Hand in Hand Socialistisch Vrouwencongres Partijgenooten NINOVE. Uit Sottegem Geeraardsbergen. TOONEELVERTOONING ïïhiivenliefbebbets De Pillen YIXOR" Samenwerkende Maatschappij Erembodegern. Uit Schendelbeke. Voor de stakende Sigarenmakers van Geeraardsbergen. GROOT BAS. - RSSÉ SR1GX - Vredestraat 6, rechtover 't Stad huis,'Telef 107) Geeraardsbergen. toetekeeren, en al uwe benoodig- heden aan te koopen in uwe eigene winkels, in uwe eigene coöperatie, in uwe eigene inrichting, aldus zult ge geen geld geven aan uwe vijan den, waarmede zij bladen doen drukken om u te belasteren en te beschimpen En tot de winkeliers, herber giers, die reeds van 't crisisfonds hebben genoten en deelmaken van den Middenstandbond, nu dat ze uitgemaakt zijn voor 'luiaards en straatloopers door hun eigen be stuur, als ze iets of wat hunne waardigheid begrijpen, moeten ze hun ontslag nemen in dien bond. In alle geval dank aan die heeren voor hunne duidelijke taal en dat de werklieden er zich van bedie nen. Alberic WAARDE GBZHL, Gelieve de Algemeen© Jaarljjk- SGhe Vergadering by t© wonen, die zal plaats hebben, op Zondag 27 Oogst aanstaande, om 10 urm 's morgensin het lokaal Hand in Hand Molendries, Aalst. DAGORDE 1. Lezing verslag der vorige zitting. 2. Verslag der werkingen van het Dienstjaar 1921. 3. Verslag commissarissen. 4. Goedkeuring van don Bilan en de winstverdeeling. 5. Ontlasting te geven aan de leden van den Beheerraad en het Collegie van Commissarissen. 6. Mededeelingen. 7. Coöperatieve propaganda. Aanvaardt gezel, onze beste groeten en vooral woont de alge- meene vergadering by. Namens de Sam. Maatschappij Hand in Hand De Beheerder-Afgevaardigde, ALFRED NICHELS. VOOR DE HARMONIE. Vooreen dienst bewezen doorA. Nichels 5,00. Rondgehaald in het lo kaal 5,90. Onbekend 1,00. D'Hondt Delphine 2,50. Omdat al do muzie kanten mijn voorbeeld zouden vol gen tot grootwording der Harmonie, de vaandeldrager der fanfare, Steen- haut Adolf 0,00. Boeykens Jean, De Bruyn Frans en Egid. Vernimmon 25,00. Lied gezongen door D'Haose Theophiel in hot lokaal 21,02. Van den vaandeldrager der Fanfare, Steenhaut Adolf 1,00. Een aria ge speeld op oone clarinetto 15,00. Totaal 77,02 VOOR DE FANFARE. Gezongen door E. Peeters In het Vosken te Meire 4,50. Gezongen door denzelfden 5,20. Voor de Turners. Lied gezongen door S. De Witte bij J. Do Blaas, rondgehaald door Fred Paté 3,00. Ósselaer E. 1,00. Om haling op een huwelijksfeest, ge zongen door 't Vetteken 18,80. Van een goede burger omdat de Turners in liet vervolg oen eereprijs zouden bekomen in het polstokspringen geeft hij 20,00 voor oen polstok, J. Van Aerdobruggho. Gezongon ,door Cesar bij Coudyn te Meire 13,26. Om dat Lieken haar toeren gedaan heeft 3,45. Omdat Lieken op de stoof geze ten heeft 0,50. Gezongen door Cesar bij Camille Van Impe te Meire 4,10. Gezongei door 'nen Turner op den trein van Meire naar Aalst 5,00. Gezongen door Amandine Meert vrouw Haelterman, In het Vosken, te Meire 0,80. Gezongen door August de Botvink 1,00. Gezongen door Pal- myre Wauters 6,65. Rondgehaald door Julia Plas op den trein van Ant werpen 3,40. Een lied gezongen door een gezel van Geeraardsbergen 2,95. Voor de vlag, rondgehaald door De Brouwer in het compartiment van den kapitein 8,05. Lied gezongen door De Moor Jaak 2,60, Lied gezon gen door Frans Van Mulders 1,50. Rondgehaald door Elviro Plas in Meire 1,30. Lied gezongen door Wau ters Palmyre in Antwerpen 4,10. Gezongen door De Moor Jaak by Ongena en rondgehaald door Fred Petter 10,00. Lied gezongen door een vriend van Geeraardsbergen 3,45. Door dezelfde 2,05, Gezongen door Joseph Nys in Meire (Madolon) 3,27. Gezongen door Edmend de Botvink 2,05. Rondgehaald door Cosyns-De Groot 4,14. Gezongen door Nys Jozef in Meire, by De Groot 8,24. Lied ge zongen door Jozef Nys in Meire 5,70. Omdat Alfons De Brouwer Auvalies was in Antwerpen. Van 8 kameraden 3,10. Op de feest van Fred Pattó ge zongen door Elise Smet 8,00. Lied gezongen door Jozef Nys inMoire 8,50. Gezongen door Jozef by Odilon V.d. Steen 13,80. De wijkclub Josse Nichels 25,00. Oefeningen gedaan door twee turners, Jan Welleman en Marie De Haedt 2.03, Gezongen en rondgehaald door De Moor Jaak 4,09. Belgische Werkliedenpartij. 3 en 4 September 1922, om 9 uur, 2VLAAMSCH gehouden in de praohtige leeszaal van hot feestlokaal Vooruit" St-Pietersnieuwstraat, TE GENT. DAGORDE 1. Verslagen der groepen. 2. Moederschapzorg. 3. Kinderwelzijn. 4. Het Vrouwenblad. 5. Hot vrouwenkiesrecht. ZONDAG 3 SEPTEMBER. Om I uur Collectief noen maal in het restaurant Vooruit" (Prijs 6 fr.) Om 7 uur prachtig Kunst feest ia de grooto feestzaal Voor uit de gezellinnen congresleden aangeboden. MAANDAG 4 SEPTEMBER. Van 9 tot 12 uur on van 2 tot 5 uur, bezoek met autobus aan Vooruit's instellingen. Om 12 1/2 uur collectief noenmaal in het restaurant Vooruit 6 fr.) Alle toetredingen te sturen aan Gezellin A. Heyman, Hoogpoort, 27, Gent. Aan de Socialistische Arbeiders en Jongelingen. Heden Zondag om 5 ure na middag, BELANGRIJKE VERGADERING bij René Bocksta&l, Ninove straat, Terjoden. Sprekers Alfr. NICHELS, H. FLIPS, Jf,f STEENHAUT en Fred. DE BUNDEL. De volledige stichting der afdee- ling Erembodegem der Werklieden partij zal bepaald op vaste basis ge vestigd worden. Allen dus op post Soc. Propagandaclub. Leest en verspreidt Recht en Vrijheid die de belangen der werklieden verdedigt. Aan onze Arbeiders. Enkelen van u hebben misschien de artikels gelezen in ons brooderor gaan Le Pouplo verschenen tij dens de laatste dagen, en waarin onze vriend Frederik Denis de actie onzer mandatarissen in de verschil lende provincieraden beschreef. Wij hebben do werking kunnon bestatigen van de Vlaanderen, Bra bant, Luik, Henegouwen en Antwer pen. Wy hebben ook het groot vor- schil vastgesteld tusschon do demo- kratischo provincieraden, zooals Luik en Henegouwen, tegenover die der klerikale Vlaanderen, Daarin kan men zien wat do socia listen zooal voor de werkende klasse doen. Zij hebben vele soorten scho- lon ingericht, handelen nijverheids scholen, Arbeiders hoogescholon voor de kinderen der werkende klasse, die hun in staat stelt, nevens de ka pitaal-bezitters, grondige kennissen te kunnen opdoen, om ook eene def tige plaats in de maatschappij te kunnen bekleoden. Inrichtingen om do maatschappe lijke kwalen te bestrijden, zooals syphilis, teringlijders, mijnworm, en die de genezing bewerkstelligd waa» vroeger de werkman moest van af zien, gezien de groote kosten. In een woord, ze geven groote toelagen aan alle inrichtingen die modewerken om de gezondheid, de moreel on den welstand van den arbeider te verze keren. In onze klejikale provincieraden wordt er door de katholieke meer derheid niets gedaan ten voordoele van den arbeider, onkel en alleen hunne klerikale instellingen houden ze recht, en verwerpen alles wat onze mandatarissen |ten voordeele van de werkers voorstellon. Kameraden van Vlaanderen, be grijpt ge nu alles. Gaat ge u nog lan ger bij den neus naar don afgrond laten leiden. Begrijpt ge nu, waarom ze u alles beloven als hot kiezing wordt. Doodeenvoudig om u nadien in den rug te schieten. Gij werkboeders, die beter op de hoogte zijt, maakt dit bekend aan de onverschilligen, zegt hnn wat hun plicht is en welken moed onze man datarissen aan den dag leggen. Ziet wat er door onzo mannen voor het onderwijs en de opvoeding onzer werkerskinderon gedaan wordt, het geen alles moet bij brengen tot de algeheelo oplossing van hot sociaal vraagstuk, waarvan onze jongere gelederen de vruchten zullen van gÏÏ- genieten. Propagandisten aan 't werk, zet met fierheid uwe gedachten uiteen, bltift niet werkeloos en steunt op uwe eigene krachten. De gelegen heid is schoon, het werk is edel en rechtvaardig. Dat iedereen zijne krachten bijbrengt in den strijd dien we voeren. Onzen dank gaat ook tot gezel Van Schoors, voor zijne woorden van aanmoediging tot ons gericht, bij middel van ons geliefd blad Recht en Vrijheid. Voor den Propagandaclub De Secretaris, V. B. R. Wie zijn de Volksbedrie gers Ia het Christens stiekbl&d Ons Volksblad van 30 Auguitl, geeft den Heer Frans Kajaerts een ant woord aangaande mijn artikel Eer lijkheid boven alles verschonen in Recht en Vrijheid Onze confrater Osear Kabas is niet meer in staat van te antwoorden op de treffende feiten die ik aanhaal de tegenover het verraderswerk die do kristene onderkruipersbonden geploegd hebbes en nog plegen. Daarom roept hij den Heer Kajaerts ter hulp, om to verdraaien hetgeen ik schreef en die de waarheid was. Ik heb niet geschreven, Heer Kayaorts, dat de kristene sigaren- makersbond van Arendonck maar 27 leden in getal telde, maar wel dat or op do firma Verellon 4OO stakers waren en 27 christene onder- Bcruipérs. Wat aangaat het kontrakt waar over den Heer Kayaerts|sprcekt, zul len wij eens klaar uiteenzetten. Sedert maanden stelde het Centraal bestuur dor Soc. Sigarenmakers pogingen in 't werk om de loonen, welke van plaats tot plaats verschilden, op het zelfde peil te brengen. Deze pogingen mislukten. Heer Kaj-aerts, door dat uwe kristene leden het voorbeeld volgende van hunne trawanten in Limburg er een kontrakt sloten met de fabrikanten waardoor sleshts een bespottolyko loonsverhooging ver kregen word. Dat zelfde verraders-contrakt, dat kristene leiders uwe kristene eden opgesolferd had, boodt gij onze loden aan, maar dozo bewust van hunne taak weigerden hot te aanvaarden, om zich zulk strop aan den hals te doen. Dit nu had voor gevolg, dat de bespottelijke loons verhooging betaald werdt aan chris- tene leden, Ivayaerts, en niet aan onze leden. Twee weken bleven onze bestuur ders nog aandringen om de ge- vraagdo loonsverhooging van 40 0/0 te bekomen. De patroons steunende op kristene onderkruipers weiger den gladweg op de vraag dcr:Soc. Centrale in te gaan en verklaarden dit schriftelijk, op de vergadering welke met de afgevaardigden onzer Centrale werd gehouden, 's Zafcor- dags werd door de werklieden nog maals gevraagd de loonsverhooging toe te staan, doch de patroons wei gerden. Daarop besloten onzo leden des Maandags niet meer aan het werk te gaan. Het getal stakers bedroeg 400, Heer Kayaorts, 37 van uwo kristene loden bleven aan-den arbeid en on- dorkropen hunne strijdende mak kers. Speelden de kristenen dan geen verraders work, Heer Kajaerts Jos. Db Detn. Ziekenbon*! HULP EN TROOST IN NOOD. Heden Zondag i7 Augusti, om 3 1/2 uren namiddag. Algomoene Verplichtende Verga dering, op boete van 50 centiemen. DAGORDE Zedelijk en geldelyk verslag. Stichting Weezenfonds. Stichting Teringlijdersfonds. Vraag der hee ren dokters om vermeerdering, eere- loonen. Te nomen maatregelen. Verscheidenheden. Gezien do belangrijkheid der dag orde, moet van elk gezin minstens een lid aanwezig zijn. De koet zal streng toegepast wordon. Voor het Bestuur Do Schrijver, De Voorzitter, Pol Vandesteen. Edgard De Coster Fanfaren De Voorwacht Hierbij worden do werkende- en beschermleden van ons muziekkorps uitgenoodigd, de driomaandelijksche algemeeno vergadering te willen bij wonen, op heden Zondag 27 Oogt om 2 ure nanoen in het lokaal De Red ding Onze nieuwe aangekochte vlag zal uitgestald zyn. Niemand ontbroke. Het Bestuur. Strijdpenning. Gespeeld door D'Henau Albert by E. De Coorde rondgehaald door A. Schouppe2,50. OmdatCyrielen Frans (onleesbaar) 1,60 fr. Gezongen door Pitjen rondgehaald door Pie Putst 4,20. Voor de Turners. Gezongen op het huwelijk van Jef Egerikx door H. Mattens 6,75. Op hetzelfde feest door Prosper Egerikx van Antwerpen 10,00. Totaal fr. 15,75. Voor het Muziek. Gezongen door Victor Van der Kelen rondgehaald 2,60. Gezongen en gespeeld deor Jef Praet 12 fr. Gezongen en gespeeld door Pol van de Steen en Jef Praet 9,50. Gezongen en gespeeld door Jef Praet, bij Victor Prot 5,00. Gift der bedienden uit het lokaal tot steun aan onze stakende broeders 16.00. Totaal dezer week fr. 41,50. 80c. Propcignndaoliib HEDEN ZONDAG om 10 uren 's morgens, GROOTE VERGADE RING hij Jozef Beerens, in het lo kaal. Dagorde Zeer belangrijk. Op de vergadering zal men over gaan tot het stichten van een Jeugd- groep-Turngroep. Alle leden moeten op post wezen. HET BESTUUR. VOOR ONS MUZIEK. Overdracht fr. 584,95. Een lied gezongen door Kop en rond gehaald door René Brow'ayes 1,85, Een lied gezongon door Albert en rondgehaaid door denzelfden 2,00. Een lied gezongen door Albert en rondgehaald door hom zelf bij Peet Pandoover 0,26. Omdat Tissens Ro- manie oen kus gegeven heeft 0,25. Een lied gezongen door Charles en rondgehaald door Charles 3,10. Een lied gezongon door Kop en rondge haald door Kop 2,10. Omdat Vierge een arm gegeven heeft 0,25. Gezon gen door Richard Sperro van Gee raardsbergen en rondgehaald door Sis Moreel* 2,35. Omdat Jean Van Yper bfj Vierge SJekke zit 0,25. Om dat Cyriel ziju Marioken kwaad is 0,50. Gezongen door Leon Pieters en rondgehaald door Poulepel 2,90. Ge zongen in het moderne Palais door Albert en rondgehaald door eon an doren Albert 3,54. Totaal 24,49. Algemeen totaal fr. 609,44. Groot nieuws voor de Kinema-liefhebbers. Zondag 10 September, heropening van den Volkscinema. Allerprachtigst programma voor de eerste maal in Vlaanderen. MON GOSSE (MIJN GUIT) overgroot succès. Vertolkt door Jackie Coogan. HET WONDERKIND als hoofdfilm. Mon Gosse is eon dor kostelijk ste fllmon, heeft de bijzonderste ki- ncmainrichting van New-York, Lon den, Parijs en Brussel den meesten bijval bekomen, hier in Belgiö werd de film slechts te Brussel voorge bracht, wij doen eene ware opoffe ring om by de heropening onzer in- riohting, onzo talrijko bezoekers het buitenkansje te verschaffen, dezen film to kunnen bewonderen. Wy twijfelen er ook niet aan of do film Mon Gosse zal in onze inrichting, overgrooten by val genieten. Het is voor do kinema-liefhobders eene buitengewone gelegenheid om te a^Mchouwen een der beste en gcholMAto kinema-voortbrengsels. Wie deze film Mon Gotsa niet zal zien,'ii geen kinema liefhebber. Voor Zondag 17 September als hoofdfilm DE SPIEGEL DER ZIEL, film van grooten byval. Zondag 24 Septemder, l*en 2' tijd stip van do beroemde film ZONDER VADER. Ook de film LA GOSSE INFERNAL. DE HELSCHE GUIT mei Jackie Coogan, is voor onze in richting voorbehouden. Eene reoks der beste en kostbaarste films, heb ben wy van nu af voorbehouden. Onzo programma's zullen de moei- lyksten bevredigen. S. M VERBROEDERING. Als gij oen kostuum noodig bobt, vraagt den prijs in onzen winkel, vergelijkt de hoedanigheid, en gij zult het groot voordeel inzien, kdat gij hebt, daor in nwe eigene inrich ting te koopen. Huismoeders In onzen winkel, hebt gij do beste kruidenierswaren, aan voordeelige prijzen. Flanellen, katoene stoffen, enz. DEEL IN DE WINST. Uw profijt en do toekomst onzer klasse ligt in de samenwerking. Koopt dus alles in onzo winkels. Ter gelegenheid der Kermisfeesten in 't Volkshuis, den Zondag 27, Maandag 28, Dinsdag 29 en Donderdag 3lOogst, alsook den Zondag 2 September. Op Kermis-Woensdag, GROOTE in 't lokaal Volkshuis door de maatschappij Voor Recht en Vrede Opvoering van Wildstroopers. drama in 4 bedrijven, door Lodewyk Scheltjcns, en het luimig blijspel, Bij de Fotograaf, .door Eugoen De Raedt, met de medewerking der muziekmaatschappij Verbroede ring en gezel en gezellin Elaut, uit Ninove. Zondag 2 September, om 2 ure na middag, op den koer der Jongens school, Kaai. BUITENGEWOON TURN- EN 9P0RTFEEST door Rust Roest met medewerking der fanfaren Verbroedering Vrije oefeningen. Oefeningen op toestellen. Pyramyden, Apothèse enz. met begeluiding van muziek. Algemeene inkomprys 1 fr. Kaar ten te bekomen bij al do leden van den Turnkring. De leden van Turnkring en Muziek vergaderen heden Zondag om 8 1/2 ure 's morgens aan 't lokaal Volks huis, om in groep de plaats te gaan innemen in de Kermisstoet. Steun sigarenmakers. Overdracht vorige week 3880,05. Souchen verkoop Schoenmakers 8,00. Brouwerij Concordia, ''oor Cop- pez Julien 30,50. Van dewerkenae sigarenmakers 908,00. Van do siga renmakers van Arendonck 200,00. Weverij Flamant, door Hymans, Fr. Verclyon en Van der Meynsbrugge V. 44*00. Weverij De Smot-D'Hayers 8,50. Wovery La Moderne, door V. d. Stichelen V., Van do Maelen F. 35,00. Fabriek De Schreyed, door Schollo, Uitkafkot, Cl. Rogier 240,50. Fabriek La Suédoise, door Saerens M. 119,60. Hoebeke Alb. 81,00. Bruy- noel Desiré 76,50. Fabriek Byl door Maes V. 33,00. Fabriek do Launoit door Daneels Euph., De Vos Richard Capiéau Donne 256,50. Usine Gaz door Lisan V. 10,00. Fabriek Union, Acren, door Nonkel Sper, Aug. Sper, De Brouwer \line 103,50. Werkhuis Schapelinck 8,00. Werkhuis Laf Dendre door Ivetsman 24,00. Werkhuis V. d. Herreweghe door Lours V. 22,00. Werkhuis Cle ment door .De Vlaminck A. 31,00. Werkhuis Dara 21,50. Bouwarbei ders door Daneels Remi 35,00. Rond gehaald op hot banket van het mu ziek Do Verbroedering 48,00. Drie souchen voort verkocht door Lisonet 6,00. Gezongen door Frans Olivier (Ansule) rondgehaald door Mus E. by De Ruyver René 5,50. De Moyer Alph. 6,00. Gezongen door Cobbaut Jules by Emiel Do Boe 5,57. Gustaaf, Adrien, Konyn 2,00. 4* Lijst bedien den 110,00. Totaal 5849,12. Wilt ge schoone uitdagen bekomen in de prijskampen houdt dan het oog op de gezondheid uwer duiven IftEH '8 e®n veor hunne ÏUAAIJ gezondheid 't is een on overtrefbaar middel voorkomt en Seneestop enkele dagen, do ziekten 0»duiven: Snot, Wit en Geel in den Bek, Pokken en Tering verge makkelijkt de Ruiving on goeft een suivere nuid. Het eens gebruiken is het voor altijd aannemen, 3,80 fp. de flesch. aan do duiven welke men voor de prijskampen bestemd, kracht en sterkto. Deze pillen werken bijzonder op het spiorenstelsel en den bloeds omloop der duiven 011 hot gebruik ervan vergemakkelijkt de vlucht en goeft aan do duif eene groote weer standskracht togen de moeite. In een woord de Pillen VIXOR dienon om de duiven welke men voor de vlucht bestemd in vorm te stellen. 3,50 de doos. ALLEEN TE BEKOMEN IN DE APOTHEEK-DROGUERY

Recht en Vrijheid | 1922 | | pagina 3