BANK DOOFHEID. Breuklijders Aalst Syudikale Rubriek. Hand- en Geestesarbeiders. G ee ra a rdsbergen zijn vaoerLahu AR BE D Alle bank en beursverrichtingen. Slenn Metaal be we r ke rs De 75,000 stakende metaalbewerkers rekenen op uwen penning om hun gewettigde» strijd te doen winnen. 4(ie Verjaring der Partij j Schendelbeke. Voor de reis Brussel Door overlast van cppij Reizigersclub. GROOT BAL Nieu werkerken. NINOVE. Welgelukl Concert. Soltegem. slachtoffers hunner onwetenheid In de nieuwe Café. BELGISCHE van den Voor den 15" Augustus ra. s. Op U Augustus a. s. te Biussel zal de Belgische Werkliedenpartij al dus haar 40". verjaardag vieren. Wij weten van nu al" dat de grootsche feesten te dier gelegenheid ingericht een plaats zullen innemen in de ge schiedenis der beweging en een on vergetelijke herrinnering zullen nala ten bij diegenen die het genoegen zullen hebben ze bij te wonen. Den 15" Augustus zal de gelegen heid zijn voor een ontploffing van socialistisch leven niet alleen te Brussel maar in het geheele land. Dien dag moeten alle socialisten in België, ook diegenen die niet te Brus sel zullen zijn, met fierheid het par- tijkenteeken op hun borst dragen. Zooals ieder weet is de prijs van het partijkenteeken op 1 frank vastge steld. Om er te bekomen moet men zich enkel wenden tot de federale sekretarissen der Partij. JVan Roosbroeck. Bedrag der lijsten dezer week AALST fr. 2997,70. N1NOVE 361.15. GEERAARDSBERGEN niet saam getrokken. De strijd der metaalbewerkers schijnt lang te zullen duren de pa troons willen zich meten met den georganiseerden blok der arbeiders.— De triomf moet kost wat kost aan de zijde der arbeiders zijn, omdat ook de andere vakbonden weldra zouden aangetast worden indien zij den strijd moesten verliezen. De Solidariteit der werkende klasse moet en zal den zege verzekeren. Meer dan ooitSTEUNT laar in, jaar uit zijn er werkloozen met de vleet bijna m alle lan den.—De moderne inrichtingen hel pen daar veel aan. Maar waarom dan nog den 8 uren dag bekampenals er zooveel werk krachten te veel zijn Zou men met beter doen te strijden voor den 6 urendag Dan toch zou misschien iedereen zijn werk hebben. In Engeland agiteeren ook al de kolen- barons tegen de mijnwerkers, die ze willen hun loon verminderen en meer uren doen werken. In het mijnbedrijf heerscht een algemeene krisis.—Wij le zen deze week in I-e Peuple dat 111 de streek van York, Engeland, 250.000 textielarbeiders bedreigd waren, met loonsaftrok door de patroons.—Men ziet dat overal de grooten op den loer liggen om de daguren te ver minderen en dat den toestand overal zal ernstig gaan worden. Hoe onzeker is "nog het leven der zwoegers Iedere crisis in denijver heid zoeken de patroons op hen te wreken Hoeveele dagen van werk loosheid komen er niet binst het jaar? En werkeloosheid beteekent karig heid in 't leven, te kort, armoe, som bere dagen. Hoe sterker georganiseerd, des te betere levensvoorwaarden de arbeiders zullen kunnen afdwingen. Daarom wilt ge een beter leven, Syndikeert U 1 A. vijverman. Soc. Jonge Wacht. Wij trekken hierbij de aandacht der leden op het volgende. In de jongste bestuurvergadering derS. J.W. is het initiatief opgevat, als progressieve uitbreiding van ons programma, een herhalings-kursus van het Lager Officieel Onderwijs m te richten. Wij vatten hiermede aan, op Dins dag 11 Oogst, om 7 1 2 ure. De eerste les te geven door pgt Rimbaut, zal bij- bijzonderlijk gewijd zijn aan «Taal- en Stvlkunde», een al te veelvuldig voor komend gebrek, bij onze jonge kame raden. Deze Kursussen zullen de bij zonderste takken van een schoolpro gramma herhalen en toelichten door voorbeelden en oefeninhen. Wij raden de leergierige Makkers ten sterkste aan deze volgen. Het zal hen niet alleen aangename schoolher inneringen voor den geest roepen, maar tevens een krachtigen doorslag zijn tot het prikkelen van memorie en leerzucht. Vooruit, Jonge Wachters, op den in geslagen weg, het is den doeltreffen- den. Ontwikkelen wij ons, door alle ter onzer beschikking zijnde middelen. Aan ons de Kennis AAN ONb DL J EUGD. Het Bestuur. De partij viert de 40' verjaring barer stichting op I5 Oogst te Brussel. Elkeen zal het zich ten plicht rekenen dien dag in de Hoofdstad te zijn. Echter is dit niet voldoende. De 40" verjaring der partij wordt ook te Aalst gevierd. Het Midden-Comiteit heeft te dien einde besloten op Maandag 17 Oogst, een FEESTBETOOG Ui G te houden. Onze heide muziekkorpsen alsook al d« vlaggen der Vakbon den, Wijkclubs, Jonge Wacht, Oud- Strijders, Ziekenbond, zullen aan die Feestbetooging deel nemen. Bij de terugkomst in het lokaal, zul len de stichters onzer partij te Aalst ge huldigd worden. Di> bijeenkomst is gesteld om 7 12 ure 's avonds, aanhetlo- kaal. \1 wie zich socialist noemt, al onze gesyndikeerden, propagandandisten en cooperateurs, moeten cp 17 Oogst in de rangen. Wiezal er zich durven van oettrekkers Onze Betooging moet op 17 Oogst groctsch wezen. Alten dus op post. Het Midden-Comiteit. De inschrijvingen sluiten ot»w«- rferraepelijk Morgen Maan dag 3 Oogst 1925, om Sure *3 avonds. Wie nog niet ingeschreven is moet zich haasten. Men kan dit doen elke dag op het Partijsecretariaat en bij den lokaal houder. Prijs per coupon heen en terug 4 frank. Het Midden-Comiteit. zijn de inschrijvingslijsten van de stakende metaalbewerkers van Aalst, Ninove, Geeraardsbergen, verschoven tot de volgende week. De correspondenten worden ver zocht er rekening van te houden, en van het volgend nummer enkel het hoogst noodige, alsook de copij een dag vroeger te zenden, gezien ons blad toekomende week den Vrijdag zal verschijnen. DE REDACTIE. Ziekenbond VictorDeGeyter De APOTHEEK QUINTYN, 37, KORTE ZOUTSTAAT. aangenomen ■loor den Ziekenbond. aanvaardt voor aflevering met de beste zorgen en de fijnst uitgezochte producten, de re cepten van alle Dokters van Stad en Omliggende. Ook tevorkrygen: Stindervoea- sel, kïnderpoeder, borstsï- rGcp. bloedzuiverende pil len, zenuwpoeders, breuk banden, minerale waters, enz.... Weegschaal voorkinderen: gebruik gratis. Heden Zondag, 9 Oogst, om 3 ure namiddag, in het lokaal Hand in Hand Algemeene Vergadering. Dagorde Vaststellen der reis van dit jaar. Alle leden moeten op post zijn. Het Bestuur. Mor-gen Maandag 10 Oogst in de zaal Américain Hoogstraat. Al de leden onzer Propagandaelub aangeboden. Allen er heen. Heden Zondag heeft er een belang rijke vergadering plaats voor alle partijgenooten van Nieuwerkerken, in het lokaal bij Petrus Adam. fden dol om 3 ure namiddag. Gezel Steenhaut Jozef, zal er een belangrijke uiteenzetting houden, no pens de nieuwe wet tot regeling van den openbaren onderstand, en de werkingen in de Hospieiën en Armen raden. Dat elk dus op post weze, want het is belangrijk. Schendelbeke zontler Schepen-College. DE SOCIALISTEN TREKKEN ER VAN ONDER. ONTSLAG BIJ HOOGERHAND IN GEZONDEN AAN DEN HEER AR RONDISSEMENT - COMMISSARIS. In zitting van den 1" Oogst laatst kennis genomen te hebben, waarbij aan MM.Van Hecke-Vincke en van Van Hoeve Constant en Jean Hemelvcer- degem, bij Koninklijk Besluit machti ging verleend wordt eene brug te leg gen aan waterloop en voetweg, N° 37. 1) Aangezien de oude buis die vroe ger diende als overgang en aan de ge meente Schendelbeke toebehoort daar- v.oor gebezigd wordt. 2) Aangezien Voetweg N° 37, twee maal op eene lengte van 20 tot 30 me ters met voertuigen daardoor moet overschreden en den Heer Burgemees ter er geene maatregelen wil tegen ne men omdat het zijne pachters zijn. 3) Aangezien het door de vroegere Geweenteraad, doorgang over Voetweg N. 37 met voertuigen steeds verworpen is geweest. 4) Aangezien het bij algemeenheid van stemmen uitgenomen die van den Heer Burgemeester, door den huidige gemeenteraad tweemaal verworpen is. (5) Aangezien daardoor de belan gen van onze eigen gemeente ge schonden worden en zelf de bebouw de grond voor ons niet voldoende is, en slechts vier er voordeel uitslaan, drie pachters en een eigenaar. Den Heer Burgemeester wiens gronden meerendeels langs daar ge legen en in prijs ermede stijgen. (6) Aangezien de gemeenteraad bij volstrekte meerderheid niet bij machte is een besluit door te voeren, hebben wij besloten ontslag te geven. Petrus Danneels, Schepen van open bare werken. Gustave Cosyns, Schepen van onder wijs. J. B. Engels, Gemeenteraardslid. Gelief Heer Arrondissement Com missaris, onze welgemeende groeten te willen aanvaarden. Schendelbeke, den 3 Augusti I925. De ontslaggevers P. Daneels. A. Cozyns. J. B. Engels. onzen Eere-Voorzitter Gezel Jan-Bap tist Van Londersele en Gezel Pol Van de Steen, eerste schepen onzer stad, het kiosk. Zij brachten ieder op hunne beurt hulde aan onze onvermoeibare muzikanten voor het prachtig werk door hun geleverd, na hun volbrachte dagtaak. Zij dankten onzen geachten Bestuurder Gezel Arthur Coppez voor het lastig werk, welke hij hier met moed en wilskracht beoefent en wezen op den prachtigen uitslag dien wij aan hem te danken hebben. Zij moedigde* ten slotte allen aan op den ingeslagen weg voort te gaan, tot heil en groot wording onzer fanfare, en ganscli onze partij in het algemeen. Na het Concert stapten onze man nen onder het spelen van krachtige marchen naar het lokaal, gevolgd door eene gansche schaar partijgenooten, waar wij ons dan nog een uurtje genoegelijk vermaakt hebben. Een Partijgenoot. N. B. Heden Zondagavond 0111 8 1/2 ure speelt onze fanfare een prachtig Concert op de wijk Preulegem. Wij raden alle partij genooten aan er zich een te begeven om hun zelf van den grooten vooruitgang onzer fanfare te overtuigeu. Geen thuisblijvers. Allen naar het Concert. Tiaar Brussel op 15 Oogst. Op I5 Augusti viert de partij haar 4ojarig bestaan. Een monster schou wing 'onzer jeugdgroepen zal dien dag gehouden worden, aan allen daardoor het bewijs leverende van onze leef kracht en de hoop en toekomst onzer klasse. Geen partijgenoot zou mogen nalaten dien dag 111 Brussel te zijn. Men geniet eene vermindering van 50 0/0 op de reisbiljetten. Wij doen een dringend beroep op alle partijge nooten zich tot Donderdag a. s. te laten inschrijven ten lokale De Red ding*. De laatste schikkingen, prijs, uur van vertrek en terugkomst zullen de toekomende week kenbaar gemaakt worden. Inhuldiging der Nieuwe Schoollokalen. Op 16 August e. k. zullen de nieuwe schoollokalen plechtig ingehuldigd worden. Verschillende feestelijkheden zullen te dier gelegenheid plaatsheb ben. Onze fanfare «De Voorwacht» neemt deel aan den schooloptocht wel ke gevormd wordt aan de oude schoollokalen om 1 1/2 ure namiddag. We verhopen dat een gansche schaar partijgenooten zal opstappen, aldus hunne genegenheid en liefde voor het Openbaar Onderwijs bewijzende. Vol ledig programma der feesten zal in den loop der week aangejflakt worden. Het Partijbestuur. Op Donderdag 30 Juli, speelde onze fanfare De Voorwacht het eerste harer drij Concerten ter gelegenheid der Kermisfeesten. Er was zeer veel volk opgekomen niettegenstaande liet wankelbare*we- der. Van de twee eerste uitgevoerde stuk ken hoorden wij verschillende muziek kenners hunne verwondering uitdruk ken over den ontzaglijken vooruitgang door onze fanfare gemaakt in denlaat- sten tijd. Na het vierde stuk, betraden KtAAR BRUSSEL i De leden van den Propagandaelub en der Vakbonden, die op 15 Oogst naar Brussel willen reizen voor de 40' Verjaringsfeesten der partij bij te wo nen, en van 50 0/0 vermindering op het spoor willen genieten, moeten zich in het lokaal laten inschrijven, tot ten laatste Maandag avond. Al wie meè gaat moet zich haasten. Alle personen dielyden aan doof- heidj hardhoopigheid of oor suizingen, kunnen genezing be komen door de methode van de ver maarde Specialist van Parjjs. 36, rue duGonteutin, 36, die zonder operatie zonder schadelijke middelen en zon der uw werktemoeten verlaten u het gehoor zal weergeven en uw orgaan zal doen werken. M. ARTEGA zal gratis zjine met hode uitleggen en toepasson te Aalst den 22 Oogst, in het Hotel St-lean, aan de Statie. Te Dendermonde, den 24 Oogst, (Café de la Paii), Groote Markt. 22 CINEMA. Heden Zondag 4 en Maandag lo Oogst, Buitengewoon programma.«De Ontverantwoordelijke Gerechtig heid Ploum en de aap komiek. Iets bijzonders. 85 OOGST. Een programma van eerste gehalte. Dag- en avondvertooning. Een film zooals er weinigen voorge- steld worden. Een behandeling, door dewelke de toeschouwers gedurig in I spanning worden gehouden. Alle cine- maliethebbers zullen dezen film willen zien «L'AS OU VOLANT». Wie heeft er niet hooren spreken van j dien film, het meesterwerk van den ongevenaarden Ploum, 't is een verras- sing voor de Kermis, om elkeen luimig te stemmen. TOONEEL-VERTOONING Onze tooneelgroep Voor Recht en Vrede zal met Kermis-Woensdag op voeren. Door slechte dagen een prachtig tooneelstuk in 3 bedrijven, en Hier hebben uilen gewoond blijspel. Onze Feesten. Die zijn volledig gelukt en de organi satie was uitstekend. De kamaraad Van Trimpont verdient onze geluk wen- schen, alsook het bestuur onzer Vrou- wenvereeniging. Naar de gemeenteschool Wij herinneren nogmaals aan onze rartijgenooten, dat het een plicht voor ren is, zoowel Jhuime meisjes als de jongens naar de gemeenteschool te sturen. Onze stnaten Er wordt nog al geklaagd over den staat der wegenis onzer straten. Wij willen nogmaals herhalen, dat meer dan twee jaar igeleden, het stads bestuur de noodige beraadslagingen had genomen om verbetering aan alen staat te brengen. En wordt enkel gewacht op de goedkeuring van de be stendige deputatie om de werken uit te voeren. Het Siadsb utluur herinnert er aan dat de inschrij vingen van groepen en autos voor de Kepmiscavaicsde moeten ingediend worden voor I5 Oogst. Ath, Buysinghen, Brussel, Bla- ton, Edingen, "Aalst, Lessen enz. zijn reeds ingeschreven alsook groepen der stad. Al wie kan, en vooral de maat schappijen en l'irma's der stad zullen het kunne willen bijbrengen tot liet wellukken van het feest. Breuken, zakkingen der maag, zakkingen der baarmoeder worden VOLKOMEN OENEZEN door methode Micolas Deze vereischt geen heelkundige bewerking, geen band met rugstaai of onderriemen een breuk die verwaarloosd wordt oj slecht opgehouden wordt door banden met rugstaai en onderriemen dat eene dergelijke bn uk het grootst gevaar op levert Indien gij uwe genezing be geert zonder heelkundige bewerking (deze moet heel dikwijls meer dan eens geschieden) zonder den last veroorzaakt door ban den met staal en riemenneem t dan lijk zooveel andere personen, uw toevlucht tot mijn Methode die uwe breuk zal wegnemen zonder noodlotli ge gevolgen. M NICOLAS ex-bestuurder van het Breukgesticht te Parijs, 36, Coten- tinstraat, zal ook gratis de degelijk heid zijner methode bewijzen van 9 tot 4 uur. Te Aalst 22 Oogst, (Hotel St- Jean) aan de Statie- Te Dendermonde den zé Oogst,Cati de la Paix, Groote Markt. 22 Huis gekend voor den besten Crème (Consummation) der Stad, alsook allo soorten van Diere» eu Dranken, bij Heyvaert Welle- kens, Nazarethstraat, 40, AALST. 27 STRIJDPENMING. Overdracht lr. 3015 7q Omdat Kapitein hem zoo kwaad maakte op St Joh, omdat ze naar zijn redevoering niet luisterden l,oo Om zich te laten noemen, troelen 0.85. Steun voor de Provintiale Ver kieziugen 25,00.Gift Wijkclub Vadei Wauters 46,00. Totaal 71,85. SOTTEGEM. Omdat Adolf Sanglan hem laten af loeren heeft met vijf-en vijftig centie-J men van bier van 1 frank, Jan 0,50. I NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ GENT, Voldersetraat I.GENT Agentschap te La Louvióre 46, Sylvain Guyauxstraat. Postchecrekeningen te Geut n°850 te La Louvière n" 48376 Kapitaal 1 5,000,000 frank. GEHEEL GESTORT. Reservefonds 1 3,016,482,70 Bedrag der deposito rekeningen op 31 December 1924 5:3,365,683,89 Fr. Interesten op do verschillende rekeningen en geld plaatsingen. Gkeckrekeningen. betaalbaar op zicht fr. 3.00 0/0 dal fuiuaudeljjksche rekeningen fr. 4,90 0/0 Rekeningen met voorbericht van 15 dagen fr. 5,00 0/0 Rekeningen met vooibericht van 30 dagen fr. 5 1/8 0/0 Termijnrekeningen op 3 maanden fr. 6,25 0/0 Termijnrekeningen op 6 maanden fr. 5,25 0/0 Termijnrekeningen op 1 jaar fr. 5,00 0/0 Verhuring van brandkoffera.

Recht en Vrijheid | 1925 | | pagina 3