Schendelbeke. Uit Sottegem Uit Meerbeke Geeraardsbergen. ÏÏHüvenliefbebbers koopwaar fluur J. Delaforlerie-Daens LEDE. De Pillen „YIXOR" d^f' Overboulaere. I'artijgenooten Strijdpenning. Overdracht 1212,31. Omdat er in do Hoveniersstraat enz., drij on plaatsbare zetten 0,75. Omdat do wilton hakker zou gaarne zwits zijn in de kerk van Mijl beek 0,50. Omdat hij daar niet kan aan geraken, da*r don andere zwits nog leeft 0,50. Wij doen or nog 0,25 bij omdat zijn blauwen neus in een roo- den moet veranderen 0,25. Allons, niet lang Ilonri, haast u do blauwen verbeten en do rooden indachtig, is do leus 0,25. Omdat Ilonri nog kloe ken turner wordt 0,25. Een ronde gedaan bij Coessens 0,25. Wij hebben de blauwen ge dresseerd op ons manier 0,25. Profi ciat, drie blauwen, ge moogt toch te samen om blauwe mossels gaan 0,25. Wat waren zo verheugd, toen ze te samen drie druppels hadden 0,25. Proficiat blauwe Jef, Boor en Henri, zulk een post komt maar aan krui- pors toe 0,25. Als wij bij hun gaan mossels eten, zullen wagood gediend zijn 0,25. MEIRE. Lied gezongen door Eugenie Be Schutter, hij Codyn, in zijn nieuwe estuminet 7,07. Totaal fr. 11,32. Voos8 i8e Tuü'ners. Op het huwelijksfeest ven Egidius Roelandt en Julia Moerenhout, een lied gezongen door de oude botvink on rondgeliaahl doorJof Stoenhnut 14,00. Omdat er in do Klott «straat een goeden rechter bestaat, die goed straft voor de kas van den Turn- groep, Beuooiken en Jozef Diorickx 22,00. Een lied gezongen doorGuill. Bockstaolon rondgehaald door Sooi- ken met zi.in sjonkelvoeton bij Louis Van der Sclmer.en 5,00. Een lied ge zonden door Jozef De Wolf bij Oh. De Neef 2,05 fr Gezongen door 0. Lam hortin in hat Zatteriksken en 3,05. Gezongen door Emiel Van den Broeck en rondgehaald door Mario Smekens 2.32. Omdat de zatt^rik uit het zatteriksk- n maandagavond zoo schoon achter zijne vrouw liep en zoo dikwijls on altijd het zelfde zek- te, spekte, spekfo, en dat zij niet antwoordde, geeft Madame van don zatterik 1,00. GiTt van Polleken 15,00. Gezongen in 't lokaal van do wijkclub .Tean Jaurès door Oscar Van Pa mei 10,00. Lied gezongen door Vader do Blaas en rondgehaald door Philemon Van dor Slraaten 3,40. A. D. B. doel erbij omdat hij content was 2,00. Lied ge zongen hij da Blaas door Ph. Van der Stnieten 3,50 on de Blaas doot er omdat hot juist zou ztfn 0,75 bij.Lied gezongon door Isabella Do Smedten rondgehaald door Fred Pathó bij de Blaas 5,25. Lied gezongen door Ph. Van dor Straoten en rondgehaald door Emmanuel Specckaort 3,50. Zes goodo socialisten in gezelschap gezeton maar onze turners niet ver geten, Cooman L. 1,00. Meulebroeck F. 1,00. Do Vetten 1,00. Do Vleeschou- wer E. 1,00. Zijn vrouw 1,00. De zot Paerewyck 1,00. Gift Frans Ongena 2,52. Totaal 101,09. VOOR OE HARMONIE Een soldaat van Duitschland ko mende, geeft zijne overige 204 mark. Casteur Petrus 10,0O. Van Bies«n Frans 5,00. Met een goed hart gege ven, Van de Winckel Louis 13,00. Brouwerij Van der Schu«ron 100,00 Lied gezongen door Troch Th. bij Cam. Troch, Ajuinstraat en lied ge zongen door S. Lelong bij Jean Kui per, St-Janstraat. te samen 13,00. Ge zongen door Philomena De Cock, in 't lokaal wijkclub Jean Jaurès 3,14. Keurvels A. 2,00. Op het huwelijks feest van Frans Kindermans-De Geest 15,00. Totaal fr. 161,71. Voor de Russen. Lied gezongen hij Romain De Groot, bijgenaamd Codyn, te Meire, door Eugonie De Schutter, ter gele genheid van de opening zijner nieu we estaminet. in de Boschstraat 3,80. Wat maakl er een Bijzonderlijk do overgroote bedrijfs kosten, wedden van personeel, te veel oudo koopwaren, enz., enz. WAAR ZIJT GE HET BEST EN GOEDKOOPST GEDIEND, BIJ Molenstraat, 18, AALST. WAAROM Omdat daar alles ver richt wordt door eigen volk, zonder kosten van winkeldochter, en dan- door veel wordt verkocht, en do on kosten op zi.jn minste zijn. Omdat daar niets GEMAAKT ver kocht wordt, en er dus geen oude koopwaren zijn. Omdat daar alles to bekomon is wat men op oen andor heeft en niet heeft. EEN GROOTE KEUS VAN NIEUWIGHEDEN. Fluweel, Wol, Velours tie laine voor Paletots, zuivere Wol in alle kleuren aan 20 fr. de meter. Peluche, Karakul, Teddy, Blaer. Gabardine. Laken in all it kleuren. Zijden en Flu weel (Velours). Mansstoffen, Stoffen voor Pardessus aan 25 fr. de me ter. Rroekstoffen enz» Alle Zondagen Groote Uitstalling. KOMT ZIEN KOMT ZIEN Voor de Turners. Gezongen op de wijk Vogelenzang in de herberg Daelraan A. doorTroch Victor 7,30, rondgehaald door zijn zoon Bernard, in dezelfde herberg {.•ezongon door Troch Bernard en Van Overdenborgt A. 3,42. Rondge haald door Edward Van der Enken, de haas geeft 5,00. Omdat iedereen z:j»i plicht zou begrijpen,geven twee nieuwe turners 0.50. Lanckman L., Troch A., Van den Borght A. ook 0,25. De dochter uit 't lokaal geeft 1.00. Omdat, du socialistische turners goed vooruitgaan, Van Hauwormei- rec A. 0,25. Troch Jean 0,25. Bour geois E. 0,25. D'HondtC. 0,2?. Om dat het met de kermis in Lede op do Markt zal plaats hebben, De Schutter II. 0,25. D'Hacne Jozef 0,25. Smekens Adolf|0,50. D'Haene 0,50 en Troch B. 0,50. Omdat de leiders goed hun best zouden doen om nog meer vooruit te gaan. Troch Alfred geeft ook 1,00. Van den Bergh Adolf 0,25. Lanckman Alois 0,25. De president van den propagandaclub 1,00. Om dat alles in orde gaat, de hoefmees ter van de spaarkas 1,00. Omdat hij denkt dat de socialisten de meerder heid van de turners zouden krijgen. STRIJDPENNING. Lijst DeVincke Julius. Gezongen door Leonie Engels en Joseph D'Haeso 5,00. Gezongen door Hector De Backer 4,00. Lijst V. D. Putten. Iedere ruit die uit is bij Palmyro 1,00. Bijgevolg door Van Muylon Jo seph 2,06. Omdat Joseph den vriend is nu van Joseph en wij ons goed ge amuseerd hebben 2,00. Lijst Daniels Frangois. George geeft. 1.00. Omdat hij geon lief had 1,00. Van Louis omdat Backen haar snuifdoos wegstak 1,00. Van Victor omdat zo wou desortoe- ren 1,20 van Joseph omdat hij zij» lief liet afnemen van Jan Omdat V. Ophasselt content was dat hij George zijn lief afpakte 0,50. Victor I). Ilaoso geeft 1,00. Omdat Backen hare vlag niet uitstak Edgard Capiau 1.00. Om dat zijnen kleinen zat was Luis 1.00. Omdat Backe hom afspeeld op de vogelpik 0,50 gegeven door den bier voerder uit de Kats 1,00. Omdat Backen de eerste roodo vlag uitstak. Twee liedokons gezongen door Want- jon don broedvoorder rondgehaald door René Capiau 15,20. Lijst Cloment. Lied gezongen door Petrus Colijns rondgehaald door Louis Engels 3,75. Victbr Mertens geeft 1,50. Omdat Vekens geen lief heeft in atenboke Louis Capiau voor de feest van Gulia 1,00. Omdat Louis een vlieg dood sloeg 0,15. Joseph Daneels 1,00. Om dat hij altijd zat is 1,00. Omdat Pee ken Joseph naar huis deed 1,00. Om dat krul zooveel moeten lachen heeft 1,00. Omdat Jules content is dat krul en tantjen danste 0,28. Lijst Petrus Daneels. Gezongen bij tantjen door Want- jpn den broodvoerder en rondge haald door Omer Herregodt* 6,"5. Gezongen in 't lokaal Th. Herregodts rondgehaald door Want jen Frans 7,50. Gezongen hij Gildus De Vincke door Omer V. Der Putten rondge haald 3,90. Victor Van Muylen 1,00. Bernard V. Den Gucht 1,75. Lijst Philemon Schotte. Philemon Schotte 1,00. Emile Van Lierde 1.00. Een lied gezongon'bij Philemon Schotte 8,00. voor do vlag Joan Do Meter 1,00. Jeanne Schalleé een lied gezongen bij Ph. Schotte voor de vlag 3,OO.f nog een lied van denzolfden in 't zelfde lfuis 5,00. Lan- go Pieter een lied gezongen en rond gehaald door Victor 6,25. Van Do Gebroeders Schotte voor het sluiten van de kermis 7,50. Van onzen 2° schepeno omdat hij om 12 uren de herbergen niet deed sluiten 2,50. Remy Colijns omdat hij niet weder- bij Philemon Schotte 1,00. Omdat Hubert D'Hase niet goed geslapen had door het slecht weder 1,00. Ken lied gezongen door IlerregodtTlieo- phiel bij Philemon Schotte 6,25. nog een lied gezongen door Armand Ha- geman bij denzelfde vjor do vlag 5,25. Gustaaf Daneels omdat hij nog niet trouwt 1,00. Omdat Maurits Cle ment geen vrouwken kan krijgen 1,00. van den mikbolder bij Phile mon Schotte voor de vlag 2,30. Theo- phiol Herregodts heeft nog een liedje gezongen bij Ph. Schotte 5,45. Algemeen totaal fr. 134,25. Overdracht fr. 637,85. Gezongen door Gabrielle Moroels en rondgehaald door Charles De Mulder 1,50. Gezongen door Charles De Mulder on rondgehaald door Charles zelf 1,00. Gezongen door Remi Mol en rondgehaald <1oor Ch. De Mulder 1,50. Omdat Charles zat is 0.25. Omdat Stoepel bij Bertha van Viergekens gaat en dat hij Sies afge daan heeft 0,25. Orndat Sis rap con tent is, dat het af is 0,25. Totaal 4,75. Theophiel V. d. B. geeft 1 fr. omdat onzen propagandaclub de 17 Septem ber naar Yollezele gaat mot ons nieuw schildeken. Petrus geeft 0,50 omdat Lucien achter gaat, als hij hoort van den strijdpenning sproken Gustavo voor de vlag 1,00. Omdat Theophiel I)- II. te laat komt op de bijeenkomst 0,25. Filomcen voor le vlag 1,00. D'HondtTheophiel voordo vlag 1,0o. Omdat ik naarVollezelo niet kan gaan, Petrus 0,50. Omdat Fi.oinoen op haren velo niet kan rij den, Richard 0,50. Omdat Lucien 2 dagen op zook is 0,25. Omdat hij veel beter zijn werk zou oppassen o,25. Omdat Lucien op den boomgaard zat, en niet meer over de haag kon geraken 1,00. Totaal fr. 7.25. CINEMA. Zondag 24 en Maandag 25 Septem ber, om 7 ure 's avonds. Zondag om 2 ure, Dagvertooning. 1 Fatty, komiek. DE SMELTOVEN (La Fournaise) drama in 6 deelen naar, 't roman van Mevrouw Crawford, vertolkt door Miss Wanda Hawley (die Miss Futu- riste speelde). - ZOLDER VADER Kinema- roman in 12 épisoden, naar't roman van KAPITEIN MARRY AT mot Car lo Wieth in de rol van Jack New- land. Deze week l" en 2* épisode. I6 EPISODE HET VERLATEN KIND Alles was ingeslapen in het Tehuis voor govonden kinderen te Londen, toon een man die zijn gezicht verdo ken had de poort naderde en do klok deed weerklinken, deze wekte de poortier op die zich haasto om de poort te openen. Bij hot zicht dor mand is hij ontroerd,neemt dejmand met zich, opent ze en haalt er een prachtige jongen van enkele weken uit.... warm gekleed er schijnt geen© armoede ten zijn. Maar op eens valt een briefje.... De jongen is wettig. Hij heelt Jack, als de. om standigheden het toelaten zal men hem terugvragen. De verlatene wordt door het Tehuis, Newland be titelt. Twintig jaar later, leert Jack New land (rol vertolkt door Carlo Wieth) het vak van apotheker bij den braven M. Cophagens. Jack's vriend is Tim, loopjongen ook een» woes. Ben strijd ontstaat tusschon Cophaarus en zijn mededinger, .lack is verliefd op Me- juffor Suzanne Temple, nicht van M. Cophagus. De zustor van Suzanne verzet zich tegen dit huwelijk. Jack wil zijn vader opzoeken en zal daar in geholpen worden door zijn vriend Tim. Zij redden het leven aan een bohemer Molcliior met dewelke zij nu de wereld rondroizen. 2* EPISODE. DE BOHEMERS. Jack en Tim zijn in het bohemerskamp aangekomen en maken kennis met Fleta een heel jong meisje, die ge stadig vervolgd 'wordt door een bo hemer, Jan genaamd. Zekere dag bedreigd Jan het jonge meisje. Jack botuchtigt de bohemer. Eene vriendschap ontstaat tusschen Flata en Jack. Het jonge meisje is geen boheomsche maar een wees of ontstolen kind. De bohemers komon in een stadje in Ierland. Jan de bohemer die door Melchior was weggejaagd, licht het meisje Fleta op, het arme bewusle- looze kind schrijlings op zijn paard werpen, in den zadel springen is het werk van een oogenblik. JaGk zal de schaker achtervolgen, en redt het meisje uit de handen van Jan. N. B. Zeer beknopt, maar al te beknopt is hierboven do inhoud van de twee eerste épisoden van het prachtig drama Zonder Vader in 12 épisoden, en in dewelke te toe schouwers zich zullen meegesleept voelen door do roerende tooncolon. De Smeltovon?(La Fournaise) is een prachtige film, waarvan de toonco lon in Londen afgespeeld worden. Wij verwachten voor Zondag 24 en Maandag 25 September, dus veel bij val Heden Zondag en Maandag. l)e Spiegel dor Ziel. Miss Nelly, cow-boy. Papa is knock-out. Leest korte inhoud in 't blad van verleden week. Oproep aan de mijnwerkers Zondag 24 September 'a. s. om 9 1,2 ure 's morgens, dringende op roep aan alle mijnwerkers. Veree- nigdo en onvoreenigdo allen naar het Volkshuis. Het geldt uwobelan- gen. Voor het Muziek. Een rondeken gedaan door de Ujnvisschers bij Theod. De Saegher 14,40, Omdat, slappe Fons een st ruik patatten had van 10 kilos 0,25. Om dat Cvriel mede gaat met de toe komst zonder daar te zijn, Peper mans 0,25. Voor de stakende sigarenmakers Vorige week fr. 7065.28. Omdat De Bloedwet zegt, dat Sado altijd tegenstribbelt 0,25. Omdat De Lustige nog naar mij zullen vragen 0,25. Maar omdat ik veel te serieus bon voor die mannon, en mij er ga van houden 0,50. Gezongen door Ma deleine Walraevens bij Cis Abé, rond gehaald door Jules De Pril 3,45. Ge zongen door Marchand bij Sis Abé en rondgehaald door Jules De Pril 4,05. Gezongen door een Gentenaar bij Sis Abé, rundgehaald door Baole Ilonoré 3,75. Gezongen door A. Mar chand bij Sis Abé bii Sis Abé, rond gehaald door Jules De Pril 2,75. Ge zongen door Rygaert Richard bij Ilendrickx 2,25.' Gezongen hij De Nauw, onbekend 2,70. Dour Schaillée Jah 3,50. Bij donzelfden door Pierre Janssens 2,20. Bij denzelfden door Samaare Eirmin 4,50. Bij denzolfdon door Julia Maes 7,20. Onbekend 2,50. Gezongen door Bruvland G. bii De Becq Denis, rondgehaald door V. D. Mynsbruggen Fr. 2,50. Gezongen bij Cóbbaort Jules door Cansin Arthur 4,10. Bij denzelfden door De Vla- minck Louis 5,81. Gespeeld en ge zongen door door August Daver en Richard Geerts bij LimbourgTh.6,15 Gezongen door Ceerst Richard bij V5n Lierd".Leon 6,24. Gezongen door Hortense D'haonons bij C. V. Lierde, rondgehaald door Guiliaume De Boe 4,20. Gezongen bij .Paul Daver door Joris A. 200 bijjdenzelfden 2,25. Ge zongen door Blanchard llenó bij den bakker 6,00. Gezongen door Sehaillée Jan, rondgehaald door an de Puit 5,55. Rondgehaald bij Th. De Saegher door do Mecheleer Alp. 7,00. Gezon gen door Tieste Stevens 4,00 rondge haald door Emiel De Bodt (Sneuw) 2,25. Gezongen door Fr. Monnier bij De Ruyver René 3.10. Door Alfons Collet,de sterko man 10,15. Fabriek De Launoit door Daneels Euph. De Vos Richard, Capréau Dofiné 245.50. Fabriek Clement door Do Vlaminck 25,00. De Lustige Vrienden 14,00. Om dat Lado niets geeft 0,50geeft de president in zijne plaats 0,50. Gezongen door Van Den Brerapt Aalst G,0C. Drinkgeld van adrien ont vangen van de Lustige3,00. Do Mayer Al ph. 5,00. Gezongen door Eugenie Baron door een Kind van 3jaar door Slincks Jules 4,00. Werkende siga renmakers 445,00. Ovor Nathalie en Roze 0,25. Omdal neuze van Andor- lecht te veel heeft Geklapt 0,25. en om 9 uren reeds slapen Lag 0.25. Om dat Polleken onder de Pruimmeleer lag bij Punnewaert en zijnen hond hem hij zijn broeck heeft gepakt cn van schrik de pruimen liet vallen 0,50. Ontvangen uit de Bus van Mie Pap door Collyns E. 32,60. Gezongen bij Joseph De Smet door V. D. Eec- ken Gustave 6,00 Josoph De Smet '2,00. Gezongen bij Uilohroeck Alph. door Stevens Oscar 3.(55. Door Cos- syns Irma en Rampclbcrg Camiel 3,10 door V. D. f Arthur 2,00. door Uilebroek zelve 2,00. Nog een lied door Frak enbij Ui lebroek 2,75. totaal fr. 8578,78. Missingen dor vorige week. Een zet aan 200,00. Arendonck moet zijn 200,00 van Turnhaut. Een zot van 100.00 Fr. Arendonck moet zijn 100,00 van Turnhaut. Een zet van de werkende sigarenmakers van 445,00 moet zijn 439,00 Overdracht 8572,32. Van de tooneelmaatschappij Voor Recht en Vrede 500,00. Usine h Gaz 14,00. Werkende sigarenmakers 60,00. Fabriek Byl, Maes V. 31,00. Werkhuis Dara 11,00. Van der Hoy den Victor 3,00. Mecanisiens De Lau noit 8,00. Derde gift Turnhaut 100,00. De sigarenmakers van Hoogstraeten (51,00. Gezongen door C. Pion bij A. Willekons 9,00. Bij denzolfdon door Fr. Liebaut 4.00. Gezongen door Ern. Vereleyen bij Arthur Michel 7,00. Gezongen door Frans Do Vos, rond gehaald door Bonoit Walraevens 4,50. Bij den zelfden door Gustaaf Van do Neucker7,65. Totaal 9401,48. Wilt ge schoono uitslagen bekomen In de prijskampen houdt dan het oog op de gezondheid uwer duiven inrc s T is een waarborg voor hunno U/fiAu gezondheid 't is een on overtrefbaar middel voorkomt en geneest op enkele dagen, de ziekten der duiven Snot, Wit en Geel in don Bek, Pokken en Tering verge makkelijkt, de Ruiving en geeft een zuivere huid. Het eens gébruiken is het voor altijd aannemen, 3.50 fff*, de flesch. aan de duiven welke men voor de prijskampen bestemd, kracht en sterkte. Deze pillen werken hijzonder op het spierenstelsel er. don bloeds omloop der duiven en het gebruik ervan vergemakkelijkt do vlucht en geeft aan de duif eene groote weer standskracht tegen do moeite. In een woord do Pillen VIXOR dienen om de duiven wolkomen voor do vlucht bestemd in vorm te stollen. 3.50 de doos. ALLEEN TE BEKOMEN IN DE A POTHEEX-OROSUERY - E11Ê BRE.CX - Vredestraat. 6, rechtover't Stad huis, Telef 107 Geeraardsbergen. T IS KERMIS Er was eens eon groot verstand een waar genie, dat met veel bombast en dito spektakel aan doj inwoners van Ovorboulaere mot woord en schrift bekend maakte, dat hij onze gemeente van dood en ondergang zou verlossen, haar zou doen herleven hebben, zoodat ieder een zijne vijanden zoowel als zijne vrienden voor hem in bewondering zoudon staan. Tering en nering, ge luk en welstand zou hij in de ge- meonte brengen, een aardsch para dijs zou hij er van maken, en aatis waar, wij moeten het bekennen,want do feiten wijzen het uit, dat wij geen beter en grooter redder aan het hoofd onzer gemeente kondon plaatsen, dan doze die wy nu bezitten in don persoon van onzen eerste schepen. Als bravo katholieke christeno kie zers zoowel mannen als w*ouwen mogen wij dus den hemel danken, dat wij met de laatste gemeentekio- zing zoowel ons verlicht verstand hebben gebruikt, om ons door zulk wondcrmenschje er gemeente on in woners te laton besturen Als we dus meester Meert als primo superiori aanwijzen voor het inrich ten van kermisfeesten, is het wel dat hij het verdient, daarbij burgemees ter an tuti-kwanti, zijn zoo overtuigd van zijne bevoegdheid, dat zij hem daarin vrij spel laten, dus moot het waar zijn !-. En degene diefeggen dat burgemeester en kliek zich bij don neus laten leidon, alsof ze ge ringde of gemuilbande viervoeters waren, hewel dit zijn vuiltongen Wij zwijgen dusEere wien eere toekomt Mon maakt or bezwaar in dat onze eerste, schepen een wijkker- mis inricht op Schellebeek, waarop geen drij kilometers een herberg is te vindon, midden in de weiden en landouwen, waar do huizen zoo dik staan als de kiloraeterpalen langs de steenwegen, on hij daarvoor den helft heeft vorbrast van het krediet gestemd in den gemeenteraad voor de kermis en andere feesten, hewel, is dat geene kunst Als het kermis is komt hij met een programma voor den dag, zoodat om 8 ure 's avonds, de laatste bezoeker van de gemeente verdwenen is, en de tering on nering doeners gerust mogen gaan slapen, is dat niet subliem Dat liberaal of socialist aan het samenstellen van feesten NIET mogen medohelpon dat is begrijpelijk, die hebben daar geen verstand van ook Ze zullen dat mo gen doen als ZIJ meester zijn, en nu is hij hotIntusschen zal hij ons daarin nog wat LES geven, die had den we reeds den zondag en maan dag der kermis. LuistertOm 2 ure, groo... grrroote ringsteking pér voi- tuur. Om 6 ure hadden we nog de eerste liefhebber niet gezien, toen we hot nieuws, kregen dat ze allen per vurigen wagen tenïhemel waron gaan ringsteken 'zooals de profeet Élias uit net oude testament* Daarna kregen we een Monster Concert, ZONDER MUZIEK, dus ook zonder muziekanten Men zegt dat onze eerste schepene van deze nieuw moderne uitvinding 'oon brevet heeft genomen, en daarbij nog gedeco reerd gaat worden op.... zijn achter ste Zulk program voldoet toch voor nen kermis zondag hé Slaap dus wel Den maandag om 4 ure gr... grroot turnfoest op de Vrijheidsplaats Om dit feest met allen luister te kunnen geven en iedereen er zou kunnen van genieten, mocht er geen kraam of paardjesmolen ter kermis komon, dus do kinderen hadden ook geen vermaak noodig, 'non paardjesmolen voor do kindoren Waar haalt ge dat nu dat is er niet noodig, zij kun nen zich wel vermaken met hier of daar naar nen dronkaard|te gapen, die in de greprold datjis rerzedeltf- kend. Na zes ure hebben we dus het begin van het turnfoest. Wo tollen 27 turners en een leider, geen tien passen zonder een dozijn fouten cn 't is gedaan, wie lust hééft mag gaan slapen 'het program voor don maandag is uitgevoerd Do inwoners van Geeraardsbergen komen jaarlijks niet met honderden maar met duizenden naar kermis Boulaere. Hot programma der feesten en vermakelijkheden van den Zondag alleen hadt de bezoekers van onze kermis zoowel voldaan, dozo den maandag gerust zijn te huis geble ven. Welnu, als men zulke grrroote koppen aan zijn bestuur heeft, dat man zelfs do menschon in kermis feesten in eenon dag do volle maat kan geven, dan is het toch wat plicht voor ons te zorgen, dat we heel ons loven lang zoo bestuurd worden en!... zoo zal bot goschioden P0LITIKU8. PROPAGANDACLUB. Hodon Zondag, om 2 ure, algo- moene vergadering. HET BESTUUR. Leest en verspreidt RECHT EN VRIJHEID'-, het kost slechts 15 cen tiemen.

Recht en Vrijheid | 1922 | | pagina 3