Asthma Abdijsiroop Aalst Belgische Bank NIEUWJAAR. ONTWIKKELING Belangrijk Bericht. Belangrijk Bericht. llij is niet meer Uit Meire. Uit Erembodegem. Wie doet er mee van nu tot aan de kiezing Uit Iddergeoi. Uil Sotlegem. KERKXKEN. Parlijgenoolen van den Arbeid Wederom is er een jaar heen, ver dwenen in eindelooze vlucht inden gang der tijden. Snel, heel snel is een jaar heeuge- vlogen droomen en wenschen en plannen zyn voor velen niet verwe- reply kt, welke men, bij 't begin van 't jaar, gemaakt had. Immers men- schen, taken en dingen nemen soms zoo een heel andere wending, dan men had kunnen voorzien het mid den en de slenter van 't leven nemen velen op sleeptoaw en is maar al te dikwjjls sterker dan hun wil Wat zal het nieuwe jaar, 1925, ons brengen Dat kunnen, maar ook dat hoavan «rij niat ta wetan 1 W*j moeten niet wachten, als naar St. Klaas, gelijk kleine kinderen, en alles maar deemoedig aanvaarden, wat de goede man ons brengtmaar wij moeten zelve kiezen en zeggen dit en dat moet .ik hebben van het nieuwe jaar; deze en andere plan nen moeten doorgevoerd worden. Schoone wenschen kunnen wy, als beleefdheidshalve aanvaarden maar ook wy moeten zelf een stille plan opgemaakt hebben, dat wij, met een Ijzeren wil, |ten koste van alles, moeten doorvoeren en in vaste vor men zetten f En voor ieder van ons is er veel werk op de plank in 25. Verkiezin gen voor Kamer, Senaat en Provin cie staan vóór de deur en een hard- knekkigen kamp {moet er van wege de Socialistische Party gevoerd wor den, om triomfeerend uit den stryd te komen. Daarvoor is de hulp en de kracht inspanning van allen noodiglEn den triomf verzekeren der Werklie denpartij moet toch een onzer voor naamste plannen zyn want het gaat er om het belang van ons allen Ik doe d us, zooals de gewoonte is, geen wenschen maar ik zeg zet allen uw wil voorop en stelt uwe eisohen aan het nieuwe jaar. Dat noemt men man zyn A. VYVEKMAN. voor Januari brengt ons een vol ledige ontleding van Teirlinclcs veel besproken Manzonder lijf naar aanleiding van Troelstra' s afscheid van den parlementairen strijd worden aan dezen hartstoch telijken strijder eenige beschou wingen gewijd Cornelis Mertens handelt over SAMUEL GOM- PERS en de Amerikaansche vak beweging Julien Doms over den vredesapostel E. D. Morel Piet I.andsvreugt over het praktisch Socialism in Oostenrijk men vindt er eveneens eene studie over het ontstaan en de ontwikke ling van de kinderbibliotheken door Ed. Vvncke beschouwin gen over Arbeidersopvoeding en Jeugdbeweging. zo Bla. tekst met vele illustra tie* aan o,6ofr. Inschrijven bij de C. v. A. O., Volkshuis, Brussel Ten «iade opname inventaris winkel Molenstraat, zal deze als volgt gesloten zijn. Kruidenierswinkel Maandag van 8 tot 9 ure 's avonds. Kleerwinkel Maandag, Dins dag, Woensdag van 8 tot 9 ure avonds. De Bestuurder, L. VAN DER VEKEN De Burgemeester der stad Aalst brengt ter kennis van de OOR- LOGSGEPENSIONNEERDEN (Weduwen en Weezen-Verwanten in opgainde lijn- Chevronsrenten- Burgerlijke oorlogsslachtoffers- Nationale orden-In validiteit), dat, ten einde aan de belanghebbenden tijd en werkverlet te sparen, het niet meer noodig zal zijn, te be ginnen van den eersten trimester T925, bij het Gemeentebestuur een levensbewijs te komen teeke nen. De oorlogspensioenen zullen te beginnen van 1925 uitbetaald wor- en door eene Nationale Oologs pensioenkas, werkende door tus- schenkomst van de Algemeene Spaar en Lijfrentkas Ons aller vriend en beste party genoot Dovnien Bocqué is in den nacht van Dinsdag tot Woens dag overleden. Alhoewel sinds lang ziek, hadden we ons toch aan een zoo spoedig overlijden niet verwaebt. Hij is pas 58 jaar oud Domien Booqué is een der eerste Socialisten in Aalst, een der stichters der party en ge durende zooveel jaren bestuurlid van, om zoo te zeggen, van al onze pen. Van Bocqué mochten we zeggen dat hy de ziel was, èn van de Coöpe ratie, ön van de Vakbonden,én van den Ziekenbond, èn van de politieke groepen. Hij was vooral een verstandige man, een gemoedelijke spreker, een goede organisateur. Hy was door elkeen geacht en bemind. De partij verliest een barer beste elementen, die nooit te zoeken was, wanneer ze zijne diensten noodig mocht hebben. Als huisvader was hy een toon beeld, zoo voor vrouw als voor kin deren en kleinkinderen. De party is in rouw voor het on herstelbaar verlies dat zij komt te ondergaan in het afsterven van Domien Bocqué. Eeuwig blyve hij in ons aanden ken, en telkenmale er door de jongeren van den moeiëlyken stryd der party zal gesproken worden, van haar ontstaan en haar groot wording, dan ook zal men moeten sproken van onzen diepbetreurden vriend Domien Bocqué. Dat hy in vrede ruste. Aan zyno diepbeproefde eebtge- noote en kinderen, biedt de party haar rouwbeklag aan. HET MIDDEN-COMITEIT, Strljdpenning. Omdat er in do Drie Sleutelstraat een drama gebeurd is in St. Anna 0,25 en omdat Richard in twist lag met Roze 0,26. Omdat Roze niet te vreden was 0,25. Gezongen door Prosper Va»n de Wiele te Ninove, en rondgehaald door Pol Van do Steou 10,62. Rondgehaald na de vergadering van de W. C. Jan Stou- robaut door Meerschman Maurico 8,45. Eon sprookmachien nagebootst door Polydoor Cuypor bij Louis Maicoen 6,86. Omdat de vrouw Vergeylen elk afgemaakt heeft by Buys Louis 1,00. Emma geeft er nog 1,00 by. Omdat Charles niet durft dansen omdat hy zyn blokken aan had 0,50. En omdat Vergeylon er stond op te zien 0,50. Omdat Jan Welleman zoo golachon hoeft met Emma 0.50. Polliet goeft er- nog 0,50 by omdat Charles zoo gelachen heeft. Gezongen door Julia Vergey len by Buys Louis 6,80. Gezongen door De Sohryver Leopold by de zelfde 2,15. Den baas doet er 0,55 by. De schry ver doet er nog 1.00 by. Gezongen door Benoit D'Haoso by De Breucker Frans op het zangfeest - De zoon var, de Sergeant 8,25. Ge zongen door Leonie De Schutter by Romein De Groot en rondgehaald door Evarist Den Herder 10,oO. Om dat den Seeker van Meire zyn ge dacht heeft, geeft hy 2,00. Omdat Livien do luiderjzyne Philemond in form was geeft Verbrakel 2,00. En omdat Vorbraekel C. ook goed in form was goeft Philemond 1,00. Omdat Gustaaf V. d. Steen in goed gezelschap is geeft hy 2.00. Van Havorbeeck Remi geelt ook 10,00. Coiffeur geeft 1,00, omdat Reeken niet goed gezind is do Seeker geeft er ook 1,00 by. Omdat de Seeker kampioen is op den bak by gezel Van Damme goeft Coffeur 1,00. den broeder de Seeker goeft ook 1.00. Omdat Rachel zoo goed kan zuiren geeft Coiffeur 0,60. Omdat koden haar zuiren gewaar is geeft hy ook 1,00. Gezongen in de herberg van Philemond Buys door Benoit D'Haese 5,65. Gezongon in de wykclub Jean Jau- rès door Charles De Smedt 6,00. Go zongen door De Saodoleer Polidoor in do wykclub Jean Jaurès 3,50. Om dat Jeannomet hare knieën op Fon zyn schoot zat 0,50. Omdat zeeper zoo goed in de weer is voor den strydpenning 0,50. Omdat de bazin er behagen in heeft o,5o. Omdat Jean aan de bazin vraagt of hy toe komt. J. Boekstael 0.60, Omdat Theophile zegde, beest bytden boer o,5o. Omdat Fon ruzie maakte in den gang tegen Jeanne, J. Troch o,5o. Omdat Jean kontent is van den strydpenning o,5o,Gezongen op het feest van Philemon Buys in den blok door Cakon Van Mol 7,35, Ont vangen in Hand in Hand o,35. UIT MEIRE. Rondgehaald bij Van Impe Aifons door Callebaut Ad. e.n eenige kameraden die den socia- listischen dans deden 11,30. Na do vergadering in de Wykclub Constant Vergeylen, deed de kame raad De Prez een beroep op de aan wezigen tot steun voor de geloucko teerde leder en vellenbewerkers van Leuven. Na een lied door V. Amant 14,00. Nog een lied door Fr. De Witte en V. Amant 14,00. Totaal 110,88. Wie doet er mee van nu tot aan de Kiezing De Vylder Th. 1,00. Bekaert Jan 1,00. A. N. 1,00. Guns K. 1,00. A. Vy verman 1,00. Berghman 1,00. De Neef R. 1,00. De Smodt Li\inus 1,00. Peereboom J. 1,00. Podevyn Pol 0,50. Casteur 1,00. De Witte 1,00. Boeykens G. 1,00, Verdoodt G. 1,00. Van der Veken 1,00. SteenhautA. 1,00. Ph. K. A. l,oo. Suziski 1,00. Haelterman 1,00. V. D. Maelen 1,00. J. Van Der Borght l,oo. Spitaels L. l,oo. Flips Henri l.oo. Van Vaerenbcrg J. 1,00. De Smedt I... l,oo. J. Boeykens 1,00. P. C. l.oo. Wasteels 1,00. P. R. 1,00. Van Cau- wenberg D. 1.00. Podevyn Felix 1,00. Severin Lelong 0,75. Biebaut R.1,00. D'Haeseleer August 1,00. Gustaaf Molyns l.oo. Bocqué Fr. 1,00. Pots Frans 1,00. Petrus Eoman 1,00. Totaal 37,75. BEDANKING. By het sluiten van het oudejaar zien wy met groot genoegen, dat de strydponning 5564,89 fr. heeft op gebracht. Wy kunnen dus niet nalaten in naam der Party, deze die aan dit werk hebben geholpen van harte te danken. Verleden jaar hadden wy een totaal van 2039,92 fr. Onze oproep tot departygenooten om het hunne by te brengen, onze munitie te ver garen voor den aanstaanden grooten striid is wel beantwoord. Wij hebben meer dan het dubbele samon gebracht van het vorige jaar, Nog slechts vier maanden scheiden ons nog van den grooten dag, dag waarop de bevolking zich zal uit te spreken hebben, voor de reactie of voor de Democratie. Willen onze arbeiders dat de De mocratie zegevierend uit den stryd komt. dat dus de brutale reactie wordt geknakt, dat zy dan van lieden af hun penning storten, elk zyn liedje gezongen en een om haling gedaan, en wy komen voor de laatste vier maanden tot de som die wy in den loop van het verleden jaar hebben bereikt. Allo, Partygenooten, aan 't werk, om ons doel te bereikeu. HET PARTIJBESTUUR, Voorde Fanfare. Wijkclub Vader Steurebaut. voor den niouwen bombardon 25,oo. Een Liberale Windhaan I Dit is M. Oscar De Winter. Waar om Dit zult u spoedig gaan weten. In het blad Het Laatste Nieuws» van 25 December, 1924, onder de rubriek Nieuws uit Erembodegem in een verslag overliet Oeciliafeest van het liberaal muziekkorps, lezen we de volgonde woorden HetgerneenteraadslidvanMeire Oscar De Winter, de ijverige libe- rale propagandist, bracht den groet der liberalen uit zijn ge- meente en deed voorzitter Van Den Bergh dapper toejuichen. Ge lacht zeker, lezer, met derge lijk stoeffery Oscar De Winter, gemeenteraads lid Waar en wanneor is hy gekozen of neemt hy zyne wenscfien voor werkelykheid. De liberalen van Erembodegem moeten ferme uils kuikens zyn dat ze dit niet weten. Ja, Oscar Do Winter is een y verige liberale propagandist, maar niotmot een programma, maar met klein geestige daden. Onze lezers zullen zich nog wel herinneren dat zyne liberale propa gande bestond in het afrukken der socialistische plakbrieven in onze gemeente, en door laffelyke aanty- gingon tegenover onze partygenoo ten. Maar enfin, wat wilt ge van der gelijke wind hanen. Wat ons mag verheugen is, dat de liberale party, hier zooals op andere plaatsen, dood is, en M. Oscar De Winter, trots als zij pogen, ze niet meer zal kunnen in 't leven roepen. De blauwe propaganda van dien heer, zul hier te Meire niet meer pakken. Onze bevolking zal de Soc. rangen versterken. j. b. E«i» prachtige vergadering. Onzen prapagandaclub heeft op 2* Kerstdag, oen schoone vergadering gehouden. De opkomst was goed, en onze Makker Schouppe, schepen, opende met gepaste woorden deze vergade ring, en deed de noodzakelyk eener goede verstandhouding en yveri" werken onzer leden inzien. Na een woord van makker Bekaert Arr. Secretaris werdt het bestuur herkozen en de volgende makkers tot het uitvoeren der functies aan geduid Als eerevoorzitter, word onze vriend i« Schepen Camiel Schouppe aangeduid. Als voorzitter. Van de Steen Be noit, als secretaris, Den Herder Eva- riste, en als kashouder, Odilon Van de Steen. Nadien gaf onze vriend Jan Be- kaert een overzicht over den poli tieken toestand van liet Jand, alsook een overzicht over do verschillende partijen, die den stryd in 1925zullen aangaan. Spreker deed een beroep op do eensgezinde werking aller leden, en tot het onophoudend vooren van den stryd ten voordeele onzer partij en het socialisme. Doze vergadering sloot onder den meesten geestdrift. Makkers vooruit, aan 't werk, den vyand staat verdeeld, laat er ons gebruik van maken. X. X. Voor de Vlag. Gezongon door Seraflen Philips en rondgehaald door H. Ghyssens by de kinderen Arys 2,65en om 3 fr. te zyn, geelt August De Mol 0,35. Gezongen door J. Laureys en rondgehaald door A. De Backer7,20. Gezongon door B. Pauwels in het Volkshuis en rondgehaald door J. Laureys 4,50. Overdracht fr. 331,35. Totaal fr. 346,02. De Bundol 1,00. Van Vaerenbcrg Louis 1,00, LaureysValery 2,00. Van Mespelgem 1,00. Troch J. 1.00. Renó Herremaus 2,00. Overdracht 72,00. Totaal ,8100. Kiekje van Iddergem. 'k Sta bóven 't dorp't ligt daar vóór me met zyn sahe! roode panne- daken waartegon blauw gedekte huizen zwart afsteken, 't Ligt daar zonder gedachte, de spitse kerkto ren omhooge wippend, wysgeerig, de lucht inen'k staar droomend op dio kerktoren en de hoogste, hui zon die meehelpen om 't dorp te verheffen! Boomen, hoogebooraon die ruischen, buitewaarts en socia listische gedachten tegonhoudon, zoomen 't dop rondomme en daar achter 't vooruitstrevende aan alle kanten 't Kerktorcntjo iykt ine kiein nu, en 't pasterken groet ze graag (do boomen wil ik zeggen) als trouwe reuzen, die beu kende machten moeten weerstaan die komen zoudenvan buiten Binnen in zijn dorpken zijn de rnensclijes zoet en rustig en indien 't moest komen, ('t oproer, ineen ik, de pastoor schrikt als hy aan 't woord denkt) danja dan zou hy het dempen,Zondags in de kerk, eerst met zoet-vleemende woorde kens en dan ylings met striemende zweepslagen en gebaren dat do spreekstoel er onder lyden zou En toch zoU 't niet helpen, want jongere krachten hoorden 't en grimlachten, vol wilskrachtuit hen zouden mannen opstaan, die ze allen zouden toejuichen, met voor- uitsti ovende echt socialistische ge dachten, in een adem TYL. VOOR ONS MUZIEK. Omdat Maria liever een ouden heeft of een jongon 0,25. Omdat Leonie niet gehad heeft hetgeen zij gaarne had 0,25. Omdat Rachel niet gevonden heeft, hetgeen zij gezocht had 0,25. Liedgezongen door Bert Leon en rondgehaald door Otte Gilbert 4,85. Lied ge zongen door Kemie Mol en rond gehaald door Otte Gilbert 4,90. Totaal 10,50. STRIJDPENNIJNG. Lied gezongen door Remi Mol en rondgehaald door Gilbert Van Herzele 4,40. Wel gelukt I Zoo mogen wo het Zangfeest betit- telen, dat hier verleden Zondag ge geven werdt met de medehulp der vrienden J. Elaut, Prosper Van de Wiele en Jef Praet. Een bomvolle zaal. Gedurende twee a dry uren, brachtten onze zangers nu eens dé lachspieren in beweging, om ze daarna door ecu gevoelvolle ro mance mode te sleepen. Goduronde de poos hield gozel Van de Steen, eene korte, maar daarom niette min goed begrepeno rede. Hy be loofde aan do vrienden van Korxken in 't kort terug te keeren, wat deze dan ook gretig aannemen. Ja, ja, wat Kabas er ook moge over zoggen, den buiten ontwaakt en wordt rood Luistervink. Als ge naar Brussel gaat, vergeet niet een GOED GLAS BIER te gaan drinken, hy AUGUST CADRON. in den welgokendon café Hotel do Spa IJzerenwegstraat, 39, (rueduGhemin de fer), Brussel- Noord. Do lezers die deze annonce uit knippen, kunnen gedurende de meuwjaarsmaand in dien café een pak eigaretten kosteloos heko men. NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ GENT, Voldersstraat I.GENT Agentscliap te La Louvière 46 Sylvain Guyquxstraat. Postchecrekéningen te Gent n° 850 te La Louvière n° 48375 Kapitaal 1 5,000,000 frank. Reservefonds2,165,590,94 Bedrag der'deposito rekeningen op 31 December 1923 40.912,669,18 Fr. Alle Bank-& Beursverrichtingen. Interesten op de verschillende rekeningen en geldplaatsipgen. Checkrekeningen, betaalbaar op zicht fr. 2.50 oio Halfmaandelyksche rekeningen fr. 4,90 010 Rekeningen met voorbericht van 15 dagen fr. 5,00 0/0 Rekeningen met vooibepicht van 30 dagen fr. 5 1/8 0/0 Termynrokeningon op 3 maanden fr. 5,25 0/0 Termynrekemngen op 6 maanden fr. 5,25 0/0 termynrekemngen op 1 jaar fr. 5,00 0/0 Verkoop van K&nitaal-aandeelen BELGISCHE BANK VAN DEN ARBEID aan fr. 887,50 FABRIQUE DE BONNETERIE V. AMEYE aan fr. 850,00 Ifasbons hRlGORlFÈRESdu LITTORAL 7 aan fr. 490,00 ui eerbaar.d.en 31 Decwabor 1931 •TONNIERE OANTOISE 7 1/2 aan 487,50 uitkeerbaarden 1 Juli 1933. Verhuring van brandkoffers. Wanneer Uw leven dag en nacht vergald wordt door benauwdheid op de borst en by de ademhaling, maak dan de taaie slijm los met de beproefde Akker's Abdijsiroop. Gy zult dan spoedig bevryd zyn van die angstige benauwdheid. Ook beroemd by bronchiet, kink* t hoest, slijmhoest, griep, Influenza. p AKKER'» Alls Apotheken. Per Flesch S 230 gr. Ir. 7.50» 1 550 gr. fr II— 1000 V. Ir. 20.-. Eischt onze hanatcckening: L f. AKKER. Hoofddepót BelgfCt R, dc Jkul. A»»Werpen.

Recht en Vrijheid | 1925 | | pagina 2