"doofheid. Lederhandel - Tichenfabriek TH. DE LOMBAERT Koopt uwe Likeuren bij Marcel. I Breuklijders „K Een Meifeesten, Geeraardsbergen. Voorde Gemeenteverkiezingen Groot Varieteits en Kunstfeest Prachtige Versiering en Verlichting van het Lokaal. Soc Vrouwenbond. Ninove. Naar House. Burgerlijke stand. GEBOORTENS O^ERBOULAOtE- BenoDdighsden Esplanadestraat, 32, AALST. STRUDPENMNG. slachtoffers hunner onwetenheid Even als alle jaren bereid de partij lich voor om opnieuw dit jaar de Een Meidag zoo luisterrijk mogelijk te vie ren. Wij doen daarom een krachtigen oproep tot alle arbeiders, om dien dag iet werk te stoppen, en samen met rrouw en kinderen aan den Feestop- tocht en alle Feestelijkheden deel te nemen. Dit jaar zal onzen Feeststoet een gansch bijzonder karakter dragen, het zal eene protestbetooging zijn te gen het Fascisme, juist daarom mag geen enkel arbeider nalaten op te mar- cheeren, om aan de mogelijke alhier verblijvende Fascisten, te toonen dat de werkende klasse zich niet zonder verzet aan de grillen van die heersch- zuchtige droomers zal onderwerpen. Op Een Mei moeten onze strijdlie deren galmen In dichte drommen, vast aaneen gesloten, vieren wij, Een Mei, als verheerlijking en erkenning van den Arbeid, wier verworvene rech ten wij willen behouden. Ziehier het Feestprogramma Om 10 ut»e 's morgens, GEZEL LIGE SAMENKOMST, in het Volks huis De Redding Om 2 ure 's namiddags, FEEST STOET, gedurende de stoet zullen er bloempjes en herkenningsteekens wor den verkocht, ten voordeele van het Kiesfonds. Om 8 ure 's avonds, met de medewerking van de best ge kende zangeressen en zangers, evenals den TURNKRING DOOR IEVER STERK». Het programma zal verkocht worden aan 1 fr.en dienen als ingangs- bewijs. Voor de Vakbonden, Edg. DE COSTER, Leon BUYL. Voor het Partijbestuur, Pol VAN DE STEEN. Het Bestuur van den Soc. Vrouwen bond doet een dringenden oproep tot de Ouders om op Zaterdag Een Mei hunne kinderen te laten deelnemen aan den stoet. De bestuurleden van den Vrouwenbond zullen evenals vorige jaren de kinderen op leiden. Eene verrassing zal aan de kinderen aan geboden worden. Het Bestuur. Onze Fanfare De Voorwacht neemt op Sinxen deel aan de inhuldi gingsfeesten van het nieuwe Volks huis en Vaandels der partij genooten van Ronse. Het bestuur doet een oproep aan ;alle partijgenooten zoo talrijk mogelijk onze fanfare te vergezellen. De Prijs per koepon evenals de uren van ver trek en terugreis zullen later in dit blad bekend gemaakt worden. HET BESTUUR. föuziek. Ontvangen van do kameraden be- schormleden onzer Fanfare in De troit Michigan verblijvende de som van +4 dollars of in Belgisch geld 1073 fr. Rend Do Mol 1 d. Daniel Sertin I d. Coppens Joseph id. Van kossem Polydore ld. Van Rossezn Alfons 1 d. Van der Haegen Petrus ld. Roeland Frans ld. De Meyer Maurice ld. Do Meyer Frans 1 d. De Coster Benoit 1 d. Stichelmans Alfred 1 d. Van der Straeten Omer ld. De Coninck Emiel 1 d. Van don llergho Alonsl d. DeTroyer Albert 1 d. Do ViUe Ilippoliet 1 d. De Ville Arthur 1 d. Despretz Frans 1 d. Van don Berghe Frans 1 d. De Caster Frans 1 d. N. 305 1 d. Van den Bossche Adolf 1 d. Van Loadersele Theophiel 1 d. Van Londersele Alfred 1 d. Van do Wiele Edmond 1 d. Ncerinckx Leon 1 d. De Dobbe- iuer Frans 1 d. De Bolle Benoit 1 d. De Coorde Petrus 1 d. De Coninck Johannes 1 d. De Coninck Gustaaf 1 d. Van der Biest Marcel 1 d. Brex Modest 2 d. Damau Karei 1 d. Taffiju FraDS 1 d. Do Ville Joseph 1 d. Dumst Frans 1 d. De Brabander Richard 1 d. Van der Straeten Adolf 1 d. De Coster Louis 1 d. Van der Meersch Alfred 1 d. Van Saenen Henri 1 d. Van Rossem Omer 1 d. Gettemans Richard 1 d. Steun lijst vcop de Stakers van den Belga Match. Union AUumettiore Usine 7. 146,95 Stokers Usine 5. 24,00. fabriek Sti chelmans 163,40 Gespeeld door gezel Benoit Vlasschaert 10,00 fr. Droo gers Usine 5. 18,00 Fabriek De Mol 36,3o Fabriek De Olerck 17,60 Ilenri Michel 3,oo. Union Usine 7.157,95 Union Usine 5. 287,50 Famillereux 43,00 Fabriek Dauw 37,00 Droogers Usine 5. 37,00 Flandres Matches 106,30 Droogers Usine 5. 12,ooLe- roy Alfons 5,00. Bdgard De Coster 5,00 fr. Totaal 1108,00 fr. EEN MEIFEESTEN. Partijgenooten, niet vergeten onze Fanfare te komen toejuichen den voor avond van EEN MEI, een puik con cert onder de gewaarde leiding van den Heer E. HOOGHUIS zal gespeeld worden om 8 i/2ure, ingeval van on gunstig weder gaat het Concert door in de Feestzaal VOLKSHUIS. Opgepast dit maal gaat de Mei stoet uit s' morgens om 10 ure. Man nen en Vrouwen evenals de Jeugd zuilen op post wezen, het gaat erom de vijanden onzer klasse te toonen dat noch fascistisch geschreeuw of het ge doe sommiger patriotische geldmanen ons weerhouden zal van het voorge nomen doel, DE ONTVOOGING ONZER KLASSE te bewerkstellingen Weg met het Fascisme, weg met de Dictatuur der Geldmagnaten, plaats voor de Demokratie weze ae leuze van ieder werker 't zij man of vrouw, daarom allen naar de Meibetooging. 's Namiddags om 2 ure groote kamp strijd met den dikken bal, ingericht door de Mat. De Roode Balspelers, tusschen eene befaamde partij uit Brussel, een sterke partij van Idder- gem en de favorits der Roode Balspe lers. Liefhebbers van prachtig sport, tot aanmoeding onzer Roode Balspe lers zullen deze partij niet willen mis sen. Om 6 ure groote wedstrijd metlucht ballen, verschillende schoone brelok- ken aan de overwinnaars, 1 fr. per inschrijving. Men schrijft van heden afin, in het Volkshuis. Opstijging van verschillende groote luchtballen. Om 8 ure prachtig bal door de Mat. De Lustige Vrienden, ingang vrij. Electrische verlichting der voorge vels der lokalen. Regeling van den Meistoet. Bijeenkomst aan het Volkshuis om lo ure. Plaatsen zich voorop: Kinderen de Jeugdgroepen, Midden-bestuur, Muziek, gevolgd door de Vlaggen, de Groepen der Stad, de Maatschappij de Lustige Vrienden gevolgd door dé Propaganda-clubs van den buiten. S. I¥l„ VERBROEDERING. Het is toch spijtig te moeten bestati- gen dat er nog zoovele partijgenooten zijn, die willen aanspraak maken op de naam van goede socialist, en die noch tans op verre na hun plicht niet ver vullen tegenover de coöperatie. Moes ten alle socialisten alhier getrouwe koopers zijn in onze coöperatief, wij zouden vooraleer een jaar verloopen zou zijn, wonderen kunnen verrichten op gebied van uitbreiding onzer inrich tingen. Nog te vele syndikalisten ver geten dat het de coöperatief is, die aan de syndikalisten de noodige vergader zalen en bureelen beschikt, en dat zulks van wege de Verbroedering een groote opoffering is, het is dan ook niet te veel gevraagd dat eerst en vooral de bestuurleden der syndikaten, niet en kel getrouwe verbruikers zouden zijn der waren onzer coöperatief, maar wel dat zij goede propagandisten zouden wezen bij hunneleden, doorhen voor te houden de voordeelen door de samen werking aan de arbeidende klasse ge bracht. De bestuurleden om te begin nen moeten aan hunne leden zeggen, volgt ons voorbeeld Koopt alles in de coöperatief «Verbroedering» 't is uwe plicht als de onze. Iedere socialist moet i.n de bres zijn om overal onze inrich tingen te verdedigen, en om dit te kun nen doen, moet men beginnen met zelf te helpen aan de grootmaking en de versterking onzer organisatiën. Zonder onze samenwerking, wat zou er be staan van de vakvereenigingen, van onze jeugdgroepen, van ons muziek en andere kunstkringen. Denken daar alle partijgenooten wel voldoende aan. 't Is niet genoeg bij elke gelegenheid te verklaren dat men goede socialist is, men moet de daad bij het woord voegen, en dus moet men eerst en vooral een goede en getrouwe cooperateur worden, een spreekwoord zegt «Woorden wekken, voorbeelden strekken». En zoo spreekt iemand, die weet dat er voor geen enkel socia list een gegronde reden bestaat om niet al zijn aankoopen te doen in de coöperatief, en daarom ook is Getrouwe Cooperateur. Cinema. Heden Zondag 2« en Maandag 26 April. Vorvolgen slot van de groote film De Bultenaar» lOdeelen. Als komiek do Oplichting van Titine CASINO VAN PARIJS. Donderdag 29 April, een eenige vertooniDg van den succes en op hefmakende film De ster uit de Casino van Parjjs er zal over deze film gesproken worden, hier zooals overal waar hjj vertoond wordt. Als tweede film Mysterie van den Nacht met de schoone May Alison, een zeer puik programma." Overzicht. Gedurende de maand Mei zullen in Volkscinema een reeks filmen vertoond worden, die door alle cinemaliefhebbers moeten gezien worden Gevloekt zij de oorlog Doublepatte on Pataehon voor de 1* week 't zij 2 en 3 Mei. Dan ver volgens De dief van Bagdad Guillaumo Teil» Do Kleine Lord mot Mary Picford en de veel be sproken film Notre-darne-de Paris» het meesterwerk dor meester werken Indo Volkscinemastoedshet beste, zeggen alle cinemaliofhabbers. Ouze Burgemeester zegde in zijn rede op 't banket van de muziekmaatschappij Cecilia De aanstaande gemeente verkiezingen zijn van het grootste belang. Het hoofddoel dat we beoogen moet zijn Beletten aan de socialisten te zegevieren Im mers die noodzakelijkheid dringt zich op. Vraag u af wat er zou gebeuren met het algemeen bestuur onzer stad, finan- ties, scholen, Gasthuis, enz. Tiens, tiens, zou men niet zeggen dat met eene socialistische meerderheid hier alles zou vernietigd worden in de stad De heer burgemeester zelf weet dat de socialisten onze stad naar den on dergang niet zouden brengen, dat de scholen, gasthuis enz. zouden blijven bestaan en hij weet ook dat wij geene dweepers zijn en in de verschillende inrichtingen ieders overtuiging kun nen eerbiedigen, als men de onze res- pekteert. Het overgrootste gedeelte van 't kiezerskorps weet ook dat de socialisten geen gevaar zouden zijn voor de stad, moesten zij de meerder heid hebben. Vrouwen, mannen, aan't werk hé voor onze gedachten en 't belang van het algemeen bestuur onzer scholen, gasthuis, en. Wij zegevieren zeker in de aanstaande gemeenteverkiezingen. HUWELIJKEN Renè De Bodt Gaffelstraat en Ju liette Collyns Buizemontstraat. Frans Steppe Vischstr. en Margueriet De LiL Denderstraat. Remi Duffeleer Onker- zele en Maria Schaillée Pachterstr. Nelly Van Liefferinghe Brandstraat. Victor De Clercq Vredestraat. losé Wanzeele Statieplein Irèna Schaillée Buizemontstraat. Maria Bruyneel Gast huisstraat. Emilienne De Mulder Kol- legiestraat. OVERLIJDENS Arthur Steurbaut 1 j. Vredestraat. Alfred Van Der Beken 60 j. man Clementina Mertens Hospitaal. Maria Bruyneel 1 dag Gasthuisstr. In het weekblad der groen kruisers werdt iets geplaats dat als antwoord moet dienen op ons artikel van 28 Maart waarin wij aan den schandpaal stelden, dat een burger onzer gemeente mis- breuk maakt als abmt-en eigenaar om menschen te dwingen de socia listische mutualiteit te verlaten en zich aan te geven bij de christene verdeelers. De schrijftrant van dit epistel laat ons duidelijk voelen dat zulks van een wijwaterkwispel werdt opgesteld, en wij vernemen er ook niet ver af te zijn, te denken dat die advokaat en verdediger van, ontrukt een handje, heeft toege stoken aan deze dwang campagne. Dat noemen zulke lieden tot ons komen uit vrijen wil als ze aan hun slachtoffers doen voelen dat ze voor de keus worden ge steld toegeven of vervolgd of gehuisroofd te worden. Rood of geen brood, zegt onzen krabbelaar. Neen man'tis hier: geel of kreveer wat overigens bij menschen van uwe gekaste een in- zalfde gewoonte is en altijd ge weest heeft. Als er een zeker dosis moed noodig is om als lid van een gele kruipersbond in de fabrieken te werken, zij die op honderd maal dat er loonstrijd is, negen en negentig keeren aan de zijde staan van patroon en uitbuiter en dit alleen om onzen strijd te breken, hoeveel dosissen moed moeten wij werklieden dan niet hebben om onze levensrechten te verdedigen tegenover uitbuiters, onderkrui pers en werklieden verdeelers zoo als die prozaschrijvers. En sleurt er den godsdienst niet bij, want dit is privaatzaak, wordt er gevraagd Neen man wij sleuren er den godsdienst niet bij. Wij laten dit over aan huichelaars die van de godsdienst kwestie een middel hebben gemaakt om de eensgezindheid der werkende klas te breken die voor uwe meesters te groot geworden is en dus door hulp van scribenten zooals gij moet worden machteloos gemaakt door do jisuitsche methode toe te passen van het VTrdeeltcn becrscht. Wij halen er de gods dienst niet bij, maar wij achten het onzen plicht aar, te toonen dat het gewoonlijk verstaat het h;el goed dat het gewoonlijk zulke personen zijn die met godsdienst en klerikalisme pronken en dwee- pen, die de christenleering met de voeten trappen van den oogenblik dat zulks in hun persoonlijk of politiek belang te pas komt. Op de veronderstelling dat (iemand overtuigen dat hij dwaalt plicht iskunnen wij ingaan, doch wij voegen er bij dat die ic-mand mogelijksch wel... en dit dan nog wetens en willens in de greotste dwaling kan verkeeren.. gaat en onderwijst hen die dwalen. Maar de schrijver van bewust artikel gaat liever het dwalen aan dewerkmenschen onderwijzen om hen van de algemeene weikersbe- langen te doen afdwalen en dit in het belang van een zekere soort wezers welke door den echten Christus bij middel eener zweep uit den tempel werden gezweept Begrepen De Soc. Propagandaclub. AALST. Overdracht729,52 fr. Gezongen door Germaine Van Gondt bij de We V. d Bossche lo.oo. Gezongen bij Jozef Cornand door Petrus V.d Bossche 3,60. Jan den lustigen boer doet er 1,00 bij Go- zongen door bij Louis Buys 7,4o. Gezongen door Benoit Moyersoen 2,35. Totaal 24,a5fr. EREMBODEGEM. Rondgehaald in achturenhuis van Denderleeuw door eenige makkers van Erembodegem voor den kiesstrijd 8,50 fr. DENDERLEEUW. Voor lief: muziek. Voor bewezen diensten door Volks vertegenwoordiger Pr. De Bruyn too. Voor bewezen diensten door Volks vertegenwoordiger Pr. De Bruyn too. Samen 2oo fr. o,5o. Beeckman Leontine o,5o. Pau wels A. 1,00. De Smedt Leon ],oo. Marcel August. 1,50 V. Cauwenberg 1,00. Flips Fr. 1,00. Flips H. 1,00. Stuyver Jeanne 0,So. P. R. 1,00. Eentan P. i,00. Algemeen Totaal, 44,oo fr. EREMBODEGEM. De Bundel 1,00. Ghysens H. r,oo' D. V. K. 1,00. A. Vijverman 1,00. Reynewater E. ],oo. De Smedt Desiré l,oo. Laureys Valerie l,oo. Totaal fr. 7,00. IDDERGEM. Coppens Philemon 1,00. Bogaert Corneille l,oo. Van den Broeck Con stant l,oo. NINOVE. Lfjst van 25 April. De Mol Prosper l,oo. D' Hondt Pol l,oo. Beeckman Albert l,oo. Soetens Marceline 1,00. Van Bellegem Omer 2,00. D' Hondt Victor 1,00. Adriaens Joseph l,oo. Buyl Leon 1,00. Teer- linck Alf. 1,00. Z. Sept. 1,00. V. S. F'. l,oo. De Maeseneer Leoniel,oo. Merkx Edm. 1,00. V. Londersele B. 1,00. De Coster Edgar 1,00. Vande Steen Pol 1,00. De Deyn Joseph 1,00. De Mol Constant l,oo. Despretz Bertha r,oo. Combel Oscar l.oo. F. D. C. 1,00. Totaal 22,00 fr. GEERAARDSBERGEN. De Moyer Alex. 1,00. Ncyrincltx Jozef 1,00. Roos Maria 0,50. Motte Fr. 0,50. Schaillée Jan 0,50. Reuze Ach. 1,00. David Fr. 1,00. Margiaet P. 1,00. De Vlaminck Fr. 2,50. Van Wj'moersch P. 2,50. Roos Adolf 1,00. Gezongen door Alfred DeSmet bij Leon Maes 2,65. Jeannette 1,00. G.üe Nauw 1,00. Alle personen dielijdon aan doof heidj hai-dhoorigheid of oor suizingen, kunnen genezing be komen door do methode van do vor- maardo Specialist van Parijs. 36, ruo du Gontentin, 36, die zonder operatie zonder schadelijke middelen en zon der uw werk tomoeten verlaten u hot gehoor zal weergeven en uw orgaan zal doen werken. M. ARTEGA zal gratis zijne met hode uitleggen en toepassen te Aalst den 1 Zaterdag der maand in het Hotel St- Jean, aan de Statie. Te Sottegem, den 1 Dinsdag der maand Hotel Petit Bruxelles. Te Geeraardsbergen, 15 Februari, en lo Maart. Hotel Moderne. 22 Te Dendermonde, den 1'Maandag der maand'. Hotel Regent. Wie doet er* mede AALST. De Voyldor Tb. 1,00. De Neef Romain 1,00. Peereboom Jozef 1.00. Verdoodt Gustaaf 1,00. V. d. Veken Louis 1,00. Berghman A. 1,00. Steen baut Alf. 1,00. Haelterman i,00. Nichels i,00. J. V. d. Borghtl.OO. Podevjjn Felix 1,00. Merkx Frans 1.00. Bekaert J. 1,00. Bocqué Fr. 1,00. Van Vaerenberg Jean 1,00. Doprez Eug. 1,00. Guns Camiel l,oo. Boey- keDS Leo 1,00. De Smedt J. 1,00. I Spittaels L. 1,00. LelongS.0,50. Casteur P. 1,00. V. d Maelen L. 1,00. Biebaut R. l.oo. Do Witte H. 1,00. j H. 1,00. Boeykons G. 1,00. Petit Prosper o,5o. Amant Karei 1,00. i Podevyn Pol 0,50. 1,00. Wasteels Fr. Do Smet Liv. 0,50. Boeykens J. I,00. Marcoen L. 1,00. Buys L. 1,00. A.S. l,oo. Biebaut Delphine 0,5o. Stockt Emclie o,5o. Willems Get. Breukenzakkingen der maag zakkingen der baarmoeder worden VOLKOMEN OENEZEN door methode Nicolas. Deze vereischt geen heelkundige bewerkinggeen band met rugstaai of onderriemen. een breuk die verwaarloosd wordt 0] slecht opgehouden wordt door banden met rugstaai en onderriemen dat eene dergelijke breuk het grootst gevaar op levert Indien gij uwe genezing be geert zonder heelkundige bewerking (deze moet heel dikwijls meer dan eens geschiedenjzonderdcn last veroorzaakt door banden met staalenriemen, neem t dan lijk zooveel andere personen, uw toevlucht tot mijn Methode die uwe breuk zal wegnemen zonder noodlotti ge gevolgen. M. NICOLAS ex-bestuurder van het Breukgesticht te Parijs, 36,Coten- tinstraat, zal ook gratis de degelijk heid zijner methode bewijzen van g tot duur. Te Aalst, den 1' Zaterdagder maand (Hotel St Jean)aan de Statie Te Sottegem den 2 Dinsdagder maand Hotel Petit Bruxelles). Te Geeraardsbergen, iS Februari, 29 Maart Hotel Moderne. Te Dendermonde, den 1' Maan dag der maand, Hotel Regent.

Recht en Vrijheid | 1926 | | pagina 3