ninoyk." BANK DOOFHEID. Breuklijders ARBEID A Geeraardsbergen Sottegem. Alle bank en BEDANKING. Briefwisseling, BKIAAWD - COBCERT. —CONCERT— de geesel der Okegem-Iddergem. Denderleeuw. In de nieuwe Café. BELGISCHE van den JU Wie dus houdt van het tot stand brengen van een stevig aaneengeslo ten jeugdleger propagandisten helpe ons mede aan de zware taak die wij op ons hebben genomen, en zende zijne kinderen regelmatig naar de repetiën die gehouden worden Iedere Dinsdag en Donderdag van 7 tot 8 1/2 ure 's avonds voor al de meisjes, iedere Woensdag en Vrij dag van 7 tot 8 1/2 ure 's avonds voor de jongens. Men kan zich op de voornoemde dagen laten inschrijven io het lokaal Hand in Hand Molendries. Wij zeggen dus tot onze partijge- nooten, jongelingen en meisjes De dageraad der Socialistische tumbe- wegingisaangebroken ;alsnaarstige werkers zullen wij de laatste hinder palen overwinnen; onze hoop ligt in de toekomst, immer vooruit is onze leus, en met eensgezinde medewer- kingonzer oudere partijgenooten en met volharding zullen wij vrank en vrij strijden tot groot wording van onze turnbeweginsr. De socialistichepartij beschiktover een groot aantal bevoegde krachten en propagandisten, dat zij met ons de zaak aanpakken 1 Willen is kunnen, en vele han den maken licht werk. A. B. Langs dezen weg bedank ik de vrienden en kennissen die deel genomen hebben aan de teraarde bestelling mijner diepbetreurde echlqenoote. JAN BOEI KENS. Wij ontvingen ter redactie een brief geteekend een werkman van 't fabriek Borreman We kunnen geen gevolg geven aan dit schrijven, gezien de steller er van zijn naam en adres niet opgeeft. De schrijver moet in de redactie vertrouwen stellen, dan alleen kun nen wii zien wat er te doen is. DE REDACTIE. Heden Zondag 7 Juni, ten 8 ure 's avonds, door Karel DE METTE, Stadbeiaardier. E. Tinei. P. Benoit. Schubert. Goublier. PROGRAMMA 1. Marche uit het Oratorio Klokke Roeland 2. Mijn Moederspraak 3. Serenade 4. L Angelus de la Mer 5. Le retour de la Fauvette, Mazurka-Caprice De Broek. 6. Ik ken een lied W. De Mol. 7. Intermezzo Synfonico uit| Cavaleria Rusticana P. Mascagni. 8 Fantaisle opLes Cloches de Corneville Planquette. dt ire n it se 1 do ev) ■in >1*1 uil] n !Stt zij en OD! i vt ie z be 'DJ? ïrn ïdh an an na t >n M en jel om II ure 's morgens, ter KIOSK, Groote Markt, Jdoor de SOC. HARMONIE ARBEID EN KUNST Bestuurder Karei Van der Meirsch PROGRAMMA: 1. Un peu, un tout p'tit peu. marche, Teddy-Moon v Rip, famtaisie, mos*ique par J. E. Chamsen, R. Planquette, S. Marche Triomphale, F. Rousseau 4. Cecilia, ouverture, V. Dauiners 5. Aubade, Japonaise, J. Buyst. CINEMA. Heden Zondag en Maandag 8 Juni D-i Koerier van Washington 10 deelen,met Pearl White.Als komiek Ploum Zeeduivel Toekomende Week. Vervolg en slot van de Koerier van Washington 10 deelen. Ploum iu den Dancing. Nog déze maand. Bloedsohuld fransche super film, 10 doelen. Stalen duivel met Ralph Lewis. QEESEL DER MENSCHHEID de film, waar zooveel wordt over ge schreven in 't kort. Gala-vertooning onder de bescherming van bet Rood Kruis. In de Volkscinema. De best uitgekozene programma's. Films van waarde en kunst. Aangekondigd. De roman eens konings oen film tevergelijken met Kmnigsmark. Prachtige tooneelscbikking. M aebtig spel. De film, dewelke eenieder moet zien. MENSCHHEID S. M. Verbroedering. Zomerartikels. Merceriën, Kin- derkostumen. Vooraleer elders te gaan, komt eerst zien naar uwen eigen winkel, of gij daar niet kunt geriefd worden, 'tis de plicht van al wie zich socia list noemt. Spaarkas. Stort uwe spaarcenten in uw ei gen inrichting. De meeste waarbor gen. Inhuldiging. Op Zondag 2 Oogst a. s. zullen du9 do inhuldigingsfeestenonzer nieuwe lokalen plaats hebben. Het moet iets grootsch wezen. Alle partijgenooten moeten er dus aan helpen voor het wellukken der feestelijkheden. Het is ook 25 jaren geleden [dat onze coöperatief werd gesticht, op de Zak, en de partijgenooten van dien tijd herinneren zich nog de vreugde en tevredenheid dien er toen heerschte, en met|hoeveel fier heid, wij bezit namen van den eer sten eigendom in de Denderstraat. Vele moeilijkheden hebben wij ont moet, vele hinderpalen hebben wij moeten oversohrijden, maar door den wil en aanhoudendheid, van de bestuurleden onzer coöperatie en hun opofferingsgee6t hebben wij steeds voorwaarts gegaan. Nu hebben wij prachtige lokalen, onze bakkerij is modern ingericht en wekelijks verwerken wij onge veer honderd zakken bloem. Wij hebben ons magazijn. Alle gesyndikeerden, alle socia listen zijn fier over onze lokalen, maar allen doen nog niet hun plicht, tegenover de coöperatief. Nog te ve len hebben niet begrepen, dat de samenwerking nevens het syndika- lisme en polltieko strijd, een mach tig middel is om de ontvoogding onzer klasse voor te bereiden. Er zijn nogte veel goede partijgenooten, die inde winkels van de kooperatie, hunne aankoopen niet doen, zonder dat zij eenige ernstige reden hebben om zich niet alles in eigen inrichting aan te schaffen. Onze verkoop kan tenminste nog verdubbelen. Wie zich socialist noemt zou de kostumen in onze inriohtiDg ver vaardigd moeten dragon. Er is nog veel te doen, en gij allen zult met rede fier zijn over onze instellingen en met een waar genoegen zult gij aan de vreemde partijgenooten op 2 Oogst, onze lokalen laten bezichti gen. Maar uw plicht dwingt u ver der van nu af, moet gij elke dag inde breszijaom onze verkooptedoen stij gen, en dan zult gij ook op 2 Oogst kunnen zeggen, dat gij geholpen hebt aan den groei onzer kooperatief en zullen wij op 2 Oogst kunnen aan kondigen dat deze inhuldigings feesten de voorbode zijn van nog meerdere uitbreiding. Sooialiston, wees dus goede sa- menwerkers. Middelbare school. Wij vernemen dat er veel kans be staat om voor bet toekomende school jaar.de middelbare school te kunnen 'openen. Het zal zeker den wensch zijn van vele ouders onzer stad, dat het zoo kon geschieden. Nijverheidsschool. Beheerraad, Stadsbestuur en Lee raars zijn aan het onderzoeken om ernstige verbeteringen inde Nijver heidsschool te brengen, en wij ïrio gen nochtans verklaren dat de gang der Nijverheidsschool reeds goed bevredigend is, en het bestuur reeds de geluk wenschcn aan het school toezicht verwierf. Op Zaterdag 30 mei 1. 1. om 9 uren 's avonds, heeft de Fanfare «De Voor wacht de jaarlijksche Sernade ge speeld aan haren Eere Voorzitter. Gezel Jan Bapt. Van Londersele. Een talrijke menigte was opgokomeuom deuitvoeriug van enkele nieuwe mu ziekstukken door onze fanfare bij te wonen. Iedereen was het eensom te bekennen dat onze fanfare met reu zenschreden vooruit gaat. Gezel Ju les Elautvoorzitter der Fanfarebood den kameraad Jan Baptisteen prach- tigen bloementuil aan. Den vriend Eere-VoorziLtter, moedigde ingepaste woorden de muziekanten aan op den ingeslagen weg voort te gaan, en drukte zijn vertrouwen uit in den be stuurder Gezel Arthur Coppez. welke onze fanfare tot zulken vooruitgang wist te brengen. Hij spoorde allen aan de partij getrouw te blijven, hun tevens aanmanende lid te zijn van de vakbonden enbezoe kers te zijn van hun eigene inrichtin gen. Hij sprak eenige woorden over do noodzakelijkheid voer de arbei dersgezinnen lid te zijn van de Coo peratief en al de aaflkoopen to doen in De Redding. Veel toejuichingen vielen onzen ouden kamper ten deel Na de Sernade trok onze fanfare spe len de naar het lokaal waar er een gazelligsamenzijn plaatshad en waar er dan ook nog oen paar aangename uurtjes met elkander doorgebracht werden.. Alles eindigdein de broe- derlijksto stemming en iedereen wenscht nog lange jaren zulke feest jes te zieu plaats grijpen, tot heil van onzen gevierden Eere-Voorzitter en tot grootwording onzer fanfare. CONCERT. Heden Zondag 7 Juni, om 6 uren speelt ons muziek een Kunst Concert op het'geliuchi Oultreiergelegonheid der kermis. Na het Concert Turnoe fening door onzen Turngroep «Door lever Sterk Wij doen oen beroep op alle kameraden het muziek te verge zellen. HET BESTUUR. Goed gelukte meetingen op beide plaatsen. Veel volkenoveral veel be angstelling. Het is kenschetsend te bestatigen hoe onze Arbeiders en landbouwers zich om den politieken toestand meer en meer bekommeren en hoe vooral, na een practische uit eenzetting, ons menschen positief oordeelen kunnen. Op beide plaatsen is de geest uitstekend en alles laat voorzien dat de socialistische partij hier diepe wortelszal weten te schie ten. Op 2e sinxendaghad alhierdestich- tingsvergadering plaats van den so- cialistischen Onderlingen bijstand. Kameraad Van den Steen Schepen te Ninove heeft praktisch doel en werking van den Ziekenbond doen kennen. Een voorloopig bestuur werd sa mengesteld. De vrienden De Bruyn Prosper, Volksvertegenwoordiger en Jans sens Gtlillaume, schrijver van den propaganda club zullen zich met het schrijfwerk gelasten, terwijl de vrien den Wyant Jules, Vornaillen Karei, Do Backer August, De Cock Ronë, Asselman Remy, De Weghe Jan, De Braekeleer Pepinus.GuldemontFelix en de Gezellinen De Bruyn Louise enBeeckman Paulinederol van wijk meesters en kommissarissen zullen vervullen. Vijf-en-dertig huisgezinnen lieten zich onmiddelijk opsenrijven. Hetis onwederroepelijk beslist dat do werking zal beginnen den 1 Juli. En nu makkers allen opdebres op dat weldra onze ziekenbond allo be wuste arbeidersin zijn midden telle. Sursum corda. Hoog de harten Wanneer een vreemdeling de ge meente bezoekt en de middenstra ten en lanen doorloopt, dan laat hij uit zijnen mond ontsnappen Een kaai en net steedje, maar weet niet dat onze gele en blauwe gemeenteraad omgaat met twee maten en twee gewichten. In de middenstraten en lanen is de vuilnisdienst en de waterbe voorrading ingericht. Wanneer men eenen overledene naar zijne laatste rustplaats vergezelt, en over de brug van den ijzerenweg gaat, tot daar zijn de voorge noemde diensten ingericht dan komt men in de genaamde Groen straat. Wat treft men er zooal aan Het is stoofassche, steenafval pannen, oasserollen en bij regen achtig weder modder zooveel men wil. Het is nochtans begrijpelijk, de bewoners dezer straat moeten zich toch afdoen van hunne vuil nissen. Een tiental meters van onzen doodenakker gekomen, dan treft men bij slt cht weder er een vijver aan, zoodat men verplicht is langs den muur van het berkhof of iangs de afsluiting van den ijzeren weg te gaan, of anders bevuilt men zich van aan de teenen tot aan het hoofd. Deae genaamde straat is nochtans bewoond door een geel gemeenteraadslid, die volgens de gele standregelen anders niet te doen heelt, dan tevreden te zijn en van ja te knikken. Over de brug treft men nog de Godveerdegem-, de Colfmaker- straat en de Broeder Marèslaan aan. De Godveerdegemstraat, eene lange bewoonde straat, vuilnis- dienst en waterbevoorrading die kennen de bewone s der voorge noemde straat niet, want vuilnis en modder moeten weggeruimd worden door de bewoners zelf. Ge- lukkiglijk, pas drie jaar geleden heeft men zoo wat verlichting aan gebracht, maar toch niet voldoen- de, zoodat men bij winterdagen geheel gemakkelijk blauwe schenen kan loopen. De straat is ook be woond door een blauw gemeente raadslid, die hem ook maar wei nig bekommert met de belangen der gemeente. Blauw en geel zijn twee verschillende kleuren, maar op politiek gebied bezitten zij toch dezelfde reactionaire gedachten. Rechts van de Godveerdegem straat die heeft men de Cotfma- kersstraat. Die straat is weinig of niet bekend bij de arbeidende klasse, zij is maar klein ên weinig bewoond. Daar hebben de bewo ners ook geen kennis met de vuil nisdienst, de waterbevoorrading en de verlichting. Bij regenachtig weder en bijzonderlijk des winters, zouden deze weinige bewoners eenen overzetboot moeten bezitten om te kunnen in de Godveerdegem straat komen, want men treft er eenen moerassigen vijver aan. Wanneer zal onze burgervader zijne oogen openen Links van de Godveerdegem straat die treft men de Broeder Marèslaan (laan beteekent in de fransche taal Boulevard). Die laan draagt haren waren naam niet. De ware naam die is Gebro ken beenenstraat. Zou misschien onzen gemeente raad bedronken geweest zijn, wan neer men met deze straat naar den dorp ging Links van deze straat, rechtover de herberg Het Koningshof, treft men er de vaart van Broeder Marès aan. Deze vaart is niet bevaarbaar voor schepen van om 't even welke tonnemaat. Vele sluizen zijn er, maar geene wachters, want bij regenachtig weder moeten de bewoners van deze straat, de sluizen zelf gaan openen op eigen kosten, of anders kunnen zij verdrinken in hunne kelders. Zij hebben ook geene ken nis met verlichting, vuilnisdienst en waterbevoorrading, en bij war me en hitte dagen die kan men er stinkende geuren inademen zooveel men wil. Onze burgervader is er reeds van gewaarschuwd, en nochtans wil hij niet klaar zien. Propagandaclub. Alle personen dielijden aau doof heid, hopdhoopighold of oop> suizingen, kunnen genezing be komen door de methode van de ver maarde Specialist van Parijs. 36, rue duContentin, 36, die zonder operatie zonder schadelijke middelen en zon der uw werktemoeten verlaten u het gehoor zal weergeven en uw orgaan zal doen werken. M. ARTEGA zal gratii zijne met hode uitleggen en toepassen te Aalst den 13 Juni, in het Hotel St-Jean, aan de Statie. Te Dendermonde, den 8 Juni, (Café de la Paix), Groote Markt. 22 STRIJDPENNING. AALST. Overdracht fr. 2828,96. Gezongen door Albezie V. d, Dries sche bij Alfons ormand 3.20. Gezon zongen door August Buyl 3,65. Een ronde gedaan door een wees jongen in den depot van het weezen- bij Louis V. d. Meersch 3,00. Omdat Van Pamel Oscar de menschen truc teerde met een Crêemken 0,50. nog 0,5o. omdatDeSohrijverPolvanNieu werkerken zoo goed kon lekken. 0,50 Omdat Jean Steenhaut zijn vrouw te gen Oscar zei dat hij zijn gat boven had laten liggen 1,00,-Omdat van Pa mel van zijn vrouw niet mocht mede gaan 0,50 Omdat Oscar zijn vrouw de pomp niet durfde openen nog 1,00 Omdat Oscar zijn eten aan de achter deur stond nog 1,00 omdat het voor zijn straf was moest hij het koud bin nen spelen 1,00. Omdat Jean Steen haut zijn vrouw te veel peper er had in gedaan. Omdat Oscar Van Pamel zei ;koin wij gaan eens bij PolleKas sei en hem niet wist wonen 0,50. Gezongen te Denderbelle bij Van Goethem, doorMichel Victorvan Wat teren 3,36. Geznngon bij Petrus V. d Borre P. Mertens 2,00 en C. Verhoeven doet er nog 1.00. hü Gezongen door Poli door Mertens bij Houri Vinck 2,35 Gezongen door Ch. V. de Meersch bü J. ThienpontO, 25. Totaal 22,41. Moor de Jonge Wacht. Gezongen door Lois De Schutter bij Gustaaf Brekpotrondgehaalddoor Witte lef 5,00. Gezongen door Louis De Schutter bij Alfons De Brouwer rondgehaald door Hipp. Van Geit 4,00 en de zanger doet er nog 1,00 bij. Voop de Fanfape. Gezongen door twee vriendeD, bü Martin Do Beul, rondgehaald door Van Mol Alfred 23,00. Gezongen door Verbraekel Victor bü Jozef De Smet rondarobaald door denzefden 4,70 Gespeeld door drie muziekanten bü Ed ward Schockaert rondgohaald Aoob denzelfden 12,10. Tetaal 39,80 fr Voop de Hapmonie. Gezongen Jozef Ringoir op het hu welük van Felix WasteelsenMelanie DeTroch 14,00. Gezongen door Maria] Mathieu op hetzelfde huwelük 13,02 Totaal 27, 62. fr Breukenzakkingen der der maag, zakkingen der baarmoeder worden VOLKOMEN OENEZEN door methode Micolas. Deze vereischt geen heelkundige bewerking, geen band met rugstaai of onderriemen. een breuk die verwaarloosd wordt oj slecht opgehouden wordt door banden met rugstaai en onderriemen dat eene dergelijke breuk het grootst gevaar op levert Indien gij uwe genezing begeert zonder heelkundige bewerking (deze moet heel dikwijls meer dan eens ge schieden) zonder den last veroorzaakt door banden met staal en riemenneemt dan lijk zooveel andere personen, slachtoffers hunner onwetenheid, uw toevlucht tot mijn Methode die uwe. breuk zal wegnemen zonder noodlotti ge gevolgen. M. MICOLAS ex-bestuurder van het Breukgesticht te Parijs, 36,Coten- tinstraat, zal ook gratis de degelijk heid zijner methode bewijzen van g tot 4 uur. Te Aalst i3 Juni, (Hotel St- Jean) aan de Statie- Te Dendermonde den 8 Juni, Cafi de la Paix, Groote Markt.- 22 Huis gekend voor den bastan Cpêma (Consommation) der Stad, alsook alle soorten van Bieren en Dranken, bü Hayvaapt Walla* kens, Nazarethstraat, 40, AALST. 27 NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ GENT, Voldapsstpaat I.GENT Agentschap te La Louvière 46, Sylvain Guvauxstraat. Postchecrekeningen te Gect n° 850 te La Louvière n" 48375 Kapitaal i 5,000,000 fpank, GEHEEL GESTORT. Resepwafonds 13,010,488,70 Bedrag der deposito rekeningen op 31 December 1924: 53,365,683.89 Fr Interesten op de verschillende rekeningen en geldplaatsingen. Checkrekeningen, betaalbaar op zicht fr. 3.00 0/0 Halfmaandelüksche rekeningen fr. 4,90 0/0 Rekeningen met voorbericht van 15 dagen fr. 5,00 0/0 Rekeningen met vooibericht van 30 dagen fr. 5 1/8 0/0 Termünrekeningen op 3 maanden fr. 5,25 0/0 Termünrekeningen op 6 maanden fr. 5,25 0/0 Termünrekeningen op 1 jaar fr. 5,00 0/0 Vephuping wan bpandkoffaps

Recht en Vrijheid | 1925 | | pagina 3