Abdijsiroop I 3 Breuklijders De positi der Arbeiders. Geeraardsbergen. Voorde GemeeateverkieziDgen zjsSwamm* DOOFHEID. Hofstade. I Welle. STRUlïPENNING. N Ruwe handen"1 Kiaosfierbalsem OPO-Poeder "AKKER" Genees Uw heest voordat het te laat is!! slachtoffers hunner onwetenheid (V3RVOLG) Heden zulle we in een paar woor den trachten an te toonen, wat al pogingen doo de bourgeoisie wor den aangewed, om den toestand terug normaale brengen, iets naar ze overigens, ret de huidige metho den niet zuliemf kunnen gelukken. Waarom nie? Enkel en allen omdat dehebzucht en het eigen biang der verschil lende kapitalisen nog steeds de bovenhand blij: houden. Zij kunnenjnit gelukken Bewijs: Zeva naeen volgende ja ren, nebben all mogendheden niets anders gedaan dan de eeno konfo- rentie naast d andere gehouden; teneinde tochiaar eenigsins inde wanhoopspogisjen te gelukken ten einde het eoonouisch leven opnieuw gezond te make.. Uitslag milbenen arbeiders in alle landen der zereld zuchten on der de zwaarste werkloosheid Dat de patrooisklasse al het mo gelijke doet, omons alles terug te nemen wat we daik aan zware strij den hebben wete te veroveren, is namentlijk, de anvallen vanwege de patroons op d veroverde loonen der arbeiders. Men bemerktSinds acht, negen maanden, staan 1000 metaalbewer kers uit het zwaarijzer in strijd in de streek van Ch.rleroi, tegenover hun patroons om tan arbeidsloon te verdedigen. Zoo pas hebben le metaalbewer kers 65 luizend ingetal, der con structie-nijverheid en zware strijd uitgevoohten, ook 'oor het behoud hunner loonen. Bij de mijnwerkes zijn de pa troons, welke jaren aillioenen won nen, hetzelfde spelfeken aan 't pro- beeren. Zal hun dit gelukbn Dit verschijnsel isniet nationaal. Overal, in alle ladeh vertoonen zich dezelfdeteekens. Sedert September j. 1. staken 150,000 mijnwerkers ii Amerika, te gen een loonsvermlndring. In Engeland, weèrd bij de mijn werkers, maken de )atroons zich eveneens gereed om e loonen ge voelig te vermindoren. We zouden de lijst vrder kunnen volledigen, doch dit au ons te ver leiden. Bovenstaande bewijs meer of vol doende den economishen oorlog, die overal, in alle landin nog dient gevochten te worden. Bovenstaande bewijs dus Dat het huidige productie proces, niet uit te veohten is, nietbgenstaande alle conferentie's die suds den we reldbrand reeds in 't leen zijn ge roepen. Iets nochtans is reds bereikt met alle die conferenti's, nament lijk Vele groote mogendheden be trachten niets anders dai de onder drukking van talrijke koloniale volkeren, die met een verbazende heldhaftigheid kampen roor hunne vrijheid. Zien we naar Marokk). De Fran- sche kapitalisten, verlelkerd op de minerale rijkdommen, lebben zich gelast aldaar eens mschaving oorlog te voeren. Abd-E. Krim, de leider der troepen in Marokko, vraagt om het beschavin;swerk der Fransche Hegeering te voltooien, niet met kanonnen, vlieglommen en mitrailleuzen, maar we. hun dok ters, schoolmeesters en ngenieurs te -zenden. De Fransche regeeringhoort niet langs dezen kant, en ze gtat verder voort de Riffijnen te vernoorden. Zelfde spelleken doet zch voor in Syrië. Anderzijds: In China :ijn de in woners in opstand gekonen tegen over de vreemde onderlrukkers, wat overigens niet anders kan, dan verwikkelingen meebrengen in an dere landen, daar de intfisten van het eene land, den ondergang betee- kentvan een andere. Verders kennen we daanevens de strijd om de Mossoel, waar het er gaat tusschen verschillenco staten om ook die brok in te palmer, omdat men overtuigd is, dat de Mossoel een belangrijk petroleum veld zal worden. Als we die kwesties op let voor plan stellen, dan is dit aJeenlijk om te doen uitschijnen, hoebelang rijk al deze zaken zijn voo- de ar beiders. Liefst zouden we de gelegenheid hebben al die zaken afzonderlijk te behandelen, daar de verscrrikke- lijkheden die dit alles bevat voor de arbeiders, zóó geweldig kunnen zijn, dat we ons in de toekomst nog aan alles kunnen verwachten. Wat nu te doen voor ons, arbei ders Ons alleenlijk niet bezig houden met het abstrakte die ons vak of ons werk medebrengt, maar ook zich ge durig onledig houden met alle vraag stukken van aktueelen aard. De brutale naaktheid der feiten bewijst ons, dat we mogelijks op nieuw naar een i9i4 18 gaan, wan neer hot arbeidende volk hare histo- rischerol niet zal weten tevervullen. Laat ons sterk worden door onze organisaties. Volgen we van nabij de dageljjk- sche gebeurtenissen. Laat alles niet over aan de leiders. De leiders van politieke of econo mische organisatie's kunnen niets, wanneer de massa niet achter [haar staat, met het vaste bewustzijn, dat alleen de overheersching van het proletariaat op de bourgeoisie ons moet vrijwaren van alie roof en moordpolitiek. Begrijpen de arbeiders dit niet, dan zullen de aanvallen vanwege de patroonsklasse zoo geweldig wor den, dat niemand van ons daarvan den uitslag kan voorzien. :-Euq. DEPREZ. BERICHT AAN DE INWONERS Met. 1 Januari, gaat er eene margarine fabriek open, dewelke crême-boter zal vervangen. Goed gemaakt, zuiver en rein, goed en goedkoop. Goed voor iedereen en voor de boerkens van de fluitjesmelk. Bericht aan de liefhebbers. T. 50G. PR0PAGAMDACLU3. ZONDAG 3 JANUARI, om Sure namiddag, bij de weduwe Triest, Kor- tenhoek. Algemeene Vergadering. Dagorde Verslag over de kas. Ge meenteverkiezingen. Onderlingen Bij stand. Allen op postHet Bestuur. De propagandaclub vóór een paar weken gesticht houdt voet bij stek en neemt uitbreiding heden zijn ze al met 25. Zondag 1. 1. was er een zang avond ingericht door den propa gandaclub van Erembodegem. De café van Van Vaerenbergh was stampvol. Onze makkers Hillone en Desiré, alsook Mejuf- fer Catdon hebben het publiek vergast op een tal van strijd en kluchtliederen. De makkers van Welle lieten zich ook niet trek ken en zongen ook verscheidene liederen. De Bundelen Vijverman spraken over den poiitieken strijd en genoten veel bijval. Eene omhaling door De Bundel gedaan bracht 20,00 fr. op voor den propagandaclub van Welle. Dixi CINEMA. Heden Zondag 3 en Maandag 4 Januari «Noorderbloem» een drama tische bompdie met David Butler en de groote bijzondere lilm De Charmante Prins Twee iilmen van bijzonderen aard en waarde. Wij verwachten dus ook een wol verdien de bijval. Nantas, Wjj roepen de bijzondere aan dacht van elkeen op de film Nantas in 13 deelen naar een werk van E. Zola, en waarvan de vertolking toevertrouwd is geweest aan de grootste kunstenaars, Dona- tieu Lucienne, Legrand, Desj ard in De kleine Yvette Lauglais, die zoo zeor beviel in. Na de liefde Om de belangrijkhoid van dezon film te doen uitschijnen »n de bijval ver wachtende dewelke deze band waard is, wordt hij op doek ge bracht gedurende twee dagen - Woensdag 6 en Donderdag 7 Januari Men zegge het voorts. Toekomende Zondag. De Araab met Ramon Novarro. «Gosseline» een zeer goede fransche produktie. Dus nog een buitenge woon programma. Tooneeivertoouing. 't Is Donderdag 14 Januari, dat we de groote kunstenaars, Louis De Vriendt en Poldi Sorrel zullen zien optreden in het onovertroffen too- Deelwerk Het kind der Zonde Kaarten te bekomen van af Vrijdag 8 Januari. Ouderdomspensioenen Om in regel te zijn met de pen sioenwet, worde men lid van onzen ziekenbond Helper en trooster Dat de enkele werkersgezinnen, welke bij onze machtige organisatie niet zijn aangesloten, maar zich onmiddelijk laten in schrijven. Onze groep geeft de meeste waarborgen en grootste voordeelen. De nieuwe belastingen. Vijanden der arbeidende klasse strooien alle slach van nieuwsjes rond over de nieuwe bolastingen en zulks bijzonderlijk omdat door de nieuwe wet, de belastingen op de loonen veel zijn verminderd, zoo dat ongeveer 1.500.000. personen, die vroeger loonlasten te betalen hadden, nu niet meer zullen bedrijfs belastingen af te dragen hebben. Het kind der Zonde 't Is dus Donderdag 14 Januari, dat het machtig drama opgevoerd wordt door Louis De Vriendt, in het Volkshuis. Koopt uwe kaarten op voorhand van af Vrijdag 8 Januari. Een liberaal argument. Tijdens de bespreking over de belastingen, zegde de liberaal Lem- monnier, volksvertegenwoordiger der rijke menschenvermits de werklieden bijdragen betalen in hunne syndikaten, kunnen zij ook wel belasting betalen. Dus volgens die liberaal, zijn de syndikaten in richtingen uit den bóoze, hetgeen voor de arbeiders wil zeggen, dat zij meer dan ooit moeten zorgen voor een sterke syndikale or ganisatie. S. M. Verbroedering. Al uwe aankoopen doen in de kooperatief, is het bewijs leveren van verstandig handelen met uw verdiende loon. Het kind der Zonde Niet vergeten Donderdag 14 Januari opvoering van dit prachtig toonoelwerk. Een ware kunst too noelvertooning in 't verschiet dus. Kaarten van af Vrijdag 8 Januari. Iedereen spreekt er over. AALST. Overdracht: fr. 3955,56. Gezongen door Adolf Verhulst op het huwelijkieest van Evarist Van Wezemael, bij Adolf Verhulst en rondgehaald door Camiel Vinck 13,35. Voor de Harmonie Gespeeld door Vinck Joseph in lokaal te Lede 5,05. Gespeeld op het feest der Spaarmaatschappij Lust en Redding 17,20. Frans Bocqué 4,0o. Veillefon Reué 3,o0 Wauters Benoit 4,00. Totaal 33,85 fr. Lede. Gezongen door Edmond Van der Teeken op ons feest, rondgehaald door Sterck Constant, 10,00. De vrouw Cornelis Thas geeft omdat hij eene flesch wijn haar doen brengen heeft voor vrouw en kinderen 0,20. Vrouw De Mey zingt een lied omdat de Serre zich een buil heeft geloopen in zijn paardenstal 2,80 Omdat het zijn nicht was geeft de voorzitter 0,50. Omdat er vier nieuwe leden bijgewonnen zijn 0,80. Lied gezongen door De Vuyst en rondgehaald door haar zelf 1,33. Totaal 15,18 fr. Hofstade Aan de kiezerSoloslim gespeeld door Vital Veillefon met 9 van herten aas en vierden van klaver aas. Mede spelers Edmond Lorrie, Lemmens Jan, Kets J. B. Vinck Alexis. Proficiat Vos, 2,oo. Meife Omdat de witten zijnen bellu heeft verdronken, Coiffeur 0,25. Omdat finne gegrezen heeft, de geburen 1,00. Om- dar Gust ook grijst, Dolf 0,25. Omdat Rachel hem doet draaien 0,25. Omdat Paul ze hem uiat moeten koopen heeft 0,25. Omdat Oordegem den baas is bij Rachel 0,25. Omdat Gust hem niet kan buitenhouden o,25. Omdat Gust niets doet dan dreomen 0,25. Omdat dat meisje hem eens de deur zal wijzen 0,25. Omdat Oordegem Gust op de straat heeft gezet o,25. Omdat men zijn blokken heeft kapot gemaakt 0,25. en zijne vrouw wil er geene meer koopen 0,25. hij moet maar blootvoets loopen o,25. Lieve vrouw koopt mij nieuwe o,25. het zal niet meer ge beuren 0,50. Omdat Callebaut niet tevreden was van die logeur die bij Goiffeur geweest hebben 1,00. Omdat Valentine alle Zondagen bij Camiel om varkenstaarten gaat 0,50. Niet voor de varkenstaarten alleen 1,00. DENDERLEEUW. Ter gelegenheid der serenade aan Pol Van de Steen, zingt P. De Bruyn, en haalt Veillefon rond 14,90. Ons Turken zingt voor de overwin ning in de gemeentekiezing 10,00. Onze jonge Van den Haute doet ook zijn best en Polle De Pan, klopt uit onze zak 7.00. In den offerblok van 't achturenhuis i3G5°' Rondgehaald op het Ceciliafeest, voor de verovering van het gemeente huis, na uitvoering van een paar prach tige stukken door onzen accordionist Vital 128,75. Van een groep dansers, omdat ze zich zoo fel vermaakt hebben 20,00. Omdat onze Volksvertegenwoordi ger nu dansmeester is geworden, en toekomende jaar Burgemeester zal zijn 5,00. Qnze toekomstige eerste Schepen heeft Zondag zijn brevet van voordan ser verdient 5,00. Omdat onze Fred met zijn handen terecht kwam in de soep van de Pros 2,50. Omdat Jan Kabas zoo goed zingt 1,00 Omdat Lommen en Piet, zoo goed op hun huksken kunnen dansen 1,50. Totaal fr. 207,15. Voor ons muziek. Gezongen door V.d. Haute Alb. 8,7o 6,55 ld. 13,50 Madame D'Haene Valentine en De Schryver Frans, Jzingen een prachtige duo en bezorgen ons 15,05 Onze goeie bazin, matant Elvire schonk een prachtig geschenk voor ons muziek Op het Ceciliafeest wordt het opgeroepen en wordtingehouden op 343,00 De verkoop zal voortgezet wor den op het Kerstfeest 0,70 Voor bewezen dienst door onzen volksvertegenwoordiger 140,00 fr. 532,50. Wie doet er mede AALST. De Veylder Th. 1,00. De Neef Romain 1,00. Peereboom Jozef 1,00. Verdoodt Gusiaaf 1,00. V. d. Veken Louis 1,00. Berghman A. 1,00. Steen- haut Alf. 1,00. Haelterman i,00. Nichols i,00. J. O. V. d. Bcrght 1,00. Podevjjn Felix 1.00. Merkx Frans 1,00. Bekaort J. 1,00. Bocqué Fr. i,00. Van Vaerenberg Joan 1,00. Deprez Eug. 1,00. Guns Camiel 1,00. Boey- kens Leo 1,00. De Smedt F. 1,00. Overhandigd aan Nichels voor de Gemeenteverkiezingen door H. L. 20,00. van een anderen F. D. V. B. 20,00 fr. Spittaels L. 1,00. Totaal 60,00 fr. EREMBODEGEM. De Bundel 1,00. Vyvernfan 1,00. Gheyssens H. 1,00. N1NOVE. Omdat Arthurken meestergast is, denk hij, dat hij het al te zeggen heeft 0,25. Omdat hij op zijn bak mag zitten en een ander op zijnen niet 0,25. Waarom zou hij nu toch kwaad zijn 0,20. Is liet misschien omdat het var ken dood gedaan is, en hij er zijn paart niet van krijgt o,25. Van de Steen Pol 2,00. Soetens Mar- celine 2,00. Sonck Polydore2,oo. Stan- daert Aug. 2,00. Beeckman Albeit 2,00 D'Hondt Victor 2,00. Van Belleghem Omer 2,00. Gryseels Alfred 2,00. De Mol Prosper 2,00. De Deyn Joseph 2,oo. Despretz Bertha 2,00. Peerlinckx Alfons 2,00. Adriaens Joseph 2,00. De Coster Edgard 2,00. Van Londersele J. B. 2,00. Merckx Edmond 2,00. Com- bel Oscar 2,00. De Mol Constant 2,00. Buyl I.eon 2,00. Gochet Polydore 2,oo. Totaal fr. 41,00. MEERBEKE. Van der Kelen H. 0,50. Schiette- catte G. o,50. Stevens L, o,5o. Hem- merykx F. o.5o. Buyl J. o,5o. Gouds- wilder's F. o,5o. Achtegael A. o,5o. Van Impe G, o,5o, Schiettccatte D. o,5o. Hemmeryckx C. 0,50. Branc- kaert J. o.5o. Roeland it. 0,5o. De Caluwe T. o,5o. Buyl P. o,5o. Van Vaerenberghe C. o,5o.Leroy A. o,5o, lloeyckens Ed. o,5o. D'Hondt Th. o,5o. De Backer Osc. o,5o, Simon P, o,5o. Stevens A, o,5o. X. A. o,5o, Roeland J. o,5o. D'Hondt Ed.o,5o. De Coorde F. o,5o. Jacobs F. o,5o. Stevens G. 0,50, J. C. 0,50. De Vrouwen te samen 10,5o. Totaal 24,50 fr. I—u" t, Waarom zoudt gl) Uw handen rood cn ruw léten worden door het werk? Gij kunt ze zoo gemakkelijk t zacht en blank houden met Kloosterbalsem. Zorg er daarom voor pltijd een tube Kloosterbalsem op Uw kéukénschab en op de waschtafel tc jhebben en Wrijf er Uw handen en armen telkens mede in. nadat ze in aannaking zijn gekomen met koud water,.Akker's korat ook go«d van pas als glfl U gebrand, gekneusd, ontveld, gcitooten bcbtsjoij gebarsten lippen, vorst aan banden en voa ten en nog vele andere gevallen. Uw apothclgrr verkoopt bet voci 4 fr. per tube. Maarj let op de bandieekenlogi L. I. AKKER. Wilt Gij eens lekker niezen? Zijt gij versnuft? Is Uw neus verstopt door het stof? Gevoelt Gij U zwaar in het hoofd? Koopt het Ge'zondheidssnuifje, de Overal verkrijgbaar! Fr. 2.de doos. Lucht handteek. L. 1. AKKER- fr. S 53 Of) alle Apothekers Hoesten is een verschijnsel van den strijd, dien het lichaam voert tegen alles wat de ademhaling belemmert. Zuiver Uw luchtwegen en hom de natuur te hulp met de slijm- oplossende en ontsteking genezende V groot* fleskhen y";, *'1° voord«lig*r- Allo personen diolijden aan doof heid, hard hoerigheid of oor suizingen, kunnen genezing be komen door do methode van de ver maarde Specialist van Parijs. 36, rue du Contentin, 36, die zonder operatie zonder schadelijke middelen en zon der uw werktemoeten verlaten u het gehoor zal weergeven en uw orgaan zal doen werken. M. ARTEGA zal gratis zijne met hode uitleggen en toepassen te Aalst den 2 Januari, in het Hotel St- Jèan, aan de Statie. Te Sottegom, don 5 Januari, Hotel Petit Bruxelles. 22 Ti' Breuken, zakkingen der maag, zakkingen der baarmoeder worden VOLKOMEN GENEZEN door methode Micolas. Deze vercischt geen heelkundige bewerking, geen band met rugstaai of onderriemen, een breuk die verwaarloosd wordt oj slecht opgehouden wordt door banden mei rugstaai en onderriemen dat eene dergelijke breuk het grootst gevaar op levert. Indien gij uwe genezing be geert zonder heelkundige bewerking (deze moet heel dikwijls meer dan eens geschiedenjzondcrden last veroorzaakt door bandenmet staalenritmen,neemt dan lijk zooveel andere personen, uwtoci'liuht tot mijn Methode die uwe breuk zal wegnemen zonder noodlotti ge gevolgen. M.,NICOLAS ex-bestuurder van het Brcukgesticht tc Parijs, 36Cot en- tinstraatzal ook gratis de degelijk heid zijnermethode bewijzen van (j tot 4 uur. Te Aalst, den 2 Januari, (Hotel St-Jean) aan de Statie. Te Sottegem den S Januari, Hotel Peilt Bruxelles).

Recht en Vrijheid | 1926 | | pagina 3