BelgischeBank™ d,aArbeid TH. DE LOMBAERT Koopt uwe Likeuren bij Marcel. Breuklijders Lederhandel - Tichenfabriek DOOFHEID. KAPITAAL en RBSERVEN rollidig gestort Geeraardsbergen. 9 MILJOEN FRANK Alle Bankverrichtingen Textielbond Victor De Geyter Ouderdomspensioenen. Meerbeke. NINOVE. Over slechte straten. Naar RoDse. OVERBOULAERE. Benoodigheden Esplanadestraat, 32, AALST. Uit Schendelbeke. STRIJDPEX.MNG. slachtoffers hunner onwetenheid Maatschappelijke Zetel CENT. Voldersstraat. I. Agentschappen LA LOUVIERE, Sylvain Guyauxstraat, 46 BERGEN. Chiaairestraat, 10. Hulpbureel CHARLEROI, Yzerlaan, 32. Opening van deposito en toopende rekeningen Documenten accreditieven Disconto en inning Verhuring van Brandkoffers Wissel en Vreemde munten Aan- en Verkoop van titels Beursorders Inkasseering van koepons Spaarkas Bewaring van waarden De vergadering van de Vrouwen en Meisjes van Zondag, was door vele le den bijgewoond, zoo moet hetieder- maal wezen op de vergaderingen. De vriend Steenhaut sprak over den toestand in de Fabrieken, dat de beste uitslagen voor de Meisjes verkregen worden waar zij goed vereenigd zijn, en bewees dat met een paar voorbeel den. Tevens spoorde hij de meisjes en vrouwen aan, den secretaris en het be stuur regelmatig in te lichten van wat in de fabrieken en breiwerkhuizen ge beurt. De vriend V. D. B. sprak over de talrijke Meisjes van den buiten, welke in de fabrieken komen werken, die voor een groot deel niet vereenigd zijn dus een gevaar voor de werklieden van de stad. Wij moeten deze Meisjes aan sporen lid te worden van den Vakbond, dat kan als ieder zijn best doet, en dan winnen wij op eene maand honderd leden. Tevens haalde hij eenige staaltjes aan van de werking van onzen Textielbond en andere Bonden. Wanneer er wat gebeurt in de fabrieken, komen zij naar Hand in Hand omdat ze we ten hier best te zijn voor hunne belan gen te verdedigen. Hij sloot met een oproep te doen om allen deel te nemen aan de Betoo ging op Eersten Mei. De toejuichingen bewezen dat het zoo zal gebeuren. L. Nichels van de Vrouwenbond sprak kort en goed over het belang dat de vrouwen hebben met de beweging van den Soc. Vrouwenbond te steunen. Vele van de aanwezige vrouwen lieten zich inschrijven voor den bond. Na (eenige aangename verrassingen aan de aanwezige vrouwen en meisjes sloot den Voorzitter deze schooné ver gadering. H. F. ZIEKENBOND Het bestuur van den Ziekenbond verwittigt bij deze al de leden, dat de vergoedings-uitbetalingen deze week, op Vrijdag 3o April zullen geschieden, vanaf 8 tot 11 ure voormiddag, gezien op 1 Mei, de bureelen gesloten blijven. De Burgemeester maakt bekend dat de uithetaling van den tweeden trimester 19i6 zal plaats hebben ten Stadhuize, telkens van 2 tot 3 ure namiddag op de hierna vermelde dagen N'ioooo tot 2oooo Dinsdag 4 Mei. N'2oooi tot 28ooo Woensdag 5 Met. N' 2iool tot 49ooe Donderdag 6 Mei. N' 49ool tot 70000 Vrijdag 7 Mei. Personen die nog zouden in bezit zÜD van boekjes van overleden pen- sioengenieters worden verzocht deze op het bureelderPensioenen te Stad huize af te geven. Opgelegd I Personen geboren tusschen 1 April en 30 Juni 1861 die vermennen recht te hebben ophetouderdomspensioen mogen hunne aanvraag indienen ten bureele van den Heer Kontroleur der Belastingen Nieuwstraat, iedere Woensdag van s tot 4 uur namiddag. INLICHTINGEN. De Heeren Werkgevers, Werklie den, vrije of verplichte storters, kunnen zich voor inlichtingen aan gaande nieuwe pensioenwet wenden tot het Bureele der Ouderdoms-pen- sioenen, ten Stadhuize, iedere werk dag van 9 tot 12 uur voormiddag. Eén Meifeest. Zaterdag Eén Mei, om 9 ure 's mor gens, gezellig samenzijn, in het lokaal, Brusselstraat. Om 2 ure namiddag, Vergadering in het lokaal. Om 1 1/2 ure, uitstap met het muziek voor de betooging, welke de volgende straten zal doorkruisen Brusselstraat, Droesbeke, 't Kruis, Ter- nath, Bergstraat, Valleistraat, Halle- baan, Plaats, St-Pieterstraat, Brussel straat, waar er 's avonds, een kosteloos Bal zal gegeven worden. Allen op postHET BESTUUR. In De(n) Dender het blad dat vroeger hier ter stede, bij den heer Petrus Van den Abeele, werdt gedrukt, en waarin de heer Karei Louis De Bruyn, Burgemeester en Provintiaal- Raadslid, te Denderleeuw, regelmatig al de weldaden van het demokratisch gemeentebestuur dier gemeente op somde, zonder evenwel te spreken van de flaters die er werden begaan, blad dat thans, dank waarschijnlijk aan het groot getal lezers en bijval dat het ge noot, nog slechts een afgietsel is ge worden van De Werkman van Aalst, orgaan der P. V. N. genieten wij de groote eer vermeld te worden, met naam, toenaam en functie. Het is de heer Karel-Louis De Bruyn Burgemeester en Provintiaal-Raadslid, die ons de eer aandoet, en ons in een adem zegt, dat wij ZOO GEWELDIG KUNNEN TIEREN, en dat wij beter ONZEN BEK IN ONS PLUIMEN zouden houden. Oprecht, heer Burge meester, ondanks al den eerbied dien we aan uw post verschuldigd zijn, gaan we niet akkoord.Wij dachten dat BEK EN PLUIMEN, behoorden aan de vogels, en die zijn niet gewoon te TIEREN, maar wel van te ZINGEN of te SCHUIFELEN. Dat wij natuur lijk geen REDENAARS zijn als de heer De Bruyn, Burgemeester, dat wisten wij wij zijn immers nog nooit gevraagd om in Brussel nevens tal van bekende redenaars het woord te gaan voeren, maar daarom wil dit niet zeg gen, dat wij TIEREN; wij spreken voor de vuist, zooals ons hart en geest het ons ingeeft, misschien soms wat heftig. De heer De Bruyn vergeve het ons, maar TIERDERS of LAWIJD- MAKERS zijn we niet. Nu de eigenlijke zaak. De straten van Ninove zijn misschien zoo slecht als geen in België. Wel, wel, heer De Bruyn, gij moest in elk geval van Den derleeuw niet komen, met uw groot licht, om ons die overbekende waarheid te zeggen. Bekommerd als wij zijn met ons werkende volk, zijn sinds lang niet alleen lijn richtingsplannen, maar zalfs ontwerpen van nieuwe kalseide ontworpen. Dat die werken niet worden uit gevoerd, ligt niet aan ons gemeente bestuur, maar de heer De Bruyn weet zulks wel, maar enfin wat wilt ge En ware zulks nu nog niet, dan be wijst zulks nog niet dat ons geweldig tieren over de slechte bestrating van Denderleeuw misplaatst was. Doe eens een toertje in uwe gemeente, achtbare heer Burgemeester, en zeg en beken dan maar, dat niet alléén de straten slecht zijn, maar dat er zelfs geen lijnrichting is. Of gebeurt dit laatste soms omdat men schrik heeft van zekere politieke vriendjes Hoor den wij over een paar maanden niet dat een inwoner zijnen Burgemeester op het Vredegerecht riep, omdat zijn gebuur toelating had gekregen te bou wen en zulks op een manier die be langhebbende schade moest berok kenen Neen, heer Burgemeester wij willen uw raad niet. SPLINTER EN BALK Geloopt verkeerd jongen de steenweg van Ninove naar Aalst is een Staatsbaan, maar de steenweg van Denderhoutem naar Ninove, is een Provintiebaan en daar MOEllge over spreken. Volg dien raad eens, ge ault er sukses mee halen en wij zullen de eerste zijn óm U proficiat te wenschen. Pol Van de Steen. Op Zondag 23 Mei Sinxen wor den de prachtige nieuwe lokalen in gehuldigd te Ronse, Onze fanfaren Verbroedering neemt deel aan de in- huldiginsfeesten, en wij doen een oproep tot al de partijgenooten om talrijk ons muziek te vergezellen. De inhuldigingsfeesten beloven grootsch te zijn. Concerten door de machtige koormaatschappij van Paturages, ae harmonie Vooruit uit Gent, en toespra ken door de Ministers. Allen naar Ronse met Sinxen weze dus het ordewoord. Cinema. Heden Zondag 2 en Maandag 3 Mei. Twee bijzondere filmen Gevloekt zij de Oorlog naar de beroemde ro man van de Deensche schrijver P. Fr. Rist en vertolkt door Olga d'Org, Paul Reumerten de kleine Martin Herzberg. (Elk herinnert zich nog hoe meesterlijk deze kleine de rol van David Cooper- field weergaf). Deze film is een mees terstuk, en daarbij wordt nog vertoond «Doublepatte en Patachon en De klei ne danseres een film dewelke in alle groote cinema's als hoofdfilm werd voorgebracht. Dus een programma al wat schoon, puik en verzorgd is. Het is een buitengewone gelegenheid voor de cinemaliefhebbers. De dief van Bagdad. De wonderfilm met de grootste cine ma-kunstenaar Douglas Fairbanks komt op doek, Zondag 9 en Maandag 10 Mei. Men zegge het voorts. Guillaume Teil. Een film door de machtigste kunste naars vertolkt, een cinematografisch meesterwerk is voor onze klienten voorbehouden, Zondag 16 en Maandag 17 Mei. Echte kunst. Boeiend en ook leerzaam. Ook nog deze maand. De Kleine Lord, met Mary Pick- ford en de groote wonderfilm Notre Dame de Paris De Burgerlijke Stand dezer week, zal toekomende week verschijnen. Gemeenteraadszitting van 20 April 1926. Met het begin der zitting vraagt gezel Cossyns dathet schepencollege by het provinoiaal bestuur zou aan dringen dat men de velobaan langs den grooten steenweg zou herstel len. Deze baan bevindt zich in zulk een schandalige toestand dat men gemakkelijker over omgepoegd land kan rijden dan op zulke velobaan De belasting op de veloplakken brengen 2 millioen op, we denken dus dat er toch een paar duizend franken af mag om de poelen en grachten op te vullen, of moeten de werklieden die met de velo naar hun werk gaan maar belasting be talen om zich den nek te breken Daarna wordt eene motie voorge steld ten voordeele eener breede amnestiewet voor politieke go- vangenen. Deze wordt bestreden door den liberaal Van Cleemputte. Natuurlijk zijn de beweegredenen dat al de politieke gevangenen en oudstrij ders welke uu nog achter slot zitten, landverraders zlin. Miljoe nairs en bankiers, de Coppees en andere gelddieven dat zijn de echte vA.. A.. A.. aderlanders en als zo met wat blauwsel overgoten zijn Ja dan is het de fine fleur het nee plus ultra van het pratrio- tisme Onzen vlaamschen burgemeester gesteund door zijnen nasleep, die voor alles is wat vlaamsch is, be wijst met voorbeelden, dat de vlaamsche taal haar recht niet heeft, dat de Vlamingen versteken wor den enz.. Maar Ja ziet ge maar er kan onder dezen die in de gevan genis nog zuchten wel nog iemand zijn die geene vrijstelling verdiend en daarom is meneer de burge meester en zijne vlaamsche leeuwen die hem steunen tegen de amnestie- Wet. Wat muilentrekkers Vervolgeus komt het eerste Mei feest op het tapijt. Zeggen wij kort ai dat gezel Cossyns nog nooit zoo goed het Meifeest heeft verdedigd. Van Cleemputte vraagt aan Cosyns hoe hij de beteekenis van het Mei feest opvat. Cosyns explikeert. Na hom is het de burgemeester, deze verklaart niets tegen het vieren zert wfl van den eerste Mei te hebben maar er zijn reeds verleldagen genoeg voor de schooljeugd. Hij zal er dus tegenstemmen. Voor slot wordt de eerste Mei nog bestreden door?door Och ja door nen feniks o' nachtegaal van op planken. Daar dit vogeltje nog piepj ong, dus onervaren is, denkt hjj aan niets anders dan aan sinter klaasdag. Dat is beter dan den 1* Mei vieren :t hij. Hewel voor hem gelooven dat het waar is. WD moeten dus voorden iongen zijn sinterklaas zorgen, een duiveldoosje, een poli chinel, en een zuigfesch 1Wel wat zal ons Mieleken tevreden zjjn En zooals te voorzien was wordt het eerste Meifeest verworpen met vier tegen vier. Cosyns vraagt dan dat men de kinderen welke op 1 Mei school- verlof verlangen, zulkszou toestaan. De burgemeester wil wel het onder wijzend personeel daarin vrD laten maar 1 is er toch tegen dat er schoolverlof wordt gegeven. Nu de onnoozelen zullen god zien I Politikus. EEN MEIFEEST. Meer dan ooit is het noodig, dat de werkers zich sterk aaneensluiten. De kritische tijd die we doorworste len roept alle makkers ten strijde. Ziet hoe onze leiders op gemeene wijze aan gevallen worden. Gaan we als werkers dit blijven gedoogen, dat de reactie alles in 't werk stelt om onze met(zuren strijd gewonnen rechten te ontnemen Neen, kameraden, sluit de rangen. Laat ons op Eén Mei ruchtbaarheid ge ven aan onze gedachte. Geen schaamte, maar fierheid voor ons ideaal. Onzen strijd gaat voor Wereldvrede en wel stand voor alle voortbrengers. Ik doe dus een vurigen oproep aan u allen om Zaterdag aanstaande 1 Mei, in groot getal op te komen, om samen, met onze vlag voorop, onze gemeente te doortrekken eti waardig Een Mei te vieren. Bijeenkomst om 31/2 namiddagen vertrek om 4 ure aan het lokaal bij Pieter Daneels Dries. Hoog de Harten. Heft allen den kreet aan Weg met oorlog, weg met het Fascisme en leve de Werkers- internationale. VAN BELLE RENE. AALST. Overdracht953,77 fr- Gezongen door Jeanne Schouvlieger in Palieter op de feest van Henri de Neef 5,60. Gezongen door Constant V. d. Velde en rondgehaald door Petit Pr. in de W. C. Jean Jaurès 6,00. HERDERSEM. Gezongen door Michiels 2,75. Omdat hij van 't brugs- ken in 't water is gevallen 0,50. Totaal fr. 14,75. Wie doet er mede AALST. De Veylder Th. 1,00. De Neef Romain 1,00. Peerehoom Jozef 1,00. Verdoodt Gustaaf 1,00. V. d. Voken ê.ouis 1,00. Berghman A. 1,00. Stoon- haut Alf. 1,00. Haolterman i,00. Nichels 1,00. J. V. d. Borght 1,00. Podevijn Felix 1,00. Merkx Frans 1,00. Bekaertl. 1,00. Bocquó Fr. i.OO. Van Vaerenberg Jean 1,00. Deproz Eug. 1,00. Guns Camiel 1,00. Boey- kens Leo 1,00. De Smedt J. 1,00. Spittaels L. 1,00. LelongS.0,60. Casteur P. 1,00. V. d Maeleu L. 1,00. Biebaut R. l.oo. De Witte H. 1,00. H. 1,00. Boeykens G. i,oo. Petit Prosper o,5o. Amant Karei 1,00. Podevyn Pol 0,50. l,oo. Wasteels Fr. De Smet Liv. 0,50. Boeykens J. I,00. Marcoen L. 1,00. Buys L. 1,00. A.S. 1,00. Biebaut Delphine o,5o. Stockt Emelie o,5o. Willems Oct. o,5o. Beecktnan Leontine o,5o. Pau wels A. 1,00. De Smedt Leon l,oo. Marcel August. 1,50 V. Cauwenberg T,oo. Flips Fr. 1,00. Flips H. 1,00. Stuyver Jeapne 0,5o. P. R. 1,00. Algemeen Totaal, 43,00 fr. EREMBODEGEM. De Bundel 1,00. Ghysens H. i,oo' D. V. K. 1,00. A. Vijverman 1,00. Reynewater E. ],oo. CardonLeon 1,00. Totaal fr. 6,00. MEERBEKE. Van der Kelen H. 0,50. Schiette- catte G. o,50. Stevens L, o,5o. Hem- merykx F. o.5o. Buyl J. 0,80. Gouds- wilders F. o,5o. Achtegael A. 0,60. Van Impe G, o,5o, Schiettecatte D. o,5o. Hemmeryckx C. 0,50. Branc- kaert J. 0.60. Roeland H. 0,5o. De Caluwe T. o,5o. Buyl P. o,5o. Van Vaerenberghe C. o,5o.Leroy A. o,5o, Boeykens Ed. o,5o. D'Hondt Th. o,5o. De Backer Osc. o,5o, Simon P, o,5o, Stevens A, o,5o. X. A. 0,80, Roeland J. o,5o. D'Hondt Ed.o,5o. De Coorde F. o,5o. Jaoobs F. o,Bo. Stevens G. 0,50, J. 0.0,50. Roelandt G. o,5o. De Winne B. o,5o. De Vrouwen te samen 11,25. DENDERLEEUW. De Bruyn Prosper l,oo. Janssens Gme 1,00. Bock'stael Leon 1,00. Bock- stael Frans 1,00. Wynant Louis 1.00. Wynant Frans 1,00. Bockstael Renè 1,00. De Bruyn Gaston 1,00. Vernail- len René l,oo. Baeyens Gabriel 0,60. Van Wesemael Joseph l,oo. Baeyens Achillei,oo.De Pelsmaeker Louis 1,00 De Bruyn Octaaf 1,00. De Bruyn Raymond ],oo. Baeyens Joseph l,oo. Wynant Jules l,oo. Van Mulders Philemon l,oo. DeVriese Henri l,oo. Phariseau Victor 1,00. Van Weze- mael Camille 1,00. De Bruyn Amand 1,00, Wauterecht Rufln 1,00. Seghers Joseph 1,00. Van Cotthem Edouard 1,00. Vernaillen Bernard 1,00. De Bruyn Leonard 1,00. De Luyck Clement 1,00. Van Herreweglie Jozef 1,00. Steenhout Jozef l,oo. Van den Broeck Frans 1,00. De Bruyn Nestor 1,00. Alle personen dielijden aan doof- heidj hardhoorigheid of oor suizingen, kunnen genezing be komen door de metbode van de ver maarde Specialist van Parijs. 36, rue du Contentin, 36, die zonder operatie zonder schadelijke middelen en zon der uw werktejmoeten verlaten u het gehoor zal weergeven en uw orgaan zal doen werken. IN. ARTEGA zal gratis zijne met bode uitleggen en toepassen te Aalst den 1 Zaterdag dor maand in bet Hotel St- Joan, aan de Statie. Te Sottegem, den 1 Dinsdag der maand Hotel Petit Bruxelles. Te üoeraardsbergeD, 15 Februari, en .16 Maart. Hotel Moderne. 22 Te Dendermonde, den 1'Maandag der maand. Hotel Regent. Breukenzakkingen der maag, zakkingen der baarmoeder worden VOLKOMEN OENEZEN door methode Nicolas. Deze vereischt geen heelkundige bewerking, geen band met rugstaai of onderriemen een breuk die verwaarloosd wordt oj slecht opgehouden wordt door banden met rugstaai en onderriemen dat eene dergelijke breuk het grootst gevaar op levert Indien gij uwe genezing be geert zonder heelkundige bewerking (deze moet heel dikwijls meer dan eens gesch tedenjzonderden last veroorzaakt door banden met staal en riemenneemt dan lijk zooveel andere personen, uw toevlucht tot mijn Methode die uwe breuk zal wegnemen zonder noodlotti ge gevolgen. M. NICOLAS ex-bestuurder van het Breukgesticht te Parijs, 36,Coten- tinstraat, zal ook gratis de degelijk heid zijner methode bewijzen van g tot ■tuur. Te Aalst, den 1' Zaterdagder maand (Hotel St jean)aande Statie- Te Sottegemden 2 Dinsdag der maand Hotel Petit Vruxelles). Te Geeraardsbergen, iS Februari, 2g Maart Hotel Moderne. Te Dsndermonde, den 1" Maan dag der maand, Hotel Regent.

Recht en Vrijheid | 1926 | | pagina 3