Koopt uw Likeuren bij Marcel Kiezerslijsten G a 1 a B a 1 - Varieleilsfeest - Sottegem. Id den rooden bot. Uil JXinov.o. f Heden Zondag Denderhautem. Hofslade: LEDE. Feeslavondstonden oj> de liuilengemeeiileD. NIEUWERKERKEN. Geeraardsbergen. Groole prijskamp voor het llculspel burgers en Werklieden G.Van Driessche, Nieuwstraat 31, Geeraardsbergen. BELGISCHEBANKde" ARBEID Schoenen, Schoenen, Schoenen Partijgenooten Partijgenooten. Eindelijk zijn de kiezerslijsten verschenen, bijna op den datum dat zij moeiten gesloten worden. We vestigen bijzonderlijk de aandacht onzer partijgenooten op du noodza kelijkheid om deze te komen inzien, en zich te overtuigen of zeingeschre- ven zijn. Ze ligt ter inzage in - Hand in Hand Molendries. Alle rek amatiën zijn in te dienen op het partijsekretariaat (bureel 5). N. B. Om kiezer te zijn moet men den ouderdom van 21 jaar be-' reikt hebben op 1 Mei 1924 (dus ge boren zijn vóór 1 Mei 1902) en zijne woonplaats hebben in de zelfde ge- gemeente sedert ten minste zes maanden op 1 Juli 1923 (dus inge schreven zijn in de zelfde gemeente vóór 21 December 1922). ter gelegenheid van Varkensmarkt- Ivermis, in de r uime feestzaal van u Hand in Hand Molendries. gevolgd van GROOTEN TOMBOLA - naar eene reeks sclioone prijzen. Inkomprys 0,09 fr. (taks niel inbe grepen. Belgische Werkliedenparty. Aalst GROOT TURN- op Zaterdag 24 en Zondag 25 November, in liet lokaal Hand in Hand inge richt door Jeugd Bloeit, onder d.e kuniige leiding van Gezel en Gezellin Louise enGustaafSchollaert Begin 's Zaterdags om 6 1/2 en 's Zondags om 5 1/2 uren. PROGRAMMA 15 verschillende nummers zullen opgevoerd worden, waaronder 3 Bal letten mot een bijzonder Komiek- ballet, lachen lachen alsook kracht- en vlug acrobaten, ringen- werkers, komieke attracties en liet uitstekende biljardspel voor de lief de door twee bijzondere medewer kers van de Palais d'Èté van Brussel. VOORZIET U IN TIjDS VAN KAARTEN,' Prijzen der plaatsen Eerste plaats 1,99 fr., Tweede plaats 1,49 fr.. Derde plaats 0,99. (Taks inbegrepen). dan nog voor 240 franken de are, een gansche blok kan bij koopen, waarmede men eeue straat op do Blekte zou kunnen recht maken Maar neen, dat mag niet, het zou een schoon en goed werk zijn. Bericht aan de duivenmelkers. Hadden de lasten van 7,5o fr. per hok en per jaar mede gegeven geweest aan den controleur met de papieren van de oudjes hun pen sioen, zij hadden er nog voor 3 a 4 jaar van ontslagen geweest,want de vraag voor vermeerdering van pensioen is in Gent nog niet aan gekomen. Maar voor de duiven waren onze heeren op drij maanden aan de deur om goeden dag te zeg gen reen om te doen betalen. OPGEPAST! Do leden der verschillende vak bonden en van den Soc. Pi opagan- daclub, wordt hunne aandacht ge trokken op de Bijzondere Alge- meene Vergadering, die zal plaats hebben op heden Zondag 18 November. Er zijn belangrijke, besprekingen te voeren. I1ET BESTUUR.' De Samenwerkende Maalderij der Daenisten staat, hierop zwakke poo- ten naar alle waarschijnlijkheid zal binnen korten tijd alles verkocht worden. Er is bijna niets meer/te malen, de inkomsten dekken de uit gaven niet, en er is groote oneenig- heid onder de aandeellioudeis. Daarmeé verdwijnt hier een in- rii^ting, welke vroeger de Groenen stevig aaneensluiUe. Het wordt tijd, meer dan tijd, dat die Groene Zwanzers hunne matten beginnen op te rollen om plaats te maken voor liet Socialisme, de hoop der toekomst. Van af ze hier aan 't roer zijn lieb- ze nog niets gedaan, dan eenige stommiteiten verkocht— en ook veel beloofd maar hot volk schreeuwt om de DA AD, de DAAD.... Ecnen uit de Vondelen. Strijdpenning. Overdracht fr. 1814,43. Gezongen door August De Sell ut ter bij Jozef Van den Bossche 5,50. Gezongen bij Jozef Lenoir door Edmond Verstracten 3,45. Den zelf den 0,05. Gezongen door Gustaat' 2.70. Gezongen door protolie in 't zatteriksken bij Frans Luyckx 3,25. I Gezongen bii de Weduwe Wellekens Meert door Bertha Goossens van Wetteren 4,00. Gezongen door J. Cornand bij Mieken Meert 5,75. Ge zongen door Leonie Luyckx in de café Dendermonde 2,10. Gezongen door J. Van der Straeten op het trouwfeest van Kamiel Geeroms 4,00 En omdat Polle V. d. C. een speculoosemao heeft gekregen van zijn vrouw voor zijn St. Marten 0,25. Omdat Polle zoo goed kon zingen van den Jager en ook omdat HeJène haar met haar man goed geamu seerd heeft op de trouwfeest 0,50. Gezongen bij J. Nichels door A. Wau- ters4,52. Wie doet er mee van nu tot aan de Kiezing A. Bepghman 1,00. De Vyldor Th. 1,00. Bekaert Jan 1.00. A. N. 1,00. Guns K. 1,00. A. Vyverman 1,00. Totaal fr. 44,07. Steun, Stakers sigarenmakers fabriek S. G. tl,00 fabriek D. VI. 3,0o. Voor de Harmonie. Rondgehaald in liet lokaal van den wijkclnb Jean Jaurès door L. Van den Hende 5,70. DITJES EN DATJES, la het waar dat er eindelijk aan gedacht wordt om werkmanswonin gen te bouwen Het zou moeten ge regeld zijn in de Cirk. maar niet in den gemeenteraad Eerst zien zegt den blinde. Maar propos, van bouwen gesproken, zit er soms eene zwarte kat tusschen, dat men voor 20 aren bouwgrond er 60 kan bekomen, en Voor de Turners. Gezongen in 't lokaal door Troel 1 Bernard, rondgehaald door Charles Dennebourg 2,10. Federatie der Vakbonden. Zondag den 25 November, om 5 ure 's avonds, bij Petrus Adam, te geven door den Tooneelkring van Aalst. KERKXKEN. Zondag den 25 November, om ure, bij Fr Van den Storm, Sti'-nes, to geven door den Tooneel kring van Xinove. De leden onzer Vakbonden zullen van de boden het volledig program ma van het Avondfeest ontvangen. SOC. PROPAGANDACLUB. Zondag a. s. 25 November, om 10 ure 's morgens, bij Jozef Beerens. Nieuwstraat.. Bijzondere Algemeene Vergadering. Belangrijke zaken zijn te bespre ken. Eiks aanwezigheid is noodig. Gezel Jan BEKABRT, Arr. Secreta ris, zal aanwezig zijn. IIET BESTUUR. Strijdpenning. Omdat Georges 12 goede sla gen op zijn kaak gehad heeft van zijn lief en dat hij moest een handdoek hebben voor zijne tranen af te droogon 1,00. Omdat Georges zijn lief met Germainehaar lief mede geweest heeft 0,50. Omdat wij onze goede secretaris van den Ziekenbond zouden mogen behouden 5,00. Gezongen door Ar thur Trounier De vier soorten van mans 4.00. Gezongen door Jacques De Rouck, in het lokaal 4,90. Gezon gen door de drie vrienden met de peperkoek in de hand 3,75. Omdat Paul niet wil naar huis gaan met zijne vrouw 0,30. Guillaume geeft ook 0,25, omdat hij niet w ilt mede gaan met zijne vrouw 0,25. Totaal fr. 19,70. Voor de Turners. Voor de vooruitgang onzer Tur ners is er bij Flacon rondgehaald de som van 6 00, door Arthur Keyrr e» len, uit broederschap. WAAROM De stad heeft in de Buizemontstraat grond aangekocht, om de Maatschap pij van Goedkoope woningen jn staat ie stellen over te gaan tot het bou wen van woningen aldaar, Tol hier toe heeft de katholieke permanente Deputatie nog den tijd niet gevon den om do aankoop goed te keuren, alhoewel bij algemeenheid van stemmen, de gemeenteraad tot. den aankoop besloten had. Als het gold de verkoop van den hof toebehoo- nende aan de godshui-zen en slechts door de minderheid van den ge meenteraad gc e tg keuid, heeft de permanente deput ttie met veels por d gehar deld. Deze verkoop heeft reeds plaats gehad, end ze kwestie is in den gemeenteraad b-vsproken vele weken na oe zaak der Buizemont straat. Waarom dit verschil van handelen bij de katholieke rijke hoeren der permanente deputatie. Is het misschien oindat hel in de. Buizemontstraat slechts voor werk lieden is, dat er moet gebouwd wor den. Zijn die rijke heeren ook van gedacht dat de werklieden niette goed moeten gelogeerd zijn Voor de strijdende Sigarenmakers. Van Den Eucker 3.00. Door de Lustige Vrienden 16,00. Gespeelt door de lustige vrienden bij Leopold Wauters rondgehaald door Alfons De Clef cq 8,50. Voor het Muziek. Gezongen door Jan Capiau en rondgehaald door Georges Minne bii Emiel De Boe 1,45. Door de zelfde 2,90. Van een vriend 1,00. Strijdpenning. Gezongen doorDeClercq bij Victor Hendrickx 2.67. Hewel zuster omdat gij ging koffie snijden in plaats van brood 0,25. Omdat Mariekon gezon gen hooft dat haar zoon oen kind gekocht heeft 0,25. Omdat zustor Marie zoo goed kan groote potten kleppen 0,25, en dat mijn Marie zoo goed kan dansen met haren man 0,25. en haar man schoon sprak hem gerust te laten omdat hij er zat van werd 0,25. Dag Frans, dag zuster nog 0,50. Heden Zondag 18 November. man tegen man, bij Jos. De Smet, St Annastraat. koopt uwe Schoenen BIJ DE GENT, Voldersstraat, I, GENT Verkoopt Kapitaal aandeelon - OOSTEN DSCHE REEDERIJ - 2° uitgave aan fr. 600.00 - US1NES LEOPOLD PH ALE MP IN aan fr. 730.00 BELGISCHE BANK VAN DEN ARBEID aan fr. 815,00 FABRIQUE DE BONNETERIE V. AMEYE aan fr. 900,00 Kasbons - FRIGORIFERES du LITTORAL 7 aan fr. 490 00 uitkeerbaar den 31 December 1931 a BONNETERIE AMEYE - 7 aan fr. 495.00 uitkeerbaarden 28 Februari 1933. ke bij nog nig ten denken het evenmin, zijne betrek kingen met ])e Werkman zijn door meer'dan een oningewijde go ud. De jongen is er reeds zoowel ,'0varen en vaard er dagelijks zoo wel bij, dat hij gewis wei- _.0 goesting zal hebben aan dit blad mede te werken, dat hem een groot 'zijner broodwinning heeft af genomen. door het afschaffen of op le stellen zijner weekbladen voor verschillige arrondissementen, thans allen opgeslorpt door a De Werkman Ten war/', 'nen mensch nooit weten, dat Die Van den Abeele, die een idealist is, het toch gedaan hebben en dan verwach- we van Pie een openhartig ant- oord. Zoo het zoo ware dan zijn e direct bereid Peterus of Pie t.e woord staan, maar alles zegt ons, "at het niet van a Pie komt, Wie is dan PETERUS? Peterus is een ongekende die den moed mist zijn artikels te ondertee kenen, die iemand achter een dek- naam van ONEERLIJKHEID be schuldigt en uitdaagt tot debat. WIE DEBATTEERDE MET ON- GEKENDEN of met menschen die niet mogen gekend zijn. Ailo Petrus uit uwe schelp. Toon - m al uwe glorierijkheid. Onze be volking moet Peterus kennen, de nieuwe steenrots waarop de Chris- tene democraten of beter de fro'ntis- ten hunne kerk toNi'novo gaan bou wen kunnen, maar wie zal gaan bou ten op 'nen boterklont waar ferm ater is ingespuit, al hadde men nog voor metselaar een student in rechtsgeleerdheid Voor 't slot zeggen we al te houden staan wat we schreven, en aan Pete rus te bewijzen dat wy geen debat vreezen, zoohaast Peterus zich in ziin --are gedaante zal toonen. Voor •ar. neer Peterus Intusschen teeken ik met mijn are naam. Jef DE DEYN. Werklieden van het Spoor - en privaatarbeiders. Wilt gü schoone, sterke en goed koope schoenen - Wendt u tot het Schoenmaga zijn der S. W. M. Het Achturenhuis Groote baan, 91. OVERBOELAERE. Gij zijl Peterus Het is te zeggen 8loer.rots, en d» ze steenrots zal ik mijne kerk boii wen. Zoo sprak Christus, d< eerste socialist tot Petrus, zijnen apostel, In de a Werkman van 11 Novem ber, krijg ik antwoord op mi.jn schrijven van I November in Recht en Viyheid bet wordt ondertee kend door PETERIJS. Wie is Peterus? De kristene de mokraten zijn in onze goede stad r zoo dik dat men met, een klein on derzoek er vlug al do Petrussen kan uithalen. Is het. Peterus de Rus. Wij den ken het niet. de jongen is daarto onbekwaam. Is het Pie Abeele W II November. 11 November werdt door onze par tij op waardige wyze herdacht. Des namiddags hadden wy anti miiitari sche betooging. Eene talrijke schaar jartygenooten hadden er aan ge- ïouden zich aan te sluiten bij de Soc. Oud Soldaten om aan het monu ment onzer geliefde dooden, een kroon en prachtige bloemgarve neer te leggen. Namens de groep werdt door ge zel De Maeseneer, eene prachtige gevoelvolle rede uitgesproken, hulde jrengend aan Hen, die vielen in den grootschen strijd tegen het milita risme, voor de menschheid, Recht en Wereldvrede. Na den stoet, greep in het lokaal een Zangfeest, gevolgd van Meeting plaats, met als spreker Gezel G Hauwa"rt. Op klare en zaakrijke wijze, toon de spreker ons, al de gevolgen van het militarisme, hij wees op den Internationalen torstand, hij wees er verder op, dat weals bewuste arbeiders voor plicht hebben, onze organisatie's te versterken, om door de macht der ze) tóe een duur zame Wereldvrede te kunnen daar stellen. Tot slot haalde hij de woorden aan van den grooten Vredesapostel Jean Jaurès, woorden welke de ver gadering diep in het gemoed troffen. Een prachtige dag. Jammer was dat niet,meer partijgenooten op do moeting aanwezig waren. Van verschillende zijden is er ons gevraagd waarom wij'ons niet had den aangesloten bij do offlcieele betooging Ingericht door de Inva- lieden. One antwoord zal heel kort zijn. De ons gestelde vraag werdt aan het Partijbestuur onderworpen, dat oordeelde er geen gevolgte kunnen aan geven. Onze opvatting over 11 November is heel wat anders dan die der bur gerparlijen. Wij zijn voor Wereld vrede, niet in woorden maar daad werkelijk. Daarom en daarom al leen onthouden wij ons van alle be toogingen samen met de burgers partijen. Dat dit het geraadzaamste was, bewijst do aanplakbrief van den Burgemeester, welke vandaag werd uitgeplakten waarin hij protesteert tegen de onverdraagzaamheid van de katholieke groep, welke weiger den deel te nomen, als er door iemand anders, dan een oud strijd werdt gesproken. Anti Militarist. I Voor uwe Hoeden, Mutsen en Bérets. wendt U tot het hui OMER VAN BELLEGHEM COL PAERT, Statiestraat, 5, Ni novo. Groote keus. Laatste nieuwigh eden Billijke prijzen. Om do liefde Gods Bezie dan toch eens U zelve In het liberaal weekblad -Ons Blad vroeger De Volksgazet schrijven niets dan eerlijke men schen, eerlijke politiekers. Zoo ten minste zou het schijnen als men hunne artikels leest. In het nummer van Zondag 11. krijgen we zoo maar, natuurlijk naamloos, vier ellen lange kolom tekst, allen als aanval tegenover de socialisiische partij. Ot we ons daaraan storen. Bijlange niet, wel integendeel Hoe meer moeite die jongens zich geven, om hunne partij, de oude mameer er weer bovenop te krijgen, hoe lie ver wij het zien,'l is toch al ver- geefsche moeite, het schaap is zoo sukkelachtig oud, dat het niet meer gaat, 't is al verloren gedoe. Wij begrijpen dan ook dat die jonger s, in hunne wanhopige po ging, om de oude sukkeles heropte beuren en nieuwen adem in te blazen, met een strooipijp, zooals in den tijd van vader Adam, gaat het niet meer, overslaan tot middelen die weinig eerlijk zijn. Het ligt niet in onze bedoeling te weerleggen al de persoonlijke aanvallen tegenover onze beste vooraanstaande paitijgenooten, zij zouden het ons niet vergeven, moesten wij ons daartoe verlagen, al die vuiligheid raakt hen niet, daar staan ze torenhoog boven. Maar dat wil daarom precies niet zeggen, dat het aan die heeren moet toegelaten zijn, straffeloos al uit te kramen wat ze goedvinden, zonder ooit een antwoord te krjj- gen. Oprecht, heeren liberaler, bezie dan toch eer.s de spiegel, en kijkt wie er voorstaat. Moeten wij even als gij. namen en personen noe men. die waarlijk er niet moeten op boffen op bun bezit hun rijkdom Moeten we ze noemen, de man nen als Georges Patat en zijn vriend Robert Starkstromabtei- lung 't Was zeker ook uit liefde voor das liebe Vaterland dat ze binst den oorlog al die scboone Werken deden. Hoeveel hebben ze daar mee verdiend 't Ware interessant dat eens te weten. Toe Ons Blad uwe voorgangster De Volks gazet was in 't geheel niet zacht voor de de moffenvrienden voor de oorlogswoekeraars. Waar om zoudt gij het zijn. Ontmasker eens al die heeren, die zetelen in uw commissies en besturen, die gansch uwe werking finantiesl steunen. Gij, zoo'n goede vafderlandeis zult toch niet willen dat uwe propa ganda meet gevoerd worden met geld, dat men met moffenhulp heeft verdiend, 't Ware eene bloed schande En tot slot in afwach ting van beters, want menig viiendje zijn paait staat op de stoofbuis te brosselen Een klein vraagje Hoevele heeren, liberale volks vertegenwoordiger, senateuis, burgemeesters en andere tutti quanti zijn er, die leven moeten van de vergoeding aan die postjes verbonden, zonder andere VET- BETAALDE BIJ PONTJES Hoevelen zijn er die deze ver goeding weigeren, dus niet ontvan gen. om aldus kostbare bespaiin- gen ten voordeele van ons ongeluk kig vaderland te kunnen doen. Uw antwoord heeren, zullen wij met belangstelling verbeiden, om het den menschen koud te doen,en de liberale partij in alle eerlijk heid te laten schitteren. I n afwachting blijven we met de socialisten meeloopep, dat is im mers ons aflairen en elk de zijne zegt Boer ken uit de Leebeke. Voor 't muziek. Gezongen door de twee Prosper's hij Edmond Do Coster en rondge haald door Leon De Zot 0.35. Gift De Coriinck 1,56. Onbekend 2,50. Gift De Coster Edmond 50,00. Gezongen het lied -Gerechtigheid by Petrus Lagrain en rondgehaald door M Milo 4,25. Turners. Gezonpen door Joseph De Coster by Edmond De Coster 9,85. Strijdpenning. Gezongen door Joseph De Coster lui Edition;! Do Coster 5,00. Omdat Pró liernard Lanphala - bokste tetren Demev en hern knockout -loeg 5.15. Leest en verspreidt het weekblad RECHT EN VRIJHEID-.'dat de I belangen lor werklieden verdedigd.

Recht en Vrijheid | 1923 | | pagina 3