroedering der Proletariërs des heelo Werelds, die op dezen plech tige dag onder hetzelfde gevoel, het zelfde gedrang, naar Vrijmaking en Vrede streven. En hun wil, hun vaste wil er voor te kennen geven, door hetneerleggeninmassa.en over alle grenzen heen van den Arbeid, en het oprukken in dichte drommen, geschaard onder de plooien der Roode Banieren met de vaste hoop, het onwankelbaar vertrouwen in het Socialistisch Idée. Met van liefde echte broederliefde kloppende boezem, en glimlachend, blikkend, de wijde toekomst in naar de roode opgaande Zon, die meer en meer stij gend gaat, en een ware vrede op aarde zal doen heerschen Dank zy de immer stijgende macht van het steeds meer bewust wordende prole tariaat. Gegroet daarom, oh dag van Meidie ondanks allen en alles de lijdende, zwoegende massas, de verschoppelingen der kapitalistische maatschappij, een stap nader tot el kander brengt en begrijpen doet dat kei waren, zal deze week uitgekeerd worden alsvolgt Dijnsdag 25 dezer van nummer 451 tot 500 Donderdag 27 dezer van nummer 501 tot 550 Vrijdag 28 dezer van nummer 551 tot 600 telkens van 2 tot 6 ure namiddag, ten bureele der maatschappij. Vriendelijk verzoek de briefjes der aankoopen in een omslag te steken en het totaal bedrag der aankoopen er op te schrijven. Verbrutk- boekjes medebrengen a. u.b HET BESTUUR. HUISMOEDERS. De winkel der cooperatiof is uwe winkel, de bakkerij is uwe bakkerij, zooals alle cooperatiave inrichtingen de uwe zijn, gesticht door werkers, om de belangen der arbeidende klasse te dienen. De winsten in de coöperatief verwezentlykt. zijn uwe winsten, en werden ten uwe voor deele gebruikt onder vorm van deel, maatschappelijke werken enz. De Verbroedering betaalde voor de laat ste 6 maanden, als deel op het|brood alleen, aan hare loden meer dan acht duizend franken. Ook op de winkelwaren wordt de deel uitgekeerd, en voor de huismoe ders, die hun plicht begrepen, maakt zulks ook een mooi sommetje uit. Een verstandige huismoeder, wakkert hare vrienden en kennissen aan om in de coöperatief te koopen. Na enne beraadslaging, in den ge meenteraad genomen, en waarbij eene toelage van 500 franken werd erestomd voor de noodlijdende bevol king van Rusland, had het Bestuur van het Roode Kruis onzer stad, eene vergadering belegd den 3 April, om een komiteit tot steun aan Rusland te stichten. De verschillende poli tieke partijen werden uitgenoodigd afgevaardigden te sturen, en deze oproep is beantwoord geweest. De heer Dokter Van der Schueren, wees er op dat het hier eene men- schelyke plicht een edele en verhe vene zaak goldt en de aanwezigen stemden daar meê in en zoo wil den wij dus verhopen dat gansch onze bevolking, zonder onderscheid NAAR SOTTEGEM. Onze Propagandaclub neemt deel aan de Grootsche Inhuldigingsfees ten teSottegem, op Zondag 28 vfei. Wy doen een beroep op de leden om talrijk deel te nemen aan deze feesten in dit verachterde zwarte nest. Al vie zich socialist noemt heeft voor plicht mede te stappen. HET BESTUUR. VOOR DE VLAG. Overdracht fr. 92,15. Een feest gegeven ten voordeelo der Vlag bij Frans Daneels opge bracht 26,50. Een lied gezongen door P. Colyns en Frans Surdiacourt, rondgehaald door Edgard 9,15. Om dat Colyns met zijn Catjen naar On- kerzele heeft geweest, geeft Louis en Omer 0,50. Omdat Toontjen zoo-^ veel kan drinken als Crul 0,25. Om dat er Crul kontent van is 0,75. Om dat Jefken moeten lachen heeft 1,00. Piipken omdat er hij ook by was 1,00. Omdat Louis alles afluisterd op 't Gemeentehuis 1,00. Omdat Remy tegen zijn goesting getrouwd is 1,00. Edmond is bereid om er mee weg te loopen 0,75. Van een nieuw lid o,00. Van nog andere leden 6,00. Een lied gezongen door Aloïs, rondgehaald 6,50. Een lied gezongen door Jefken bii Emiel 4,00. Een lied gezongen door lange Pieter in 't lokaal, rond gehaald door Maes 12,65. Totaal fr. 76,05. heeft ze nog eens, maar voor de laatste maal, al de voorgestelde be lastingen er door gedreven 5 en 6. Wijziging en onderhoud Buurtweg n. 5 en Weg n. 1Goedge- keurd. 7. Rekening Kerkfabriek 1921 Deze rekening sloot met een tekort van 102» franken. Cosyns zegt geene begrooting nog goed .te keuren van gelijk welk bestuur waar de socialis ten niets in te zien hebben, en dus noginin kontrooi kunnen uitoefenen. Schepene Meert zegt, dat maar een van onze mannen moet onderpastoor of fiambeeuwdrager worden, en men hem dan seffens eene plaats in de Kerkfabriek zal bezorgen. Goedge keurd met 7 stemmen tegen 1. Voor het sluiten der zitting breekt Schepene Meert eene lans, ten voor deele van de onvereenigde steen- groefwerkers, welke nu door de cri sis getroffen van het Crisisfonds N IET kunnen genieten, omdat ze verwaar loosd hebben zich te vereenigen, hy vraagt eene subsidie te stemmen, om die personen te steunen. Cosyns zegt dat zijne vraag niet ontvankelyk is, daar het tegenstrijdig is met de wet, en we verplicht zullen worden, die personen naar het Bureel van Wel dadigheid te zenden. De Burgemees ter is van hetzelfde gedacht. De Se- kretaris krijgt een oorebeet van Mijnheer de Schepene, omdat hij administratieve inlichtingen geeft, die aan de Schepene niet bevallen. Eindelijk begrijpen zyne politieke vrienden hem, dat het niet te doen is voor de subsiede (die hij wel weet, dat ze niet zal goedgekeurd worden) maar wel om de stemming, daar des* moet dienen om te propageeren voor zyne politiek. Er wordt dps aan zijne vraag voldaan en finita co- media POLITIKUS. Gemeenteraadszitting van 4 April 1922 Na lezing van het verslag der vo rige zitting vraagt gezel Cosyns om den 1° Mei als oliicieële feestdag te aanzien, en het onderwijzend en ge meente personeel dien dag verlof te geven. Waartoe goed, zegt domper Van De Mvnsbrugghe. Wij zyn dat hier met gewoon, wij hebben dat niet van doen. Cosynsjant- woordt hem, dat wat wij met gewoon zijn, gewoon kunnen worden. Sche pene Meert steunt de vraag van Co syns, en wordt dan ook aangenomen door 5 stemmen tegen 2. Bravo! De verheerlijking van den ARBEID wordt hier dus ook erkent. Indien het onderwijzend personeel zich nu eens de kleine moeite wilde getroosten om aan hun leerlingen, kort en klaar uiteen te zetten wat het ABBEIDSFEEST beteekent, dat do ARBEID de bron is van don maat schappeliiken voorspoed en rijkdom, en men den ARBEID daarom moet liefhebben, dan zou dit dunkt ons den besten invloed uitoefenen opden geest onzer schooljeugd, en onze on- In de gemeenteraadszitting van 4 April, deelde de Burgemeester mede, datdeArrondissements-Kommissaris liet weten, dat de belasting op de Huwelijken niet goedgekeurd was. Wat was deze belasting Een taks gesteld op degenen die op een bui tengewoon UL K wilden trouwen, de gewone dagen en uren bleven voor iedereen gelijk, dus mogen wij zeg gen, dat dit eene belasting was op de hoogvaardigen hoogmoed van sommige lieden, die omdat hun toe* stand en lortuin hun zulks toelaat, ook gaan denken dal ze van (M« bijzondere stof zijn gemaakt, en het hen dus toegelaten is, by hun trouw feesten hunnen hoogmoed bot te vie ren, hunne hoovaardigheid ten toon te spreiden, door op uitzonderlyke uren en dagen te willen trouwen. Onze dompers deputatie van Oost- Vlaanderen, die van datzelfdel ras bestaat, wil dus niet dat eene zulks redematige belasting hier wordt in gevoerd, terwijl zij het voor andere plaatsen goed keurd, dat is'klerikale domperstaktiek, un het bewijst ons nog eens, dat^iet kiezerskorps bu de provinciale verkiezing eene misdaad heeft begaan, door eene klerikale meerderheid naar den provincieraad te sturen. Politikus.

Recht en Vrijheid | 1922 | | pagina 3