Nat. Fed. der Soc. Zieken beurzen. Aalst. De Inhuldiging van het Monument der Pupillen, Mijn Hoekjé. oa zult voortaan zooveel pacht meer betalen of 'k doe u op straat zetten. En dat zelfde bladje doet zich doorgaan als verdediger dei- orde en der belangen der kleine- menschen. Het verraad der Chrislene demoeralen Jïpothekersdietist. Laat de Kinderen tot ons komen! Maken de kristen leiders zich warm voor de ziel van 'tkind, voor 't lichaam van 't kind bly ven zij koud. Als ze maar de ziel, dat is de geest van kind hebben, kan het hen niet veel schelen of 't lichaam van 't kind tenger of kloek, ziek of gezond is. Het bewijs vindt men in hunne houding tegenover het voorstel onzer partygenooten in den Senaat om Smilioen meer te stemmen voor het werk der kinderbescherming, om te besteden aan schooleetmalen De socialisten hadden schoon te bewyzen dat de schoolkantienen van zwakke kinderen in zeer wei nig gemeenten zyn ingericht, zoo dat meer zou moeten uitgegeven worden als door tusschenkomst van het Nationaal Werk der Kinds heid in meer gemeenten school kantienen worden ingericht ofwel als de bestaande, om tot navervol- ging aan te sporen, zouden wor den verbeterd. Van wat meer liefde voor het kind willen de lcristene lei ders niet weten en MET DE KLERI KALE EN LIBERALE REACTION- NA1REN hielpen ze het voorstel onzer partygenooten verwerpen. Werklieden, onthoudt dit goed I Zendt in de toekomst die man nen wandelen, die zich niet bekom meren om de gezondheid en het leven onzer lieve kleinen. Buitenbeden, laat u niet pluimen Het dompersbladje Nieuws van den Dag viel ons vóór de kiezing aan omdat gezel Vanderveldc niet genoeg de huurders beschermd had. Nu zegt Nieuwske dat we in onze handen wrijven omdat wo uitzonde ringswetten kunnen doen stemmen, die de huurders beschermen terwijl zijn oordeel is dat we niet eeuwig van uitzonderingen kunnen leven, 't Oazetje wil dus dat we terugkee- ren naar de vrijheid voor de eige naars hunne huurders te doen bui ten zetten als 't hen lust, en voor hunne huizen pachten te eischen die ze verlangen. Voor 't Nienwzke van den Dag zouden de eigenaars moeten kunnen dpn woningnood uitbuiten,zo zoudon aan de huurders moeten kunnen zeg gen Als toch nog uitzonderingswetten werden gestemd dan wil het Nieuwske dat men de pachten tot 400 t. h. in plaats van tot 10 t. h. laat opslaan. Dit zou volgens het bladje maar redelijk zijn. Hewol, arbeiders, ziet ge waar hot zou heengaan indien do kliek van het Nieuwske van den Dag kon doen wat ze wil Zullen nog velen van u voortgaan het Nieuwske te koopon en dus te steunen Wanneer zult ge toch inzien dat het zeer dwaas is - Het Nieuwske het mes te verschaffen waarmede het tracht u 't vol af te stroopen Werpt dit blad aan do deur en leest enkel socialistische bladen. blijkt zonneklaar uit de jongtte par lementaire debatten ter gelegenheid van de bespreking der budgetten. Zy hebben MINISTER MOYERSOEN verschoond, die de vergoodingen van het KRISISFONDS vermindert, in de hoop de arbeiders to verplichten, werk aan te nemen tegen een laag loon. Hun HOOFDMAN HEYMAN, stort te tranen over hot lot der vrouwen die VOOR EN NA DE BEVALLING, niet kunaen ruston, maar hij stelde niet het minsto krediet voor om de mutualiteiten toe to laten, iets te kun nen doen ten voordeole der moeders. Zij hebben het bijgevoegd krediet van twee miljoen niet willen stem men, bijvoeging die volstrekt nood zakelijk is aoor de WERKEN VAN KINDERWELZIJN. En zij zijn bet die zeggen kwockt kinderen Zij hebben de gevraagde fondsen geweigerd, die do mutualiteiten in de gelegenheid zouden gesteld heb ben hunne DIENSTEN 1)ER GE NEES- en APOTHEKERSVERZOR GINGEN te verbeteren. Zy hebben een krediet van 1 mil joen verworpen, voor de WEDL- WEN EN WEEZEN DER MUTUA- LISTEN. Na een miljoen, ten voordecle hun ner mutualiteiten ontvangen te heb ben, VOOR DEN STRIJD TEGEN DE TERING, hebben zij geweigerd een evenredige subsidie toe to staan aan de neutrale, liberale en socialistische mutualiteiten. Ghs*ssfcene Arbeiders, Uwe vertegenwoordigers foppen en hitsen U op tegen het socia lisme in naam van den godsdienst. Het is om de burgerlijke reaktie te dienen, dat zij Uwe stemmen vragen. Vraagt rekenschap aan hen die uwe belangen ver raden. Wij waren niet weinig verwondert toen wij hotofliciöel programma ont vingen, onze Fanfare Hand aan Hand - vermeld te zion bij de groe pen die deelnamen aan den optocht tot inhaling van dit monument. Vooraleer dat wij do uitnoodiging hadden besproken, heeft het inrich tend coraiteit, maar gedacht de soc. partij op het programma te vermel den Daartegen toekencn wij kracht dadig protest aan. Unze partij neemt goen deel aan do Inhuldiging van dit monument. 1° Omdat net geheel en al een milita ristisch feest is, en ten 2° dat do Pu pillen beroeps militairen zijn, die dan ook slachtoffers gevallen zijn van hun beroep, beroep die onze werkersjongens meesleept in den kuil van volksmoordorerij, en tevens dient om baat te zaaien tusschen de volkoren, der verschillendeilanden. Wij zouden vorder over die zaak kunnen uitweiden, maar donken dat het genoog is om onze partijgenoo- ten tc overtuigen, waarom «wij niet meedoen aars dat rraiistarzs- tisch gedoe. Wij sporen dus onze oar- tijgenooten aan. zich bij dit feest te onthouden. HET. PARTIJBESTUUR. EEN SCHANDELIJKE EvlAATREGEL. Wij komen to vernemen, dat al de foorkramer" weg moesten, omdat de Prins heden konit. Wie heeft die zotteen tergendemaat- regel genomen, d ie onze foorkramers een dag van inkomen afneemt en hun tevens een gevoelige slag in hun broodgewin geeft. Is het zoo, dat men de vaderlandsliefde moet doen ingang vinden Wie is hier de plichtige van dien maatregel Om het even wie het is, wij noemen dit cene wraakroepende daad. Recht en Vrijheid. NAAR ANTWERPEN Op 13 Oogst wordt de Arbei- ders-jjeugddag to Antwerpen ingezet met eeneGrootsche Anti militaristische Setooging Door do verschillende oproepen reeds in ons blad verschenen, en door de plakbrieven zal iedereen op do hoogte wezen van die prachtige dagen van socialistische kracht. Het is daarom, om er kracht bij te zetten, dat het partijbestuur beslo ten heeft, op 13 Oogst met de fanfare Hand aan Stand en onzen Turngroep - Jeugd Bloeit naar Antwerpen te reizen. Onze partygenooten moeten in massa medereizon. Daarom zijn bij zondere treinen aangovraagd gewor den. Men kan zich van heden aflaten inschrijven ten lokale, zaal 5. Prijs per coupon fr. 0,80. I1ET PARTIJBESTUUR. BERICHT. Hot Komitoit van de Ylaamsche Kermis heeft besloten reklamen in het Park op te nomen gedurende de drie dagen der Kermis onder do vol gende voorwaarden a) Binnen de tonton uit to hangen of aan te plakken reklamen (door den belanghebbende geleverd) 5 fr. voor elk exemplaar in eeno tent. (Er zullen vier drankhuizon en een cir cus zijn.) b) Buiten de tenten, in het Park; reklamen door de belanghebbenden op palen te vestigen, ofopcalicot- banden te laten schilderen: 10 fr. por vierkante meter oppervlakte. De aanvragen moeten gericht wor den aan den voorzitter van het Wer kend Komitoit, Majoor SMEYERS, Pupillenschool. Oud-Strijders. Soldaten, Invalieden, Weduwen, Weezen. Al de leden die hun dotatie- boekje nog niet ontvangen hebben, worden verzocht een toegekomen formulier te komen laten invullen, ook zy die te kort hebben ontvan gen op voorgemeld boekje. N. B. Algemeene vergade ring op Zondag 8 Augusti, eerste Zondag der maand. Het Bestuur. OpZondag 33 Juli, M. REN NEBOOG. UOOK RE HARMONIE. Rondgchaa' 1 inliet lokaal op Aalst- Kermis 64,31. Gezongen door Maurice Peeters van Gent by Prosper De Neef 1,95. Voor het aankoopen van een instrument, van een vriend van Nichols 500,OC Totaal fr. 566,26. VOOR DE TURNERS Gezongen door Mortiwr Ph. bij L. Marcoen 4,20. Gezongen door Mortier Ph., op mijn mansarde, bij L. M. 6,30 Liedjes gezongen door eenige vrien den van liet N. S. afdeeling Brussel, tor gelegenheid van de vlag der sec tie Aalst 7,00. Gezongen door Mor tier Ph. hij L. M. 5.29. Rikus Knol van de Hoogovesten geeft ook 5,00. Van Hoeven Leopold 5.00. Lied ge zongen door Van Hemden Celina in de wijkclub Jan Volders 6,60. Te zamen 89.39. Voor dc Metaalbewerkers van Sent. Algemeen totaal 4400,32. Gozongen door Antoine. Warners bij do Vlezen 5,30. Geeroms F. F. R. 2,00. Van HerzeloF. F. R. 5,00. Lied gezongen door Louis Stevens 3,95. Gezongen door J. De Smedt bij H. Van Gyseglióni 5,50. Gezongen door Fr. Reniers, sectionnair, S. P. van Brussel 10,00. Gezongen door Frans De Neef van Eremho legem 1,00. Ge zongen door J. Taverne op't huwe lijk van Bertha en -Rene Boelens, rondgehaald door J. Trocli 21,00. Ge zongen door Arnandine Moert hij Jozef Cornand 5,15. De Backei Fl. 2,00. Gezongen door Edm. Vorstrae- ten bij Luyckx en rondgehaald door Mie Tonen 5,75. De Wilde Frans, Erembodegcm 1,25. Gezongen door S. Lelong in de wijkclub Jan Volders 5,35. Gezongen door Steenliaut Prosper bij Frans Lomersor 3,35. L. Van der Schueren gaf er bij 0,65. Gebroeders Maes 8,75. Gezongen door Julien Cooman bij B. De Vuvst 5 50. Mens, Bayons en Van Ganzen 7,50. FabriokCall9baut2l,00. Schaep Irvvor Egidius F. F. R. 5,00. Atelier Schotte 9,05. Devidago Vis cose 35,00. Ringöir Bertha 1,50. Ver- hoeft /vdolf 5,00. Gezongen door G. Van Hauionliove en rondgehaald door A. Van der Stockt bij L. Mar coen 8,59. Go'zongon door Jean nette Possö bij Louis Marcoen 3,05. Force Motrice Viscose. 57,55. Atelier Vis cose 88,40. Schrijnwerkerij Viscose 6,00. QftidaS eiken kleinen bus1» ger mijn voorbeeld zou volgen en ae strijd der metaalbewerkers zou steunen, geeft eene dame 20,00. Lied gezongen door Donatus Van Cuu- wenberg in de wijkclub J. Volders 9,00. Omdat de zot Paerewyck per automobiel gereden heeft. 5,00. Ge zongen door Sidona Van Hemden bij H. Van Gysoghem 13,00. Omdat de metaalbewerkers van Borremans hunne plicht zouden begrijpen, goeft de zot 1,00. En omdat Frans De Vos zat is nog 2,00. Als voorbeeld tot blijk voor liur.no medebroeders sa men 12,00. Lied gezongen door Klopterop Joan, rondgehaald door Egidius De Scbaepiryver 5,30. Do Saodeleer Edraond 3,00. J. De Smedt 1,00. Van een kameraad 1,00. Atolier Waterinckx, Leopoldstraat 2 weken 14,25. Gezongen door EJw. De Trover, het Wafelkraam, hij Pr. De Neef 8,70. Atelier I)e Buck, 2 we ken 18,00. Schellinck J. 2 weken 5,20. Mathieu Philemon 6,20. Thimpont Jean 1,00. Stokerij F. F. R. 8.00. Sto kerij Viscose20,10. Peeters.lean5,00. Gezongen door Victor Cornand "Godswil bij Jozef Cornand 20,80. Gezongen door Omer Dierickx bij J. Cornand 4.57. Gezongen door Jean Van don Broeck bij J. Cornand 3,48. Triest Clement 2,00. De Brouwer Alfons 4,00. Breek pot Gustaaf 1.00. Heyman Victor 2,00. Gezongen door Arthur Van Hoeck in een gezelschap van machinisten en stokers der staatsspoorwegen bij deWoduwe Van der Poorton, mak kers volgt ons voorbeeld 21,00. Twee stokers en een machinist van Leclercq 6,00 Gezongen door Rin göir Pierre bij Wantjen Arys7,00. Gezongen door Ph. Van der Strae- ten bij Tistjon op de Varkensmarkt 5,81. Gezongen door J. Rimbaul' bij Victor Amant 5,50. Gozongon door Jean Steenhaut in do café Van den Spiegel aan de Statie 11,00. Gezongen door Victor Cornand bij Emiel Cor nand 10,12. Gezongen door Jeannetto Cornand bij Entile Cornand 10,12. Gezongen door Jeannette Cornand bij Emile Cornand 6,00. Rondgehaald bij Marie Coon door Barrez Alfred 5,00. Stokt Emilia 5,00. Van eon vrouw met een goed hart 2,00. Fa briek R. G. D. B. K. 59,86. Omdat Georges d'eerste weck van kennis zegde, dat zal moeilijk" gaan 0,25. De tweede week, het zal strijd hebben, laat or.s wachten tot t'ach tcrnoen0.25. Omdat hij zegde dat het de jongens begint te verdrieten 0,25. Omdat hij den eersten is voor to ge ven en eerst voor te eindigen 0,10. Omdat hij schrik heeft als het gaat Dinsdag worden 0,25. Corael Frans 5,00. Lied gezongen door Jozef Ghy- sèns bij de Weduwe Van Ilclsuwé, rondgehaald door Alf. Vermoesen en Prosper Do Coninck doet er nog 0,80 fr. bij om juist te zijn 6,00. Nog verscheidene liederen gezongendoor Cardon en Cie van Eremhodegom, rondgehaald door Dominique De Neef en Jansegers 4,00. Lied gezon gendoor Gust Van Cauter, do Slijp steen, rondgehaald door Joz. Bayons bij Lieva Valkenberg 6,10. Een lied gezongen door een metaalbewerker bij Frans Do Bruecker, Schaarbeek 3,25. Mcrckx Alfons, Hofstado 2,00. Algemeen dezer week 705,38. Algemeen totaal 5105,70 Van IS tot 18 Juli. Lied gezongen door Jean Steenhaut en twee verteld 5,80 en Jean doet er 'nog 0,20 fr. bij om 6,00 fr. te zijn D'IIokcr Ed. 2,00 Herkcnrath Ern. 1,00; Liod gezongen op het huwelijk van Jeannelte Buysseus en Jozef Van de Wiele en rondgehaald door Va lentine Vinck 25,00; en Jean Trocli (kapper) geeft nog 0,50 omdat hij het gevraagd heeft om eens te zin gen voor de werkstakers F. 1). Ca nal, machinisten stokers e:i kool voerders 32,37 Carderie F. I). C. 12,05 Atelier F. D. Canal 30,45 Lied gezongen Het blad Vooruit - door Ed. Sc-hockaort op het huwelijk van Van Be veren en Steen hout, de zwar ten IS,00 en omdat Ed. nog zou een lied zingen geoft de zwarten 1,00 en al de gebroeders geven ook 1,00 1,00 van Steenhout. Virginio 1,00 van de witte; 1,00 van Van Rossom Augusta; Van Steenhaut Mario 1,00 van Steenhaut Philomona 1,00van Palmyre Moyersocn 1,00 van Bo- gaert D.-lfinè 1,00; van Vla-miuck Julie 1,00 van Van Ilaudonhove Philemon 1,00 Van der Vekon Cel. 1,00 van Sooi Jooper omdat zijn vrouw hoftepio drinkt 1,00, te zamen 36,00. Jozef Cornand en Gilles Jozef ge ven te zamon 4,COVlasschaort Ad. 5,00 Van de Winckel F. D. C. 2,40. De Backer Flora2,00 Stokerij F. F. R. -! man 8,00; De Goedt Casimior 5.00. Mens, Bay ené en Van Ganzen 7,50; Berg moes Louis 5,00 Machi nisten Viscose 55,00 Viscose atelier 82,35 Ringoir Bertha 1,50 De Sae- deleor Prosper 10,00 Van een kame raad 1,00 Gezongen door Hector Cornand en rondgehaald doorGoorg. Van Aerdebruggc, 14,61En Camiel Guns doet er bij om 15,00 to zijn Schrijnwerkerij Viscose 200 Van Geit Petrus 5,00 Van een kameraad I,00 Van Vaerenberg Jean 2,00; De Saodeleer Ed. 3,00 Omdat Josephine van den Den zoo gaarne mode strydt met alle man, maar Dinsdag den 11 Juli was zij democraat. 1,00 Van Gy soghem Hippoiiet 2,00. Verhoest Ad. 5,00; Fabriek Callebaut 21,00 Ge zongen bij Jozef Cornand door Frans Willems en rondgehaald door Frans Buys 5,00 Schellinck Jozef 2,60. Gebroeders Macs 8,75 Schclle- kens Omer 2,50 Atelier De Buck 9.00 Buys Nicolas 5.00 Stokerij Viscose 26.50Brockpot Gustaaf 1,00. Heymans Victor 2.00 De Clercq Fr. 7,50 Atelier .Waterinckx, Leopold- siraat 8,00 Van Herzele Louis 2,50 De Smedt Fritz 5,00 Gezongen bij Louis Van Assche door zes makkers van het Nationaal Syndikaat7,00 Gezongen door Julien Cammn Uij Pr. l)e. Neef, Varkensmarkt 4,43 Atelier Schotte 7,30 Gezongen hij Armand Van Destel, Vriend laat. zien dut go socialist zyt 4.35. Gezongen Het blad Vooruit door Ed. Schockaert en rondgehaald door Omer Schelle- kensin liet lokaal Hand in Hand II,00 Camu Ferdinand 5,00 Merckx All'ons 2,00. Totaal dezer week 517,55. Algemeen totaal 5623,25. STRUDPEHN3NG Overdracht fr. 1046,93. Gezongen door P'rans Ternas bij De Neef Prosper, Varkensmarkt 2,15. Lied gezongen door Edward Barrez en rondgehaald door Joseph Eemans bij Jean Spaenhoven 3,00. Omdat Jefke van De Ledebaan van huis weg is 0,50. Omdat zijne vrouw de deftige vrouw zijne doodkaart achter hem gezonden beeft 0,50. Omdat die vrouw niet meer doet hetgeen zij wilt van als zij onder het kommando staat van haar schoonzoons, algemeen lach 0.50. Omdat Petrus Do Schutter den Zondag zijnen hoed afvloog, goeft Louis De Schutter 0,50 en.'om- dat er twee gazetten Vooruit - uit vielen, doet Petrus zelf er nog 1,00 bij. Borms Dominique, Koekelberg Brussel 0,95. Een lied gezongen door Adolf Flips in de wijkclub Jan Vol ders 3,-lC. Door denzelfden nog een lied 1,00. Nog een lied door den zelf den op dezelfde plaats 3,25. Een lied gezongen bij Fienno Fouilleopden Den, de naam van don zangor.verge- ten 3,85. Het lied gezongen vaD het klein krabeken door den ijsbeer Jan Katjes, bij Lieva Van Driessche 4,57. Den eersten dans door Jean Van de Velde met Delfie Hoppensen afgelost, Van Coen Komerin met dezelfde op het huwelijk, dochter Van de Velde. Gedanst, op den tweeden dag door de goburen en 'de. familie Van do Velde en rondehaald door Coen 8,oo. Omdat C-oen gedanst heeft polka met Eveline Roelandt, geef ik o,5o. De vader van Van de Velde, geef nog o,5o. Omdat het wel is, moeder Nette Vidts, geeft o,5o. Omdat haren schoonzoon ziin haar zweet, en van coleirc. gedft Clement De Nil o,5o. Omdat hij niet kan slapen, omdat ze te v^cl geroepen hebben, en om dat EJmond Cuppens met zijn Marie niet wilde dansen, geett hij o,5o. Voor liet sluiten van den dans, geeft de man Frans Van de Velde mot ziin vrouw Delfin Van do Velde l,oo. En zyn vader jim geoft o,5o. Omdat het Ojf dc huishuurwet is ge- stems zij gaat tot 't jaar 1925, overeenkomstig iz maand, die ge t huis hebt gehuurd. De rijke menschen hebben ge- luteerd zonder weerga ze wilden malgré, bongié terug keeren naar den tijd van vóór den oorlog.'tis te zeggen naar de volledige vrij heid, te doen wat zz wilden met hunne huizen en zz verhuren aan een prijs naar goeddunken. Dat zon een leven geweest zijn voor de schrapzuchtigen Ge brek aan huizen, allergrootste woningnood jacht van ontelbaren naar een huisje, verhooging van huur, onzeggelijk 1 G-luvkiglijk is zulks kunnen af geweerd worden, evenals de over tollige verhooging van den huur prijs, want de afgevaardigden van katholieke en liberale zijden, stel den voor 1250/0, dan 100 0/0 en dan 75 0/0. De Socialisten hielden zich aan den vroegeren gestemden opslag, 30 en 50 0/0, maar hier waren die hteren niet voor te vinden en zelts de christene werklieden algevaar digden (genre Van Schuylenbergh) stemden daar tegen. De opslag is nu 5o en 75 0/0 op den huurprijs van 1914. Nu zijn ook door de wet be schermd de handelshuizen, die terzelfdertijd ook tot woning die nen en de kleine landbouwbedrij ven. Invalieden van den oorlog met ten minste 50 0/0 verlies aan werk krachten, oorlogsweduwen, vaders met ten minste 4 kinderen ten hun nen laste, ouderlingen minstens 70 jaar oud zullen niet kunnen uit gedreven worden, tenzij door men schen van die zelfde categorieën. Hier is er dus ook eene verbete ring. Maar al degenen die een eigen dom bezitten vóór 18 Mei 1922 aan gekocht en het zelf willen betrek ken, die zullen kunnen gebruik nemen van hunnen eigendom, en zulks laat ons toe te zeggen, dat er door dit artikel van de wet, weldra veel uitzettingen zullen plaats heb ben. En hier is het, het droefste schouwspel 't zijn voor het over groot gedeelte werklieden, die zich een huisje voor eigen gebruik heb ben aangekocht, en om er in 't be zit van te komen, andere werklie den de straat zullen moeten opzet ten en waar naartoe?!... Voor deschrapzuchtige eigenaars zal het ook niet goed zijn, want de huurder zal het recht hebben, in dien hij volgens deze wet té veel betaalt, zijn huishuur te doen ver minderen, en zelfs de eigenaars die te veel ontvangen, zullen kunnen gestraft worden met geldboeten of gevang. Van den anderen kant. BEZON- DERE REDENEN komen nog altijd in aanmerking om uitzettin gen te hekomen, zoodat men aan NIEMAND de verzekering kan geven, geen schrik te moeten koes teren, ooit te kunnen uitgezet wor den. Iets is zeker, en dat is Dat eigenaars en huurders geene tevredenheid over deze wet zullen hebben. Huizen bouwen en nog huizen bouwen, ziedaar de bezonderste wet, die ons uit den woningnood en moeiëlijkheden kan htlpen. N. B. De wet is nu naar het Senaat gezonden, en het blijft nu-te zien of ze onveranderd zal blijven. Alheric. wol heeft geweest., omdat ze Edm. Coppens zijn loer van achter vast gehouden hoeft, goeft Treze o,5o. Na het zingen van twee liedjes op de Bruiloft feest van Romain De Neef 25,00. Totaal fr. 65,67. Het Weezenbloempje. 18 Juni 1922. De feestelijkheden ingericht ter gelegenheid van de Vaderlandscho Dag Het Weezenbloempje heb ben dit jaar enne zuivere winst van fr. 3718,35 opgebracht. Wij sturen een warmen dank. aan de Aalstersche Bevolking en bijzon derlijk aan de Damen en Juffers die door huunc-n iever voor het liefdadig werk, in enkele, uren tijds, zulk een schitterende opbrengst bekomen. Voor het Inlichtend Comiteit, De. Voorzitter, M. CERCELET.

Recht en Vrijheid | 1922 | | pagina 2