Koopt uw Likeuren bij Marcel NINOVE Sottegem. STAD A El,ST. Lede. Meerbeke. HOFSTAOE. Grooten Feeststoet Oproep. Naar Denderleeuw. ieeraardsbergen. Id den rooden bet. Burgers en Werklieden Overboulaere. verbroederen met onze Strijdmak kers van het Spoor. Ook de twee muziekkorpsen van Aalst, zooals nog vele anderen van liet land zullen dit Feest opluisteren. Mannen en Vrouwen, allen mede naar Denderleeuw, wij vertrekken met den trein van 2,20 ure namid dag. Voor het uitvoerend Bestuur De Schrijver, De Voorzitter, H. FLIPS. FR. CORAEL. Aelst, den 19 Mei 1924. Het College van Burgemeester en Schepenen brengt ter kennis aan het publiek dat do arbeiderswonin gen door het Stedelijk Bestuur van Aelst. gebouwd of nog te bouwen in verschillende straten onzer stad, allen reeds aan de belanghebbenden toegewezen werden, ter uitzondering van vier huizen in de Doolhofstraat en twee in de Nieuwbeekstraat. De personen welke een dezer hui zen welke nog beschikbaar zijn, wenschen' te koopon, worden ver zocht zich zoo haast mogelijk aan te bieden, ten Stadhuize, Bureel van Openbare Werken. De Burgemeester en Schepenen, F. DE HERT. Strijdpenning. Overdracht 2513,20. Omdat den baas van den wijkclub Jan Volders door zijne vrouw achter gelaten is 1.00 en omdat het snachts zijne vrouw ging omkeeren 1,00 en hij zoo gemakkelijk spreekt van zijn bezoekers buiten te smijten 2,00. Gezongen door Heyvaert en rondge- haald door Th. de kloet G,60 en om dat Frans niet gegeven heeft, doet Bernard er nog 1.00 bij, nu geeft Frans Cornand ook nog 1,00 omdat het een liberaal is. Gezongen op het huwelijk van Frans Mertens bij Polle Wauters 7,25. Gezongen door Georges Mortier op het huwelijk van Oscar Mortier en Delphine Biebaut 10,00. Gezongen door Maria Van Geyt bij Marcoen 5,55. De bazin doet er nog0,45 bij. Omdat ze in de Oinema Central des maandags het zelfde programma spelen van de Cinema Flora 0,35. De Schryver doet er 0,65 bij. Gezongen •door' Georges Mortier op het huwe lijk van Oscar Mortier bij Joan Steen hout 7,55. Wie doet er mee van nu tot aan de Kiezing De Vylder Th. 1,00. Bekaort Jan 1,00. A. N. 1,00. Guns K. 1,00. A. Vy verman 1,00. Berghman 1,00. De Neef R. 1,00. De Smodt Livinus 1,00. Peereboom J. 1,00. Podevyn Pol 0,50. Casteur 1,00. De Witto 1,00. Boeykens G. 1,00, Verdoodt G. 1,00. Van der Veken 1,00. Totaal fr. 58,90. Turners. Gegeven door Van Brakel 2,00 om dat zijn paraplu gevonden is. HARMONIE. Lied gezongen door Maria Van Vaerenbergh van Ninove, hij Jaak Temmerman 5,00. Strijdpenning. Omdat den kapitein een offensief heeft genomen met Grietjen 0,50. Omdat den kapitein zijn bevelen j^tf aan Bortjen Grietjen gaarne te zien 0,50. Maar de kapitein iï memo temp 0,2L. Kapitein pas op van de Generaal want hij heeft orders ge geven de Blekte goed te bewaken 0,25. Omdat Grietjen in de koers go- reden heeft achter tanden 0,25. Maar aan do brug had Bertjen haar inge haald 0,25. Loken wilde voor Bert- jcs niet rijden met zijn tandem 0,25. Maar Bertjen gaf er niet om en reed zelf met den tandem tot aan de Kei zer 0,25. Greitjen met alle moeite kwam aan de Kortenhoek aan den arrive en is afgekeurd voor de band breuk van aan de brug 0,25. Omdat Grietjen zoo geerne de dicoraties ziet 0,50. Maar dat die afgerukt wor den in het Denderland 0,50. Omdat Grietjen meer dan 30 kilometersin het uur bolde om terug Bortjen te zieu 0,25. Omdat Milleken moest binnen gaan om Marie heur valdeur open te leggen 0,25. Milleken het is geen avance Marieken zal noguweschoen weg steken om niet te gaan bollen 0,25. Maar Marie wij verwittigen u dat het geen kwaad kan de andere vrouwen zullen hem redden 0,50. Zooals als Marieken op Milleken zal ronken zullen de andere vrou wen baar inde strijdpenning bonken 0,50. Omdat Jan Marieken kwam halen om zijn schoenen te kuiscben 0,25. Maar Marieken moest eerst eene bees hebben van Jan die zegde maar neen, neen 0,25. Soc. Propagandaclub. SPAARKAS. Zondag 1 Juni, om 10 ure 's mor gens, Algemeene Vergade ring. Gezel Jan Bekaert, zal aanwezig zijn. HET BESTUUR. Strijdpenning. Een lied gezongen in 't lokaal door Albert Van Hauwermeiren en Camiel Troch en rondgehaald door Victor Troch 2,35, Een lied gezongen door De Vos Petrus en rondgehaald door Veille- fon René 4,45. De Vuyst Hippoliet heeft den Zon dag in 't lokaal turnoefeningen ge daan en daarvoor is er een rond haling gedaan van 2,00 door Cvriel Troch. Lied gedongen door Edward Ve- reecken en rondgehaald door Victor Troch, bij Joseph De Korpol, bijge naamd De Knoepper 9,30. Heden Zondag 25 Mei, Ditjes en Datjes. De gemeentewerken gaan goed vooruit. Er wordt gekapt en gebro ken, en alwaar men komt moot men vergaan van het vuil. Doet eene ron- dv op de Blekte, aan den Keizer en M«'uh*kodter,daarloopon do gemeen teraadsleden des avonds met een vclolamaarn, om niet bly ven vast te steken. Wat verder gaat ge links of rechts, het is al drek dat men ziet, en nochtans heeft men alles beloofd aan de vrouwen van de Blekte, tot zelfs Boulevards gelijk in Brussel, maar halt la hot was om stommen te vangen. A propos I van Brussel gespro ken, hoe is het mot de oudjes hun pensioen, ontvangen zij nu G00 fr. ik geloof het niet! Nu, dat het twee maal gestemd is in den gemeente raad, kunnen de oudjes het niet krij gen, daaraan kunt ge begrijpen ou derlingen, dat onze bier-marchands, uwe zaak tor harte nemon. Proficiat voor Babbelaere, met hunne subsidie van 200 franken, voor het koopon eener Vlag voor den Velp Club, maar go moogt uw gold maar gaan ontvangen als de duiven- taksen betaald zyn, dan zal er zout in het bakskon wezen. Sisken. van het Vaandel van den Sodalis- tischen Propagandaclub. Programma der Feestelijkheden. Om 2 /I2 ure namiddag, bijeen komst aan het Volkshuis Brus- selstraat, voor den opgeluisterd door de Harmonie Arbeid en Kunst van Aalst,de Fanfare De Verbroedering van Geeraardsbergen en de Fanfare De Voorwacht van Ninove. Na den STOET. Toespraken aan 't Volkshuis, Brusselstraat. Sprekers Guill. De Nauw, Senator Pol Van de Steen, Schepen. Nadien Concert door een dor dool- nemende muziekkorpsen. Gezamentlyke oefeningen door den Turnkring: Doorieversterk van Ninove. Prachtige elektrische verlichting van het lokaal. De Art'. Secretaris, J BEKAERT. Voor den Propagandaclub, Leopold STEVENS. Soc. Propagandaclub. WAARDE MEDELEDEN, Eindelijk is de lang verwachte, dan aangebroken, dat we ons Vaan dol triomfantelijk zullen inhalen. Onze makkers van het arrondisse ment, komen met ons mode feesten. Laat ons dus allen door onze groo- te opkomst, heden laten zien, dat we vast besloten zijn den strijd ne vens hun voort te zotten.. Komt dus allen opom 2 12 ure, aan 't lokaal. Volgt uw nieuw Vaan del. Het Bestuur. STRIJDPENNING. Omdat als gij by de spons gaat een braak halen dat Oscar zegt, past op, dat ge ze weergeeft 0.50. Om.lat Fred niet content is dat hy met Mot zei trouwt 0,50. Omdat Adrien Pyp ruzie maakt tegen twee meisjes van Ninove voor de kQdde0,50. Wie doet er mede tot aan de kiezing. Stevens L. 1,00. Schietecat G. 1.00. Buyl Pet. 1,00. Simon Petrus 1,00. Gottemat.s Rich. 1,00. Buyl Jozef 1,00. Stevens Vict. 1,00. Perdaens Leon 1,00. De Coorde Fr. 1,00. Van der Maelen Gustaaf 1,00. Stevens Arthur 1,00. Goudwilders PhilemoD 1,00. C. C. 1,00. Voor de Trompettersclub. Gezongen |door Van den Berghe Elisabeth 4.90. Gezongen door Maria Van der Velde 6.70. Steveus L. 1,00, Het Partijbestuur doet een op roep aan al de kameraden om de Inhuldigingsfeesten by te wonen van de vlag van den Propaganda club van Meerbeke. Ons muziek vertrekt aan ons lokaal om'2 1/2 ure stipt. Allen op post. Too- nen wy aan de reactionairen van de klerikale forteres die Meerbeke eens was, dat de roode zon daagd in het oosten, Qeen achterbiy vers. Leve het Socialisme. Onze Fanfare en Turners nemen deel aan het Inhuldigingsfeest van het Acht-uren-huis der Staatsbedien den van Denderleeuw', op Donderdag 29 Mei (O. H. H.) Wy doen een oproep aan al de partijgenooten om zoo talrijk moge lijk deze uitstap mede te maken. Byeapkomst aan het lokaal De Redding om 1 1/2 ure. Vertrek om 2 uren. Hbt Partijbestuur. Strijdpenning. Gezongen dooi Leopold Lievens en rondgehaald door zyn broeder by André Guldemont 4,05, Wie doet er mee. Van nu tot aan de kiezing: D' Hondt Victor 1,00. Van Impo Victor 1,00. Van Londersele Jan-B. 1,00. D'Hoodt Petrus 1,00. Van Bel- leghera Omer 1,00. Wauters Joseph 1,00. A. S, 1,C0. Adriaens Joseph 1,00. Van den Eeckhoudt Theodore 1,00. DoDeyn Joseph 1,00. Milo Alice 1.00. Desprctz Bertha 0,50. A. W. 1,00. M. R. 1.00. Van Vaerenbergh Adeline 0,50. Wintels Victor 1,00. Buyl Leon 1,00. De Mol Constant 1,00. Van de Steen Pol 1,00. De Coster Edgard 1,00. Alfred Gryseels 2,00. Joseph Dannau 1,00. Poiydore D'Hondt 1.00. Wachtelaer Hubert 1,00. J. S. 1,00. Overdracht 53,00. Totaal 77,50. MUZIEK. Gezongen door Theophiel De Vleeschouwer by Hubert Wachto- laer 9,00. Gezongen door Th. De Vleeschouwer, te Meerbeke, in 't lokaal 14,05. Gespeeld bij Van den Bossche door ons muziek 13,00, Go speeld door Frans Uytendaele op de trouwfeest van Oscai| Dobbeleer en rondgehaald door Prosper De Roeck 8,10. Kot, kot, kedeit, door Pootje on dp vos op de trouwfeest van Vict. Bogaert en Rachel Stevens 11.00. Soc. Propagandaclub. Heden Zondag 25 Mei, om 10 ure s m< r.ens, algemeene vergadering. Belangrijke dagorde. Allen op post! Hot Bestuur. NAAR MEERBEKE. Heden Zondag 25 Mei. grijpt ^et dubbele Inhuldigingsfeestplaats der vlag van den Soc. Propaganda club en van hun Nieuw Volkshuis. Om 2 1/2 ure namiddag, zal oen Groote Feeststoet die gemeente doortrekken. De Fanfare De Verbroedering alsook al de vlaggen onzer groepen nemen er aan deel. Wy doen een dringend beroep op onze partijgenooten talrijk naar de Meerbeke te reizen en bns muziek te vergezellen, We vertrekken om 1,33 ure na middag. Bericht Cinema. De noodige schikkingen zijn door het Bestuur genomen, om de zaal te vorluohten en te verfrisschen, zoo dat het met do warme zomerdageu aangenaam zal zyn in onze Cinema, waar men ook do schoonste filmei^ te zien krijgt. ONZEN NIEUWEN TEMPEL. Elk die voor de eersto maal ons nieuw Volkshuis bezoekt, 't zij vriend of vijand, kan niet nalaten er zijne verwondering over uit te druk ken en wij overdrijven niet met te zeggen, dat het een der prachtigste en best ingerichte Volkstempels is van 't land. De vreemde partijgenoo ten die het komen bezichtigen staan verwonderd dat in een steedje van bijna 13,000 inwoners, de arbeiders in staat geweest zyn zoo een feest paleis, wy mogen het wel een feest paleis noemen, te laten opbouwen. Voor velen schijnt het een raadsel, maar als men hen bekend maakt hoe getrouw al de partijgenooten onze lokalen bezoeken en hoeveel zakken bloem wy per week verwerken, be ginnen zij te begrijpen dat het dank is aan de goede geest 'welke hier in de partij heorscht dat wy het zoover brachten. Hetzij ons toch toegelaten voor wat betreft de bakkerij onmid- deiyk te zeggen dat het nog veel beter kan en zou moeten zyn het wil niet zeggen omdat onze bakkerij, reke ning houdende van de. belangrijk heid der bevolking, een der meeste voortbrengst der Vlaanderen, zelfs van ganscn 't land, dat wy niet meer kunnen. Moesten al degene, die zich socia list noemen, moesten aldesyndika- listen en elke werkman zou het moe ten zyn, zich volledig bevoorraden in onze bakkerij, wij zouden onze verkoop nog al met. eenige honderde kilos per week zien vermeerderen. Er moet door de vooraanstaande partijgenooten aan gedacht worden eene bijzondere propaganda op touw te zetten voor onze bakkerij. Wy hebben allen troef in handen brood van de beste hoedanigheid, gewaarborgd gewicht en daarbij voor de ledpn nog vele andere voor dooien. Voor wat de winkels betreft aarzelen'wij niet te verklaren,, dat de verkoop kan verdubbeld worden als de vooraanstaande partijgenoo ten, als bestuurleden dor syndikaten en de leiders er van zich eens spe ciaal met de zaak wilden bemoeien eerstens hunne vrouwen overtuigen dat het voor hen plicht is, en een plicht waaraan zy zich niet mogen onttrekken, alles, alles te koopen in de kooperatief. Er zal misschien wel gezegd worden, hoe komt zulks van pas sprekende over ons paleis zoo als wy het blijven noemen tot spijt van sommige nijdige tegenstrevers. Maar om de eenvoudige reden om dat wij nevens ons prachtig Volks huis willefn uitbreidiug geven aan onzen handel, want het bijzonderste doel der kooperatie is tooh wel te zorgen de arbeiders te onttrekken aan de winstzucht van degenen, die hen eiken dag bestrijden op econo misch als politiek gebied, omdat wy willen dat de arbeiders uit hun loon do grootste en meeste koopkracht en voordeelen halen. En zulks be reiken wy slechts door o? ze koopo- ratievon te versterken, door goede kooperateurs te zynde voortbrengst in onze bakkerij moet dus verhoogd worden, de verkoop in onze winkels moeten wy ten minste verdubbelen. Hec doel der kooperatioven is te verkoopen aan de beste voorwaar den voor de verbruikers en daar nevens de winsten, dewelke bijzon dere handulaars en ny veraars voor zich alleen houden om zich te verrij ken, te gebruiken ten bate van 't al gemeen, voor 't welzijn der arbei ders door hen te steunen voor ver helling, veredelingen vrijmaking. Als de S. M. Verbroedering deze prachtige feestzaal, deze ver gaderzalen en bureelon liet maken was het niet, zoo zeer of uitsluitelyk ton behoevo of profljte dor koopera tief, maar nog moer om aan de groe pen jeugd, muzioken andere kunst kringen en syndikaten een behoor lijk tehuis te geven. Van hetgroot- sche werk genieten do syndikaten evenveel als de kooperatief, 't is dus billijk, rechtvaardig, als van zelf sprekend dat de bestuurleden en bestuurders der syndikaten en andere groepen helpen aan den bloei en groei der S. M. Verbroe dering Men is maar goede socialist als men helpt aan de propaganda voor al de werkersinrichtingen, 'men kan slechts goede propagandist zyn als men goede en volledige samenwor kor is. dus als alles en wel alles, wat moeder de huisvrouw noodig heeft, gekocht wordt in de Verbroede ring Als elke socialist het zoo verstond zouden wy andere wonderen ver richten dan een Volkstempel bou wen. Ein Kooperateur. Den 29 Mei. Onthoudt dien datum, want er is voor de liefhebbers van 't schoone een buiten kansje. In de Volkscinema een film van groote waarde en die door elk wie hem eens ziet nog zou willen gezien worden. Wy kunnen hem echter slechts voor een dag ge ven in Dag en Avondvertooning, t zy |M>NDERDAG 29 MEI (O. H. HEMELVAART). Deze film is - HET BANKROET VAN 1)EN WERELD Steeds beter. Zondag 1 en Maandag 2 Juni de superfilm De Vervloekte stad van HARRY MILLARDEde insceneerder van de film MAMAN Elk herin nert zich nog de bijval van MAMAN Tentoonstelling der Kooperatie ts Gent. TOMBOLA. 10,000 prezen Prtfs van het lot EEN FRANK. Vraagt loten by de verkooper van - VOORUIT de je- tonverkooper en de bodeu der ver schillende groepen. Naar Meenen. 't Is op Zondag 8 Juni (Sinxen) dat wij deelnemen aan de inhuldiging feesten te Meenen. In zoo groot getal mogelyk moeten wy er heen. De vrienden van Meenenzyu van die mannen dewelke de Roode Vlag steeds hoog hielden. koopt uwe Sohoanen BIJ G. Van Driessctie, Nieuwstraat, 31 Geeraardsbergen. Gemeenteraadszitting van 15 Mei 1924 Vooreerst hebben we het proces verbaal van nazicht der gemeente kas, dat wordt goedgekeurd. De opbrengst van verkoop van boomen en snoiehout zal aangewend worden voor het dokken van gewone uitgaven. Vervolgens ontspint zich eene lange discussie over de nieuwe aan te leggen wegenissen ophetgehuebt Schillebeek. Die werken werden in eene vorige zitting geschat op op548,000 fr. plus 20,000 fr. voor De nieuwe brug over de Schillebeek. Gemeenteraadsleden welke de Schil lebeek bewenen, bekritikeereu het verleggen der baan. Delvoye vraagt het behoud van de ligging om de kosten te verminderen, men ant woordt dat zulks veeleer de kosten' zal verzwaren in plaats te verminde ren. Onder voorwendsel de kosten van deze wegenissen te dekken, komt ons klerikaal schepencollege met het voorstel voor den «dag om voor 50,000 fr. landerijen te verkoo pen. Cosyn* zegt, dat zoolang hy zal zitting hebben in den gemeente raad, hij geen enkele verkoop vau land noch hoornen zal goedkeu ren, en tot het schepencollege dat zy er op uit zijn ganscli den gemeen te eigendom te versjacheren. De ver koop wordt aangenomen met 7 tegen 2 stemmen. Daarna hebben we de vraag van 'nen onderpastoor, omdat ZIJNE boekerij door de gemeente zou aan genomen worden. Beste .vrienden, ge moet goed lezen, niet mis ver staan, het is NIET dat die onder pastoor zijne boekery cadeau wil geven aan onze gemeente, maar wel dat hij VOOR zijne boekerij eeu cadeau vraagt van de gemeente, 't Is niet veel ziet ge, maar 0,25 fr. per inwoner, op 2960 inwoners maakt dit maar 750 fr. per jaar, ter wijl mijnheer den onderpastoor zijnen ganschen rommel voor mij geen 750 centiemen waarde heeft, maar ter wille van het smeer likt de kat do kandeleer I.. en het is niet zijne boekery die meneer den onder pastoor in oogen heeft, maar wel den kaas uit de gemeentekas. Eerst de kloosterratten. nu de sakristijbpest- jes. Het zal niemand verwonderen dat onzen vriend Gosyns die aanvraag hevig bekampt. De gemeente MOET zelf een bibliotheek inrichten welke toegankelijk is voor iedereen, aan gezien zulks betaald wordt met het gold van eenieder, nu wordt er een politiek geknoei van gemaakt. En

Recht en Vrijheid | 1924 | | pagina 3