ABDIJSIROOP In de Kamer. Aalst Kermisfeesten Ons Partij werk. Gent-IIeyst. NOG 46 WEKEN! Asthma KERMIS. Bij onze Jeugd. eOKCBRT En weeral hooren wy het deun tje van altyd, als het de werklie den betreft, dat de uitgaven voor 't kosteloos pensioen, te veel geld aan den Staat zal kosten. Dit hooren wjj nooit aanhalen, als het uitgaven voor 't leger be- troft, of als er moet wat gedaan worden, voor dezen die reeds rykelyk worden betaald. Wy voorzien dus, dat de werk lieden in 't vervolg zullen te betalen hebben voor hun ouder domspensioen, hetgeen niet het geval was met het pensioen- ontwerp van den socialist Wau- ters, toen hy minister was. Liberalen en katholieken zullen de ouderlingen dus voor hun pensioen doen betalen. De Socialisten willen de koste- looshëid. Nu zyn de sooialisten te gering in getal om het in de Kamer er door te halen. Met de eerstkomen de kiezing zal het van de werk lieden afhangen, om de kosteloos heid van 't pensioen te bekomen. Dat ze de Socialisten in meer derheid naar het parlement zen don, en de belasting voor de ouderdomspensioenen wordt af geschaft, daarvan is verzekerd uw aller vriend Friederik. Men stelt ons iederen dag de vol gende vraagKan men, na de Tentoonstelling bezocht te hebben, naar het Huis der Mutualiston te Heyst gaan om er te vernachten Dat is onmogelyk, dpar de kamers altyd voor verscheidene dagen aan onze mutualisten die hun vakantien nemen, verhuurd worden. Maar wy verzoeken onze vrienden te Gent te logeoren, on 's morgens zeer vroeg, naar Heyst te vertrekken. Zij zullen een aangenamen dag op hot strand kunnen doorbrengen, en zullen in het Huis der Mutualisten uitstekend eten vinden. Ten einde den restau ratiedienst te vergemakkelijken, ware het goed, op voorhand ptg. Hubert, Vuurtorenstraat. 12, Heyst, te verwittigen, en hem den datum en het aantal personen die eetmalen wenschen te pemen, te doen kennen. Do Sekretaris-Beheerder van hot Huis der Mutualisten, Arthur JAUNIAUX. Nog 46 weken en we gaan ter stembus I We htbben nog 46 Zondagen om voor de Partij een schitterenden uitslag te bewerken Dralen wy niet langer, de tyd vliegt snelt Cebruiken wij onze Zondagen om propaganda te maken Bij een prysbolling spreken wjj over de kiezing van 1925. By een duivenprijsvlucht wijzen wij op de groote beteekenis der toe komende kiezingen l Tijdens de kermis, beramen wij de propagandamiddelen, die ons naar de overwinning moeten leidon! Overal geijverd dus voor eene sooialistische overwinning. Wanneer Uw leven dag en nacht vergald wordt door benauwdheid op de borst en bij de ademhaling, maak dan de taaie slijm los met de beproefde Akker's Abdijsiroop. Gij zult dan spoedig bevrijd zyn van die angstige beiA^iwdheid. Ook beroemd bij broncmet, kink hoest, slijmhoest, griep, influenza. AKKER's Alle Apotheken. Per Fleich 230gr ft. 7.30. t 350 Rr 12.— 1000 gr. fr. 20.- Eneht onre handteckemna L. I. AKKER. MrtofddepAt Belfpf- R. de Beul, Antwerpen. Vraag (In't Vlaamsch) door Gezel NICHELS Trein n. 3010 vertrekt uit Aalst te 7 u. 44 m. en komt te Denderleeuw aan om 7 u. 55 m. Ten andere om 7 u. 55 m. vertrekt te Denderleeuw trein n. 2662 naar Ninove, Geeraardsbergen, enz. Zou het den heer minister niet behagen die trein n. 2662 enkel vijf minuten later te stellen om de reizi gers toe te laten die met trein n. 3016 aankomen n. 26G2 te kunnen nemen* Antwoord Het onderzoek van de vraag is niet geëindigd. De Vrienden van den Buiten, die ter gelegenheid van de Kermis naar Aalst komen, zotten wij aan een be zoek te brengen aan bet «Volkshuis» dat gelegen is op do Molendries (aan de Varkensmarkt),waar. goede dran ken to bekomen zijn, en waar men sehoön muziek kan hooren. Kameraden, bezoekt het Volkshuis met uwe vriendon en kennissen, dat is ook een propaganda middel, waar door do mensohen van den buiten, de sooialisten leoren kennen. (Zie kermisprogramma der foesten). Immer en steeds vooruit, dat is de leuze onzer jeugd, en we meenen met fierheid te mogen zeggen, dat zo in haar pogen zal lukken. Het is wel is waar met wat vertra- gtng dat we denuitslag door onze Turners behaald in don Provincialen Turnwedstrijd to St-Niklaas laten kennen, doch deze schijnt ons be langrijk genoeg om het neer te pen nen, hem deuwyzo aan onze party- genooten te laten kennen. In de Afdeelings-wedstrijd meisjes adulten, bekwam onze sectie de tweede prijs, met Vryo oefeningen een eerste prijs. Onze pupillen jongens hebben zich prachtig onderscheiden, deze wonnen de eerste prijs in den Afdee lings-wedstrijd, de eerste prys met Vrije oefeningen en de eerste prijs met Pyramieden. Zeggen we dat dergelijke uitsla gen overprachtig zijn. Onze Trompetlersclub. Met do gedachte bezield van vooruit te marcheeren en ons aan de toe standen willende schikken, in de volle overtuiging verkeerende dat de aanstaande kiesstrijd lastig zal zijn om voeren, als groep het onze willende bijbrengen tot de volledige overwinning, hebben we hetiniatief opgevat, een Trompetlersclub in het leven te roepen, om derwijze niet moer werk van onze twee muziek korpsen te vragen dan hunne krach? ten het toelaatN iet dat onze muzieken van een weinig werk terugschrik ken, verre van dit te willen bedui den, maar als jeugdgroep willen en zullen we met al onze bezittende krachten mede propageeren, en we meenen goed te doen met het in leven roepen van onzen Trompetters- club. Nochtans dit vergt kosten en me- nigen onzer partijgonooten hebben al reeds te kennen gegoven, bereid te zijn om hun steun te verleenen om zulks tot stand te brengen. We maken er hun attent op, er niet op te wachten.We besohikken reeds over zes Trompetters, wie helpt er mede om er nog zes bij aan te schaffen Intusschen doen we een oproep tot onze jongelingen en trompetliefheb bers die wenschen deel te nemen aan dit korps, om hun aan te geven en mede te helpen om deze groot te brengen. Aanbiedingen in het lokaal na 7 ure. De partij blijft ook van haren kant onledig, om zich goed voor te borei- den, om op praktische wijze de be gonnen kiesstrijd te voeren, en heeft dan ook het goede gbdacht opgevat om een VELOCLUB te stichten, om de propagandaschriften op den buiten te verspreiden tijdens de kiosperiode. We doen dan ook een bijzondere oproep tot onze partijgenooten, mannen en vrouwen, die in het be zit zijn van een velo om aanwezig te zijn op de vergadering, die zal ge houden worden, op Vrijdag 18 Juli e. k. om7ure 's avonds, in het lokaal Hand in Hand zaal 6, alwaar men zal overgaan tot het stichten van een voloclub. Elk weze dus op post. Bij onze Reizigersclub. Verleden wintorhebbeneenigeonzer reisaierigo partijgenooten het ge dacht opgovat eon Reizigorsclub te stichten, do koppen wierdon samen gestoken, geredeneerd, besloten en gewerkt, en heden zien we dat ze met93 in getal staan. Het Bestuur is met de leden ver gadert en dit jaar zal de reis naar Gent zijn, op een nog te bepalen datum. Het Bestuur is van meening dat het getal kan verdubbeld worden, zelfs twee en driemaal. Ze hebben dan ook besloten hun begonnen werk voort te zetten om in hun pogen te lukken. Ze doen dan ook langs deze weg een bijzondere oproep tot de reisgierige partijge nooten om deel te maken van hun club. Immors, het is zoo aangenaam voor onze arbeiders, een reisje te kunnen doen naar elders, om ei de prachtige en historische gebouwen te kunnen aanschouwen, de kunst to leeren kannen en deze te waardee- ren, dat is de gedachte van het Be stuur, en we zijn er dan ook van overtuigd dat menige partijgenoot, zoo vrouw als man, de club zullen komen versterken. Voor de inschrijving, lokaal Hand in Hand of bij de Bodens. A. B. Bij de Leder- en Vellenbewerkers. HET FEEST door onze organisatie op touw gezet, mag als welgelukt geheeten worden. Wij hebben niettegenstaande er op verschillende plaatsen in de stad Bal's waren ingericht, eeti goed pu bliek mogen onthalen. 't Was een ware vrienden-stem ming die er de ganschen avond heeft geheerscht, iedereen was overigens tevreden, zoo van turners en slan genmeisjes, en in hetbijzonder over het prachtig repertorium opgevoerd door Gezellin Van Styven^aei-Ael- brecht. Het bestuur dankt langs deze kant al degene die hunne medewerking hebben verleend tot het wellukken van de Feestavond, en ze hopen dat ze steeds verder zullen mogen reke nen op de broede kostelooze mede werking dierzelfde, ook aan degene die we zouden vergeten hebben te melden. o—o Nu ons feest voorbij is moet er op nieuw met meer moed dan ooit hand aan 't werk geslagen worden, om met meer liefde, meer geestdrift dan eens te voren, de propaganda voor den Vakbond aan te vatten. Het veld die er in onze verschil lende branchen nog te bewerken is, is nog meer dan voldoende voor handen. Te veel onvereenigden, te veel werklieden zijn nog in de vijande lijke bonden verdwaald. Dit is maar 1 al te waar voor de schoennijverheid, en het is nog meer waar, voor wat de branche van do huidebewerkers aangaat. Een nieuw leven is nochtans ont staan onder de huidewerkers en al les laat voorzien dat de laatsten hun vroeger plaats in de organisatie zul len weten in te nemen. Dit is het ook wat »ou moeten zijn. Mogen we hopen dat nevens het bestuur ook de leden zullen staan om de groei van den Bond te verze keren Het is ons aller vuriger wensch, omdat dit aan onze klasse zal te goede komen. Eug. DEPREZ. STRIJD PEN ff ING. Overdracht 2862,45. Gezongen door Antoine Wauters en rondgehaald door L. De Grauw 5,35. Gezongen in de W. 0. Jean Jaurès door C. V. D. Velde 7,50. Ge zongen door Sooiken Van Vaeren- berg bij Adolf Cornand 6,59. Gezon gen door een vrirud in de W. C. Jan Volders 5,65. Gezongen bij Cornand op de Kat door Maria Dierickx en rondgehaald door De Schutter Ph. 3,35. Gezongen door Alfons Van Der Speeten bij Fr. Berghman 4,o0. Van twee verkochte portretten van Vader Steurebaut 1,75. Omdat de vlag der W. C. Josse Nichols, verkeerd aan de stok hing 5,30. Een lied gezongen door Nelen bij de Bolster en rondgehaald door Snel Ph. 2,55. InschrUvingslystvan den wijkolub Nestor Schaltin voorde maand Juni 21,00. Op onze vergadering van Zaterdag laatst, na de goede uiteen zettingvan onzen vriend Bekaert.de propaganda goed besproken te heb ben, geeft onze wijk club Nestor Schaltin als eerste steun voor den kiesstrijd 25,00. Het lied De Vrijheid gezongen door Ad. Flips op hot huwelijksfeest Flips-Ruyssinck 9,35. Wie doet er mee van nu tot aan de Kiezing De Vylder Th. 1,00. Bekaert Jan 1,00. A. N. 1,00. Guns K. 1,00. A. Vyverman 1,00. Berghman 1,00. De Neef R. 1,00. De Smedt Livinus 1,00. Peoreboom J. 1,00. Podevyn Pol 0,50. Gasteur 1,00. De Witte 1,00. Boeykens G. 1,00, Verdoodt G. 1,00. Van der Veken 1,00. Steenhaut A. 1,00. Ph. K. A. l,oo. Suziski l,oo. Haelterman l,oo. V. D. Maelen l,oo. J. Van Der Borght l,oo. P. M. l,oo. Spitaels L. l,oo. Flips Henri l,oo. Van Vaerenberg J. l,oo. De Smedt L. l,oo. J. Boeykens l,oo. P. C. l.oo. Totaal fr. 125,89. Voorde Harmonie. Omdat Frans Bocquó MaaDdag in den waterput zat en om hulp riep 1,30. Omdat ons flüitjesmuziek zulk een schoon concert gespeeld heeft op de kat 1.00. Hulde aan onze jonge maar moedige muziekanten 1,00. Omdat P. G. J. V. D. E. Sooiken en L. R. niet aanvaard zijn als eere lid van het klassenverzoeningsmu- ziek 1,00. Totaal fr. 4,30. Zaterdag 5 Juli e Te 20 1/2 uur, buitengewoon beiaardconcert door den Heer Karei De Mette, beiaardier des Konings. Zondag 6 Juli i Opening van den Wedstrijd voor versierde en be bloemde uitstallingen en gevels. Viering van den kolonialen dag. Te 10 1/2 uur, in de Akademieloka- len Opening van de tentoonstelling van schilderijen, in te richten door den Aalsterschen Kunstkring en van de werken der leerlingen uit de Ste delijke Academie. Te 11 1/2 uur, ten kiosk, Groote Markt, Concert door de fanfaar Tot heil des Volks Te 16 1/2 uur. ten kiosk, Groote Markt, Concert door de Koninklijke Harmonie Al groeiend bloeiend Maandag 7 Juli Te 11 uur, ten Stadhuize (Groote Feestzaal), Prijsuitreiking aan de leerlingen der Stedelijke Akademie. Ter gelegenheid van de Gouden Bruiloftsviering der echtgenooten Marcoen-Thienpont, Feestelijkheden op de Hooge Vesten, ingericht door de gebuurte. Te 15 uur, in de meerschen Brus- selschen steenweg, Paardenwedren nen, in te richten door den Jockey club. Te 16 uur, Muziekale Wandeliüg door het stedelijk pompierskorps. Te 20 1/2 uur, ten kiosk, Groote Markt, te geven door de fanfare Hand aan Hand PROGRAMMA 1. La Revanche de la France, marche triomphale Glosset. 2. Keizer Tibérius, openingstuk Jef VanderMeulen 3. Fantaisio Lyriquo Preckher. 4. Douce Garesse, concert-mazurka Schmidt. 5. Bouquet de Mélodies, op het opéra van Carmer, gearrangeerd door Stee- nebruggen Bizet. 6. Marche des Snobs Rousseau. Dinsdag 8 Juli: Te 8 uur, op de Houtmarkt, Jaarlijksche veo markt met prijskamp. Te 11 uur, in de Feestzaal ten stadhuize. Uitvoering van kamer muziek met de medewerking van Mevr, FOSSAERT, kunstzangores, en do Heeron Phil. Loockx, Bestuur ders, Jules Drubbel en Prosper Bac- kaert, Leeraars aan de School. PROGRAMMA 1. Trio voor Klavier, Viool en Vioolcel (HH. Loockx, Drubbel en Backaert) Aronsky. 2. Meilied, voor sopraan, (Mevr. Fossaert). Huberti. 3. 28 Polonaise, voor viool. (H. Drubbel) H. Wieniawski. 4. Air de Mimi, uit «La Bohème» (Mevr. Fossaert) Puccini. 5. a) Milanese b) Sarabande voor vioolcel c) Menuet (H. Backaert) Caixde Ilervelois. 6. Kerstnacht, lied (Mevr. Fossaert) Wambach. 7. Fantaisie-Ballet, voor klavier, (H. Loockx) Pierné. Ingang kosteloos. Te 15 uur, op de Houtmarkt, Groot Kaatsspel, tusschen de moest ver maarde partijen van het land. In den namiddag baankoers voor wielrydors ingericht door den Volo club Snolrijders Te 20 uur, ten kiosk, Groote Markt, Conoert door de fanfaar Willen is Kunnen Woensdag 9 Juli a Te 15 uur, op de Houtmarkt, voortzetting van het Kaatsspel. Te 201/2 uur, op de Varken smarkt, concert door de koninklijke Harmo nie Les Vrais amis constants Donderdag 10 Juli i Te 15 uur, op de Albrechtlaan, Velokoers in te richten, door den Sportclub Een dracht Te 18 uur, in Burgershuis 15, Groote Markt, Pleohtige prijsuitrei king aan de leerlingen der tijdelijke vakleergangen ingericht door den Middenstandbond van Aalst en om liggende. Voordracht en concert. Gezellig samenzijn. Te 20 uur, op het plein der Vrij heidstraat, concert door de fanfaar Kunst en Vermaak Vrijdag II Juli i Herdenking van den Gulden sporenslag. Te 20 1/2 ure, ten kiosk Groote Markt, concert door de fanfaar Tot Heil des Volks Het was verleden Zondag dat de Vlaginhuldiging van den wijkclub Jean Steurebaut heeft plaats gehad, waaraan verscheidene vrienden heb ben deelgenomen Deze vlaginhuldiging droeg in zich iets prachtigs, iets grootsch, Vader Steurebaut wierd gefeest. Wie is Vader Steurebaut? Vader Steurebaut, ais Voorzitter der Wijkclub, is een der, strijdende pionniers van het eerste uur, hij is een dergene wier opofferingsgeest, moed en wilskracht aan het onge looflijke grenst. Vader Steurebaut, niettegenstaan de geen geestesbekwaamheid te be zitten, en dus geen leider onzer party is> dwingt nochtans allen eer bied af onzer partygenooten, èn van de oudere èn van de jeugd in het byaonder. Is hy niet een dergene die het hebben aangedurfd de Socialistische party hier in Aalst te helpen stich ten Heeft hy niert zooals onze be treurde vrienden Van der Meirsch, Vergeylen, Gits en andere koene stryders, alle ellende, vervolging en broodroof getrotseerd Hy is een dergene die jaren en jaren onderden knoetvan hetkatho- licisme, met aan het hoofd den saucissenman Woeste,geleden heeft, Dat heeft hun niet doen afwijken van hun ideaal dat ze nastreefden, zy hebben volhard in hun stryd, en de partij dat zü hierin Aalst hebben tot stand gebracht, die ten dien tyde een boorling was, maar toch gezond en springlevend, staat heden op het, punt de machtigste party onzer stad •te worden, zooals ze dit in de toe komst wordt over gansch het land, over gansch de wereld. Om dit alles moest Steurebaut ge feest worden, hy de nog kloeke.en gezonde man, trots zijn bereikte ouderdom, en het was niet alleen de parti.i die Steurebaut heeft gefeest, gansch de wijk was in feest, alle in woners waren verheugd, en hebben op waardige wyze onze koene strij der gevierd. Allen hebben zioh herinnerd op welke wijze onze eerste partygenoo ten bespot en gehoond zijn gewor den, menigeen pinkte een traan weg wanneer gezel Niohels, do vroegere stryd der socialisten uit eenzette. Na den Feeststoet die heeft plaats gehad, en nadatNichels gesproken had, wierdt er aan onzen gevierde een prachtige bloemruiker overhan digd door eene oude werkersvrouw, die ook de vroegere toestanden van' ellende en armoede hooft mode ge leefd. Deze erbarmlijke toestanden hebben plaats gemaakt voor meer welstand en genoegen in de wor- kersgezinnen, dank aan de opko mendemacht derSoe. party, en het was dan ook om daar vreugde lucht te geven, dat déze workersvrouw, den bloemruiker onzen Steurebaut heeft geschonken. Onze vreugde is er des te grooter om, en onze volle dige orkentelykheid gaat tot hem, omdat hij niet is geweken van zyn princiepen en van zyn Ideale stro ven. Voorvaar, dergelyke oogen- blikken zyn aandoenlyk. Dat dit een spoorslag weze voor onze in stryd staande makkers om verder ons ideaal na te streven en te vorwezen- lyken. Na deze plechtige feestelijkheden had er een prachtigConcert plaats door onze jonge Harmonie. Deze hebben op waardige wijze den lof van het talrijk opgekomen publiek genoten, voorwaar hun uit gevoerd programma was prachtig. We hoorden zelfs muziekkenners, niet tot onze party behoorende zeg-

Recht en Vrijheid | 1924 | | pagina 2