B elgischeBank™ •'«Arbeid rer gI Monument Edm.Yan Beverc KAPITAAL en RESERVED volledig gestort N 9 MILJOEN FRANK Bibliotheek Hand in Hand SYNDIKALE RUBRIEK. Alle Bankverrichtingen Een Socialistisch Schandaal te Aalst. Schaamte vrij In eene preek. Victor l)e Gevter Muziekschool. Bericht. Prijskamp B O L L E B A A N Lokaal. Vooruit 25 *Franken Muziekkorpsen Hand in Hand Parlijgenooten. Wie zich socialist Onze Kandidaten. - Plaatsingsdienst - Bij de Tabakbewerkers Zondag 25 Juli 1926, Erembodegem. l Maatschappelijke Zetel GENT. Voidersstraat, I. Agentschappen LA LOUVIERE. S flvain Guyauxstraat. 46 BERGEN, Chisairestraat, 10. Hulpbureel CHARLEROI, Yzerlaan, 32. Opening van deposito en loopende rekeningen Documenten accreditieven Disconto en inning Verhuring van Brandkoffers Wissel en Vreemde munten Aan- en Verkoop van titels Beursorders Inkasseering van koepons Spaarkas Bewaring van waarden Onder dien titel gaf «De Volks stem »van Zondag 20 en Maandag 21 Juni 1. 1. een heel relaas over den diefstal, van den gewezen Ar rondissement Secretaris. Wij zijn het gemeen geploeter van De Volksstem gewoon en het is dan ook aanneemlijk dat zij zich als een echt verwilderde op het feit werpt. Maar... wij hebben er verleden week op gewezen dat wij tegen ge lijk wie klaar staan, die er meenen politieke munt uit te slaan, en «De Volksstem» wil nochtans den op- pergaai afschieten. Dat kan ze, maar het zal met het ongelukkig gevolg zijn dat zij in haar volle gelaat terecht komt. Inderdaad, wie mear dan De Volksstem heeft er te zwijgen over dergelijke zaken Was het ook een Socialistisch Schandaal als de stadskas geledigd is geworden Was het ook een Socialistisch Schandaal als de bank Schelde en Maas is gesprongen, waarvan het proces nog in handen van het gerecht is, en wij heel goed de naamlijst kennen, van de betich ten Hal «Volksstem» gij meent ons op die wijze aan te vallen Wij verwittigen U, en pas op, want wie zijn achterste verbrand, zal moeten op de blazen zitten, en... Wij wachten heel gerust het antwoord op onze vragen af, en intusschen zeggen Wij dat bij ons de dieven worden bekend ge maakt en indien mogelijk aan het gerecht geleverd, en... «De Volksstem weet het. hun vrien den worden door de katholieken beschermd. Is 't niet Volksstem A. B. Weet ge wie er ook wat weet te schrijven over den diefstal begaan door Bokaert Jan Een correspondent uit Aalst die zijn preza ziet opnemen in De Roode Vaan. een blad dat zich enkel en al leen bezig houdt, met vuilgheid te werpen op de Socialisten. En wie is dien corepondent MEon man die in diefstallen't huis is, en minstens een twintigtal jaren reeds in 't gevang heeft doorge bracht en dit enkel en alleen voor... diefstallen. Proper pensoontje dus, dat heter zou doen, den bek in de pluimen te houden, want 'tis altijd gevaarlijk van koorden te spreken in het huis eens gehangene. Het schijnt dat men in de kerk van Mfjlbeke, zou gepredikt hebben, dat ALDE socsalisten dieven zijn. We veroorloven ons, hen te doen op merken, dat ze ongelijk hebben de zaak te veralgemeenen. Jan Bekaert is'een dief dat is waar. Maar in AL de partijen zijn dieven, en we zullen er bijvoegen, dat in de katho lieke partij de grootste dieven zijn. Maar wat zeggen de menigvuldige socialisten, die gevierd hebben, bij de feestelijkheden van den Manken bij zijn 50 jarig pastoorschap De geestelijken zijn in alle geval ondankbaren, omzooveel hunner feest vierders als dieven uit te schelden. ZIEKENBOND Het bestuur maakt bij al de leden bekend, dat. al wie van Doktoor wil veranderen, dit kan doen vanaf I tot 15 Juli. De personend des g6vallen moeten zich op het bureel van den secretaris, lokaal Hand in Hand tusschen de bovengediende datum aangeven. De openbare prijskampen voor het schooljaar I925-I926 zullen plaats heb ben ter feestzaal van het Stadhuis op de volgende dagen en uren Klas van Snaarspeeltuigen Vrijdag 25 Juni, om 4 uur 's avonds- Jury HH. Loockx, bestuurder, Eemans Theodoor en Verbrugghen Jean. Klas van Blaasspeeltuigen Maandag 28 Juni Om 4 uur 's avonds voor de Houten speeltuigen. Jury HH. Loockx, bestuurder, Brrynaert Alexander en Clotnran Henri. Om 6 uur 's avonds voor de Kope ren speeltuigen. Jury HH. Loockx, bestuurder, De Clippele Edmond en Van der Vorst Clement. Klas van Klavier Woensdag 3o Juni, om 4 uur 's avonds. Jury HH. Loockx, bestuurder, Van Lierde Jozef en Van Vaerenbergh Maurits. STAD AALST. De dragers van obligation der leening 1021, 0/0 der stad Aalst, worden ter kennis gebracht, dat de koepons, vervallende den 30 Juni e. In van lieden af betaalbaar zijn in de Burgersbank, St. Jorisstraat al hier. De Burgemeester, R. MOYERSOEN. 1 S. M. Hand in Hand, Molendries AALST Verdeelt in 3 bons wan 25 franken Winkelwaren. Iedere Speler zal hem moeten gedragen aan het Reglement. In lichtingen te bekomen bij Gezel Louis Van Der Veken, bestuurder der S. M. Hand in Hand, en bij Romanus Biebaut, lokaalhouder. Inschrijvingen zullen terzelfder- tijd aangenomen worden. Voor de S M. «Hand in Hand» De Bestuurder, L. VAN DER VEKEN Proef eens de lekkere BOTER SPECULOOS der bakkerij DE TOEKOMST te Denderleeuw.Zeis- waarlijk fijn Belgische Werkliedenpartij Afdeeling Aalst Daar er nog geene nieuwe catalogus is gemaakt, bid den wij de lezers deze lijst te willen uitknippen en «oor- loopig te bewaren. Vervolg van vorige week. Hurst Hayes Engelsche Opvoe- [ding. Van Lockhorst E. Phil's laatste wil. Topp Naeff Charlotte von Stein Claes E. De Witte. Bergmann Ernest Staes. Verne J. De Reis om de We- [reld in 80 dagen. Gorki M. Mijn Jeugd. De Beyl Klaas Hamer. Da Verona De Vrouw die [trouw bleef. Mimi Bluette. Het Leven begint. De Sinclair De wandelende [driekleur. Schopp Molleke, Dikske en [Tyran. Andrejew De Zeven Gehan- [genen. Pétillon Pop. D'Amicis Jongensleven. Conscience De Kerels van [Vlaanderen. De Geldduivel. Da Verona Cirkelgang der lief- [de. Haar die men niet [beminnen mag. Courtmans Mevr. De Hut van Tante [Clara. Rozeken Pot. De Zoon van den [Molenaar. Verscheurde Bladen Zoo zijn er veel. Het Plan van Hein- [tje Barbier. Livina. Het Rad der For- [tuin. (I en II) De Hoogmoedige. [(I en II) Schoone Cecilia. Roza van den [Boschkant. Uit liefde getrouwd. Moeder Daneel. Karei Klepperman. Bertha Baldwin. Geschenk van den [Jager. Verschoren Langs kleine wegen Conscience Geschiedenis mijner [Jeugd. Burgers van Darlin- [gen. Keus des Harten. Een ige Bladzijden [uit het Boek der Natuur. Heyermans Moord in den Trein. Defoë Robinson Crusoê. Minca Verster Een Woelige Bende. Tolstoï De Zwanenzang. Verhalen uit Rusland Heyermans Joep's wonderlijke [Avonturen. Gorki M. De Moeder. (2 d.) Turgevief Het onbetreden Land (2 d.) Een overtollig [Mensch. Een Koning Lear [V. D. Steppe. De Eerste Liefde. Curwood De Wolfjagers. Holle De Zoon van den Be renleider. Hoorn voor den Prins. D'Ivoi De Ridder der Duister- [nis. Wij vestigen bij deze de aandacht onzer partijg^nooten op de nieuwe leergangen van NOTEN LEER. die zullen gehouden worden, alle Dins dagen der week om 6 ure. Allo kameraden, de schoone ge legenheid wordt u aangeboden, om uwe kinderen in de muziekkunst op te leiden. Zendt ze naar «Hand in Hand Leest en verspreidt Recht en Vrijheid het eenigste blad van het Arrondissement Aalst, die de belangen der werklieden verdedigt. noemt heeft voor plicht deel te nemen aan den Poll 1. Guns Kamiel, Schrijnw. 2. I Vernimmen Fr., Fabrikant 3. Lauryes Leon, Schoenm. 4. Steenhöut Jean, Schrijver 1 Petit Prosper, Werkman 6.1 De Neef Petrus, Broodv. 7. V. d. Maelen L., Bediende 8. Huion Martin, Staatb. 9. Flips Henri, Bediende 10. V. d. Veken L., Bediende 11. I Nichels Alfred, Volks vert. 12. Snel Annette, Huisvrouw 13. i Podevyn Polidoor, broodv. 14. Steenhaut Jozef, Marktkr. 15. V."3. Borght J., Bediende 16.1 Van Pamei Oscar, Wever 17. Bosman Gabriel, Fabriekw. 18. De Neef Phil., Twijnder lÖTj^Boeykens JeanGew.drukk. 20. 1 Troch Henry, Lustreerder 21. Haelterman C., Bediende 22. 1 Pauwels Alex. Viscosebew. 23. Marcel August, Handelaar i 24. Marcoen Louis,DokwerkS~j Troch Kamiel, Staatb. 26. j Van Geyt Petrus, Marktkr. Het is niet toegelaten voor min of meer dan 11 kandidaten te kiezen, want dan is de stembrief nietig. Wij doen dus nogmaals een krachti- gen oproep, opdat zoowel al de vrou wen als al de mannen zouden deelne men aan den Poll. Den Poll zal aanvangen om 7 ure tot 9 ure Zaterdag 's avonds en van 8 tot 1 ure Zondag vóórmiddag. 's Namiddags van 5 tot 8 uren al léén in het lokaal «Hand in Hand Molendries. De Partij-Secretaris, Alfons BERGHMAN. te rekenen van het land, en 4] duurte toeslag betaald te word Doch de patroons lieten deze vra onbeantwoord. De 15 Juni had eene nieuwe vergadering plaats 1 de Tabakbewerkers, de Afgeva digden vaa de Centrale namen zich eene nieuwe poging te doet de Patroons voor de gewone man te blijven volgen, waarop del troons, op den 22 dezer antwoordi Verbeterde Index toe te pi sen 41 0 0. Dank aan het bestendig aandt gen van ODzen Tabakbewerkt bond, zullen de werklieden hunt duurte toeslag bekomen van4lo en den Index gerekend worden v het Land. Alfons STEENHAUT Tusschen Gemeentelijk Werkloozenfom AALST Stadhuis, Telefoon N. Open alle werkdagen van 6 tot en van 2 tot 5 ure. WORDEN GEVRAAGD: Mannen. Kleermakersgasten ha] gast. Vrouwen. Beenen en Voetenbn sters. Boordjeszetsters, Nazif ster voor Kousen. Meisjes vat tot 17 jaar voor Fabriek. Leerjongens. Tabakbewerkt Aanleggers. Leermeisjes.Voor Filature en 0 confabriek, Boordjeszetsters. VRAGEN NAAR WERK: Mannen. Autogeleiders, Wei tuigkundige Leersnijder, Bedie den Beginnelingen, Letterzetti Macceuvers, Nachtwaker. Vrouwen. Bedienden. De belanghebbenden kunnen tl bureele van den Plaatsingdiem alle noodige inlichtingen bekomi nopens de aanbiedingen en vragen, van en naar Werk. Het Bestuur. Bij de Voedingswerklieden. AAN DE BROUWERIJ EN MOUTERIJ WERKLIEDEN Kameraden, Onze vereeniging komt de volgen de overeenkomst te sluiten met de brouwersbazen van St. Niklaas De stielmannen en brouwers zul len 3,85 fr. per uur ontvangen. De gewone binnenwerkers 157,80 fr. per week of 3 28 fr. per uur. De voerlieden 157,50 fr, per week of 3,28 fr. per uur en 3,00 fr. per week voor slijtage. Alle feestdagen worden betaald. Bij ziekte of werkongeval vast loon gedurende I3 weken. De bedrijfstak- sen ten laste van de patroons, De 8 uren daags of 48 uren per week worden toegepast. Deze regeling treed'in voege op 7 Juni en gesteund op den huidigen index met 2,50 per week vermindering of vermeerde ring per lo punten van het index. Kameraden, wanneer de brou wersbazen te St. Niklaas dezeloonen kunnen betalen, kan dit hier ook betaald worden. Aan U dustezor gen, dat gij niet meer als minder waardigon aanzien wordt, en komt allen eensgezind ter Algemeene Vergadering op Zondag 27 Juni, om 2 ure 's namiddags, in het lokaal - Hand in Hand Molendries. DagordeDE LOONKWESTIE. Kameraden, allen als één man op tor vergadering, allen op ter verde diging van U we loonen in verband met de levensduurte. Voor de Afdeeling A. BERGHMAN. Gezien de overeenkomst tusschen de Patroons en de Tabakbeworkers- Syndikaten, worden de duurte toe slagen geregeld volgeos den Index die den 15 Mei 658 punten was voor liet land, waardoor den duurte toe slag móest zijn 4l 0/0. Tot onze grooto verwondering vernamen wij door een brief van de Patroons, dat zij gerekend hadden op den Index van Oost-Vlaanderen die 507 punten was. Inde vergadering van onze Tabakbewerkers van den 8 Juni, wierdt er besloten aan de Patroons te laten geworden dat zij er geen vrede mede hadden, en ver langden zooals voorheen den Index Belgische Werkliedenpartij. (Afdeeling Gent). INHULDIGING van het FEESTPROGRAMMA Om 9 uup.feestvergadering inb Feestlokaal Vooruit St Pietei nieuwstraat, Gent, ter gelegenheid vi het 50jarig jubelfeest va den Soc. Schildersbond va Gent, waarvan Edm. Van Bevi ren een der stichters was. Om 10 uur, Feeststoet nu praalwagens; bijeenkomst opi Vrijdagmarkt om 9 1/2 uur. Om II uur, Onthulling va het Monument Edm. Van Bi veren. (Uitvoering der Kal tate - Vooruit's Roem 60 uitvoerders). Om 15 uur, in den Koninklijk! Franschen Schouwburg, GROO ZANGTOURNOOI, in; richt door het Soc. Mannenko Marxkring met de medewerk! van gekende koorafdeelingen. De groepen worden verzocht onmi delijk hunne deelname te sturen aai Gezel Emiel Vergeylen, -0» Huis», Vrijdagmarkt, Gen Er hoeft gewerkt voor de kiezinj Nog 3 maanden hoe ras is dat ni heon Ja, or hoeft gewerkt en veelg werkt.... j En or is oendraclit noodig, «e dracht van alle partfjgenooten Pi soonlfjke reden dienen opdenac tergrond geplaatst, en iedere i moet meewerken tot den voorn gang onzer partij. Als er goed gewer t wordt kunni i we twee gekozenen hebbendaarai I twijfelt niemand. Hot politiek leven is niet sterk onze gemeente. Er zijn veel onv( schilligen. Met gemeentekiezing! heeft de s rijd bier een zeerpi soonljjk karakter. Een persoonljjl politiek is vuil. Wit, socialisM kunnen daar niet met meegaan, f stellen ons programma boven el persoonlijk gedoe van liberalen! katholieken. Een strijd om prograi ma's is schoon een strijd om p< sonen is gemeen, laag en kleingef tig. Indien wij reeds lang onze vert genwoordigers hadden gehad in A gemeenteraad, we zouden bij tijd stond ten h mand Nu Wa onzei ten 2 sta&t speci ten. blik moed Hel veel meen vergt wil. Las om d S Me uitge weze: zal g< dag 2 Dat DE gaarn Gele sluite lisme bouw mens foed an schap bepei waar, niet, twee eene Nu Hew getrc hem vrou' was naar bevo bruid hij de succe die zegd zoo Maal er n< dig ders van I Zo stanc kom] de jo Groc Molc Mi Hael over Al grot kers nen delü H Juni Ei leer; onaf tervs film schr reld wig] een: doei E D roer deri Ma: M Is doo verf kun groi chic kun de 1 teg1 ma' ges aie

Recht en Vrijheid | 1926 | | pagina 2