Radio-tabletten DOOFHEID. Koopt uwe Likeuren bij Marcel. breuklijders nTnovè" Geeraardsbergen 5>enderleeuw. Lede. Kiesfonds. Groote Meeting. Burgerlijke stand. Uit Schendelbeke STRIJDPENNING Proef eens de lekkere BOTER SPECULOOS der bakkerij DE TOEKOMST te Denderleeuw.Ze is- waarlijk fijn slachtoffers hunner onwetenheid In de weverij Terbeek. Donderdag lOOogst heeft het onder houd plaats gehad, waar de vriend Careel van onze Centrale tegenwoordig was, om den tarief te regelen. Na het onderzoekin de fabriek dat goed is ingerichtzijn de besprekingen be gonnen, en is men overeengekomen aat de wevers een proef zouden doen tot einde der maand October. Dan zal de voortbrengst van de wevers onderzocht en den tarief vastgesteld worden, zoodanig dat de wevers minstens 10 a 15 o/o boven de vast gestelde basisloonen zullen winnen. Wat nu bekomen is door goede onderhandelingen zal de wevers be vredigen; het was dan ook niet noo dig daarvoor een staking te doen uitroepen, zooals de christenen het gewild hebben. De Kiesstrijd is volop aan den gang. Zondag openden wij den strijd door een groote openluchtmeeting aan de kerk. De bijval was uitstekend. Maan dag avond heelt onze vriend Bay ens de tegenspraak gaan doen aan de geel groene. Hij heeft er opgeborsteld dat het stof in de geburen vloog. Binnen kort meetings op al de wij ken De zaken staan opperbest. De zege is aan de Socialisten. De Kat holieken en fronters hebben getoond dat ze niet bij machte zijn Dender leeuw een gemeente van groote toe komst te besturen zooals het be hoort. De bevolking zal ze weten te schat ten en ditmaal in massa stemmen voor de socialisten. Ziehier onze lijst. t. De Bruyn Prosper, Volksvertegen woordiger. 2. Merckx Prosper, Piqueur aan den IJzerweg. 3. Van Isterdael Jozef herbergier. 4. Scheerlinck Elvire, lokaalhoud ster. 5. Van der Fraenen Emma, huis houdster. 6. Janssens Guillaume, IJzerweg bediende. 7. Bayens Achiel, IJzerwegbediende. 8. De Weghe Jan, IJzerwegbediende. 9. Wautterecht Rufin,Schrijnwerker. 10. Waynant Louis, Metaalbewerker. 11. Hevman Jan B. Grondwerker. Goed nieuws voor onze Bevolking. Het sluiten van overweg 16 aan de Charleroistraat had nog al opschud ding verwekt. Door de tusschenkomst van onzen Volksvertegenwoordiger De Bruyn Prosper werd die bareel terug geopend. Sedertdien werden allerhande ver grootingswerken uitgevoerd ter Statie Lede. Die werken waren volstrekt niet meer noodig. Wel konden ze gerechtvaardigd worden vóór den oor log als er het verkeer der treinen over het baannet Aalst-Sc'nellebelle ge beurde maar sedert de lijn Dender leeuw-Gent St. Pieters benuttigd wordt gaan al de rechtstreeksche treinen over die lijn. Het is dan ook een echte geld verspilling geweest, de werken van Lede door te drijven; onzen Volksver tegenwoordiger is met Sekretaris en Minister Anseele ter plaats geweest, heeft aan de inwoners gelegenheid gegeven hunne grieven bloot te leg- gen. Als gevolg van dit bezoek komt minister Anseele te bevelen dat de nieuwe sporen der vergrootingen zul len weggenomen worden bareel i(i zal voorgoed behouden worden; bareel 17 blijft ook bestaan maar zal door een trekker van aan bareel 10 be diend worden. De belangen van al de inwoners zijn hier dus behartigd. In naam van heel de bevolking spreken we onzen dank uit, aan Minister en Volksver tegenwoordiger De Bruyn Prospei. CINEMA. Zaterdag 28 Zondag 29 en Maan dag 3o Oogst. De schoone prachtige film Narren Prinsses met Huguette Duflos en Charles Rochefort, daarbij een komiek eerste klas Bewogen huwelijk». Toekomende Kieeft. Twee groote filmen Lichtende weg een zeer schoone film, pracht- zichten, sport enz. Geschonden naam aandoenlijk drama. Buiten gewoon 1 Buitengewoon Altijd het beste. Is en blijft de leus van de Volks cinema voor de maand September een reeks filmen, zooals er nooit in Ninove vertoond werden. Gezongen door Jef Praet bij 11 uil tl Wedde rondgehaald door Jan Spin- nael 11,3o. Omdat Victor Verstraeten van zijne vrouw 5 frank kreeg om naar de markt te gaan o,5o. Omdat Victor C bokken betaalde o,5o. Om dat Finne naar den overschot vroeg als zij als thuis kwam o,5o. Omdat Victor reklameerde dat hij geen centen meer had en een frank uit zijn zak haalde voor het kiesfonds o,5o. Gezongen door Jef Praet rond jehaald Perdaens bij Hubert Wachte- 'aer f,00. Gezongen door Julien Van Rossem. bij Jef Backer 5,00 fr. Muziek. Oezougen door Maria Van Vae- ronbergli op de trouwfeest van Hor- regodts Vital bij non de Mille 9,20. Politieke Nieuwsjes uit Geeraardsbergen. Nog eenige weken staan wij voor de vernieuwing der gemeentebesturen; die dag is dus nabij, en toch kan men in het blauwe en gele kamp niet 't ak koord geraken; in beide kampen strij den de generaals om het bevelhebber schap, en dat het van geen leien dakje loopt, hebben wij deze week vernomen van een blauwe kamper, die ook goed de zaken kent, die gebeuren bij de gelen. Laten wij hem dus aan het woord De liberale partij die in 1921 één ge kozenehad, wil mordicus in I926 hun ne sterkte verdubbelen, vandaarWie gaat de 2' gekozene zijn Twee groe pen staan tegenover elkander, de jon gere of the Jeune Garde. Met M. Ar- mand (die reactionnair is) en de andere met M. Fischlowity (een democraat). Het is een liberaal die het zegt 1 De democraat heeft in den fameuzen poll, in de Cercle den slag verloren, vandaar de groote strijd. Wie zal het winnen De Fischlowittisten of de Patattisten, dat is de naam, volgens mijn liberalen zegman, waaronder zij strijden. Gedu rende de kermisweek, zullen wij den kelijk reeds meer van hunne vorderin gen kennen, die zij op elkander maken, want wij kunnen- er dat nog bij geven als inlichting, als dat den democraat de 13' plaats gaat innemen op de lijst, en een schriftelijke verklaring heeft ont vangen van den état major, om propa ganda te maken en voorkeurstemmen achter zijn naam uit te brengen. Vol gens mijn zegman hopen de Fichlowit- tisten alzoo de Patattisten te kloppen, f In het geele kamp zit men met den H. Burgemeester, en trots alles kan men er niet van afgeraken. Na dat de groep, die de H, Flamant vertegen woordigt, hem het vuur aan de schenen heeft gelegd na dat de H. Flamant ontslag had genomen, om reden dat er geen tucht is bij die fameuze standen partij, werd er door de andere groepen fewerkt om trots alles MFlamant als oofd van de lijst te behouden. Na dat er reeds gesproken is van de sympha- tieke Heer Broodesoceus, die 'met al zijne bevoegdheid, de lucht in die aan alle ziekten lijdende partij zou herstel len, en als hoofd van de lijst zou ko men, vernemen wij thans dat hij ook schipbreuk heeft geleden, en dat alles nu omdat de christen arbeiders en ka tholieke Middenstanders zeggen: de H. Flamant als behoudsgezinde, moet Burgemeester blijven, tegen de wil van zijn eigen groep. Wij weten dat, om de democratie in de wielen te rijden de eenheid zal hersteld worden in het gele kamp, doch dat die zal blijven, dat durven wij ontkennen a's wij de microben ontleden die in het katholie ke lichaam gedijen dat erin de don kere kamer getracht wordt, den eenen door den anderen overboord te krijgen is klaar bewezen, en nu een nieuw licht verschijnt, den H. Dokter V.D.Schue- ren verwachten wij in die politieke warboel meer klaarte. Naar wij verne men zou die Heer alles in het werk stellen, om het geele kraam recht te houden, OF IN STUKKEN TE SLAAN. Zaterdag 11 September, om 7 1/2 ure 's avonds, in het Volkshuis. Dagorde. De gemeentekiezingen Onze kandi daten zullen er spreken over de wer king onzer mandatarissen in stads hospitaalbestuur enz. Handen uit de mouwen, want den 10 Oktober a. s. moet het in Geeraards- bergen Rood troef zijn. BEOANKING. De familie VAN DER BEKEN De familie DE SCHU YTENEER bedanken hartelijk de talrijke vrien den en kennissen, voor de huldebe- tooging hen betoond ter gelegenheid van het Gouden Jubelfeest van 7 Oogst 1.1. Geeraardsbergen, 10-8-20 Cinema. l'er gelegenheid van Kermis. Zater dag 28, Zondag 29, Maandag 30 Oogst en Woensdag 1 September, de nieuwe groote film van Douglas Fairbanks Don X, zoon van Zoro vooraf eene schoone attractie. Bal. Kermis Dinsdag om 7 ure 's avonds groot bal ten voordeele van de fan- taren Verbroedering Wat ge moet zien. Zondag 5 en Maandag 6 September, de grootste film akter Emiel Jam- minqs in een bijzondere film De laatste der Mannen Donderdag 9 September. Heropening van 't seizoen met den franschen succes film Napelsvuur- zoen Kermisfeesten. Het programma is goed samenge steld, er is afwisseling en als 't weer nu meê wilt zullen er zeker vele be zoekers gedurende deze week naar onze geliefde stad komen. HUWELIJKEN. Petrus De Vos, Nieuwstraat on Maria Segors, Goefferdingo Theo- fiel Hageman, Gasthuisstr. en Zulma Brodelot, SteenstraatJozef Tinei, Karmolietenstr. en Julienne De Me- cheler, Buizemontstr Arseen Mus, Buizemontstr. en Adèle Seculier, GentsohestraatCyriel Neebelput, Audenaardschestr. en Hortenso Mus, Buize.montstraat Retni Do Sutter, Fort V. D. Haegen en Yvonne Rey- gaort, Edingschestr Theoflel Cop- pez, Warande on Alphonsine Do Schuyteneor, Edingschestr. Emiel De Meyer. KI. Karmelietenstr. en Yvonne Roman, zelfde str. GEBOORTEN. Hélène Van de Roy, Audenaard schestr. Etienne Lailemand, Bui zemontstr. Nelly De Bodt. Wa rande; Marcel Huisebaut,Vischstr. Hubert Malbrain Nieuwstr.Romain Bacro, Gentschestr. Emilienne De Smet, Hunneghemstr. Georges Lapage, Nieuwe Baan. OVERLIJDENS Alfred Coesens 54 j. man Mario De Cnyf, KL Karmeliotonstr Karei Groenen 85 j. weduwenaar Sora- phino De Roeck, Hospitaal. BERICHT. Godurendo de Iter misdagen zullen de bureelen open zijn van 9 tot lo ure voormiddag. Op Kennis-Zondag gesloten. Zaterdag 21 dezer was het meeting in onze gemeente, en toen ik makker De Bruyn ging afhalen met eenige kame raden, vroeg ik me af, zal er volk zijn Maar loen we het lokaal binnentra den was alles al druk bezet en in een oogenblik tijds, liep het lokaal tot barstens toe vol. Na eenige goede woorden van gezel Engels nam makker De Bruyn het woord. Met wijs beleid ontleedde spre ker den toestand van't land, die door de aanwezigen met een grafstilte aan hoord wierd. De benarde tijden die wij beleven zijn niet uit het socialisme voortgespro ten, maar uit een heele boel omstan digheden, zooals oorlogsschuld, oor logsvergoedingen voor huizen, fabrie ken en personen, overname der Duit sche Marken, daarbij nog de pil die Theunis liet, of een tekort van 600 mil- lioen franken. En nu zouden sommige kleine poli- tieners dit alles willen op den nek schuiven van de socialisten om ver deeldheid te zaaier, in onze rangen I... Maar toen makker De Bruyn dit al les geschetst had, brak er in de zaal een daverend handgeklap los. Meer dan ooit moeten we strijden zegt spreker, en in korten tijd volgt er dat de onvereenigden zullen aanzien worden als ongewenschten daar zij de vruchten plukken van de gesy ndikeerde kameraden hun strijden. De'gemeente verkiezingen hielden onzen vriend ook op en hier in Schendelbeke is er meer strijdlust dan ooit om dezen die den werkman benijden buiten te walzen. Een vergadering die zal vruchten dragen. Twee liedjes gezongen door Engels en De Bruyn, brachten de som op van 32,20 fr. en de vergadering ging uiteen in de beste stemming, na dat alleman de hand gedrukt had van onzen gezel. Voor de Propaganda Club, V. B. R. Sottegem. Lied gezongen door Sanglan Joseph en Rondgehaald door vrouw Pien 6,25 fr. DEK OER LEEUW Rondgehaald in 't Achturenhuis na het zingen van een paar liedjes door makker Henri Van Gijseghem machi nist te Laeken 22,00. In 't Basken 22,00 fr. Wie doet er mede VAN TWEE WEKEN. AALST. De Veyider Th. 2,00. De Neef i Romain 2,00. Peereboom Jozef 2,00. Verdoodt Gustaaf 2,00. V. d. Voken Louis 2,00.Berghman A. 2,00. Steen- haut Alt'. 2,00. Haelterman 2,00. Nichels 2,00. J. V. d. Borght 2,00. Po do vijn Felix 2,00. Merkx Frans 2,00. Bocqué Frans 2,00. Van Vaeronberg Jean 2,00. Deprez Eug. 2,00. Guns Camiel 2,00. Boey- kens Leo 2,00. De Smedt J. 2,00. Spittaels L. 2,00. LelongS. 1,00. Casteur P. 2,00. V. d Maolon L. 2,00. Biebaut R. 2,00. De Witte H. j.oo. Boeykens G. 2,00. Petit Prosper l.oo. Amant Karei 2,00. Podevyn Pol 1,00. Wasteels Fr. 2,00. De Smet Liv. i,00. Boeykens J. 2,00. Mar- coen L. 2,00. Buys L. 2,00. A.S. 2,00 Biebaut Dplphine 1,00. Stockt Emeiio 1,00. Willems Oct. l.oo. Beeckman Leontine 1,00. Pau wels A. 2,oo. De Smedt Leon 2,00. Marcel August. 3,00 V. Cauwenberg 2,oo. Flips Fr. 2,00. Flips H. 2,00. Stuyver Jeanne l,0o. P. R. 2,00. Huylebroeck G. 2,00. Algemeen Totaal, 86,00 fr. EREMBODEGEM. VAN EEN WEEK. A. Vijverman l,oo. De Bundel 1,00. Meert Achiel 1,00. De Bacher Th. l,oo. Léon Cardon l,oo. Petrus Phi lips l,oo. Van Vaerenbergh 5,00. De V. K. 2,00. De Bisschop Jan l.oo. Ghyessens H. l.oo. Tolaal 15.00 fr. SOTTEGEM. VAN EEN WEEK. Sanglan Adolf o,5o. Thandt Odile 1,00. Bert Joseph l,oo. Lefèvre Leon l,oo. Van Keymeulen Arthur l.oo. Otte Georges l,oo.Alboom Alfons l,oo. Mangeleer Frederick l,oo. De Goor Helene l,oo. Van den Berghe Leopold l,oo. Steenhout Frans l,oo. Totaal lo,5o fr. GEERAARDSBERGEN. Motte Frans o,5o. Schailleé J. 5,00. Marginet P. 1,00. Reux Ach. 1,00. Neyrinckx Jozef l,oo. David Fr. l.oo. De Vlaminck Fr. 5.00. De Moyer Alexander i,oo. Onbekend gift 5,2o Van liet Gouden bruiloftfeest. Victor Van Der Beken 2o,oo. Heylemans lan l,oo. De Nauw G. 5,00. Dezer Week. Reuse A. l.oo. David F. l,oo. Mar ginet P. 1,00. Neirinckx J. l,oo. N1N0VE. (Van twee weken). Victor D'Hondt 2,oo. Jos. De üoyn 2,00. De Mol Prosner 2,00. Pol Van de Stoen 2.00. J. B. Van Lon- derzele 2,00. Oscar Combel 2,00. Ed- gard De Coster 2,00. Bertha De- spretz 2,00. Grysoels Alfred 2,00. D' Hondt Po- lydore 9,oo. Van Belleghem Omer 2,00. De Mol Constant 2,00. Peorlinck Alfons 2,00. Leonie De Maeseneer 2,00. F. V. Z. 2,00. Z. Sch. 2,oo. F. D. 2,oo. Buyl Leon 2,oo. Adriaens Jos. 2,00. S. J. 2,00. Dannau Jos. 5,00. Allo kameraden de kiesstrijd gaat in gang, stort uwe wekelijksche penning opdat wij over de noodige fondsen be schikken om triomfantelijk uit het strijdperk te treden. Aan de propaganda bij uwe kamera den voor Wie doet er mee IDDERGEM. VAN TWEE WEKEN. Coppons Philemon 2,00. Bogaort Corneille 2,00. Van den Broeck Constant 2,00. J. D. D. 2,00. De Koek 2,00. Meganck Jan 2,00. Buil Petrus 2,00. Buil Amandus2,00. De Schrij ver Arthur 2,00. Naamloos 2,00. DENDERLEEUW. VAN TWEE WEKEN. De Bruyn Prosper 2,00. Janssens Gme 2,00. Bockstael Leon 2,00. Bock- stael Frans 2,00. Wynant Louis 2.oo. Wynant Frans 2,00. Bockstael Renè 2,00. De Bruyn Gaston 2,00. Vernail- len René 2,00. Baeyens Gabriel 1,00. Van Wesemael Joseph 2,00. Baeyens Achillei.oo.De Polsmaeker Louis 2,00 De Bruyn Octaaf 2,00. De Bruyn t Raymond 2,00. Baeyens Joseph 2,oo. Wynant Jules 2,00. Van Mulders Philemon 2,00. DeVriese Henri 2,00. Phariseau Victor 2,00. Van Wezo- mael Camillo 2,00. Do Bruyn Ainand 2,00, Wauterecht Rufin 2,00. Seghers Joseph 2,00. Van Cotthom Edouard 2,00. Vernaillen Bernard 2,00. De Bruyn Leonard 2,00. De Luyck Clement 2,00. Van Herreweghe Jozef 2,oo. Steenhout Jozef 2,00. Van den Broeck Frans 2,00. De Bruyn Nestor 2,oo. Naamloos 2,00. Asselman Romy 2,00. Schollaort Renó 2,00. Pots Remy2,00. Steppe Frans 2,00. Guldemont Felix 2,oo. MEERBEKE. Van dor Kelen H. 1,00. Stevens L, l.oo. Ilemmerykx F. 0.50. Buyl J. o,5o. De Wintio B. o,5o. Achte- gaol A. l,oo. Van Impe G, l,oo, Hemmeryckx C. o,5o. Branckaert J. l.oo. Roeland R. l,0o. De Caluwo T. l,oo. Buyl P. o,5o. Leroy A. o,5o, Boeykens E. 1,00. D'Hondt Th. 1,00. De Backer Osc. 0,50, Ste vens A. 1,00. X. S. o,5o. Roeland J. 1,00. D'Hondt Ed. 1,00. De Coorde F. 1,00. Jacobs F". 1,00. Stevens G. 1,00. Welraevens F. 1,00, zijn zonder twijfel het purgeermiddel voor oud en jong, dat het zachtst werkt. Micfraina neemt onfeilbaar in enkele minuten alle hoofdpijn, zenuw pijn of tandpijn weg. Te verkrijgen in de APOTHEEK JULES L I E 9 E N S Burcht- straat, 31, liinovc. Aangeno men door den Ziekenbond Hulp en Troost in Nood WEEGSCHAAL VOOR KINDEREN TEN DIENSTE DER KLIENTEN. AJle personen dielijden aan doof heid, hardhoorigheid of oor suizingen, kunnen genezing be komen door de methode van de ver maarde Specialist van Parys. 36, rue du Contont'in, 36, die zonder operatie zonder schadelijke middolen 011 zon der uw werktemoeten verlaten u het gehoor zal weergeven en uw orgaan ,zal doen werken. M. ARTEGA zal gratis zijne met hode uitleggen en toepassen te Aalst den 1 Zaterdag der maand in hot Hotel St- Jean, aan de Statie. Te Sottogem, den 7 September Hotel Petit Bruxelles. Te Geeraard sbergon, 27 Augustus, Hotel Moderne. 22 Te Dendermonde, op Maandag 3o Augustus. Hotel Regent. Breukenzakkingen der maag, zakkingen der baarmoeder worden VOLKOMEN GENEZEN door methode Nicolas. Deze. vereischt geen heelkundige bewerking, geen band met rugstaai of onderriemen. een breuk die verwaarloosd wordt oj slecht opgehouden wordt door banden met rugstaai en onderriemen dat cene dergelijke breuk het grootst gevaar op levert. Indien gij uwe genezing be geert zonder heelkundige bewerking (deze moet heel dikwijls meer dan eens geschicdcnjzonier den last veroorzaakt door ban den met staal ewriemenneemt dan lijk zooveel andere personen uw toevlucht tot mijn Methode die uwe breuk zal wegnemen zonder noodlotti ge gevolgen. M. NICOLAS ex-bestuurder van het Breukgesticht te Parijs, 36,Coten- tinstraat, zal ook gratis de degelijk heid zijnermethode bewijzen van g tot •I uur, 7 e Aalstden le Zaterdagder maand (Hotel St-Jcan)aandc Statie- Te Sotlegem op Dinsdag 7 September Hotel Petit Bruxelles). Te Geeraardsbergen, 2? Augustus, Hotel Moderne. Te Dendermonde, op Maandag 3o Augustus, Hotel Reuent.

Recht en Vrijheid | 1926 | | pagina 3