Koopt uw Likeuren bij Marcel 2* Boerenbal Sottegem. Geeraardsbergen. In den rooden bet. Heden Zondag Zondagdienst. Belgische Bank Uit Hofstade. Uit Lede. Uit Iddergem. Denderhoutem. UIT NINOVE. Semper Idem. Meerbeke. Burgers en Werklieden Partijgenooten. Overboulaere. Onze aangeslotenen zijn nog niet rijp om opnieuw het slavenleven van voor den ootlog te herbegin nen. Zich ter verdediging gereed hou den is dus de boodschap. Eug. Deprez. M Borreman heeft Dinsdag aan M. Labiau, de toestemming: ge geven dathy dezelfde duurtetoosla gen zal verleunen, dan do andoro fabrikanten in breiwerk. M. Brantegem hoeft zich ook laten trekken voor den duurtetoe- slag aan zijne breisters te vorleonen. Wanneer de levensduurte zou da len, zullen wij aan die Hoeren herin neren dat zij na de andere Patroons de 5 o/o vermindering mogen toe passen. Maandag en Dinsdag was er terug beroering in de Filature op do Vesten. Prosken doet van hem spre ken. Hij spuwt gal op andere, bena- deeligt de eene werkman om groene muzikanten te bevoordeeligon. Belgische Werkliedenpartij. (Afdeeling Aalst). in de ruime Feestzaal van HAND IN HAND ten voordeele der Harmonie ARBEID EN KUNST. - PRACHTIGE TOMBOLA. Ingangsprys 0,99 fr. (Taks niet inbegrepen). De apothoken zijn allen open tot 's middags.Zal'snamiddags alleen open blijven de apotheek van M. CALLEBAUT, Botermarkt. N. B. De apotheken sluiton da gelijks om 20 uren. van den Arbeid NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ GENT, Voldersstraat I.GENT Agentschap te La Louvière 4G, Sylvain Guyauxstraat. Postchecrekeningen te Gent n°850 te La Louvière n° 48375 Kapitaal i 5,000,000 frank. Reservefonds2,165,590,94 Bedrag der deposito rekeningen op 31 December 1923 40.912,669,18 Fr. Alle Bank-& Beursverrichtingen. Interesten op de verschillende rekeningen en geldplaatsingen. Checkrekeningen, betaalbaar op zicht fr. 2.50 o/o Halfmaandolyksche rekeningen fr. 4,35 o/o Rekeningen met voorbericht van 15 dagen fr. 4,45 o/o Rekeningen met vooi bericht van 30 dagen fr. 4,50 o/o Termijnrekeningen op 3 maanden fr. 4,25 o/o Termijnrekeningen op 6 maanden fr. 4,50 o/o Termijnrekeningen op 1 jaar fr. 4,75 o/o Verhuring van brandkoffers. Verkoop van Kapitaal aandeelen US1NES LEOPOLD PHALEM PIN» aan fr. 735.00 BELGISCHE BANK VAN DEN ARBEID aan fr. 840,00 FABR1QUE DE BONNETED IE V. AMEYE aan fr. 900,00 Kasbons FRIGORïfERES du LITTORAL 7 aan fr. 490.00 uitkeerbaar den 31 December 1031 - COTONNIÈRE GANTOISE 7 1/2 aan 487.50 uitkeerbaarden 1 Juli 1033. Makkers begrijpt uwen plicht. Op Zondag O April komen do bij zonderste partijgonooten van België naar Aalst, Emilo Vandervelde, Maria Tillmans en Deswarto. Het Bestuur van den Soc. Propa- gandaclub noodigt u uit om 1 uur stipt in het lokaal te zijn, waar de van Gysogem ons komen vervoe gen. Zoodus kameraden, allen op post en opgemarcheerd naar Aalst. Hot Bestuur van don Soc. PropagandaGlub. Raadzitting van 20 Maart. Do zitting begint om 3 uren, DAGORDE 1. Onderzoek klachten belastin gen. Genaamde August Coppons be weert op zijn gi vel te veel te zijn be last. Raadslid Bottiors verzoekt oen onderzoek, die voor uitslag geeft, dat aan belanghebbenden moot teruggegeven worden. Wat Ernost Préciaux betreft., die heeft zijn las- tonbiljet zelf onderteekend, zoo er beweerd wordt, dat hij een velo in bo zit heeft, moet bijgevolg betalen. Geheime zitting. 2, Vaststellen jaarwedde veld wachter Dollaert. Rottiers stemt in voordo verhoo- gibg zijner jaarwedde, maar hoopt in 't vervolg van gonaamden veld wachter geene klachten meer te ont vangen nopens zijn dienst Hij wordt dus gebracht op 5,740 fr. Op aanvraag van voornoemd raadslid, hetgeen den op rustgeld zijnden veldwachter De*Backer be treft, deze kan van de gemeente op zijn pensioen geen voorschot ont vangen en moet wachten tot zijn brevet afkomt, noch kan hij geen kleedingsvergooding krijgen van het geld dat in 't budjet ingeschre ven was, aldus volgons het schepen college. 3, Voorstellen kandidaten voor de plaats van veldwachter. Van Outrève Jan bekomt als eer ste kandidaat 6 stemmen. Siau J. 3 en Do Winne O, Als tweede kandi daat bekomt Siau J. 7 stemmen en De Winne 1, er was een wit briefje. De volgorde der kandidaten in Gent was 1. Siau 2. De Winne 3. Van Outrève. 4. Goedkeuring nazicht gemeente kas. Goedgekeurd. Voorde Propaganda. Gezongen in 't lokaal door de ge broeders Troch B. en Jean, Apache lied, rondgehaald door Troch Ach. 5,00. Gezongen in 't lokaal. Mijnwer- kerslied, door Troch B. en'H, en D'Haese Benoit, rondgehaald door den langen Van Hauwormeiren 4,05. Gezongfn door Lemmens Adolf, rondgehaald door Dennebourg Ch. 2,25. Omdat Bernard Troch vertel do dat hij op oen morgend wakker wierd en zijn broeder in zijn gezicht lag, geeft Roné Noël 0,25. Omdat Hubertine De Kerpel er zoo geweldig mede lachte, dat ze er in haar broek van p,... Troch B. 0,25. Omdat Hubertine Bernard wilde i vertollen en ze wat beter naar de school zou gaan voor beter te leeren spreken, geeft Tr. B. 0,25. Omdat Florence zoo schoon kan smoelen en als ze hoorde dat René daar was zoo vrienheliik begon te lachen, geeft Tr. B. 0.25. Een lied gezongen in 'tlokaal door Lemmens Adolf en rondgehaald door Dennebourg Charles 1,50. Om dat de werklieden elkander de hand zouden reiken, A, L. 2.00. Een onbo kenden vriend geeft ook 20 fr. ten voordeele van den Propagandaclub van Lede. Gezongen door Richard De Neef, soldaat, het lied van den werkman en rondgegaald door Dennebourg Charles, in het lokaal 2.60. Alhoewel wij gansch objectief zijn in zake godsdienst, toch moeten wij even aanstippen, hoeieverigde werklieden toch zün, om steun te vorleonen aan zaken, buiten hun he lang, ja zelfs in strijd met hun be langen. Een pastoor wordt bier Zon dag ingehaald en, naar mon ons ver zekerde, baalde men in eens 1500 fr. rond voor bedoeld feest... Zulks is typisch. Indien zo allen zoo mild gaven ten voordeele van hun belangen, voor hun stryd, wat al propaganda zou er niet kunnen gevoerd worden, welken strijd niet geleverd Alhoewel de godsdienst moet ach teruit wijkon voor de wetenschap en yoor de nieuwe ideën, toch laat hy nog lang diepe sporen na, zelfs by vrije gedachten. POLITIKUS. Zondag 30 Maart, bij Domien Wy nant, Dries, om 10 uren 's morgens, stichting van oen Socialistischen Propagandaclub. Gezel A Borghman, Partijsecreta ris van Aalsten A. Vyverman zullen er tegenwoordig zijn. Eüüfoitis hot, datdrio muzikan ten der Daonsisten hun ontslag ge geven hebben, dat er nog meer zul len volgen en dat zelfs Tieben begint te zoggen, dat hun party toch naar do knoppen is en hy er niets meer voor doet. Is het waar. dat G. Eeman zijn ontslag gegeven heeft in de party, alhoewel hij gemeenteraadslid is Is het waar, dat hun propaganda club uiteengespat is Is het waar, dat hun kinderkoor do helft afgevallen is van leden, al hoewel R. Van der Speeten, dag en nacht er voor loopt en huisbezoek doet Het gemeenteraadslid Van Her- linckbovo en dat van den Knipper- hoek wil niet meer buigen voor Pau wels en werken op eigen handen. Waarom Omdat zy Pauwels zijn geploeter moei worden, een man die altijd beloofd, maar nooit iets doet. Een uit de Vondelen. NAAR AALST. De Soc. Propagandaclub hoeft be sloten in groep en met vlag doel te nemen aan de GROOTE BETOO GING en MEETING te Aalst, op Zondag 6 April. Het is onze leider der party van t land, gezel Emile Vandervelde, die er het woord zal vooren, alsook gezellin Tillmans en onze bekwame Senator Alberic Dcswarte. Eene gelegenheid dus die niet veel voorvalt. Ook moet Sottegem zyn contin gent leveren, om ook onzen wil uit te drukken dat we aan den achturen dag niet zullen laten raken, alsook aan het Nationaal crisisfonds. Te vens zullen we ook ons protest laten liooren tegen hetDuur leven en maatregelen eischen tegen de woe keraars. Vooral die reden is het noodzake lijk dat we in groot getal naar Aalst reizen. We vertrekken te Sottegem om 12,15 ure, veranderen te Burst. HET BESTUUR. Strijdpenning. Gmdat al de leden tevreden warm over. het werk van den bode 1,00. Van G. P. omdat ieder werkman ziin plicht zou doen in 1925. 1,00. Een Tisto van Wetteren, do vriend van Isidore, geeft ook ne frank, omdat zy allen socialist zouden blijven l,o0. En omdat Arthur er tevreden van is, geeft hij ook 0,25. En Omdat Tiste van Wetteren er nog conten- ter van is 0.25. Lied gezongen door Coessens Hector en rondgehaald Van Keymenlon Arthur 3,45. Lied gezongen door Coessens Hec tor De Opgeöischto on gegeven door de Rosten van de Socialisten hoek, Groenstraat, n. 17, 1,50, En omdat Baptiste ne goeden vriend is van Isidore geeft hij ook 1,5o. Omdat ons muziek goeden vooruitgang zou doen geeft Pierre Moreels 0,50. En omdat met do kiozing de roode vlag zal wapperen in deGroenstraat geeft Dieraert Oscar 1,00. En omdat de kiezing van 1925 een goodon uitslag zou medebrengen geeft VandeSande Charles ook ne 1,00. Totaal12,45. Zalig zijn zij die arm van geest zijn, want het rijk der hemelen be hoort hun toe. Spreuk toppassolyk op een zeker heerschap uit hot Volksblad, die heeft het op zich genomen van al diegenen, op hun vingers te tikken, die aanhangers zyn van lijkenver branding en echtscheiding. Hy stuurt de socialisten hot verwyt toe, dat geen onkel volksvertegenwoor diger, hunne theoriën nopens het huw elyk hebben durven verdedigen. Maar myn beste jongen, ik geloof dat go aanbot dwalen zyt tusschen klaveren en gras Eerst en vooral. wanneer een lid zijne intrododoet vragen wij niet tot welken gods dienst hij behoort, wanneer hy be reid is om den kamp aan te gaan voor beter loon en goede werkvoor waarden, dat is ons genoeg, meer wenschen wy niet. Daar waar gy spreekt over echt scheidingen, gelooft gy met eens u zei ven. Hoevelo huishoudens zijn er niet waar man en vrouw leven als kat en hond, waar zy elkander niet begrijpen, dagelijks in oneenigheid leven omdat hunne karakters by elkaar niet passen, de man of de vrouw verslaafd aan don drank of andere oorzaken, en die menschen moeien dagelijks met elkander le yen, en wat een loven Zulk bestaan is honderd maal onzedelyker, dan vrye liefde door uwe geloofsgenoo ten zoo zeer veracht. En van Bebel gesproken myn leste jon?en, ge spreekt er over lijk een blinde over kleuren, gij bo. schouwt hft hoofdwerk van aonon- sterfeliikon moester, door een fanu- ti^ken bril en daardoor dwaalt gij- Die Frau van Bebel is een naakte waarheid, en dat, kan uw e.ngen geest niet begrijpen, maar de wer kelijkheid is daar om het te bevesti gen, hetgeen den grooten August Bebel zoo meesterlijk in zyn boek bewezen heeft. En wat ge schrijft over den haat die de socialisten zouden hebben tegenover den godsdienst, allemaal flauwe kul man, dat liedje heeft uit dient, do tijden zyn voorbij, en de menschen laten er zich nietmoer aan vangen.de dage.lyksche ondervindin gen zyn er het beste bewijs van, hoe eng en kleingeestig gü staat tegen over al wie zich niet wil plooien naar den wil van Rome en zijne vol gel in gen. Leert eerst iemands gedachten eerbiedigen, wilt ge zelf geëerbio digd worden. OPROEP. Het Bestuur doet een warmen op roep tot al de bescherm leden van onsjnuziek om do reis mede te ma ken naar Gent, ter gelegenheid van de Internationale Tentonstelling der Coöperatieven. Ons muziek neemt in de maand Juni deel aan den Festival, ter dier gelegenheid uitgeschreven. Den j isten datum zal later bekend ge maakt worden. Wij zetten al de beschormleden aan van nu af het sparen te begin nen tegen den dag datwy dereisdoen De golden van de beschormleden kunnen gestort worden in de kas die zich in het lokaal bevindt. Tracht allen de reis mede te ma ken. Er zal voor ons allen veelte leeren zyn op coöperatief gebied. HET BESTUUR BERICHT. De gezellinen aangesloten by onzen Socialistischen Vrouwenbond van Ninove, en die een eerste kom- .muniekant hebben, worden uitge noodigd, jaarlijks op het chocolade feest, welke zal plaats hebben, op Maandag21 April, op 2de Paaschdag om 4 uren, in het lokaal De Red ding. De leden worden verzocht zich te laten inschrijven bil den bode, op vertoon van hunne lidkaart. Voor het Bestuur Bertha DESPRETZ. Soc. Oud-Soldatenbond. Zondag aanst, om 2 1/2 ure, in het lokaal De Redding algemeene Vergadering met zeer belangrijke dagorde. Kameraden, allen op post. De Secretaris, Jef DE DEYN. Strijdpenning. Omdat dat klein zwartje var. Don- dorwindeke met Piot van Meerbeko lacht 0,50. BAARKLEED. Gezongen en rondgehaald door Troze Joeper in ons lokaal 7,15. MUZIEK Onbekend 10,00. Vrouwenbond Onbekend 10,00. Strijdpenning. Gezongen door Marioken by Fr. Straetermans en rondgehaald door Michel en Cyriel 1,00. Omdat Manco haar een schroobor moet leonon voor haren zep uit to vagen 0,50. Wie doet er mede tot aan de kiezing. Stevens L. 1,00. Schietocat O. 1.00. Buyl Pet. 1,00. Simon Petrus 1,00. Gottemans Rich. 1,00. Van don Bos sche Th. 1.00. Buyl Jozef 1,00. Sto vens Vict. 1,00. Pordaons Leon 1,00. De Coorde Fr. 1,00. Van der Maelen Gustaaf 1,00, S. M. Verbroedering. Algemeene vergadering. Ter herinnering aan onze leden, dat do jaarlijkscho algemeene en verplich tende vergadering plaats heeft Zon dag 6 April, om 2 1/2 ure namiddag, Een goede cooperateur woont deze vergadering bij. CINEMA. zeJ*oden Zonda& on Maandag 31 do- Kinderen toegelaten. Buck Jones Onverschrokken Etna Murphy en Johnnie Walkor, do gekende artisten uit Maman in een hunner beste filmen. Als komiek Jane en Catherine Lee, de tweo kleine guiten. Dus nog eens een uit gelezen programma. Zondag 6 April, Tom Mix. OPGEPAST I Donderdag 3 April, iets buitenge woon. Kinderen niet toegelaten. Zonder vrees Dit is den titel van een superpro- duktieder Fox Film, avontuurlyk en dramatisch mot Charles, Jones en Eileen Percy,tweegokendeartisten. 'nr. ^P?erika, Frankryk en hier in België bekomt dezen film den meesten byvaj. Onze klienten zullen de gelegenheid hebben deze pracht film te zien Maandag 14 en Dinsdag 15 April a. s. Om het programma aan te vullen nog oen rilm van grooto waarde. De kinderen zyn tot deze vertoo- ningen niet toegelaten. BERICHT. Om het werk van den makker bode te vergemakkelijken, verzoekt het bestuurder Muzickmaaischappij de pai tygenooten boschermloden reke ning te willen houden datdojaar- lykscho bydrage is gebracht gowor den van 3 frs. op 5 fis. Wy hopen evenals vroeger op hetzelfde mild onthaal. Het bestuur dor Fanfare. Voor de vlag der Bouwwerkers. Omdat Lairen rond de tafel slen tert 0,50 en omdat hy reeds de mouw draagt 0,50 Speliers. Omdat iedereen onze vlag indachtig weze 0,50. Da- nocls Remy 1,00. Strijdpenning. Omdat den duivel schuifelde als hy zijne duiven inleverde 0,25. Om dat hij beloofde niet moor te drinken 0,25. En hy den Eerste Mei vieren zal op onberispelijke manier 0,25. Omdat hy vele navolgers zou vinden 0,25. Omdat ztfne vrouw het zekor zou gelooven geeft hy 0.5o. koopt uwe Schoenen BIJ G. Van Driessche, Nieuwstraat, 31 Geeraardsbergen. Loost en verspreidt hot weekblad RECHT EN VRIJHEID dat de belangen darworklirdon verdedigd. Gemeenteraadszitting van 18 Maart 1924. Wo hebben op do dagorde slechts een punt van belang, dat ïsdoin- ïntrekking van het besluit onzer katholieke meerderheid, betreffende een nieuw aan te leggen kerkhof. Roeds driemaal hebbon die felle kloppers het besluit genomen, dat er oen nieuw kerkhof moot gemaakt worden op liet Voetbalplein, de laat ste maai op 27 December, en nu ko men die verlichte bollen vragen aun de oppositie, dut ze oene stemming wiileri uitbrengen, welke bun geno men besluiten verniotigtEn magis ter Meert die zegde, dat wij niets in den pan te brokkelen hadden, die is blijde dat hy met do oppositie ziine deugnieterij mag lo nietdoen. En onzen domperachtigon burgemees ter. Vergelijken wij z(jne houding in deze zaak. Op 7 Februari 1022 ver klaart bij in den gemeenteraad, dat hy persoonlijk zelf oen onderzoek op het kerkhof hro-'tgodaan, en dit in een scliandaligo toestand lieert gevonden die slechts kan verholpen worden door zoo zpoedig mogelijk oen nieuw kerkhof aan le leggen. De gemeenteraad is't akkoord en men zoekt naar de noodigo gronden, die gevonden worden en waarop dé gemeenteraad gansch 'takkoord is. Twee woken nadien vindt slimmen Meert oen nieuwen grond, namelijk liet gewezen Voetbalplein. Als men daar het nieuw korkhof aanlegt.

Recht en Vrijheid | 1924 | | pagina 3