Hl C NINOVE UIT MEIRE. Uit Lede. Belgische Bank SOTTEGEM. Do. kiesstrijd geopend üroote Meeting Geeraardsbergen. Meerbefee. CECILIA. Op Zondag 9 November viert het muziek dei- Cheminots zijn jaar- lijkscit Ceciliafe.est. De kameraden van het privaat en in 't bijzonder deze van onzen propagandaclub worden vriendelijk uitgenood ïgd het feest mee te vieren. Prijs 10 fr. voor de man 5 fr. voor de vrouw. Des avonds prachtig feest voor al de leden. Zeer dringesd. Al de leden van den socialistischen propagandaclub worden dringend verzocht de Algemeene Vergadering bij te wonen op Maandag 27 October om 8 uren 's avonds in het Achturon- huis. Schikkingen moeten genomen worden voor de propaganda in 't vooruitzicht der kiezing. Strijdpenning'. Rondgehaald in het Achturenhuis van Namen 60,25. Liederen gezon gen in het Achturenhuis van Den derleeuw 5.40. In den offerblok van liet Achturenhuis van Denderleeuw 56,50. Van ne schacht uit Duitscl}- laud 5.00. Wie doet er mee tot de kiezing. D. B, P., D. B. L., J. G.. J. E., B. R., B. E., V.D. S. P., D. B.A., 1). L. C., B. J., B. A., iedereen frank Totaal fr. 11,00. In het katholiek weekblad Do Vlag van 12 October laatstleden, lezen wy dat het kopstuk der socia listen van Meire zich' zou willen op hangen hebben. Gedreven door eeno begrijpelijke onrust, hebben wij een onderzoek ingesteld om te vernemen in hoe verre dit sohrijven met de waarheid strooktte. Den uitslag was een al gemeen gelach als antwoord op de gestelde vraag. Niet weinig werd den spot gedreven met den.jour- nalist-korrespondent van De Vlag te Meire. Zulks bewijst eens te meer hot vertrouwen dat de weinige lezers van De Vlagin hun blad mogen stellen, en in 't bijzonder in don klepper die dergelijke geruchten durft verspreiden. Domkop X. Strijd penning. Gezongen in het Volkshuis door Troch Joan, rondgehaald door Leo pold 2,05. Gezongen in 't Volkshuis door Edward Vereecken, ro.ndgo- haald door Victor Troch* 5,70. Na een sehoocen dans door Alfons Troch. in 't Volkshuis, rondgehaald door All'ons Troch 3,5o. van den Arbeid NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ GENT, Voldersstraat l,GENT Agentschap te La Louvière 46, Sylvain Guyauxstraat. Postcliecrekéningen te Gent n° 850 te La Louvière n° 48375 Kapitaal i 5,000,000 frank. Reservefonds s 2,165,590,94 Bedrag der deposito rekeningen op 31 December 1923: 40.912,669,18 Fr. Allo Bank-& Beursverrichtingen. Interesten op de verschillende rekeningen en geldplaatsingen. Checkrokeningon, betaalbaar op zicht fr. 2.50 o/o Halfmaandelijksche rekeningen fr. 4,40 o/o Rekeningen met voorbericht van 15 dagen fr. 4,50 o/o Rekeningen met vooibericht van 30 dagen fr. 4,60 o/o Termijnrekeningen op 3 maanden fr. 4,75 o/o Termijnrekeningen op 6 maanden fr. 5,00 /oo Termijnrekeningen op 1 jaar fr. 5,25 o/o Verkoop van Kapitaal-aandeelen OSINES LEOPOLD PHALEMPIN aan IT. 735,00 BELGISCHE BANK VAN DEN ARBEID aan fr. 872,50 FABRIQUE DE BONNETERTE V. AMEYE aan fr. 850,00 Kasbons HIOORIFERES du LITTORAL 7 aan fr. 490.00 uieerbaar,den 31 Decorabor 1931 C 'TONN1ERE GANÏOISE 71/2 °/o aan 487,50 uitkoorbaar don 1 Juli 1933. Verhuring van brandkoffers. 7 VOORDRACHT Op Donderdag{l3 November, wordt in het lokaal bij Je.f Beerons, Nieuw- straat, door den Propagandaclub een Voordracht met Lichtbeelden ingericht, gegeven door gezel Jules De Backer, uit Gent, ever Eene reis in Zwitserland Begin stipt om 7 1/2 ure. We kiinnon onze makkers niet ge noeg aanraden, deze leerrijke en aangename «Voordracht» bij to wonen. Ook do vrouwen moeten mede komen. Wie een genoeglijke avond wil doorbrengen kome dus naar de Voordracht. De Soc. Propagandaclub. lieden Zondag wordt de kies strijd in hot Kanton Sottegem ge opend. Heden Zondag zal er dus eene nlaats Imhbon, nm 5 1/2 ure 's avonds, bij J«f Kearens, Nieuw- straat, 13. {SPREKERS Alfred Nichels. Volksverte genwoordiger. Prosper De Bruyn, Secretaris van het. N. S. IJ. P. T. T. Z. Guill. De Nauw, Senator. Werklieden in massa erheen. De Soc. Propagandaclub. Voor ons Muziek. Omdat Gust geen geluk heeft in do liefde i,0o. Gegeven door de voreenigde Crispvn-leden bij Jef Beerens 14,Go. Totaal 15,60. Voor de vlag van den Ziekenbond Gezongen door Sanglan A. by Victor 01 te on rondgehaald door hem zelf 2.35. Strijdpenning. Van Sanglan Adolf, omdat Anna het teruggevonden heeft 0,25. Om dat Albert twee speurhonden ge zien heeft op de Markt 0,25. Omdat hij aan zijn haar trok, omdat hy niet moest mede gaan 0,25. Omdat den dikken Dolf van Aalst niet meer durft mode komen, geeft Dolf ICo- perto o,25. Omdat Flacon zijn sau- cisson gepakt was van den boor zij nen hond, geeft Lefèvro Loon l,o0. Omdat, Flacon al «acht dagen achter zijn mes zoekt en nog Jiiet gevonden heeft, geeft Cyrillo ook l,oo. Omdat Parmentier Joseph bij getrouwd is met de dochter van den bakker, geeft Flacon ook l.oo. Edmond geeft ook ne frank, omdat Lefévre Leon, betteraven uitdoed mot galqchen aan 1,00. Omdat de Staeyer koffie gomaakt bad met peper in l,oo. Om dat Matrasso do vuilkar doet l,oo. Totaal 7,oo. Over Arbeidersopvoeding. Het Plaatselijk Komileit voor Ar- beidecsopvoeding heeft zijn werk begonnen, do Voordracht van Dr Leemans over het Levenswonder heeft waarlijk een suoces geweest, en voordrachtgever en inrichters kunnen niet anders dan tevreden zijn over de geest om meer weten die onze klasse bezielt. De opkomst der vrouwen was bij zonder treffend. Do voordracht verklaarbaar ge maakt met film zal menig aanschou wer getroffen hebben, door zyne juistheid, en zal er aan mede helpen vele verkeerdheden te doen ophou den, en meer de natuur en zoo menige ellendo uit de wereld te helpen. Het Komiteit zal trachten eene voordracht in te richten mot tilm, over de zoo vreoselijko ziekte de tering, die ongelukkiglijk nog duizonde slachtoffers vergt. Daarnoven heeft hot Komiteit zijn eerste cursus ingericht voor Be stuurloden, met als onderwerp. Medozogging in de Nijverheid, Makker Landsvreugd, die de cur sus geeft, kon zich tevreden stellen, zoo met de opkomst als met den ijver, die de makkers bezielde. Der tig makkers waren gekomen (en wij rekenen dat allen de 4 lessen zullen volgen) om de zoo zware en inge wikkelde zaak in te studooren. Do taak dor Bestuurleden wordt met den dag zwaardor, en wij moeten gebruik maken van al de ten onzen dienste staande middelen, 'om zoo goed mogelyk de belangen onzer leden te verdedigen. Ook met het heropenen onzer Boe kerij mogen wij ons verheugen, en kunnen wij wyzen op een groot getal lezers en lezeressen, maar tevreden kunnen wy niet zyn. Moer en moer lezers moeten naar onze boekerij komen. Meer en meer moet er gole- zen worden, on do ouden hebben voor plicht, hunne kindoren naat onze Boekerij te zonden, om zo go durende de winter avonden moer en gezond geostelyk voedsel te geven. Alles stellen wy ter hunner beschik king aan de ouden om te helpen. Langs dezen weg doen wij een op roep aan onze leaers, die soms nog in het bezit zijn van aohter gebleven boeken, zoons terug te bezorgen. Aan vrienden en partijgenooten die soms eigen boeken hebben, vra gen wij ze ter onzer beschikking te stollen, zy zullen mede helpen aan ons opvoedingswerk, en de hoeken zullen met dank aanvaard worden. HET BESTUUR. S. M. VERBROEDERING. Uitkeering Winkeldeel. Dinsdag 28 Oktober van 1 tot 275. Woensdag 29 Oktober, van 276 tot 550. Donderdag 30 Oktober, van 551 tot 825. Vrijdag 31 Oktober, van 826 tot einde, alsook de niet leden, tel kens van 9 tot 12 en yan 2 tot 5 ure. De Loden worden verzocht het broodboekje mode te nemen om liet bedrag dor aankoopen in te schrij ven. Semenwerkers, Huismoeders, Belangrijke uitbreiding is gege ven geworden aan onze ellegoed- handei, er is prachtige keus van gemaakt ondergoed voor vrouwen, mannen en kinderen. Onderbroeken en'onderly ven in echte normal, kou sen, mans, vrouwen en kinderhem den, fantaisie artikelen voor man non en jongelingoo benevens groole keus van flanellen, katoenen en stoffen voor brouwen en kinderklee- den enz. In do kleedorwinkel dor Verbroo dering prachtige keus van stoffen voor Pardessus, mans en kindorkos- tumon, verzorgd werk, matige prij zen. Weet gij dat ge in de winkels der Verbroedering alles vindon kunt. wat, gij noodig hebj, in uw gezin. Winkelwaren van eerste hoodanig- heid. De fyno Koffios en Suikery dor Federatie der Samen werkingen. Deel op alle aankoopen. Naar Sottegem. De fanfaren Verbroedering en onze muziek afdoeling De Lustige Vrienden nemen deel aan de roode Zond.ag in bot kanton Sottegem. Niet min dan nogen meetings wor den lieden Zondag gegeven. Wij vertrekken hier om 11,30 ure. Mannen allen op post. CINEMA. Heden Zondag 26-en Maandag 27 October, Jubilo» Goldwj'n film, een meesterwerk. Mannenhart r- drama met Frank Koonan en de kleine Thulina Salter. Een komiek in 2 doelen mot Zigoto Donderdag 30 October. Een superfilm van de First Natio nal Deze die vergiffenis schenkt groot drama in 9 doelen, met Doro thy Phillyns en Wallace Beory. Een der meest aandoenlijke filmen. Met Allerheiligen. Zaterdag 1 November en Zondag 2 November twee verschillende en uitgelezen programma's. Norma Ta lm ad go, Hoot Gibson, en Lafrik on Cie. In 't Kort. Mary Carr in de sensatiefilm De hel des levens Wie doet er mee Bedienden 28,00. Franceus Remi 1,00. Pion Thoophilo 1,00. Herro- godts Adrien 1,00. De Pelsomaeker Victor 1,00. Dries Casimir 2,00'. Pen- nowaert Aug. i,0o. Onbekend 1,00. De Moyor Alfons2,00. Totaal 38,00. Verleden Zondag haddodrieinaan- delijksche vergadering plaats van de loden en bosGliermlodon onzer fanfare De Voorwacht Van voor hot vastgestelde uur waren er roods kameraden in ons lokaal voroenigd. Om 2 uren stipt, opende onze ge achte Euro Voorzitter, gezel Jan- Baptist Van Londerselo met, oonigo gepaste woorden deze welgelukte vergadering. Do Sekretaris gaf Inzing van het financieel verslag, dat zonder op merkingen en met algemeene stem men goedgekeurd woud. Nu nam onze Eere-Voorzitler nog maals het woord. Hy maakte ons de historiek van onze fanfare van af haar ontstaan. Hij herinnerde er ons aan met welke ovorgroote moei lijkheden zy vroeger dikwyls te kampen gehad heeft,, maar zegde hij, alle hinderpalon heeft zy weten te trotseeren om op den dag van heden rotsvast te staan als oen gra- niethlok, waar allo vijanden hun hoofd tegen ten pletterloopen. dat wij vandaag zoo vast staan, dat heb ben wij in de oorste plaats todanken aan onze Ninoofscho kameraden welke in Detroit-Michigan verblij ven. Het zijn deze vrienden die regelm.atig iedere maand hunne bij drage ten voordeele van ons muziek afsturen en die ons tooi aten vandaag, wederom 5 nieuwe instrumenten in te huldigen. Hij zette ook de muzikanten aan zoo goed mogelijk de repetition hij te wonen. Hy bracht, hulde aan don wakkeren bost,uurder gezel Arthur Coppez voor de toewijding dooi4 hem aan den dag gelegd, ten voordeele van onze fanfare, alsook voorden grooten vooruitgang dat deze ge maakt heeft,, onder ziine kunstige leiding. Hy deed een beroep op al de aanwezigen altyd al onze inrich tingen indachtig te zijn. Hij toonde hun de voordeeion door de coöperatief gegeven voor het plaatsen van spajfrgoldon enz. Als slot deed hy een beroep op de do kameraden, van nu af aan begin nen propaganda le maken voor onze party om mot do toekomende kio zingen de rommolboel van klerikaal en liberaal van hunnen troon te halen en de reactie doen plaats te ruimen voor de ware Sociale demo cratie. Do rede van onzen ouden voor kamper werd warm toegejuicht. Om 3 1/4 ure vertrok ons muziek om 5 nieuwe instrumenten in te balen en er eene wandoling mede te d»oen in de stad, on onzen weg den besten indruk achterlatende. Het was voor waar een goede propagandadag. E. In goed gezelschap. In het veelgelezen weekblad der grootttte liberale partij van ons ons arrondissement, valt ons de groote eer te beurt aangevallen te worden. Men beeft de beleefdheid zoover gedreven ons een dier vodden blaadjes onder band Le zenden. Zeer gevoelig aan dergelijke op lettend lieden, ware hot onbeleefd van onzen 't wege, daar geen enkel woordje op te antwoorden. Wij zijn dus dictators of alieen- heerschers. Zoo Zoo Wij hebben liet, in alle geval ver gebracht, dat de groote eer ons te beurt valt, aan ons, nog jong inden strijd, aange vallen te worden, in gezelschap van onzen geliefden voorkamper An- seelo en mijn bosten vriend Nichels. De schrijvelaar wil evenwel be- kennen_dat onze voormannen ver standige mensohen zijn. Wel bedankt om die bekentenis, maar wij blijven niettemin toch dictators of alleenheorscbers. Mogen wy ons een klein vraagje veroorloven Zou de steller van het epistel do goed heid niet willen hebben aan zijne honderdo lezers, (in Ninove zijn er nog dry) kenbaar te maken en uit een te zetten, waarbij hot komt, dat noch volksvertegenwoordiger Ro byo, noch senator De Blieck in Ninove, hun zitdag niet meer houden Zou hij er niet bij voegen, waarbij het komt, dat de. liberalen van Ninove, geen gemeens meer willen hebbunf mot deze van Aalst. 't. Ware interessant zulks eens te ifboren ui teen zetten. Wij wedden voor al wat de lieer en WINDIIANEN van Aalstwillen.dat het zal bowe zen worden, dat het is, omdat den trio van Aalst, do alleenheerschappij willen over gansch het arrondisse ment,. Waar zouden de dictators bij de liberalen wel zijn Zouden onze blauwtjes hot, niet eens vragen aan deze van Ni novo? Jt Waro in elk geval voor draaiers en windhanen als deze van Aalst, boter te zwijgen dan t,n spreken van koorden in 't huis eens gehangene. PROLO. Goed om te onthouden Wij waren verleden Woensdag op de zitting van ons vredegerecht. Aan liet woord Meester De Clorq, katholieke senator. In zyne uiteen zetting geeft hy met voel ironie, het volgende ten beste, sprekende over de ouderdomspensioenen De stad Ninove eene rijke stad zijnde, niet wetende «rat met haar géld aan te vangen, heeft het pensioen van 660 franken per jaar gebracht op 720 franken per jaar. VersohooniDg, heer katholieke senator, als gemeenteraadsltd en als lid van de kommissie van flnantien, moet gij den geldelyken toestand van de stad heel wel kennen, en weten dat wy niet ryk zyn maar gij hebt hier willon den draak ste ken, met het democatiscb gemeen tebestuur, dat zyne verplichtingen tegenover de r arbeidende klasse heeft willen volbrengen, door bot pensioen van 660 fr. op 720 fr. te brengen, ondanks zyn benarden geldolyken toestand. Voor éénmaal dat ge nu dacht spirituëol teeijn, hebt gebet waarlijk slecht aan boord gelegd, en was uwo g (b) eestigheid moor dan misplaatst. Inelkgoval, heer kleine generaal van do zoo de- mokratische katholieke partij, wij houden rekening van uwo woorden en zullen ze u, daar waar het past, weten te herinneren. PROLO. Partijgenooten Raadpleegt de kiezerslijsten, in het Volkshuis ter inzage Waakt op uw kiesrecht en doe hij tyds uw reklamatie aan den Partysohrijver. Pol VAN DESTEEN. Rouwbetooging. Op 1 November(Ailerheiligen) om 2 uren slipt namiddag brengt onze fanfare eene welverdiende hulde aan onze overleden partygenooteé. Reeds velen onze oudste stryders genieten de eewige rust, na een gansch leven van stryd voorde ontslaving der arbeiders. Aan deze braven brengen wy op dezen dag onze welgemeende buide en dank. Partijgenooten welke dien dag zinnens zyn bloemen te dragen op de graven van overleden familie leden kunnen deze mede brengen naar hot lokaal. Wy doen een op roep aan alle pairtygenooten den rouwstoet te vergezellen, als blyk van erkentelijkheid aan onze over leden strijdmakkers. Het Bestuur. Wie doet er mee. Van nu tot aan de kiezing D'Hondt Victor 1,00. Van Impe Victor 1,00. Van Londerselo Jan-B. 1,00. D'IIondf Petrus 1,00. Van Bol- .eghem Omer 1,00. Wauters Joseph 1,00. A. C. 1,00. Adriaens Joseph 1,00. Van don Eeckhoudt Theodore 1,00. DePeyn Joseph 1,00. Milo Alice 1.00. Praet Joseph 1,00. A. W. 1,00. M. R. l.oo. Van Vaerenbergh Adeline 0,50. Wintels Victor 1,00, Buyl Leon 1,00. De Mol Constant 1,00. Van de Steen Pol 1,00. De Coster Edgard 1,00. Alfred Gryseels 1,00. Joseph Dannau 1,00. Polydore D'Hondt 1.00. Wachtelaor Hubert 1,00. J. S. 1,00. liaetens Karei 1,00. De Wit Elvyre0,50. Do Vleeschou- wer Theophiel 1,00. De Mol Renél.OO. Sertin Julia 1,00. Van den Berghe Jan 1,00. Van Londerselo Romy 1,00. De Coster Edmond 1,00. Van Lon derselo Prosper 1,00. Sonck Poly dore l.Oo. V«an Rossom Clement l.OO.Vermail- len Eduard 1,00, Sonck Joseph 1,00. De Wit Eduard 1,00. Scheorlinck Jules 1,00. N° 279 1,00. Windels Frans 1,00. Overdracht 779,52. Totaal 820.52. Heden Zondag 26 October, zal onze Trompettersclub 8 nieuwe instru menten inhuldigen. Wy doen een warmen oproep tot al de leden em den Trompettersclub te vergezellen naar de verscheidene doelen der ge meente waar de intrumonten ge schonken zyn. Dus allen op post. We vergaderen aan ons lokaal om 1 1/2 ure namiddag. VOOR IIET BESTUUR L. Stevens. Wie doet er mede van nu tot aan de kiezing StevensL. 1,00. Schiotocat O. 1,00. Buyl Pet. 1,00. Simon Petrus 1,00. Gottemans Rich. 1,00. lhiyl Jozef 1,00. Stevens Vict. 1,00. Perdaens Leon 1,00. I)e Coorde Fr. 1,00. Stevens Arthur 1,00. Goudwilders Philemon 1,00. C. C. 1,00. Ilerame- ryckx Frans 1.00. De Schepper Cle- mence 0,50. Jacobs Frans 1,00. De Tree Jeannette 0,50. O. B. K. 1.00. Van der Kelon Henry 1.00. Van Vreckem Gavrie l.oo. Hemmeryckx Cam. 1.00. De Braekeleer Pierre 1,00. Goos- sons Maria l.oo. Stevens Frans l.oo. Goudswilders Hermine l,oo. Marie Van de Langen o,5o. Helen- decker Eugenie o,5o.

Recht en Vrijheid | 1924 | | pagina 3