Koopt uw Likeuren bij Marcel NINOVE Zitdagen Geeraardsbergen. In den rooden bot. Denderleeuw. Uit Denderhautem. Meerbeke. Uit Nieuwerkerken. Café Leander. Burgers en Werklieden G. Van Driessche, Nieuwstraat, 31 Geeraardsbergen. Uit Schendelbeke. Onkerzele. Overboulaere. Samenwerkende Maatschappij voor Goodkoopo Woningen voor het Gewest Aalst. Do Maatschappij voorgoedkoopo woningen van het gewest Aalst, brengt ter kennis dat er op Donder dag 24 Juli 1921, te 10 uren voormid dag, ten stad huize zal overgegaan worden tot de openbare Qaanbeste ding van 6 arbeiderswoningen te bouwen op het terrein dor/nieuw- gebouwdo huizon langs don Ouden Doniiormondsehen Steenweg en Breodostraat. Plans, lastboek en bogrooting liggen ter in zage ten Stadhuiae, Bureel van Openbare Werken van af Maandag 14 Juli 1924, alle werkdagen van 9 tot 12 uren s voormiddags Wie doei er mee ioi de kiezing. P. D. B„ J. G.. P. V. D. S., D. L. C., II. A„ D. B. C., J. J. M„ B. R„ B. E., D. B. A. 10,00, Totaal 55,00. Propagandaclub. Rondgehaald op het hu welij ksfeest van Camiel Cobbaert en Odilo Con- ruytli, op den Knipperhoek. ten voordeele van den Socialistischen Propagandaclub van Denderhautem 12,00. Prachtig gelukt Concert. Op Zondag 29 Juni laatst bezooht onze Fanfare do Internationale Ten toonstelling der Coöperatie die in Gent gehouden wordt. Zij speolde daar oen Concert van 12 tot 1 ure 's middags. Iedereen was oven vrodon van do uitvoering. Van dag tot dag kunnon wy den vooruitgang onzer fanfaren bestatigen. wy kun nen niet nalaten hulde te brongen aan onzen iovervolle bestuurder ge zel Arthur Coppez voor den grooten vooruitgang door hem op kunstge bied daargesteld, alsook aan onze moedige muziekanten die zich op sohitterondo wyze van hunne mooi lyke taak hobben gekweten. Vooruit kameraden muzikanten hooger op De wyze raadgevingen van uwen knappen bestuurder ge volgd, dan zullen wy in korten tyd aan de burgerspartyen toonenwat de werkerskinderen vermogen na hunne volbrachte dagtaak.Vooruit, kameraden onder den kreet van WILLEN IS KUNNEN. E. Algemeene Vergadering. Heden Zondag IS Juli, om 2 ure namiddag, Algemeene Verplichten de Vergadering van al de Leden en Bescliermloden dor Fanfare De Voorwacht welke zal plaats hob ben in het lokaal. Dagorde 1. Zedelyk en goldelyk verslag. 2. Belangryke mededeelingen. Na do vergadering worden or 6 nieuwe instrumonten ingehuldigd. Vertrek met muziek aan 't hoofd om 3 1/4 uren stiptvoor een kleinen uitstap in de stad. Het bestuur durft verhopen dat al do Beschermledon deze vergadering en uitstap zullen by wonen. Goene thuisbly versAllen op post! Het Bestuur, Strijdpenning. Wie doet er mee. Van nu tot aan de kiezing: D'IIondt Victor 1,00. Van Impe Victor 1,00. Van Londersele Jan-B. 1,00. D'IIondt Petrus 1,00. Van Bol- leghem Omor 1,00. Wauters Joseph 1,00. A. C. 1,00. Adriaens Joseph 1,00. Van don Eockhoudt Theodore 1,00. DeDeyn Joseph 1.00. Miio Alice 1,00. Praét Joseph 1,00. A. W. 1,00. M. R. 1.00. Van Vaerenborgh Adeline 0,50. Wintels Victor 1,00, Buyl Leon 1,00. De Mol Constant 1,00. Van de Steen Pol 1,00. De Costor Edgard 1,00. Alfrod Gryseels 1,00. Joseph Dannau 1,00. Polydoro D'Hondt 1.00. Wachtelaer Hubert 1,00. J. S. 1,00. Baetens Karei 1,00. De Wit Elvyro0,50. De Vleeschou- we.rTheophiel 1,00. Do Mol Rané.1,00. Sertin Julia 1,00. Van den Berghe Jan 1,00. Van Londersele Remy2,00. Ovdrdraoht 230,5o fr. Totaal 268,5o fr. Muziek. Gift propagandaclub van Moer- beke 30,00. Gezongen by Victor Adriaens door G. Van der Taelenjiet lied Morgen zy t gy soldaatrond gehaald door denzelfden 4,70. Ge zongen bij Victor Adriaens 3,70. Ge zongen door E i mond Wachtelaer bij Victor Adriaens en rondgehaald door denzelfden 3,80. Ontvangen van onze Ninoofsche kameraden in Detroit-Michigan ver blijvende, de som vau 333 fr., dit als bijdrage van beschermlid onzer fanfare voor de maand Juni. René De Mol 1/2 (I. Daniel Sertin 1/2 d, Omer Van Kossem 1/2 d. Adolf Van der Strceten 1/2 d., Alfons Van Ros sein 1/2 d. Polydoro Van Rossom 1/2 d. Omer Van der :Straeten 1/2 d. Be- noit De Bolle 1/2 d. Alfred Van der Meersch 1/2 d. Emiel De Coninck 1/2 d. Karei Dannau 1/2 d. Adolf Van den Bossche 1/2 d. Frans Taffyn 1/2 d. Joseph De Ville 1/2 d. Hippol De Ville 1/2 d. René De Winne 1/2 d. Edmond Van Roy 1/2 d. Arthur De Ville 1/2 d. Theophiel Van Londer sele 1/2 d. Alfrea Van Londersele 1/2 d. Louis Van de Velde 1/2 d, Pr. Coppens l/2d. Alfons Van den Berghe 1/2 d. Leon Neerinckx 1/2 d. De Dob- beleer Frans 1/2 d. De Coster Louis 1/2 d. Petrus Wagemans 1/2 d. Theo dore De Cooman 1/2 d. Maurice De Meyer 1 d. Prans Do Meyer 1 d. Fr, De Coster 1/2 d. Langs dezen wog bedanken wy onze Ninoofsche broeders, welke aan de overzyde van den grooten Oceaan verblyven. voorden grooten steun door ben aan ons muziek ge bracht. Dit kan als voorbeeld dienen aan nog vele onzer partygenooten, welke nog hier wonen en nog geen beschermlid onzer Fanfare zyn. Allo, kameraden, allen hot voor beeld gevolgd van onze in Amerika verblyvende vrienden totgroptwor ding van onze geliefde socialistische fanfare. Nogmaals onzen besten dank en brooderlyke groeten. Door uwe plicht te doen als Cooperateur, draagt gij veel bi] tot de verlossing van de werkende klas, uit de handen van hun ver drukkers en uitbuiters. Het is de Samenwerking die on eindig veel bijdraagt voor de wel vaart van de arbeidende klas, en die in oogenblikken van strijd, de arbeiders haren steun toekent, en hierdoor de overwinning meer dan eens heeft verzekerd. Omdat Taaf zes frank krjjgt vooi zijnen kermis 0,25. Omdat lij) hem daarmeo zat drinkt 0,25. Omdat lui poef maakt 0,25. Omdat fJij daarvooi zaagt en tegen V. ruzie maakt 0,25. Omdat hfi bjjna Ontvanger was 0,25. Omdat Mance haren poef betaald iieeft en het niet weot 0,25. Omdat afj naar de koolmijnen gaatmetPeot zijn bidon 0,25. Omdat Petrus van daag op zjjn lappen was o,25. Omdat Benoit zonder zijn vrouw op gang is 0,25. Omdat Marin met een jong meisje van 70jaren uitgeweest heeft 0,50. Omdat het homsuries houden is. 0,25, Omdat hy er zoofler koti met Iam bic drinken 0,25. Omdat h(j met. een groot gedacht santé doedt 0,25. Om dat hij jaloersch was, omdat Pol en Dolf bij do dochters zaten 0,25, Om dat hij bij hun niet mocht zitten om do aardbeziën op te oten 0,25. Omdat bij een.rendez vousmet de oude had 0,25. Omdat hij présent was 0,25. Omdat PoIJhetgozien heeft 0.25. Om dat alles om tor best ging 0,25. Om dat Pol mocht schilderenO,25. Omdat Dolf met een schampavie speolde 0,25. Omdat hij korts nadien weer kwam 0,25. Omdat Petrus van half zes aan Mance haar-deur stondt 0,25. Omdat hy haar moest patatten brengen 0,25. Omdat Tuin en Mance kommissies 's avonds moeten doen 0,25. Omdat zij hun dan 's morgens niet zouden overslapen 0.25. Omdat Pol ook al baas is 0,25. Omdat hij nog grooter kousenbanden kan tappen dan Mance 0,25. Omdat hü zegt, ziot wat ge sehrijft0,25. Omdat Marin content is dat Pol in de strijdpenning staat 0,25 Omdat dezen die Omerken in de strijdpenning zet bet niet betaald heeft 0,25, Omdat Omerken het daar om zelf betaald 0,25. Wie doet er mede tot aan de kiezing. StevonsL. 1,00. Schiotecat G. 1,00. Buyl Pot. 1,00. Simon Petrus 1,00. Gottemans Kich. 1,00. Buyl Jozef 1,00. Stevens Tiet. 1,00. Perdaons Leon 1,00. De Coorde Fr. 1,00. Van der Maolen Gustaaf 1,00, Stevens Arthur 1,00. Goudwildors Philemon 1,00. C. C. 1,00. Hemmeryckx Frans 1,00. De Schepper Clemence 0,50. Jacobs Prans 1,00. De Trèe Jean- nette 0.50. O. B. K. 1,00. Van der Kelen Henry 1.00. Van Vreckem Gavrie i.oo. Voor de Trompettersclub. Gerongen door Ivonne Perdaens bij Gust. Do Vos 2,10. Gezongen door Maria Van de Velde en rondgehaald door Victor Verstraeten 5,15.Gezon gen dooi Watripont Emiel 2,50. Go zongen by Edmond Tiolemans door Dizen Flikker 2,00. Gezongen door Adolf Steenhaut en rondgehaald door Branckaert Ilenri 2,85. Gezon gen door Marieken en rondgehaald door Cyriel V. D. Taelen by Emiel Coppens 7,75. Gezongen door Adol- phine Arysen rondgehaald door Fr. Van de Velde by Theophiel Van der Vorst 4,26. Gezongen door Victor Sertin en rondgehaald door De Coorde Frans by Taaf De Vos 4,00. Gezongen door Isidoor Van den Eek- haut, en rondgehaald door Sertin by Taaf Vos 2,10. Gegeven door Jan Tjoef 5,00. Totaal fr. 38,30. BELANGRIJK. Heden Zondag 13 Juli, om 5 ure namiddag, by Petrus Adam, Kwale straat. Algemeene vergadering voor de leden der verschillende Vakbonden en Propagandaclub. Zeer belangrijke dagorde. Belang rijke besprekingen door de Go- meenteraadsleden, Het bestuur doet oen byzonder beroep op allen, omdat niemand zou ontbreken. HET BESTUUR. van Volksvertegenwoordiger Alfred Nichels. TE AALST. Iodcren Zaterdag van 9 tot 11 uro "s morgens, in hot lokaal «Hand in Hand» Molcndries. GEERAARDSBERGEN lederen le Maandag der maand, van 9 tot II 1/2 uren morgons In het Volkshuis, Groote Markt. NINOVE. lederon le Dinsdag dor maand van 8 tot 10 ure \s morgens, in liet lokaal De ReddingGeoraardsborgschostraat. SOTTEGEM, Eiken 2e Dinsdag dor maand van 8 tot 10 ure 's morgens, bij Jef Beorene, Nieuwatraat, 13. N. B. Voor dringende zakon is het adres van Volksvertegenwoordiger Alfrod NICHELS. Erembodegemstraat, 14. Aalst NAAR GENT. Het is den Zondag 27 Juli, dat do Maatschappij -De Lustige Vriendon» de KOOPERATIEVE TENTOON STELLING gaan bezichtigen. Van deze gelegenheid zullen vele party genooten willen gemeten, het ver maak zal zich niet laton zoeken en het nuttige niet verwaarloosd wor den. By aankomst te Gent wordt vooraf bezoek gebracht aan hot Feestlokaal VOORUIT, vandaar gaat hét naar de Tentoonstelling. Na do middag be zoeken wy do Gentsche Haven, waar wy de ROODE VISSCHERSVLOOT gaan bezichtigen. Aan hot bezoek der KOOPERA- TIEVE TENTOONSTELLING zou I geen enkele samenwerker zich mo gen onttrekken, vooral do vrouwen moeten de|machtige en schoone ver wezenlijkingen der Kooperatie gaan zien. Het zal hun overtuigen dat de KOOPERATIEVE PRODUKTEN niet moeten onderdoen voor deze der ka pitalistische inrichtingen, en ook dat wii als samen werkersplicht heb ben alles te koopen in onze oigéne winkels, in onze kooperatievp. Naar Gent weze het ordewoord. Wie me- dereizen wil met de Lustige Vrien den, late zich inschry ven, allo dagen van 7 tot 8 ure 's avonds. Pry's per koopon, heen en terug 7,25 fr. NIET VERGETEN? Zaterdag 19 Juli aanstaande, om 1/2 uce 's avonds heel stipt, hot puike avondfeest, gegeven door de zangafdocling onzer Jonge Wacht. Praehtig programmawelke do mooi- lyksto moet bevredigen. Zang, alleenspraken en verrassingen door de kleine (urnerossen en turners. Algemeene inkomprys l,05fr. Kaar- ton te bekomen den Woensdag 16 en Donderdag 17 Juli, van 7 tot 8 8 uro 's avonds, aan hot winket Ci nema. Wio onze Jeugdgroopoering steunen wil, en een aangename wil doorbrengen kome naar dit avondfeest. CINEMA. Zondag 20 orj Maandag 21 Jnli. Asta Nielsen in Menschelijk Verval, drama in 8 doelen, Als komiek Plum. Pry zen der plaatsen 2 00, 1.75, 1,25. Strijdpenning. Omdat de katholieken van Over boulare 4000 fr.aan hun boon hebben in het proces van L... 20,00. Samen- werkers steunen hun eigen werk met het koopen van loten der TOM BOLA dor Tentoonstelling 0,50. Wie een lot koopt dezer Tombola is zyn kooperatie genogen 0,50. Omdat do bode van de kooporatlef hun ton dienste is voor do verkoop van loten 1.00. Opbrengst der 1" lyst, WIE DOET ER MEE VAN NU TOT MET I)E KIEZING 23,00. Opbrengst 2° lyst 20,00. BUIZEMONT. Schoone en aangename wande ling. Te bekomen alle soorten van drank van eerste kwaliteit. Mattetaarten. Hesp. koopt uwe Schoenen BIJ Wiedoet er mee. Engels Jan Bapt. 2,00. Piotor Da neels 1,00. Capiaux Romi 1,00. Vict. Schotto 1,00. Daneels Joseph 1,00. Capiaux Philemon 1,00. Alfons Pro merens 1,00. Herrogodts Cyriel 1,00. Van Mello Albert 1,00. Daneels Fl. l,0o. Do Coster Louis 1,00. Danocls Gustaaf 1,00. Capiaux Lucien 1,00. Daneels Romi 1,00. Van Bolle Ren 1,00. Totaal dezer week 10,00. Gemeenteraadszitting. Dagorde l. Do kerktoren, 2. het opmakon der gemeente en sohoolbe grooting dienstjaar 1924.3. Prysdee- ling in de gemeenteschool, 4. het goedkeuren der periodieke wedde verhooging van den secretaris, 0. toekenning oener toelage aan den veloclub. le punt. DE BURGEMEESTER, blyft by zyn vorig besluit, den on derhoud van den korktoren niot te aanvaarden zoolang de kerkfabriek ?eeno toestemming geeft de klok te aten gebruiken door hem, en dit ook voor het aankondigen van den Mei. 2c Er wordt in de begrooting door het schepencollege 500 fr. meer in geschreven voor het onderhoud en vervaardigen van alam dor gemeen te, daarna wordt de begrooting goedgekeurd. 3e punt, Schepen van ondorwys (Van Schoors) stelt voor dit jaar prijsdeeling te houden in do ge meenteschool hy vraagt eeno som van 750 fr. in de bogrooting te schryven. PEERTS (katli. gewezen burg.) Dit zou ik niet doen, ik zou er liever de grachton mee openen, wat hobben de Kinderen met die pryzen. VAN SCHOORS, de grachten zul len torzelfdertyd geopend worden en ik vraag dit jaar eene prysdoo- ling. Ik heb het reeds aan de leer lingen gezegd, de ondorwyzer en onderwijzeressen bobben er zich op toegelegd, en ook hunne leerlingen er naar geschikt. Hot ondorwys moet opgebeurd worden en de prys- deoling zal meer Jmoed by do leer lingen brengen. Dit wordt gestemd met de stemmen dor socialisten tegen de oppositie. 4e punt, De twoojaarlykscho ver- hooging van den gemeente secrota ris wordt met, algemeene stommen aangenomen. 5" punt, Schepono VAN SGHOORS, stelt voor gezien de huidigo levens duurte, gezien de ambtenaars van den staat reeds eene dertiende maand toegekend zyn, en de B. D. niot wil ingaan op den eisch van boroepsvoreonigingon, en van geene dertiende maand wil weten, eenen duurtetoeslag te geven aan den Ge meentesecretaris gesteund op het indexcyler en dit uitgaande van op punt 401, opslag by iedere verande ring van 20 punten van 5 0/0 bere kend van 1 Januari 1924. PEERTS gewezen burgemeester, doot opmerken, dat do Gemeente secretarissen zich hadden tevreden gosteldmet h unne vorhoogi i g welke zij ontvangen hadden naden oorlog, maar dat zy nu niet meer tevreden w aren zooals andere arbeiders, dat zij ook telkons naar verhooging vroegen. Hy deed uitschijnen dat dit ovorbodig scheon. VAN SCHOORS, nu moeten wy donken aan de tydon dat do schry- vers, en zoogezegd de inteloctueelen aan geone veroeniging dachten, dan moesten zy afwachten van booger- hand tot er haar een billjjk. loon wordt toegestaan, maar nudatzy ook eene sterke voreeniging heb ben, kloppen zy gezamentlykaan en stellon zy zelf hunne oischen, op een behoorlyk loon. Ge ziot wol ik heb hier eenen omzendbrief van den heer Gouverneur, waarin staat op welke basis hy aan do eischen hun- nor vereeniging wil toegeven, en het is juist [op dezen grondslag dat ik den duurtetoeslag voorstel, Na verscheidene opmerkingen door de oppositie wordt het ten slotte aange nomen, doch maar Juitgaando van 421 punten van den Index. 6e punt. De Burgemeester geeft lezing van eenen brief tot bet toe kennen eener toelage aan den velo club. Ik stel voor oene som van 150 fr. in do bogrooting te doen inscho ven, gezien de club eeno koers geeft op do kermis, en hot vermaak en verteer ten goedo komtvan iedereen. Den heer PEERTS, zegt dit niet (e stemmen, alsook Van Audenhaege Frans, De Taoye Petrus, en De Hoeck Emiel. Daarna wordt do zitting geheven. Gemeenfteraadzitting van I Juli 1924. Om te beginnen krygen wy na le zing van het verslag der vorige zit ting oen motie te stemmen tot ver dediging van onzen frank. Deze motie of beter de vraag tot stemmen dezer motie gaat uit van een komiteit die zich voor doel stelt onzen belgi- schon frank te doen stygen door de bevolking aan te zotten zooveel mo- gelyk bonoodighodon en produkten van belgischon oorsprong te ver bruiken en de vreemde produkten slechts by noodzakelykhoid en zoo spaarzaam mogelyk te verbruiken. Gezel Cosyns zegt deze motie ie zul len stommen waar wyst er terzelf- dertyd op dat het hier nogmaals de werkende klas is die baron plicht doot, torwyl het onkel do ryken zyn, die om hunne hoogmoedige driften naarluxeartikelentovoldoon slechts de buitenlandsche markten willen kennon en begeeren. Vervolgens wordt eene leening mot het gemeentekrediet gestemd van 274,000 fr. voor de werken aan den weg N. 0 (Schellebeek) met 3 le gen 2 stemmen. Aan don burgemeester wordt machtiging gegeven, in beroep te gaan tegen het vonnis dor Rechtbank van üorlogschade, dit in het belang dor gemeonte. Als volgende punt hobbon we het vieren van 11 Juli (Guldonsporondag). Cosyns alhoewel zelf flamingant, ziot do kans schoon, om onze kadod- dors eons by hunne ezelsoren te trekken, en hen hunne onverdraag zaamheid tegenover andersdenken de eens aan den lyvo zelf te doen gevoolcn. Hij neemt dus hot woord om te verklaren zich tegen het vio- ren van den 11 Juli te zullen verzet ten VOOR DEES JAAR. Eischt, dat, alhoewel dezen dag in hot. schooi programma als feestdag is inge schreven, dat op 11 Juli de scholen moeten open zyn zooals op gewone schooldagen, deze les moot gegeven worden. Als vcrschooningsrede van zyn eisch verklaart Cosyns Verio- den jaar hebt ge met opzet oenege- meonteraadzitting verschoven, om te BELETTEN over het feest van den Eerston Mei te sproken en oen stem ming daarover te vragen. Om nog moer met ons den zot te houden, hebt ge deze zitting verschoven tot op TWEEDEN MEI, dus tot daags NA Eerston Mei, om het vieren van Eersten Mei te besproken. Kan het schaamteloozer Nu dit jaar hebt ge nogmaals misbruik gemankt van uwe meerderheid,om onze vraag voor het feesten van Eersten Mei met minachting te behandelen. Wel nu, heden zeg ik, MOGEN HETGK- MEENTE-PERSOONEEl, EN DE SCHOOLKINDEREN GEEN DEE1- NEMEN AAN HET EERSTE MEI FEEST, DAN MOETEN ZE OOK

Recht en Vrijheid | 1924 | | pagina 3