Radio-tabletten IXJOHIKII). Breuklijders Geeraardsbergen E Uit Soltegem. NINOVE. Groote Openbare Meer beke. Burgerlijke stand. OVEKBOELAERE. Parlijgenooten. STRIJBPENNINO. BERICHT TE KOOP Sloven Sloven slachtoffers hunner onwetenheid r 6. Van der Smissen Henri. 7. Lorrie Charles. 8. De Waele Frans. 9. Maesschalck Alfons. 16. De Donder Ivo. 11. Kindermans Frans. Bericht aan de kameraden die op dezen lijst voorkomen. Heden Zondag 19 September, vergadering om 4 uren bij de W>. Triest om daarna tezamen een uitstap te doen. Soc. Prop. Club. 't Was Maandag avond oefeningen voor ons pompierskorpsze gingen eens de kerk die in verbeelding in brand stond blusschen, maar 't blusch- §erief was zoodanig wel onderhouden, at men onmogelijk water kon spuiten. De gemeenteraadsleden tegenwoor dig, waren allen om te meest in de weêr, maar niets hielp en zij konden hunne oefeningen staken, onder het gelach der toegestroomde bevolking. 't Ziet er hem lief uit, met onze brandweer, moest het eens branden, ze zouden met emmers water kunnen blusschen. Léfevre Leon. Verleden Dinsdag waren de bestuurle den opgekomen, om de propaganda te bespreken. Gezel Nichels van Aalst, was tegenwoordig, en ons plan i3 op gemaakt. Voor de eerste maal, zal er door de Werkliedenpartij bres geschoten wor den in ons gemeentebestuur, daar zijn we van verzekerd. Vroeger was hier geen gelegenheid om voor de socialisten te stemmen op gemeentelijk gebied 't is de eerste maal dat wij in het strijdperk treden en 'tzal zijn, om ons eene sterke vertegen woordiging te geven in den raad. GROOTE MEETING. VROUWEN EN MANNEN, in groot getal naar de meeting, op Zon dag 3 October, om 5 uren namiddag, bij Beerens Jozef, Nieuwstraat. Gezellin Leontine Matthieu, uit Aalst, zal er 't woord voeren, alsook gezel Nichels,volksvertegenwoordiger. WIE DOET ER MEE. Verschoven tot de toekomende week. Aan de allumetten- bewerkers (eters). Sinds verleden maand is er opnieuw loonsverhooging toegekend, aan al de werklieden en werksters van den Union Allumettière tot een bedrag van 7,5 0/0 op het volledig loon. Dat is hen toegekend vanaf 1 September laatstleden. Deze zaak is opgelost ge worden door de sekretarissen uit de plaatsen waar den Union fabrieken be zit met gezel Willem Hauwaert, sekre- taris der Centrale. Er is ook door den heer Hedborg beheerder afgevaardigde van den Union bijgevoegd, dat indien den Index met 29 punten voor de maand September, verhoogd er nogmaals eene loonsverhooging van 5 0/0 op de basis- loonen (genomen op 3/4 van het volle dig loon) zal bijgevoegd worden. Gedu rende de besprakingen verklaarde den heer Hedborg ook, dat indien het duurte cijfer niet met ten minste) 5o punten daalt er geen spraak zal zijn de loonen te verminderen. In eene alge- meene vergadering onzer afdeeling is dit voorstel dan ook aangenomen ge worden. Er is door ons Centraal be stuur aan al de andere fabrieken een schrijven gericht waarop wij tot heden nog geen antwoord hebben ontvangen. Indien wij in den loop der week geen antwoord ontvangen zal er door de plaatselijke sekretaris een bezoek ge bracht worden op de 'bureelen der fa brieken om te vernemen wat het ant woord is der heeren fabrikanten. Intussclien raden wij alle allumetten bewerkers (sters) aan, de propaganda te beginnen ten voordeele van onzen vakbond, tracht de nog onvereenigde arbeiders (sters) te overtuigen van het groot nut onzer syndikaten. De kameraden en werksters, welke onzen raad zullen volgen, zullen mo gen verzekerd zijn, dat zij in de toe komst nog meerdere voordeelen zul len genieten, dan zij tot hiertoe reeds genoten hebben. Daarom allen aan het werk, de han den uit de mouwen, begint aan de per soonlijke propaganda, ten voordeele van onze vakbonden, zoodoende zult Gij medehelpen aan de ontvoogding uwer eigene klasse, aan wien er nog veel verbeteringen in hunnen ellendi- gen toestand moet gebracht worden, Geen enkele Allumettenbewerker, of hij moet in onzen Vakbond, opdat wij aan de aanvallen van sommige dwaze beheerders en bestuurders onzer fabrieken met goed gevolg zouden kun nen weerstand bieden. Gedenken wij altijd de wijze spreuk van grooten Karei Marx «Arbeiders aller landen, vereenigt U en zegt daarbij dat de ontvoogding der arbeiders, hun eigen werk zijn zal. Fabriekwerker en Propagandist. Gemeente-Verkiezingen 10 October. WOENSDAG 22 SEPTEMBER, om 7 uur avonds. en tegensprekelijkeiMeeting in het Volkshuis De Redding, Geeraardsbergschestraat, 115. DAGORDE De aanstaande gemeenteverkiezingen. SPREKERS: Desiré Bouchery, Volksvertegenwoordiger en Schepen, te Mechelen Max Pateet, Mechelen en de Socialistische kandidaten. Woord en ingang vrij. Tegenspraak gewenscht. Het Partijbestuur. De fanfare De Voorwacht zal de sprekers, aan de Statie afhalen. CINEMA. Zaterdag 18 Zondag 19 en Maandag 20 September een groot buitengewoon programma Noorderbloem een aan doenlijk drama Vurige Ritpracht film De Ster uit de zwarte kat eerste, klas komiek buitengewoon I Donderdag 23 September. De ongewenschten een zeer schoone film drama met Lionel Bar- rymere en Bemoei u met Amelie een film van ophef en waarover er nog al wat zal gesproken worden. Het kind in de Storm De film waarvoor in de kunstenten toonstelling van de 1! prijs Parijs werd toegekend, toekomende Zaterdag 25 Sept. en volgende dagen elkeen zal deze film willen zien. Salammbö De film vertoond in den Opera van Parijs wordt ook in Volkscinema op doek gebracht. GEMEENTEKIESSTRIJD. Heden Zondag om 3 ure namiddag op de Brusselbaan aan het Café Wau ters, en om 4 1/2 ure op het Kruis Groote Meeting Spreker Berghman Altons Partij secretaris van Aalst. Op 25 September om 7 ure 's avonds bij Lucien Hellincks St. Pietersplaats, en om 8 ure bij Lauwaert Edmond Bind: Groote Meeting Sprekers V. d. Steen Pol en de Kan didaten. Op 20 September om 3 ure namid dag op het Hemelrijk en om 4 1/2 ure in de Valleistraat. Groote Meeting Sprekers V. d. Steen Pol en de Kan didaten. Op 2 October om 7 1/2 ure in het Volkshuis. Groote Meeting Sprekers V. d. Steen Pol en de Kan didaten. Allo Mannen en Vrouwen van Meerbeke, er op los tot het bewerken van een Socialistische zegepraal. In massa naar deze belangrijke Meetings. Rond de Gemeente» verkiezingen. Maandag 1. 1. verscheen in La Li bre Belgique de lijst der katholieke kandidaten. Aan het hoofd de heer Burgemeester Flamant. De sympathieke heer Brood- coorens (11a het gegeven bombast-ont slag van Gustaaf Flamant) aangewezen als de leider der katholieke partij en hoold van de lijst, ligt dus met zijne vrienden in de hand. Het schijnt dat er al wat geharrewar is in de katho lieke partij over de samenstelling der lijst en men vertelt, dat er reeds terug wijzigingen zouden aan gebracht wor den. Fern. Van Nieuwenhove, gewe zen-volksvertegenwoordiger, dewelke men op de twaalfde plaats heeft ge drongen, zou zich reeds terug getrok ken hebben. Er is zelfs spraak van eene tweede katholieke lijst, de ontevredenen wij denken dat het zal gaan zooals in het lied Zij dronken een glas en alles bleef zooals het was en wij voorzien dat er maar een katholieke lijst zal zijn, want al die zoogezegde onafhankelijke mannen in de katholieke partij, zullen wel gedwongen worden heel zoetjes en braaf te zijn, en zich maar te onder werpen hebben aan den heer Flamant, die hen nu toch bewezen heeft, dat in de katholieke partij de geldmacht toch nog wel iets van tel is, zoo zij niet alles overheerscht. Bij de liberalen nieuw gezeur, een groepje malkontenten heb ben een petitie bij het bestuur inge diend, 0111 de vernietiging van den Poll te vragen. De persoonlijke ambitie speelt daar nog al eene rol. 't Is kenmerkerd hoe in de burgerpartijen, persoonlijke ei genliefde, op den voorgrond komt en er weinig over 't algemeen belang ge sproken wordt. En bij Fronters of Vlaamsche Natio nalisten, de echte onvervalschte demo- kraten, zooals zij zich zelf noemen, is er spraak de lijst, dewelke men opgesteld had terug in te trekken, en zich te on derwerpen aan de groote katholieke bazen; zoo beweeren in de stad som mige personen, die ingewijd zijn in de geheimen van de katholieken en van de frontpartij. De heer Flamant, de onverbiddelijke vijand van de fronters, die vaderlandsloozen, volgens zijne opvatting, heeft een onderhoud gehad met Bert D'Haese,bij der. heer apothe ker Steppè, om aan de frontpartij voor te stellen, samen te strijden tegen het socialistisch gevaar, en daar neeft de heer Burgemeester zelfs beloofd aan de fronters een plaats van Schepen af te staan, ingeval eene meerderheid be komen wordt van katholieken en fron ters samen op één lijst verkozen. Bert, die onzen Burgemeester vroe ger heeft afgeschilderd voor een ultra- reactionnaar, een franskiljon, voor ie mand die veel meer geld heeft dan verstand, zou wel aan zijne partijge- nooten, die pil, vervaardigd met de hulp van een apotheker, willen te slik ken geven, zoo zeggen ten minste sommige katholieken. Er wordt ook gezegd dat in alle geval er geen spraak meer zal zijn van een lijst der frontpartij, en de fronters toch zouden hunne stem aan de katho lieke lijst verleenen. Wij zullen afwach ten wat onze fiere vlaamsche strijders zullen doen, of zij bukken zullen voor de heer Flamant, die hier ook toch een bewijs geleverd heeft van fiere manne lijkheid door voetstappen aan te wenden tot deze mannen, de welke hij en zijne vrienden bijna dage lijks en bij elke gelegenheid in zijn blad uitmaakt, voor vernietigers van ons geliefd België, waarvoor hij steeds zooveel heeft overgehad, waarvoor hij alles heeft gegeven of ZOU geven. In tusschentijd zetten wij socialisten onze propaganda voort, wij weten wat wij willen er is geen kwestie van personen bij ons, er is een programma, het algemeen belang van gansch de bevolking en op 10 Okto ber zal ook de Socialistische lijst een triomfantelijke meerderheid behalen. Cinema. Heden Zondag 19 en Maandag 20 September Een Kind in den storm aandoenlijk drama film voor dewelke de eerste prijs werd toegekend in de kunsttentoonstelling van Parijs. De Witte Merel een luimige komedie. Dus twee bijzondere filmen van 't seizoen. Salammbö. De film dewelke vertoond werd in de Groote Opera te Parijs. Inscenee- ring van Pierre Marodan naar het be roemd meesterwerk van Gustave Flau bert. Vertolking Jaenne de Balzac, Henri Baudin, Rolla Norman enz. Een film naar het oordeel van vele kenners alles overtreft tot hiertoe in dien aard voortgebracht. Gezien de groote waarde van dezen film vertoo ningen Woensdag 21 en Donderdag 23 September. Doublepatte en Patachon. Zondag 26 Maandag 27 September, een der laatste filmen van de twee wereldvermaarde komieken Double patte en Patachon acrobaten een lachsucces. In 'I kopt. Moederliefde La Flamme een film zonder weerga. HUWELIJKEN. Paul De ClecqNieuwstraat en Ber tha Van den Hove, Brugstr. Jacob Tack, Gentschestr. en Maria Chris- tiaens, Oudenbergstr. GEBOORTEN. Maria-Josée De pessemier, Adamstr. Eliane Van Hoorde, Kollegiestr. Karei Clement, Duivenstr. Roger Moreels, Oudeu Steenweg Urbain Leuraert, id. Romain Eggemont, Warande. OVERL1JDENS Guilllaume Moesens 77 j. Wed. Ma ria Theresia Van Hoorde Lucien Da- neels 2 1/' m. Baulaerstr. Kamiel Brodelet 56 j. man Hortense Verstiche- len, Nieuwe Baan Albert Bruylandt 1 1/2 j. Gasthuisstr. Willy Fostier 3 j. Steenstr. WIJ STRIJDEN I Ja wij strijden, niet met een volledi ge lijst zooals wij het zouden gewild hebben, dus met een onvolledige lijst. Verschillige feiten zijn daar de oor zaak van, en wij moeten het bekennen, daarvan liggen de meeste aan de wer kende klasse zelf. Vooreerst de onverschilligheid aan gemeentepolitiek. Dan de invloed der grondbezitters, geldschieters en ande ren welke van hun macht misbruik ma ken om andersdenkenden aan banden te leggen. En derdens (laat het ons maar bekennen) den weinigen durf van sommigen, die zich partijgenoot of so cialist noemen. Ziedaar waarbij het komt dat wij nog maar met een onvol ledige lijst voor den dag komen. Van hetlgemeente-programma waar mede wij in 1921 ten strijde zijn getrok ken, zijn reeds verschillige punten ver wezenlijkt, doordat onze tegenstre vers de noodzakelijkheid er moeten van inzien hebben en dus GEDWON GEN zijn geworden deze uit te voeren. Ons programma blijven wij getrouw- tot wanneer het ten volle zal verwe zen tlijkt zijn Onderwijs, Openbaar Nut en Ge zondheid, Uitbreiding eu Verbetering onzer Gemeente in alle opzichten, ten voordeele onzer werkersbevolking enz. Aan onze werkersbevolking nu te zorgen dat wij onze vertegenwoordi ging in den gemeenteraad dubbel ver sterken door ons te helpen en te steu, nen in onze propaganda. Werklieden Gesyndikeerden 1 Vrij zinnigen Aan U ons te steunen in On zen Strijd De Socialistische Propaganda-Club, Os. De Vlaminck. Voor Uwe GROVE en NOOTJES KOLEN' (kcrrekes) wendt u lot gezel Allans Peepllnck (Pouilleker.) I TWIJNDERSWEG, 14, 1 (Schramouilekets) NINOVE. De matigste prijzen en verzekerd gewicht. In magazijn 0,25 fr. be- terkoop ais te huis gebracht. AALST. Overdrachti365.67 fr. Gezongen door D'Haens in de Wijk- club Jan Volders 4,00. Gezongen door Aug. De Schutter in Audegem 6,15. Gezongen door D'Haens, en rondgehaald door Adolf Camu in de Wijkclub Jan Volders 5,00. Omdat de Viezen met zijne vrouw naar Heyst hebben geweest 0,50. En omdat de Wasser Polisy met de kiel werd ge haald met zijne ticqué 0,60. Gezongen door Benoit Moyersoen bij De Neve Omer 2,55. Gezongen door den Hol lander die met zijn mossels komt 5,00. Voor 't schoon zingen van Therese Cornand o,60. Omdat hij alle Dinsda- en los is nog 0,25. Rondgehaald op e Vergadering van den Vrouwen bond 26,o4. Louis Merckx, spoorweg machinist 5,oo. VOOR DE GEMEENTEKIEZ1NG egeven door de Wijkclub Josse ichels 5o,oo. Wijkclub «Jan Volders» 75,oo. Berghman Alfons 5o,oo. Onbe kend 100.00.Wijkclub «Cesar De Paepe» 75,oo. Eeman Petrus 10,00. Totaal 414,49. NIEUWERKERKEN. Zaterdag was onze Vriend De Bruyne uit Denderleeuw, komen eene verga dering houden met de Staatsarbeiders. Onze vriend Van Vaerenbergh, zong een lied na de vergadering van Rijke Luiaardsbende, en er wierd rondge haald, de som van 24,75. Ninove. VOOR HET MUZIEK. Uit Detroit Amerika op een gezellig samen zijn bij de Vrienden Omer vander Straeten-Van der Haegen, na het zingen van een lied door Maria vander Haegen Gottemans R. 1,60 d. Van der Straeten Omer 1 d. Free Van der Straeten 1 d. De Cooning Joannes 1 d. De Smedt Frans 1 d. Roelandt Frans 1 d. Stichelmans Al fred J d. Van op den Bosch Modest i/2 d. te zamen 9.60 dolars of 300 frank in belgisch geld. Tot steun onze Socialistische Fanfare en rondgehaald op het konijnenfeestbij Leon Van Laethem 11,30 fr. Omdat Vic- torine met een konijnepoot danste geeft Frans o,5o. Omdat De Coorde er mede lachte en zelf de poot droeg 0,25. Gezongen door Leon V. Laethem en rondgehaald door De Coorde Frans 11,10. Omdat De Coorde zegtmij niet en hij ze als staart droeg geeft Ri chard l,oo. Omdat Alice nadien de kodde droeg geeft Victorine 0,50 voor het wellukken van de kodden geeft Madelene Maria en Nette l,5o niet leesbaar o,5o J an geeft nog o,5o. Omdat F'rans zich kwaad maakte in den ge- maakten toon o.5o. Omdat Jan zegt o ma Fierre en hij zelf de kodde droeg o,5o. Omdat Jan zijne muls met de klip naar achter staat, geeft Malvine 0,5o. Omdat Malvine, F'rans een kodde hing, terwijl hij rond ging 0,50. Om dat het weer een komjnenpot was, geeft Jan 0,50. Omdat Vader Jan zoo fier is op zijne dochter 0,50. Omdat zij zoo schoon de passie kan doen, geeft Jan 0,50. Gezongen door Leon Van Laethem bij de Coorman Henrv, en rondgehaald door De Coorde Frans 6,50. Gezongen door Charles De Coo- man en rondgehaald door de Caluwé Th. 3,20. Gezongen door Boeykens Ed. en rondgehaald door Van der Tae- len Cyriel 5,15 Door Schiettecatte 3,00. Gezongen door Charles De Coo- man bij Frans Hemmeryckx 5,30. Totaal 345,00. Bij Prosper BLANCKAERT, voor uwe gemaakte Pardessu's, wendt U bij tijds naar het huis, aan prijzen van verleden jaar. Leopoldstraal, S3. Een zeer goede Piano gekruiste koorden (Amerikaansch merk) by De Bruyne Frans, LEDEBAAN, 82, AALST. HUIS VAN VERTROUWEN. Stoven in alle modellen. Eigen werk. Concurrentie onmogelijk. KOMT ZIEN I TH. VERHULST, Arbeidstraat, 14, AALST. zijn zonder twijfel het purgeermiddel voor oud en jong, dat het zachtst werkt. Migraina neemt onfeilbaar in enkele minuten alle hoofdpijn, zenuw pijn of tandpijn weg. Te verkrijgen in de APOTHEEK JULES LI E V E N S Burcht- atraat, 31, Ninove. Aangeno men door den Ziekenbond Hulp en Troost in Nood WEEGSCHAAL VOOR KINDEREN TEN DIENSTE DER KLIENTEN. Proef eens de lekkere BOT EU SPECULOOS der bakkerij DE TOEKOMST te Denderleeuw.Ze is- waai lyk fijn Alle personen dieljjden aan doof heidj hardhoorigheid of oor suizingen, kunnen genezing be komen door de methode van de ver- maardo Specialist van Parijs. 36, rue du Coutentin, 36, die zonder operatie zonder schadelijke middelen en zon der uw werktemoeten verlaten u het gehoor zal weergeven en uw orgaan zal doen werken. M. ARTEGA zal gratis zjjne met hode uitloggen en toepassen te Aalst den 1 Zaterdag der maand in het Hotel St- Jean, aan de Statie. Te Sottegem, don 5 Oktober Holel Petit Bruxelles. Te Geeraardsbergen, 24 September Hotel Moderne. 22 Te Dendermonde, op Maandag 2o September, Hotel Regent. Breuken, zakkingen der maag, zakkingen der baarmoeder worden VOLKOMEN GENEZEN door methode Nicolas. Deze vereischt geen heelkundige bewerking, geen band met rugstaai of onderriemen. een breuk die verwaarloosd wordt oj slecht opgehouden wordt door banden met rugstaai en onderriemen dat eene dergelijke breuk het grootst gevaar op levert Indien gij uwe genezing be geert zonder heelkundige bewerking (deze moet heel dikwijls meet dan eens geschiedenjzonderden last veroorzaakt door banden met staalenriemen,neemt dan lijk zooveel andere personen, uw toevlucht tot mijn Methode die uwe breuk zal wegnemen zonder noodlotti ge gevolgen. M. NICOLAS ex-bestuurder van het Breukgestichl te Parijs, 36,Coten- tinstraat, zal ook gtahs de degelijk heid zijner methode bewijzen van g tot duur. Te Aalst, den l' Zaterdagder maand (Hotel St-feanjaande Static Te Sottegem op Dinsdag 6 October, Hotel Petit Bruxelles). Te Geeraardsbergen, si September Hotel Moderne. Te Dendermonde, op Maandag 20 September Hotel Regent.

Recht en Vrijheid | 1926 | | pagina 3