DOOFHEID. Koopt uwe Likeuren bij Marcel. Radio-tabletten Breuklijders 0 Ambteüjke scheids ft verzoeningsraad. Het kosteloos pensioen voor den arbeider. Burgerlijke stand NINOVE. Stad Aalst BERICHT. STRIJBPEXNING. TE KOOP Gasmotor llanappe Belangrijk Bericht. Onderneming van Bouwwerken. Alph. Robillard-De Lil Nederboelare Reep 104, - GEERAARDSBERGEN Brouwerij Belgica BIERUITZETTER Sloven Stoven I slachtoffers hunner onwetenheid trij .au 1,1 Ssi He lfoi f 1, lbe Ce Pii ?ae Zig Vlai Coi 'erd Ij It Mai (r, ka ad UW STE! sn It sekr enm bet lijki mkoi C.( ;r sü ndoi i ei 3 :ie lerij' na telle 1 onzi erne1 ken sekr at de :daat tans bewi 1 vro gewo ngez >rc achte n len gebol den ligt Is het misschien omdat uwe alleen heerschappij verdwenen is als vroegeren sekretaris van het Welda digheidsbureel, en uwe ster aan het verbleken is bij de pachters dezer in stelling?^ het misschien omdat zekere heeren van het bestuur den wantoe stand die er heerschte hebben blootge legd op de zittingen, onder andere het onderverhuren van het land door som mige pachters Ook het geval van Ferme Ronge van Ormeignies waar gij in de beste kamer te prijken hangt De leden van de C. O. het recht be twisten na te zien wat er gebeurd is wat te vergedreven sekretaris en weest er van verzekerd dat we ons deles door u niet zullen laten spellen. Intus- schentijd geven wij u als raad het spreekwoord indachtig te wezen dat spreken of schrijven zilver is, maar zwijgen voor u sekretaris meer dan goua waard is. We vernemen dat de Paritaire Kom missie der ofticielle Arbeidsbeurs bij ministerieel besluit van 3o Juli lgSti belast is met het vervullen der opdracht van Ambtelijke Scheids- Verzoe- ningsraad voor het gebied van Appel- terre, Aspelaere, Deftinge Denderhau- tem, Denderleeuw (voor Stekjes en Tabaknijverheid), Eychem, Geeraards- bergen, Goefferdinge, Grimmingen, Idegem, Lessen (voor Stekjes en Ta baknijverheid) Meerbeek, Moerbeek, Nederboulaere, Nederhasselt, Ney- gem, Ninove, Okegem, Onkerzele, Ophasselt, Oulter, Overboulaere, Pol- laere, Santbergen, Sarlardinge, Schen- delbeek. Steenhuyze, Viane Waerbeek, Nieuwenhove, Denderwindeke. De Ambtelijke scheids en verzoe- ningsraad bestaat uit De Voorzitter H. De L'Arbre Al- bert De Ondervoorzitter H. Van der Putten Cyr. Leden. Werkgevers H. Kosman Leopold H. Tinnel Frans; H. Van Lieneringe Frans. Werknemers H. De Smet Louis H. Durant Henri H. Morre Gaston Plaatsvervangende leden Werkge vers H. Schaepelinckx Pieter H. Van den Herreweghe Adolf; H. Beug- niet Aug. Fran. Werknemers'. H. Ba- theas VictorH. Van Wymeersch Pieter H. Lippens Arthur. De Schrijver Van Bockstaele Karei. De ambtelijke scheids en verzoe- ningsraad heeft voor doel de werkge- schfllen te voorkomen of er de oplos sing van te bespoedigen. Reeds menig werkgeschil vond zijne oplossing door het optreden der paritaire kommisie der ambtelijke arbeidsbeurs. Een van die Sociale Wetten, die door de burgerij met alle middelen is bekampt en bespot geweest,is wel het Kosteloos Pensioen. Men heeft in de laatste Kamerzittingen, de burgerspartijen die aan het uitdea len zjjn geweest van pensioenen tot 39ooo,oo fr. aan gezanten, generaais en andere holden, alles in het werk zien stellen, om trots de verhooging der levensduurte, alle vermeerde ring te zien weigeren aan het pen sioen van 72o fr. de afgesloofde ar beider, moet in het belang van zijn land, het noodige blijven derven. En het is om hun land te redden, dat do hieronder volgende personen, d ie wij uit de lijst die op het stadhuis uithangt genomen hebben, hun kos teloos pensioen aanvragen. Die hee ren en damen moeten weinig eerbied voor hun zelve hebben, om de door hen zou gesmade almoes te durven aanvragen, Maar vragen is daarom geen krijgen, een geluk ook. Gezusters Avoux, Vredestraat. Achtergael Rosalie, Vredestraat, De Borre Jozef, Vredestraat. De Schreyer Theophiel, Peniten- tiestraat. De Mulder Rachel, Begijnhofstraat. Lion Justine en Charlotte, Vrede straat. Noels Helena, Adamstraat. Bartols Frans, Brugstraat. V. D. Wiele Eugenie, Karmelie tenstraat. WÜ zullen die lijst van het stad huis eens goed nazien en die lijst vervolgen. Durant H. BIBLIOTHEEK. Ter gelegenheid van Kermis, zal de boekerij Verbroedering open zijn, Zondag 29, Dinsdag 31 Oogst, Woensdag 1 en Donderdag 2 Sep tember, iedere dag van 10 tot 11 ure voormiddag. Bericht aan de lezers. VOORDEGEMEENTEKIEZING Zaterdag 11 September, om 7 i/2 ure 's avonds, in het Volkshuis, Groote Meeting. De kandidaten gemeenteraadsle den zullen er het woord voeren, en spreken over hunne werking in het Stads-hospitaalbestuur enz., en over het programma der nog uit te voe ren verbeteringen en hervormingen op gemeentelijk gebied. Vrouwen, mannen,nog enkele we ken scheiden ons van de gemeento- kiezing, als alle partijgenooten mee helpen aan de propaganda, is er op ro October a. s. een socialistische meerderheid in Geeraardsbergen. Cinema. Heden Zondag 22 en Maandag 23 Oogst twee buitengewone tlimen Sally het cirkusmeisje van D. W. Griffith. Het einde der wereld met Jaek Pickford. TER GELEGENHEID VAN KERMIS. Zaterdag 28, Zondag 29, Maandag 3o Oogst en Woensdag 1 September, de groote nieuwe film van Douglas Fairbanks Don X een echt meesterwerk. Deze film heeft overal een groote bijval. Emiel Janninga is een der machtigste cinema-acteurs en De laatste der mannen is een zjjner beste filmen, en deze film zal in de Volkscinema vertoond wordeD, Zondag 5 en Maandag C September. Donderdag vertooningen. Donderdag 9 September, eerste Donderdag vertooniDgmet de schoo ne fransche productie Napels vuurzoen een prachtband. Een reeks filmen van allereerste gehalte zijn door de Volkscinema gehuu rd voor de maand September. HUWELIJKEN. Herman Van Damme Nederboulaere en Helena Geers, Audenaerdschestr. Louis Meynsbrughen Lessen, en El vira Van Den Houte, Lessenschestr. GEBOORTEN. Floris Bockstael, Vesten Francine Collier, Ouden Steenweg. Margueriet Willem Denderstraat. Gilberte Faut KI Fankrijkstr. Julien elix Boulaerstr. Simonne Prieels, Gentschestr. Hubert De Wetter, Buizemontstr. OVERLIJDENS Marcel Merckaert4 j. Kattestraat.The resia V. D. Eynde 70 j. vrouw. Victor D' Haese, Hospitaal. Leon De Laeter 5 m. Steenstraat. Philomena Blaton 47 j. vrouw Carolus V. D. Driessche Pateelstraat. V AND ALEN S WERK. De kiezing nadert, enweerzijner on gekende vandalen, welke des nachtsaf sluitingen afrukken of beschadigingen doen van burgershuizen. Het doel van die vandalen is al te klaar, al te in het oogspringend. Men MOET toch re dens hebben om de werklieden en voor al de socialisten te kunnen beschuldi- gigen en belasteren, hen doen doorgaan voor de zwarte bandietenbende. Wij veroorloven ons aan de politieagenten, welke in onze vertegenwoordigers steeds de warmste verdedigers hunner belangen hebben gevonden, te vragen een waakzaam oog in 't zeil te houden, en zoo ze er mochten in gelukken die schelmen te vatten, ze onverbiddelijk te vervolgen. Aan onze partijgenooten vragen wij, ons steeds van dergelijke feiten op de hoogte te houden ten einde ons toe te laten, die welopgevoede heeren in hun vandalen werk te ontmaskeren, en hun doel, onze partij te kort doen te verijdelen. Daarom kamerad.en, een oog in 'tzeil. Semper Idem. Nog Kermis Slechte taktï* k 't Was dus verleden Zondag 15 Oogst Maria's naamdag, 't was ook uitgang der processie en 't was ook Kermis der Kappellemans; ze vierden hun hon derdjarig bestaan. De katholieken want het schijnt of beter het is bewezen die zich van die maatschappij hebben meester gemaakt en er thans uitslui tend hunne politiek, met uitsluiting zelve van alle politieke anders denken den botvieren zouden deze feesten te baat nemen, om eens daags voor de ge meenteverkiezingen te bewijzen tot wat zij in staat zijn. Meneer Ma- eiste, had met zwavelstokken veel feld verdiend en schonk met milda- ige hand z5oo ballekens. Gij ziet dat is ten minste geen duitenkliever. Hem werd dan ook de eereplaats opgedra gen, maar men vondt het nog niet wel genoeg, en ons Jefken moest er na tuurlijk neven staan. Prachtige veelkleurige affichen kon digden de overmachtige, talrijke afwis selende feestelijkheden aan. Er was naar elks gading en de door het stads bestuur ingerichte concerten door de heeren katholieken, stelselmatig be- kritikeerd, als kermisnummer waren ook niet vergeten. Wij dachten nochtans dat die hee ren, die alles zoowel kunnen, ons een voudige boerkens, iets grootsch zouden laten zien. 't Was dus zondag namid dag. en de verschillige muziek maat schappijen deden hunne blijde intrede in het vrijzinnige Ninove. Hunne ko peren tuigen zonden weldra hunne kwetterende tonen rond, alom, vreug de en lach op elks wezen wekkende, 't Was grootscn, imposant, al beweren kwatongen uit de stad dat het abomi nabel was. Er waren zeggen ze maar dertien chocheteiten (is dat geen ongeluksgetal Jefken), toch moeten wij Boerken uit de Leebeke, bekennen dat het iets prachtigs was, iets onge- venaard, maar enfin, voor BOEREN steekt het zoo nauw niet, nietwaar Me- neerJoseph, van Okegem (Jefken moed zulle). 't Was dus allemaal goed, 't was al lemaal pick-fijn, tot zelfs de discour sen van ons Jefken maar we moeten toch een droeve vaststelling doen. Het was leest alléén voor de katholieken, andersdenkenden waren volledig uit gesloten, en wij zagen mannen (hande laars dan nog, die bij god en alleman moeten leven, maar met de werkende klasse in het bijzonder) aangesteld en opgezonden, om al die vreemde chochietairs naar de bekende katho lieke cafés te leiden. Andersdenkenden die moesten niet verkoopen. Begrijpen onze slimme heeren katho lieken niet, dat dit een gevaarlijk spel is? Moesten wij, socialisten, dien maat regel eens toepassen en U vooral hee ren winkeliers en handelaars meten met de maat, waarmede GIJ onze ne- ringdoeners meet, zou het U soms van den neus in den mond niet drup pen? Gij hebt er maandag reeds een staaltje van gehad, nietwaar Heeren Nu 't mocht U wel bekomen. In elk geval uw kermis zal U wis en zeker, honderden stemmen hebben bijge bracht voor de aanstaande gemeente verkiezingen. 't Is jammer, oprecht jammer, dat we uwe kandidatenlijst niet kenden, wij zouden, potverdekke, propaganda gemaakt hebben voor die menschen, welke zooveel tering en neering voor hunne tegenstrevers in de stad .brachten. In elk geval't zal lang in ons ooren klinken. En een dikke vette pens, enz. Boerken uit de Leebeke. MUZIEK. Het Bestuur der Soc. Fanfare De Voorwachttrekt de aandacht van alle partijgenooten op het heropening van de Solfège-lessen, welke gegeven worden door gezel Arthur Coppez, ten lokale «De Redding Geeraardsberg- schestraat. Men kan zich laten inschrijven, Vrij dagen 20 en 27 Oogst van 6 1/2 tot 7 1/2 uren 's avonds en Zondag 22 Oogst van 8 tot 9 uren ten lokale. Het bestuur doet een warme oproep tot alle partijgenooten, hunne kinderen naar deze nuttige lessen te sturen, om zoodoende onze fantare zoo sterk mo gelijk te maken. Het Bestuur. CINEMA. Zaterdag 21 Zondag 22 en Maandag 23 Oogst, de lang verwachte film Guillaume Teil lo deelen en een goed komiek. Toekomende Week. Een der schoonste en prachtigste filmen van dit jaar. Een film in Parijs, Brussel en alle groote steden met het grootste succes vertoond. Altijd het schoonste en beste in den Volkscinema. Voor 't komend Seizoen. De nieuwste, beste en schoonste filmen. Afwisseling, drama's, kome dies, prachtbanden, leerzame filmen in woord er is gezorgd voor het aller beste en puikste. Zeg het maar voorts, bezoekt de volkscinema en spreekt er over aan uwe vrienden en kennissen, onze ver tooningen zullen u steeds bevallen. S. M. Verbroedering Afdeeling Ninove. Heden Zondag om 2 I/2 ure. Ver plichtende Algemeene Vergadering. Belangrijke dagorde. Alle leden wor den verwacht. Brooddeel uitkeering Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag, dezer week. VOOR HET MUZIEK Ontvangen van onze kameraden be- schermleden in Detroit-Michigan ver blijvende als bijdrage der maanden Mei Juni en Juli, de som van 2517 fr. René De Mol, Daniel Sertin, Joseph Coppens, Polydore Van Rossem, Car- doen Denis, Buydens Petrus, Van Rossem Alfons, Van der Haegen Petrus, Roeland Suiken, De Meyer Maurice, De Meyer Frans, De Coster Benoit, N. 305. De Ville Hippoliet, De Ville Arthur, Despretz Frans, Van Van den Berghe Frans, Van den Berghe Alfons, De Coninck Emiel, Van de Wiele Edmond, Van Londer- sele Theophiel, De Dobbeleer Frans, Neerinckx Leon, De Bolle Benoit, De Coorde Petrus, De Coninck Jo hannes, Breckx Modest, Dannau Karei, Roeland Frans, De Ville Joseph, Taf fijn Frans, Dumst Frans, De Brabander Richard, Vayens, De Coster Louis, Stichelmans Alfred, Van der Straeten Omer, Van der Straeten Adolf, Gette- i mans Richard, Van Londersele Alfred, Van der Meersch Alfred, Van Rossem i Omer, Van Saenen Henri, Onbekend. Wij danken van harte onze geachte ka- meraden in Detroit-Michigan verblij vende voor hun milden steun aan de Socialistische fanfare hunner geboorte stad gebracht, dit als blijk van geneg- heid aan deze fanfare en oprechte Socialistische gevoelens. Dat zij op den ingeslagen weg zouden voortgaan dat is onzen vurigsten wensch. Het Besuur der Soc. Fanfare. De Voorwacht Aan de Herbergiers. Er ziin herbergiers die meenen dat koninklijk Besluit van 24 Juli 1926 hen toelaat hun herbergen open te houden tot 1 ure. Dit is eene dwaling. De Politieregelementen op het slui ten der herbergen blijven invoege, d. w. z. dat de herbergen hier te AALST moeten gesloten zijn om mid dernacht. De nieuwe wet stelt enkel een uur vast, waarop het sluiten der herbergen overal en algemeen ver plichtend is. De Burgemeester. R. MOYERSOEN. AALST. Overdracht: 1351.52 fr. Gezongen bij Petit Gustaaf door een lid van 't N. S. 4,15. Gegeven door Van der Veken Louis 5,oo. Gegeven door Berghman Alf. 5,00. Totaal 14,15. MEIRE. Rondgehaald op de trouwfeest van Oscar Van Impe, na het zingen van een strijdlied de som van 5,75. en Florent De Leeuw geeft er nog l,oo bij omdat Jannette er twee heeft mogen zetten. Schouppe Alfons geeft er nog l,oo bij na het zingen van een strijdlied. Omdat Alf. Schouppe Florent afgevrijd heeft, geeft Florent nog o,75. En voor het sluiten geeft de zelfde nog l,oo. Wie doet er mede MEERBEKE. Van der Kelen H. 1,00. Stevens L, l.oo. Heinmerykx F. 0.50. Buyl J. o,5o. De Winne B. 0,60. Achte- gael A. 1,00. Van Impe G, 1,00, Hemmeryckx C. 0,5". Branckaert J. l.oo. Roeland R. l,Oo. De Caluwe T. 1,00. Buyl P. o,5o. Leroy A. o,5o, Boevkens E. 1,00. D'Hondt Th. 1,00. De Backer Osc. 0,50, Ste vens A, l,oo. X. S. o,5i, Roeland J. 1,00. D'Hondt Ed. 1,00. De Coorde F. l.oo. Jacobs F. l,oo. Stevens G. 1,00. De Vrouwen te samen 6,00. Welraevens F. 1,00, zijn zonder twijfel het purgeermiddel voor oud en jong, dat het zachtst werkt. Migraina neemt onfeilbaar in enkele minuten alle hoofdpijn, zenuw pijn of tandpijn weg. Te verkrijgen in de APOTHEEK JULES LI EVENS, Burcht- straat, 31, Ninove. Aangeno men door den Ziekenbond Hulp en Troost in Nood WEEGSCHAAL VOOR KINDEREN TEN DIENSTE DER KLIENTEN. 5 paardenkracht zoo goed als nieuw. Inlichtingen te bekomen ten bureele der S. M. Hand in Hand. Proeft van heden Dender- bronnen. Natuurlijkste en aange naamste Bronwater. Te verkrijgen bij HENRI DE WAEGENEER, Hovenierstraat 7. Aalst. Proef eens de lekkere BOTER SPECULOOS der bakkerij DE TOEKOMST te Denderleeuw.Zeis waarlijk fijn AANNEMER, Beveelt zich aan voor allerhande metselwerk, alsook voor het leggen van Vloeren, Ceramique en Cement, Faience en alles wat den stiel aan gaat. Matige Prijzen, Spoedige Bediening De GROOTE NIEUWE WANDELING, GENT vraagt te Aalst en omstreken een goede vlijtige voor hare beroemde bieren in flesschen en vaten Bock Munich Reus exportbier Stout n' 2oo Pale Ale n' 2oo Audenaarsch Menage Dobbel Trippel en Speciaal. Hulp wordt verleend. HUIS VAN VERTROUWEN. Stoven in alle modellen. Eigen werk. Concurrentie onmogelijk. KOMT ZIEN 1 TH. VERHULST, Arbeidatraat, 14, AALST. AJle personen dieljjden aan doof heid] hardhoorigheid of oor suizingen, kunnen genezing be- komon door de methode van de ver maarde Specialist van Parijs. 36, rue duContentin, 36, die zonder operatie zonder schadelijke middelen en zon der uw werktemoeten verlaten u het gehoor zal weorgeven en uw orgaan zal doen werken. M. ARTEGA zal gratis zijne met hode uitleggen en toepassen te Aalst den 1 Zaterdag der maand in het Hotel St- Jean, aan de Statie. Te Sottegerh, den 7 September Hotel Petit Bruxelles. Te Geeraardsbergen, 27 Augustus, Hotel Moderne. 22 Te Dendermonde, op Maandag 3o Augustus, Hotel Regent. Breukenzakkingen der maag zakkingen der baarmoeder worden VOLKOMEN GENEZEN door methode Nicolas. Deze vertischt geen heelkundige bewerking, geen band met rugstaai of onderriemen. een breuk die verwaarloosd wordt oj slecht opgehouden wordt door banden met rugstaai en onderriemen dat eene dergelijke breuk het grootst gevaar op levert Indien gij uwe genezing be geert zonder heelkundige bewerking (deze moet heel dikwijls meet dan eens geschtedenjzonierden last veroorzaakt door banden met staal en riemenneemt dan lijk zooveel andere personen uw toevlucht tot mijn Methode die uwe breuk zal wegnemen zonder noodlotti ge gevolgen. M. NICOLAS ex-bestuurder van het Breukgesticht te Parijs, 36, Coten- tinstraat, zal ook gratis de degelijk heid zijner methode bewijzen van g tot duur. Te Aalst, den I' Zaterdag der maand (Hotel St-Jean)aande Statie- Te Sot legem op Dinsdag 7 September Hotel Petit Bruxelles). Te Geeraardsbergen, a7 Augustus, Hotel Moderne. Te Dendermonde, op Maandag 3o Augustus, Hotel Regent.

Recht en Vrijheid | 1926 | | pagina 3