$De Ifiacbtwacbt. Uit Sottegem - Geeraardsbergen.- Occasie te koop. NINOVE. Uit Meerbeke. IVederboulaere. Schendelbeke. moest thuis blijven 0,25. Omdat Sooi jaloersch is dat zijn vrouw per velo rydt 0,50. Omdat op Schaarbeek geene zoeveraars meer zouden zijn Meert Alfons 0,50. Omdat Sooi van Schaarbeek in de kist gep... heeft 0,25. Omdat geheel Schaarbeek zou rood worden, Meert Alfons 0,50. Omdat Sooiken zoo hartelijk schreeuwt, geeft Odile 0,25. Omdat Lena zoo hartelijk lacht» met Sooi ken zijn schreeuwen, geeft se ook 0,25. Omdat Sooiken de staartjes zou laten staan, geeft Valentine 0,25, En omdat Sooiken hem niet zou ver drinken. geeft Poldine ook 0,50, Om dat Sooiken achter don toog niet kan blijven recht staan, geeft Benoit 0,25. Totaal fr. 5,00. Oorlogsinvalieden en Oud-Strijders te Aalst. Do 10 Juni zal deze wettig erkende coopératieve zijne werkzaamheden beginnen. Het liefdadig doel dezer nieuwe inrichting beoogt tweeërlei edele gevoelens 1. Do veiligheid bewaren van de geëerde bevolking. 2. De oorlogsverminkten en oud- strijders werk te verschafl'on tevens wordt 10 0/0 gestort in de kas voor de meest noodlijdende invalieden. Een beroep wordt gedaan op de bevolking, aan de Heeron fabrikan ten, eigenaars van handelshuizen, enz. enz., ten einde do Invalieden- soldaten die zich ten hunnen huize of inrichtingen zouden aanbieden, wel te willen ontvangen en de gene genheid te toonen jegens de strijders van den grooten oorlog met een abonnoment te nemen van liet lief dadig werk De Nachtwacht*.— Bureelen Nieuwstraat, 6. Eene vernikleerde stoof met ovens en 2 jachten, bij Theoflel Verhulst, Arbeidstraat, 14, Aalst. Soo. Propagandaclub, Heden Zondag 18 Juli, om 10 uren 's morgens, Maandelijksche Verga dering, in het lokaal, bij Jef Beerens, Nieuwstraat, Zeer belangrijke dagorde. HET BESTUUR. Voor ons Muziek. Overdracht fr. 109,95. Van de ware gezellen Ceuterick, Lefèvro, De Meyer 6,00. Omdat Oscar van Koensesin den beirput govallen is 0,25. Omdat Leonard Otte hem er uit trekt 0,25. Omdat hy er bij geval len is 0.25. Omdat Victor Renilde een kus gegeven heeft 0,25. Omdat Sara geen pap wilt eten 0,25. Omdat Omer papgeëten heeft0,25, Omdat Leonard Otte een vierkantig hoofd heeft 0,25. Omdat Bébé er een stokjoonder hield als hij ging zyn water maken 0,30. Omdat Leopold er zijn gedacht op zet 0,50. Omdat Leopold Recht en Vrijheid leest in hetdonker0,25. Om dat de rosten Copotte liet uitsteek- berd van ons lokaal in 't rood ge schilderd heaft 0,25. Rondgehaald op de algemeene mee ting 11 Juni, door Alf. Van Steenber- ghe 10,20. Gezongen door Louis De Schutter by do Weduwe Maes 2,60 en rondgehaald door Lelêvre Gezongen dooi Liiken en rondgehaald bij de zelfde door den blauwen 4,20. Gezon gen door Ivo en rondgehaald door Ivo 2,20. Omdat Maurice kermis- Neerstraat goed gevierd heeft l,Oo- Omdat Honoré Maurice een kus ge. geven heeft 0,50. Omdat Honoré mo gen een kus geven heeft 1,00. Omdat Georges zat is 0,25. Een lied gezon gen door Leon klakke en rondge haald door Sis 1,45. Omdat Flacon N. 20 had 0,25. Om dat Julia gansch den avond kwaad goweest heeft 0,25. Een lied gezon- fen door Gilbert en rondgehaald oor Sis Slekke 1,65. Omdat Germain altijd zoo goed opzijn uur komt 0,25. Omdat Flacon altijd van zijn neus maakt als hij zat is. 0,25. Omdat Ger main en Julia meer kijven als vrijen 0,25. Omdat de rosten zijne vrouw wederom vet wordt 0,25. Omdat zij leeg loopt 0,25. Omdat de rosten het lokaal zoo schoon geschilderd heeft 0.25. Een lied gezongen door Cesar Vermeulen en rondgehaald doorOsc. Pieters by Leopold Sloek 3,20. Een lied gezongen door Oscar Pie ters en rondgehaald door denzeiIden 1,15. Een lied gezoagen door gezel Georges Brewayes voor zijn vertrek naar Frankrijk on rondgehaald door Oscar Pieters 2,85. Eene omhaling gedaan onder de feestvierende vrien den van do trouwfeest van Irma on Albert 2,55. Gezongen bij Alfons Gil les en rondgehaald door hem 1,55. Alfons Gilles geeft bij het breken van een glas 0,50. Eene omhaling bij Potter Alfons 2,10. Grcotenberghe. Omdat Stoupel een kruiper is en dathy met Baeskens Rène niet wilde mede gaan 0,50. Omdat alles goed vergaan is op de feest van Grooten- bergbe 0,25. Omdat Neokon niet durft naar Sckendelbeke komen mot Louise 0,25. Omdat Alice jamais geen koffie meer geeft aan Neeken 0,25. Omdat Angèle eens gaarne aan Tor ken zou geschreven hebben 0,25. Omdat HelÓDe afgedaan is van Alice uit Schendelbeke en zy straf ja loersch is 0,25. Totaal 51,S5. Algemeen Totaal fr. 221,80. Rond den pot draaien Oprecht het is plezierig om na to gaan. Wij hebben vroeger geschre ven, dat we de bewyzen bezaten dat de christono vakvereeniging gesticht was mot de hulp en de goedkeuring van het hoofd eener fabriek. Oscar komt nu beweren, dat we schreven, dat hunne vakvereeniging gesticht werdt in Meerboke. Ho Ho Oscar jongen, zet uwen bril eens op, en lees ten minste wat er staat. Is het klaar en duidelijk als we beweren, dat gedurende de staking in den Union in Januari 1919. en door de geestelijken adviseur der Christene VakvereeDiging van Meerbeke een briefje geschreven werdt waarin o. m. de reeds herhaalde volzin, ge sticht mot do goedkeuring en hulp van het hoofd uwer fabriek. Tracht nu Oscar, rond den pot te draaien. Zeg dat uwe vereoniging thans nog niet bestond. Heel goed en wel. Maar waarom hebt go dan toch zoo goloopen om die monschen bij uwen hond in te lijven. Tracht nu bovendien maar te insinueoren. Tracht ons te beklad den, zooveel het uw vol gal geladen hartje lust, dat deert ons niet het minste, integendeel dat verschaft ons steeds genoegen. Gij zijt zooda nig gewoon menschen te verkoopen en te leveren, dat ten gopasten of ten ongepasten oogenblik gij steeds hetzelfde herhaalt tegenover uwe tegenstrevers. Wees gerust jongen, roep dat maar zooveel go kunt, de toekomst zal wel bewijzen, wie er de verkochten, en wie de leveraars zijn. 'k Geloof Oscar dat ge dan zult groen lachen. Uwen vooruitgang is kolossaal. Natuurlijk, mot een energieke leiding als de uwe kan het ook moeilijk anders, daarte gen^zijn wij niet opgowass» n. Pas enkel maar op, dat .uwen groei niet te kolossaal zij, eer ge nog als zekere gewassen naar omlaag groeit, en zoo in den grond terecht komt, wat oprecht zou spijtig zijn. Salut Oscar tot komenden keer. Pol. Onzen eersten uitstap. Onze fanfaren - De Voorwacht vergezeld van onze ieverigo Turners en Turneressen, evenals eene tal rijke schaar partijgenooten. brach ten verleden Zondag een bezoek aan de vrienden van Herlinchove-Oultre. Zeggen wij het maar terstond. Zulke uitstappen doen goed aan 't harte en versterken do vriendschapsbanden. Bereidwillige vriendenhanden, had den een primitieven kiosk opgetim merd en er ook eene eenvoudige ver siering aangebracht. Blijde galmden welhaast de toonen der muziek. Bij Imt eindigen van dit onverwacht Concert, werd aan het Muziek, en aan de Turners eenen bloemruiker overhandigd. Op eene weide, bereid willig afgestaan, voerden onze Tur ners en Turneressen, eenige geza menlijke oefeningen uit, die wel haast eene heele massa toeschouwers hadden gelokt. Aan toejuichingen ontbrak het dan ook niet. Nadien brachtten de kameraden bezoek aan de vrienden herbergiers. Do beste gezelligheid heerschte't allen kante. De vrienden van Herlinckhove wa ren ten zeerste voldaan, zelfs tegen- strovers drukten hunne volle voldoe ning uit. Ze hadden allen slechts een wensch, ons bezoek zoohaast moge lijk te zien hernieuwen. En waarom zouden we het niet doen. Herlinchove. Voor de stakende Metaal bewerkers van Gent. Souchenverkoop Van d. Eechoudt 75,00. Stichelmans Karei 25,00. De Vleeschouwer Theoflel 25,00. Gezon gen door A. Roeland bij de Weduwe Duym. rondgehaald door Th. De Vleeschouwer 6,30. Opbrongst van een dans by Edm. De Coster 4,85. Go- zongen by Edm. De Coster door Jos. Evenepoel, rondgehaald door De Vleeschouwer 10.00. Gift Van den Steen 2,00. Gezongen door Petrus D'Hondt, rondgehaald door Th. De Vleeschouwer 8,88. Gezongen door P. D'Hondt, rondgehaald door Peetje Patot 13,27. Gezongen door Petrus D'Hondt 6,85. Gift Van der Meeren 2,00. Totaal 179,75. Voor onze Vlag Gezongen door Joer«n en rondge haald door J. Adriaons bij F. Gulde- montO.10. Gezongen door Fr. TufTyn bij Fr. Guldemont, rondgehaald door R. Gortemans 6.65. Gezongen door Doren V. d. Eechoudt by do weduwe Duym 5.80. Gezongen bij II. Van don Berghe, rondgehaald doorden schrij ver 10,00. Gezongen door P. D'Hondt in de Redding 12,15. Gezongen door Fr. Bavens 6,65. Van eenen vriend 16,00. Gedanst door de kinderen Hellinckx 11,05. Gezongen door Cyriel bij II. De Maeseneer 2,15. Totaal 76,55. Het Turnfesst van 25 Juni. 25 Juni is nakend en belooft een buitengewone dag te zullen worden voor de socialistische jeugd, die zich overal ernstig aan het oefenen is om deel te nemen aan de turnfees- ten en wedstrijden. De inspanning van het bestuur en der party voor het wellukken van dit feest belooft prachtig bekroond te zullen worden door eene talrijke deelneming. Turners- en meisjes- kringen uit allo streken van Vlaan deren stuurden hunne toetredingen. Ook de Waalsche vrienden uit Les sen, Twoe-Akren en Ath komen ver broederen, medefeesten met de Vlaamsche makkers. De knappe meisjesgroep uit Ronse komt ons verrassen met een bijzon der nummer welke zo zullen uitvoe ren als feestnummer, buiten prijs kamp, en bijaldien zullen zo zich in menig nummer der wedstrijd me ten inet de andere flinke meisjes- groepen uit Vlaanderen en Wallonië. De Turn- en meisjeskringen uit Aalst Lessen, Ninove, Ronse, Audenaarde Verbroedering, Jan Volders uit Gent enz., komen mei hunne beste num mers, hetgeen aan de toeschouwers een alleraangenaamste foest zal be zorgen en tevens toonen zal, hoe wij socialistische turn- en jeugdkringen de lichamelijke opvoeding opvatten. Minstens 1500 socialistische turne ressen en turners zullen in de groot- sche feeststoet marcheoren. Een prachtig kunststuk wordt ge geven voor orde en tucht, 1500 fr. prijzen onder vorm van kunststuk ken zijn te betwisten, ook prachtige diplomas en medaillen zullen aan de prijswinnende gegeven worden. De feeststoet vormt zich op het Statieplein om 1 1/2 ure namiddag. Verschillende muziekmaatschappijen nemen er aan deel. Een bijzondere prijs geschonken door den hoer Van Ongevalle wordt toegekend aan de verst afgelegene deelnemende turn kring. Do prijskampen voor athletisme beginnen om 9 1/2 ure 's morgens op Stadsvesten, alsook de persoonlijke prijskamp in eerste en tweede cate- go- ie. 's Namiddags, onmiddelijk na den stoet, uitvoering van het feestnum mer bestaande uit do gezamenlijke oefeningen van Antwerpen, door al de deelnemers, gevolgd door de af- deelings-wedstrijden Vrije oefenin gen, oefeningen op toestellen en pyramieden door adulten, pupillen en meisjes. Prijsuitrooping in de zaal Volks huis om 7 ure. Om 7 1/2 ure, op de kiosk Groote Markt, puik Kunst Concert door de Harmonie Les Proletaires van Lessen. Roode bloempjes en souchen zul len door turneress<m en turners in kleedij to koop aangeboden worden. Partijgenooten, gedenkt den 25 Juni. Steunt onze jeugdgroepen. Hot Bestuur RUST-ROEST. Bestuurverga dering Mijnwerkers Heden Zondag 18 dezer, om 10 1/2 ure, buitengewone bestuurvergade- ring voor de mijnwerkers, ten lokale Volkshuis. Feest 18 Juni. Inhuldiging van het muziektuig geschonken door de maatschappij De lustige Vrienden aan onze muziekmaatschappij Verbroede ring Vergadering aan het Volks huis, om 2 1/2 ure voor de muzikan ten en Lustige Vrienden. Vertrek om 3 uren naar do Statie, om den Voor zitter en Schrijver met speeltuig af te halen, gevolgd door uitstap. Alle muzikanten rekenen het zich alz plicht tegenwoordig te zyn. Elk weze op post. Voor de reiskas der Turners. Gezongen door Louis De Vlaminck en Irma Cosyns bij Hippoliet Man- gelinckx 4,33. Gezongen door Frans^ Monnier by De Ruyvor, Wat zoudtg^j zonder't werkvolk zyn, rondgehaald door J. Camelborg. 4,00. Gezonden door Frans Van Lierde, bij dezelfden rondgehaald door Georges Meert 1,60. Totaal 9,93. Voor de vlag der Turners. Gezongen by Oscar De Nauw door Pier Jansons 4,55. Gezongen door de Lustige Vrienden met Mattbys 7,00. Gezongen door de Lustige Vrienden met Alfons De Clercq6,50. Totaal 18,05. Strijdpenning. Overdracht fr. 294,28. J. V. W. 1,00. Omdat het P. Wy nant zynon stiel is 0,25 en hij nu wat dikker zal worden 0,25. Totaal 1,50. Doe wel en zie? niét om Ja Doe wel en ziet nietDat is steeds onze leuze geweestMaar iets verwezontlijken, al ware het maar het geringste, ton voordeele der gemeenschap, zonder de baat zuchtige gevoelens en belangen te krenken van zekere personen, voor wie de zelfzucht, liet individualisme, de eenige dryfveor is, zulks is on- mogelyk Het is hetgeen wij nogmaals be- statigen. Toon na den oorlog de socialisti sche partij in maent en getalsterkte ontzaglijk stijgde, kwamen niet al leen de arbeiders'tot het socialisme, overtuigd door de wreode gevolgen van den oorlog en de laagheden der burgery tegenover de werkersklasse, maar ook nog een menigte jandere kwamen in allerhaast overgeloopen. Onder die menigte bevonden zicb een aantal kleine ambachtslieden en herbergiers, die niet tot het socia lism» kwamen met de edele gedachte te strijden, voor een |beter »n heilza mer leven voor de arbeidende klasse, maar wel in de overtuiging dat hunne baatzuchtige belangen er mede gebaat zoudon zijn. Doch, in hunne verwachtingen teleurgesteld rich gekrenkt voelende in hunne vorige gevoelens, door de sociale hervormingen, door de socialistische vertegenwoordiging in Kamer en Senaat, voorgedragen en gestemd, keerden zij weldra terug naar hun vroeger nest, de burgery, die hunne lage en baatzuchtige gevoelens ten zeerste voldoet, om vandaar de so cialistische aanvoerders en militan ten met walgelijke leugens en laster te beladen. Het zyn die mannen, opgeblazen met een titel van burger, die ggd oogenblik gedacht hebben, gdat de socialistische princiepen maar op pervlakkige en holie woorden waren, die nu de werkers ophitsen en aan sporen de socialistische groepen en syndikaten te verlaten. Het zijn nog die mannen, voor wie het doelwit is tweedracht te zaaien in do rangen Jdc-r werkers om ze te verdeelen, om des te gemakkelijker van hunne lage en oneerlijke daden te genieten, die nu de arbeiders inrichtingen met hun venijnig gift bezoedelen, ten einde afkeer te ver wekken bij de werkers, tegen die inrichtingen. Kameraden, ajboiders, opgepast Wantrouwt die mannen, die onze vijanden zijn, en die, terwijl gij ge bukt gaat onder den druk der heer- schende reaktie, snakkend naar recht en beter leven, u nu trachten hot brood van vrouw en kinderen te ontnemendoor u te onderkrui pen als do gelegenheid zich voor doet. Kamaraden! Wees vc-reenigd, meer dan ooit.Blijft getrouw aan uwe organinaties en uwe voormannen, voor wie de leuze is Doe wel en zie niet om en indien er u eene van die kerels nog op dergelijke wy- zo aanspreekt, slingert hom in hot gezicht, don naam van lafaard, die hij is. Leon Van der Maelen. Op Zondag 11 dezer, had onzen Propagandaclub oeno vergadering belegd in ons lokaal, bij Pieter Da- neel». Onmiddelijk kwam het aan- koopen onzer vlag op het dagorde. Na eenige gedachten uitdrukking van sommige leden, wordt er beslo ten nog voor dit jaar onze vlag te koopen. Wij hadden bemerkt dat er wel geld in kas kwam door eenige leden die d<< goede gedachten hadden, hier en daar een lied te zingen on een om haling te doen voor onzen strijdpen ning. Terzelvertijd wordt er een hef tige progaganda gevoerd. Vooruit vrienden, ge verricht een edel werk, doet zoo voort, want onzen club moet groeion en bloeien. En gij, partijge nooten, die een weinig aarzelt, kóm sluit u hij ons aan, woont regelmatig onze vergadering bij, drukt ons'rde hand, want alle arbeiders hebbon'er b dang bij, dat onzen club oeno groo te uitbreiding noemt. Hoe langer ge zult twyfelen, hoe langer we allen de verdrukten zullen wezen, toont u niet niet onverschillig en laat uwe kameradon niet alleen den strijd voe ren, waarvan u allen de verworven rechten met blijdschap geniet. Laat niet de sociale hervormingen aantasten, want thans meer als voor heen, mo ten wij strijden tegen do kapitalistische klasse. Zij trachten onze organisatiën to breken. Kom, sluit u aan, 't is voor eenieders wel zijn. De Secretaris van den Propagagandaclub van Schendelbeke V. B. R. Uit Onkerzele Gemeenteraadzitting van 4 Juni. DAGORDE 1* Wapens van den veldwachter. 2" Jaarwedde Gemeente-Ontvanger. 3" Taks op het hoornvee. 4" Jaarwoddo Burgomoester. b" Kermisfeesten. Waren aanwezig Leander Van den Hove, Burgemeester, Van Schoors Joseph en Finnin Schaillóe, Schepe nen, Du Chou Petrus, Kindekens Frans (socialisten), Van Auvenhago Frans (liberaal), Petrus Peerts, Mar- ginel Victor en Do Koeck Erniel (ka tholieken). 1" punt Do Secretaris geeft lezing van het besluit der B. D. over het be wapenen van den veldwachter. Lean der Van den Hoven (Burg.stelt voor zijnen veldwachter to bewapenen, volgens het genomen besluit der B. D. dit wordt met algemeene stemmen aangenomen. 2e puntJaarwedde Gemoente-ont- vanger de Secretaris geeft lezing van het besluit der B. D. welke luidt, wanneer debeslotenejaarwedde door den Gemeenteraad niet wordt aange nomen, moeten ze zich wenden tot den koning. De Burgemeester zegt die wedde van 3400 franken niet te kunnen stemmen, om reden dat er geen werk in voorkomt dat moet gedaan worden, dit wordt meer dan 200 fr. per uur betaald, zulke loonen worden er in onzo syndikaten niet geëischt. Er wordt eene geheime stemming over gehouden waarbij den heer Marginet Victor (kath.) de zaal moet verlaten om reden van fa miliebelang. Stemming 1 ja, 1 onth. en 6 neen. 3C punt Taks op het hoornvee :Er is een onderzoek van commodo en incommodo gedaan, en het getal re clamanten was 9. Den voorgesteldon taks der reclamanten was 6 fr. op alle koeien, in den vorigen taks was het eenen gelijkvormigen taks van 10 fr. Zoodus den helft verminderd. L. Van den Hove, (Burg.) Gezien het klein getal reclamanten, in onze gemeente, moet ik opmerken, dat onze inwoners er ten zeerste mede tevreden zijn, en moeten wy dus den taks als volgt aannemen. 2,50 fr. op eene koe, 5,00 fr. op 2 koeien, 7,50 fr. op 3 kooien, 10,00 fr. op 4 koeiën 12,5u op 5 koeien en 15 fr. per koe die or meer heeft. Marginet Victor (kath.)Dit is niet rechtvaardig, eenen kleinen boer, kan zoo goed voor eene koe betalen, als eenen grooten die er meer heeft, er hebben tot zelfs kleine boeren, mij verklaard, dat zy voor hunne en kele koe, zooveel willen betalen, als wij voor onzen hoop. Van Schoors (soc.) Iedereen kan zijne zaak bepleiten ten zynon voor deele, doch het is niet billijk dat men zooveel eischt van eenen armen, dan van eenen ryken, ik weet geheel goed, dat mijn achtbare collega, zou den eersten zyn om te zeggen, moest het zijn dat de armen betalen zooals de rijken (hij zou zeggen, zie die sukkels willen hun grooter maken dan zo oigentlyk zijn), want in don loop dezer dagen, verklaarde hy nog dat men goeno armen meer kon on derscheiden tusschen ryken, aan de kloedy, en moest men beginnen met het betalen nevens de rijken, daar zou hij ook iets weten op te antwoor den. L. Van den Hove (Burg.) Wij zyn in de gemeente aan het bestuur ge komen, om te besturen, in het be lang van iederon inwoner, maar niet volgens het belang van oenen enke len, mijns dunkons moet er voor de werkende klasse, en in het bijzon der voor de behoeftigon gezorgd worden. 4' punt: Jaarwedde Burgemeester: Schepene Van Schoors stelt de jaar wedde, hetzij 700 franken, aan den raad voor. Van Auwonhaege (lib.) 100 franken zou ik willen stemmen als jaarwedde voor onzen Burgemeester, maar meer niet. Van Schoors (soc.)Wanneer ik hoor zeggen van mijn achtbare col lega Van Auvenhaege. 100 fr. wil ik stemmen, moet ik aan den raad doen opmerken, dat hy toch zinnens is, dat er eene vergoeding aan hem toe komt, doch waarom maar 100 fr. voorstellen, begrijp ik niet, aange zien den zitpenning vastgesteld is op 5 fr. por zitting en wij ten minste 25 maal per jaar vergaderen, dit zou eene som uitmaken van 125 fr. voor de leden, dan zou onzen Burgemees ter 25 fr. min waard zyn, dan de le den in zijne bediening, die roden zou ik willen kennen, en ik verwacht een antwoord. Van Auvenhaege ant woord niet meer. Peerts (kath.) Ik protesteer ook tegen het betalen van zitpenningen. Van Schoors (soc.) Dan moogt gtf ook eens tegen de poodkouring dor B. D. protesteeren, alhoewel dit niet veel bij u te pas komt, ik hen zoor te vreden, dat wij toch ook iets kunnen goedkeuren dio u niet smaakt. Kindekons (soc.) Er zijn nog velo ambtenaars die niet betaald worden volgens ze zouden moeten betaald worden, doch dit wilt niet zeggen, dat zij daarom min oprapen. Peerts (kath.)Dit is herbergen- praat. Van Schoors, neen het is hier gee- ne herberg, en ik moot de reden van mijn gezel staven. Er wordt overgegaan tot de ge heime stemming, waarvoor de Bur gemeester do zaal verlaten heeft. Er waren 4 stemmen voor en 4 tegen. 5" punt. Kermisfeesten De Burge meester zot zijne redenen uit waarom de kermisfeesten moeten plauts hebben, en dat die ook niet kunnen opgeluisterd worden zonder eene karige tegemoetkoming, hjj stolt voor 250 fr. tot het dekken der kosteu. Er wordt vooi gestomd, 6 stemmen ja, 1 wit, 2 neen. De zitting sluit om 12 ure. De Schrijver, P. VAN SCHOORS.

Recht en Vrijheid | 1922 | | pagina 3