AKKERS ABDIJSIROOP tempert de hoest, lost de slijm op DOOFHEID. Kloosfer- baSsem Breuklijders eeraardsbergen. Erembodegem. Soc. Propagandaclub. Uit Haeltert. Oproep. Buitengewone Vergadering I* O Es Uit Okegem. Uil Gijsegem. Vergaderingen der Propagandaclub8. STK UNPENNING. poeder.,AKKER' Wrijf die pijn weg KBoesterbalsem Onderwijs was, ons is medegedeeld in welken erbarmelijken toestand de staats- en stadsscholen zich bevinden. Denkt men dan niet dat hiervoor mil joenen zullen noodig zijn om deze van het noodzakelijkste te voorzien Wat wij het meeste verwondert is, dat er niet eens gesproken wordt om de werkloozen een weinig stedelijke bijleg te betalen, en ik vraag dus aan de raac om M. Callebaut niet te volgen in zijn aandringen, en ik vraag zelfs dat M. Callebaut zijn voorstel zou intrekken, opdat er eerst voor het hoogst noodza kelijke kan gezorgd worden. DE VOORZITTER. - De slechte finantieële toestand der stad, verplicht mij, om de leden te smeeken om een parig van al hun voorstellen afte zien. Gezel NICHELS. Ook van de 50,000 fr. voor de Vakschool DE VOORZITTER. Deze komen 300,000 fr. te kort op hun begrooting en hierom liet ik dien post inschrijven GEZEL I'LIPS. Gezien de 50.000 fr. aan de Vakschool gelijk gestemd is met de 30.000 fr. voor Moederschapzorg ben ik van meening dat deze ook zou moeten ingetrokken worden. DE VOORZITTER. Ik vraag dat er niet aangedrongen wordt hierop. GEZEL FLIPS. Is het soms een kie- sche kwestie Dan ware het misschien goed dat wij dit opnieuw in de sectie van finantie zouden bespreken. Aldus wordt eenparig beslist, alsme de over het voorstel van den voorzitter Punt 4. Brandweer, aait< koop Nlo'orpomp. Aangenomen Punt 5. Fonds der Meest- begaafden. Verslag. Aangeno men. Punt 6. Vastenavondda- gen. Hierover wordt beslist om de toepassing van verleden jaar, het mas keren verbieden, van kracht te houden De zitting sluit om 8 ure. A. B. Wij en hebben nog geen ant woord gehad op ons schrijven aan het schepencollege, aangaande de aarsluiting der gemeente aan het Nationaal Crisisfonds. Naar het schijnt zouden onze bestuurders er niet willen van weten. De arbei ders inderdaad. interesseeren hun heel weinig dat hebben we reeds lang ondervonden vanwege de Katholieke bewaarders. Van hen is niets in dien zin te verwachten die heeren geven niets toe, dan door 't geweld. Ook de libéralen, die van 't zelfde alooi zijn, drongen niet aan, Maar wat ons meer verwondert is dat de Daensisten of Fronters, die ook getweën in den gemeente raad zitten, er nog niets voor deden, zij die immer beweeren het monopolium der volksgezind heid te bezitten. Allo, heeren, stuwt er eens op aan, en voegt de daad bij het woord. Of zoekt gij liever te teren op démagogie, zooals uwe gewoonte is Zij kun nen er maar niet over, dat het groot en hoog lokaal aan de brug, niet trekt Wellicht hebben ze met groote en hooge gebouwen te zetten hunne prestige willen vergrooten, alsof er niet eens ge lachen wordt om hunne kinder achtigheid. Wij hebben er al heel weinig over gelezen, wat de werking der Daensislen was in den gemeente raad. Kunnen ze spreken of durven ze niet De Werkman laat heel weinig weten over zijne vrienden van Erembodegem. We vragen graag aan hem of hij er ons niet kan over inlichten en wachten naar wat nieuws. Zou De Werkman ons niet kunnen antwoorden ie Waarom zijne vrienden gemeenteraadsleden de aansluiting niet verdedigen van de gemeente aan het Nationaal Crisisfonds 1 2'. Hoeveel redevoe ringen zij er al hebben uitge sproken Wat ze al verdedigd of voorgesteld hebben A. V. Heden Zondag om 10 ure- 's morgens in het Volkshuis Besluurvergadering, Gezel Jan Bekaert zal aanwezig zijn. De federatie der Werklieden partij licht zich tot alle weldenken de lieden, om hun allen uit te noodigen raar de dewelke zal plaats hebben op Zondag 24 Januari, om 3 ure namiddag, bij Cyriel Roelandt, Kattenstraat. De Werkliedenpartij heeft be sloten hare kandidatuur testellen met de gemeentekiezingen van dit jaar, zoo het kan, met eene vol ledige lijst. Daarom vraagt zij aan alle inwoneis van Haeltert, werk lieden, kleine boeren, klein han delaars, bedienden en werklieden der Spoorwegen welke door onze groote rijkebazen van het gemeente huis miskend en verongelijkt wor den, zich aan te sluiten bij al- deeling Haeltert der Werklieden partij. De strijd die gaat aangevangen worden, zal niet gericht zijn tegen personen, maar zal gaan voor ons ideaal, tegen de grooten, vóór de kleinen. Allo, neringdoeners, stielman nen, en gij die bijzonder leeft bij het werkende volk, blijft niet lan ger onverschillig aan orzen strijd, draagt niet langer een vervelend masker en toont dat gij met de vooruitgang tot ontvoogding der minderen wilt medewerken. Wees rechtzinnig en wij zullen de twee paitijën, die samenge steld zijn uit rijke, menschen eens toonen wat de werkende klasse kan teweeg brengen op politiek ge bied. Allen dus naar de vergadering, waar er zal overgegaan worden tot de stichting eener afdeeling der Werkliedenpartij, die dan met vuur en gees tdrilt den strijd zal aanvatten. De makkers, César Haelterman en Jail Bekaert uit Aalst, zullen er het woord voeren. Allen dus op post 1 Het voorloopig bestuur. Debat Toen op 3 Januari j. 1. den Heer Jos. Cools, Fronter Ge meenteraadslid alhier, de gelegenheid- gegeven wierd hem te komen verrecht vaardigen, in ons lokaal iets waar toe hij zelf verzocht had nopens zijn houding in de laatst gehouden Ge meenteraadszitting, had hij er alsdan aan gehouden zijn katte te zenden. In een schrijven liet hij geworden dat hij dien dag, Vlaanderen en het anti-militarisme moest dienen en vroeg een anderen dag te willen vastgesteld zien Die gelegenheid wordt hem thans gegeven, en heden Zondag, 17 dezer om 3 uren namiddag zal het debat doorgaan. Den Heer los. Cools liet ons reeds geworden dat hij zal komen Er mag geen enkel partijgenoot ge vonden worden, die nalaat te komen zien naar de karpelsprongen van den gecamoufleerden klerikaal, Jos. Cools. Ie'dereen er heen zuiverend - genezend - onschadelijk Het is in zijn onmiddelijk voor deel en zijn plicht als strijder voor eene betere samenleving. Bal. Heden Zondag bal der Lustige Vrienden ten voordeele der sclacht- oIters van de overstoomingen. KJ CINEMA. Heden Zondag 17 en Maandag 18 twee buitengewone filmen Monna Vanna dramatische legende naar het werk van de gekende belgische schrijver Maurice Maeterlinck De 3 tijdvakken een cinematografisch meesterwerk met Buster Keaton. Parijs. De groote fransche film Parijs in 9 deelen met de beste fransche artisten Henry Krauss, Gaston Jaquet, Mw Forzanne, Dolly Davis en andere, wordt gezien zijne belangrijkheid op doek gebracht den Woensdag go en Donderdag 21 Januari. Meer dan 3oo vertooningen in den cinema'Irianon, te Brussel. ij geven daarbij nog Huwelijksreis »in drij deelen. Toekomende Zondag Eddie Polo, Richard Holt, Stan Laurel, drij gekende en bevallige artisten vormen het programma, het- welke zeker een groote bijval zal ver werven. S. M. Verbroedering. Een goede socialist is een getrouwe kooperator, en doet dus al zijne aan- koopen in de S. M. Verbroedering. STAD NINOVE. Het Schepencollege maakt bekend dat er op 15 Maart aanstaande om 11 uur zal overgegaan worden tot de grensbepaling van den weg Nr. 80. Meer toezicht. Over 4 1/2 jaar, den 25 Juni 192], vroeg den stationchef van Okegemom de reizigerskaaien van lyo meter op 210 te brengen. De sektie weg en werken van Gee- raardsbergen, die waarschijnlijk een krediet voor dat werk gehad heeft, liet korten tijd nadien weten aan het ge westelijk bestuur, dat het aangevraag de werk uitgevoerd was. Bij het afstappen van een trein, die niet volledig aan de kaai stond, is een reiziger gekwetst. Door deze bijzon dere omstandigheid komt het nu aan het licht dat er nooit is gewerkt tot het verlengen der reizigerskaaien. De stationchef verklaarde ons dat sinds 1914 geen veranderingen aan deze kaaien zijn gebracht. Ziedaar nog een frappant bewijs hoe de sekties vroeger werkten hoe nood zakelijk het is dat eene onafhankelijke en bevoegde commissie de uitgevoerde werken nagaat. Bete' toezicht hoeft uitgevoerd. JUDEX. Oproep aan de inwoners. HEDEN ZONDAG, om 2 ure na middag, zeer belangrijke vergadering, op den Dries, bij Edg. Dierickx, voor al de inwoners. Gezel I.aureys en Berghman uit Aalst, zullen er over de overstroomin gen en de daaromtrent uit 'te voeren werken spreken. Allen er dus heen. AALST. W. C. CESAR DE PAEPE, lokaal W« Verbrakel, Grootenbolleweg. Heden Zondag 17 Januari om 3 uren namiddag. Zeer belangrijke Alge- meene Vergadering. Niemand mag ontbreken. W. C. Edmond Van Beveren, lokaal, Jacobus Temmerman, Moorselbaan, Heden Zondag 17 Januari om 3 ure Algemcene Vergadering, voor al de leden. Elk op posl. Welle Soc. Propagandaclub. Heden Zondag, om 3 ure namiddag vergadering voor het bestuur. Gezel Jan Bekaert. Arr. Secre taris zal aanwezig zijn. Alle Bestuur leden op post Sottegem. Soc. Propagandaclub Woensdag aanstaande, om 7 ure stipt 's avonds, Bestuurvergadering, Belangrijke Dagorde Gezel Jan Bekaert zal aanwezig zijn. Alle bestuurleden worden verwacht. AALST. Overdracht: fr. 121,67 Gezongen door Constant V. d Velde in de \V. C. Joan Jaurés 7,42. door dezelfden in de W. C. Jean Jaurés 7,20. Rymlgehaald door Jaack V. d. Abeele in de W. C. Jean Jaurés 2,20. Gezongen door Edmond Scliokaert hij Louis Buys, en rondgehaald door De Vis Petnis 3,3 Gezongen door Louis De Grauw bij Jean De Vulder :),oo. Rondgehaald op de Vergadering der W. C. VadcrSteurebaUt7,35. Gezongen door Edmond Schockaert bij Do Winne 6,119. Gezongen door Georges Mortier bij Leopold De Wolf 3,70. Omdat kleine Polle vergeten is van binnen te brengen, geeft hij t,3o. Omdat Wanne Selon achter haren paraplu zocht en hij hing aan haren arm, daarom geeft Jef Champetter 1,00. Benoit De Man doet er 0,50. bij en Servaas De Witte ook 0,50. Totaal 44,19. STEUN AAN DE GETEISTERDEN DER OVERSTROOMINGEN. Blanckaert Prosper 25,00. Gezongen door l,. Bastiaens 3,55. Gezongen door Joanna Van Nieuwenborg 6,00. Totaal 34,55 fr. NINOVE. Voor de geteisterden der Overstrooming. Fabriek 1'. Dauw, Appelterre 5725. Sottegem. Gezongen door O. M. en rondge haald door Sanglar. Karei 5,25. fr. Wie doet er mede AALST De Veylder Th. 1,00. De Neef Romain 1,00. Peereboom Jozef 1,00. Verdoodt Gustaaf 1,00. V. d. Veken Louis 1,00. Berghman A. 1,00. Steen- haut Alf. 1,00. Haelterman i,00. Nichols i,00. J. V. d. Borght 1,00. Podevijn Felix 1,00. Merkx Frans 1,00. Bekaert J. 1,00. Bocqué Fr. 1.00. Van Vaerenberg Jean 1,00. Deprez Eug. 1,00. Guns Camiel 1,00. Boey- kens Leo 1,00. De Smedt J. 1,00. Spittaels L. 1,00. LelongS.0,50. Flips H. 1,00. De Schutter L. 1,00. Boey- kens G. 1,00. Petit Prosper o,5o. Casteur P. l.oo. V. d Maeien L. 1,00. Biebaut R. l.or. De Witte H. 1,00. Amant Karei 1,00. Podevyn Pol 0,50. Errata, verleden week vergeten, V. d Maeien L. 1,00. Amant K. I,00. Petit Prosper o,5o. Algemeen Totaal, 32,00 fr. EREMBODEGEM. De Bundel 1,00. Vvverman 1,00. Gheyssens H. 1,00. Nieuwer kerk en. De Schrijver Polydore 1,00. De Smet Joseph l,oo. Coppens Freder. l,oo. V. I). Br. P. 0,50. D. Sm. Ph. 0,50. Verlé Fr. 1,00. Michiels Edward 0,50. E. V. 0,50. D. CL. S. 0,50. V. Sande Jan 2,00. Coppens Theophiel 2,00. Petit Frans 0,50. K. L. 0,50. Totaal 11,50 fr. NINOVE. Soetens Marceline 2,00. D'Hondt Victor 1,00. Beeckman Albert l,oo. Sonck Polydore 1,00. Van Belleghem Omer 1,00. Gryseels Alfred 1,00. De Deyn Joseph 1,00. De Mol Prosper 1,00. Van de Steen Pol l,oo. Standaert Aug. 1,00. Buyl Leon l,oo, De Coster 1 Edgard 1,00. Valt Londersele J. B. 1,00. Merckx Edmond 1,00. Despretz Bertha l,oo. Adriaens Joseph l.oo. Peerlinckx Alfons 1,00. De Mol Con- j stant i,bo. Van den Eeckhoudt Theo- door 1,00. Combel Oscar J,oo. Gochet Polydoor 1,00 Lied gezongen door De Paepe Joseph bij de weduwe Duvm, rondgehaald door De Schutter Jean 4,80. Voor bet wellukken der gemeen teverkiezingen heeft De Smet Ernest een lied gezongen op de trouwfeest bij Charles Baeters en rondgehaald door De Smet Louise 12,2o. Gezongen door De Smet Ernest bij denzelfde, omdat al de vrouwen hun plicht zouden doen met de gemeentekiezing, rondgehaald door denzelfden 8,00. Turen zijnen neus krolt op, omdat hij in den strijd- penning staat 0,50. Maar Meneer Ar thur laat van het werkvolk met zijn lel.... niet spelen 0,50. Nu bijzonder dat hij zoo vet en struisch is geworden van de zende 0,50. Vai kensvleesch als gij het voor niet hebt is 't goed. Hé Turen 0.50. 't Schijnt dat het seizoen is aange broken om jonge voskens te kweeken 0,50. Wie er eentje wilt moet zijne aanvraag doen bij de vos van Ida Mol 0,50. Totaal fr. 50,00. GEERAARDSBERGEN. Van de Catsye Benoit 1,00. Reuse Ach. 1,00. Neirinckx Jan 1,00. Nei- rinckx Jozef 1,00. Marginet P. 1,00. David Frans 1,00. Motte Frans 0,50. Henrou Georges 0,50. Van de vrienden van 't sas 4,65. Gezongen in het Acht- urenhuis bij Th. Van der Beken, door onbekende l,7o. Jean Heylemans 3,00. Roos Maria 1,00. Bauwens Jules 1,00. Roos Adolf 1,00. De Nauw G. 2,00. 't Gezondheidssnuifje. Is Uw neus verstopt? Zijt gij versnuft? Wilt gij eens heerlijk niezen en Uw brein opfrisschen? Koopt dan een doosje Op O voor Alle personen dieljjden aan doof heid, hardhoorigheid of oor suizingen, kunnen genezing be komen door do methode van do vor- maarde Specialist van Parijs. 30, ruo duContontin, 30, die zonder operatie zonder schadelijke middelen en zon der uw werk tomoeten verlaten u hot gehoor zal weergeven en uw orgaan zal doen werken. M. ARTEGA zal gratis zijne met hode uitleggen en toepasson te Aalst den 0 Februari, in het Hotel St- Jean, aan de Statie. Te Sottegem, den 2 Februari, Hotel Petit Bruxolles. Te Geeraardsbergon, 18 Januari, Hotel Moderne. 22 met Jicht, spierpijn, rheumatiek, kramp, spit, stramheid, stijve nek worden verdreven met Klooster- balsem die diep in de huid doordringt. Bij elke behandeling worden de gewrich ten leniger en de spieren losser. Ge nezing volgt spoedig. Akker's de koning der balie mi la een beproefd en alom geliefd huiimiddcl. Ongeëvenaard tegen brand-, inij- en sloot wonden. Draal niet langer, doch haal heden voor f.. 4.- een tube bij Uw apotheker. Het kan U ieder uur van den dag te paa komen Let echter op de handteckening: L. L AKKER. Breuken, zakkingen der maag zakkingen der baarmoeder worden VOLKOMEN OENEZEN door methode Nicolas. Deze vereischt geen heelkundige bewerking, geen band met rugstaai of onderriemen een breuk die verwaarloosd wordt oj slecht opgehouden wordt door banden met rugstaai cn onderriemen dat eene dergelijke breuk het grootst gevaar op levert Indien gij uwe genezing be geert zonder heelkundige bewerking (deze moet heel dikwijls meer dan eens geschicdenjzondu den last veroorzaakt door banden met staalenricmenneemt dan lijk zooveel andere personen slachtoffers hunner onwetenheid uw toevlucht lot mijn Methode die uwe breuk zal wegnemen zonder noodlotti ge gevolgen. M NICOLAS ex-bestuurder van hel Breukgesticht te Parijs, 36,Cotcn- tinstraat, zal ook giatis de degelijk heid zijner methode bewijzen van 9 tot 4 uur. Te Aalst, den 6 Februari, (Hotel St-Jean) aan de Statie. Tc Sottegem den 2 Februari Hotel Petit BiuxellcsJ. Tc Oeeraardsbergen, iS Januari, Hotel Moderne.

Recht en Vrijheid | 1926 | | pagina 3