BelgischeBank™ 4«Arbeid Nationale Militie In de Stadsmeisjesschool, De Werkstaking in de Weverij Terbeek. KAPITAAL on RESERVED Tolledig gestort 9 MILJOEN FRANK SYNDIKALE RUBRIEK, Alle Bankverrichtingen Opening van deposito en loopende rekeningen Documenten acereditieven Disconto en inning Verhuring van Brandkoffers Wissel en Vreemde munten Aan- en Verkoop van titels Beursorders Inkasseering van koepons Spaarkas Bewaring van waarden binst die uur aan haar clienten kan zeggen (uit hoogmoed) Zie dat is oen die ik wekelijks een en ander geef en zoo zijn en veel Burgers. Wanneer niets komt tot iets kent niets zijn zeiven niet. Een groolseh feest. 't Was 'n Vlag inhuldiging te AalstDaar was inderdaad de grootsche dag aangebroken St. Niklaas, Zele, Brussel, Gent, Haerelbeke, Mechelen, Erembo- degem, Aalst ook natumlyk ja zelfs de groote... liberale party van Aalst was er ook met twee I? vaandels sy, die het statie plein overstroomden, plaats der samenkomst Een eindeloos werk van kom- missarissen, en korps politieagen ten en al wat er aan past. Einde- ïyk de betoogingAan 't hoofd het muziek der Groen kruisers vooraf gegaan door de Trompet- tersclub der N. S. B. Wy mer ken nog op de Volksfanlare van van Erembodegem. de Aalster- sche liberale Harmonie enkele vlaggen, en we waren genood zaakt door de kolosale woeling en gedrom die er bestond, (want elk wilde deze reuzenbetooging zien van plaats te veranderen, en op nieuw te beginnen te tellen, 'k Zoek my een plaats en gelukkig- lyk ik vind ae en ik begin dé lange ryen deelnemers te tellen, eindeloos ver en die de straten verwurgen. Hoeveel denkt gy er wel, lezer Het lange ronde cyfer, noch min, noch meer, van vier honderd en drie!.,, en wij geven wat voorde garcon, zoo dat het tot vier honderd vyf en twintig klimt 't Was een feest van de... Middenstanders.... het waren toch immers de voortbrengers van al les.., zelfs zy die de gelegen heid aan onze arbeiders schenken van te leven Geen wonder dan ook dat die betooging zoo mach tig grootsch en indrukwekkend was. Voorwaar geen enkel straat was nog begaanbaar, van het oneindig getal volk!?.. Enfin, wjj mogen zeggen dat de bevolking Aalst dank aan de olasse-Moyenne zulk grootsoh feest, zoo kolosaal veel volk heeft samen gezien dat het voorzeker, en bijna door elk onopgemerkt is voorby gegaan. 't Was natuurlyk tebegrypen, als men de deelnemers boven aan raadpleegd A B. H&KB IK HAKB Brood en Vermaak. TE KOOP Gasmotor flanappe 11111 Stedelijke Brandweer Plechtige Inhuldiging van het Nieuw Materiaal en Verfraaid Arsenaal op Zondag 8 Augusti. FEESTROOSTER Braud weerdiensl. BiaiêHT, Joneje-Wacht. Heden Zondag 1 Oogst, Wan deltocht naar het pracht gelegen «Klein Zwitserland.. Warm aan bevolen aan al do leden. Vergadering in het lokaal Hand in Hand om l ure. Oproep. BERICHT. De Gemeenlekieziugen W. C. Jean Jaurés, Haodelfoor Belangrijk Bericht. j de Voedings- Vervolg der te spelen Zomerconcerten 1920 t Ouderdomspensioenen. Bij werklieden. Maatschappelijke ZetelGLNT Voldersatraat, I. Agentschappen LH LOUVIERE. Syltain Guyauxstraai, 46 BERGEN, Chisairestraat, 10. Hulpbureel CHARLEROI, Yzeplaan, 32. LECRAM. Samenwerkende Maatschappij Molendries, 11, Aalst. Wat vraagt het volk Brood en Ver maak. Dat was zoo vroeger en heden daags is dat nog zoo, met zulks verschil dat naar prijs van vermaak niet gezien wordt. Vroeger was het eerst brood en dan vermaak. Brood was toen de hoofd zaak en nu is bij sommigen de hoofd zaak vermaak. De bakkerijen klagen •teenen uit den grond over de slechte tijden en in het bijzonder over de duurte van de bloem. Het publiek schelt de bakkers voor bedriegers. De overheid moet het gewicht van het brood vaststellen. Het publiek moet versch en geen oud bakken brood heb ben, en daardoor ontnemen zij de bak kers hunne normale nachtrust terwijl de oudbakken kritiekers rustig te.'sla- pen liggen. En zoo staan de bakkers hedendaagsch standvastig in moeilijk heden en in slechten geur bij som mige kalanten. De prijzen van het brood en gewicht zijn niet overal de zelfde en sommige bakkers trachten er politieke munt 'uitte slaan. Sommige kritiekers vragen onbewust waarom kan de eene bakkerij niet wat eene andere kan aangaande verkoop prijs, zonder rekening te houden van aankoop bloem, gebruik persooneel. Noch andere klokken hoort men als den prijs van de bloem daalt, dan duurt het bij veile bakkers <5 weken alvorens zij hunnen prijs veranderen,maar slaat de bloem wat op, onmiddelijk slaan vele bakkers dan ook op, en zoo ge raakt de kritiek over het brood niet uit. En weet gij, wanneer dit alles zal beteren, als alle goede samen werkers, syndikalisten, nuitualisten enz., den goeden weg naar de samenwerkende bakkerij van Hand in Hand zullen gevonden hebben. L. VAN DER VEKEN. S. M. «HAND IN HAND» Aldeeling Ledebaan. Waarde Verbruikers Ten einde voldoening te kunnen geven aan het vereischte heeft het bestuur der S. M. Hand in Hand volgende maatregelen getroffen, als titel van proef. Van af Maandag 20ogst zal winkel Ledebaan alsvolgt open zijn. 's Mor gens vanaf 9 uren tot 1 uren namid dag, van 3 uren namiddag tot 7 uren 's Avonds. Wij doen eenen byzonde- ren oproep aan onze verbruikers om deze maatregel goed in acht te ne men. 5 paardenkracht zoo goed als nieuw. Inlichtingen te bekomen ten bureele der S. M. Hand in Hand. i Te lo uur worden de Heeren Oflïcie- ren en vreemde genoodigden aan het Station opgewacht. Te lo 1/2 uurSchouwing van het Korps. Nazicht van Arsenaal en Mate rieel. Te 11 uurGeschiedkundige uitstap van de Brandweer met al haar materi eel en door het muziekkorps geopend, door eenige straten der Stad. Inmid dels wordt het Museum van Oudheden en het Stedelijk Museum van Schoone Kunsten bezocht. Te 12 uur: Défilé van het Korps voor de Overheden, de Inteekenaars en de vreemde Officieren. Na de Zitting van den Provintialen Bond, welke te 2 12 uur aanvangt, ge zamenlijk bezoek aan de Eerste Aal- stersche Handelsfoor in de ruime loka len der Vlaamsche Legerpupillenschool. De Bevelhebber onzer Stedelijke Vrije Brandweer verzoekt ons de vol gende onderichtingen aan de bevolking te willen mededeelen. Opdat de brandweerdienst met de meest mogelijke snelheid uitgevoerd worde, zijn er, ten behoeve van het j publiek, in verschillige wijken der Stad, brandmelders geplaatst. Deze toestellen zijn regelrecht met het Hoofdbureel van Politie ten Stad- huize verbonden, en van hier uit worden de manschappen in enkele oogenblikken bij middel van elektri sche bellen verwittigd. Personen die gebruik zullen maken van die brandmelders worden beleefd doch dringend verzocht, onmiddelijk na deze te hebben benuttigd, zooals voorheen het hoofdbureel van Politie in te lichten, 't zij persoonlijk 't zij telefonisch, opdat de dienstoverste van de Brandweer op de hoogte kun ne gebracht worden van den aard en de hevigheid der ramp. Geëmailleerde platen met het op schrift «BRANDSEIN» zullen de huizen aanduiden waar die toestellen geplaatst zijn, en de twee er meest bijgelegen lantaarnen, welke den nacht door zullen branden, zullen voorzien zijn van een rood glas dat het overeenkomstig nummer van het huis zal dragen waar het alarmsein zich bevindt. Hier volgt de opgave dezer verwit- tigingsposten 1Voor de kom der Stad: Politiewacht Landhuis. 2. Voor Mijlbeke kant Langestraat, Binnnenstraat, Moorselschebaan, enz. Politiebureel Moorselschebaan, 150, Mijlbeke. 3. Voor Houtmarkt en omliggende, bij den brandweerman, Achile Meersman, Herberg, Scherreveldstraat, 5O. 4. Voor het omliggende van den Gee- raardsbergschensteanweg, St. Job. bij den brandweerman, Eeman Jozef, Herberg, «In het Balspel» Geeraards- bergschestraat, 88. 5. Voor het omliggende der Vrijheid straat en Esplanade, bij den brand weerman, Alfons De Gendt, Stadsma- gazijn, Vrijheidstraat, 57. 6. Voor het omliggende van den Gent- schensteenweg, bij den brandweer man, Jan Van Den Spiegel, Gentsche- steenweg, 19. 7. Voor het omliggende der Werf, Mo- iendries en Dam, bij den brandweer man, Pol. Eeckhoudt, Bisschopstraat, 5 8. Voor het omliggende der Statie, Dendermondschen Steenweg en Tra gel, in de Nationale Gendarmerie, Denderstraat. Het College van Burgemeester en Schepenen der Stad Aelst. maakt aan de bevolking bekend dat voortaan de Stedelijke vrije Brandweer, in het uit oefenen van den dienst, zich ook van automobielen bedienen zal. Ieder dezer voertuigen is voorzien van eene klok, die als verwittigings middel geklept wordt. Bij het hooren van deze klok worden de voetgangers verzocht op den bijgang te blijven, en de voerlieden zijn verplicht, op straf van boete, hun gerij stil te houden ten einde vrije doorgang aan de Brand weer te laten. Wij verzoeken beleefd dat eenieder zich aan deze schikkingen gedrage. Aelst, 12 Juli 1926. De Sekretaris, De Burgemeester, O. Reyntens. R. Moyersoen. Lichting van 1927. BERICHT. Zijn verzocht zich bij het Gemeente bestuur aan te melden tusschen 1 en 31 Augustus 1926, 0111 er liet vereischte formulier in te vullen, of om hun aan vraag (1) te laten geworden (liefst per aangeteekenden brief) aan den Burge meester binnen hetzelfde tijdsbestek 1. De in 1908 of I909 geboren jonge lingen, die vragen om vóór het bin nenroepen hunner klasse te mogen dienstnemen (art. 9 der wet) 2. De miliciens der klasse van 1927, de uitgestelden en de bij deze klasse gevoegde verdaagden, die om een uit stel van onbepaalden duur verzoeken (art. 10 der wet) 3. Die om een uitstel van één jaar of om de vernieuwing van een uitstel verzoeken (art. 11 en 12 der wet). (1) Ingeval hem het in te vullen for mulier per post toekomt. STAD AALST. Het Collegie van Burgemeester en Schepenen heeft besloten, de Stads museums te laten bezoeken op Zondag 8 en 15 Oogst telkens van 10 tot 12 uren en van 2 tot 5 uren. Medegedeeld. Het bestuur der beide Muziekkorp sen, doet bij deze een dringende op roep tot al de Oud-soldaten die Tam- buur of Clairon hebben geweest om zich aan te geven in het lokaalHand in Hand Om deel te maken van onze muziekkorpsen. Tevens doet zij een dringende op roep tot onze partijgenooten om hunne jongelingen zich te laten inschrijven om de lessen van Tambour en Clairon te komen opvolgen. Allo kameraden uw plicht begrepen er u aangeven weze het ordewoord. Prijskamp voor Lijnvisschers. Ingericht door de lijnvisschers fede ratie op Zondag 8 Augustus 1926 in de ballonvijvers van het stadspark om 2 uren. Vreemde liefhebbers van buiten de stad Aalst kunnen geen deel nemen aan den prijskamp Alle leden aange sloten bij, de lijnvisschers federatie zul len toegelaten zijn. Voor inlichtingen te wenden tot de lokaal houders der maatschappijen. Op Zondag 8 en Maandag 9 Augu stus a. s. zal de Jaarlijksche Tentoon stelling van werken onzer Weesmeis jes der Huishoudschool, voor het pu bliek open zijn. Des morgends van 10 tot 12 uur. Des namiddags van 3 tot 6 uur. Vrije ingang langs de poort van het Oude-Vrouwenhuis, Kattestraat. Het Bestuur. De ouderavond die Zondag 1.1. plaats greep, was een succes voor de Stadsmeisjesschool. Talrijk wa ren de ouders en genoodigden opge komen om dit kinderfeestje bij te wonen, dat tot eenieders voldoening afgeloopen is. De Bestuurster der school hield een toespraak, waarin zij de ouders aanspoorde hunne jonge dochters naar de Avondschool te sturen, waargoed en degelijk onderwijs ge geven- wordt, als ook in de huis houdkunde, dat van groot nut is voor de meisjes. Na dat de Diploma's waren uitge reikt, mochten de ouders een kijkje nemen in de klassen, waar mooie handwerken van de leerlingen waren tentoongesteld, ook van de kleine kleuters uit de bewaarklassen dat eenieder verwonderde. Deze ouderavond was een ware voldoening, voor de ouders en ook voor de onderwijzeressen der school. F. OUDERS Den oogenblik is daar dat vele kinderen de scholen verla ten om te gaan werken naar de fa brieken of werkhuizen.Oudersdenkt er aan wanneer ge uw kinderen naar de werken stuurt het uwe plicht is, deze kinderen te doen inschrijven als lid van hunnen vakbond.Stelt nietuit doet het onmiddelijk. zullen nü vast plaats hebben, op Zon dag lo October. De Senaat heeft het verleden Woensdag zoo besloten. Nemen we dus onze maatregelen, tot het bekomen van een goeden uitslag. sioen genieters worden verzocht deze ten bureel der Pensioenen ten Stadhuize af te geven. INLICHTINGEN. De Heeren Werkgevers, Werklie den, vrjie of verplichte storters, kunnen zich voor inlichtingen aan gaande de b ieuwe pensioenwet wen den tot het bureel der Pensioenen ten Stadhuize, iedere werkdag van 9 tot 12 uur voormiddag. De Burgemeester R. MOYERSOEN. Heden Zondag om 3 ure namiddag, Algemeen*» Vergadering voor al de leden der Wijkclub, in het lokaal bij Albert Van Pamel. DAGORDE. 1' Briefwisseling. 2' Gemeentekiezing. 3e Lichting spaarkas. 4' Verscheidene. Kameraden gezien de belangrijkheid der dagorde rekenen wij op uwe tegen woordigheid. W. C. Vader Waulers Heden Zondag, om 3 ure namiddag, ALGEMEENE VERGADERING voor al de leden van onzen Wijkclub. Belangrijke dagorde. Een lid van het Partijbestuur zal deze Vergadering bijwonen. Elk weze op post mm uaiiiiiwnn» 1 m—MMMiiaaa zal voortaan open zijn Donderdag Zondag on Maandag van nu tot 8 Oogst inbegrepen, telkens van lo tot I2, en van 2 tot 9 uur 's avonds, als ook den Zaterdag 30 Juli, en 7 Oogst van 8 tot 13 uur. Zondag I Oogst te li uur VOORDRACHT door den Heer A. DE BACKER licent in Han delswetenschappen, over Onze Handelsvloot Maandag 2 Oogst te 18 uur, VOORDRACHT door den Heer L. DE BOE, Handelsingenieur over Handels en Nyverheidsorga- nisatie Proeft van heden Dender» bronnen. Natuurlijkste en aange naamste Bronwater. Te verkrijgen bij HENRI DE WAEGENEER, Hovenierstraat 7, Aalst. Donderdag 12 Oogst Harm Ar beid en Kunst Donderdag 19 Oogst Fan faar Tot Heil des Volks Donderdag 26 Oogst Fan laar Hand aaD Hand Donderdag 2 Sept. K. Harm. Al Groeiend Bloeiend Donderdag 9 Sept. Fanfaar Wil len is Kunnen Donderdag 10 Sept.Fanfaar«Kunst en vermaak Donderdag 23 Sept. K. Harm. Vrais amis constants Donderdag 3o Sept. Harm. Ar beid en Kunst STAD AELST De Burgemeester maakt bekend dat de uitbetaling van den DERDEN trimester 1926 zal plaats hebben ten Stadhuize, op de hiernavermelde da gentelkens van 2 tot 3 uur namiddag Dijnsdag 3 Oogst n. loooo tot 20000 Woensdag 4 20001 tot 28000 Donderdag 5 28ool tot 49ooo Vrijdag 6 49ool tot 70000 Personen die nog zouden in bezit z(jn van boekjes van overleden pen- Verleden Donderdag is er staking uitgebroken in de Moutbrandery van M. Camu en Zood, Eilandstraat, gezien de patroon de bestaande overeenkomstniet wil na leven, inhet toepassen van de loonopslag naar gelang het stijgen van het index nummer. Herhaalde malen hebben wij onderhandeling gehouden om M. Camu tot toegeven te brengen en de werkliedenhun rechtmatige eisch voor loonsopslag te doen betalen. Doch vruchteloos, zoodat alle vor- zoeningsmaatregolen z(jn uitgeput, en dus eenparig besloten is het werk neer te leggen. De stakers z(jn vol strijdlust en eensgezindheid, zoodat er weldra een goede oplossing zal kunnen be werkt worden. Toekomende week meer hierover. A. B. Sinds 6 weken zijn do werklieden in staking, waarover een pennen- twist ontstaan is tusschen de Groene en Gele Secretarissen. Alle twee be weren de wevers hunne belangen te verdedigen, maar verwijten aan elk ander dat zy slecht gehandeld heb ben. In deze staking zijn 34 werklieden betrokken, waaronder 18 wevers. Deze laatste moesten op stuk werken zooals in de andere weveryen. Vol gens het gewoon gebruik wordt in dat geval een proeftijd gedaan van 9 of meer weken, volgens een vast gestelde pereent voortbrengst van ieder soort werk datgemaakt wordt. Na den proeftijd wordt den tarief bepaald opgemaakt, en zoo noodig het te kort van de weken proef aan de wevers betaald. Uit al de inlichtingen die wij be komen hebben, konden wy niet ver nemen ofde groene en geele sekreta- rissen zou hebben gehandeld Integen deel is de Staking ontitaan omdat

Recht en Vrijheid | 1926 | | pagina 2