Abdijsiroop üÉP^if Radio-tabletlen DOOIHIill). Breuklijders Geeraardsbergen Na de Kiezing. De Uilslag, Burgerlijke stand Uit Scheuilelbeke. Sloven Sloven STRIJ DPENNING Partijgenooten. slachtoffers hunner onwetenheid Redder der longen TE KOOP Gasmotor Maiiappc BERICHT. catArrha onze fanfare eeu uitstap gedaan werd door de verschillende straten der stad onder het spelen var., splinter nieuwe prachtige parredoubles, waar wij veel bijval mede Oogsten. Ee kiezing is nu achter den rug. Thans nu de koppen niet meer zijn verhit door den strijd, is het noodig eens gansch deze kiescampanje te overzien en overwegen. Zeggen wij het maar voorts, onze partij bekwam niet AL de stemmen waarop zij RECHT had dit wil daarom nu niet zeggen, dat de uitslag dezer kiezing voor ons niet bevredigend was, in tegendeel. In welke voorwaarden werdt de strijd aangegaan In de voor ons meest nadeelige voorwaarden. Wij hadden immers sinds 5 jaren op ons al de VERANTWOORDELIJKHEID, van het gemeentebestuur, wij hadden dit bestuur overgenomen in ae meest moeilijke omstandigheden, wij zijn dan ook in de onmogelijkheid geweest te voldoen, aan AL de verzuchtingen van ons volk. Dit heeft natuurlijk onze tegenstrevers evenals onze bondge- nooten van gister, gelegenheid ge geven een geest van ontevredenheid in onze rangen te zaaien. Verschillige kameraden begrepen niet al het ge vaar dat er was, door dezen geest te- voeden en zelf aan te hitsen. Wat er fataal moest gebeuren, is gebeurd. Een dwaas-want dwaas is hij, die er aan denken durft onze partij in twee te scheuren, zou tegenover ons strijd te voeren. Met veel sukses heeft de partij dezen aanval afgeslagen de suk kelaar bekomt, och arme, 51 stemmen. En dan de kiesstrijd zelve. De Kleri kalen, hadden al opgetrommeld wat ze eenigzins konden, 't was de eene aanval op den andere, en zij schreven het reeds als een onweerstaanbare vloed zouden ze het stadhuis overrom pelen en er de kartelmannen afvagen. Zij speelden al hnnne troef, zelfs de schoone ziel van het kind, werdt er bijgesleurd, hun inzit was bijna uit sluitend gericht tegen het officieel onderwijs devuilste verdachtmakingen ontbraken ook geenszins de uitslag is voor hen, eene verplettering geweest, zij verliezen een mandaat ten bate der liberale partij. En de liberalen dan Opgehitst door de aanmatigende de andere Heeren Katholieken, die op den burgemee sterssjerp loerden hebben ook zij alles in het werk gesteld. Hun kiesstrijd tegenover onze partij, is ronduit ge zegd eerlijker gevoerd dan deze der klerikalen, wat niet belet, dat wij er moeten bijvoegen, dat stemmenkoo- perij op groote schaal is gebeurd, dat was overigens te bemerken, voor wie een weinig op de hoogte was. De uit slag is er nu, 4 Liberalen, 4 Katho lieken, 3 Socialisten. Hoe zal het Schepencollege samengesteld worden Daarover zal onze partijvergadering be slissen welke eerstdaags saamgeroepen wordt. Pol Van de Steen. LOONSVERHOOGING. Verleden week hadden de afge vaardigden onzer Centrale, een on derhoud met den heer Hedborg, be heerder afgevaardigde van den Uni on (Trust). Er werd overeengekomen opnieuw eene loonsverhooging toe te kennen van 5 0/0 op het basisloon 3 vierden van het loon welke ver diend werd voor den x September. Deze loonsverhooging wordt van kracht van op 1 October laatstleden. De werklieden van den Union-AUu- mettière hebbeu dus op eene maand 15 0/0 verhooging op het basisloon gekregen, welko 11 0/0 op hot globale loon beteekent. Dat is zeer aanmoedigend voor deze arbeiders (sters) en moet voor hen oen spoorslag zijn propaganda te maken, ten voordeele van onze vakbonden, waar altijd de belangen der leden op de volledigste wijze worden verdedigd. Van heden af allen aan het werk, opdat op de korst mogfilijkon tijd geen enkele onvereenigde meer worde aangetrof fen in do fabrieken van den trust. Eendracht maakt macht, moet het ordewoord zijn Propagandist. Arbeiders vrouweni koopt ai uw brood en kruideniers waren in de Samenwerking, waar Gij zeker zijt, altijd waren te hebben van de allerbeste hoedanigheid, aan de laagst mogelijke prljzen.J Het is de allereerste plicbt van een bewust socialist deel te makeu van het Syndikaat en Ziekenbond, maar tevens goede verbruiker te zijn van de coöperatief. Door alle waren te koopen in uwe coöperatieve instellingen, zult Gij in staat zijn morgen, nevens uwe doo ""j peratieven van verbruik ook Uwe coöperatieven van voortbrengst te bezitten, welk onze redding met zich zal voeren. CINEMA. Zaterdag 16, Zondag 17 en Maan dag 18 October. De drang naar bet goud bet meesterwerk vau Charley Chaplin !ez5l vooraf "De vreemdeling» met Dustin Farnum. :iOj ka lk! Donderdag 31 October. «Kunstenaarsziel» een film zon der gelijke met Nicolas Koline, de welke iedereen zooveel beeft bewon der i in De Charmante Prins en daarbij De tragische Ba* Een extra programma. Ypepen. De oorlog van I9U 1918 met zijn gruwelen, een der kostelijkste fil men ooit vervaardigd, wordt ver toond, Zaterdag 33, Zoudag 24 en Maandag 25 October. De Volkscine ma doet eene groote opoffering om dezen film aan de Cinema-liefhebbers te laten zien. Vrienden, zeg het voorts, en zorgt voor een groote toe loop. Niets dan groote filmen worden in de Volkscinema «De Red ding» op doek gebracht. Weet ge dat De straat zonder vreugd ejui film is, dewelke in Parijs, in smo galavertooningen vertoond is ge weest De uitslag van Zondag 1.1. is geweest zooals wij hem verwacht hadden, maar mag niet te min eene schitterende overwinning ge noemd worden, gezien de moei lijke omstandigheden, waarin de socialistische partij dezen kiesstrijd te voeren had. Alle tegenslagen en de moeilijke periode, die ons land op dit oogenblik doorleeft werden tegen ons uitgebuit. Het duur leven, de werkeloosheid alles was de schuld van sociali sten!. Maar onze arbeiders hebben be wezen te begrijpen dat de be narde toestand, dewelke wij be leven het gevolg is van den moorddadiger! oorlog, ze'f een ge volg van de kapitalistische maat schappij. De meerderheid op het stadhuis is aan ons, het is eene zware verantwoordelijkheid, maar wij nemen ze op en zullen met de medehulp van alle partijge nooten toonen, dat de arbeiders in staat zijn even goed de stad te bestureD, als zij hunne organi satiën tot bloei brachtten. Op eene deftige wijze hebben wij den strijd gevoerd wij heb ben in onze tegenstrevers geene personen gezien, wij hebben ons programma voorop gesteld en de verge ijkenis gemaakt tusschen de tijden van vroeger, toen de kat holieken alleenheerschers waren, en de tijden van nu waarop de socialistische partij eene macht is geworden en haren invloed heeft doen gelden in de verschillen de besturen. Ons volk heeft begrepen, in kalmte hebben we den strijd ge voerd, met d ze kalmte eigen aan mannen, die strijden voor het Recht en zeker zijn van de toe komst. Hier de vreugde beschrijven, dewelke heerschte toen de tal rijke aanwezigen in het Volkshuis onze overwinning .vernamen, is onmogelijk. Oude partijgenooten, vau dis mannen die de harde jaren van strijd hebben gekend, weenden van blijdschap, welke zelfvoldoe ning voor deze strijders als zij de vruchten van hun jarenlange strijd te kunnen beschouwen. Wij kunnen niet nalaten eeD woord van dank te sturen aan allen die meégtholpen hebben aan de propaganda in deze kiesstrijd, aan onze muziekanten der fanfaren, en aan de onvermoeibare Lustige vriendeu, steeds op de bres, ook aan deze ongekende werkers, die bij elke gelegenheid hunne werk zusters en broeders hebben aan gewakkerd om hun plicht te doen. Wij hebben het rechteentriomf- kreet te slaken, en geestdriftig hebben dus onze vrouwen en man nen geleest. Maar wat het meest trof, was wel die spontane betoo ging der ouderlingen van het hos pice en het ontroerde te zien hoe deze goede menschen hunnen vriend E. Collijns waardeeren, en deze dankbetuiging is ook het beste antwoord aan onze tegen strevers. En nu vrouwen, mannen, op onze lauweren niet slapen, terug aan t werk. Gij, propagan disten, die gewerkt hebt aan de overwinning, met dezelfde energie moet gij werken om uwe syndi- katen te versterken, om uwen ziekenbond machtiger te maken, om uwe coöperatie uitbreiding te geven. Niet gerust vooraleer in elk werkersgezin de bladen Vooruit en Recht en Vrijheid gelezen worden. Het is niet voldoende socialist te stemmen, men moet socialist denken en voelen, en dan zijn wij onoverwinbaar. Wie zal Burgemeester zijn Zondag morgend hebben de katholieken van uit een vliegma- chien briefjes over de stad ver spreid, om aan het kiezerskorps te vragen Wie zal Burgemeester zijn. Het kiezerskorps heeft geant woord zonder twijfelen Niet meer Flamant Zou men niet zeggen. Sommige onzer tegenstrevers, om hun spijt te verbergen, trachten te spotten met onze verkozenen. Dat zij zich gerust stellen, wij nemen al hun flauwen praat niet ernstig op, en zullen toonen ons eigen weg te kunnen gaan, en han delen in 't belang onzer geliefde stad. CINEMA. Heden Zondag 17 en Maandag 18 October. Drie broeders met Art Accord. Hef meisje der wildernis» met Ner- man Kerry en Ruth Miller, twee ar- tisten uit Notre-Dames de Paris. Peggy komiek. Woensdag 20 en Donderdag 21 Oc tober. De groote film Monte-Carlo 10 deelen, met Betty Balfour en eeD schaar der grootste kunstenaars. 4 weken groot succès in den eersten rang Cinema Marivaux, te Brussel La Tuée vers l'or De drang naar 't goud Het meesterwerk van Charley Chaplin wordt in de Volkscinem'a vertoond, Zaterdag 23, Zodag 24 en Maandag 25 October. >- Quo Vadis Eeu nieuwe film met Emiel Jan- uings, en do groote kunstenai-es zoo zeer bewonderd in Messoline, Woens dag 27 en Donderdag 28 October. La Gloire De Roem De prachtigste film van 't seizoen. Een boeiende episode uit het leven van Napoleon. HUWELIJKEN. Georges Temmerman Audenaersche poort en Maria Surdiacourt Pateelstr. Gustaal De Lauw Buizemont en Julia Rogier Pateelstr. GEBOORTEN. Julia Van Lierde Lessenschestraat Maria De Clercq Pateelstr. Adele Goven Lessenschesti OVERLIJDENS Maria Maegerman 58 j. vrouw Ka- miel Matthijs Hueneghemstr. Denise De Nauw 1 j. Edingschestr. Maria Brodelet 8 dagen Hospitaal Maria De Vos 88 j, Wed. Henri Vander Poorten Hospitaal. In onze gemeente bracht de stem ming ons 3 socialisten en katho lieken op twee verschillende Hjsten. Rechtuit gezegd, we hadden beter verwacht, maar als men dan alles weet, welke middelen onze tegen strevers gebruikten, omkooping, landafneming en verdrongheid dooi dranken enz. Welke les is er voor ons er uit te trekken, dat de arbeiders nog on eindig veel moeten leereu, laat ons het ontwikkelingswerk voortzetten, want hot zou moeten komen, dat elkeen zjju klasse bewustzijn heeft, om dan ook den strijd verder en hon ger op te krijgen. Dit z-T een kaakslag zijn voor de heethoofden, die denkeu in een spanne tjjds alles kunnen te verwe- zentlljken, al zouden we het ook willen, het is bet kan zoo nog niet, omdat or geen diepte genoeg is, om de noodige wilskracht te putten, om interpaal naar het socialisme over te gaan. We bedanken niet te min ODze kameraden uitganscher harteen de inwoners die ons genegen waren. Van Belle René. Wie doet er mede NINOVE. Gryseels Alfred 2,00. Van Belleg- liein Omor 2,00. De Mol Constant 1,00. Peerlinck Alfons 2,00. Leonie De Maeseneer 2,00. F. V. Z. 2,00. L. Sc.li. 2,00. F. D. 2,00. Buyl Leon 2,00. Adriaens Jos. 2,00. S. J. 2,00. Beeckman Albert 3,00. Despretz Ber tha 2,00. De Coster Edgard 2,00. Vic tor D' Hondt 2.00. los. De Deyn 2,00. De Mol Prosper 2,oo. Pol Van de Steen »,oo. J. B. Van Londerseele 8,00. Combel Oscar 3,00. Voor de zege praal de Soc. Partij 2oo,oo fr. Vrouw Leopold Despretz 5,00. Gezongen door Maria Van Vaerenberg het lied De Comunard rongehaald bij Edmond Phielemans door De Brabander 0,20 fr. Gezongen door Ernest De Smedt bij Frans Leroy 15,00. Gezongen door Hermine Neirinckx bij Leon Baseour rondgehaald door Ernest De Smet 7,75. Voor bewezen diensten van Pro sper De Bruyn 2o,oo A. C. lo,oo. Gezongen doof Petrus uit 't huizeken rondgehaald door Louis Arijs voor den keisstrijd, bij Maria Schouppe 7,00 fr. HUIS VAN VERTROUWEN. Stoven in alle modellen. Eigen wenk. Concurrentie onmogelijk. KOMT ZIEN L TH. VERHULST, Arbeidstraat, 14, AALST. AALST. Overdracht: 2467,57 fr. Verkoop van strijdliederen in de Rink door Depierre Jan 13,75. en door Joannes De ijlder 47,15. Gezongen i door Severin Lelong in Hand in Hand en rondgehaald door De Vijldar Th. ?4,16. Omdat Staafden tabak marchand van Hofstade langs achter in een café wilde binnen gaan en door een kleine afgesloten wierdt 2,00. Gezongen door de blauw savooi in de W. C. Jan Volders 4,00. Omdat de parij en savooien zoo goed gelukt zijn op 10 October geeft Bocque 1,00. en tot spijt van wie 't benijdt zijn de dompers een zetel kwijt 1,00. en omdat elk het zou begrijpen dat de parij nu goed is aan t rijpen 1,00. Omdat er in de St. Jobstraat een groenen woont die tegen zijn broeder in zijn huis wou komen vechten omdat hij voor de roode gekozen heeft 0,50. ook nog vier andere zetten van de zelfden 2,oo. Gift onbekend 10,00. Van een goede partijgenoot op de socialistische triomf 100.00. Omdat Jefken uit de Klottestraat goed kan zwijgen geeft Fred uit de Koolstraat 1,00. Gezon gen door L. Rimbaut bij Belon Poli door 3.50 fr. Totaal 211,05 fr. Voor de Harmonie Ontvangen door Flips van 2 ge broeders 250 fr. Denderleeuw. Lied gezongen door gezel Van den Haute 28,2o. Van een makker uit Ninove lo,oo. zijn zonder twijfel het purgeermiddel voor oud en jong, dat het zachtst werkt. Migraina neemt onfeilbaar in enkele minuten alle hoofdpijn, zenuw pijn of tandpijn weg. Te verkrijgen in de APOTHEEK JULES LIEVEN S, Burcht- straat, 31, Ninove. Aangeno men door den Ziekenbond Hulp en Troost in Nood WEEGSCHAAL VOOR KINDEREN TEN DIENSTE DER KLIENTEN. Voor Uwe GROVE en NOOTJES KOLEN (kerrekes) wendt u tot gezel Alfors Peerlinck (Pouillekec) TWIJNDERSWEG, 14, (Schramouilekêlsl NINOVE. Do matigste prijzen en verzekerd gewicht. ln magazijn 0,25 fr. be terkoop ais te huis gebracht. Alle personen dielijden aan doof- heid| hardhoorigheid ol' oor suizingen, ItUQnon genezing be komen door de methode van de ver maarde Specialist van Parijs. 36, rue duContontin, 36, die zonder oporatie zonder schadelijke middelen en zon der uw werktomoeten verlaten u het gehoor zal weergeven en uw orgaan zal doen werken. M. ARTEGA zal gratis zijne met hode uitleggen en toojiassen te Aalst den 1 Zaterdag der maand in hot Hotel St- Joan, aan de Statie. Te Sottegem, den 1 Dinsdag der maand Hotel Petit Bruxelles. Te Geeraardsbergen, 29 October Hotel Moderne. 22 Te Dendermonde, op 18 October Hotel Regent. Te Audenaerde, op 12 October Ho tel d u Gaud. Breukenzakkingen der maag zakkingen der baarmoeder worden VOLKOMEN GENEZEN door methode Nicolas. Deze vereischt geen heelkundige bewerking, geen band met mgstaal of onderriemen. een breuk die verwaarloosd wordt oj slecht opgehouden wordt door banden met rugstaai en onderriemen dat eene dergelijke breuk het grootst gevaar op levert Indien gij uwe genezing ba geert zonder heelkundige bewerking (deze moet heel dikwijls meer dan eens gcschiedenjzonderden lasi veroorzaak1 door banden met staalenriemen,neemt dan lijk zooveel andere personen, uw toevlucht tot mijn Methode die uwe breuk zal wegnemen zonder noodlotti ge gevolgen. M NICOLAS ex-bestuurder van het Breukgesticht tc Parijs.36.Coten- tinstraat, zal ook gratis de degelijk heid zijner methode bewijzen van g tot 4 uur. Xe Aalst, den 1' Zaterdagder maand (Hotel St Jcan)aande Statie- Te. Sottegemop 1 Dinsdagder maand Hotel Petit Bruxelles Te Oeeraardsbergen, 2g October Hotel Moderne. Te Dendermonde, op Maandag 18 October Hotel Regent. Proef eens de lekkere BO'I ER SPECULOOS der bakkerij DE TOEKOMST te Denderleeuw Ze in waai lijk fijn 5 paardenkracht zoo goed als nieuw. Inlichtingen te bekomen ten bureele der S. M. Hand in Hand. Bij Prosper BLANCKAERT, voor uwe gemaakte Pardessu's, wendt U bij tijds naar het huis, aan prijzen van verleden jaar. Leopoltistraat, 53. AKKER» j uit geneeskrachtige kruiden bereid zonder vergiften of verdoo- vende middelen. hrkend ge neesmiddel zonder weerga tegen HOEST VALLING KEELPIJN ASTHMA BR0NCH1ET KINKHOEST INFLUENZA en alle aandoeningen der luchtwegen Akkers Abdijsiroop stilt den hoest, verdrijft benauwdheid, lost d- slijm op. vergemakkelijkt de ademhaling en zuivert de longen. Ter be»Ut|dmg van hoofdp!|n tandpijn. of anJere pl|a van »«lk<n aard ook. brrtaao ti CAO IETS AKKIZH Hun onflc^'naartl» uitwerking I* daarom 100 merkwaardig Oioda» tij cigiftigdz of verdoovemie Kerland- Jcelen bevallen. Indien «'I P'l" hebi. gi| trn. e.n CACHET AKKFK probecrea.

Recht en Vrijheid | 1926 | | pagina 3