Hardi, Mannen en Vrouwen er op los Socialistisch weekblad voor het Arrondissement Aalst. De uitslagen der Kiezing. Mijn Hoekje. Weg met de ReactieLeve de Demokratie |a, ïoor wie nu stemmen AALST" 23e Jaar N° 40. Prijs per nummer 20 centiemen 3 October 1926. Annoncen Zondag a s wordt den grooten slag geslagen. Allen gedopt van SOCIALISTISCHE LIJSTEN. boven aan de kop der Al de kameraden der verschillende plaatsen van ons arrondisse ment, worden verzocht zoo spoedig mogelijk de uitslagen bekend tema ken. PER TELEGRAM aan het adres Nichels, Hand in Hand Aalst. PER TELEFOON, AALST 872. Aan onze vrienden. Kiezers en Kiezeressen 1 llofslade 1 Soltegcm 1 Welle 1 Meire 1 Erembodegem 1 Onkerzele I Overboulaere 1 Gijsegem 2 Lede 2 Meerbeke 2 Grootenbei ge 2 Geeraardsbergen 3 Denderleeuw 3 Nederboulaere 3 Nieuwerkerken 3 Jddergem 3 3 Liedekerke Aalst Ninove Goed nieuws voor de Duiven liefhebbers Waar blijft M. Moyersoen 't Is ine gelijk. Hel onderwijzend persooncr 1 Waar gebeurd Het sch(jnt eene, min of meer gewoonte te worden. Wat 't Welk 1 Wel dat de eigenaars hunne huurders of pachters trachten de belastingen op hun hals te werpen. Do wet zegt het uitdrukkelijk dat de oigenaars zelf hunne be lastingen te dragen hebben en toch gaan er weinige dagen voor bij, of we ontvangen het bezoek van huurders of paohters op ons inlichtingsbureel, met een bela sting billet hen door de ontvanger der belastingen gezonden, op last van hun eigenaar. We zeggen op last van den eigenaar, want zonder dit, gaat het belasting billet naar het adres van den oigenaar zelf. omdat zulks de wet het gebiedt. Het is voor den Ontvanger om het even van wie hjj de centen ontvangt en hierom voldoet hij gemakkelijk aan do vraag van den eigenaar 't is te zeggen, het belastingbillet aan huurders ol pachters te zenden. Zulks is enkel oen pogen van de eigenaar, om de lasten die op hem drukken door een ander te doen dragen. Vele huurders hebben schrik; er is nog altijd grooten woning nood, en met dien schrik be zield, zijn er vele huurders die zich laten vangen en toch betalen dat wat den eigenaar aan den Staat verschuldigd is. Wij zeggen hen uitdrukkelijk dat zulks niet verplichtend is en hunne weigering to betalen, geen feit in 't leven roept, om hen te te doen verhuizen. Het is jammer, dat wanneer de socialisten al het mogelijke doen. om eene wette doen stem men, do lasten op de eigenaars leggende, dat dan de huurders van die wet geen gebruik maken en hunne centen uit hun zak laten trommelen. Elk zijn EIGEN lasten betalen, moet het ordewoord wezen. De huurders hebben al EIGENE las ten genoeg te dragen, dat ze deze van de huisjesmelkers nog niet moeten bjj nemen, dat zegt u Friederik. HIST TSiJHEID Rechterlijke annoncen 4 fr. per regel op 1* en 2° bladzijde. 2 fr. op 3' en 4' bladzijde. Reklamen volgens overeenkomst. Alle briefwisselingen moeten elke week vóór Woensdagavond, 8 ure, ingezonden worden. Ongeteekende brieven worden niet opgenomen. Beriohten over werkstakingen en grieven moe ten door de Vakbonden goedgekeurd zijn. UITGEEFSTER SAM. MAATSCHAPPIJ «HET RECHT Lokaal HAND IN HAND», Molendries, Aalst. BEHEERDER-AFGEVAARDIGDE ALFRED NICHELS. REDACTIE ADMINISTRATIE Lokaal Hand in Hand», Molendries, 11, AALST ABONNEMENTSPRIJS 3 maanden fr. 3,00 6 5,50 1 jaar 10.00 BUITEN RELGIE. jaar ft. 17,50 Men abonneert zich op alle postbüreelen. 't Is kiezing. 't Zijn allen goei. Elk heeft om te best gewerkt, al 's partijen vragen uwe stem. I Er is keus met de vleet. En 't is toch verwonderlijk. Do burgerspartijen die ons volk iltijd in een poel van ellende hebben fehouden, komen nu af, en vragen «n dit zeilde volk voor hen te stem- hen Dat is durven. I 't Waren katholieken en liberalen, lie ons volk hun stemrecht weiger en. I 't Waren zij, die ons deden wer- len, van 's morgens 6 tot 's avonds luren. I 't Waren zij, die ons voor dergelij- jen langen werkdag, een ellendig Waan bezorgden. I Voor onze oudjes was er geen pen- jioen Hoogstraeten en Merxplas, •as het oorde der bedelaars, waar >ze ouderlingen opgesloten wier- jen. lOnze kinderen, wierden van 10. 9, |en zelfs van öjaarnaar 't fabriek lesleurd, en menigeen was soms jerminkt als het nog op de school- lanken hadt moeten zitten. (Onderwijs voor het arbeidende lolk, was er niet noodig, drt was feggelegd voor de burgerskinderon. I En die tijden zijn nu gelukkig ach- den rug, dank aan wie [Dank aan de Socialisten, die een nvergetelijken strijd hebben ge kierd, om die wantoestanden te doen Icrdwijnen en stuk voor stuk, den leinigeu welstand dat ons volk nu jezit, aan do burgerspartijen te ont- likken. En tocli zijn zij schaamteloos ge- joeg, om aan dal zelfde vólk te vra- voor ben te stemmen iNeen, arbeiders, neen werkors- |rouwen, dat nooit, want Ge zoudt i nagedachtenis bevlekken, van die btelbare strijders, die hun leven febben geofferd om het volk te bren- lon, daar waar het heden is. |En toch hebben die burgerspartjj- i nog liandlangerss |Het zijn die werklieden, die zich liberaal en Christen demooraat noe- len, die opkomen, om de werklie Ion te verdeelen, en aldus het spel ir rijke menschen spelen, liet spel la dezen die ons eeuwig hebben fcrdrukt. [Neen, al wie als werkman, als ar- tider, als kleinen burger, als land- luwer, liet hart op do rechte plaats faagt, zal nooit vergeten, welk een kldenstrijd de socialistische partij eft gestreden, om het volk zijne chten te veroveren, waarop het den fier is. INeen Zondag 10 October, zijn we (len erkentelijk aan de Socialisti- he pariii. [Zondag stemmen we voor de (ARE werkerskandidaten, die hun- |n kamp voor de veredeling en leer welstand voor ons volk voort- jtten. |Rood is Zondag troef. NICHELS Alfred. Niet vergeten, daar waar onze vrienden strijd voeren ons de na men van al hunne kandidaten te willen zenden, aan Gezel NIC HELS ALFRED lokaal Hand in Hand Aalst. Nog slechts een week scheidt ons van de kiezing Vol geestdrift ter stembus een laatste woord tot uwe vrienden en kennissen gesproken, om de socialistische lijsten triomfantelijk uit de stejnbus te doen l*>men. Men stemt voor de. socialisten onder Nummer Zondag lo October groote monster- prijskamp met de duiven op de stad Weerdt U Alleen de liefhebbers, die de stad be wonen en 21 jaar oud zijn, mogen er aan deelnemen. De duiven zullen gelost worden om 8 ure stipt. De eerste duiven zullen rond 5 ure gekend zijn. In die prijskamp zijn er duiven van alle rassen die meevliegen. Dompers koters 1 Blauwe pauwsteerten Groene verbastaardeerde te laat komers. Roode snelvliegers, zuiver ras Er ligt veel geld en er zijn ook vele weddingen. Daar de roode duivers en duivin- nekens op den top staan en bijzonder goed gepreufd hebben, zijn wij verze kerd den Heeft, Scherreweg en al de groote Poelen weg te halen, en Maan dag rl October worden de kampioenen met trommel en muziek ingehaald. Elk zegge het voort N. B. Wel verstaan, dat enkel eer lijke duivenliefhebbers mogen mede kampen. met de feiten en bewijzen van de geld verspillingen door Nichels gedaan Hij zal er niet meè oor den dag ko men, omdat er geene zijn. Waar blijven M. Moyersoen en M. De Neve, met hunne feiten, met hunne EIGENE werking, door hun vernuft en verstand gevonden, om de begroo ting van 1926 m evenwicht te brengen? Is het een bewijs van vernuft en ver stand, als de belastingen het eene jaar ö22,ooo franken MEER opbrengen dan het vorige jaar? Is het dank aan BUITENGEWONE bekwaamheid, als men eene som van l,Mo,ooo Iranken ontvangt, gelden die de vroegere Schepen van Finantieën hadt moeten kunnen inkasseeren Voelt Ge geene schaamte, Mijne Heeren, als Ge dank dit gelukkig toe val rond komt, met inkomsten en uit gaven, dan te boffen op Uwe vinding rijkheid Voor menschen die den schijn willen aannemen, ver verheven te zijn boven anderen, ls het natuurlijk niet aange naam, als die wetenschap en kennis zich ontleedt in een gelukkig toeval Werkjongens, bedanken toch in alle geval, voor dergelijken bluf, en zouden beschaamd zijn, zich in dergelijken zin te uiten. Wat Wel, wie er Zondag toeko mende, zal zegepralend uit de stembus komen. Ongelukkigen 1 't Is dus voor u om 't even, wie de stad bestuurd Het gaat u dus niet aan, of er bij werkeloosheid, hulp verleend wordt door de stad, aan dezen die gebrek lijden, zonder dat zij er eenigzins schuld aan hebben 'tis u onverschillig, of het de vrien den zijn van de Volksstem die de meesters worden van de stad. De Volksstem die destijds schreef, dat de werkloozen luiaards waren, die gin gen doppen, met gouden ringen aan hun vingers 1... Zijt Ge dan vergeten, dat op aan dringen van de socialisten, voor de wintermaanden eene som van üo dui zend franken is gestemd, om een bijleg aan de crisislijders te kunnen verschaf fen? En dit alles gaat u niet aan Weet ge dan niet, dat de socialisten onlangs in den gemeenteraad voorge steld hebben, de lasten op liet kada straal inkomen, die nu moeten betaald worden door de huurders te doen beta len door de eigenaars 't Was in die zitting, dat de socialisten de zitting verlieten, omdat M. Moyer soen weigerde hun voorstel ter stem ming te leggen. En noch Groenkruisers, noch fron- ters, lieten een woord van protest hoo- ren. Neen, beste'lezer oflezeres, uwe be- langen worden best gediend door de socialisten, en hierom stemt ge op 10 October voor N. 4. zal zich heel goed herinneren, als ze jaarlijks 900 franken duurtetoeslag van de stad ontvangen, dat dit dank is, aan onze socialistische vrienden, die als ze in 't Schepen college waren, die zaak Ionmiddelijk oplosten. En nogthans z'hadden het zoolang gevraagd, toen katholieken, liberalen en fronters liet Schepen college vorm den!.... Aan dergelijke daden leert men zijne vrienden kennen. Ziehier een geestig geval, dat ons door een commère is verteld gewor den. In de St-Gudulaschool (Driesleutel- straat), moest er verleden Zondag na middag, een groote meeting plaats hebben der katholieken, voor AL de vrouwen. De heeren Moyersoen, Callebaut, Placide De Winter enz., moesten er spreken. Dus ging het iets grootsch zijn Ja, zegde de commère, want er waren bnefkens uitgedeeld en huisbezoek ge daan, langs hier en daar wat in de hand .gemoffeld, en 'k wilde het nu eens zien zegde ze, of de katholieken de macht zouden blijven behouden. God zeemenis toch 1 een mirakel. Er waren er zooveel opgekomen, dat de sprekers hun mond niet moesten open doen. Zoodat zij al drupneuzen onverrichter zake terug weg gingen. E11 ik telde ze en... vrouwen, kinde ren, sprekers al den tra lala, 12in ge tal 1 1 De commère zegde ook nog, dat M. Moyersoen zoo beschaamd was 1

Recht en Vrijheid | 1926 | | pagina 1