DOOFHEID. Breuklijders „£<g Geersardsbergen. Yoorde Gemeenteverkiezingen Wtïït éte P«n weg G'.si Ontstoken ked is het begin Uit Mei re. Hofslade. Uit Nieuwerkerken. Donderdag 31 December en Vrij dag I Januari 1926. Nantas. S. NI. Verbroedering. Donderdag 14 Januari. Nationaal Syndikaat IJ. P. T. T. Z. UIT MEERBEKE Uit Sotleffem. ^gGösterbalsem poeder„AKKER' ASkker's k IETS DAT RAAK WAS Het manifest welke door onze zor gen was verspreidt geworden nopens de aansluiting der gemeente Lede bij het Nationaal Krisisfonds, schijnt goed ingeslagen te zijn bij de bevolking, ook bij degene welke tegen de aanslui ting gekant waren. Inderdaad M. Jos. Cools, gemeen teraadslid, heeft zelfs gemeend daar een antwoord te moeten op geven. We willen voor het oogenblik niet eens antwoorden op de lieve benamin gen die hij ons toewerpt, zooals: dema gogen, volksvleiers, enz. Z'n slot is wel het beste Hij vraagt namentlijk om de verkla ringen die hij in z'n antwoord vast legt, te mogen komen ontwikkelen in ons lokaal, mits de verzekering, dat het er deftig zal aan toe gaan. Voor het oogenblik willen we M. Cools opmerkzaam op maken, dat we van hem nu juist geen lessen van zede lijkheid en deftigheid behoeven. Verders zal hem wel op tijd en stond voldoening gegeven worden om zijn beweringen te komen ontwikkelen, én we geven hem van nu af de verzekering dat er geen haarke van z'n hoofd zal gekrenkt worden. Op tijd en stond laten we hem ge worden, wanneer het zaakje kan door gaan, en we durven hem verzekeren dat we hem graag zullen te woord staan. Gaat dit nu niet, M. Jos. Cools zal niets te verliezen hebben met wachten. C. J. WËLGELUKT FEEST. Verleden Zondag vierde onze Propa- gandaclub en Spaarkas hun jaarlijks feest. Niettegenstaande het slechte weder waren al de leden talrijk opge komen. Om 9 ure 's morgens werden de spaargelden tot eenieners voldoening uitgekeerd, waarna een kleinen uitstap werdt gedaan. Om 12 ure was elk aan de tafel vereenigd, waar ieder zich de keurig gereed gemaakte spijzen, goed liet smaken. Makker Van Limbergen hield eene toespraak, waarin hij het belang der aanstaande gemeenteverkiezingen deed uitschijnen, en spoorde elkeen aan tot het voeren van eene onophoudende propaganda, omdat we op onze ge meente onze eigen belangen zelf zou den kunnen verdedigen. Om 2 ure gin gen we in groep het mueiek van Aalst afhalen, waarna we de gemeente heb ben doorkruist. Verders vergasten onze vrienden van Aalst ons op een Concert. Dat elkeen tevreden was, bewijst de nieuwe leden die zich lieten inschrij ven. ROND DE PENSIOEN KWESTIE. De katholieken hebben Tl dagen ge leden een uiteenzetting komen geven over de thans bestaande pensioenwet. Men heeft hier voorzichtigheidshalve de werklieden komen verwittigen, dat het niet anders kan, of de werklieden dienen voor hun pensioen te storten. Dit is heel juist Wat evenwel niet juist is, dit is na melijk, de verklaringen die daar door de Voordrachtgever gedaan, als zou den ook de socialisten met de katholie ken hebben mee gestemd 0111 de werk lieden te doen betalen We houden er aan te zeggen, dat dit grof gelogen is. Meer nog Als we voor de verkiezingen van 5 April in ons schriften en meetings ver klaarden dat de katholieken met libe ralen de verwurgers waren van het kosteloos pensioen, dan lieten de ka tholieken niet na om op alle mogelijke manieren de kiezers wijste maken, dat de socialisten logen en volksbedriegers waren. En zie, ,920 staat aan de deur, en dezelfdelleeren komen vertellen dat het de werklieden niet dient te verwon deren, dat dit wel zoo is, en dat de werklieden dienen te storten, maar dat de socialisten natuurlijk medeplichtig zijn aan die misdaad Welnu makkers Als dit nog mocht gebeuren dat ze kere haantjes vooruit der klerikale partij deigelijke lastertaal voeren te genover ons, schreeuwt het dan maar uit dat ze leugenaars zijn Er zal moeten betaald worden. Ze ker Doch alleen de schuld daarvan ligt, zooals we overigens hooger zegden, al leen aan de katholieke-liberale regee ging van vroeger. Men zal nu zien, dat dezelfde heeren alles zullen doen wat mogelijk is, om de werklieden in hunne pensioenkas sen in te lijven. Weigert, wanneer men u komt ver zoeken daarvan deel te maken, maar geeft u snmiddelijk aan in onze zieke- bonden, ingeval het u nog niet zijt, die u rechtstreeks in de pensioenkas inlijfd. Wacht niet tot na nieuwjaar. Dan is het te laat. Ingeval ge nu reeds lid zijt of u nog voor nieuwjaar aangeeft in onzen Ziekenbond, dan is het uw Zie- kenbond zelf die voor u de noodige storting zal doen. Iedereen dus bij de Ziekenbond. O. V. d. S. Ons Ceciliafeest is gelukt boven alle verwachting 20-, deelnemers De uit stap met al de leden, naar Huyssegem en Lichtenhoek zal goede vruchten voor de toekomst afgeworpen hebben. Inderdaad, menig arbeider deed ons begrijpen, dat hij de naaste maal ook van de partij zal zijn. We hebben onderweg vele zure ge zichten gezien van menschen die reeds beginnen te begrijpen, dat we weldra de bazen op het gemeentehuis zullen zijn. Het banket overtrof alle verwachting. Lekkere spijzen, spoedige bediening en nen heelenhoop redevoeringen van makkers Toch en De Nauw, senatoren, Nicliels en De Bruyn, volksvertegen woordigers en ons 'nieuw provinciaal raadslid Pol Van de Steen, die den na gel op den kop sloeg met reeds onze toekomstige burgemeester en eerste schepen te'begroeten. Er werd overgegaan tot de aanstel ling van 't bestuur onze goeie lan De Weghe (werd als voorzitter bij handge klap begroetde jonge Gaston De Bruyn zal de pen hanteeren Vernail- len "René zal op de kluiten passen, ter wijl Guldemont Felix, Van Mulders Philemon, Guns Arsêne, Van Weze- mael lozef, Asselman Remy, Van Cot- them Edward, Wauttrecht Rutin, het peterschap van ons muziek behben. aanvaard. Nen prachtigen hoop kerels die de zaak goed zullen leiden. Op voorhand proficiat en veel geluÜ voor de toekomst. Hulde werd ook gebracht aan onzen muziekbestuurder, Arsène Guns, die moeite noch opofferingen spaart om zich verdienstelijk te maken en ons mu ziek hooger op te voeren. Er was ook voor afwisseling gezorgd geworden. Onze accordeonist Vital voerde met veel talent een paar prach tige stukken uit. Mw D'Haene-Wynant Valentine zong een mooi iiedje en liet haar prachtige"stem tot haar recht ko men. Makker Jules Elaut zong op kun dige wijze Het Gebroken Geweer dat een geweldigen indruk maakte en de kleine Piet, zoon van onzen volks vertegenwoordiger, pakte op voortref felijke wijze uit met «Jan Kabas Alle vier oogsten ze een welverdiend applaus. Eene omhaling ten voordeele van t muziek door makker Vital bracht een mooien stuiver op 126,75 fr. Een prachtig geschenk van de bazin werd ook opgeroepen voor den aan koop van een nieuw instrument. Dit werd een echte wedstrijd. Ten slotte werd het ingehouden op 3I3 fr. om op Kerstfeest voortgezet te worden. Na de feestzitting werd nog eens met volle geklop tot in de Langestraat ge gaan. 's Avonds greep het bal plaats en dit heeft voor niets moeten onderdoen. Leute en geneugte heerschten er al door. Ons orkest vergaste ons op de po pulairste dansen. En least not least moesten we aan stippen dat onze député hier ook niet achterwege bleef en bewijzen leverde, dat hij ook de kunst verstaat, en jong eft oud op den dans enaant lachen te krijgen. In een woord, 't is een dag geweest die lang in 't geheugen zal gegrift blij ven en machtig getuigde van de le venskracht onzer instellingen. Aan onze propagandisten zeg ik van nu af aan 't werk, tot don triomf der socialistische partij. Verders hadden we nogeonobelang- ryke bespreking over den zoogezeg den Onpartydigon Ziekenbond dieop onze gemeente bestaat. De groenen verklaren dat ze er de meesters zijn in het bestuur, want in de laatste bestuurkiezing riep hp, uitwij ziin gewonnen, het is 6 tegen 7. Zy doen hot nu zien, want ze hebben dien onpartydigon ziekenbond naar het fanatiekst politiek huis der gemeente overgebracht waar onzen vriend Michiels uitriep, laat maar begaan, heden zij, morgen wij. Kameraad l)o Smet gaf daarover breedvoerig zijn gedacht tekennon, en werdt daorganschde vergade ring toegejuicht. Van verschillende zijden werdt er geroepen we zul-1 len een einde stellen aan hunne macht in 1926. Soc. Propagandaclub. SOG. PROPAGANDACLUB. ZONDAG 3 JANUARI, om|5ure namiddag, bij de weduwe Triest, Kor- tenhoek. Algemeene Vergadering. Dagorde Verslag over de kas. Ge meenteverkiezingen. Onderlingen Bij stand. Allen op post 1 Het Bestuur. Verleden Zondag hebben we eene bijzondere gelukte vergadering ge houden, met het oog op doaanstaun- do gemeenteverkiezingen. Gezel De Schryver leidde de dis cussie in, en sprak in het belang dier kiezingen, toonde aan met de uitslagen vau 5 April en SNovomber, dat ae gemeenteNieuwerkerkeneene grooteTnacht aan de democratie kan geven. Daarom van nu af in de bres gesprongen, ten einde in 1926 een einde te stellen aan het groen- geel verbond die onze gemeente bestuurd tegen don wil van ons volk. Men dacht in 1921, dat de katholieke re- aktionnaire meerderheid voor goed was omgeworpen, en dat een tijd perk van vooruitgang ging aanbre ken. Groot was do ontgoocheling toen men bestatigde dat de groene democratie de hand legden in die van het kapitaal. De werkersbevolking was bedrogen. "We zullen wel de ge- legenheid hebben aan de bevolking dedaden van ons groen- geelbestuur aan de kaak te stellen. CINEMA. Heden Zondag 27 en Maandag 28 December, Buitengewoon programma Gentleman Cow boy met Big Boy Williams, De koopman van Venetië naar het meesterwerk van Shakes peare met als vertolkers de groote kunstenaars Emiel Jannings en Henny Porten. Dodoche ko miek. Een week Gala-vertooningen. Doodrit met Reed Horves, een uitzonderlijke artist. De Gelukkige Dood niet de ongeevenaarde filmartist Nicolas Rimsky. Dit is een pro gramma van eerste gehalte. De Charmante Prins Een film zooals er tot hiertoe weinig op doek zijn gebracht. Zondag 3 en Maandag 4 Januari. Deze film is een echt meester werk en de vertolking door Jaque Catelain, Nicolas Koline, Nat halie Kovanka enz, is effenaf wonderbaar. Bij deze band geeft men dan nog Noorderbloem een dramatische komedie met David Butler. Een film in 13 deelen naar de roman van E. Zola en met de kunstenaars Donatien, Lucienne Legrand, Desj ïrdin, Escande, Mw Bérangère, zal op het doek verschijnen gedurende twee dagen Woensdag 6 en Donderdag 7 Januari 1926. OUDERDOMSPENSIOENEN. Alle inlichtingen, nopens het in voege treden van de nieuwe pensioenwet, kan men bekomen bij Gezel Clement Bauvvens, se cretarisvan den Ziekenbond. Wij vestigen de aandacht van de arbei ders, dat zij door hunne patroons niet kunnen verplicht worden, deel te maken van eene pensioen kas, door de patroons aangeduid. Het is daarom dat alle werk lieden dus lid worden van onzen ziekenbond en zoo zullen zij ook de gelegenheid hebben zich in regel te stellen met de nieuwe wet. Alle slach van breiwerk, onder goed, fantazie en andere hemdens, een bezoek brengen aan onze magazijnen is voldoende om elk een te overtuigen van het voor deel, door de samenwerking ge geven aan diegenen die hun aan koopen doen in Verbroedering». Tooneelvertooning door het ge zelschap Louis De Vriend. Men voert op Het kind der Zonde een machtig drama, en waarmee Louis De De Vriendt overal de meeste bijval heeft bekomen. Afdeeling Geeraardsbergen. Tooneelgroop De Juniors ZATERDAG 2 JANUARI 1926 om 7 u.'s avonds, in het Volkshuis Opvoering van NEEL DE STOELMAKER drama in -1 bedrjjvon door Jan Bellen Vijf Minuten te Laat blijspel in 1 bedrjjf door A. De Wilde Bestuurder De Vlaminck Clovis Voor de Vrouwen. De eerste Algemeene Vergadering van den Vrouwenbond, zal plaats hebben, op£Zondag 27 Decem ber a. s. om 4 ure stipt. Voor al diegenen die reeds opgeschreven zijn, zal er een Chocoladefeest inge richt worden, geschonken door een vriend lid van den Propagandaclub. Dus allen op post Voor het Bestuur L. STEVENS. o Sac. Propagandaclub. ALGEMEENE VERGADERlNG.op Zondag 27 Decomber, om 10-1/2 uren 's morgens. DAGORDE: 1. Nazicht der kas jaar 1925, 2. Bestuur-ht rkiezing. 3. Tombola voor de leden. Gezion de belangrijkheid der dag orde, hoop ik dat al de leden zullen tegenwoordig zijn. Gezel Jean Be- '".aort, arr. secretaris zal de vergade- ing bijwonen. Het Bestuur Wie doei er mede AALST. De Veylder Th. 1,00. De Neef Romaio 1,00. Peereboom Jozef 1.00. Verdoodt Gustaaf 1,00. V. d. Veken Louis 1,00. Btrghman A. 1,00. Steou haut Alt'. l,Ou. Haeiterman i,00. Nichols i,00. J. O. V. d. Bcrght 1,00. Podevijn Felix 1,00. Merkx Frans 1,00. Bekaert J. 1,00. Bocijuó Fr. 1,00. i Van Vaeronberg Jean 1,00. Doproz Eug. 1,00. Guus Camiel 1,00. Boey- kens Leo 1,00. Totaal 18,00 fr. GEERAARDSBERGEN. Gezongen door Frans Mocnier bij Emiei Van Eesbeek 7,00. Gespeeld door Van Der Heyden Victor by Willek cl-3 2,oo. Voor het wollukken van liet Bal der Lustige'Vrienden op 17 Januari Collyns 1,00. Maudens Camiel 2,00. Monnier Al. 2.00. Vastiels Prudence 0,50. Reux Achiel 1,00. Neirinckx Jos. l,oo. David Frans 1,00. Motte 2,00. 0,50. Hernou Georg. o,5o. Schaillée Jean 0,50. Roos M. 0,50. MarginetP. 1,00. MEERBEKE. Van der ICelen H. 0,50. Schietto- catto G. o,50. Stevens L, o,5o. Hein- merykx F. o.5o. Buy) J. o,5o. Gouds- wiliiers F. o,5o. Achtegael A. o,5o. Van Impe G, o,5o, Schiettecalte D. o,5o. Hommeryckx C. 0,50. Branc- kaort J. o,5o. Roeland R. 0,5o. L'e Caiuwo T. o,5o. Buyl P. o,5o. Van Vaerenbergho C. o,5o.Leroy A. o,5o, lioe-yckens Ed. o,5o. D'Hondt Th. o,5o. Do Backer Osc. o,5o, Simon P, o,5o. Stevens A, o,5o. X. A. o,5o, Roeland J. 0.50. D'Hondt Ed.o,5o. Do Coords F. o.5o. Jacobs F. o,5o. Slevens G. 0,50, J. 0.0,50. Totaal l-l.oo fr. '".t-JnyVT'1 lil'lM tmst jicht, spierpijn, rheumatiek. kramp. spit. stramheid, stijve nek worden verdreven met Klooster- balsem die diep In de huid doordringt. Bij elke behandeling worden de gewrich ten leniger er. de spieren losser. Ge nezing volgt spoedig. .Ikker'B v. i? rit konmo der balsem* ia een beproefd eo •lom j-.Lt!J huismiddel. Ongeëvenaard lege» Lrsiid-, snij- en vtootwonden. Drnai niet laager, docli haal bt-J.n voor i 4.- eta lube bij Uw apotheker. Het kan U leder uur van den dag rt pas koiuea. I-el «hief up tie hundtcekening L. I. AKKER. 'tGezondheidsSnuifje. v IsUw neus verstopt? Zijt gij versnuft? 1 Wilt gij eens Heerlijk niezen en Uw brein opfrisschen? Koopt dan een doosje Opo voor t' Laat die niet'verergeren en stel U niet bloot aan 't gevaar het slachtoffer te werden van een verwaarloosde valling. Wordt geen borst- of asthmalijder. Be schermt U daaroci|<iadelijk met de slijmopiossende. verzachtende Dij all* Apothekers G.50i fr. 14.. 1 fr. 20— ulu voor Dc groote L'czsehca Alle personen diolydon aan doof heid, harillioorigheid of oor suizingen, kunnen genezing be komen door do methode van do ver maarde Specialist van Parys. 36, rue duGontentin, 36, die zonder operatie zonder schadelyke middelen en zon der uw werktemoeten verlaten u het gehoor zal weergeven en uw orgaan zal doen werken. M. ARTEGA zal gratis zyno met hode uitloggen en toepassen te Aalst den 2 Januari, in het Hotel St- lean, aan de^tatie. Te Sottegem-, den 5 Jauuari, Hotel Petit Bruxolles. 22 Breuken, zakkingen der maag, zakkingen der baarmoeder worden VOLKOMEN OENEZEN door methode Micolas. Deze vereischt geen heelkundige bewerking, geen band met rugstaai 0/ onderriemen. (en breuk die verwaarloosd wordt oj slecht opgehouden wordt door banden met rugstaai en onderriemen dat eene. dergelijke breuk het grootst gevaar op levert. Indien gij uwe genezing be geert zonder heelkundige bewerking (deze moet heel dikwijls meer dfn eens geschiedenjzondcr den last veroorzaakt doorban den metstaai en rum en,neemt dan lijk zooveel ander e personen, slachtoffers hunner onwetenheid uw toevlucht tot mijn Methode die uwe breuk zal wegnemen zonder noodlotti ge gevolgen. MJ NICOLAS ex-bestuurder van het Breukgesticht te Parijs,36,Coten- tinstraat, zal ook gratis de degelijk heid zijner methode bewijzen van <j tot 4 uur. Te Aalst, den 2jtanuart, (Hotel St-Jeanaan de Statie- Te Sottegem den S Januari, Hotel Petit Bruxelles).

Recht en Vrijheid | 1925 | | pagina 3