s Abdijsiroop K DOOFHEID. Breuklijders „K Geeraardsbergen. Elke lepel helpt i Yoorde Gemeenteverkiezingen EREMBODEGEM. Jubelfeest De MOYER. Lit Soltegem. MNOVE. STR1JDPENNING. Akker' uister Wauters, werd door de groen- gele kleppers met een pen- netrek afgeschaft. Hun haat tegen de vakbonden was zoo groot, dat ze zelf niet terugschrikten om af te breken met de aansfuitirg der ge meente Denderleeuw aan het ge westelijk crisisfonds, en dat op het oogenblik dat ons land met eene groote werkcrisis bedreigd was. Wel zullen op tijd en stond wel de gelegenheid hebben om aan de bevolking het nadeel van dien ha- telijken maatregel uiteen te zetten. Op gebied van bestrating wierd er door onze gemeentevaders ge boft op GROOTSCHE verbeterin gen. Op ipapier zouden oude stra ten in boulevards herschapen, nieuwe prachtige banen en lanen aangelegd, doch op heden brstati- gen wij, dat er alleen aan demago gie werdt gedaan. Hier zal ér dus voor onze toe komstige socialistische gemeente raadsleden een groot werk te doen vallen, willen wij Denderleeuw de uitbreiding geven die ieder van ons er van verwacht. Wat het onderwijs onzer volks kinderen betreft, is het oprecht bedroevend te moeten bestatigen dat stilaan de aloude goede faam van ons vroeger lager onderwijs op onze gemeente te niet gaat. Doch, wat bekommert zulks onze bestuur ders, als hun politieke winkel maar van de noodige elementen voorzien wordt. Genoeg vandaag in vérdere ar tikels zullen we het proces onzer bestuurders voort uiteenzetten. Tot or.ze propagandisten zeg ib aan 't werk, allen op dek, niet gerust, maar krachtig er op los, om onze gemeente te verlossen van onbe kwame bestuurders. Als ieder zijn beste doet, zal op n October e. k. de socialistische partij het gemeen tehuis binnentrekken, en terzeltder tijd zal een tijdperk van vooruit gang voor onze gemeente worden ingeluid. Hoogde harten. Leve de So ciaal-Democratie. Achille BAEYENS. Heden Zondag 20 December, om 10 uren 's morgens, in het lokaal Hand in Hand bij de Bundel Alfred, maandelijksche vergadering van den Propagandaclub. DAGORDE 1. Maandelijkschen inleg, 2. Pensioenwet. 3. Mededeelingen. Dat elkeen zich dan van zijne plich ten kwijte en allen naar de vergade ring. De Secretaris, De Voorzitter," Hil. GHYSSENS. A. DE BUNDEL. CINEMA. Heden Zondag 2o en Maandag 21 December. Buitengewoon programma «Denrouw sswecanderlijk" Komedie Het kerstfeest van Jackie» 7 deelen met de wonderbare Jackie Coogan een aandoenlijk drama tot slot Gij zult vallen komiek. Oandecdag 24 December. De bijzondere schoone film «Wrakken» met Percy Marmont, de kunstenaar, die zoo zeer beviel in de prachtfilm. Vrijdag 25 December. Expres 330 met Bert Lytele De vervloekte molen 7 deelen met Lee Parry. Tot slot, Harry koopman, ko miek. ZoKstlrag 27 ets Maandag 28 December. De Gentleman van de Ranch met Big Boy Williams De koopman van Venetië met de beroemde kunste naars Emiet Jannings en Henny Portein Dodoche komiek. Een uitgelezen programma. S. H3. Verbroedering. Elke goede socialist doet zijne aan- koopen in de coöperatief er zijn geen gegronde redenen om zich aa.n dien plicht als klasse bewust zijnde werk man te ontrekken. Overigens 't is ook in 't voordeel van 't huishouden, regel, matig wat er r.oodig alles wat er noodig is te koopen in de kooperatief- Nieuw Volkshuis. De S. M. Verbroedering heeft grond aangekocht te Onkerzele, om er een Volkshuis en winkel te laten opbou wen. Een bewijs te meer hoe de samenwerking helt om de partij te stemmen, door het verschaffen van lo- kalen aan de groepen en niet enkel in de stad, maar ook waar hetgeenige zins mogelij kis op den buiten. Zouden de samenwerking zullen wij ook nooit tot ons doel, het verwezentlijke na, van 't socialisme komen. Wanneer zullen al diegenen die zich socialist noemen, ook goede cooperateurs, te zeggen regelmatige verbruikers zijn der waren door de kooperatief verkocht. Oorlog in de Toekomst Volgens een zekere Amerikaan, zou in een toekomstige oorlog, op twee uren tijd, bij middel van onzichtbare gazen, gansch Londen, de hoofdstad van Engeland kunnen uitgemoord worden. En zeggen dat er menschen zijn die nog steeds drijven naar nieuwe oorlogen, maar zijn die wel de naam van menschen waardig, misdadigers zijn het. Moeders, leert uwe kinderen den oorlog verafschuwen, brengt ze niet groot in haat tegen andere volkeren. Leert hen de oorlog vervloeken. J. W. Hoe rijmt men dat te saam Voor de Provinciale Verkiezingen, las men in De Vlag het eene artikel op het andere, waarin de kristene werklieden verdedigd werden tegen over de katholieke groep, Van den Daele, Pieraert, enz. Nu over 14 dagen in De Vlag een lofzang voor 't fanatisme. Wij zullen ons onthouden van kommentaar, en stellen slechts vast, dat de kristene werklieden hier verdedigd worden, door bewonderaars van de Italiaansche fascisten met Missolini aan 't hoofd, de moordenaar, op wiens bevel de loka len der katholieke demokraten in Italië in brand zijn gestoken. Het feest tot viering der inschrij ving van het 65000 lid onzer Mutua liteit, gepaard met het Jubeleum van makker ALFONS DE MOYER voor zijn 25 jaren voorzitterschap derzelfde, slaagde redelijk wel. Om 10 1/4 ure, Zondag morgend opende gezel Clement Bauwens de feestvergadering. De ansche famillie DE MOYER rit rond e eeretafel, omringd door verschillen de vooraanstaande partijgenooten uit de omgeving en door het bestuur dei- der Federatie van Socialistische Zieken bonden van het gewest, RONSE AALST. Feestreden werden uitgespro ken en geschenken overhandigd. Mak kers DE BOUVERY uit Ronse, DE NAUW Senator, Bauwens Julles Schepen en volksvertegenwoordiger PROSPER DE BRUYN. De redevoeringen weergeven ware te lang, het waren woorden van aan moediging, hulde en dank aan het adres van den gevierden voorzitter voor zijn overpoosd ieveren aan de groot- wording van onzen Ziekenbond. Het was een herinnering aan de moeilijke tijden van strijd wanneer de arbeiden de klasse nog verdeeld stond tegen over zich zelf, opgestookt^ door fa natieke patroons. DE MOYER hoe wel een vrij beroep uitoefende, aarzel de niet, in deze harde dagen van be proeving zich te scharen langs de zijde der verdrukten. Waar anderen het opgaven hield Alfons vast. De tientallen leden van 20-30 jaar geleden zijn gegroeid tot 6500 een groot deel van deze vooruitgang is te danken aan de voorzitter, ook zijn echtgenoote komt een deel onzer hulde toe, zij was het die aan de zijde stond van haar echtgenoot om hem aan te moe digen in de begonnen kamp. B egrijpe- lijk is dan ook de groote sympathie welke de arbeidende klas het huis gezin DE MOYER toedraagt. Met de middag waren aan den disch vereenigd, de familie De Mover met de leden van het Federaal Bestuur. Aan gezelligheid ontbrak het er niet, veel lofroor het aangename onthaal. Om 2 1/2 ure zette de feeststoet naar het huis van den Jubilaris zich in gang voorafgegaan door onze Fanfare en het muziek der Lustige Vrienden. De ge bruikelijke serenade, een paar hartelijke woorden en het ledigen van een fijn glas schuimwijn, zette de stoet zich te rug in beweging naar het Volkshuis, waar in vreugde nog een paar glaasjes geledigd werden. Het was een aange name dag, een prachtig feest waardig van den jubilaris. Van harte sluiten wij ons aan bij de vele gelukwenschen aan vriend De Moyer en zijn familie. Moch ten zij nog vele jaren in geluk door brengen, opdat wij hem oek nog lang in ons micraen moge behouden. Als clou van het Jubelfeest had de familie De Moyer, het bestuur van den Ziekenbond en afgevaardigingen der Vereenigingen en Coöperatie uitge- noodigd op een gastmaal den Dinsdag avond. Het was kortaf puik, spijzen en dranken extra verzorgd, specialiteit van het huis, beste gelukwenschen aan de kookster, en een buitengewone bloemtuil aan vriend Olivier voor zijn luimige zetten en giappen. Proficiat aan allen, nog veel geluk en Geeraards bergsche leute. O. 5oc. Propagandaclub ALGEMEENE VERGADERING,op Zondag 27 December, om 10 1/2 uren 's morgeus. DAGORDE 1. Nazicht der kas jaar 1925. 2. Bestuur-herkiezing. 3. Tombola voor de leden. Gezien de belangrijkheid der dag orde, hoop ik dat al do leden zullen tegouwoordig zijn. Het Bestuur. De Icsnsverhooging in den Union» Alfumettière. Door onze afdeeling wierd er in het1 begin der maand October 1.1. eene vraag gedaan om loonsverhooging voor de afdeeling van de houtbewerkers. Er hadden twee onderhandelingen plaats met den heer Curpin, technische bestuurder van den Union waar wij tot geen overeenkomst konden ge raken. Wij stelden ons in verbinding met den heer Hedborg, beheerder-af gevaardigde, en vroegen ®m met hem een onderhoud te kunnen liebbe'n. Wij ontvingen van wegeden«Union» een antwoord, welke ons melde dat dien heer ziek te bed lag en ons niet kon ontvangen. Het heeft omtrent eene maand en half geduurd, vooraleer wij bericht kregen dat wij een onderhoud toegestaan werden. Dit onderhoud had plaats met onzen afdeelings-sekre- taris en den heer tecknischen-bestuur- der van den Union Hier werder wederzijdsch voorstel len gedaan en besproken. Op het einde van "dit onderhoud beloofde deze heer ons, onze voorstellen aan den beheer der-afgevaardigde te gaan overmaken, en ons des anderendaags het antwoord te laten geworden. In plaats van des anderendaags het antwoord te beko men, kregen wij van wege den «Union» bericht, dat wij ons Maandag morgen om 10 uren op hunne bureelen te Brus sel moesten aanbieden om de hangende kwestie te bespreken, gezien de kriste nen andere voorstellen waren komen doen. Onze afvaardiging bestaande uit de kameraden Fassm en Hauwaert, nationale-sekretarissen, en De Coster, secretaris der afdeeling, boden zich dan ook op gestelden dag en uur in de bu reelen qan. Wij wierden onmiddellijk door de heeren beheerder-afgevaar digde en tecknischen bestuurder ont vangen. Na een onderhoud, om lo uren be gonnen en geeindigt om 11,50 uren, bekwamen wij eene verhooging van 13 0/0 voor a! de afdeelingen van het hout/ in plaats van 10 0/0, welke de patroons ons vroeger aangeboden had den. In deze verbooging was alles in begrepen en ook het prémiestelsel werd afgeschaft en in vast loon omgezet. Er was nog 1 kategorie, namelijk de Schorsers, welke geen voldoening be komen had. De vraag is onmiddelijk gesteld, maar op dit oogenblik is er nog geen antwoord toegekomen. Deze overeenkomst treedt in voege vanaf 1 October, zoudus met terugwerkende kracht van den dag dat de vraag ge steld werd>' Verleden week nu lazen wij in de bladen der kristene werklieden, dat zij deze loonsverhooging bekomen hadden en zelf trokken zij in twijfel a'ls zouden onze mannen een onderhoud gehad hebben te Brussel op de bureelen van den Union, op Maandng 7 December 1.1.. Gij moet toch maar durven hé, beste lezer. Zij welke van deze zaak niets wisten en er nog min iets voor gedaan hebben, tenzij stokken in de wielen steken, willen hier de pluimen op den hoed dragenVoor wat ons on derhoud aangaat, zijlhebben ons reeds zelf bekend, enditbij monde van hunne propagandisten, dat zij maar rond 12 uren in het bureel ontvangen werden en er hoogstens een kwartier geweest hebben. Zij hebben ons ook bekend dat zij niet wisten welke onze voorstel len waren en dat de heeren van den Union hun hebben gezegd :Ziedaar, dat zijn de uitslagen van ons onderhoud met de socialistische afgevaardigden waarmede zij (de kristenen) zich ak koord hebben verklaard. Gij ziet dus toch wel dat die mannen alles in hunne bladen durven schrijven en ook voor geen gemeene leugen ach teruit deinzen. Het is maar wanneer zij bij hunne venijnige tong genomen worden, dat zij zich willen uit den slag trekken met te zeggen het berust hier op een misverstand. Wij, socialistische afgevaardigden, zijn nietbevreesd onze houding in deze zaak irrhet openbaar te komen uiteenzetten, het is gelijk tegenover wie, waar en wanneer. In dien zij denken het gelijk aan hunne zijdetehebbendat zij ons verwittigen. De openbare meening zal dan kunnen oordeelen. Inlusschen moedigen wij onze leden aan voort hunne plicht te doen, laat de schurftige uit onze ge rangen gebannen schapen maar blaffen wij zijn gerust, wij hebben in deze zaak zooals vroeger altijd onze plicht ge UIT SHEERBEKE. Belangrijk Bericht. Het Bestuur van de Trompettersclub heeft besloten een Cursus van Muzie- ale spraakleer in te richten. Wij doen een warmen oproep tot alle Partijge- nooten, hunne jongens die muziekles sen te laten volgen, gezien het hoogst noodzakelijk is voor onzen Trompet tersclub te zien verandcien in eene fanfare. Wij hopen dat al de Partljge- nooten hun plicht zullen begrijpen en hunne kinderen naar de muzieklessen zullen sturen. Het Bestuur. daan. Wij zijn geen demagogen nog volksverleiders, maar wel van onze taak bewuste menschen die altijd en overal de belangen dur arbeiders tegen over wie ook verdedigd hebben en ver dedigen zullen. Daarom, sluit de ran gen dicht kameraden, maakt propa ganda voor uwen vakbond, stelt onze ïouding tegenover dezen van gelijk wie en zegt met ons de honden blaf fen en de karavaan gaat voort. Propagandist. AALST. Overdracht: fr. 3928,3(1. Gezongen door R. C. bij Albert Van Van Pamel. voor de gemeenteverkie zing -1,70. Gezongen door Martha Van der Speeten, bij Jef De Kenne 4,50. Gespeeld bij den brugdraaier door een makker van Hofstade 5,00. 14-12-25. Charlotte geeft een ronde o,5o. Louis Steenhaut geeft hiervoor 1,00. en Louis geeft ook 1,00. Gezongen door eenige vrienden bij Dom. Heyvaert 6,00. Omdat er twee lange tongen uit de 'lasspoelsters van Borremans gingen zeggen dat Marie van Nieuwer- cerken op het kabinet zat, die hiervoor een dag moest t' huis blijven 0,50. Omdat Matje uit de Spa maar twee uren vaarten geflikt heeft met te wippen, geeft Henri DesFIommes 0,25 de patroon doet er o,5o. bij Constance geelt hiervoor ook 0,75. en Matje geeft nog 0,50. Totaal 27,20 fr. MEIRE. Gezongen door Maria Van Impe en rondgehaald door Irma Van de Steen 10,00. Een kameraad geeft nog 5,00. Voor den goeden uitslag der aanstaan de gemeente-verkiezingen. MEERBEKE. Ken schoon feest in Denderwindeke 1,00. Omdat Arthur 9 boterhammen op at, geeft F'rans Achtegael 1,00. Om dat Chavatte er 10 1/2 boterhammen op at, geeft hij nog 1,00. Omdat Mance niet meer moet zeggen, dat Arthur niet kan eten 1,00. Omdat Edmond zou he ter doen 't huis te eten, in plaats van in Denderwindeke, geeft Frans 1,00. Omdat den gever van die franks ja- joersch was,omdat hij niets kreeg l,t>0. Totaal fr. 6,00. Voor den Vrouwenbond. Omdat Leon Van Canareken zijne vrouw liet staan op den Burchtdam, geelt Elise 1,00. Gezongen door Leon Van Laethem, en rondgehaald door De Coorde F'rans bij de Vos 10,00. Gezon gen door De Coorde F'rans, en rondge haald door Van Laethem Prosper, bij De Pryck Leon il,oo. Gezongen door Van Laethem Leon, en rondgehaald doör F'rans Achtegael bij Arthur Gotte- mans 10,00. Voor het wellukken der stichting van onzen Vrouwenbond, eeft Mance 5,00. Omdat ieder vrouw liet voorbeeld der stichters z®u volgen, en er ook deel aan nemen, geeft Mance 5,00. Omdat Edmond Boeykens,ten zeerste verheugd is over die 'stichting, geeft hij ook 5,00. Om dat Michel een schoon wit papier aan Arthur vraagt om naar 't vertrek te gaan 0,50. Totaal fr. 46,5o. N1NOVE. Gryseels Alfred 2,00. V. Londersele J. Bapt. 1,00 De Coster Edgar 1,00. Merckx Edmond l.ooBuylLeon 1,00. V. d. Steen Pol Desprets Bertha 1,00. De Deyn Joseph 1,00. Stan'daert Au gust l,oo. Adriaens Joseph 1,00. Peerlinck Alfons 3,00. De Mol Con stant l,oo. Wachtelaer Hubert l,oo. Combel Oscar V. d, Taelen Cyriel 1,00. Soetens Marceline 1,00. Beeckman Albert l,oo. Sonck Polydore l.oo. V. Belleghem Omer 1.00. De Mol Prosper l,oo. De Wit Ernest 1,00. Omdat zekere bazin in Ninove hare klanten buiten slaat 0,50. Omdat het waar is geeft Jef o,5o. Omdat het altijd dezelfde zijn o,5o. Totaal 25,50 fr. om Uw ontstoken keel te verzachten en die afmattende i hoestprikkel weg te nemen r Akker'» Abdijsiroop dankt,baai snel werkende geneeskrachtige eigenschappen aan de kruiden extracten in haar samenstelling. Stilt als bij tooverslag de hevigste hoestbuien en verruimt de boratf Bi) «Ut Apothekers Ir. O-SOi fr. H— Ir. 20.- Dc groote Qtsschcn «J)D voortfcfjjgct. Alle personen dielijden aan doof heid, hardhoorigheid of oor suizingen, kunnen genezing be komen door do methode van de ver maarde Specialist van Parijs. 36, rue duContentin, 30, die zonder operatie zonder schadelijke middelen en zon der uw werk te moeten verlaten u bet gehoor zal weergeven en uw orgaan zal doen werken. M. ARTEGA zal gratis zijne met hode uitleggen en toepassen te Aalst den 2 Januari, in het Hotel St- Jean, aan de Statie. Te Sottegem, don 5 Januari, Hotel Petit Bruxelles. 22 Wie doet er mede AALST. De Veylder Th. 1,00. Do Neef Romain 1,00. Peereboom Jozef 1,00. Verdoodt Gustaaf 1,00. V. d. Veken Louis 1,00. Bergbman A. 1,00. Steen haut. Alf. 1,00. Haelterman i.OO. Nicliels i,00. .T. O. V. d. Borght 1,00. Podevijn Felix 1,00. Morkx Frans 1,00. Bekaert J. 1,00. Bocqué FT. 1.00. Van Vaorenberg Jean 1,00. Deprez Eug. l,oo. Guns Camiel 1,00. Boey kens Leo 1,00. Totaal 18,00 fr. MEIRE. Callebaiit A. l,oo. Boslaan Aug. 1,00 F. De Schutter Al. l,oo. Verbraeckel l.oo. Van de Steen O. I,00- Vrouw Van de Steen l,oo. Voor't wel lukken van hst openen der Café Callebaut l,oo GEERAARDSBERGEN. Reux l,oo. Marginet l,oo. Ilavid F'r. 1,00. Schaillée J. o,5o. HernoH Georg. 0,50. Alonnier AL l.oo. Vas- tiels 0,50. Roos Ad. l,oo. Roos Marie l,oo. Van Trimpont O. 1,00. De Nauw 2,00. Motte 2,00. Breuken, zakkingen der maag, zakkingen der baarmoeder worden VOLKOMEN GENEZEN door methode Micolas. Deze vereischt geen heelkundige bewerking, geen band met rugstaai of onderriemen. een breuk die verwaarloosd wordt oj slecht opgehouden wordt door banden met rugstaai en onderriemen dat eene dergelijke breuk het grootst gevaar op levert Indien gij uwe genezing be geert zonder heelkundige bewerking (deze moet heel dikwijls meer dan eens geschiedenjzonderden last veroorzaakt Idoor banden met staal en riemenneemt dan lijk zooveel andere personen, slachtoffers hunner onwetenheid uw toevlucht tot mijn Methode die uwe breuk zal wegnemen zonder noodlotti ge gevolgen. M. NICOLAS cx-bestuurdcr van het Breukgesticht te Parijs, 36, Coten- tinslraat, zal ook gratis de degelijk heid zijner methode bewijzen van <j tot 4 uur. Te Aalst, den 2 Januart, (Hotel St-Jean) aan de Statie- Te Soltegem den S Januari, Hotel Petit Bruxelles).

Recht en Vrijheid | 1925 | | pagina 3