Geeraardsbergen. Uil Ninové. Sottegem. BELGISCHE BANK;;:;; ARBEID Uit Denderhautem. In \elle lelters en op de 1° bladzijde drukt de VLAG in hel nummer van Zondag, dat gezel De Nauw regelmatig in den liberalen kring gaat als 'l vergadering is der liberale kopstukken. Ons antwoord is kort de VLAG liegt zooals het de gewoonte is. De lieer Flamant, burge meester en de beer Pierart, schepen, weten dal de VLAG daar eene paardenlougen gedrukt heeft. En laat VLAG en GEERAARD» nu maar voortgaan in bun wedstrijd om zich be lachelijk aan Ie stellen. Uit Nieuwerkerken. Uit Meei beke. Partijgenooten Uit Schendelbéke. DE GENT, Voldersstraat, I, GENT Vprknopt Kapitaal-aandeden OOSTEN DSCHE REEDERIJ - aan fr. 590,00 USINES LEOPOLD PHALEMP1N aan fr. 785,00 BELGISCHE BANK VAN DEN ARBEID aan fr. 792.50 KasAons' FR1G0RIFERES du LITTORAL 7 "/o aan fr. 485.00 uitkeerbaar den 31 December 1931 bonneterie ameye- 7 aan fr. 495,00 uitkeerbaar den 2S Februari 1933. Wij kunnen reeds aan do vrienden van Donderhmitem aankondigen, dat eene socialisliscbe pro paganda op onze gemeente gaat ge voerd worden. Er zijn hier -werklieden genoeg, die hun hart.voelen trillen voor onze gedacht*, voor ons ideaal. Wij heb ben elementen genoeg* om ons te or- paniseoren, en de politiek te voeren zoowel gemeentelijke als andere. De huidige politieke leiders,\ooral van de Democraten, begint hunne ster fel to verbleeken, zij dalen in gezag, bun invloed verkwijnt ook hebben zij het volk nooit, lief gehad, wel hun geldkast, hun eigen belang. Regelmatig zal voorlaan het volk op do,hoogte gehouden worden van den toestand dor gemeente. Een Propagandaclub zal binnen de twee maand gesticht zijn. En weetof wii binnen twee jaren geen*roode vlag op onze gemeente zien wappe- n Wij rekenen op de hulp van velen op de hulp van de Deuderhoutom- sciie werklieden, welks bewust zijn begint wakker te worden op de hulp van al diegenen die liefde ge voelen voor onze strijd. A. VIJVERMAN. NAAR SCHENDELBEKE Heden Zondag, Vlaggofeest te Do vergadering van Zondag laatst, waartoe de Katholieken en Daen- sisten uitgenoodigd waren, zal goede vruchten dragen. De mannen van 't Groene ras, die steeds op eene loensche wijze onze vooraanstaande mannen belasteren, schitterden door hunne afwezigheid. Onze gemeenteraadsleden legden uit wat goede voorstellen in het be lang der kleinen zij reeds in den gemeenteraad voorstelden, dat telkens door de Groenen en Katho lieken verworpen is. Inderdaad, die mannen zijn het roerend eens als het is van te stem mon tegen de belangen van de werk man. Tot, genoegen van de aanwezigen wierden die Groene jannen die. zoo veel beloften gedaan hebben voor dp kiezing, om goede werkep te doon in den gemeenteraad, thans alles verloochenen wal. zij vroeger vordo- digd hebben, goed onder handen ge nomen. Een krachtigen oproep is gedaan voor dë werkers van Nieuwerkerken talrijk aan de hetooging van 29 Juli, te Brussel deel te nemen, en men be loofde in groot getal op post te zijn te Brussel. Voor 't slot wierden liederen ge zongen door Van Vaerenbergen Fre derick. De opbrengst was 37,G7 fr. en is geschonken aan do weduwe van oen overleden lid. S. M Verbroedering. Huismoeders, weVt dat hit in uw voordeel is en voor het wtlzijn onzer klasse, dat de koopcratieven gesticht werden. De winsten die door andere hall- j (jn - a, dei* overwinnaar delaars verwezentlijkt worden, diw- voor enkelen meer welstand te geven en te verrijken, en ook gebruiken vele handelaars een deil hunner wi, sten om de werkende klasse te bev< chten Strijd penning. Lied gezongen door Lievens Do mi nique en zijne vrouw bij Lievens Adolf 5,71. Stri|dpenning. Gezongen door August De Coster en rondgehaald door de langen hij Emiel Coppens 5*05- Gezongen door Marieken van do langen en rondge- haald door haar vadou bij Emiel Coppens 5,20. Gezongen door Mario- ken van do langen en rondge.haald door de langen bij Adolf Cardoen 4,05. Sciotecat Gustaat' geeft 5,00 omdat wij de roode vlag zouden binnen 6 weken planten in MePr- beke. Cyriel Herzeel geeft 1.00 voor dn vlag. Joseph Buyl 1,00. Petrus Herzeel 2,00. Paul Bergmans 1,00. Frans Tuilen 2,00. Lucien en Philomèno, baas en bazin van ons lokaal, geven 10,00, Georges Hey mans geeft 1,00. Jear Van N. 1.50. Onze onderpresident Paul Stevens 2,00. Totaal 51.00. Leest en verspreidt het weekblad RECHT EN VRIJHEID-, die de belangen der worklioden verdedigd De winsten in de kooperatievt n gedaan, komen ten goedé aan de leden onder vorm van deel, onder stand, enz. en daarbij en zulks is wel het bijzonderste om de toe komst voor te bereiden uwer kin deren,- want onze kooperati'cven steunen on ze jeugdgroepen, geven aan uwe kinderen de gelegenheid zich te beoefenen in de kunst als muziek, tooneel, enz en weet goed huismoeders, dat de koope- ratie ons de macht geven moet om de werkende klasse in staat te stellen zelf voort te brengen zonder tusschenkomst van werkgeveis, al hetgene wat Wij noodig hebben voor het bestaan. Als gij uwe aankoopen doet in de Verbroedering hebt gij niet alleen het groote voordeel waren» van goede hoedanigheid aan de laagst mogelijke prijzen te beko men, maar gij vervult een uwer grootste moederplichten, gij zorgt voor de toekomst uwer kinderen. Bertha HULDEBETOOG. Dinsdag a s 26 dezer, om 7 12 ure, zal alhier een onpartij dig huldèbetoóg plaats hebben, ter eere van Mevrouw Gust, Rens en heer Dokter Van dérSchueren. voorzitster en ondervoorzitter van het Rood Kruis van Belgic af- deeling Geeraafdsbergon, beiden vereerd met de medaille van eerste klas van gezegde lietdadige instel- ling Ieder .kent de uitstekende (dien sten bewezen door die twee perso nen. Mevr. Wed. Rens aan onze gekwetsten van den wreeden oor log, aan de gemartelde gevange nen der duitsche militaristen-bar baren, aan de typhuslijders, enz. Dokter Van der Schueren aan zijn geliefkoosd werk de zuigelingen der Volksklas Ieder ziet nog eiken dag hunne onbaatzuchtige .zelfopofferirg voor het edel maar te weinig gek?nd en hoog te schatten werk Het Rood Kruis Bij elke muziekmaatschappij wordt een groot getal ecreleden verwacht en de geburen van beide gevierden woiden vriendelijk ver zocht hunne huizen te bevlaggen. ('Medêgedeeld). Aan onze Muzikanten. Vriendelijk verzoek om Dins dag avond om 7 ure stipt, te ver gaderen in het Volkshuis, om deel te nemen aan bovengemeld hulde betoog. BRAVO. Zondag 11. worden te Gent de jiro vintialo kampioenschappen betwist voor athlel isme. Rust-Roost, ouzo knappe Turn- Sportafdeeling klasseerde zich inde eerolijst der overwinnaars. De meis- jespioeg welke den beker Cnuddo veroverde en dus ten tweede inale de eigenaar er van wordt, ond scheide zich opmerkenswaardig verdient een woord van lof en aan moediging. In bijzonderheden over de wed strijden zelf willen wij niet treden, doch enkel aanstippen dat in elke proeve Rust Koestaan het hooid der rangschikking stond, en bewijs gaf van wilskracht en geestdrift. Ook onze pupillen deden "hun best klasseerden zich in de eorelijst een paar punten slechts of ook zij veroverden den beker. Nu uitgesteld is niet verloren, toe komend jaar herkansen wij zulks en trachten' wij ons de lessen van heden tori nutte te maken, een weinig meer algerneene ontwikkeling en aan de uitslagen zullen wij niet moeten twijfelen. Aan heide ploegen dus onze wel gemeende felicitatie. De meisjesploeg was als volgt samengesteld De Bodt. Margriet, Flamant Madeleine, Van der Beken Angèle, Van der Bruggen Alfonsino en Prieus Germaine. Volgen nu de uilslagen 80 meters, finaal, 1. De Bodt Mar griet. 2. V. d. Beken Angèle, 250 meters, li na al, 2. I)e Bodt Margriet. 4. Van der Beken Angèle. Hoogspringen. De Bock Margriet, V. d. Beken Angèle, beiden 1® met *1,15 m. Wijd springen. 1. De Bodt, met 4,35 meters. 2. Flamant Madeleine, *4 meters. Gewicht werpen. l.De Bodt Mar griet met 11,29. 2. Flamant Made lome mot 10,09. Spiesworpen. 1. Flamant, Made lei no met 19,29. ,4, De Bodt Margriet mof 18,67. Aliossingskoers. Van der Brug gen Alf, Prieus Germ. V. d. Beken Angèle en De Bodt Margriet. De jongenspupillen, was alsvolgt samengesteld De Lessines Willy. Roelandt Gust. Huwé Arsène, Ilrodelet Isidoor en Marinckx Victor, als reserve. Zij klasseerden zich alsvolgt 80 meters^, Ifinaal. De Lessines Willy, in 10sec. 1/5.4. Huwé Arsène. 250 maters, Finaal. 1. De Lessines n 37 sec. 4/4. Hoogspringen. 1. De Lessines met ,40 ,m. Wijdspringen. l.-De Lessines met .,00 m. 4. Roelandl fnetö.Ol m. Aflossingkoers. Broddel, Huwé Roolandt en Do Lessines. Allen deden hun best. ook do kleine M-aes Marcel welke afzonder lijk aan verschillende proeven deel nam en zich verschillende maleu in de eerste wist te klasseeron. Een telegram aan deu bestuurder melde ons den goeden uitslag, en ondanks het slecht weder waren de moeste leden mot vlag on trompot- terskorps; aan de sLatie, om onze kampioenen, jongens en meisjes te komen begroeten en t,e feliciteren. Onder liet. zingen van onzejeugd- limleren trokken onze roode jeugd leden naar Iref Volkshuis, vergezeld door eene .talrijke schaar partijge nooten. Ter wille van liet, concert op Ie Markt werd stilte bevolen aan le brug om geen storing te verwek ken. Dinsdag hadden wij in plaats van een uitstap rond do stad, algemeens Vergadering, voor de zegevierende makkers en gezellinnon, op eenvou dige en doeltreffende wijze door onze voorzitter gehuldigd en gefeli citeerd wierden. Ook de makker Daver Arthur, de leider onzer sportafdeeling wordt niet vergeten. Aan de leden onzer jeiigdgronpeering zich de rede van onze voorzitter te herinneren, die niet alleen een huldiging was aan onze kampioenen doch ook een op wekking voor al de leden om mede te werken opdat wij ook in ons mid den zouden mogen bogen op eene flinke kern van geestdriftige en be wuste leden welke er zich zouden op toeleggen om de kampioenen te worden in den dugolijkschon kamp van ontvoogding onzer klasse. Goe de en belangrijke besluiten werden genomen om onze jeugdgroepeering te versterken in breedte en diepte. Een roode jongen. Sehendelbeko. Alle partijgenooten moeten het zich als plicht rekenen daarheen te gaan. Vergadering aan het Volkshuis, om 1 ure. Vertrek met muziek, om 1 1/4 ure. Voor de Vlag der Bouwwerkers Leo heeft verdriet, 0,25 omdat hij niet doei dan geeuwen 0,25 en dat hij gu tweemaal nonkel is 0,25 en hij moeten heipon heeft0,25 of hij veel gezweet hoeft 0,25 van nu te moeten pisdoeken wasschen 0,25 en dat hij nu mag toeten maken 0,50. Omdat Fernand zijn kapitaal op is 0,25. Leo en Romy op voorhand proficiat 0,50. Omdat het bij Pioter regent 0,25. Voor Clementine 0,25 en Richard hoeft mogen helpen he, stellen van Germaine 0,50. Omdat iedere bouwwerker zou medehelpen tot het bekomen oener vlag. R, Da- neels 1,00. Totaal 4 Voor de Turners- Gezongen door P. Janssens on J. Steppe 5.00. Overschot bolders van Jan De Smet 8,00. Gezongen door Leona Matthieu bij Wellekons, rond- gehaald door Fred Pennewaert 2,75. Door Brugge Jan van Gent., rondge. haald door Kobon Bist jen 4,00. Door Taffy 11 Maurice,Ninové, rondgehaald door August Huwé 3,30. Door Helèno Matthieu. rond gehaald door Pooro David 4,30. Aangetookend door Ces. Godit.eahois, heschermlid van Rust,- Roest 0,50. Louis V. d. Bergen en Jules Wal mar q 1,75. Totaal 30,10. Voor ft Muziek. Omdat Denis zegt dat hot werk volk maar goed is om.... te slaan 0,50. Omdat allo werkocs er zich zouden van bedienen* 0,50. Omdat Denis zou denken aan den tijd dat hij in den club rammel kreeg 1,00. Gezongen door J. Schaillée bij A. ltouse, van zijn grifonsken 5,40. Door Van Craonenbroeck, het lied Den ouden uitgezetten werkman, bij A. Do Moyer, rondsrehaald door A. Van de Pontrede 4,10. Gezongen bij F, Schaillée door de lustige 2,50. Door Alt'. Collet, Do sterkste man van Gout 1,15. Door do lustige 0,70. Omdat, de lustige goedzakken zijn 1.00. Door Vnn Craonenbroeck en .T. Schaillée De huishuurhaas 12,22. Door G. Huwé mot de lustige, op korting van hot trommelvel 11,00. Door J.^Schail lée in 't kelderken, De begraving van Castor 2.56. Door Gustaaf, rond- gohaald door Victor Imbo 5,00. Voor den trommel 0,67. Totaal 57,30. Omdat Robert en Bertrand naar Overboulaere ge woest hebben bij de duivenmelkers 1,00. Een dans door Polidoor De Bodt en Emiel Mus in liet Acht-ivren-huis te Sottegem, rondgehaald door Victor Van Herre- weglio en Fr. Landuyt 9,10. moed en zelfopoffering, alsook voor ZOETKOEK die er nevens sfond. Gedurende de oefeningen stond de Philips Arga lamp te midden der Marktte schitteren van hoog moed. Voor de eerst toekomende brand zal men dien Heer een dag op voorhand té Gent kunnen ver wittigen, omdat hij in tijds ter plaats zou kunnen zijn. Vlag der Civielarbe iders. Zondag laatst is het vaandel der ONZIJDIGE maatschappij der civielarbeiders hier in Sottegem ingehaald. Kameraden Oogen open in het vervolg Van welke maatschappijen wor den de vaandels eerst ter kerk.ge- leid om, er gezegend te worden Is het vaandel van den Propaganda club er ook geweest Of gaan er in het vervolg de vaandels van de liberale maatschappijen er naartoe gaan Inde stoet bemerkte men Louis Cacao, die gedurende den oorlog aan de vrouwen en kinderen der pgeeischten zooveel diensten be wezen heeft. Gij moet waarlijk maar durven hier in dat nestje van Sottegem. Weet al. CHOCOLADEFEEST. Door de zorgen van den Socialis tische Vrouwenbond, wordt er op Zondag 21 Juni, een chocolade feest ingericht, aan de leden kos teloos aangeboden. Het feest zal aanvangen om 3 uren namiddag. De leden zijn verplicht hun lidkaart en eene tas mede te brengen. Gedurende het feest., toepraak door gezel Guil laume De Nauw Senator, over de Samenwerking. Elk zegge het voort Voor hot, Bestuur, BerthA UESPRETZ. Voop de Staatswerklieden. Gezongen door Frans Muybroeck fondgehaald door Frans Willéms hij Victor Van Londerzele 9,12. Gezon gen door Prosper V. D. Straoten bij Victor Van Londerzele 7,39. Door .Tan Roolandt* 7,25. Gezongen door .Toephine Cochet, rondgehaald door Marcel Vy verman bij Victor Van Londerzele 7,90. Samen fr. 30,76. VOOR DE TURNERS. Gegeven voor de kleeding Omor Keymeulon 5,00. Leon Lefe- vro 10,00. Frederik Mangelaer 5,00. Browaeys Roné5,00. Oscar Vermeu- n 5,00. Loon Van Daele 5.00. Omer Schockaert 1,00. Leon Leestmans ,00. Op le Sinxendag oen lied gezongen dqor Georges-B re ways en rondge- aald door Alfons Vaii Stoenbrugge, ten huizo van Joseph Coessens 3,80. Een lied gezongen door De Blauwe on rondgehaald door den.zanger in hetzelfde lokaal 2,55. Een lied gezongen doer onze kleine turneressen Leona Loost, Frans en Gabriel Vermeulen, den 17 Juni 1923, in het 8 urenhuis 2,15. Een lied ge zongen door onzen turnersleider Leon Van Daele en onze lieflijke ge zellin Alice Vermeulen uit het 8 uren- huis, bij Gilbert Pien 5,00. Strijdpenning Rondgehaald door Musiek van Geeraardsbergen 4,00. Omdat Leo op stap niet kon gaan 0,25 en viel met het planksken van het C. S. 0,25. Omdat Charles zijn vrouw zou terug vinden 1,85. Van oen vriend omdat Charles zijn vrouw terug gevonden heeft 0,50. Een lied gezongen dooi den blauwen en rondgehaald door Néduim 1,90. Van E. V. B. omdat do feest van 17 Juni een roode feest was 1,00. Een lied gezongen door J. Beerens, n rondgehaald door L. De Meyer ,,75. Een lied gezongen door de club bij Victor Ott'e en rondgehaald noor Leopold De Meyer 4,20. Een lied gezongen door den club by Oscar De Smot-en rondgehaald door oi'Zen ondervoorzitter Richard De Smaele 0,80. Van Jof Beerens omdat iie rekening zou effen zün 0,35. Van een goeden vriend 0,50. Gezongen door De Rouck van Gee raardsbergen on rondgehaald door Gul us De Clercq 4,10. Gegeven door O. R. van Strijpen 1,00. Meesterstuk ken gedaan door Alfons en rondge haald door hem 3,00. Gespeeld door Richard van Geeraardsbergen en rondgehaald door Charles Dö Milder 3,00. Kamepaden, Gezellinnen I Heden Zondag wordt onze ge meente in feest gehuld. Nooit zullen de werklieden een schoone dag belo ven. ie dier gelegenheid vragen we II allen machtig op te komen en U in ie rangen te plaatsen, om de vijan den van de partij te toonen, dat wij niet verduldig zullen lijden, maar wel als oen man onder de jMtnae vlag zullen rnarchoèren voojfxjetere tijden en recht op bestaan. Vooruit, Kameraden en Gezollin- non. allen in den stoet met, het hoofd recht, liet juk van do schoudersge- schudt en iier op uwe organisatie. Niemand outbroke dio zich work man noemt. Voor de Propagandaclub Van Belle René. VOOR DE VLAG. Lijst Philemon Schotte. Een lied gezongen door Theoph. Here gods, hij Ph. Schotte 6,25. Nog een lied door hem bij den zelfden 7,20. En omdat, Matthys te laat kwam 0,29 Omdat Victor een slecht stuk van 0,25 fr. rondgehaald had gooft hjj 1,00. Nog oen lied gezongen 2,00, •mdat Laurent Julia gemankeerd heeft 0,25. Gegeven door het muziek, De Brandweer- Maandag 11 Juni, zijn onze brandweermannetjes weer eens te voorschijn gekomen Nu zekere p^rsonagen waren beter te huis ge bleven. Onze Sottcgemsche Wilson heeft de gelegenheid gehad zich eens kranig en moedig aan te stellen. Dat heerschap heeft het niet be ter gewonden dan een meisje d van sfchool uit het Weezenhu kwam een slag in het aangezicht te geven, omdat het kind onwetend op eenen platten darm trapte die op de grond lag. Nog eene decoratie té meer zou er mot-ten prijken op de borst van I do fanfare Verbroedering Gooraards- dien fiercn officier het kruis voor I borgen 20,00. Totaal 37,65,

Recht en Vrijheid | 1923 | | pagina 3