Koopt uw Likeuren bij Marcel Sottegem. Geeraardsbergen. In den rooden bet. NINOVE Kermisfeesten Door overlast van copij Denderleeuw. Uit Denderhautem. Belgische Bank Burgers en Werklieden G. Van Oriessche, Nieuwstraat. 31 Geeraardsbergen. Meerbeke. Voorde Harmonie. Omdat P. 0. schoenfabrikant, communist, eon van deoersteeere leden was van het klassen verzoo nings muziek 1,00. Omdat de Har monio oen put ontdekt heelt met eou goudmijn van onder 1,00. Omdat P, G. J. V. D. B. Sooiken L. R. zicb aangegeven hebben als eorelid. Love het lieilleger 1,00. Hetfluiijesmuziek zal trots allon laster een waardig kind zijn onzer Fanfare - Rand aan Hand 1,00. De verdeolers der partij zullen hunnen kop ten pletter ke pen tegen de eenheid en off jrvaar digheid dor werkende klasse va:i Aalst 1,00. Gespeeld door de jongste muzi kant der Harmonie bij Prosper Callebaut, Houtmarkt, en rondge haald door hem zelf 5,60. Totaal fr. 10,60. Voor de vlag der Leder en Vellenbewerkers. Rondgehaald te Denderleeuw door Cesar Haelterman 10,20. Lied gezongen bij Leon Ringoir 6,25. De Vakbonden van het Arrondissement Aalst. Do commissie benoomd door hot Syndikaal Kongros, heeft Maandag l.'l. zijn© eerste zitting gehouden in het Achturen huis to Denderleeuw. Eeno lange on zaakrijke bespreking is gevoerd, die de Vakbonden van het Arrondissement Aalstdichter bij elkander zal brengen. Er is bosloten do volgende zitting te houden, Maandag 7 Juli, ten lo kale Hand in Hand Aalst. zijn verschoven tot de volgende week, artikels uit Schendelbeke, Ninove, Strydpenning Meerbeke on Lede. Gespoeld door de gebroeders De Schrijver, in hot Achturenhuis5,30. In den offerblok van het Achturen- huis 53,75. Bij de terugkomst uit Moorbeke, rondgehaald door makker Tiolloman van Ledeberg 5,20. Wie doet er mee tot de kiezing. P. P. D. S. 2.00. V. D. B. 2,oo. J. C. 2,oo. D. B. L. 2,oo. J. M. Z. 2,oo. I). L. C. l.oo. B. A. l,oo. Totaal fr. 76,25. Het SNOBSENBLAD der Daensis- ten, geeft een artikel weêr, over drij jaar verschenen. Dat deed me lachen Immers, hadden ze al mijn gebreken gekend, ze zouden voorzeker nog meer gegeven hebben. Wanneer geven ze eens een brochuur uit van al mijn artikels verschenen in hun bladen Allo, wanneer valt mij die eer beurt. A. V. van den Arbeid NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ GENT, Volder-sstraat I.GENT Agentschap te La Louvière 46, Sylvain Guyauzstraat. Postchecrokeningen to Gent 11" 850 te La Louvière n° 48375 Kapitaal 1 5,000,000 frank. Reservefonds 1 2,165,590,94 Bedrag der deposito rekeningen op 31 December 1923 40.912,669,18 Fr. Alle Bank-& Beursverrichtingen. Interesten op de verschillende rekeningen en geldplaatsingon. Chcckrekeningen, betaalbaar op zicht fr. 2.50 0/0 Halfmaandelyksclie rekeningen fr. 4,40 oio Rekeningen met voorbericht van 15 dagen fr. 4,50 0/0 Rekeningen met voorbericht van 30 dagen fr. 4,60 0/0 Termijnrekeningen op 3 maanden fr. 4,75 0/0 Termijnrekeningen op 6 maanden fr. 5,00 /oo Termijnrekeningen op 1 jaar fr. 5,25 0/0 Verkoop van Kapitaal-aandoelen - USINES LEOPOLD PHALEMP1N aan fr. 735,00 BELGISCHE BANK VAN DEN ARBEID aan fr. 810,00 FABRIQUE DE BONNETERIE V. AMEYE aan fr. 850,00 Kasbons F RIGORIFERES du LITTORAL 7 aan fr. 490.00 ui;keorbaar den 31 December 1931 COTONNIÈRE GANTOISE 71/2% aan 487.50 uitkeerbaar den 1 Juli 1933. Verhuring van brandkoffers. Eene schanddaad. Verleden week Dinsdag was de bevolking van Sottegem toeschou wer van een aandoenlijk schouw spel. Een 72 jarige gobrekkelijke man werd mot zijne 65 jarige vrouw de straat opgeroepen. Dien man woonde in het oud gemeentegevang welkodo eigendom is van het kloos ter. Daar do oerwaarde zusterkens vonden, dat hunne gebouwen te klein waren, enz., die eene kolossale oppervlakte, beslaan, hebben zy niet boter gevonden dan het gebed van hunnen Christus in don wind te slaan, welke zegt, bemint uwon 'evennaaste gelijk u eigen zelve, maar werpt geen menschen op de straat. Nu sedert 8 dagen zitten die ouder lingen ondereen stuk zeildoek tegen den kerkmuur, blootgesteld aan allo onwoders. Denkt gy dat onze klerikale bur gervader met zijne goede vrienden der zoogenaamde liberale Volks partij al iels gedaan hebben om die arme lieden onder dak te brengen Neen, zij hebben nu geen tijd, maar toekomende jaar met de kiezing, zullen zrj wol komen en zeggen, dat zij de ware volksvrienden zijn en gij voor hunne partij moet stemmen. Maar hun haring zal dozen koer niet meer braden on do arbeidende klas zal weten hare plicht te doen, en in 1925 dat klerikaal en liberaal ge rommel den genadeslag toebrengen, met als een man voor de socialisten te stommen, de ware redders der arbeidende klas. M. A. F. NAAR GENT. Zondag a. s. 6 Juli, is het de beurt onzer Fanfare om uit te komen in het festival en tornooi, ingericht ter gelegenheid dor KOOPERATIEVE TENTOONSTELLING. Vele partyge- nooten zullen dien dag willen mede reizen naar Gent om de Tentoonstel ling en de grootsche verwezenlijkin gen van Vooruit te gaan bezichti gen, ook het muziekale gedeelte en vooral het ait te voeren programma onzer Fanfarezullendemocite dezer reis ruim vergoeden. Wiemede reizen wil, late zich inteekenon in het Volks huis, iedere werkdag van 7 tot 8 ure. De prijs per koepon voor éón dag is 7,25 frg. De inschry vingslijst voor deze reis wordt bepaald geslo ten den Donderdag 3 Juli. Op Zondag 27 Juli, zijn hot do Lustige Vrienden welke do rois naar Gent doon. Ook van dezogelo- legenheid zullen vele partjjgonooten willen genieten. Dezen dag zal bene vens het bezoek aan de Tentoonstel ling ook een bezoek gebracht wor den aan de Gentsche Haven waar de ROODE VISSCHERSVLOOT zal kun nen bezichtigd worden. Voor deze reis wordt de inschrijving gedaan tot Woensdag 23 Juli. Op Vrydag 15 Oogst (Liovo Vrouw Hemelvaart) zyn het de Turners en Turneressen, welke' ter gelegenheid derNATIONALE WEDSTRIJDEN do reis doen voor drie dagen. Ook voor dien datum kunnen de partijgenoo- ton de reis doen voor een dag, 't zy do Vrijdag of Zondag. Nadere inlich tingen worden afgekondigd. Partygonooten, verwaarloost niot met uwe vrouw en familie een be zoek te brengen aan de Tentoonstel ling der Kooperatieven. Het is een eenige gelegenheid om u te overtui gen van de machtige invloed en uit breiding welke de KOOPERATIE in de Wereld hoeft gemaakt. Dit be zoek zal uw vertrouwen in de Sa menwerking sterker en u toonen, dat wij door de samenwerking eens de eigen meesters onzer voort- brengst kunnon worden. Naar GENT op oen dozor datums weze de leuze van iedere kooperateur en socialist. NEEMT AANDACHT. De vrienden die toekomendo Zon dag 6 Juli, do reis naar Gent willen meemaken, moeten zich laten in schrijven, Maandag 30 Juni, Dinsdag 1 Juli, Woensdag 2 en Donderdag 3 Juli, in de Cafó Volkshuis, telkens van 7 1(2 tot 9 ure 's avonds. Na Donderdag worden geono inschrij vingen meer aanvaard. OPGEPAST. Onze Fanfaren* Verbroedering Concert spelende den Zaterdag 5 Juli, is het aangekondigde Avondfeest onzer Jeugdgroepen verschoven tot Zaterdag 19 Juli. De fijnste zangnummers en fantazij oefeningen welke dien avond zullen opgevoerd worden, zullen al het vroegere nog overtreffen. Een puik feestje dus in het verschiet welke geen enkele partijgenoot zal willen laten voorbij gaan. De algemeene inkomprijs is bepaald op 1,05 fs., alle taksen inbegrepen. De kaarten worden verkocht den Woensdag 16 en Donderdag 17 Juli, van 7 tot 8 ure 's avonds aan het winket Cinema. Het Bestuur. Onverdraagzaamheid. Fanatisme. Verscheidene maanden geleden, ontvingen wy van het Provintiaal- Komiteit voor Oorlogsweezen een brief, ons verzoekende eene vertoo ning te geven in den cinema voor de sohoolkinderon dor stad, ten voor deele van bet werk der Oorlogswee zen, met den prachtigen film Fak kels in nood Wfj oordeelden dat het plaatselijk komiteit onzer stad gansch aangeduid was, om zicb te gelasten met het doen wellukken dezer vertooning, ten voordeele der Oorlogsweezen. Wy schreven aan het lokaal komiteit over deze zaak, en alhoewel w(j voor de flJm een hooge huurprijs te betalen hadden, stelden wfj voorgansch de opbrengst do kosten van operateur en dryf- kracht afgerekend, te storten voor het werk der Oorlogsweezen. De da- men van't lokaal komiteit aan wien over die cinema vertooning gespro ken werd, vonden ons voorstel uit stekend. Hc-t heeft ons dus te moor verwonderd, niet het minste ant woord op ons schrijven te hebben ontvangen, zoodat de vortooning ten voordeele der Oorlogswoezen niet kon plaats hebben, om reden, dat sommige menschen in alle omstan digheden boven alles, zelfs al is hunne rol zich gansch onpartydig aan te stellen en verdraagzaamheid te betoonen, niet'kunnen nalaten te handelen als fanatieke klerikaal De film Fakkels in nood werdt Zondag en Maandag vertoond en elk die hen heeft gezien, verklaart dat het een der beste voortbrengselen is van de cinema. Wij hebben nog eens het bewijs, dat bij sommige menschen de socia listen uit den booze zijn, zelfs al moet een werk, waarover zy te wa ken hebben, er nadoel bij hebben. Onze lezers on ook anderen zullen oordeelen. CINEMA. Heden Zondag 29, Maandag 30Ju ni. Au bonheur dos dames in 8 deelen, naar do roman van de mee ster schrijver Emiel Zola.Alskomiek Ploum. Ook een leerzame film Afrika TOEKOMENQE WEEK. «Op slag van twaalfGulden se rie Nordisk film. Robin des bois. Zaterdag 12, Zondag 13 en Maan dag Juli, de film die erkend is als de prachtigste en 20,000,000 franken kostte voor het vervaardigen. Over gansch de wereld bleef deze film in de byzondor- sto cinema's geduronde weken op 't programma, 't is voor de cinema liefhebbers onzer stad een buiten kansje. OP PROPAGANDA. j Zondag 11. togen wij met een j honderdtal turneressen en turners j naar enkele afgelegen gemeenten van ons arrondissement. Onder be geleiding der opwekkende inarchen onzer trompetters afdeeling, afge wisseld door geestdriftige jeugd- liederen, werden niet min dan drie gemeenten bezocht. Overal wachte eene nieuwsgierige menigte, van onze komst verwittigd door de pas gestichte veld-club, ons op. De vrienden van deze nog jonge club verdienen eene goede noot voor het taktvol volbrengen hunner taak. De kleine turneressen en turners oogsten veel bijval met hunne prettige en wel uitgevoerde oefeningen. De meetings te St-Lievens- Hautem en Esschene konden niet doorgaan om rede der processie welke er uitging en welke wij niet wilden belemmeren. Een duizend tal brochuren werden aan den man gebracht, overal drong men aan 0111 een volgende zondag terug te willen keeren, iets wat wij zeker doen. Te Herzele hadden wij benevens de turnoefeningen, een talrijk bij gewoonde meeting. Gezel Nichkls vond er gelegenheid het socialis tisch programma uiteen te zetten. Zijn rede vond instemming bij de vele toehoorders welke hem gretig aanhoorden en ook hunne toejui chingen niet spaarden. Deze eerste propagandatocht lukte opperbest, hoewel in zeker deel de ongeschiktheid van den dag beletsel was voor nog betere uitslag, niettemin zijn wij voldaan en ook overtuigd dat deze eerste aanval goede vruchten afwerpen zal. Wij zijn dan ook besloten niet bij beloften te blijven en in 't kort terug te keeren op beter geschikte datum. Een woord van lof voor onze kranige turneressen en turners, welke een gansche dag offerden voor deze propagandatocht. Als ieder partijgenoot in de mate van het mogelijke dit voorbeeld volgt, zijn wij ook verzekerd van den goeden uitslag der aanstaande verkiezingen. Aan het werk met geestdrift en vertrouwen en dan vieren wij ook den triomf der Werkliedenpartij. Omer. STRIJDPENNING Rondgehaald door Kaboes in de Steenstraat 7,00. koopt uwe Sohoenen BIJ Oproep aan onze Velorijders. Het partijbestuur doet oen oproep tot al de kameraden voloryders om over te gaan tot hot stichten van een socialistischen voloclub.dio zal voor dool hebben, gedurende dn aan staande kiesperiode van 1925, dn socialistisohe geschriften op de bui ten gemeenten van ons kanton aan den man te brengen. Kameradon, er zal does jaar hard moeten gewerkt worden. Onze tegen strevers zullen alles in het work stellen en alle middelengebruiken om ons te beveohten en te bekam pen. Wfj van onzen kant moeten ook al ouzo krachten mobiliseeron, om de aanvallen onzer vijanden met de boste kracht te kunnen beantwoor den. Het is daarom dat er door eenige kameraden het gedacht is opgevat over to gaan tot hot stichten van een veloclub die dan ook door hot party- bestuur is bijgetreden. De kamera den voloryders kunnon zich van heden af laten inschrijven, den datum dor eerste te houden verga dering zal later bekend gemaakt worden. Kameraden, zooveel mogelijk pro paganda gemaakt, geen enkele velo rijder of hy moet aan dezen oproep beantwoorden. Het Partijbestuur. Wie doet er mee. Van nu tot aan de kiezing: D'IIondt Victor 1,00. Van Impo Victor 1,00. Van Londerselo Jan-B. 1,00. D'Hondt Petrus 1,00. Van Bel- leehom Omer 1.00. Wauters Joseph 1.00. A. C. 1,00. Adriaens Joseph 1,00. Van den Eeckhoudt Theodore 1,00. DoPeyn Joseph 1,00. Milo Alice 1.00. Praèt Joseph 1,00. A. W. 1,00. M. R. 1.00. Van Vaerenborgh Adeline 0,50. Wintels Victor 1,00. Buyl Leon 1,00. Do Mol Constant 1,00. Van do Steen Pol 1,00. De Coster Edgard 1.00. Alfred Oryseels 1,00. Joseph Dannau 1,00. Polydore D'Hondt 1.00. Wachtelaer Hubert 1,00 J. S. 1,00. Baetens Karei 1,00. De Wit Elvyre0,50. Do Vleoschou- wer Theophiel 1,00. Overdracht 182,50. Totaal 209,50. Voor 't Muziek. Gezongen door Pol Liovons, het lied 't Is Zaterdag bij de woduwo Duym, rondgehaald door Frans Van den Borghe 8,00. Opdat al onzovrion- den in 1925 (zouden de handen in el kander loggen tor vorwozontlyking van eene socialistische overwinning 3,00. Geschonken Omer Van Belle ghom 5,00. Wie doet er mede tot aan de kiezing. Stevens L. 1,00. Schiotecat (i. 1,00. Buyl Pet. 1,00. Simon Petrus 1,00. Gottemuus Rich. 1,00. Buyl Jozef 1,00. Stevens Viet. 1,00. Perdaens Leon 1,00. Do Coorde Fr. 1,00. Van dor Maelen Gustaaf 1,00. Stevens Arthur 1,00. Goudwildcrs Philemon 1,00. C. C. 1.00. Hemmeryckx Fians 1,00. De Schepper Clemence 0,50. Jacobs Frans l.oo. De Tree Jean- nette o,50. B. K. 1,00. Van der Kelen Henry 1.00. Van Vreckem Gavrie l.oo. Strijdpenning verschoven tot toekomende week. STAD AELST. van 1924. PROGRAMMA DER FEESTELIJKHEDEN. (Vervolg). Donderdag 10 Julii To 15 uur, op de Albrechtlaan, Velokoers in te richten, door den Sportclub Een dracht Te 18 uur, in Burgershuis 15, Groote Markt, Plechtige prijsuitrei king aan de leerlingen der tydelyke vakloorgangen ingericht door den Middenstandbond van Aalst en om liggende. Voordracht en concert. Gezellig samenzijn. Te 20 uur, op het plein der Vrij heidstraat, concert door de fanfaar Kunsten Vermaak Vrijdag II Juli Herdenking van den Gulden sporen slag. Te 20 1/2 ure, ten kiosk Groote Markt, concert door do fanfaar Tot Heil des Volks Zondag 13 Julie Eerste lustrum- leest met schouwdag van hot Chris ten Syndikaat van IJ. P. T. T. en Z. Te 10 uur, Groote II. Mis in de St. Martinuskerk. Te 11 uur, vlaggenprijskamp op ile koor van het stadhuis. Te 11 1/2 uur, ten kiosk Groote Markt, groot kunstconcert door do harmonie «Recht en Plicht» van Meohelen, onder de leiding van den Hoer Gustaaf Lettnny (60 uitvoer ders). Te 14 1/4, Groote optocht door de bijzonderste, straten der stad. Te 16 1/2 uur, ten kiosk, Groote Markt, groot kunstconcert door de harmonie «Het Volk» uit. Gent, on der leiding van den Heer Karei Heylbroock (70 uitvoerders). Inhuldiging der vergrootingswer- ken van do Middeibareen Hoog ere Technische School. Te 14 uur, Ontvangst ten Stad- huize van Zijne Excellentie den Heer TCHOFFEN, Minister van Arbeid, den Weledelen Heer Graaf de Kerc- hovo, Gouverneur van Oost-VJaan- deren en andere overheden. Van af 16 uur, bezoek aan de school. Toegang vry. Te 14 1/2 unr. BLOEMEN en RE- KLAAMSTOET, ingericht door het Stedelijk Feest comiteit met mede werking van do Stedolyke Meisjes scholen en van al de Muziek .Kunst en Soitmaatschappijen, alsook van de bijzonderste Handelsfirma's der stad. VIJF DUIZEND FRANK PRIJZEN. Sluiting van den wedstrijd voor versierde en bobloemdc uitstallingen en gevels. Maandag 14 Juli i Te 14 uur, ten lokale Burgershuis», 15, Oroo- te Markt, Groote Prijsschiei ing, in te richten door de Hand hoop maat schappij Willem Tell met 250 fr. Vooruit 700 fr. pry zen. Te 20 1/2 uur, ten kiosk, Groote Markt, Concert door de Koninklijke Harmonie Les Vrais Amis Con stants Donderdag 17 Juli: Te 20 1/2 uur, ten kiosk Groote Markt,Concert door de Koninklyko Harmonie Al Groeiend Bloeiend Zondag 20 Juli i Te 10 uur. Zaal van het Belfort, Plechtige uit reiking van de diploma's Eeremei a len en Premien, aan do deelnemers van de Bloernon- on Reklaamstoet, alsook aan deze van den Wedstrijd van Versierde en Bebloemde Uitstal lingen en gevels. Te 11 1/2 uur, tong kiosk Groote Markt, concert door de fanfaar van het Stedelijk Pompierskorps. Te 14 uur. op het Sportplein van de «Eendracht» Groot AthJetiscb Feest (Schaal F. Pape),

Recht en Vrijheid | 1924 | | pagina 3