In de Kamer. Radio-tabletten DOOFHEID. Koopt uwe Likeuren bij Marcel. Breuklijders 1 Geeraards bergen Soüegem. MEERBEKE Partijgenooten gedenkt de slrijdpenning S. M. Verbroedering. DE VLAG. Geen lawijdmakers Geen verontschuldiging liet Bestuur lieis Oostende. Burgerlijke stand. IMINOVE. Zeg eens. STBIJ DPENMNG. Partijgenooten. Onderneming van Bouwwerken. Alph. Robillard-l)e Lil Nederboelare Reep 104, GEERAAROSBERGEN Brouwerij Belgica BIERUITZETTER Stoven Stoven volkomen Genezen door beschuldigd, en hoe aangaande Adam en Lauwerys een man kunnen trouwen die schoonbroeder zijn, zooals u het verstaan wilt. Hewel Koet, met zulke schoon broeders kunnen wij niet naar den vooruitgang, maar wel naar het vooroorlogsche. Achteruit dus tot bü Marsclial. Roode Pol. Socialisten mopgen op post. Onze vrienden Nichels en De Bruyn, zullen onze algemeene ver gadering bijwonen, welke gehouden wordt, morgen Maandag 19 Juli, om 6 1/2 vren, bij gezel Jozef Beerens, Nieuwstraat. Dagorde De aanstaande gemeentakiezing. Het spreekt van zelf, dat genen het belangrijke punt, de gemeente- kiezing, al wie kan zal aanwezig zijn. POLL-KIEZINQ. UITSLAG 1. Stevens Leopold, 2. Roelandt Jan, 3. Branckaert Jozef, 4. Agtegael Au- ust, 5. Hemmerijkx Frans, 6. Van .er Kelen Henry, 7. Buyl Jozef, 8. D'Hondt Theophiel, 9. Boeykens Edmond, lo. De Coorde Frans, 11. Van der Taelen Petrus. Vraag (in't Vlaamsch) van gezel NICHELS. Menschen die een eigendom wo ning wenschon te bouwen en hierom eene aanvraag doen om de Staatspre- mie to bekomen, ontvangen het vol gende antwoord Ik heb de eer U ter kennis te brengen dat de promieaanvraag die gij aan mijn beheer hebt doen toeko men voor het bouwen van eene goedkoope woning ingeschreven is onder n'.... Er zal nochtans geen ge volg kunnen aan gegeven worden, dan indien de 15,000 premiën inge steld door de regeering reeds niet toegekend zijn aan personen die hunne aanvraag ingediend hebben vóór I926 of indien het beslist wordt het getal dezer premiën te vermeer deren. Zou de heer minister me niet kun nen zeggen of de regeering zinnens is aan hot premiënstelsel te verza ken Ik wil ten sterkste aandringen opdat het premiënstelsel behouder, zou blijven, omdat zulks veel bij brengt, niet alleenlfik den werkman aan een eigen woon te helpen, maar ook den woningsnood helpt verzach ten. Ten andere een groot getal werk lieden, in de meening verkeerende Staatspremie te ontvangen, heb ben hunne woning gebouwd ol zijn bezig ze te bouwen en het ware voor die mensehen eene ramp, moesten zij nu de premie geweigerd worden. Moest de regoeriug hot ongelukkig besluit nemen geen premiën meer toe te kennen, dan zou ik toch ten zeerste willen aandringen opdat ton minste toch dezen de premie nog zouden uitbetaald worden, diehunno aanvraag- hebben ingediend bijvoor beeld vóór 15 Juni van dit jaar. Er is nog geen antwoord gegeven. Nu meer dan ooit moeten al degenen die zich socialist noemen de samen werking getrouw zijn. In de moeilijke periode die de werkende klasse zal te doorleven hebben, zal de kooperatie geroepen zijn de grootste diensten te bewijzen aan onze klasse. Nooit is er vanwege de reaktie te genover onze klasse meer opentlijk op getreden, nooit heeft men duidelijker runnen bestatigen, dat men de macht, door de arbeiders bekomen door orga nisatie, wil fnuiken. De arbeidende klasse wilt zich traps gewijze en door stelselmatigheid op werken en in de samenleving de plaats veroveren waarop zij recht heeft, 't is te zeggen, volledig recht op een men- ichelijk bestaan veroveren. Alle geldmachten spannen samen om ons zulks te beletten, zij willen ons terug naar de groote ellende brengen. Wij moeten er ons tegen verzetten, en het beste middel daartoe is zorgen voor de sterkte onzer organisaties, niet toe laten dat de syndikaten zouden ver zwakken, aaneengesloten moeten wij blijven. Wij moeten weten dat eerst en vooral de samenwerking een der beste organisatievormen is om de arbeiders meer welstand en ook meer onafhan kelijkheid te bezorgen. Nu in deze ernstige tijden bijzonder, mag niet een enkel onzer organisaties maar niet het minste verzwakken, en in 't bijzonder moet er gewerkt worden om onze koo- peratief uitbreiding te geven. Steekt het u goed in het hoofd, dat de kapitalisten onze inrichtingen wil len treffen, dat zij al wat door lijden en strijden veroverd is geworden, aan de arbeiders willen ontnemen. Gij kunt beletten dat zulks gebeurd, door meer dan ooit getrouw te zijn aan het socia lisme, aan uwe kooperatief. Om den strijd te winnen, door de werkers gevoerd voor hunne ontvoog ding zal de kooperatie van overwegend belang zijnIk hoorde een werkers vrouw zeggen, een socialist, die geen kooperateur is, dat is maar een half-so cialist, en die vrouw had gelijk. Dat alle socialisten het nut van de samen werking zouden begrijpen, is de wensch van eene huisvrouw, die al ha re aankoopen doet in de verbroede ring. Samenwerkster. CINEMA. Heden Zondag 18 en Maandag 19 Juli, een zeer buitengewoon program ma Eerlijke overeenkomst met Big Boy Willians Dorothy Vernon overprachtige film in lo deelen, met de bevallige Mary Picford, omringd van de beste film artisten een der bijzonderste produkties van Artisten Assonês Toekomende Week. Twee bijzondere filmen zullen het programma uitmaken voor Zondag 23 en Maandag 24 Juli De meisjes der Woenstijn met Marie Jacobini deze film is een echt meesterwerk een boeiende dramatische handeling als tweede film Leemen huis met den grooten en graag geziene kunstenaar Leon Mathot. Dus een programma extra uitgekozen. De Tante van Charley. Deze film heeft overal een tot hiertoe ongekende bijval bekomen. Maar ook wat een spel, van 't begin i tot het einde is men meegespeeld, 't Is j een meesterwerk van humor en goede luim. 't Is de film, dewelke bevalt bij uitmuntendheid, 't Is de film door alle liefhebbers verwacht. In 't kort. Prinscesse au clows. De laatste, der menschen. Don X. Drij groote filmen. Drij filmen van groote waarde. Dit blad heeft sommige lcommen- taars gemaakt over het geval van onzen ewezen arrondissement sekretaris Be- :aert. Wij hebben niet geaarzeld tegenover dien kerel op te treden. Dat -De Vlag» liever niette veel kommentaren maakt. Wij hebben destijds over sommige zaken niet geschreven, nochtans dat de havtevrienden van De Vlag er in betrokken waren. Wij zullen zelfs om aan De Vlag tot antwoord te staan, nog deze zaken niet aanraken, omdat wij van oordeel zijn, dat zulks geen middels zijn om een politieke partij te bevechten. Partijgenooten, het brengt niet veel aard aan den dijk veel lawijd te maken. Wat veel beter is, dat is uw plicht doen tegenover de partij-inrichtingen. Als gij goede syndikalist zijt, als gij al uwe aankoopen doet in uwe koopera tief, dan hebt gij meègeholpen aan den vooruitgang van 't socialisme.Woorden zijn niet alles, 't zijn maar de daden die tellen, en als alle werklieden eens zullen begrijpen, dan zal de dag onzer verlossing nabij zijn. Er bestaat geen verontschuldiging voor een socialist, om zich te ontrekken aan zijne plichten tegenover de koope ratief. der Fanfare De Verbroedering laat weten, alsdat er vanaf toekomende week een nieuwe leergang voor het muziek zal geopend worden. Wij doen een beroep op onze partij genooten, om er hunne zonen zooveel mogelijk naar toe te sturen. De inschrijving heeft plaats, den Dinsdag 20 en Zaterdag 24 Juli, telkens van af 61/2 ure, bij gezel Arth. Coppez, boven in de muziekzaal. De Vrienden welke de reis naar Oostende mede maken, worden vrien delijk verzocht hunnen coupon te ko men afhalen, den Zaterdag avond 17 Juli, van af 7 1/2 ure, in het Café van het Volkshuis Het Bestuur. Voor de Roode Balspelere. Rondgehaald bij Th. De Saegher 5,00. Den kampioen Arsèno Da Bodt mei als medespelers De Gelan Fr. De Taye Her.ri, De Gelan Cyriel, Walaevers A. en De Bodt Art. win nen den 1* en2c prijs. Op St. Pieter 2,5o. Omdat de Gelan Frans met visschen ook den lc prijs gewonnen heeft geeft hij ook 1,00 fr. HUWELIJKEN Henri Vander Casseyen Gaffelstr. en Anna Herregodts Boulaerstraat. Georges Rosier Papiermolenstraat en Yvonna Vercleyen zelfde str. Em manuel Bauwens id. en Yvonna Droes- beke Hunneghemstr. Remi De Turcp Schendelbeke en Victorina Spitaels Audenaerdsche Poort. Albert De Schuiteneer Vredestr. en Honorina De Vos Kattestraat. GEBOORTEN. Lucien Van Hove Oudensteenweg Maria Madeleine De Moyer Brugstr. Lucienne Baisier Penitentestr. Frans Van der Maelen Gentschestr. Henri Verdonck Molenstr. Palmyre Eeckhout Gasthuisstr. OVERLIJDENS Gustaaf Van Nieuwenhove 58 j- ongeh. Hospitaal Sidonia De Boe 73 Wed. Adrianus Boetman Hospitaal. CINEMA. Zaterdag 17 en Zondag 18 Juli. Een programma eerste klas. De wraak van houthakker met William Des- mond. Gevaarlijke onwetendheid een prachtdrama met Laura La Plante, en een komiek om elk te doen hartelijk lachen. Brownie en de dieven In de Volkscinema geeft men de schoon ste filmen, dat zegtiedereen inNinove, en 't is een waarheid ook. Hebt gij het reeds gezegd aan uwe kennissen, dat de Volkscinema De Redding de schoonste en beste filmen gehuurd heeft Hebt gij reeds aan deze personen, dewelke gij weet nog geen bezoek ge bracht te hebben aan onze schoone feestzaal, hebt gij hen gesproken hoe zij daar op hun gemak zitten, hoe de orde er ingericht is. Gij moet zorgen dat onze Cinema door elkeen gekend is. Wij zullen zor gen dat elkeen die eens komt, door schoone programma's tevreden gesteld wordt en dus zal terug komen. zijn zonder twijfel het purgeermiddel voor oud en jong, dat het zachtst werkt. Miqraina neemt onfeilbaar in enkele minuten alle hoofdpijn, zenuw pijn of tandpijn weg. Te verkrijgen in de APOTHEEK JULES LI EVENS, Burcht- straat, 31, Ninove. Aangeno men door den Ziekenbond Hulp en Troost in Nood WEEGSCHAAL VOOR KINDEREN TEN DIENSTE DER KLIENTEN. AALST. Overdracht1232.02 fr. Gezongen in de zaal Américain, door een paar goede syndikaliston 0,25. Gezongen door Ph. Verst.raeten en zijne dochter Malvina, bij Tist op do Varkonsmarkt5,oo. Rondgohaald in liet lokaal Haod in Hand 43,85. Totaal fr. 55,40. MEERBEKE. VOOR HET MUZIEK. Geschonken door den Lustigen Bockkenbond die rijden met liet merk van Jan Roelandt 9,00. VOOR DE VROUWENBOND Nonkel August geeft vijf frank om dat het hen allen goed gesmaakt heeft 5,00 Omdat de wijven allen in grooten toillet waren geeft Jan en Nette 5,00. Den Bockkenbond uit de Denderstraat samen 4,5o. Sottegem. Voor Kinder Welzijn 2.00. Van Petrus Richard omdat de groene frak mot bet geld gaan loopon is van de Kapel i,5o. Van een goedo vriend 4,oo. Wie doet er mede 1 AALST. De Veylder Th. 1,00. De Neef Romaiu 1,00. Peereboom Jozef 1,00. Verdoodt Gustaaf 1,00. V. d. Veken Louis 1,00. Berghman A. 1,00. Steen- haut Alf. 1,00. Haelterman i,00. Nichels i,00. J. V. d. Borght 1,00. Podevjjn Felix 1,00. Merkx Frans 1,00. Bocqué Frans 1,00. Van Vaerenberg Jean 1,00. Deprez Eug. 1,00. Guns Camiel 1,00. Boey kens Leo 1,00. De Smedt J. 1,00. Spittaels L. 1,00. LelongS.0,50. Casteur P. 1,00. V. d Maelen L. 1,00. Biebaut R. 1,00. De Witte H. l,oo. Boeykens G. 1,00. Petit Prosper o,5o. Amant Karei 1,00. Podevyn Pol 0,50. Wasteels Fr. 1,00. De Smet Liv. 0,50. BoeykensJ. 1,00. Mar- coen L. 1,00. Buys L. 1,00. A.S. 1,00 Biebaut Delphine o,5o. Stockt Emelie o,5o. Willems Oct. o,5o. Beeckman Leontine o,5o. Pau wels A. 1,00. De Smedt Leon 1,00. Marcel August. 1,50 V. Cauwenberg 1,00. Flips Fr. 1,00. Flips H. 1,00. Stuyver Jeanne 0,5o. P. R. x,oo. Huylebroeck G. 1,00. Algemeen Totaal, 43,00 fr. GEERAAROSBERGEN. Motte Frans o,5o. Schailleé J. o,5o. Marginet P. 1,00. Reux Ach. i,oo. David Fr. 1.00. Neyrinckx Jozef ],oo. Roos Maria o,5o. Hernou G. o,5o. De Moyer Alex l,oo Maes Victor 3,00. Heylemans Jan l,oo. Een glas gebro ken door Turners l,oo. SOTTEGEM. Bert Joseph 1,00. Beerens Joseph 1,00. Lefevre Leon 1,00. Van Key- meulen Arthur 1,00. Bayens Gustaaf i,oo Parmentier Joseph l,oo.Stevens l,oo. Sanglan Adolph 0,50. Do Thandt Itarel J,oo. Onbekend l,oo, De Potter Joseph 2,00. Magerman Joseph l,oo. Heylens Victor l,oo. Totaal 13,5o. 1DDERGEM. Coppens Philomon 1,00. Bogaert Corneiile I,oo. Van don Broeck Constant 1,00. J. D. D. 1,00. De Koek 1,00. Meganck Jan i,00. Buil Petrus 1,00. Buil Amaudus i,00. De Schrij ver Arthur 1,00. Naamloos 1,00. MEERBEKE. Van der Kelen H. 0,50. Stevens L, o,5o. Hemmerykx F. o.5o. Buyl J. o,5o. Do Winno B. o,5o. Achte- gael A. o,5o. Van Impe G, o,5o, Hemmeryckx C. 0,50. Branckaert J. o,5o. Roeland It.0,5o. De Caluwe T. o,5o. Buyl P. o,5o. Leroy A. o,5o, Boeykens Ed. o,5o. D'Hondt Th. o,5o. De Backer Osc. o,5o, Ste vens A, o,5o. X. A. o,5o, Roeland Jo,5o. D'Hondt Ed. o,5o. De Coorde F. o,5o. Jacobs F. o,5o. Stevens G. 0,50. De Vrouwen te Samen 5,00 fr. DENDERLEEUW. De Bruyn Prosper 1,00. Janssens Gme 1,00. Bockstael Leon l,oo. Bock- stael Frans 1,00. Wynant Louis 1.00. Wynant Frans 1,00. Bockstael Renè l,oo. De Bruyn Gaston 1,00. Vernail- len Renël,00. Baeyens Gabriel o,5o. Van Wesemael Joseph 1,00. Baeyens Achille 1,00. De Pelsmaeker Louis 1,00 De Bruyn Octaaf 1,00. De Bruyn Raymond 1,00. Baeyens Joseph 1,00. Wynant Jules l,oo. Van Mulders Philemon l,oo. DeVriese Henri 1,00. Phariseau Victor i,00. Van Weze- mael Camille 1,00. De Bruyn Amand 1,00, Wauterecht Rufin 1,00. Seghers Joseph 1,00. Van Cotthom Edouard J.OÖ. Vemaillen Bernard 1,00. De Bruyn Leonard l,oo. De Luyck Clement 1,00. Van HerTeweghe Jozef l,oo. Steenhout Jozef ],oo. Van den Broeck Frans 1,00. De Bruyn Nestor 1,00. Naamloos 1,00. Asselman Remy 1,00. Schollaert Renó i.OO. Pots Remy 1,00. Steppe Frans ],oo. Guldemont Felix l,oo. Proef eens de lekkere BOTER SPECULOOS der bakkerij DE TOEKOMST te Denderleeuw.Ze is- waarlyk fijn Leest en verspreidt Recht en Vrijheid bet eenigste blad van bet Arrondissement Aalst, die de belangon der werklieden ver ledigt. AANNEMER, Beveelt zich aan voor allerhande metselwerk, alsook voor het leggen van Vloeren, Ceramique en Cement, Faience en alles wat den stiel aan gaat. Matige Prijzen, Spoedige Bediening De GROOTE NIEUWE WANDELING, GENT vraagt te Aalst en omstreken een goede vlijtige voor hare beroemde bieren in flesschen en vaten Bock Munich Reus exportbier Stout n' 2oo - Pale Ale n' 2oo Audenaarsch Menage Dobbel Trippel en Speciaal. Hulp wordt verleend. HUIS VAN VERTROUWEN. Stoven in alle modellen. Eigen werk. Concurrentie onmogelijk, KOMT ZIEN I TH. VERHULST, Arbeidetpaat, 14, AALST. AJle personen dielijden aan doof heid, hardhoorigheid of oor suizingen, kunnen genezing be komen door de methode van de ver maarde Specialist van Parijs. 36, rue duContentin, 36, die zonder operatie zonder schadelijks middelen en zon der uw werktemoeten verlaten u het gehoor zal weergeven en uw orgaan zal doen werken. M. ARTEGAzal gratis zijne met hode uitleggen en toepassen te Aalst den 1 Zaterdag der maand in het Hotel St- Jean, aan de Statie. Te Sottegem, den 1 Dinsdag der maand Hotel Petit Bruxelles. Te Geeraardsbergen, 15 Februari, en 16 Maart. Hotel Moderne. 22 Te Dendermonde, don 2° Maandag dor maand. Hotel Regent. Breukenzakkingen der maag, zakkingen der baarmoeder worden methode Nicolas. Deze vereischt geen heelkundige bewerking, geen band met rugstaai of onderriemen een breuk die verwaarloosd wordt oj slecht opgehouden wordt door banden met rugstaai en onderriemen dat eene dergelijke breuk het grootst gevaar op levert Indien gij uwe genezing be geert zonder heelkundige bewerking (deze moet heel dikwijls meer dan eens geschiedcnjzondcr den last veroorzaakt door bandenmet staal enriemen,neemt dan lijk zooveel andere personen, slachtoffers hunner onwetenheid uw toevlucht tot mijn Methode die uwe breuk zal wegnemen zonder noodlotti ge gevolgen. M. NICOLAS ex-bestuurder van het Breukgesticht te Parijs, 36, Coten- tinstraat, zal ook gtatis de degelijk heid zijner methode bewijzen van <j tot A uur. Te Aalst, den 1' Zaterdagder maand (Hotel St-Jean)aande Statie Te Sottegemden 2Dinsdagder maand Hotel Petit Bruxelles). Te Geeraardsbergen, IS Februari, 2 g NI aart Hotel Moderne. Te Dendermonde, den 2" Maan dag der maand, Hotel Regent.

Recht en Vrijheid | 1926 | | pagina 3