BANK DOOFHEID. Breuklijders Aan ens de Jeugd, Ibiuemoebers G eeraardsbergen - Kermisfeesten - Socialistischen Ziekenbond ARBEID Alle bank en S. iVI «Hand in lla d» KeJ J W. TURNKRING BROODVERKOOP. ©M1K&EM. oudTstrijders Denderleeuw. STA© ASLST. Guldensporenslag Occasie. Door Plaatsgebrek In de nieuwe Café. BELGISCHE van den De kiezing heeft ons eenen scboo- nen vooruitgang geleverd, en ieder arbeider drukt er zijn tevredenheid over uit., denkt vooral niet dat met dio vooruitgang, dio een stoot is naar de gansche overwinning, datdo strijd mag stil gelegd worden. Neen, er moet gestreden worden, en vooral de arbeidersjeugd moot meu in 't oog houden, opdat zy zich niet bij burgersgrocpen schare, <?f ten prooi worden der reactie, die hare zedelijke en stoffelijke bolan gen bonadeeligt, bevecht en be- kampt. De jeugd is de toekomst, in haar ligt de overwinning van het proletariaat, op hare getalsterkte moeten wij kunnen rekenen. Het zijn vooral de katholieken, die trachten door alle middelen, de arbeidersjeugd te misleiden en op hunne zijde te brengen. Dit moeten wfj kunnen beletten door onzen wil. Het is te bespeuren dat het niet goed in hunnen smaak valt, dat het meerendeel van de jonge kiezers hun plicht begrepen hebben, en bij de laatste verkiezingen voor de so cialistische lijst kiesden. Dat hebben zelfs hunne vooraanstaande leiders verklaard, het is voornamelijk daar dat de knoop ligt, dat de katholieken de jeugd willen bij zich trekken, om hunne verlorene macht te herwin nen. Dat bewijst genoeg datdear- beidersjeugd in de toekomst den triomf van het socialisme moet ver- wezentlijken. Daarom moeten wij, arbeidersjeugd, ieveren.ten einde in den nieuwen strijd nog meer voor uit te komen, en ik doe een beroep op de oudere partijgenooten, opdat zij ons zouden steunen op geldelijk of op zedelijk gobied. Wij van onze zijde zullen mede helpen, om do onverschillige of mis- loopen jeugd bij onzen jeugdgroep te organiseeren.om met hunnejonge werkbroeders te strijden onder do Roode Vaan, vöor do gansche over winning der arbeidersklasse. Een Jonge Wachter. A. V. D. B. Sluit er u bij aan, het geldt uw aller belang. Hopende, beste vriend (inne) U te zien tegenwoordig zijn op de repetition die plaats hebben Dins dag en Donderdag van elke week van 7 ure tot 8 1/2 ure voor de meis jes. Woensdag en Vrijdag van elke week, zelfde uur voor de jongens. Al de achtei blijvers torug in de rangen, het is een grootsche plicht. Voor het Bestuur. De Voorzitter Do Secretaris. Alf. Berghman M. Peeters. Leden Schoon Hipp. Nijs Jozef, V. d.Brempt Georges, Moerenhout Eg. Vornimmen, BooykensJ. Lau- rys Leon, Steuuhaut Jozef, Pau wels, Welleman. Erembodegem, Lede en Welle. Vooruit mannen, de wagen rolt. De uitslag der kiezing van 5 April, heeft ook bewezen dat ook in onze ge meente de oogen van vele werkers zijn open gegaan. Met genoegen zien wij, dat velen welke vroeger vijandig stonden tegenover de werkerspartij, beginnen te begrijpen dat het alleen de socialisten zijn die de werkende klasse kan redden uit de slavernij, waarin de burgerspartijën haar gebracht hebben Nochtans, kameraden, het is niet vol doende zulks te bestatigen, wij moeten allen mede helpen om te zorgen, dat alle werkersgezinnen, goede socialisten en goede samen werkers worden. Propaganda en nog propaganda moeten wij maken, en wij mogen daar mede niet ophouden Jzoolang alle wer kershuisgezinnen niet aangesloten zijn bij onze socialistische coöperatieven. Onze samenwerking moet daarvoor verdubbelen, en wij doen langs dezen weg een beroep op alle werkmakkers en huismoeders die liet goed meenen, die bewust zijn van de kracht die er schuilt, in een sterk aaneengesloten samenwerking. IS Jacl Belgische Werkliedenpartij. Afdeeling Aalst. "JEUGD BLOEIT Oproep tot alle Partijgenooten, Jongelingen en Meisjes. Meer om moer dringt de noodzake lijkheid, om aan lichamelijke ont wikkeling te doen, zich op in de huidige samenleving. De nieuwe tijd vraagt naar men schen, die hun ledematen en hun longen gesterkt hebben aan oefo ning en inspanning. De nieuwe tfjd zal een nieuwe kunst voort brengen, door het vormen van een gezonder lichaam, door het genieten van een breeder geestes- gestel, langs de weg van Turnen. De openluchtspolen zijn teekons van dien nieuwen drang naar iets beters, naar iets schooner voor onze Jeugd. Het bestuur van den turnkring Jeugd bloeit die er naar streeft deze moderne weg op te marcheeren, doet een oproep tot al de parygenoo- ten, jongelingen en meisjes, om deel te maken van don Turnkring. De ouderen hebben voor plicht de ze noodzakelijke beweging te steu nen, omdat wij in do schooner en vrijer samenleving, die wij Sociali sten willen maken, de jeugd een overwegende rol zal te'vervullen hebben. De jongelingen en meisjes hebben voor plichtlid to worden van onze jeugdorganisaties, opdat in de toe komst de Arbeid die nu voor vo ion oen last, een vloek is, in de toe komstmaalschappy een zegen zou worden. Het is een maatschappij van de ge meenschap, van broederlijke eenheid dat wij woeton opbouwen. Maar om dit te verwezentlijken, mogen wij onze jeugd uit liet oog niet ver liezen, en dienen wij te getuigen van ons Geloof,onze Hoop.onzoLiefde en onzen Wil in de toekomst Da toekomststaat van het wereld proletariaatHot Socialisme ligt allèèn besloten in de jeugd Zij de jeugd is geroepen om de we reld te regeeron. Maar... welke jeugd Deze van de bourgoisie, of deze van het proletariaat?? Zie daar twee vragpn van niet te onder schatten belang. Voor ons arbeiders valt er niet te te twijfelen. Wij verkiezen de jeugd van het proletariaat Zij allèèn zal beschikken over de toekomst Werken wfidus samen, eensgezind en met forsohe wilskracht tot het vormen van sterke jeugdorganisa- tiën. Ons geluk, het geluk der menschheid ligt er in omsloten. Partijgenooten, steunt dus onze jeugd beweging, zendt uwe kindoren er hoen. En gij jongelineen en mois jes blijft niet onverschillig aan deze zoo nuttige beweging. Arbeiders, Syndikaiiston, treedt allen in onze rangen. Toekomende week algemeen huis bozook over geheel de gemeente. De bestuurleden verhopen een gunstig onthaal bij allo boa uste arbeiders. Begint ook op 1 Juli. Huismoeders maakt u gereed om allo dagen uw verch brood fe nemon van onze goe de bakkerij De Redding van Ninove. Beste brood van de streek. Goedkoop en goed gewicht. Verleden Zondag was het Dries- kermis en telkenjare was het de ge woonte dathetmuziekonzer gemeen te een bezoek bracht aan onze wijk Edoch,dit jaar hebben wij geen spoor gezien van bet muziek. Wat magde reden zijn van die terug houding. Naar bekomeu inlichtingen is deze kwestie, onder de muziekanten dio een stemming uitgelokt heeft, waar van de uitslag was: 21 stemmen om er niet en 7 stemmen om er wel heen te gaan. Bij nader onderzoek schijnt ons dergelijke houding wat kleingee stig, do vooruitstrevende ge gedachtevanden Dries zou toch geen hinderpaal mogen zijn voor het mu ziek der gemeente, om deel te nemen aan deze kermis, want dergelijke daad kan alleen bij klaarziende men- schen, een onverschillig schouder ophalen tegonoverdergelykekinder- stre.ken verwekken. Weten zij niet dat we een nieuwe wereld opgaan? dat wij met zulke domheden lachen Wij van onzen kant zullen er voor zorgen dat toe- komendo jaar Drieskermis niet zon der muziek zal gesteld worden. Politikus. De Samenwerking levert talrijke voordeelen op, doch een van deze moogt ge, voor het welzijn van uw gezin nooit uit het oog verliezen, te weten dat de coöperatieve ingesteld is, om waren en produkten van goe de hoedanigheid te geven met zur— gewicht. De lage prijzen alleen moeten U niet aanlokken bij de bemiddelaars worden de lage prijzen door minder waardige, ongezonde of vervalschte waren verkregen, om de hoedanig heid en gewicht moet gij u bijzon der bekommeren. Daar bekommeren zich gelijk welke bemiddelaars niet om, om de kalanten naar zich te lokken, verkoopen zij gelijk wat, als zij er maar profijt bij vinden, en dit ten koste van de gezondheid dei- verbruikers. Huismoeders, let wel op, in de coöperatief is men onder eigen als in uwe familie, men heeft er belang bij zich onderling goed te bedienen, men kan cr met eens aan denken malkaar te bedriegen en de goede hoedanigheid moet dan onvermijde lijk het goede merk wezen van al de in de coöperatief verkochte produk ten en waren. Huismoeders, wacht niet langer meer> laat U onmiddelijlc inschrij ven als aandeelhouder, spaart al uwe spaarpenningen in de coöpera tief en zegt voor eeuwig en altijd vaarwel aan de winkeliers welke dagelijksch medelieipen tot het be strijden van al uwe veroverde rech ten'. De Bestuurder, L. VAN DER VEKEN. EN SOLDATEN. Woensdag aanstaande, om 7 uur 's avonds, in het lokaal Hand in Hand -, algemeone vergadering. DagordeAansluiting en aan staande Congres. Het Bestuur. Vrouwen Bond De vriendinnen worden langs de- zon weg verwittigd dat we op Zon dag, 5 Juli, deelnemen aan devlag- inhuldiging van den vrouwenclub van het Nationaal Syndikaat te Ant werpen' We vertrekken to Denderleeuw om 8,1 ure over Aalst. De betooging zal voorden Middag gedaan zijn. In den namiddag bezoek aan de stad en den dierentuin. BOND WIOYSON. Onze ziekenbond is dus bepaald gesticht. Zijne working zat op 1 Juli aanvangen. Ai de leden die overkomen uit een andore ziekenbond, worden met behoud van Hun volle rech ten aangenomen. De keus van dokter is vrij. De beide geneesheeren van Den derleeuw, de Heeren DeClippeleen Cochez, zullen voor onzen bond op treden. CINEMA. Heden Zondng en Maandag 22 Juni ren film van bijzondere waarde. Bloedschuld 10 deelen, met de beste fransche kunstenaars en oen komiek in twee deelen. Toekomende Week De nieuwe filmen Stalen Dui vel met do vermaarde artist Ralph Lewis, de held der filmen. In naam der Wet, Naamlooze holden en 3' Alarm, 7 deelen, boeiend' meester lijk spel, Daarbij nog een film met Jack Pickford. Aangekondigd. Doodskreet» Superproduktie, van den grooten insceneerdcr H. C. Davis een meesterwerk, voor Zondag 5 en Maandag 0 Juli. Geesel der Menschheid De groote film van het RootlKruis, en dewelko door elkeen moet gezien weiden. Roman eens konings. Zoor prachtige film, wordt verge leken aan de Koenigsmark, 10 deel len. S. M. Verbroedering. Zomerartikelen. Volledige keus. Matige prijzen. Hoedanigheid ge waarborgd. Een goedo socialist, koopt al wat hij noodig heeft in de coöperatief en tracht nieuwe klienten aan te win nen. De Geesel der menschheid Een film waarover in de pers go schreven wordt, als zfjndeeen der bijzonderste voortbrengselen. Inhuldiging. Verscheidene toetredingen werden ons reeds gezonden. Wij voorzien eonogrootedeelneming.Partijgenoo ton, gij kuilt ons heipen, door aan uwe vrienden en kennissen van bui ten de stad, over uw Volkshuis te schrijven: De Geesel der Menschheid Do film, in alle cinnema 's van Brussel vertoond. De Roode balspelers. Eerst onze gelukwenschon aan de ploeg, die don schooneti uitslag be haalde tegen do party Steppé en Iddergem. Al wie iets van het bal- sport af weet en onze mannen aan het spel gezien geeft, zal moeten be kennen dat er met die mannen zal af te rekenen vallen. Wie van de par tijgenooten is er niet verheugd als ei' oen onzer groepen een overwin ning behaalt. Zulks zal ook het geval zijn voor onze kaatsers, daarom kameraden, moeten wij do Roode balspelers steu nen, en er wordteen dringende op roep gedaan tot deleden der partij, om boschermlid te worden van de Roodo Balspelers. Men kan zich als dusdanig aangeven in hetVolkihuis. BERICHT. Er is beslist dat eene party naar Ronse zal gaan spelen. De datum zal in Recht en Vrijheid» aangekondigd worden. Al wie kan, vergozelle onze kaatsers. Sper Auguste. De Geesel dep Menschheid. Een film naar de werkelijkheid 1925 (VERVOLG). Woensdag 8 JuliTe 15 uur,op de Houtmarkt voortzetting van het kaatsspel. Te 20 1/2 uur, ten kioske Groote Markt, Concert, door de Fanfaar Willen is Kunnen Donderdag 9 JuliTe 201/2 uur, ten kioske Groote Markt, concert door de Koninklijke Harmonie Al Groeind, Bloeiend Vrijdag 10 Juli 1 Herdenking van den Ten 20 1/2 uur, ten kioske Groote Markt, Vlaamsch Kunstconcert door de Fanfare Kunst en Vermaak Zaterdag II Julii Te 11 uur, Buitengewoon Beiaardconcert. Te 20 1/2 uur, ten kioske Groote Markt, Vlaamsch Kunstconcert met zang door de Fanfare «Tot Heil des Volks Te 22 uur, LICHTSTOET Gevolgd van VOLKSBAL op de Groote Markt. Zondag 12 Juli Te 11 1/2 uur, ten kioske Groote Markt, concert door de Koninklijke Harmonie Les Vrais Amis Constants 'S namiddags, Groote Prijsschieting met den Balboos, in te richten door de Moedige Strijders gevestigd bij M. Pil. Van Den Bulcke,Vooruit 700 frank. 'S namiddags, Groot Provintiaal WIELRIJDERSFEEST 4000 Franken Premien in te richten door Sportclub Een dracht Te 15 uur, JUBELFEEST der I.ijnvisscliers-.Maatschappij De Scheldevrienden Monsterprijskamp op den Dender. Te 20 1/2 uur, ten kioske Groote Markt, Concert door de Socialistische Fanfaar Hand aan Hand Maandag 13 Juli s Te 14 uur, Groote Prijsschieting op 2 liggende wippen, in te richten door de Handboogmaatschappij St. Servatius Brusselschesteenweg. Voo- ruuit 700 franken. Te 20 1/2 uur, ten kioske Groote Markt, Concert door de Fanfaar Kunst en Vermaak Toekomende week vervolg. Goede stoof te koop, beidstraat, 14, Aalst. Ar- is het verslag oVer de Gemeente raadszitting .van verleden Maandag tot toekomende week verschoven. DE REDACTIE. Alle personen dielyden aan doof heid, hordhoorigheid of oor suizingen, kunnen genezing bo komen door de methode van de ver maardo Specialist van Parys. 36, rue duContentin, 36, die zonder operatie zonder scliadclyko middelen en zon der uw werktomoeten verlaten u het gehoor zal weorgeven en uw orgaan zal doen werken. M. ARTEGA zal gratis zjine met hode uitleggen en toepassen te Aalst don 27 Juni, in het Hotel St-Jean, aan de Statie. Te Dendermonde.den 20 Juni,(Café de la Paix), Groote Markt. 22 s L -N-I'*11 .«T. Breuken, zakkingen der der maag, zakkingen der baarmoeder worden VOLKOMEN GENEZEN door methode Micolas. Deze vereischt geen heelkundige bewerking, een band met rugstaai of onderriemen. een breuk die verwaarloosd wordt oj slecht opgehouden wordt door banden met rugstaai en onderriemen dat eene dergelijke breuk het grootst gevaar op levert. Indien gijuwe genezing begeert zonder heelkundige bewerking (deze moet heel dikwijls meer dan eens ge schieden) zonder den last veroorzaakt door banden met staal enriemen, neem t dan lijk zooveel andere personen, slachtoffers hunner onwetenheid, uw toevlucht tot mijn Methode die uwe. breuk zal wegnemen zonder noodlotti ge gevolgen. M. MICOLAS ex-bestuurder van het Breukgesticht te Parijs, 36, Coten- tinstraat, zal ook gratis de degelijk heid zijnermethode bewijzen van g tot 4 uur. Te Aalst 27 Juni, (Hotel St- Jean) aan de Statie- Te Dendermonde den 20 Juni,Cafi de la Paix, Groote Markt. 22 Huis gekond voor den besten Crème (Consommation) der Stad, alsook allo soorten van Bieren en Dranken, bij Heyvaert Welle- kens, Nazarethstraat, -40, AALST. 27 STRIJDPENNING. AALST. Overdracht fr. 2807,37, Gezongen door Petrus Pisser by Leopold Bellon door J. Van Nuffel 2,20. Leute leute op het huwelyk van Adolf en Emelie, maar de leute werdt gestoord, by het vernomen als het huwelijk wildo slapen gaan dat zy do sleutel verloren waren 9.67. Om dat Severin Lolong, Donderdag de voiture deed stilstaan voor eens te p.... 1,00. Omdat Clementine aai Cornel vroeg, zeg velo, is dat uwe Cornei;dio daar staat o,5o. Miserie gespeeld op tafel door Frans V. d. Meersch mot koeken heer bloot od gewonnen 1,00, Van een staatsbe diende 5,oo. GIJSEGEM.—Boekens Remy geeft 2,00 Omdat het Muziek naar Driesch kermis niet goweest is, nog 2,00 van een onbekende omdat er toekoemon de jaar wel zal muziek zyn. Toteal 18,87 Jonge Wacht. Gezongen door C. De Schutter bij Ed Gits rondgehaald door Hipp. Van Geit 2,65 fr. en do zanger doet er nog i,00. bij. DE LEDEN VAN DEN~ mogen zich met hunne recepten wen den tot d.-Apotheek Fr.GIERTS KIECKENS.Burchtstraat, 30 Ninove. J Spoedige en verzorgde bediening. NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ GENT, Volderaatraat I.GENT Agentschap te La Louvière 46, Sylvain Guyauxstraat. Postchecrokoningen te Gent n° 850 te La Louvièro n" 48375 Kapitaal 1 5,000,000 frank. GEHEEL GESTORT. Reservefond!3,016,422,79 Bedrag der deposito rekeningen op 31 December 1934 53,365,683,89 Fr Interesten op do verschillende rekeningen en geldplaatsingnn. Checkrekeningon, betaalbaar op zicht fr. 3.00 0/0 Halfmaandelyksche rekeningen fr. 4,90 0/0 Rekeningen met voorbericht van 15 dagen fr. 5,00 0/0 Rekeningen met vooi bericht van 30 dagen fr. 5 1/8 0/0 Termijnrekeningen op 3 maanden fr. 5,25 0/0 Termijnrekeningen op 6 maandon fr. 5,25 0/0 Termijnrekeningen op 1 jaar fr. 5,00 0/0 Verhuring van brandkoffers

Recht en Vrijheid | 1925 | | pagina 3