Koopt uw Likeuren bij Marcel Sottegem. Uit Ninove. Id den rooden bot. Geeraardsbergen. Zondagdienst. Belgische Bank Uit Lede. Hofstade. Uit Kerkxken. Semper Idem. Meerbeke. Burgers en Werklieden Moerenhout en Flips, in het bijzijn van Van Aerdebrugge, alle dr^ge- lyk31 gespeeld, bij de Wed.Triast te Hofstade 2,OU. Gezongen door jufvrouw S. F. die de partij genegen is, indewijkclub Jan Volders 10,00. Gezongen het lied van den blinde, bij Jef Katjes 9,55. Gezongen door Jules van Denderraonde 4,00. Omdat Van Mol Adolf en Doeken Kees, Ka ken haren voorschoot kapot getrok ken hebben 1,72. Gezongen door De Smet Frans 2,75. En omdat De Grève Frans bijg. Daens zegt, al wie voor den achturendag strijdt plantrek kers zijn, doet De Smedt Frans er nog 1,00 bij. Gezongen door Evarist Van de Meerssche bij L. Bombeeck, rondge- haald door de Kees 2,15. Gezongen door Van Kerkhove, bet lied «De Werkman 5,25. Gezongen door een makker bij De Bolster en Frans Van Mol doet er wat bij om 5,00 te zijn. Omdat Marie van Brussel Alfons kuste dat haren hoed afviel 0,25, en omdat ze haar broeder Jan een klets opzijn kaak gaf, nog 0,25. Gezongen in de wijkclub Nestor Sehaltin en rondgehaald door Sophie Kieckens 4,00. Gezongen door Ev. Van de Meerssche bij Leon Born- beeck en rondgehaald door vosse Jcan 2,50. Gezongen door Severin Lelong bij Joannes Spaens en rond gehaald door Benoit Wauters 4,00. Gezongen door Frans Van Vaeren- bergh inde wijkclub Nestor Sehal tin en rondgehaald door Sophie Kieckens 5,00. Gezongen door de gebr. Verstraëton op het huwelijk van Bicqué en Van Landuyt bij Fr. Ongena 17,17. Omdat Leonie Kodde zoo kan klappen over haar trouwen 0,25. Omdat zij er nog* zot zal van worden 0,25. Haast u maar Leonie dam zal uwen mafa teweeg zooveel niet meer drinken 0,25. Omdat Blanche De Bruyne zegt, dat zij zulke schoone voetjes heeft met haar velouren schoenen, 0,25. Arme Blanche met uwe schoenen van tien frank 0,25. Omdat zij alles doet wat Jef haar zegt anders geraakt zij hem kwijt 0,25. Gezongen door Constant Van De Velde, in do Wijkclub Jean Jaurès 5,00. Gezongen door Constant Van De Velde, De Krekel ën de Puit 5,00. Wie doet er mee van nu tot aan de Kiezing De Vylder Th. 1,00. Bekaert Jan 1,00. A. N. 1,00. Guns K. 1,00. A. Vyverman 1,00. Totaal 104,04. De apotheken zyn allen open tot 's middags.Zal'snamiddags alleen open blijven de apotheek van M. CALLEBAUT, Botermarkt. N. B. De apotheken sluiten da gelijks om 20 uren. Maar het is niets Mi el uw vrouw heeft hare plicht vervult alles isver- vult alles is vergeven 0,25. Te samen 3.70 fr. Opgeeischten van stad en buiten. Heden Zondag allen naar de GROOTE VERGADERING in de ruime zaal van de Roller Skating Rink, om 10 uren. Onze algemeene Secretaris M. E. P. Levèque die het woord komt voeren, wordt aan de Statie afgehaald om 10 uren met mu ziek. Dus allo opgeeischten moeten tegen woord ig zijn. VOOR HET BESTUUR Do Schrijver,. J. STEENHOUT. van den Arbeid NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ GENT, Voldersstraat I.GENT Agentschap te La Louvière 40, Sylvain Guyauxstraat. Postchecrekeningen te Gent n° 850 te La Louvière n° 48375 Kapitaal5,000,000 frank. Reservefonds2,165,590,94 Bedrag der deposito rekeningen op 31 December 1923 40.912,669,18 Fr. Alle Bank- Beursverrichtingen. Interesten op de verschillende rekeningen en geld plaatsingen. Checkrekeningen, betaalbaar op zicht fr. 2.50 o/o Halfmaandelyksche rekeningen fr. 4,35 o/o Rekeningen met voorbericht van 15 dagen fr. 4,45 o/o Rekeningen met vooi bericht van 30 dagen fr. 4,50 o/o Termijnrekeningen op 3 maanden fr. 4,25 o/o Termijnrekeningen op 6 maanden fr. 4,50 o/o termijnrekeningen op 1 jaar fr. 4,75 o/o Verhuring van brandkoffers. Verkoop van Kapitaal aandeelen US1NES LEOPOLD PHALEMPIN aan fr. 735.00 BELGISCHE BANK VAN DEN ARBEID aan fr. 840,00 FABRIQUE DE BONNETERIE V. AMEYE aan fr. 900,00 Kasbons FRIGORIFERES du LITTORAL 7 aan fr. 490.00 uitkeerhaar den 31 December 1931 COTONN1ÈRE GANTOISE 7 1/2 °/o aan 487,50 uitkeerhaar den 1 Juli 1933. Hillegem. Heden Zondag, 16 Maart, om 3 ure 's namiddags, bij Gabriels Pierre herbergier. Dorp. GROOTE MEETING Spreker Prosper De Bruvn, Se cretaris van het N. S. der IJ. P. T. T, Z. van België. - Woord vry Voortzetting der raadzitting van 1 Maart. Daarna, zonder op het dagorde vermeld te zyn, eenige woorden te zeggen over de gevelbelastin gen. Raadslid Rottiers noemt liet eenc schande op dergelijke ma nier lasten te eischen. Hy vraagt op wat punt der wet er gesteund wordt om deze lasten te doen be talen door den huurder. De wet voorziet nochtans al de lasten van huizen te doen vergoeden door den eigenaar. Maai* neen, hier heeft men het zoo ver gedreven om in het pro ces-verbaal het wraakroepend art, 4 als volgt by te voegen Deze lasten moeten betaald worden door den huurder of ver bruiker van het huis. De Besten dige Deputatie keurt het goed en de komedie is gespeeld. Inbreuk, Maar Rottiers zegt, dat dit spelle tje daarmede nog niet is uitge speeld en belooft te zullen blijven aandringen opdat men. in dezen taks wijzigingen zoude brengen Hier is het nog altijd een kozijn tjoswinkel waar men in 't geheel niets over heeft voor kleinen bur ger of werkman, maar wel altijd en op alles de rijke bezitters be- voordeeligd ten laste van de niet bezitters. Ik weet wol, zegtspreker.dat er moeten lasten geeischt wor den, maar deze bleven het-zelfdo als men dit schandig art,. 4 er uit gelaten had. Ook kan ik zooals gy weet, en zooals ik hier al voorgelegd heb, vele artikels belasten maar aan gezien deze al drukken op den ryken man, wilt gy er niet van hooren. Zoo uw eigen altijd uit den slag trekken is gemakkelijk, maar I het schoonste is het niet. De oogen I van het volk zullen wel eens open I gaan en dan zou het kunnen I gebeuren dat er hier wat m er d mokratisch t> werk gegaan wordt op sociaal gebi d. maar dit ishitrnog teenemaal uitg sloten. Voop de Propagandaclub Een lied gezongen dooi- Petrus De Vos, rondgehaald door Smekens Victor 1,65. Nog een lied gezongen door Petrus Van der Wielen, rond gehaald door Marie De Vuyst 8,45. TWEEMAAL WINST. Met uw brood van de Roode Karre te nemen, brengen het aan de deur, zeker gewicht en 5 centiemen beter koop dan elders, gelief het te proe ven en ge zult geen beter vinden. Allo werkers, steunt uwe kame raden, er is iets met te verdienen. Mandüs. OPROEP! Hot Bestuur van don Propaganda club, roept bij deze hare leden op, tot de Groote Syndikale Betooging, die plaats heelt op Zondag 23 Maart e. k. te Aalst. Bijeenkomst bij de weduwe Triest, Kortenhoek, om 1 uren namiddag. Strijdpenning. BABBELAAR. Het lied den sol daat en den Internationale, gezon gen door Poliet en M. Adolf, by Katjen in Babbelaar, en rondgehaald door Poliet den ouden democraat 3,20. Omdat Miel D'haese langs ach ter buiten was gaan pissen, terwijl Poliet met de muts rond ging0,25. Op Zondag 16 Maart, om 5 uren namiddag, bij Frans Van denStorme Dorp, Groote Meeting. Sprekers Prosper De Bruyne, Secretaris van het Nationaal Syndi- kaaten Cesar Haelterman, Gemeen teraadslid te Aalst. Oenderhoutem. We zogden het roeds vroeger en horhalen liet nogmaals, dat wij geen uitstaans hadden met die pedante onderwijzers, wier geest gevormd en misvormd is tusschen vier school muren, d ie liet Clerical isme aankle ven en iedere optvelling van vrije gedachte trachten to murven, die om wille van oen onderwijzerspostje, zich zeskantig tooneri, die geen vrij- of democratisch gedacht mogen óf durven koesteren. Wij hebben reeds lang afgebroken met die schoolmeesterswijsheid en halen er meelijdend de schouders voor op... Des Zondags doen ze den knieval in de kerken in hun da den staan zij dikwijls regelrecht in strijd met de Kerk en met den Gods dienst't is het princiep: luister naar mijn woorden, maar ziet niet naar mijn daden. O, zie dat klinkt echt. jezuïtisch...niet waar, mijn beste jongen U spreekt voorzeker nog altijd mooi Vlaamsch ofte Nederlandsch, .Te, jou, jullie.... maar dat klinkt toch prachttg Als weer en wind u meéwillen, kunt, je nog een der lei ders worden dergrrrroote Fioomsche beweging. Maar daarvoor moet je toch nog veel veranderen en zoo suf en onnoozel niet meer doen in de toekomst; want u begint te ras met verwijtingen, zooals op die meeting te Ninove. Een uit de Vondelen. Strijdpenning. Rondgehaald op het huwelijks feest van Ireine 2,00. Omdat Camiel en Odile hun zoo goed geamuseerd hebben 1 00. Omdat Camiel ook zou trouwen 1,00. Omdat Ireine den Knipperhoek niet zou vergeten 1.00. Omdat Camiel ne goeie Socialist wordt 1,00. Wij wenschen Treine allemaal veel geluk en voorspoed in haar huwelijk 1,00. Soc. Oud-Strijders en Soldaftenbond. Heden Zondag, om 10 ure's mor gens, in het lokaal bij .Tel' Bee rens, Nieuwstraat. Eerste algemeene vergadering. 1. Aanstelling Bestuur. 2. Bespreking reglement. Gezel Jan Bekaert, arr. secretaris, zal aanwezig zijn. Allen op post, en elk nog een lid medegebracht. De Soc. Propagandaclub. Valsche Zangers. Ineen van de wekelyksche kran ten, die in onze stad en buitenge meenten als 't ware overstroomen, kan men zich goed entraineeren, in het schelden, verdachtmakingen en lasteren, tegen al wie niet denkt en doet zooals de penneknochlen van die voddegazetten. Wat moet een socialist toch al niet verduren van die sukkelaars tusschen haakjes gezet hier ge zegd en verders gezwegen, zeggen do kommeeren. 'tis nog wel dat ze van een taaie soort van volk zyn, want anders zouden wy er niet meer hooren van spreken, ze zouden reeds lang in don vergeethoek ge raakt zijn, precies gelyk diegene die zich hoog willei' verheffen, enden kon dat zo van een heel andere stof gemadktzyn, en waarnaar niet eens gekeken wordl, en die bij gebrek aan aanhangers of bewonderaars vergeten worden. In een van die krantjos die zich De Werkman noemt, o ironie kan men zich een kraag maken aan het verketteren van de socialis ten, en al die onbekende geniën van het groen kruis hebben er een handje van. Van als ge hun krèntje openslaat, hebben ze dpn mond vol van ons lief Vlaanderen, van vlaam- sche liederen, boeken en taal, O ze zouden voor Vlaanderen zoo zeer hebben zij het lief, 't is al voor het heerlijke vlaamsche land dat de klok slaat, en terwijl men hun krantje vluchtig doorloopt zoekt men tevergeefs, naar één woord, één zin dat betrek heeft op het ellendig leven onzer vlaamsche wroeters, één enkel woord of zin die zou pleiten ten voordeele onzer vlaamsche zwoe gers om verbetering van hun lot, neen niets van dit alles, dat zien ze niet, of zullen ze niet zien. Voor het stoffelyk welzyn van den vlaam- schen werkman reppen ze geen woord. Men eet niet van vlaamsche liede ren of voordrachten, maarmen komt een heel eind verder met een goed dagloon en goede werkvoorwaarden en daar hebben de socialisten steeds voor gezorgd en hunne bekommer nis gaat daar het meest naar toe. Wat baat het de werklieden of zi morgen een Vlaamsche Hoogescüoo hebben of niet, werken zullen ze altijd moeten doen en hard werken om de twee eindjes aaneen te knoo pen. En dat weten onze werkmenschen maar al te goed. De strijd voor betere levensvoorwaarden van onze vlaamsche werkers is een eerste vereischte. hot andere moet onver mijdelijk van zelf komen, al het ove rige is humbug Voor het Baarkleed. Gezongen door Treeze Joepor en door haar rondgehaald 0,45. Gezon gen door Henri Van Mol, Borger- hout, in ons lokaal (5,15. Gezongen door Treeze Joepor en door haar rondgehaald 3,60. Strijdpenning. Omdat Charles, Hortense een kus heeft gegeven 0,25. Omdat Koninck jaloes is 0,25. Omdat Iftimiel, julie moet ga stryken en Hortense jaloes is 0,75. Omdat Charles Petie hei por tret van Heyman van St-Niklaas verbrand heeft 0,50. Omdat Cvrille- ken, de man der opgeeischten, een nieuwe post heeft 0,50. Omdat hij nu belleman is, en 's avonds ten 10 uren aan de bellen gaat trekken 0,50. Om dat hij daarna ongezien meent weg te loopen 0,50. Maar Cyrilieken was gezien, ^n zal in de strijdpenning staan 0,50. Strijdpenning. Omdat Bereken van Vital wegge- loopen is 0,25. Van de Minerva 0,25. Omdat Kwakkel wel 1500 meters vloog. Gmdat kwakkel 2 prims ge- pakt heeft by Fiel 0,25. Omdat Pe trol zegt dat zy hem willen k... 0,25. Omdat Fiel D'Hondt zegt myn bock sken- is uit 0,25. Omdat hy vroeg betaalt nog iets 0,25. Omdat de lan gen aansluit als hij binnen komr komt 0,25. Omdat de langen van den nacht zijn lief Marie naar huis ge bracht heeft 0,25. Omdat hy zot wordt als hy ze naar huis bracht 0,25. Omdat Flikker op Taaf zyn teenen trapte 0,23. Omdat het weer bazenbond was bi Pitter 0,25. Gezongen door Vita Potter en rsndgeliaald door Flikker bü Pitter 3,50. Omdat Fiel D'Hondt er op kruipt 0,25. Omdat Taaf Flik ker in den sprint was geklopt 0,25. Omdat het tyd wierd dat Philemon hun ging zoeken 0,25.|j0mdat men vroeg, wie "tVel Marieken en Lep- ken 0,25. Omdat Vital den eersten keer gepakt wierd 0,25. Omdat hij zoo kwaad was als dezen ;die hem pakte 0,25. Omdat den tweeden koer hy vriend met hem was 0,50. Omdat zij met hem inde Minerva niet wilde zitten 0,50. Omdat Potjes een kans geschapeerd is0,50. Omdat, Fiel des nachts om 12 ure des naehts de stoof aansteekt, geeft Marie 0,50. Omdat Fiel van Mie-cent zyn vlee.seli naar liet werk woest zien heeft 0,50. Omdat hy er niets van weet, goeft Flikker 0,50. Omdat Jef Buyl zegt serieus 0,75. Omdat Pol zegt dat Marieken moot zingen en dat ze zingt 0,25. Omdat Marieken zegt. ik mag niet, geeft Taaf0.25. Omdat de langen zegt, ze moet 0,25. Gezongen door Marieken liet lied Storm op Zee - bij Pitter en rond gehaald door Stevens Leop. 13,10. Omdat Jefken zegt dal, Jeannozïjn lief is 0.25. Omdat hy liet niet kan lijden dat Buys en Pol er by is 0,25. Omdat Jeanne zagt, dat wij allen snel zijn 0,50. Omdat Jeanne haar bokken toeppen 0,25. Omdat Jefken den droeven zegt, dat iiij niet eerder trouwt dan als onzen frank op 1 centiem staat 0,50. Pitter geeft voor de vlag 2,00. Totaal 29,35. Wie doet er mede tot aan de kiezing. Stevens L. 1,00. Scliietecat G. 1,00. Buyl Pot. 1,00. Simon Pelrus 1 00 Gnttemans Rich. 1,00. Van den Bos sche Th. 1,00. Buyl Jozef 1,00. Ste vens Vict. 1,00. Perdaons Leon 1 00 De Coord e Fr. 1,00. Van der Maelen Gustaaf 1,00. koopt uwe Schoenen BIJ G. Van Driessche. Nieuwstraat, 31 Geeraardsbergen. Geeraard ons katholiek week blad, brengt hulde aan de 25 katho lieke Kamerleden, die met AL de socialisten de regeering hielpen om verwerpen. Eerst enj vooral is dit, dus een kaakslag voor Van Nieuwenhove, alias Van Eentje, en de Bethune, die zich bij de stemmingonthielden, dus nog vóór, nocil tegen stomden, in andere woorden noch mossel, noch visch. Maar wat dan to zeggen, van de 55 andere katholieken, die malgré, bongre, het Fransch Belgisch ac- coord stemden En wat te zeggen, van die vlaam sche katholieken, die 't Ministerie Theunis helpen wegkegelen, en hem dan gaan smeeken, toch terug w illen komen Hun plicht was, van een democra tisch bestuur te helpen vormen, en niet een nieuw reactionnair gouver nement hun steun te beloven. Neen,* de katholieken en liberalen zyn zoo goed verbonden, en zullen het blijven, tot de vooruitziende be volking, de socialisten aan 't bewind zuilen brengen. CINEMA. Heden Zondag, om 2 en 7 ure, buitengewoon programma. Weer wraak van het Noodlot, drama in 6 deelen. De lielsclie hond. Dick Hatton. Music hall. Kinderen zyn toegelaten. Donderdag 20 Maart. Een extra programma. Als hoofd film De Ontmoedigden der gul den reeks van de Nordisk, daarby een der beste Far-West drama's. Jack Keith Sheriff.en een uitstekend Mack-Senett, komiek. Alhoewel de huurprijs dezer fil men zeer hoog is, worden de prijzen der plaatsen niet verhoogd. Wy twyfelen er niet aan, den 20 Maart zal de cinemazaal te klein zyn, want elke cinema liefhebber zal dit prach tig programma willen zien. S. M. Verbroedering. De algemeene vergadering zal plaats hebben den Zopdag 30 Maart. Wij verwachten dat al de leden zul len aanwezig zyn. Er dionen maat regelen genomen te worden om nog moer uitbreiding aan onze inrich tingen te geven. Een goede samen- werker verzuimt ntet de algemeene vergadering by te wonen. Inhuldigingsfeesten. Onze nieuwe lokalen zullen inge huldigd wordenden Zondag 80Juli. Elke nartijgenoot zal er aan heipon om de feesten zoo schitterend moge lijk te doen lukken. Denzelfdon dag zullen er verscheidene vlaggen inge huldigd worden. Broodprijs, in de laatste dagen is de prys der bloem weer gestegen, indien zulks voortgaat zal ook de broodpiys moeten verhoogen. Waarlijk ile competenties a la Theunis hebben ons ver gebracht. De kooperatief zal al doen wal mogelyk is om zoolang het maar zyn kan, de prys van hel brood niet te moeten vermeerderen. Reis naarMeenen. Wy dringen nogmaals by de par- tijgenooten aan zicli voor te berei den om met Sin.xen de muziek-aidee- ling der Lustige Vrienden Ie verge zellen naar Meenen, alw aar op dien dag onze Meenonsche kameraden' hunne prachtige lokalen inhuldigen. TOMBOLA. De trekking van den Tombola on zer Jeugdkringen zal geschieden den Zaterdag 29 Maart, om 7 1/2 uro 's avonds, en gepaard gaan met zangfeest. De vrienden onzer zang- afdeeling bereiden zich voor om van dit feestje een gezellig en aange- naam samenzijn te maken. Nog en kele lotjes zyn teverkriigen wie ori- ze jeugd genegen is zal hen steunen door liet aankoopen van loten. Om toegang tot liet zangfeest te hebben moet men in bezit zyn van een Jr.ijo enkel de avond der trekking ver kocht en gestempeld zijnde mot den zegel der jeugdgroepeering. Strijdpenning. Voor A. ziinen bombardon 0 "5 Omdat hy er niet durfde oingaen 0.50. Als Mario hem zag komen had ze traneu van hot danig lachen o 25 Gezongen en gespoeld door Allièrt en Richard Goors, rondgehaald door Omor Van de liontseele hy Fr. Baron 7.00. Govonden door Fr. De Vla- minck 1.00. De vrienden van Ronse op bezoek bij Want jen 5,00. Voor de vlag der bouwwerkers. Omdat Lairen past op 120 mot nen vierden van een haas, geeft Speliers 0,50. Omdat Pliiiegeen hom gelijk geeft,, geeft bij nog 0,50. Omdat zulks niet recht gespeeld is geeft Fr Mol- deresook 0,50.«)mdat hy' het gedaan heeft omdat, ze ook eens zouden w in nen 0,50. Omdat hy schrik had vier maal te verliezen 0.50. Omdat Leo in ziin eigen zegt help ti zelve en lieipt elkander 0.50. Rouwwerkers denkt aan uwe vlag 0,50. Zii is liet symbool van onzen strijd n.50. R. Daneels 0.50. Totaal 4,50 fry

Recht en Vrijheid | 1924 | | pagina 3