Koopt uw Likeuren bi] Marcel ITninovE Programma Geeraardsbergen. In den ronden bet. Sottegem. HAND IN HAND Uit Lede, £ï*oote MEET1NS Hofstade. Uit Denderleeuw. Cinema. Robin des Bois. Donderdag -12 Juni. Turn, Muziek, Zang Avondfeest. Burgers en Werklieden Geeraardsbergen. Oproep. Meerbeke. Uil Denderhaulem Samenwerkende Maatschappij Molenstraat, 52, Ledebaan, 10, Lede, Statieweg. Wijnen, Fijne koekskensen alle soor ten van buitengewone Peperkoek voor Eerste Kommunie. Op die groote dagen is het een oud gebruik aan huisgenoten ei vrienden, een glasje wijn te schen ken met smakelijke koekskens of peperkoek. HUISMOEDERS I Denkt er aan dat in de Winkels der Sam. Maatsch Hand in Hand, Molenstraat, Ledebaan en Lede, goede en goedkcppe Wijnen. Koek skens en Peperkoek te bekomen zijn. Op alle aanknopen geniet iedere aandeelhouder 3 o/o en niet aan deelhouder i 1/2 o/o. Roode Wijn (Mexique) de 11. 3,75 Witte Wijn (Sardennes) 3,50 Witte Wijn (Tours) 3.5° Elixir 5.o° Stickt (zeer goed) i4.oo Champagne 12,00, i4,00,16,00 Alle soorten van Fijne Koek skens en Dessert van af 5,75, 6,00, 8,00, 9.25, 11,50, 12,5o fr. de kilo. Peperkoek Wyckmar.s 3,25, Koek Royale 4,00, Suikerkoek 4,10, Fruitkoek Luxe 10,00, Sucade koek Luxe 8,75. HUISMOEDERS De Samenwerking levert talrijke voordeelen op, doch één van deze moogt ge, voor het welzijn van Uw gezin, nooit uit het oog verliezen, te weten dat de coöperatieve inge steld is, om waren en produkten van goede hoedanigheid te geven met zuiver gewicht. De lage prijzen alleen moeten U niet aanlokken, bij de bemidde laars worden lage prijzen door minderwaardige, ongezonde of ver- valschte waren verkregen, om de hoedanigheid en gewicht moet gij U bijzonder bekommeren. Daar bekommeren zich gelijk welke bemiddelaars niet om. om de kalanten naar zich te lokken, verkoopen zij gelijk wat, als zij er maar profijt bij vinden, en dit ten koste van de gezondheid der ver bruikers. Huismeeders, let wel op. in de coöperatief is men onder eigen als in uwe familie, men heeft er belang bij zich onderling goed te bedienen, mén kan er niet eens aan denken malkaar te bedriegen en de goede hoedanigheid moet dan onvermijdelijk het goede werk wezen van al de in de coöperatieve verkochte produkten en waren. Huismoeders, wacht niet langer meer, laat U onmiddelijk insahrij- ven als aandeelhouder. Spaart al Uwe spaarpenningen in de coöpe ratie, er. zegt voor eeuwig en altijd vaarwel aan winkeliers, welke da gelijks medehelpan tot het bestrij den van al Uwe veroverde rechten. De Bestuurder, L, VAN DER VEKEN. van het GOSGllT te geven door de Fanfare Hand aan Hand op Dinsdag 10 Juni, op het Kiosk ter Groote Markt, om 8 1/2 ure 's avonds. 1) La Revanche de la France, marcho triomphale L Closset. 2) En Argonne, Fantaisie A. L. Doyen. 3) Aubade Japonaiso, genrestuk U. Buyst. 4) Fantaisie Lyriquo Preckher. 5) Dans laTranchée, wals A. Schmidt. 6) Le Fringant. pas redoublé Rousseau. Werklieden, Boeren en 5!aatsarbeiders. MORGEN MAANDAG 2e Sinxen- dag, om 3 ure namiddag, in hot Volkshuis - Hand in Hand bij de Serre, Statieweg. SPREKERS Alfred Nichels, volksvertegen woordiger. Oésiré Geeroms, secretaris van het Nationaal Syndikaatafdeeling Aalst. Werklieden. Boeren en Staatsar- beiders, in massa naar de meeting. De Soc. Propagandaclub. Soc. Propagandaclub. Bestuurvergadering, op Zondag 8 Juni. Bespreking voor het Congres van Denderleeuw, op Zondag 15Juni. Al degenen die belang stellen in den kiesstrijd van 1925, zullen naar de vergadering komen, om 5 ure na middag, by do Weduwe Triest, Kor- tenhook. Het Bestuur. Strijdpennfng. Liederen gezongen in het Acht- urenhuis op Zondag 25 Mei 7,45. In den offerblok voorden zegepraal van 1925, 11,10, Wie doet er mee van nu tot de kiezing. Gezellin D. B. L. 1,00. Gezellin J. G. 1,00. Gezel D. B. P. 1,00. Gezel P. V. D. S. 1,00. Gezel J. G. 1,00. PARTIJVERGADERING. De politieke en economische toe stand in het land vergt al onze aan dacht. De aanvallen der reactie op de veroverde werkershervormingen worden steeds heviger en talrijker. Een tijdperk van krisis is opnieuw ingetreden. Willen we de verwoede aanvallen tegen onze klasse gericht met vrucht afslaan, dan moeten wij ook meer en meer onze gelederen versterken en door onderling samenzijn de goede verstandhouding nog beter bevestigen, ten einde niet alleen de behaalde verbeteringen te behouden, maar ook nog de voor onze klasse nog noodige hervormingen er door te krijgen. In alle landen der wereld zien wii de kapitaalbezitters zich meer om meer samentrokken, ten einde den steeds wassonden vloed der Demo- kratie tegen te houden. In Engeland en Frankrijk bestatigen wij met vreugde dat de werkende klasse en de Demokratio meer en meer veld wint, en een groot deel der besturen de macht heeft veroverd stilaan maar zeker wordt don blok van nationalism en kapitalisme verdron gen door de Demokratie. Ook in België worden wij voor het oogenblik bestuurd door oeno reac tionaire regeering, handelende onder den druk of bevel van Kapitalisme en Nationalisme. Do enkele werkers wetten na den oorlog gestemd wor den op zulkdanige wijze verminkt of tegengewerkt, dat deze op het laatst niets meer om het lijf hebben, en eerder nadeel dan voordeel zou den afwerpen. Zonder onvoorziene gebeurtenis sen hebben wij in Mei 1925 in ons land de Wetgevende Kiozingen. Ons volk zal zich uit te spreken hebben, hoe het wil bestuurd worden. W$ twijfelen niet of de werkende klr.sse zal eendrachtig optreden om in de plaats van do reactionaire kliek die ons voor 't oogenblik regeert, eoue regeering te stellen van vooruitgang en Demokratie. Van nu af mag er goon dag voor bijgaan zonder te spreken van don grooten strijd welke wij in het ver schiet hebben. In de fabrieken, in de werkhuizen, in de treinen, op den buiten, overal moeten wij het goede woord verkonden. Niet een enkel middel van propaganda onverlet laten ten einde zegevierend uit den strijd te komen en aan de werkende klasse te bezorgen datgene waarop zij RECHT heeft. Doch niet alleen den algomeenon toestand van het land moet ons be kommeren de working van den Provintialen raad en de Gemeente zaken verdienen ook ten volle onze aandacht. Ton einde onze leden beter op de hoogte der toestanden te bron gen en te kunnen handelen in het algemeen belang, volgens de beslui ten door onze leden zelf genomen en ook de werkingonzer mandatarissen te hoor< n uiteonzotton, roepen wij U op totdeALGEMEENE PAR TIJ VERGADERING, op Zaterdag 14 Juni, om 7 1/2 ure 's avonds, in het Volkshuis, waarop wij hopen u tegenwoordig te zien. Het Middbn-Bbstuur. Algemeens Centrale van Houw- Ameublement en gemengde Vakken. Op 20 Juli aanstaande hebben in onze stad grootsche feestelijkheden plaats ter gelegenheid der inhuldi ging onzer nieuwe partijlokalen. Terzelfdertijd als de Socialistische Vrouwenbond huldigt ook onze af deeling hare nieuwe vlag in. Al onze leden zullen het zich ten plicht rekenen dien dag aan de fees telijkheden deel te nemen. Van nu af aan moeten wy ons gereed maken om samen met onze werkzusters en broeders welke uit alle stroken des lands hierheen zullen komen, te bo- toogen en aan onze tegenstrevers te bewijzen dat de werkende klas meer dan ooit besloten is, alle mid delen in te spannen om tot haar recht te komen en de Democratie te doen zegevieren. Van deze gelegenheid moeten wij ook gebruik maken om onze nog onverschillige werkgezellinnen en gezellen het nuttige en noodzake lijke der Vereeniging voor oogen te stellen en ze in onze Vakbonden te brengen. Nu meer dan ooit moeten de werkers begrijpen dat het niet al leen hun plicht is vereenigd te zijn om beter loon en werkvoorwaarden te bekomen, want zoohaast er maar de minste verzwakking komt in onze rangen zullen de patroons geen oogenblik aarzelen ons de bekome^ verbeteringen trachten te ontne- nemen. Allen geijverd voor de Ver eeniging weze dus de leus. Werken wij aan de versterking onzer Vak bonden. Daarin ligt de macht der werkers besloten. HET BESTUUR. Heden 2ondag en Maandag 9 Juni, «De EER EENS LANDLOUPERS prachtig drama met fransche artis- ten. «VOOR ZIJNE MOEDER ge voelvol en aandoenlijk. MLOUM DETEKTIEF komiek in 2 doelen. Toekomende week «DICH HATTON». Doze film is de kostelijkste tot hiertoe gemaakt en de groote artist DOUGLAS FAIRBANK heeft er zich zelf in overtroffen. De medespe lers van Douglas zijn WALLACE BEERYENID BENNETT on an dere gekende filmstars. Nooit be kwam er een film zooveel bijval. Deze film heeft de somme van 20,900,000 franken gekost eor hij op het doek verscheen. Op algemeen verzoek nog een en kele vertooning van het machtigste treurspel van den grooton oorlog het meesterwerk van ABEL GANGE de film die door alle cine maliefhebbors wilt gezien en herzien worden J'ACCUSE Do kaarten zijn te verkrijgen Woensdag om 61/3 's avonds. Een belgische film waarvan de handeling in onze streken plaats heeft en ineen gezet door de ge kende insceneerder «BARONCElLLI» Zooals men ziet is het niet eens bij uitzondering dat onze programma's verzorgd zijn, maar al de films, die wij geven zijn eerst rang pro- ductte's. Zaterdag 5 Juli aaustaande, geeft onze jeugdgroepeering een puik avondfeest. Benevens het optreden der kleine turneressen en tur ners in prachtige fantazynum- mers zullen verschillende puike zan gen uitgevoerd worden. Het succes van Eerste Mei zal zeker overtroffen zijn. Algeireenë inkomprijs: I fr. Kaarten te bekomen bij do leden van af Zondag 15 Juni. Hot zal geraad zaam zijn in ty'ds zijn kaarton te ne men. Sfrljdpenning. Gezongen door Gustaaf Van don Eucker bij Ferdinand Bruylandt 2,50 Omdat Fons op lappe was 1,50, Om dat Nio niets wil leenen 2,00. Voor het antwoord 1,00. De lotenvorkoop van de tombola der Tentoonstelling gaat goed 1,00. Iodero kooperateur zal bet zijne willen bijbrengen tot het welslagen der tombola en koopt dus lotjes bij de boden. Nestor is al zeker van zijn prijs 1,00. Wie een lot koopt heeft dezelfde kans als Nestor 1,00. Wie in winkel dor koo- peratief zijne aankoopen doet wint twoo schoono prijzen 's jaars 1,00 Prudence. NIET VERGETEN dat zonder de S. M. Verbroedering onze syndikaton en andere partij- groepen niet zouden beschikken over lokalen. Dus eou syndikalist om zijn plicht to doen tegenover de vereeniging, waarvan hij iid is moet alles koopen in de inrichtingen van de kooperatief. koopt uwe Schoenen BIJ G. Van Driessche, Nieuwstraat, 31 Door de Landolijke Centrale Ver- eenigingen, is er besloten, vooral deleden die bij onze Vakbondon zi.in aangesloten, eene BUITENGEWONE ALGEMEENE VERGADERING te houden, op Zondag 21 Juni, om 8 ure 's avonds, in het lokaal, bij Joseph Beerens, Nieuwstraat. De Secretarissen van de Hout- en Bouwwerkers, Metaalbewerkers, Le derbewerkers, Mijnwerkers en Droi- ders (sters), zullen op dio vergade ring hot woord voeren. Soc. Propagandaclub. MORGEN MAANDAG (2° Sinxon- dag), om 10 ure 's morgens, bij Jef Beerens, Nieuwstraat, 13. ZEER DRINGENDE EN BELANG RIJKE VERGADERING. 1) Herkiezing van hot Bestuur. 2. De kiespropaganda. Gezöl Jan BEKAERT, arr. secrota- ris zal aanwezig zijn. Geen enkel lid. mag ontbreken. De Arr. Secretaris, J. BEKAERT. Strijdpenning» Omdat de Witten gaarne zou lo geurs houden 0,25. Omdat And ré naar het koorn stinkt 0,25. Omdat do Witten zulk schoon kleur heeft als hij zat is 0,25. Omdat André zulk aar dig dingsken (heeft 0,25. Omdat de Witten op zijne knieën zat voor Marie 0,25. Lied gezongen door Marie Van de Sande en rondgohaald door haar 1,45. Lied gezongen door Marie Van de Sando en rondgehaald door haar zelf 1,70. Van de goodo vrienden van boven 1,35. Totaal fr. 5,75. Onzo Socialistische Fanfare be zoekt op Zondag 2G Juni aanstaan- do, de Internationale Tentoonstel ling der Cooporatioven te Gent, alwaar zjj een Concort speelt. Hot partijbestuur door een oproop aan al do partvjgenooten, vrouwen zoo wel als mannen, deze leerrijke en nuttige reis medo te maken, om zich mot eigen oogen to overtui gen, wat er door Samenwerking kan verwezentljikt worden. Men kan zich van nu af laten insclirjjvon in het lokaal. De juiste prijs zal later bekend gomaakt worden. STRIJDPENNING. Gezongen door Frans Borloo on rondgehaald doet Omer Van Beile- ghem bij Edmond Do Coster 7,75. Ge zongen bij do Wed. Duym, Gee- raardsborgschestraat 1,00. Een Fabriekmeisje gezongen door He lena Van der Kelen 5,00. Omdat geest- on handenarbeidors betorde han ion in malkander zouden leggen leggen f,25. Omdat Merken zjineg band sprong 0,50. s Wie doet er mee. Van nu tot aan de kiezing D' Hondt Victor 1,00. Van Impe Victor 1,00. Van Londersele Jan-B. 1,00. D'Hondt Petrus 1,00. Van Hel- leghem Omer 1,00. Wauters Joseph 1,00. A. C. 1,00. Adriaens Joseph 1,00. Van den Eeckhoudt Tiieodore 1.00. DeDeyn Joseph 1,00. Mile Alice 1,00. Praet Joseph 1,00. A. W. 1,00. M. R. 1.00. Van Vaerenbcrgh Adeline 0,50. Wintels Victor 1,00, Buy! Leon 1,00. Do Mol Constant 1 00 Van de Stoon Pol 1,00. Dc Coster Edgard 1,00. Alfred Gryseels 1,00. Josoph Dannau 1,00." Polydore D'Hondt 1.00. Wachtelaer Hubert 1.00. J. S. 1,00. Baetens Karei 1,00. De Wit Elvyre 0,50. OverdrachtlO-1,50. Totaal 129,50. VOOR 'T MUZIEK. Een lied gezongen door Clement Duym en rondgehaald door Liza Soetens 0,00. STRIJDPENNING Omdat Mance in den kelder geslo ten is 0,25. Omdat zo dan met eene halve flesch Iambic boven kwam 0.25. Omdat Thur zegt, nu begint ze met halve flesschen lambiek te ver koopen 0.25. Omdat Manco driemaal naar den tram ging zien, en Thur er nog niet op was 1,00. Omdat Mance haar vyf flesschen moest, be talen 0,50. Omdat Pol zogt op Manco hare gezondheid 0,50. Omdat zij in t vervolg hare pinten zoo voldoen, geeft Tonie 0,50. Omdat do Langen zich in Brussel wat beter zoo godra gen 0,25. Omdat Jef daarin beschaamd was 0,25. Omdat Jef op hot laatste den slochtstcn was 0,25. Omdat die vier boeren van Meerbeke in een groot hotel gocn quart kre gen, trokken zij or uit zonder drin ken mot do Langen aan do kop 0,25. Omdat Petrus verlegen was van 't paksken potlood 0,25. Omdat Thuur zich als deftig man gedragen heeft 0,25. Omdat do Langen tien minuten tegen een jong meisje ging zonder ertegen te spreken 0,25. Om dat Jef tevreden is met zulke mannen medo te gaan 0,25. Omdat Taaf den baas is als Thuur of Pol daar niet is 0,50. Wie doet er mede tot aan de kiezing. Stevens L. 1,00. Schiotecat G. 1.00. Buyl Pot. 1,00. Simon Petrus 1,00. Gottemans Rich. 1,00. Buy) Jozef 1,00. Stovons Vict. 1,00. Perdaens Leon 1,00. Do Coorde Fr. 1,00. Van dor Maelen Gustaaf 1,00. Stevens Arthur 1,00. Goudwilders Philemon 1,00. C. C. 1,00. Hommeryckx Frans 1,00. De Schepper Clemonce 0,50. Jacobs Frans 1,00. De Tree Joan- nette 0,50. O. B. K. 1,00. Van dei- Kelen Henry 1,00. De Groene Frontors zijn nog altijd niet uitgepraat over do meeting der Socialisten in onze gemeente,'gehou den.. Deze meetiDg heeft goeden in druk gemaakt op onzo inwoners ou daarom braakt Modorato (naam uit. de streek der faciston) in De Werk man zijn gal uit tegenover per sonen. Hun tegenspreker die het debat aanvaarde met onze makker Prosper Do Bruyn, en die een potsierlijk postuur maakte waarmede wordt, go- lachen, laat zich lang wachten om dag en uur vast te stellen, om het debat to Denderhautem te houden. Wy wachten en zijn gereed. De Groene Fronters vreezen het socialistische woord op de gemeen ten, omdat hot een gevaar is voor hunne kiezers, die hier, zooals op andere gemeenten, de oogen zullen openen en die janklazcn den rug zullen tookeeren. Do werklieden en kleine landbouwers van Denderliali tem zullen rood stemmen. Modorato kan niets anders dan lage gomeono personen politiek voe ren. Dit vuile middel, die bew ijs le vert van zwakte, wordt enkel en alleen aangowendomdo kiezers hun ne stem to doen verspillen aan eene party dio heden in het arr. Aalst voel te zwak is om nog oen volks vertegenwoordiger le kiezen, en daardoor de katholieke partij in de hand werkt. Vele kiezers hebben dit reeds begrepen en stemmen nu voor do socialisten, en uw nietig persoontje, Modorato, zal nh t belet ten dat demenschon van Denderhau tem daar in korten tyd zullen van overtuigd zijn, en ook voor de socia listen zullen stemmen, die do party der toekomst is, zooals Engeland en Frankrijk dit in de laatste kiozingen hebben getoond. Modorato, gii wilt kristelyker zyn als do Paus. Immers weet gij niet dat uwe partij als ongodsdienstig door do geestelijke overheid is ge doemd. De geestelykon van Dender leeuw hebben de poorten hunner kerk gesloten wanneer do groenen burgemeester van deze gemeente is begraven geworden» Gevoelt ge nu Modorato, wat beestighoden dat ge neerpent? Ge bewijst 'non toppen te zijn. Ge weot evengoed als wij,dat er onder de socialisten zulke gods- dionstigo monsGhen zyn als by de groenen, maar ge moet met opzet, liegen. Maar het sprookwoord zal hier ook waarheid worden die zogt AL vliegt de leugen nog zoo snol, do waarheid achterhaald zo wel. En nu willon wij ons toch maar eens getroosten op uwe domino vra gen uit uw blad te ant woorden. 1. Omdat wo tegen alle verdei Iers der werkende klas ten strijde trek ken. 2. Zeg mo eens welke soc. leiders zyn rijk geworden op den rug dor werklieden, maar met bewijzen a. u.b.Dan zullen wij u antwoorden. 3. Hoe komt bet dat uwe. leiders zich bii de frontparty hebben aan gesloten 't Is toch met, de hoop een

Recht en Vrijheid | 1924 | | pagina 3