Radio-labiel ten Breuklijders „K Socialistische JoDge Wacht. Geeraardsbergen ItOOFIIIili). r Bedanking. Om Ko'en Ie bekomen. Belangrijk-Bericht. G<>ed Nieuws. Parlij-leven Denderleeuw. Sottegem. Voor de Sl-Xiklaas der schoolkinderen. Door overlast van copij NINOVE. STIilJ DPENNING. Sloven Sloven onbewust den blok van het arbeidende volk scheuren, aldus het spel spelende van de rijke menschen, van het pa tronaat. Wees gerust, ook dezen hinderpaal zullen we uit den weg ruimen, dat zweeren we U, op uwe heilige nage dachtenis, want van uit uwe graven, roept Ge ons toe vernietigt ze, ont maskert ze. Rust zacht, dierbare braven, Rust in Vrede. Tijdens deze plechtige rede kon meenige aanwezige zich niet bedwin gen een milde traan aan zijn oogen te laten ontrollen. Daarna wierden de kronen aan de familieleden overhan digd, om ze op de graven hunnen dier bare afgestorven familieleden neer te leggen. Deze grootsche en indrukwekkende plechtige rouwbetooging zal opnieuw de eerbeid van de gansche bevolking hebben afgedwongen. A. B. De familie De Craecker-Dircken bedankt langs dezen weg de Vakbond der Lederbewerkers voor het deel nemen aan het afsterven van hun betreurde familielid Frans-Lodewyk. Vrijdag 29 October, hebben wij met den Heer Burgemeester een on derhoud gehad, om te spreken over het gebrek aan kolen, en wat er zoo moeten gedaan worden, om onze bevol king, de noodige brandstof te verschaf fen, waaraan bijzonder de werkersge zinnen lijden. Ten gevolge hiervan werd er besloten de Kolenhandelaars onzer stad bijeen te roepen. Gezien de bijeenkomst nog geen plaats heeft gehad, is den hieronder- staanden brief aan den Heer Burge meester gestuurd Aalst, den 4 October 192(1. Heer Burgemeester, Uwen geeërden brief van den 9 dezer goed in mijn bezit, die handelt over het Rechtsgebied van den Werkrechtersraad. Echter heb ik van Ued. nog geen nieuws ontvangen, voor de samen roeping der Kolenhandelaars onzer stad, zooals we Vrijdag 29 October overeengekomen waren, gezien het gebrek aan kolen, dat de groote be kommering ui* maakt van een groot deel onzer bevolking, die voorna melijk de onbemiddelde inwoners onzer Stad treft. Ik dring nogmaals bij Ued. aan, voor de mogelijke po gingen aan te wenden, ten einde onze bevolking gerust stellen, en de noodige brandstof te verschaffen. Heer Burgemeester in de goede hoop Uw spoedig en gustigantwoord te mogen ontvangen, bied ik U intus- schen mijne gevoelens aan van op rechte achting. H. ELIFS, Gemeenteraadslid. AALST. Heden Dinsdag 9 November Voor dracht door partijgenoot Rimbaut. «Het Ontstaan der Aarde» met photos. De leden met hun familie aange boden. S. NI. HAND IN HAND Molendries n. 11 De Leden worden vriendelijk ver zocht vanaf Maandag 8 November hunne aankoopboekjes binnen te bren gen ten einde hunnen per o/o te kun nen uit te rekenen. Onze Soc. Volksapotheek, gevestigd op de Molendries lo oud huis Clot - manzal op go November e. k. ge opend worden. Heden Zondag om ure namiddag, Belangrijke Algemeene Ver gaderingen voor al do leden der W. C. Jean Jaurés in het gewoon lokaal bij Alb. Van Pamel. In de W. C. Josse Nicliels om 5 ure bij Jozef Cornand, Varkens- markt. Inde W. C. «Nestor Schaltiin om 3 ure bij Henri Bombeeck, Gee- raad sbergscliestraat. Een lid van 't partij-Bestuur zal deze vergaderingen bijwonen. Alle leden van voornoemdo Wjjk- clu* s hebben voor plicht aanwezig te zijn. t Aan alle leden en oud-loden der W. f- Vader Steurebaut, gevestigd bij Leo De Vylder, Algemeene V' r- gadering op Dinsdag 9 November om 7 1/2 ure 's avonds in het lokaal e Hand in Hand Belangrijke punten zijn te bespre ken. Niemand mag ontbreken. De Partijsecretaris, Alf. BERGHMAN. Arbeiders-Opvoeding. Vrijdag 29 Oktober, hadden we het geluk onze wakkere vriend Piet Lands- vreugd in ons midden te hebben. Met hem onderzocht liet Bestuur van Arbeidersopvoeding, wat er de zen winter z.011 gedaan worden. Er werd besloten 1) Een heele reeks nieuwe boeken aan te koopen voor de bibliotheek. 2) Een aantal Voordrachten in te richten. Reeds is ons de medewerking toegezegd van gezel De Vrieze, kan tonaal schoolopziener te Ninove, Maerten Lode, hoofdopsteller van De Eendracht Balthazar Gust. Schepen der Stad Gent. hoofdopstel Ier van Vooruit gezellin Huys- mans. De Voordrachten zullen bijtijds wor den aangekondigd. Rnud-Mo;son. De Bestuursvergadering van Vrijdag 29 Oktober onderzoekt den toestand. Deze mag als bloeiend aanzien worden. We hebben reeds 175 leden, en alle we ken boeken wenieuwe inschrijvingen. De aandacht der leden wordt geves tigd op de steeds toenemende duurte der geneesmiddelen, die ons zal ver plichten weldra de bijdragen te ver meerderen. Tot nog toe betalen de mannen 1,15 fr. per week en trekken 5 fr. per dag bij ziekte de vrouwen o,85fr. per week en trekken 3 fr. per dag ziek te de kinderen en deze die niet moe ten trekken o,4o fr. per week. Daaren boven worden er vergoedingen uitbe taald voor geboorte en sterfgeval. De leden die hunne pensioen kaart ontvangen van hunnen patroon, moe ten deze onmiddelijk aan onzen Zie- kenbond toevertrouwen. Muziek. De leergangen grijpen plaats, iedere Maandag avond van af 6 uur. Ouders, laat uwe kinderen inschrijven. Propagandaclub. Heden Zaterdag avond, algemeene vergadering, om 8 ure stipt, ledereen weze op post De Cecilia zal plaats grijpen, op Zondag 12 De cember. Wie meedoet betaalt 15 fr. aan den gérant of aan De Bruyn Prosper. Zondag 14 iiovcmbei', Groote Openbare Voordracht over De Regie der Spoorwegen, door gezel len Maes en Mallien. Begin om 2,3o u. zeer stipt. Daarna Prachtig Bal. Ingang 1,25 fr. Dansen vrij. Blad Recht en Vrijheid Vanaf December zal ons geliefd weekblad regelmatig alle Zondagen in Denderleeuw verkocht worden. Van nu af doen we een dringend beroep op al onze Socialistische vrien den om ons blad overal aan te bevelen. Zondag heeft den oproep plaats ge had voor de werklieden van de Brei werkhuizen. Na de uitleggingen van Flips over de overeenkomst die met de Breifabrikanten gesloten is op den 5 Mei '925, waardoor de werklieden van dc Werklieden te'St Niklaas, Wetteren en Aalst, eene verhooging bekomen van 5 o 'o voor ieder 20 punten boven de 3;io punten, waardoor de werklieden sinds den 16 Juni 1926 reeds 40 per honderd verhooging van duurtetoeslag bekomen hebben, en dat stiptelijk door al de werkgevers van de Bneinijverheid wordt ge volgd. Maar te Sottegem wordt dat niet betaald. Dan sprak de vriend Grau uit Gent, over het nut van den Vakbond, en waarom de werklieden moeten veree nigd zijn, dat door de aanwezigen goed werd begrepen en voor uitslag had, dat de aanwezigen die nog niet aangeslo ten zijn bij onzen bond, zich daartoe lieten opschrijven. Zoo versterkt zich onze afdeeling, die aangesloten is bij de Landelijke Centrale van de Tex tielarbeiders, waarbij ongeveer 65ooo werklieden van de Textielfabrieken en Breiwerkhuizen in het land zijn aangesloten. De leden beloofden hunne plicht te doen om nieuwe leden aan te werven voor den Vakbond. Ook de ouders moeten begrijpen dat het in hu-' eigen belang is, met hunne zonen en jonge dochters te doen inschrijven in onze vereeniging van de Breiders en Brei sters van Sottegem Men kan zich aan geven bij onze gekende leden en in het lokaal bij Beerens Nieuwstraat. H. CINEMA. Heden Zondag 7 en Maandag 8 November de lang verwachte film - Alleen op de Wereld 1' week 8 deelen, met de best gekende fransche kunstenaars, een overgroot succes overal Vooraf Villa der mystere Richard Holt. Iedereen zal dit prachtig programma willen zien. WOENSDAG 10 EN DONDERDAG 1! NOVEMBER. Een der bijzonderste filmen van dit jaar, met Gina Palerme, de fransche vedette, Maxudian. de danseres Rahna en andere groote kunstenaars. Clé de voute De Schakel De Schakel is de sluitsteen van een gewelf en door de welke liet gebouw staande wordt gehouden, dit zal het symbool zijn in het gezin, waar het kind, de schakel is, die man en vrouw meer aan elkander hecht en hen de hinderpalen helpt overkomen. Deze film is geroepen hier ook den mee sten bijval te bekomen. Nevens de dramatische handeling, heeft men in den film het fameus bal des quatre Zarts te Parijs. Kinderen zullen streng geweigerd worden. Schepencollega». De partijvergadering, talrijk bijge woond. en na bespreking, besloot dat er zal aangedrongen worden bij de Regeering opdat Gezel De Nauw zou benoemd worden als burgemeester, het schepencollege zou verder samen gesteld zijn uit de gezellen Bauwens, CoIIyns en De Mover. St. Cecilïafeest. In 't kort viert onze fanfaren Cecilia- feest. Een banket zal plaats hebben. De besehermleden, die wenschen er aan deel te nemen zullen wel doen zich intijds te laten inschrijven. Oi»ze kruidenierswaren. Al de specerijen verkocht door de S. M. Verbroedering zijn gewaarborgd van goede hoedanigheid en worden aan de laagst mogelijke prijzen be steld. Er bestaat geen enkele rede voor een goede socialist 0111 zich aan zijn plichten van goede cooperateur te ontrekken Alles koopen in de coöpera tief moet het ordewoord wezen. Ft. Hellinckx 5,00. Fr. De Vlae- minck 5,oo. B. Van de Catseve 5,oo. Durant r.,oo. M. Roos"5 00. Adrien De Nauw 2,00. G. De Laeter 5,00. G. De Nauw 5,00. E Collyns 5,od. AMichel 2,00. Wij doen een beroep tot al de partij genooten om hun penning te storten. De verschillende bodens zullen zich gelasten de stortingen te ontvangen. STR1J DPENNIXG. Gebroken glazen 2,00. verschillige artikels verschoven tot de toekomende week Bij de Soc. Oud-Strijders. Ter gelegenheid der verjaring van den Wapenstilstand zal er in de Feestzaal «De Redding op Woensdag 10No vember een kosteloos avondfeest ge geven worden. Het belooft prachtig te zijn. Partijgenooten Oud-Strijders opgepast, er zal stipt om 7 1 2 begon nen worden. Zondag 7 November om 3 ure in het lokaal De Redding verplichten de Algemeene Vergadering. Belangrijke dagorde. Elk weze op post. Voor het Bestuur. Jos. de Deyn. Groot Liefdadigheidsfeest. Dank aan de welwillendheid van het Bestuur van de Volkscinema De Redding zal er op Donderdag 11 November, in deze inrichting een groot Liefdadigheidsfeest plaats grij pen ten voordeele van het klaasfeest der kinderen onzer gemeentescholen. Opgevoerd wordt Monte-Carlo, puike film in lo deelen, een bijval zonder weerga in de bijzonderste cinema's van Brussel. Een groep artisten van eersten rang. Prachtige zichten, machtig spel. Kor tom iets voor de fijnproevers liefheb bprs van cinema. Kampioen uit Lielde. Komiek in twee deelen. Gezel Elaut zal ons ook vergasten op een paar zijner fijne kluchtzangen. Gezien het liefdadige doel zullen de prijzen voor deze vertooning een weinig ver hoogd worden. Vanaf Zondag toeko mende zullen er kaarten te verkrijgen zijn. Propaganda-Club. De vergadering van de Propaganda Club, welke door buitengewone om standigheden geen plaats kon hebben verleden Zondag zal nu plaats grijpen op Zondag 7 November om 2 uren. Het bestuur rekent op elks aanwezig heid. Plaatselijk KomHeit van Arbeidersopvoedina. Op Woensdag 24 November, richt het Komiteit zijne eerste Voordracht in Heer DeVriese Kantonaal School opziener zal spreken over De kunst om voor te dragen. Deze voordracht zal opgeluisterd worden door zang en muziek. Alle leergierige partijge nooten ten zeerste aanbevolen. De Secretaresse, Bertha Despretz. Geruchten. Allerlei dwaze geruchten, het eene wat dommer dan het andere, sommige ook wel niet van slechtheid ontbloot doen tegenwoordig de ronde betrekke lijk het samenstellen van het nieuwe schepencollegie na de kiezingen van 10 October 1926. Wij houden er aan te verklaren dat al deze geruchten van allen grond zijn ontbloot, en dat onze partijgenooten er niet de minste aan dacht moeten aan verleenen. Op tijd en stond zal het Partijbestuur wel uitleg geven aan de Partij vergadering, welke onze houding zal vaststellen. Wij hopen dat deze enkele regelen zullen volstaan om sommige - Kwak kels de vleugels af te snijden. Het Partijbestuur. Cinema. Zaterdag 6, Zondag 7 en Maandag 8 November, liet groot meesterwerk van Douglas Fairbanks - Don X, zoon van Zorro 11 deelen. 3ooo bezoekers voor deze film gedu rende de kermisweek in Geeraards gen. Gansch Ninove zal deze film willen zien. Vooraf een goed komiek met Billy West. Monte-Carlo. Een prachtige film in lo deelen wordt vertoond, Donderdag II November, ten voordeele van Sinter-N'ilaas der schoolkinderen. Roem Gloïre. 10 deelen. Een prachtfilm ons voorstellende een episood uit het leven van Napoleon. Boeiend, meeslepend van 't begin tot het einde, wordt op doek gebracht Za terdag 13, Zondag 14 en Maandag 15 November. Donderdag 18 November. Twee groote filmen van groote waar de Dubbele Liefde niet de groote kunstenaars lean Angelo en Nathalie Lissenko (uit de Plakbrief). Daarbij een moderne bewerking van het werk van Skaskespeur De getemde heks Een programma voor de liel hebbers van 't schoone. In een maal af. De groote nieuwe film «Les dévoyès De Verdwaalden - 5 ejfisoden, 10 dee len. In 't kort, over deze film zal er ge sproken worden in Ninove. AALST. Overdracht2927,65 fr. Was het stukje droogonbrood bit- I ter in verledon tijd nu wordt u bet stukje vleescb benijd Frans Flips o,5o. Solo slim gespeel I bij Benoil Bisschop door Henri De Groot met 13 harten troef, medespelers Iiarez Alfred. Sclielck Petrus en den baas 4,0e. Gespeeld door De Meulemees- ter on Stillebaut, gesprongen door het vuur van de kabas 2,75 bij lirek- pol. Gustaal'. Oustaaf was tevreden en geeft 1,00. Prosken was insge lijks tevreden en geeft ook l.oo. En omdat August het vuur aangeslo'ken beeft ook l.oo. Omdat Emiej moeten lachen heelt 1,00. P. De M< ulemeos- tor was tevreden van de kabas 1 00. Stillebautgeefi l,no. omdat nli paard is geweest om door liet vuur te springen. RordgehaaH op een ge zellig samenzijn (banket) der be stuurleden met vrouw van do W. C. Jan Volders 12,00. Rondgebaald in Valentino Hoogeveston dooreen manneken van 3 jaar, omdat er zes Lowiekons binnen waren, waaron der drie Marcoenen 13.5o. Peekon doet er 1,00 bli omdat Toepken tien centiemen gaf. Een lied gezongen bij Jef Champetter door Hector Cornand li.oo. En Poepe geeft nog 1,00. Ge kaatst door vier mannen die samen meer dan twee honderd jaar waren, bjj Jef Champetter 5,00. Gezongen door don Commissaris der Viscose 4,60. Gezongen door Snverin Lelong by Prosper De Neef 5,00. Toiaal fr. 66,35. Ninove. Omdat de katholieken een buis hebben geeft Henri Devos, Victor Kat en Poeiken hun land afgepakt. Omdat Margeuritte Kat kwaad is omdat zij Madam van de Schepen niet is geeft Rachel Kat 5 frank. HUIS VAN VERTROUWEN. Stoven in alle modellen. Eigen werk. Concurrentie onmogelijk. KOMT ZIEN 1 TH. VERHULST, Arbeirtsfraat, 14, AALST. zijn zonder twijfel het purgeermiddel voor oud en jong, dat het zachtst werkt. Migraina neemt onfeilbaar in enkele minuten alle hoofdpijn, zenuw pijn of tandpijn weg. Te verkrijgen in de APOTHEEK JULES L I E V E N S Burcht straat, 31, Ninove. Aangeno men door den Ziekenbond Hulp en Troost in Nood WEEGSCHAAL VOOR KINDEREN TEN DIENSTE DER KLIENTEN. AJIo persouon diolydeu aan doof head, hardlioorigheid of oor suizingen, kunnen genezing be komen door do methode van de ver maarde Specialist van Parjis. 36, rue du Contentin, 36, die zonder operatie zonder scbadclyke middelen en zon der uw worktemoeten verlaten u het gehoorzal woergeven 011 uw orgaan zal doen werken. M ARTEGAzal gratis zijne met bode uitleggen en toepassen to Aalst den I Zaterdag der maand in bet Hotel St- Joan, aan de Statie. Te Sottegem, r Dinsdag 2 Novem ber, Hotel Petit Bruxelles. Te Geeraardsbergen, 30 Novem ber, Hotel Moderne. 22 Te Dendermonde, 15 November, Hotel Regent. Breukenzakkingen der maag, zakkingen der baarmoeder worden VOLKOMEN OENEZEN door methode Nicolas. Deze vereischt geen heelkundige bewerking, geen band met rugstaai ojonderriemen. een breuk die verwaarloosd wordt oj slecht opgehouden wordt door banden met rugstaai en onderriemen dat eene di rgelijke bfi uk het grootst gevaar op levert Indien gij uwe genezing be geert zonder heelkundige bewerking (deze moet heel dikwijls meer dan eens r-se loc den) zonder den last veroorzaakt dom banden metst aal enriemen, neem! dan lijk zooveel andere personen, slachtoffers hunner onwetenheid uw toevlucht tot mijn Methode die uwe breuk zal wegnemen zonder noodlotti ge gevolgen. M NICO LAB ex-bcs/uurder van het Breukgesticht te Parijs, 36,Coten- linslraat, zal ook gratis dc degelijk heid zijner methode bewijzen van 9 tot duur. Te Aalst, den l' Zaterdag der maand (Hotel St Jean)aan de Statie Te Soltegemop 2 Dinsdag 2 Novem ber Hotel Petit Üruxellcs). Te Oeeraardsbcrgen, Dinsdag So November, Hotel Moderne. Te Dendermonde, 15 November Hotel Regent.

Recht en Vrijheid | 1926 | | pagina 3