Abdijsiroop DOOFHEID. Breuklijders Groote Gala-Vertooning - Geera a rdsb ergen Voor d8 Gemeenteverkiezingen Verbruikers, kent ge uwe vijanden ANTI GORLOGS COMITEIT Kunst, Licht en Vrijheid ZONDAG 20 DECEMBER INDE HAVEN Denderleeuw. Onze tweede Tooneelver looning. Uil Schendelbeke. STRUDPENMNG. M EER BEK E. 1 De Schepenfciezing. De zitting: wordt voor enkelo mi nuten geschorst om daarna over te gaan tot het benoemen der schepe nen. Er zijn 22 stemmers. Eerste stemming MM. Do Nevo, iT stemmen do Bethune, i stem Wit 4 stemmen. DE BURGEMEESTER en KATHO LIEKEN dringen aan om de stem ming voor de andere twee schopenen te verdagen. Gezel NICHELS vraagt dat er on- middelijk zou gestemd worden de katholieken hebben evenals de an dere groepen tfjd gehad om een be sluit te nemen. Aldus wordt besloten met lö stem men. 2 Eerste stemming voor den 2° sche pen MM. de Bethune, 5 stemmen Danckaert, 4 stemmen Van Scha- melhout, 7stemmen;Witö stemmen. Tweede stemming De Bethune 5, Danckaert 4, Van Schamelhout 7, wit 6. Balloteering (De Burgemeester geeft zijn bevolen. (Red.) De Bethune 9 stemmen, Van Schamelhout 7, wit 6. Stemming voorden derden Schepen: Danckaert 0 stemmen, Van Schamel hout 6, Callebaudt 1, De Smedt 2, Wit 7. Herstemming. M. Moyersoen komt voor de derde maal 'zijne bevelen geven aan zijn katholieke vrienden, en we liooren Allo heeren, dat zijn kinderstreken het kan toch niet, zulke stemming {uitbrengen M. DE WINDT (lib.) M. Danc kaert, als ik voor u stem wat geeft ge me M. DANCKAERT (kath.) Een schip onder hi kont(Dat is volgons de katholieken de waapdigheid van don raad op oen hoog peil houden (RED.) De Stemming geeft Danckaert 7 stemmen, Van Schamelhout 2De Smedt G. Wit 7. Balloteering tusschon De Smedt en Danckaert, katholieken. De Smedt 12 stemmen, Danckaert 5 Wit 5. De zitting sluit om 9 1/2 ure. Het zal voor de groen-Kruisors een harde pil om slikken Zijn, dat De Smedt als hun Schepen gekozen is, gezien zfj dezen hebben buiten ge worpen, zelfs er handgemeen mede geweest. Dat is niet luitig, hé A. B. De Samenwerking heeft hare vijan den, wat ons geenzins verwonderen moet als we ons willen rekenschap geven van den stouten durf harer in zichten. Droomt ze niet van eeue om wenteling in ons maatschappelijk stel sel? Van dan af moest ze natuurlijk al de behoudsgezinde krachten tegen haar in zien opduiken. Er valt dus te kampen, één strijd zonder rust tussclien het kapitalisme en de Samenwerking, de oude wereld tegen de nieuwe wereld De gedachte der Samenwerking is geboren uit één opstandsgevoel bij den arbeider tegen den bakker die hem niet het juiste gewicht verkoopt 1 Op- standsgevoel tegen den winkelier die den arbeider zware percenten doet betalen en hem onder het juk van het krediet neerdrukt. Opstandsgevoel tegen den bemidde laar die zich zonder moeite schandelijk verrijkt. Opstandsgevoel tegen de fabrie kanten die den daglooner uitbuit in de vergoeding van zijn arbeid. Opstandsgevoel tegen de slechte handelwijze der patroons. Opstandsgevoel tegen den huisjes melker die den arbeider echte woeker prijzen vraagt voor eene woonst van enkele vierkantemeters grootte. Opstandsgevoel tegen het bloed zuigende kapitalisme. Opstandsgevoel tegen de huidige maatschappij. Maar terzelfdertijd een straal van blijde hoofd. Ja, door den arbeid, eene maat schappij tot stand brengen waar de menschen elkander niet meer als wolven zullen aanzien. Door de Samenwerking kunnen de verbruikers zich grondstoffen en kapi taal toeëigsnen om voor de behoeften van allen te zorgen. Ziedaar de grondgedachten der le vensbeschouwing van de nioniers, de voorkampers der Samenwerking. H"et was een droom. Maar de droom leidt naar de werke lijkheid. De Samenwerking is eene kracht van maatschappelijke hervor ming geworden en bedreigt de bezit tende klasse in hare voorrechten. Zij eischt de terugbetaling der win sten. Zij wil dat de verwezenlijkte profij ten de fabrieksprijzen verminderen. Zij eischt de afschaffing der rente. Zij wil dat de interesten verdwijnen. Zij wil de vaststelling van een rede lijke prijs voor elke koopwaar, nadat de voortbrengingskaarten hare billijke vergoeding zouden ontvangen hebben. Geen maatschappelijke woeker meer Sedert dan, we herhalen het, kweekte de Samenwerking vijandelijk in de har ten der handelaars, der fabrikanten, der regeerders. Al die lui voelen zich in hunne levensbelangen gekrenkt. Inder daad, de Samenwerking staat wel vast beraden tegenover het kapitalisme dat nog ongelooflijk sterk is. Maar hare betrekkelijke zwakheid wordt in de hand gewerkt door de karakter zwak heden der verbruikers. Het is dus tegen uwe belangen in dat zij handelt met uwen voorraad bij de handelaars te koopen. Maar de werkelijkheid zijt gij de ergste vijanden van de Sa menwerking. Denkt even goed na, en ge zult u tot de coöperatieve wenden. Gaat tot haar, trots hare gebreken. Welke is^tevens, de menschelijke in richting die niet onvolmaakt is Gelukkiglijk kan alles verbeterd wor den, maar dan moet men er zich stellig mee bezig houden. Buitendien zijt gij het die den beheerraad noemt. Gij neemt dus onrechtstreeks deel aan het bestuur der zaken, en ge oefent insge lijks toezicht uit. Ge kunt dus uwe maatschappij hervormen en vooruit helpen. Laat de maatschappij op uwe ge trouwheid rekenen. Gunt haar insge lijks uw volle vertrouwen, en ze zal u voldoening geven. We moeten werken om de schoonste winkels van de stad of van het dorp te bezitten, de beste ingerichte magazij nen, waar aan de voordeeligste prijzen verkocht wordt. En dat kan alleen ge beuren in volle vertrouwelijkheid. Wilt ge uw strijdlust niet bij de onze sluiten om samen ons verheven ideaal inde werkelijkheid 0111 te zetten? Wilt ge met ons onze kinderen de gruwelen van den oorlog, de bestaans- onzekerheden, het maatschappelijk onrecht ontleeren Zijt met ons de apostelen der nieuwe gedachte wordt allen bewuste en getrouwe samenwer- kers. Aan alle verbruikers herhalen we Om het duur leven te bekampen, wordt samenwerkers. Opdat het oon zijn volle koopkracht behoudt wordt Samen- werkers. Opdat uwen arbeid niet enkel ver rijkt, maar de gansche gemeenschap ten goede komt, wordt Samenwekers. Opdat orde en vrede de economische wanorde en den bloedigen strijd van heden verjagen zullen wordt Samen- werkers. Laatu als samenwerkers in schrijven in 't belang uwer kinderen zijt Samen werkers in den echten zin des woord koopt alles in de coöperatie. Geen spaarcent nergens anders meer dan in de coöperatieve. Maakt vurige propaganda bij vrienden en familie leden'ter wille uwer overtuiging. nummerd op Woensdag 16 De cember, om 7 ure 's avonds, iu het lokaal Hand in Hand Het Bestuur. WIJKCLUB «JEAN JAURES» Heden Zondag. 0111 10 ure morgens, Bestuurvergadering, in 't lokaal van den club. De her bergiers welke lid zijn van den club, worden verzocht deze ver gadering bij te wonen. Dagorde Wedstrijd met de kaart, ten voordeele der gemeen kiezihg. Het Bestuur. 1925 FEESTZAAL HAND IS HASH AALST 1925 Bureel om 6 uren Gordijn om 61/2 uren Vrijdag 25 December (Kerstdag) Heiewertlne tan iea Vermaarden Groet iinMixroritT niuiucK y welke in het land een enorm succes heeft genoten Alpierae Inkomprlls 0,99 Ir. (Taks Hel Meeriten) Er zullen geen plaatsen genummerd worden. Feestzaal Hand in Hand TOONEELKRING Bureel om 5 1/2 u. Gordijn om 6 u. EN MAANDAG 21 ÜECENBER Bureel om 6 1/2 u. Gordijn om 7 u. OPVOERING VAN Prachtig drama in 3 bedrijven van Georg. Engel [e Rantj 3.50 fr. 2" Rang 2,24 fr. (taks inbegr.) Het nummeren der kaarten zal plaats heb ben Vrijdag 18 Dei ömber, om 7 u. 's avonds, Café Hand in Hand De leden var den Socialisti- scher. Propagandaclub, die verlan gen deel le nemen aan het Cecilia- feest, op Zondag 20 December, gelieven zich ten laatste tot Dins dag i5 dezer te laten inschrijven, in het Achlurenhuis, Prijs 10 fr. voor de mannen 5 fr. voor de,vrouwen. Deze belooft in alle opzichten kunstig te zullen slagen. Elkeen zal zich noch het succes van de vorige vertooning Dolle Hans herinneren. Elkeen heeft dan de kunst van onzen tooneel- kring geroemd. Voortgaande op den goeden weg, zal onzen 'groep op Zondag 20 en Maandag 21 December, en nu in de Feestzaal 'van Hand in Hand het prachtige werk IN DE HAVEN van Engel op voeren. De rollen zijn in goede handen, en de repetitiën beloven een prach tig spel. Dat onze partijgenooten het werk van onzen groep aanmoedi gen, omzichten spoedigste kaar- ten aan te schaffen, die van nu af reeds te bekomen zijn in 't lokaal, en bij de tooneefjiefhebbers, om niet teleurgesteld te wezen i«et lang te wachten. De prijzen der plaatsen zijn Eerste rang 3,50 fr., Tweede rang 2,25 fr., (taks inbegrepen). Er zijn nog abonnementen te bekomen voor de 3 VERTOO NINGEN aan den prijs van 7 5ofr. voor eerste rang en 5 fr. voor de tweede rang. Schaft u die aan en dan bekomt u altijd uwe zelfde plaats. De abonjiementen worden*ge- ter, voordeelt', van het muziek, op Zateidag 19 December. Begin om yuur. Prachtig orkest. Imkomprijs 1,25 fr. Dans vrij. CECILIAFEEST, op 20 December. Al de leden die Cecilia mee vie ren woiden dringend verzocht om 10 uur, in 't lokaal te zijn, om den optocht met muziek mede te ma ken. Noenmaal om 1 uur. Om 6 uur Bal voor al de familie leden. KERSTFEEST. Op Vrijdag 25 Derember. Voor al de leden met vrouwen en kinderen. Kosteloos aange boden. 't Was na de Provinciale Ver kiezingen dat eenige broekventers van de Katholieke Oude Wacht, na een rondeken gedaan te hebben in sommige drankhuizen ons, soci alisten wisten benamingen te geven die we niet jaanvaren. Maar hoe kan het anders, de kiezingen lie- pen zoo slecht van stapel voor die klasse-verraders, dat ze het niet kunnen slikken. En nu, de gemeente-verkiezin gen doen hun opnieuw kieken vleesch krijgen.Natuurlijk, hunne lijsten werden veranderd en ze gaan er eens duchtig op los. Maar wij arbeidei s, weten maar al te wel dat het o.ns niet kan baten, andere mannen aan te stellen met dezelfde mentaliteit als de vorige. We zul len dan ook geen open deuren in stampen en de arbeiders laten ken nen, dat we moesten taksen beta len op ODze loonen door het kleri kaal gemeentebestuur, en dat de groote boeren gevrijwaard bleven, van al die lasten. Niettegenstaande het herhaald optreden van gezel Engels. En nu zeggen we aan die wijs aeuzen Hoe is het mogelijk, gij die ge sproten zijt uit de werkende klasse vooral uwe intellectueele en mo reels kracht aan die menschen te verschaffen, die uwe grootouders en zelfs ouders verdrukt hebben, of is het misschien omdat ge eene sport hoogergeklommen zijt op de maatschappelijke ladder, daarom toch uwe klassegenooten geen ter gende benamingen toewerpen, ten ware ge denkte het monopolium van de geleerdheid te bezitten. In dat geval zoudt ge ons slechts me delijden afdwingen. Zorgt dat ze op uwe inkomsten niet regeeren, en viert liever de gezellen die dagelijks in de bres springen, om zoowel de uwe als de andere makkers hunne inkomstfn te vermeerderen en te stabilisee- ren. Afaar vergeef het mij ik had bijna vergeten, dat er in uwe klas se maar al te veel zijn die leven op een andersmans zweet. Ik zal dan ook niet besluiten, en de makkers zelf de gevolgtrekking laten op maken. VAN BELLE René. CINEMA. Heden Zondag en Maandag 14 Decomber 'JTOONEELSPELERS groot dramma inscenéering van Ralph Ince. Vertolkt door Brandon Tij 11 an, Noami Childeren. Mary Astor enz. Ruwe harten een boeiende geschiedenis, met de ge kende kunstenaars, James Kirkwood Adolf Menjou, Lester Cuneo, George Seigman, Mary Alden er. Elinor Fair GEEN GELUK» komiek. DONDERDAG 17 DECEMBER. Buitengewoon ProgrammaDe kleine feeks Dramatische ko medie met John Gilbert, Bonie Love enz. Eerst de Plicht oen groot drama met William Farnum.JWill Walling de dorpsmid Alma Bennett enz. Een Schrik komiek. Menschen-wrakkcn. Een bijzondere lilm. Donderdag 24 December. De Charmante Prins. Het groote cinematographiseh meesterwerk met laqué Catelain, Nicolas Koline, Nathalie Kovanko enz. NINOVE. Constant De Mol 1,00. Combel Oscar 1,00. De Coster Edgard 1,00. Buyl Leon l,oo. V. d. Steen Pol l,oo. De Deyn Joseph l,oo. Waechtelaer Hu- bert 1,00. Van Bellegein Omeri,oo. Soetens Marceline 1,00. Sonck Poly- dore l,oo. Beeckman Albert 1,00. Ernest De Wit 1,00. De Mol Prosper l,oo. Despretz Bertha ],oo. Standaert August l,oo. Van der Taelen Cyriel 1,00. Merckx Edmond 1,00. »Van kan het anders, de kiezingen lie pen zoo slecht van stapel voor die Londersele Jean-Baptist 1,00. Adriaens Josep 2,oo. Gezongen op de souper bij Prosper De Wit door Simon. Alice geeft Prosper 2,00. Omdat Lice Van Kaaten aan Alice vraagt, beziet mij eens, geeft Philoméne 2,00. Gezongen door Van Butsele Louis, het lied van Papa rondgehaald door Simon Prosper 4,50. Omdat Jouren bezig was met pikkels te eten, en hij dat niet wist geeft l'olle 1,00. Totaal 29,50 fr. Het aangeduide m.ddel om de vreeaelijke benauwdheden te ver- zachtenen te voorkomen ia Akker Abdijsiroop. Deze bezit ongeëven aarde slijmoplossende eigenschap pen, bevat geen verdoovende be- standdeclen en is dus onschadelijk voor kinderen en volwassenen bjj aandoeningen van borst cn keel. AKKER's AIU Apotheken. Pt, Floch 230 gt. fr. 8.50 550 gr. f'. 14.— Llltrjituchen ft. 20.—. Ut grooit flenchtn x(/n Jut vooiJteltgtr. Eiicht omt handleekentngL AKKER. AALST. Overdracht: fr. 3924,00. Gozotgeu door V. Amant bij hem zelf 5,2n.Gezongen door Lina Sterck bij Victor Amant 5,00. Gezongen door M. Mortier bij do weduwe Van den Bossche 3,50. Totaal 13,70 fr. Moor de Trompettersclub. Rondgehaald bij een gezellig samen zijn in Detroit-Michigant door onzen Eere Voorzitter Gutteihans Richard Van der Meersch Alfred 1 d. Van Rossem Margheuritte 1 d. Vafi Rossem Omer 1 d. Sertin Maria 1 d. De Mol René 1 d. Sertin Julia ld. De Bolle Benoit 1 d. Van Londerseele Maria I d. Serlin Daniël l d. Malfroit Lodevicus id. Van Londerzele Theophil 1 d. Van der Biest Marcel 1 d. Van Saene Henry 1 d. De Coorde Petrus 1 d. en Gottemans Richard, te samen 15 d 321 frank. Alle personen dielijden aan doof heid, hardhoorigheid of oor suizingen, kunnen genezing be komen door do metbode van de vor- maardo Specialist van Parijs. 30, rue du Contentin, 30, die zonder operatie zonder schadelijke middelen en zon der uw werktemoeten verlaten u bet gehoor zal weergeven en uw orgaan zal doen werken. M. ARTEGA zal gratis zijöo met hode uitleggen en toepassen te Aalst den 5 December, in Jean, aau de Statie. Te Sottegem, don liet Hotel St- December, 22 of jr <fv Wie doet er mede AALST. De Veyller Th. 1,00. Dn Noof Romain 1,00. Ponreboom Jozef 1.00. Verdoodt Gustaaf 1,00. V. d. Veken Louis 1,00 Bergtiman A. 1,00. Stoen- haut Alf. 1,00. Haolterman i.OO. Nichels i,00. .1. O. V. d. Borght 1,00. Podovijn Felix 1,00. Merkx Frans 1.00. BekaertJ. 1,00. Bocqué Fr. 1,00. Van Vaerenberg lean 1,00. Deprnz 1 Eug 1,00. Guns Camiel l,oo. Boey- kons Leo 1,00. ERRATA. Verleden week Van Vaorer.berg Jean 1,00. Totaal 19,00 fr. GEERAARDSBERGEN. Reux 2,00. Marginet 2,00. David Fr. 2,00. Schaillée J. i,5o. Hernou Georg. 1,50. Monnier Al. l.oo. Vas- tiels 0,50. Roos Ad. 1,00. Roos Marie 1,00. Van Trimpont O. 1,00. Totaal fr. 13,50. Breuken, zakkingen der maag, zakkingen der baarmoeder worden VOLKOMEN GENEZEN door methode Micolas. Deze vereischt geen heelkundige bewerking, geen band met rugstaai 0/ onderriemen een breuk die verwaarloosd wordt oj slecht opgehouden wordt door banden met rugstaai en onderriemen dat eene dergelijke breuk het grootst gevaar op levert Indien gij uwe genezing be geert zonder heelkundige bewerking (deze moet heel dikwijls meer dan eens geschiedenjr.onitrden last veroorzaakt door bandenmet staal enriemen,neemt j dan lijk zooveel andere personen, slachtoffers hunner onwetenheid uw toevlucht tot mijn Methode die uwe breuk zal wegnemen zonder noodlotti ge gevolgen. M. NICOL AS ex-bcstuurdcr van het Breukgesticht te Parijs. 36,Coten- tinstraatzal ook gratis de degelijk heid zijner methode bewijzen van <j tot 4 uur. Te Aalst 5 December, (Hotel St-Jean) aan de Statie- Te Sottegem den 1 December, 22

Recht en Vrijheid | 1925 | | pagina 3